Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el !

Hivatalos: Rs1 10.0.14393.2724. 2019 Január 8.https://changewindows.org/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) psg5 válasza j.bravo (#600) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

Fixálni lehet a navigációs sávot? Bár nem is tudom, hogy kell-e igazából.

szerk:
ezzel fixáltam is a navigációs sávot? úgy tűnik.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#602) Mister_X válasza MK VII (#597) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nyugodj meg, te sem vagy különb nálam. Én legalább annyival jobb eltérőbb vagyok, hogy nem kezdek személyeskedni, ha valaki kifogásolja az egyéni véleményemet.

De hogy visszatérjek az eredeti problémádra: a kijelző alatti ifányi (1cm) rész nincs útban: ekkora telefont egykezes használat esetén máshogy szoktak tartani, mint mondjuk egy iPhone-t, fektetett használat esetén pedig kvázi holttérbe esnek, ha ott lennének kapacitív gombok, akkor fogást kellene váltani* a kényelmes megmyomásukhoz. Továbbá ha zavar, tetszés szerint eltűntethető (rengetegszer nyomtam meg véletlen 625-ön valamelyik gombot), színezhető, valamint követi az orientációt, ami stílusos. Design terén megbocsájhatatlan lenne, ha a kijelző elhelyezése asszimetrikus lenne, hogy kapjon fix helyet az on-screen gombsor.

Remélem ez kielégítő válasz volt, innenstől lezártnak tekintem a témát és megkérlek, hogy a jövőben próbálj mindennemű személyeskedést kerülni.

*jelenleg a telefont a mutató ujjam első ujjpercével és a tenyerem szélével támasztom alá, ha feltetve van, ha kapacitív gombot kellene nyomogatni, az ujjbegyekre kellene áthelyeznem a súlypontot. Ez apró dolog, de próbálgatva kényelmetlen lenne.

@psg5: azt tudod csak beállítani, hogy az appok automatikusan eltűntethessék-e vagy sem. De ez ugyan ott van, a legelső beállítás, csak körbe kellene nézni...

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#603) j.bravo válasza psg5 (#601) üzenetére


j.bravo
addikt

beállítások -> navigációs sáv

itt beállítható hogy fix legyen vagy automatice elrejtődjön, illetve a színét, meg hogy pöccintéssel elrejtsd

Whatever.

(#604) psg5 válasza j.bravo (#603) üzenetére


psg5
veterán

Köszi! :R

(#599) erahurka : Köszi működött a csengőhangos app:)

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#605) psg5


psg5
veterán

A legfontosabb kérdés:

Az adatforgalmi segéd 1MB-nál kisebb mobil átvitelt jelez. Ez mit jelent? Mitől van adatforgalom, ha nincs is mobilnet előfizetésem?

Még egy: A pici nyíl a neterősséget jelző ikonnál mit jelent?

F.K.T.

(#606) Gabóka


Gabóka
tag

Sziasztok, lehet kicsit off lesz, de a héten készülök venni egy ilyen készüléket használtan függetlenül. Első lumia, sőt első okosteló lesz, olvasgattam mire érdemes odafigyelni használt teló vásárlásakor, garanciát tudom imei szám alapján le tudom ellenőrizni, meg kell lennie a garanciajegynek... Ha valami gond adódna a szervíznek/boltnak elég a garancia papír vagy kell a számla is? Az megállapítható valahogy különféle simek behelyezése nélkül, hogy valóban független-e? Illetve mikre érdemes még odafigyelni szerintetek, hogy ne legyen melléfogás? Előre is köszi a tanácsokat :)

[ Szerkesztve ]

(#607) Rocky975 válasza Gabóka (#606) üzenetére


Rocky975
senior tag

Használtan? Hamar megunta valaki.
:D

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

(#608) Gabóka válasza Rocky975 (#607) üzenetére


Gabóka
tag

Nem jött be neki a vindóz... :) Ismerős ismerőse, de ilyen esetekben vannak a legnagyobb átbas.ások általában ezért jól jönne pár tipp :D

(#609) batai15 válasza Gabóka (#608) üzenetére


batai15
félisten

sok tapasztalat még nincs.
Garancia legyen, ne tiltsák le ennyi .

