Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#73) malnabokor


malnabokor
senior tag

Fogorvostan hallgatóként hozzátennék pár dolgot a témához annak fényében, hogy két hete volt másfél órás szemináriumunk az elektromos fogkefékről :)

A szónikus vs oszcilláló-rotációs típushoz: kutatás Tehát az oszcilláció-rotációs fogkefe jelentősen csökkentette a plakk mennyiségét és a fogínygyulladást a szónikushoz képest. Ennek oka amúgy az, hogy a leghatékonyabb mód a lepedék eltávolításához az "apró, körkörös csuklóból eredő mozgások", ezért mondják mindig ezt a fogorvosok :) És az elektromos fogkefék fentebb említett része (oszc.-rot.) ezt valósítja meg a fej oda-vissza forgatásával, ezt a mozgást modellezi le. Érdekesség képen pl. az Oral-B-nek is van szónikus feje, és az ok egyszerűen az, hogy nagyon sok ember nem tud/akar "holmi" kör alakú fogkefe fejre átszokni, mert évek alatt megszokta a nagy felületű fogkefefejeket, így a cég is alkalmazkodott.
Ezek fényében a piros X a táblázatban, hogy valami nem szónikus az határozottan pozitív.

A másik a nyomásérzékelő: leírásban láttam, hogy érzékeli, hogy mennyire nyomod a fogadhoz, de olyankor le is állítja? Mert sokan szeretnek izomból fogat mosni, és azzal aztán lehet leszedni a zománcot, pláne, ha előtte itallal-kajával fel lett lazítva. Tehát ha valaki vesz elektromos fogkefét, mindenképp nyomáskontrollosat ajánlanék.

Mindezek ellenére úgy vélem hasznos ez a fogkefe is, hiszen az ideális 2 perces fogmosást betartatja veled (az átlag magyar fogmosás ideje 42 másodperc :((( ). Ne nyomd erősen, és használata közben kicsi körkörös mozgásokkal vezesd a fogfelszínen :)

(És a fogkrém is ugyanúgy fontos, ott tanulmányok alapján az ónfluoridot ÉS natriumfluoridot is tartalmazóak a legjobbak).

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.