Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sz4blya


sz4blya
csendes tag

majd talán ne nevezd trollnak az interjúztatót ;) (gyorstipp rovatunkat hallották)

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#2) darál0w


darál0w
Jómunkásember

miféle? :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#3) enemy107 válasza sz4blya (#1) üzenetére


enemy107
senior tag

A lényeg, hogy azt mondd, hogy szeretsz dolgozni. :)

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#4) ftc


ftc
nagyúr

Lesz még sok másik :)

(#5) DeFranco válasza ftc (#4) üzenetére


DeFranco
nagyúr

De kedves :DDD

(#6) ftc válasza DeFranco (#5) üzenetére


ftc
nagyúr

Voltam már páron :D

A kedvencem a sok fordulós :D

(#7) Sanya


Sanya
nagyúr

Csak sikerül!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8) darál0w válasza ftc (#4) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

:DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#9) Z86


Z86
őstag

Én egy héttel ezelőtt voltam, pont ebben az időpontban :D

(#10) enemy107 válasza Z86 (#9) üzenetére


enemy107
senior tag

És nem vagy dolgozni? :DDD

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#11) BioNiCMaN válasza Z86 (#9) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ugyanott? ;]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#12) Z86 válasza BioNiCMaN (#11) üzenetére


Z86
őstag

Hát nem hiszem, én Szombathelyi cégnél voltam :)
Bár lehet, hogy noxwill is :DDD

enemy107:
Ez hosszú folyamat :K
A felvételi teszt sikerült, azt mondták kb. szeptember közepén indul az oktatás, az olyan 4 hét, és csak aztán dolgozhatok.

[ Szerkesztve ]

(#13) enemy107 válasza Z86 (#12) üzenetére


enemy107
senior tag

Akkor grat :R

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#14) Z86 válasza enemy107 (#13) üzenetére


Z86
őstag

Köszönöm :R

(#15) EmberXY válasza ftc (#6) üzenetére


EmberXY
addikt

Az én kedvencem is az.. :DDD
Most is épp egy második fordulós telefont várok... :DD

Up the Irons!

(#16) BioNiCMaN válasza Z86 (#12) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

7 évig dolgoztam Szombathelyen. :B

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#17) ftc válasza EmberXY (#15) üzenetére


ftc
nagyúr

enegm a 3. forduloban dobtak ki..s ne mtudom miért.... szal továbbra is munkát keresek :U

Olyat felvettek aki se szlovákul se agolul nem nyomja rendesen :U

(#18) DeFranco válasza ftc (#17) üzenetére


DeFranco
nagyúr

... viszont valószínűleg úgy nyal, mint Lassie

(#19) EmberXY válasza ftc (#17) üzenetére


EmberXY
addikt

Hát én március óta keresek munkát, össze se tudnám számolni, hogy hány helyre írtam, és ez volt az első, ahová behívtak. :D
Volt még néhány rendes munkáltató, aki pár hét után dobott egy mailt, hogy sajnos már betöltötték az állást.... de a többi még válaszra sem méltatott, és ahogy ismerőseimtől hallom, ez nemcsak nálam van így...
Az interjú egyébként jól sikerült, furcsának találtam, hogy csak egyedül voltam, máshonnan olyanokat hallottam, hogy sorbanállás van még ott is, itt valahogy megoldották, hogy csak én voltam egyedül, és már a konkrét munkáról is szó volt, fizu, stb, egész jó kis beszélgetés volt, mondták, hogy még a tulajjal is lesz egy "kör", az már angolul, mert ő ugyebár angol, és nem árt, ha vele is szót ért az alkalmazott... Így hát abban maradtunk, hogy ezen a héten még szólni fognak a másik időpontról, hát most ezt várom, mint az állat.. :DDD
Nem könnyű munkát találni.

Up the Irons!

(#20) ftc válasza EmberXY (#19) üzenetére


ftc
nagyúr

Én is március óta keresek! De a akkor az votl a gond még nem voltam mérnök mire mérnök lettem etöltötték az állásokat! Most meg esély sicns semmire... már bármi elvállalok...ez az angol is vicces volt, hogy elég ha megérteted magad mire odakerültem felsőfokú papirt követeltek...

