Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14051) Hujikolp válasza kano (#14047) üzenetére


Hujikolp
őstag

Miért ne lehetne ugyan olyan méretben nagyobb kapacitás? Ki mondta, hogy az OP3-ban a legnagyobb kapacitás/legkisebb méretű akku van? Miért ne lehetne adott méretbe nagyobb "kapacitást rakni"?

A OP nem tett bele nagyobb kapacitású akkut, csak trükközött azáltal, hogy megemelte a maximális feszültséget. (emiatt nagyobb a kinyerhető energia)

Ugye egy akku kapacitása azt jelenti, hogy egy adott áramerősséget mennyi ideig tud produkálni az akku.

Igen. Nagyobb feszültségről indulva tovább tart :)

[ Szerkesztve ]

(#14052) vitezlejszlo válasza Hujikolp (#14011) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

De varjal! Ez kivul van nem belul. Igy szerintem mindegy mi a hatlap. A tok es a hatlap kozott van nem a hatlap alatt.

(#14053) Hujikolp válasza vitezlejszlo (#14052) üzenetére


Hujikolp
őstag

Nem mindegy. A mágneses hurkoknak záródniuk kell, ez a törvény! Ha egy tekercsben te feszültséget szeretnél indukálni, akkor az azt metsző zárt fluxosok összege fogja "nyomni" az áramot a tekercsben. Ha ez mögé te teszel egy fémet, akkor abban a fémben meghatározhatatlan örvény áram fog keletkezni. A fém jobban vezeti a szórt fluxust, mint a levegő, és mivel nagy kiterjedésű, így inkább ott kapcsolódna saját magával. (Az adó tekercs szórt fluxus egy része ott fog az alumínium házban záródni, s csak csekély fluxus fog a tekercseken.)

Egyszerű kísérlet: ha van NFC-s, vagy RFID-es belépő kártyád, akkor tedd mögé a telefonodat és próbáld ki, hogy mikor fogja leolvasni. Vagy nem fogja, vagy nagyon közel kell tenned. Ha csak üresen tennéd oda, akkor már távolabbról is képes.
Vagyha van nfc matricád, tedd a számítógép oldalára és próbáld meg kiolvasni, illetve tedd az asztalra és úgy is.

A OP okosan megoldotta az NFC antennát, a kamera kivágásához tette, így azon a lyukon kitud menni a mágneses hurok :) És erősen gyanítom, hogy azért ehhez megemelt antenna teljesítmény is kellett.

(ha belül lenne, akkor kb nem is működne, mert mindenfelöl le van árnyékolva. Kívűlről a fém hátlap, előről az LCD fóliái. Ezért kihívás az NFC + fém hátlap. Nem pár gyártó hanyagolta az NFC-t a fém hátlap miatt.)

[ Szerkesztve ]

(#14054) rankesz válasza ittakary (#13997) üzenetére


rankesz
veterán

Így van, én nem kertelek, a oneplusnak bizony a bdskrvnnyt, így kib....abrálni a vásárlóikkal.. Mert azért ha őszintén megnézzük mondjuk egy 64-es 3t-ért kb 12k-val simán adnék ma többet... Mondhatnám hogy nem érdekel, mert július óta használom a telót elégedettséggel, de nem lenne igaz, igen is b@ssza a csőrömet az új modell... :((

(#14055) PistiSan válasza rankesz (#14054) üzenetére


PistiSan
addikt

Én még 1 hete sem használom az op3 mat, de nem igazán hat meg, hogy jött újabb modell.
Jó telefon nagyon.

(#14056) t181 válasza Tibko8 (#14039) üzenetére


t181
senior tag

Igen-igen. Illetve daleski topicjának első posztjában leírja azt is, hogy csak nano-t szabad használni.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#14057) jaysee13 válasza Hujikolp (#14046) üzenetére


jaysee13
tag

Tényleg. Most, hogy mondod, olvastam már costom kernel leírásban. De az újraformázás miatt akkor gondolom soha nem lesz ilyen gyári kernel frissítés. Pláne nem OTA. Vagy rosszul látom?