(#610) Gabóka válasza batai15 (#609) üzenetére


Gabóka
tag

Imei számot a menün kívül akksi alatt találom? Meg tudná nézni valaki aki már birtokol egy 735-öt? Jó lenne tudni ne kelljen nagyon keresgetni :)

(#611) demerion válasza Gabóka (#610) üzenetére


demerion
tag

Hátlap alatt van

(#612) Gabóka válasza demerion (#611) üzenetére


Gabóka
tag

Köszi, kártyafüggetlenség megállapítására valami tipp esetleg?

(#613) psg5 válasza psg5 (#605) üzenetére


psg5
veterán

Még egy az előzőekhez:

Nincs jegyzettömb gyárilag? Ami fent van az fizetős?
Esetleg microsoft fiókkal szinkronizálható jegyzet?

Nekem most fordítva működik a navigációs sáv. Folyamatosan ott van és ha alulról koppintok akkor tűnik el...ez miért?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#614) btudos válasza psg5 (#613) üzenetére


btudos
veterán

OneNote

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#615) batai15 válasza psg5 (#613) üzenetére


batai15
félisten

Van egy rakat jegyzet tömb app...
alapból one note, office is jó erre a célra és a kedvencem evernote.

(#616) psg5 válasza btudos (#614) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!
És:Erre?

F.K.T.

(#617) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Annyi van, hogy a kuponkedvezmény 1 év hűség mellé is igénybe vehető.

Így 63 693 Ft -ért el lehet hozni egy év hűséggel is a készüléket.
Mindig jobb mint 2 év rablánc mellett: 61 992 Ft-ért megvanni.
A legkisebb díjcsomagban.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#618) lorcsi válasza Vangelis (#617) üzenetére


lorcsi
veterán

ez így már egész korrekt..
olcsóbb talán nincs is a piacon..
már csak egy normális csomagot kellene találni a t-nél :F

[ Szerkesztve ]

(#619) A214 válasza psg5 (#598) üzenetére


A214
aktív tag

csengőhang beállitása:

[link]

[link]

630 forum de szerintem itt is müxik.

(#620) psg5 válasza A214 (#619) üzenetére


psg5
veterán

Köszi! A vágóprogram a legegszerűbb nem kell vágni velée csak menteni és ott is van.

F.K.T.

(#621) psg5


psg5
veterán

Az miért hogy ha nem kapcsolom ki a mobiladatkapcsolatokat a beállításokban akkor simán fel tudok menni a netre wifi nélkül? Nincs is net előfizetésem.

Ja: Rettentő jó telefon! :)

F.K.T.

(#622) Pttypang válasza psg5 (#621) üzenetére


Pttypang
veterán

Ha be van allitva, felmehetsz, van valami alap adatforgalmi dij, ha nem tartalmaz adatforgalmat a csomagod, emlekeim szerint.

Everybody lies.

(#623) MKLS válasza psg5 (#621) üzenetére


MKLS
aktív tag

Mobilnet elfizetés nélkül is tudsz netezni, de ne tedd, meg fogsz lepődni amikor megkapod a telefon számládat...

(#624) psg5 válasza Pttypang (#622) üzenetére


psg5
veterán

Igen csakhogy én direkt letiltattam központilag (ezek szerint nem teljesen).
Na mindegy kikapcsolok minden adatforgalmat.
Ha a Onedrive-nál engedélyzem az azonnali feltötltést képeknél attól még remélem ez nem kapcsolódik vissza, csak a wifimen keresztül tudja feltolni.

