Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el !

Hivatalos: Rs1 10.0.14393.2724. 2019 Január 8.https://changewindows.org/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) lorcsi


lorcsi
veterán

kicsit úgy érzem szivat a teló :F
a kapcsolatokban a gmailból és a skype-ről olyan ősrégi kontaktokat is kiszedett akiről zt sem tudom már hogy ki. sajna a skype kontaktot a telóban nem is lehet törölni :(
viszont a telefonkönyvbe semmit nem pakolt át :(
hogyan lehet átvariálni a kontaktokat a telefonkönyvbe..egyszerűen ?

(#952) MKLS


MKLS
aktív tag

Nekem először az volt furcsa,hogy a belső memóriból első bekapcsoláskor csak 3.3Gb volt szabad. Töröltem pár dolgot, de túl sokat nem sikerült faragni, meg ügye jött néhány egyéb app is szóval jelenleg kb 3Gb szabad helyen tengődök. (voda)

[ Szerkesztve ]

(#953) Pttypang válasza MKLS (#952) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem veletlenul bovitheto kartyaval.. :)

Everybody lies.

(#954) batai15 válasza MKLS (#952) üzenetére


batai15
félisten

vegyél bele sd- karit.

(#955) erahurka válasza MKLS (#952) üzenetére


erahurka
félisten

WTF? Nálam 620-on vagy 5-6 giga szabad volt.

(#956) MKLS


MKLS
aktív tag

Van egy rági 4Gb-os, majd veszek bele nagyobbat. De akkor mi a helyzet egy 4Gb-os telefonnal, mondjuk egy 530-al? oO

(#957) ChanOP


ChanOP
csendes tag

Nálam több frissítést is talált a rendszer (ma kerestem frissítést):
- További nyelvi támogatás
- Frissítés a Windows Phone rendszerhez - Lumia

Vodafone függő készülékem van.

Ami változást a frissítések után észrevettem az az, hogy a Mobilhálózat + SIM kártya SIM kártya beállításainál a Legnagyobb kapcsolatsebesség lehetőségei közé a korábbi 2G és a 3G lehetőségeken túl bekerült a 4G lehetőség is (a frissítés előtt nem volt 4G). :C :))

Remélem, hogy ez annak az előjele,hogy a Vodafone rövid időn belül nálunk is beindítja az LTE/4G hálózatát. :R :DD

(#958) TestamentDNR


TestamentDNR
aktív tag

En meg azt vettem eszre, hogy 170 megaval tobb szabad helyem lett. :D

(#959) TestamentDNR válasza ChanOP (#957) üzenetére


TestamentDNR
aktív tag

Sztem a 4G eddig is ott volt, hisz a 735 maga tudja.

(#960) Misser


Misser
tag

Mindamellett, hogy kiváló telefon, felfedeztem egy apró hibát, és kíváncsi lennék, hogy csak nálam csinálja e.
Mikor üzenetjelző hangot ad ki a telefon, vagy csak a lezárás/feloldás hangját adja ki, akkor fülhöz emelve és erősen hallgatózva hallatszik még kb egy 1mp-es "súgás" a hang után.

Tényleg csak síri csendben hallatszik, és csak ekkor. Zenehallgatás közben nincs ilyen jelenség.

Valamint furcsállom, hogy a fülhallgató bedugását kb 2mp késéssel érzékeli.

De hát ezek legyenek a telefon legnagyobb "bajai" : )
Redmi 1s után igazából egy szavam se lehet :)

(#961) MKLS


MKLS
aktív tag

Az akku feltöltési idő itt átlag mennyi? Gyári töltővel 3 óra alatt nem töltődött fel. Ez normális?

(#962) Kaminski válasza Misser (#960) üzenetére


Kaminski
tag

Nem voltál megelégedve a xiaomival? Mert készülék vásárlás előtt állok és egy xiaomi meg ez a lumia is a repertoárban van.

Honor 8

(#963) Misser válasza MKLS (#961) üzenetére


Misser
tag

Az akksival nincs gond, a töltő az, ami egy kicsit gyenge.
750mA-rel tölt a gyári. Én a régi 710-esem 1200mA-es töltőjét használom, azzal ~30%-ot tölt rajta óránként.
Egyébként nem is értem, miért ilyen töltőt adnak a telefonhoz. Jobb lenne, ha töltőfej+kábelt adnának hozzá.