(#14058) kano válasza Hujikolp (#14051) üzenetére


kano
nagyúr

Te honnan tudod, hogy nem tett bele?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#14059) ittakary válasza kano (#14058) üzenetére


ittakary
nagyúr

tipp: onnan hogy nem fér el

[ Szerkesztve ]

(#14060) Tibko8 válasza t181 (#14056) üzenetére


Tibko8
senior tag

Igen közben meglett. Viszont sRGB modott nem tudom kikapcsolni. Láttam valami ex kernel appot de 900Ft. Más alternatíva esetleg?

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#14061) kano válasza ittakary (#14059) üzenetére


kano
nagyúr

De honnan tudjátok, hogy mekkora az a legkisebb méret amiben 3400mAh kapacitás elfér a mai technológiai tudás mellett?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#14062) Hujikolp válasza jaysee13 (#14057) üzenetére


Hujikolp
őstag

elvileg megoldható, ha frissítés közben előszőr gyalul, majd felteszi a rendszert rá. Az egyéni területet meg csak leformázza utána, s kész is a friss rendszerre az új fájlrendszer.

(#14063) Macika66 válasza YAS-dude (#14009) üzenetére


Macika66
addikt

Nem.
Szerintem ne erőltesd, butaság.
Amit Te számolsz, az a Watt. Az a Voltnak és az Ampernek a szorzata.
A kapacitásnak (egységnyi idő alatt leadott teljesítmény) ehhez nincs köze.

(#14064) Hujikolp válasza kano (#14058) üzenetére


Hujikolp
őstag

The Philosophy Behind the OP3T: Why OnePlus Released this Device, and What it Means for The Future of Your OnePlus 3

[...]I’ve spoken at length with a OnePlus representative who gave me a few important answers to the community’s most pressing questions[...]

[...]the OnePlus 3T’s battery is not physically bigger, rather it went through a safe voltage change from 4.35 volts to 4.4 volts (which explains the 13% increase in mAh, clever huh?). [...]

Szóval nem nagyobb, csupán a feszültséggel játszottak. Egyébként meg szerintem leginkább csak reklámfogás, hogy ráírták a +400mAh-t. A valóságban szerintem meg sem fogja közelíteni. Ahhoz tényleg 2 telefonból kivett, labori körülmény kellene, hogy szavukon legyenek fogva, hogy tényleg annyi-e, amennyi rá van írva.

(De igen, lehet, hogy fizikailag más típus, vagy fejlesztett változat. ez mind csak elmélkedés, a látott információk alapján. Ha hülyeséget mondok, akkor nem szándékosan tettem :) )

[ Szerkesztve ]

(#14065) tixem


tixem
addikt

Nuku új kamera, nuku daydream, ugyanaz a kijelző, tárhely 128 giga vaó, never seen before.... S821 mert az nagyon kell.

Nem értem minek hozták ki ezt, semmi értelme szvsz. Egészen addig a pontig letojom amúgy amíg a 3 is megkap minden frissítést és supportot. Pénzhajhász senkiháziak...

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#14066) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Remélem azért majd a mi régi telefonunk is megkapja az új UI-t.. a Shelf nekem pl. borzasztóóóóóóan tetszik.

(#14067) mjani1172 válasza Macika66 (#13993) üzenetére


mjani1172
addikt

És világbéke! Sőt ne nyerészkedjenek ahogy szokták itt egy páran írni.Sajnos ebből is látszik, hogy sok embernek elképzelése sincs a kereskedelemről és az iparról. :-(

(#14068) kano válasza Hujikolp (#14064) üzenetére


kano
nagyúr

Értem, ha leírod többször egymás után ugyan azt, akkor szerinted igazad lesz?
Hagyjuk....

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#14069) vitezlejszlo válasza Hujikolp (#14053) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Na ez olyan szep megfejtes volt, hogy koszonom, es nem is trollkodom szet, pedig hat a fluxuskondenzator nagyon adja magat.. :)

(#14070) vitezlejszlo válasza kano (#14061) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Az is lehet, hogy az op3 akki is ugyanezt tudja, csak vissza van butitva. Vagy ilyen nincs? :)

(#14071) Hujikolp válasza vitezlejszlo (#14069) üzenetére


Hujikolp
őstag

Azért mert halvány lila gőzöd sincs a témáról, nehéz megértened. Tanulj egy kis egyetemi villamosságtant, s megértheted, hogy is működik a tolog. Vagy vegyél egy egyet és próbáld ki!