(#21) EmberXY válasza ftc (#20) üzenetére


EmberXY
addikt

Nekem még folyamatban vannak a tanulmányaim levelezőn, csak a korábbi munkahelyem ezt nem várta meg, ezért én is gyakorlatilag "mindent elvállalok" szinten keresek most melót, jelenleg egy manager asszisztensi állás van kilátásban, az említett interjú kapcsán...
Abban látom a problémát, hogy sok helyen lehetőséget se adnak arra, hogy az ember állást találjon, hiába felelne meg a követelményeknek.

Up the Irons!

(#22) Z86 válasza ftc (#20) üzenetére


Z86
őstag

Először én is mérnök állásokra jelentkeztem, de mindenhol elvárták a 2-3 év szakmai tapasztalatot. Abból meg így frissen kikerülve az egyetemről nincs túl sok, így el kell vállalni a középfokot igénylő munkakört is, ahol viszont össze lehet szedni a szükséges gyakorlati ismereteket. Onnan meg cégen belül már lehet felfelé kapaszkodni.
Minden esetre bizakodó vagyok :)

(#23) ftc válasza EmberXY (#21) üzenetére


ftc
nagyúr

Ah msot válaszolt az egyik cég OMS Lighting...tesztmérnöknek jelentkeztem..jó volt a friss végzős is...100%-ban megfeleltem a követelményeknek...s erre az a válasz jött, hogy ne felelk meg teljesen s felvettek mást...azóta is hirdetik :U

(#24) DeFranco válasza ftc (#23) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Elárulok valamit: az álláshirdetések nagy része kamu. Hirdet a cég, hogy forogjon a neve a piacon, és a versenytársak is lássák, hogy ők prosperálnak, de eszük ágában sincs senkit felvenni. Főleg multiknál bevett gyakorlat ez. Van fix számú álláshirdetésük, ha van hely, ha nincs.

(#25) ftc válasza DeFranco (#24) üzenetére


ftc
nagyúr

Velük már ebszéltem anno élőben de azt mondták visszatérünk rá amikor mérnöki diploma a kezemben...

Igen sajnso sok a kamu álláshirdetés taapsztaltam s tudok is róla...nehéz bekerülni msotanság vaalhova

(#26) EmberXY válasza DeFranco (#24) üzenetére


EmberXY
addikt

Csak az a poén, hogy ha állásközvetítőkön keresztül keresek munkát, sokszor még a cég neve sem látszik, csak az, hogy milyen pozició van meghirdetve, ha elküldöm a pályázatomat, akkor is a közvetítőtől kapom a válaszlevelet, hogy továbbították "a céghez" a pályázatomat..
Ennek fényében az adott cégnek miért éri meg az, hogy kamu hirdetést ad fel?

Up the Irons!

(#27) Z86 válasza EmberXY (#26) üzenetére


Z86
őstag

Ezzel én is találkoztam, a mérnöki állásajánlatok közt (néhány cég kivételével, pl. az Audi) csupa ilyen hirdetés van. Persze itt vidéken kevesebb vállalat van, ki lehet totózni melyikről lehet szó. Gondolom Budapesti cég esetén nem megy ilyen könnyen.

[ Szerkesztve ]

(#28) DeFranco válasza EmberXY (#26) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Passz, ettől még tény. Van pár HR-es és pár fejvadász ismerősöm, olyan közegből jövök, ahol ez gyakori szakma. ;)

(#29) EmberXY válasza Z86 (#27) üzenetére


EmberXY
addikt

Valóban nem lehet kitotózni, ilyen esetben ha a feltételeknek megfelelek, akkor elküldöm a pályázatomat, ha akarják, úgyis felveszik velem a kapcsolatot.

Up the Irons!

(#30) Kassadin válasza DeFranco (#24) üzenetére


Kassadin
addikt

Szánalmas az egész rendszer úgy ahogy van, a kamu álláshirdetésekkel az élen. Egy db rendszer kellene, amibe belekerülne az összes valós álláshirdetés és akkor az emberek nem küldenék el 50 különböző helyre az önéletrajzukat teljesen feleslegesen, és ráadásul még reménykedve is, hátha ez össze fog jönni...

(#31) ftc válasza Kassadin (#30) üzenetére


ftc
nagyúr

Ez így van!