Kaminski: csak be kell nézni a topikjába, látni fogod mi a helyzet. Én nem akarom a telefonomat buherálni, csak működjön. A mobilarénás cikk erősen félrevezető. A redmi 1s nem az a telefon, amit csak kiveszel a dobozból és használod. Én csak gyakorlott androidos felhasználónak ajánlanám. Bár a gyenge akksival ők se tudnak mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#964) ChanOP válasza TestamentDNR (#959) üzenetére


ChanOP
csendes tag

A frissítés előtt biztosan csak 2G/3G volt (Vodafone-os készüléknél), meg is voltam lepődve rajta, hogy nincsen 4G, pedig LTE telefon. Aztán a testvérem mondta, hogy neki sincsen 4G, pedig az ő telefonja is LTE képes (Sony Xperia M2) és neki is csak 3G a legnagyobb sebesség a beállítások között. Az ő telefonja is Vodafone-os.

Miután a frissítést követően a telefonomban megjelent a 4G lehetőség, jeleztem a testvéremnek is, aki mondta, hogy néhány napja neki is érkezett egy frissítés, de nem tudta mi változott. Mivel mondtam, hogy nekem megjelent a 4G lehetőség, ő is megnézte a telefonjában és most már nála is megjelent a 4G lehetőség.

Szóval úgy néz ki, hogy a Vodafone elkezdte kiadni az LTE telefonokra a rendszerfrissítéseket, hogy tudják majd használni a Vodafone LTE/4G hálózatát.

Kicsit utánaolvastam a dolognak.

Az kevés, hogy a 735 (vagy bármilyen LTE képes készülék) tudja a 4G-t, ha a hálózati konfigurációs adatbázis (nem tudom mi a hivatalos neve) a magyar Vodafone szolgáltató esetén nem ismer 4G hálózatra vonatkozó konfigurációt, akkor nem jelenik meg a 4G a beállítások között.
A frissítéssel kiegészítésre került a Vodafone hu konfigurációs adatállománya, bekerültek az LTE hálózat konfigurációs adatai, így megjelent a beállítások között is a 4G.

Az iPhone esetén is csak a legutóbbi szoftver verzióban került be a magyar Vodafone szolgáltatós készülékeknél az LTE bekapcsolási lehetőség, korábban csak a Telekom esetén szerepelt a beállítások között. A Telenor esetén pedig hiába volt már egy ideje 4G hálózat, a készülékekben mégsem lehetett bekapcsolni (mert a Telenor nem (volt?) Apple parner). Nem tudom, hogy azóta változott-e a helyzet, de igazság szerint nem is érdekel.

A lényeg, hogy nem elég, ha a készülék LTE képes és az sem, ha a hálózat is tudja az LTE-t. Mindenképpen szükség van arra is, hogy ezeken kívül a készülék rendszere ismerje az adott szolgálató LTE hálózatának paramétereit is, mert enélkül nem lehet használni.

(#965) rinpocse


rinpocse
tag

Sziasztok! Holnap X3-ról váltanék a 735-re. Kérdéseim:
1. A HERE mennyire alkalmas útvonaltervezőnek?
2. Belehet-e állítani, hogy az SD-re mentse a fényképeket?
3. Ha az SD-n tárolok e-book-ot, használhatom-e e-book olvasóként?
4. Ha igen, milyen programot érdemes használni és honnan tudom letölteni ?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#966) Bandi8bácsi válasza rinpocse (#965) üzenetére


Bandi8bácsi
tag

2. Igen
3. Igen
4. Bookwiser Reader epubhoz, Fiction Book Reader minden máshoz. Ez a 2 program a Store-ból letölthető

(#967) erahurka válasza rinpocse (#965) üzenetére


erahurka
félisten

1: Attól függ mik az igényeid. Köztes célpontokat pl. nem lehet beállítani, csak A-ból B-be visz el. Ezt viszont elég jól csinálja.

(#968) TestamentDNR válasza ChanOP (#964) üzenetére


TestamentDNR
aktív tag

Ok, elhiszem. :) Bar amilyen arakat olvastam mas szolgaltatonal, ugy erzem, nem hianyzik a 4G. :D

(#969) andikaaa


andikaaa
aktív tag

Sziasztok!
1. Lumai 735-ben van wireless charging? Lehet használni hozzá
ilyet?
2. Tényleg nincs értesítés jelző led benne? Mivel lehet helyettesíteni?
3. Mi van a dobozban? Van füles hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#970) hroberto válasza andikaaa (#969) üzenetére


hroberto
veterán

Van külön hátlappal vezeték nélküli töltés.
Nincs értesítő LED.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#971) BobTail válasza andikaaa (#969) üzenetére


BobTail
őstag

1. alapból olyna hátlapot adnak hozzá, amiben benne van a vezeték néklüli töltésre alkalmas tekercs
2. nincs LED, helyettesítő megoldás sincs (Glance)
3. dobozban nincs headset

(#972) ChanOP válasza andikaaa (#969) üzenetére


ChanOP
csendes tag

Szia!