[ Szerkesztve ]

(#14072) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Én vagyok az egyetlen, akit az foglalkoztat, hogy ha megjelenne pl ebay-en ez az új aksi, akkor azt belehet-e szerelni majd a sima OP3-ba? :)
(feltéve, hogy a belső elrendezés nem változott, ugyan ott vannak a csatlakozók stb.)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#14073) leslien válasza PowerBuldog (#14072) üzenetére


leslien
nagyúr

mert csak lehet h téged nem érdekel a garancia...aszem 2 évig van rá utána meg nem érdemes vele bohóckodni...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#14074) Hujikolp válasza leslien (#14073) üzenetére


Hujikolp
őstag

Aki javítatta a telefonját, vagy nem gond neki, annak jó lehet. Ezen a lehetőségének is elgondolkodtam már, s magy valószínűleg fogok is venni (függ még a csatlakoztathatóságtól természetesen)

(#14075) Ati007


Ati007
őstag

Vajon mekkora eltérés lesz a Graphite és a Gunmetal között ?

(#14076) kano válasza Hujikolp (#14071) üzenetére


kano
nagyúr

Kicsit nagyobb szerénységgel, ha kérhetnénk. Tufjuk , hogy egyetemen nem azt tanítják, de azt majd az élet tanítja. Én is elektroműszerész vagyok mégsem kötök bele mindenbe, pedig lehetne.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#14077) metal01


metal01
őstag

Van valaki aki úgy dönt, hogy visszaküldi a OP3-at (még a 15 napon belül van) és OP3T-re vált? Kicsit vacillálok, valahogy úgy érzem, hogy nincs sok értelme váltani. Árban nem gáz a OP3T, de lehet, hogy nem éri meg a vesződést a csere.

(#14078) leslien válasza Hujikolp (#14074) üzenetére


leslien
nagyúr

2 évig nem hiszem h annyit romlana az aksi kapacitása... mondjunk tőlem abszolút messze áll ez a sufni tuning főleg ha ilyen "olcsón" hozzá lehet jutni az aktuális Flagship Killer....

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#14079) AcCEsS válasza kano (#14006) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Az nem kizárt, hogy hülyeség, viszont mentségemre szolgáljon, hogy nem saját kútfőből származik! "However, the OnePlus 3T’s battery is not physically bigger, rather it went through a safe voltage change from 4.35 volts to 4.4 volts" Ez az XDA-s cikk említi...

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#14080) UberMutant válasza metal01 (#14077) üzenetére


UberMutant
őstag

miért gondolkozol, küldd vissza, még egyszerűbb , mint eladni.

a 3T128-as instant get, csak lassan telik az idő nov 28ig

(#14081) Looserke


Looserke
őstag

Mennyi lesz forintban az ára a 64/128GB os 3T-nek?

(#14082) Nagytoll válasza Looserke (#14081) üzenetére


Nagytoll
senior tag

149k

(#14083) zhata


zhata
senior tag

Az éjszakai mód megadott időre történő automatikus bekapcsolását - Erobot, Tasker, Llama kivételével - valami módon meg lehet adni?

(#14084) syler123


syler123
veterán

Később majd jönnek a jó kis összehasonlító videók :D

Nem vagyok kárörvendő, de kijárna nekik egy Note 7 szintű balhé az új készülékkel. Majd akkor elég lesz az évi 1 készülék... (kategóriánként)

[ Szerkesztve ]

(#14085) zhata válasza syler123 (#14084) üzenetére


zhata
senior tag

Ne legyél ilyen gonosz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#14086) #16820480 válasza syler123 (#14084) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, hogy a jelenlegi egyetlen értelmes gyártó is csődközelbe kerüljön...? Aztán majd vehetnéd a zárt bootloaderes Samsung meg Huawei telefonokat dupla áron. :U

(#14087) Looserke válasza Nagytoll (#14082) üzenetére


Looserke
őstag

Ez a 128-as?