(#32) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

No hazaérkeztem az "remek" interjúból. Jelenthetem az eredmény: Failed

Elmondom miért. A meló a pesten a Móricz Zsigmond körtéri kéjefszíben (KFC)-ben lett volna. Minden frankón ment. Az ott dolgozó haverom ajánlott be, szimpatikusnak tűntem a felvételt intéző managernek, ám ő lelépett így fogtak és bedobtak a "nagykutyának" az üzletvezetőnek. (Elárulom, én valami colos trollra számítottam, erre egy alacsony szőke kiscsaj volt. Mondom havernak: LoooL!) Mindegy, odaadott egy jelentkezési lapot, kitöltöttem, visszaadtam, erre szólit hogy beszéljünk. Kérte hogy meséljek magamról. Löktem a sódert ahogyan azt kell, erre a végén kijelenti, hogy én teljesen szimpatikus vagyok, magabiztos vagyok, ám sajnos mégsem bagyok megfelelő. Miért? Mert teljes állású munkatársat keresek én meg tanuló vagyok. Hát ez van :D Ám nálam megdőlt az a sztereotípia, miszerint köcsögök lennének a nagyfőnökök. A kiscsaj totál rendes volt.... Ennyi. :(((

Azért köszönöm a jókívánságokat :)) :))

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#33) Kassadin válasza callmeakos (#32) üzenetére


Kassadin
addikt

Én ezt a failed dolgot hányszor átéltem már. Meg se lepődök a pofára esésen mostanság.

Ha tanuló vagy, iskolaszövetkezeteket keress fel, van annak is előnye meg hátránya is természetesen...

[ Szerkesztve ]

(#34) darál0w válasza callmeakos (#32) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ez mindkét oldalrol fail...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#35) ftc válasza callmeakos (#32) üzenetére


ftc
nagyúr

De legalább tudod miért nem vettek fel :D
90%-ban még ezt se mondják meg!

(#36) DeFranco válasza ftc (#35) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Dehogynem. A személyi és szakmai kompetenciák alapján nem te voltál erre a pozícióra a legalkalmasabb jelölt, de az önéletrajzodat megtartják, és ha van olyan állás, amire sikerrel pályáznál, akkor értesítenek.

Világos és egyértelmű indoklás. Problem? ;]

(#37) ftc válasza DeFranco (#36) üzenetére


ftc
nagyúr

Enynit se mondanak felénk :D

(#38) callmeakos válasza DeFranco (#36) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

abszolút igazad van. bár kétlem hogy mostanában lenne ott meló, és ha lesz is akkor meg én nem fogok tudni menni.....

All→M8

(#39) Kassadin válasza DeFranco (#36) üzenetére


Kassadin
addikt

Ez email szöveg, amúgy helytálló. Én olyan esettel még nem találkoztam, ahol a szemedbe mondanák hogy köszönjük nem, inkább a majd értesítjük a divatos.

#40: Ez a baj. Mármint nem az irónia, a másik része. :)

[ Szerkesztve ]

(#40) DeFranco válasza Kassadin (#39) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ironizáltam...

Ebből sem tudsz meg többet... mi nem tetszett? miért nem tetszett? mi lett volna az elvárás?

(#41) Z86 válasza DeFranco (#36) üzenetére


Z86
őstag

Kedvencem, mikor a válaszlevél így kezdődik:
"Tisztelt Hölgyem/Uram!"
Utána egy általános szöveg, mindenkinek ezt küldik. De legalább van visszajelzés. :)

(#42) Vladi válasza enemy107 (#3) üzenetére


Vladi
nagyúr

Pontosabban:

Ott és azt és akkor amikor mondják, de nagyon. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#43) ArchElf válasza callmeakos (#32) üzenetére


ArchElf
addikt

Szerintem nem ez volt életed nagy lehetősége... :U

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#44) callmeakos válasza ArchElf (#43) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Életem lehetősége biztosan nem, de nagyon sok mindent megoldott volna.....

All→M8

(#45) Kassadin válasza ArchElf (#43) üzenetére


Kassadin
addikt

Ha kell neki a pénz(márpedig az emberek azért dolgoznak), akkor lehet hogy fontos lett volna neki.

(#46) EmberXY válasza ArchElf (#43) üzenetére


EmberXY
addikt

Munkával mindenképpen jobb, mint munka nélkül, szóval akármilyen lehetőség is lett volna, most rosszabb..