Igen, van vezeték nélküli töltés a telefonhoz kapott gyári hátlappal. Viszont töltőt külön kell venni hozzá, az nem jár a készülékhez.
Igen, lehet hozzá használni az általad mellékelt képen látható töltőt.

Valóban nincsen értesítés jelző LED benne és sajnos Glance screen sincs. Nem tudom, miként lehetne helyettesíteni.

A Vodafone-nál kapható készülék dobozában a készüléken és az akkumulátoron kívül csak egy hálózati micro USB töltő (nincs "adatkábel") és a használati útmutató volt, headset nem. Előfordulhat, hogy más szolgáltatónál vagy kártyafüggetlenül vásárolva van a dobozban headset is.

(#973) andikaaa


andikaaa
aktív tag

Köszönöm szépen mindhármótoknak a gyors választ! Még egy "fontos" kérdés eszembe jutott, milyen gombokkal lehet screenshots képet készíteni?

[ Szerkesztve ]

(#974) Heffi válasza andikaaa (#973) üzenetére


Heffi
őstag

Hangerő+bekapcsoló gomb

(#975) andikaaa válasza Heffi (#974) üzenetére


andikaaa
aktív tag

Köszi!

(#976) Devas válasza Heffi (#974) üzenetére


Devas
őstag

Úgy tudom windows gomb + bekapcs gomb.
Amit te írtál az a telefon alaphelyzetbe állítása, nem?

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#977) ChanOP válasza Devas (#976) üzenetére


ChanOP
csendes tag

Megváltozott ez a funkció, a képernyőkép készítéséhez a hangerő növelés és a bekapcsoló gomb egyidejű lenyomása szükséges a Lumia 735 készülék esetén.

(#978) Devas válasza ChanOP (#977) üzenetére


Devas
őstag

Jó tudni, köszi!

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#979) Pttypang


Pttypang
veterán

Random restart a Bukk kozepen, igazabol nem is tudom, mitol. Boldogga tesznek ezek a pillanatok.. :U

Everybody lies.

(#980) rinpocse válasza Bandi8bácsi (#966) üzenetére


rinpocse
tag

Köszönöm! :)

(#981) rinpocse válasza erahurka (#967) üzenetére


rinpocse
tag

Köszönöm! :)

(#982) Heffi válasza ChanOP (#977) üzenetére


Heffi
őstag

Szerinetem ez igaz az összes WP8.1-et futtató készülékre.

(#983) ChanOP válasza Heffi (#982) üzenetére


ChanOP
csendes tag

Szerintem is, de mivel más WP8.1-et futtató készüléket nem fogtam még a kezemben, ezért nem akartam valótlanságot állítani, így a 735-öt említettem, mert ott biztosan igaz. :)

(#984) Mr.Franczy


Mr.Franczy
aktív tag

Szép estét, lenne 1-2 kérdésem az itteni urakhoz!

1. Van értelme, vagy jelentősége bármilyen cache cleaner progit futtatni?
2. A billentyűzetet lehet valahogy tanítani?
3. Nincs olyan music player, ami mappákból is tud zenét lejátszani?
4. Amikor elindul a kamera alkalmazás, akkor nem "zizeg" a telefon senkinek, nagy csendben érdekes hangot hallat a készülék! :)

Gazember

(#985) erahurka válasza Mr.Franczy (#984) üzenetére


erahurka
félisten

1. Nincs
2. 8.1 óta nem, magától tanul elvileg. Gyakorlatilag olyan mint egy közepesen lusta gimnazista.
3. Töltsd ki az id3 tageket és láss csodát. Vannak erre tök jó programok PC-re nem olyan vészes és így a jövőben sem lesz problémád ezzel.
4. Itt mire gondolsz? Ha lezárt kijelzőnél hosszan nyomod a kamera gombot akkor rezeg egyet indulásnál. Ha fel van oldva a kijelző és egyszer megnyomod a gombot, akkor nem rezeg.

(#986) Heffi válasza erahurka (#985) üzenetére


Heffi
őstag

Ha lezárt kijelzőnél hosszan nyomod a kamera gombot akkor rezeg egyet indulásnál. Ha fel van oldva a kijelző és egyszer megnyomod a gombot, akkor nem rezeg.