(#14088) kano válasza Looserke (#14087) üzenetére


kano
nagyúr

:K

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#14089) pècsimunkás válasza #16820480 (#14086) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Mièrt vannak dupla áron ? Honor 8 , annyi vagy nem sokkal drágább mint ez , a Samsung S7 duost is meg lehet venni normális áron ha figyeled az akciókat .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#14090) ZsoCza válasza vitezlejszlo (#14048) üzenetére


ZsoCza
csendes tag

Köszi, remélem akkor tényleg csak a levegőben van valami :D :DD

flegga92
Igen ezzel tisztában vagyok, és eddig nem is volt problémám, kb csüt-péntek óta csinálja ezt. Mellette lévő 20-as telefonról megpróbálom felhívni és kisípol... ha a preferált hálózatot 3G-re állítom akkor meg kicsöng. Az előző telefonom (Lumia 930) csinált hasonlót, akkoriban kezdett elterjedni széles körben az LTE, ezért bizakodom, hogy nem a telefon hibája.

(#14091) Potrien válasza pècsimunkás (#14089) üzenetére


Potrien
senior tag

Egyik sem tud annyit mint az Op3-nem?

(#14092) GéBé


GéBé
tag

Kicsit témát váltanék...
Régi telefonjaimmal az volt a szokásom, hogy éjszakára tettem fel töltőre és reggelig rajta is volt.
Ezzel a töltővel mennyire egészséges ez a megoldás, hogy feltölt max egy óra alatt, de utána még jó 6-7 órát rajra van?

(#14093) kano válasza GéBé (#14092) üzenetére


kano
nagyúr

Semmi baja nem lesz. Az elektronika intézi...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#14094) oba válasza kano (#14093) üzenetére


oba
addikt

Na igen, lekapcsol az "elektronika" ha eléri a 100 -at, de ha valamennyit csökken, akkor újra visszakapcsol, és megint rátölt. Ha jól rémlik, az akkuk pedig (a mesterséges elavulás "eszméje" alapján) töltés számra vannak belőve. Most nem az az 5-10e Ft -os akkumulátor költség vágja haza az embert ha 1 év múlva cserélni kell. Én nem hagynám éjszakára rajta. Lefekvés előtt egy órával feltölteném. Reggel pedig max 5 perc alatt visszatölteném azt a pár százalékot amit elveszített. Vagy hagynám úgy, 95% -al is neki lehet vágni a napnak.

(#14095) GéBé válasza oba (#14094) üzenetére


GéBé
tag

Próbálom úgy, hogy csak reggel töltöm (általában 20-30% marad estére, éjjel meg 3-5%nál sosem merült többet még), amég reggel összekészülődöm fel szokott tölteni, csak volt, hogy elfelejtettem, ezert szeretem éjjel.
De igen, ebben lehet valami, amit írtál...

(#14096) Potrien válasza oba (#14094) üzenetére


Potrien
senior tag

Pont ugyanezt ugyanígy csinálom én is!
Nem tudok olyan gyorsan megfürödni este, hogy ne töltene fel teljesen!
Reggel pedig csak pár perc és ismét 100%

(#14097) oba válasza GéBé (#14095) üzenetére


oba
addikt

20% -nál is nyugodtan rárakhatod tölteni este, de még 30 -nál is. 100 -nál pedig lehúzod és mész aludni :) 30-ról 100 -ra jóval kevesebb mint egy óra alatt feltölti. Reggel nem fontos 100ig visszatölteni, 5% -nál többet nem lenne szabad merülnie reggelig. Főleg ha netet is kilövöd éjszakára, alvás közben úgy sem internetezik az ember.

(#14098) GéBé válasza oba (#14097) üzenetére


GéBé
tag

Este nyomkodom még, közvetlen lefekvés előtt jutnék el addig, hogy töltő...
inkább a reggeli készülődés alatt töltöm, van bő 40 perce akkor...ha nem felejtem el :D

(#14099) dominating válasza GéBé (#14098) üzenetére


dominating
tag

én a helyedben vennék 1 időzítős elosztót vagy aljzatot, nem tudom mi a hivatalos neve, este mikor fekszel beállítod 1 órára, felteszed a telefonod és kész.

5800x3d + 6900xt

(#14100) FeRkE válasza oba (#14094) üzenetére


FeRkE
őstag

A gond csak az, hogy Oneplushoz lehetetlen hivatalos uton eredeti akksit beszerezni. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.