Up the Irons!

(#47) DeFranco válasza EmberXY (#46) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez így ebben a formában nem teljesen igaz, mert lehet holnap jobbat talál, amit ha felvették volna, meg sem nézett volna - de ez persze csak fikció, őszintén sajnálom, hogy nem jött össze, együtt érzek, én is voltam már álláskereső.

Mindezek mellett AE szerintem csak simán poénkodott, nem kell nekiugrani. :)

(#48) EmberXY válasza DeFranco (#47) üzenetére


EmberXY
addikt

Én nem akarok nekiugrani senkinek, csak a véleményemet írtam le...
És tényleg lehet, hogy holnap jobbat talál az ember, de ezt nekem már nehezen lehet bemagyarázni, mert március óta nem találok munkát... Ebben a helyzetben szerintem minden apró lehetőségnek is örülni lehet, már ha van egyáltalán.
Azért nehéz erről vitázni, mert akinek van állása, az nem biztos, hogy bele tud ebbe gondolni, akinek pedig nincs, az érthetően feszültebben reagál az ilyen dolgokra. (Azért több hónap normális jövedelem nélkül, de a számlák, kötelezettségek megléte feszültté tudják tenni az embert...)

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#49) DeFranco válasza EmberXY (#48) üzenetére


DeFranco
nagyúr

OK, ebben szerintem megegyezhetünk. ;)

(#50) ArchElf válasza EmberXY (#48) üzenetére


ArchElf
addikt

Tudom, milyen pénzért dolgozni, szükségből.
Többen 3 műszakoztak a családban, mert különben nem lett volna más bevétel - az éhhalál nem opció.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#51) Kassadin válasza DeFranco (#47) üzenetére


Kassadin
addikt

Irigylem a pozitív hozzáállásodat ehhez a dologhoz, kár hogy ez nem teljesen így működik. Megválogatják az embereket mindenhol, mert megtehetik...

(#52) ArchElf válasza Kassadin (#51) üzenetére


ArchElf
addikt

Ha valakinek nagyon kell a munka, az talál. Akinek csak jó volna, ha lenne, az válogat.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#53) callmeakos válasza ArchElf (#52) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

És vannak olyanok akik kénytelenek válogatni, mert az egészségük nem teszi lehetővé hogy bizonyos munkát elvégezzenek (ilyen vagyok én is)

All→M8

(#54) Kassadin válasza ArchElf (#52) üzenetére


Kassadin
addikt

Ezzel se tudok maradéktalanul azonosulni, mondjuk úgy(és akkor finoman fogalmazok) hogy nehéz munkahelyet találni, szakma nélkül esélytelen, szakmával pedig nem árt protekció...Mert abban egyetértünk hogy nem lehet mindenki mérnök/IT-s szakember.

Ne adja Isten hogy munkanélküli legyél, mert rájönnél hogy aki akar dolgozni, az se talál munkát...Budapest "még" hagyján, de falun halott az egész.

EmberXY: Munkaügyi központot felejtsd el, szerintem az esélytelen. Én is voltam régebben, azon kívül hogy bejár az ember beszélgetni, sok haszna nincsen. Gondolj csak bele hogy hány emberre jut 1 db munka a listáról...Áh belegondolni is rossz.

Szerk: Szakmád?

[ Szerkesztve ]

(#55) EmberXY válasza ArchElf (#52) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez is érdekes, mert nekem például nagyon kéne a munka, de még a munkaügyi központ sem adott ezidáig, emellett a saját álláskeresésem se vezetett eredményre egyelőre..
Ez egy olyan dolog, hogy amíg te személyesen nem éled át, addig nem látsz bele...
Ha majd egyszer te is átéled ezt, akkor lehet, hogy más lesz a véleményed. Nem kívánom ezt neked, mert ez kemény dolog... A család is egy ideig segít, de amikor már rajtuk is érzi az ember, hogy kezdenek elfordulni, és kezdesz egyedül maradni, a tartalékok is elfogynak egy idő után...