Hol van ez a kameragomb?

(#987) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Ma megnyomkodtam a Mammut MMben a sötétszürkét. Teljesen rendben van. Még mérséklődik az ára és cserélem az 520at. :K Összehasonlítva az 830al, nekem inkább bejön ez a polikarbonát ház.

Más: Office depotban vásárolta már valaki?Mennyi garanciát adnak ott rá? A Mammut II-ben a másodikon van egy GSMes, ott 1 év gondolom himi-humi garanciával ~74e, félreértés ne essék, nem csípem az ilyesmit. A kiállított szürkére a fehér mellett, rá van ragasztva valami szláv nyelven egy Nokia design szerű matrica, amin viccesen ez olvasható: "Full HD 4,7" :DDD :N

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#988) erahurka válasza Heffi (#986) üzenetére


erahurka
félisten

Őőőő azt hittem a WP app topikban vagyok :DDD

(#987) Neurotoxin: +1, külsőre/méretre nekem is jobban bejön mint a 830 (utóbbi túl sarkos, nehezen kezelhető számomra).

[ Szerkesztve ]

(#989) hodostamas válasza TestamentDNR (#959) üzenetére


hodostamas
addikt

Függetlenen igen, nekem első bekapcsolás után Voda kártyával választható volt a 4G. Persze H+-nál feljebb nem tudott váltani a teló :)

(#990) Heffi válasza erahurka (#988) üzenetére


Heffi
őstag

Már azt hittem selejtet hoztam az Asszonynak a T-től :D

(#991) kgb79 válasza Neurotoxin (#987) üzenetére


kgb79
tag

Office Depot-ban én is túl olcsónak találtam.

Érdekes módon 2 áron kapható náluk a telefon [link]

(#992) erahurka válasza Heffi (#990) üzenetére


erahurka
félisten

Érdekes lenne amúgy szétszedni egyet, mert szerintem a 830 paneljét használja, azaz meg van a kameragomb helye, csak be kellene forrasztani egy ilyen kapcsolót a megfelelő helyre :))

(#991) kgb79: Elég beszédes hogy az egyik Fehér, a másik meg WHITE.

[ Szerkesztve ]

(#993) Mr.Franczy válasza erahurka (#985) üzenetére


Mr.Franczy
aktív tag

Köszönöm a segítséget.

Arra gondolok, hogy mikor benne vagyok a kamera appban, és ott állítgatók dolgokat, akkor van egy nagyon finom "zizegő" hang! Persze csak nagy csendben lehet hallani!!!

Gazember

(#994) erahurka válasza Mr.Franczy (#993) üzenetére


erahurka
félisten

Nem inkább kattogás? Mintha valami tárcsát tekernél. Főleg záridőnél jön ki mert ott nagyon sűrűn vannak fokozatok. Ha leveszed a media+apps hangerőt megszűnik.

(#995) japy válasza Heffi (#986) üzenetére


japy
őstag

Már csak az az egy baj van hogy nincs kamera gomb! :DDD

(#996) Heffi válasza japy (#995) üzenetére


Heffi
őstag

Az enyémen van, igaz az 190-el több, mint a Párom Lumiája, amin nincs. :D

(#997) csiak


csiak
tag

Sziasztok! 3 hete örömmel használom az android rémálmok után a 735-öt. Szép a kijelző, gyors a rendszer, soha nem fagyott még le a 3 hét alatt, és minden úgy fut rajta, ahogy az meg van írva. :)

Egy problémám van csak vele... Minden alkalmazás hang alatt nem is olyan halk súgás van folyamatosan. Próbáltam már újratelepíteni, de minden esetben ugyanaz a helyzet. Youtube, Shazam, játékok, akármi, sőt a csengőhangok alatt is lehet hallani.

Volt már valakinél hasonló eset?

Köszi a válaszokat!

"Sok loot disznót győz!"

(#998) j.bravo válasza csiak (#997) üzenetére


j.bravo
addikt

Nálam is van, mintha (nagyon) zajos lenne az erősítő, ami a hangszórót hajtja... vagy hasonló. Vagy nemtom.
Szakik, szerintetek?

Whatever.

(#999) csiak válasza j.bravo (#998) üzenetére


csiak
tag

Most kipróbáltam fülhallgatón keresztül, úgy nincs súgás max. hangerőn sem...

"Sok loot disznót győz!"

(#1000) Hami33


Hami33
aktív tag

Olcsóbb lett a trénél + vezeték nélküli töltő!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.