(#623) MKLS: Pont ennek az elekrülése a cél.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#625) btudos válasza psg5 (#624) üzenetére


btudos
veterán

Azt allitsd be, hogy csak WiFi-n toltse fel. :U

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#626) psg5 válasza btudos (#625) üzenetére


psg5
veterán

Beállítva:)

Bejön ez a Onedrive-os dolog, meg a WP feeling.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#627) psg5


psg5
veterán

Futó alkalmazásokat meg lehet valahol nézni és azokat leállítani? Létezik ilyen WP alatt?

F.K.T.

(#628) Integrale válasza psg5 (#627) üzenetére


Integrale
veterán

Vissza gombot nyomd hosszan. X vagy lefele swipe a bezaras.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#629) psg5 válasza Integrale (#628) üzenetére


psg5
veterán

Köszi! :R

Honnan tudom, hogy melyik csempe átlátszó? Csak ha kitűzöm?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#630) BobTail válasza psg5 (#629) üzenetére


BobTail
őstag

Mindenféle kötözködés nélkül: nem akarod összeszedni a további kérdéseidet egy hozzászólásba?! :P

(#631) Integrale válasza psg5 (#629) üzenetére


Integrale
veterán

Eloszor allits be egy hatteret, amig nem teszed meg addig az alap szinek valamelyiken fognak megjelenni.
Ha megvan a hatter akkor lathatod, hogy melyik atlatszo, ezen felul pedig nemelyik appon belul kulon tudod ezt allitani. Pl Mav menetrend, Amazing Weather HD stb

"Bad reklám is reklám too"

(#632) Pttypang válasza psg5 (#624) üzenetére


Pttypang
veterán

Siman lelovod az adatforgalmat es kesz.

Everybody lies.

(#633) psg5 válasza Integrale (#631) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, igen így csináltam, csak gondoltam van lista vagy hasonló az átlátszó csempékről.

(#630) BobTail : Nem vettem kötözködésnek, teljesen igazad van, de sajna menet közben jönnek elő a kérdések, de lehet inkább először leírom egy papírra és összesítve teszem fel.

(#632) Crytec210: elég kilőni a mobilhálózat+SIM kártya menüben ugye? Máshol nincs ehhez beállítás?

Mi az a kicsi nyíl a wifi kapcsolat erősséget jelző ikonnál fent ami villog néha?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#634) Pttypang válasza psg5 (#633) üzenetére


Pttypang
veterán

igen, eleg.

Everybody lies.

(#635) btudos válasza psg5 (#633) üzenetére


btudos
veterán

Akkor forgalmaz a telefon.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#636) psg5 válasza btudos (#635) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. Elég sokat villog:)

F.K.T.

(#637) btudos válasza psg5 (#636) üzenetére


btudos
veterán

Miközben használod, nem csoda. :D

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#638) psg5 válasza btudos (#637) üzenetére


psg5
veterán

:W Ha nem generál adatforgalmat hagy csinálja.

F.K.T.

(#639) confuser válasza psg5 (#638) üzenetére


confuser
senior tag

Generál, csak nagyon keveset. Az adatforgalmi segédben meg tudod nézni, hogy mi és mennyi adatforgalmat generált (Mobilnet/Wifi bontásban). Visszatérve a #605-ös kérdésedre, a <1MB amit a csempén ír, az a mobilnetre vonatkozik, és az elég kevésnek, vagy akár 0-nak számít.

(#576) Devas
Visszamenőleg belevauvau, de nem teljesen így működik. A 735-ön (és 730-on) a felbontáshoz (1280x720) nem adtak hozzá extra 54 pixelt az on-screen gombok miatt, ezért eltüntethetőek, hogy a hasznos felület megmaradhasson. Ugyanez a helyzet a HTC M8 for Windows-nál is, csak ott FHD (1920x1080) felbontással (ami egyébként az első ilyen eltüntethető on-screen gombokkal jött ki WP8.1-gyel).