Kassadin: én épp, hogy Budapesten nem találok munkát, elég különös, de nem rajtam múlik, az egyszer biztos.
Szerk.:
Szakmám pénzügyi-számviteli ügyintéző, és jelenleg felsőfokú tanulmányok vannak folyamatban, kicsit más irányban, védelmi-igazgatási szervező a ZMNE-n.
A munkaügyi központra is szükség van, hiszen álláskeresési járadék nélkül még ott sem tartanék, ahol tartok, már csak emiatt is fontos, hogy saját magam is keresek állást, mert nekem ezzel el kell számolnom, tehát senki nem mondhatja, hogy csak a csodát várom. Mindezek fényében is ugyanúgy kijelentem, hogy március óta nem sikerült állást találnom.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#56) ArchElf válasza Kassadin (#54) üzenetére


ArchElf
addikt

A család érintett része falun él (alföld) és volt több, mint egy év, hogy ketten is három műszakban szívták az oldószert a műanyag fröccsöntő gép mellett (betanított munka, nem kell végzettség hozzá). Kifejezetten egészségtelen - de ez a munka volt, amiből meg tudtak élni. Volt három műszak baromfi-feldolgozóban is, az sem leányálom - itt sem szakképzett munkaerőt keresnek. Az egyikük most otthon van gyerekkel, férje lakatos, el tudja tartani őket; másikuk szociális munkás.
Én amúgy informatikus mérnök vagyok - egy évig fejlesztőmérnök voltam (2001-ben) egy kis cégnél (ebbe minden beletartozott - oktatás, sofőrködés, kábelezés, fúrás, faragás, programozás - heti ~60 óra munka, a hétvégi fizetetlen 10 - 20 óra túlóra húzósabb időszakokban) havi 110 nettóért. Mire kikészültem szerencsére épp szembejött két lehetőség: egy programozó csapatvezetői poszt egy kis cégnél (bedolgoztam nekik néha), és egy információbiztonsági állás egy banknál. A fejlesztőcég jobban fizetett volna, de én a bankot választottam. Gyakorlatilag most is ezt csinálom tizedik éve - csak már nem ott.

AE

Diákmunka: Én is akartam dolgozni diákként, de sose jött össze. Utóbb rájöttem, hogy csak motiváció hiányzott. Párom minden nyáron dolgozott, hogy éhen ne haljon az egyetem alatt az első 3 hónapban. Decemberig ugyanis nem fizettek ösztöndíjat, és családja nem hogy támogatni nem tudta, de néha neki kellett hazaadni a nyári pénzből, vagy az ösztöndíjból.

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#57) Kassadin válasza EmberXY (#55) üzenetére


Kassadin
addikt

Angollal hogy állsz? Bankba miért nem próbálkozol?(ha próbáltad, akkor tárgytalan)

ArchElf: Én értem, de ahol ezek a lehetőségek sem adottak, ott mégis mit csinálsz?Nagybátyjám szinte sosincs otthon, mindig melózik valamit, mert amúgy éhen halnának falun...Teljesen más ha van valami kapaszkodó vagy pedig semmi. Én havi 60 ezerért dolgoztam három műszakban egy boltban, mert muszáj volt. Volt hogy este 10-től másnap reggel 10-ig...Szóval én pontosan tisztában vagyok vele, milyen amikor kihasználják az embert. Ha nem tetszik(márpedig nem tetszett), jön helyetted másik 100. Ez volt a mottó.

Diákmunkát én 16 éves korom óta nyomom, az a baj leginkább vele hogy ha nem egyetemista vagy, akkor meg vagy lőve. Nappalis tanulóként szakközépiskolában esélytelen hogy te elmész hétköznap dolgozni bárhova is, márpedig a munkák 80%-a erről szól...

[ Szerkesztve ]

(#58) ArchElf válasza EmberXY (#55) üzenetére


ArchElf
addikt

Milyen végzettséged van?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#59) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ajánlom figyelmetekbe a mai Rtl Klub Hiradót. Benne lehet látni a legjobb munkát. Én besírtam :DDD :DDD

All→M8

(#60) Kassadin válasza callmeakos (#59) üzenetére


Kassadin
addikt

Láttam, a poén hogy 3 hónap után 30 ezres cafeteria...