Az 530/630/635 esetén a kijelző az on-screen gombok méretével meg lett növelve (854x480 a "szokásos" 800x480 helyett), és ezeknél nem tüntethetőek el a gombok a fent említett módon (se kis nyíl, se fel-le húzás). Viszont ha jól emlékszem, akkor pl. videólejátszásnál eltűnnek ezek a gombok is automatikusan, a videó pedig átskálázásra kerül a teljes kijelzőre (vagyis enyhén torzítja a videókat). Ugyanez játékoknál nincs így, azoknál végig láthatóak maradnak az on-screen gombok.

[ Szerkesztve ]

(#640) Devas válasza confuser (#639) üzenetére


Devas
őstag

Pedig én pontosan erről beszéltem amit leírtál. :) A videolejátszós dologgal kapcsolatban nincs tapasztalatom.

1 ujjas zoom müködik WP-ben böngészéskor (mint androidnál a chrome-ban)?

Viber müködik már rendesen?

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#641) confuser válasza Devas (#640) üzenetére


confuser
senior tag

Igazad van, az utánad következő első hozzászólásban (#577 bepken) olvasottak sarkalltak arra, hogy írjak, miszerint:

"de L630-nál sincs arról szó, hogy ebben a sávban csak és kizárólag a vezérlő gombok jelenhetnek meg. programon belül eltüntethetőek, az adott tartalom pedig kitölti a plusz területet"

Na ez ugye nem igaz, mert kizárólag videóknál van kihasználva a teljes kijelző.

Más:
1 ujjas zoom-nál mire gondolsz? Duplakoppra zoom-ol, az végülis 1 ujjal történik :D

Viber-t személy szerint nem használok, de mások szerint annyira működik megbízhatóan, mint a többi platformon. Náluk valami valószínűleg szerverszinten nincs rendben, mert az értesítési rendszer jól működik WP-n, több hasonló app alá tudja ezt támasztani, a Viber viszont néha mégis vacakol.

(#642) Devas válasza confuser (#641) üzenetére


Devas
őstag

1 ujjas zoom

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#643) psg5 válasza confuser (#639) üzenetére


psg5
veterán

Hogy generál ha nincs mobilnet előfizetésem, wifinek meg csak a sajàt otthonit használom?

F.K.T.

(#644) batai15 válasza psg5 (#643) üzenetére


batai15
félisten

Majd jön a vaskos sárga csek.. :)

(#645) japy válasza psg5 (#643) üzenetére


japy
őstag

Sehogy!

(#646) japy válasza batai15 (#644) üzenetére


japy
őstag

Ne ijesztgesd! Ha nincs mobilnet előfizetése akkor fel sem tud menni a netre.

(#647) batai15 válasza japy (#646) üzenetére


batai15
félisten

nem tudtam kihagyni! :DDD

(#648) psg5 válasza japy (#646) üzenetére


psg5
veterán

Pont ez a gond, hogy amennyiben az adatkapcsolatok be vannak kapcsolva, hiába nincs mobilnet előfizetésem simán felment a netre...no ekkor ijedtem meg, hogy erre is oda kell figyelni, pedig tudtommal mindent lekapcsoltattam központilag, hogy az eredetileg az előfizetéshez járó minimális (bár nem is tudtam róla hogy van,de a szerződésben benne van) netkapcsolatot se használja.

Nincs első használatkori egyéjszakás töltés a lumiás aksiknál se ugye? Meg formázás, meg lemerítés stb?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#649) btudos válasza psg5 (#648) üzenetére


btudos
veterán

Attól, hogy nincs mobilnet előfizetésed, a telefon simán mászkál a neten, ha engeded neki, csak jellemzően jó drágán megkérik az árát az így felhasznált adatforgalomnak.

Ezért kell letiltani az adatkapcsolatot, magától a telefon nem fogja tudni, hogy neked nincs mobilnet előfizetésed.

Akksi feltölt, használ és kész, pár feltöltés után fogja elérni a teljes kapacitást.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#650) psg5 válasza btudos (#649) üzenetére


psg5
veterán

Köszönöm! :R

F.K.T.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.