(#61) callmeakos válasza Kassadin (#60) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

és 130ezer alap fizetés. Nem azért de a rokonom 4 helyen dolgozik takarítással és 140 ezret keres...... Poén.... :(((

All→M8

(#62) ArchElf válasza ArchElf (#58) üzenetére


ArchElf
addikt

Pénzügyi ügyintéző (OKJ?) - hogy jön ehhez a védelmi szervezés (mármint azzal mit szeretnél csinálni, az is OKJ, vagy BSC/MSC)?
Bankot, esetleg kisebb gazdasági termelő vállalkozásokat próbáltad? Hol dolgoztál utoljára (a pü végzettséggel)?
Gyakornoki pozíciókat keressél. Tudom, hogy nem sok a minimálbér, de valahol össze kell szedni a referenciát.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#63) EmberXY válasza Kassadin (#57) üzenetére


EmberXY
addikt

Angolom nagyon jó, van egy középfokú C-m belőle, de folyamatosan használom és fejlesztem, szóval ha nem is a felsőfok, de a társalgási szint mindenképpen megvan, úgyhogy ez sem kizáró ok.
Próbálkoztam már bankoknál is, nem nagy sikerrel, valószínűleg azért, mert ezt a pozíciót inkább cégeknél alkalmazzák, ugyanis OKJ-ben ez középfokúnak számít, a szakügyintéző már a "felső fok", azok ülnek a bankokban általában.

ArchElf: A pénzügyi-számviteli ügyintéző az OKJ-s, a sors úgy hozta, hogy ebben a szakmában még nem dolgoztam, mert előző munkahelyemre még diákmunkásként kerültem be, és utána lettem alkalmazott, a munkaköröm főleg adminisztratív jellegű volt, nem kimondottan az eredeti szakmához köthető...
Azért választottam más irányt, mert a pénzügy nem tetszik annyira, lényegében érettségi után jó választásnak tűnt a szakma (nem is mondom, hogy rossz lenne), de valahogy mégis más irányba akartam menni. A mostani képzés (védelmi-igazgatási) már diplomát is ad (BSC), katasztrófavédelem szakirányon leszek majd, levelezőn kezdtem el, mert az előző munkahelyem mellett tudtam rendesen csinálni, csak ugyebár február végén a cég profilt váltott, és majdnem mindenkit kirúgtak, abban bízom, hogy a diplomával majd könnyebben találok munkát, de addig is találnom kell valamit, hogy kihúzzam a diplomáig..
Jelentkezem sorban az álláshirdetésekre, amelyeknél megfelelek a követelményeknek, van köztük mindenféle cég (értsd úgy, hogy az autómosótól a betanított munkán át az adminisztratív jellegű munkákig minden, ugyanezek a paraméterek vannak megadva a munkaügyi központban is), de eddig nem vezetett eredményre sajnos.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#64) bambano válasza EmberXY (#26) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

van, amikor az állásközvetítő hr-ese azért is kap pénzt, mert építi az adatbázist.
ilyenkor lehet sokat interjúzni feleslegesen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#65) Kassadin válasza callmeakos (#61) üzenetére


Kassadin
addikt

Tegyük hozzá, az bruttó 130 ezer...

(#66) McKane


McKane
senior tag

ismerős helyzet..
fél évig én is hasonló helyzetben voltam..
előző munkahelyemen is kikészültem idegileg, de örültem hogy volt.
aztán kirúgtak,minden valódi indok nélkül, ekkor volt fél év szünet.

de aztán sikerült elhelyezkednem. amit most csinálok, raktáros, autógyár Győr (nem reklámozok :D ), jó hely. ha sokat dolgozol meg is fizetik,és meg is becsülnek.
a társaság is jó.

A minap olvastam is,meg hallottam a rádióban, hogy ha hirtelen jelentkezne 50-60 gépészmérnök itt Győrben, másnap már kezdhetnének is. :K

Szerk1.: meg is találtam a cikket : Győr + cikke

" A szakértő kifejtette, mérnökből hiány van, 50-60 gépészmérnököt el tudnának helyezni egy nap alatt a régióban. Nagy a kereslet gyártósori összeszerelőkre, eladókra, kisgép-szerelőkre, lakatosokra és forgácsolókra, valamint irodai adminisztrátorokra. "

[ Szerkesztve ]

(#67) ftc válasza McKane (#66) üzenetére


ftc
nagyúr

az a gond, hogy pl én elektromérnök vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.