Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el !

Hivatalos: Rs1 10.0.14393.2724. 2019 Január 8.https://changewindows.org/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) ctvagyok válasza Pttypang (#98) üzenetére


ctvagyok
őstag

Király. Valami sok színesről úgy a szembelévő polc mellől :)
Kiváncsi vagyok mennyi részletet jelenít meg. Mennyire olvashatók a feliratok.
Köszönöm

(#103) Rocky975 válasza erahurka (#95) üzenetére


Rocky975
senior tag

Ha van is én nem használtam.
:)

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

(#104) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Jó lett a cikk, kicsit részletesebbnek tűnik, mint a 830-é. A 735 tényleg jó áron nyitott, ennyi pénzért egy nagyon korrekt telefont kapunk. Ami a töltőt illeti, én a 720-hoz is már ilyet kaptam.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#105) RangerFox


RangerFox
veterán

Na ez jó lesz nekem, decemberben jár le a rabláncom, majd akkor megveszem. Remélem addig esik is az ára, úgy még jobb vétel lesz. :)

(#106) anorche1


anorche1
őstag

A szoftveres gombok nem fognak beégni az amoled kijelző miatt? Mert az én 820 -asomba az IE alsó sávja égett be, egy ismerősöm galaxy s2 -jébe pedig az állapotsáv.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#107) ctvagyok válasza anorche1 (#106) üzenetére


ctvagyok
őstag

Biztos, hogy itt is be fog égni. Kérdés, hogy milyen gyorsan/lassan.

(#108) erahurka válasza ctvagyok (#107) üzenetére


erahurka
félisten

Akkor nekem ennyi is volt a 735. Nem értem miért használnak ilyen kijelzőtechnológiát, főleg WP-n ahol szinte minden appnál van egy alsó sáv.

(#109) trassher válasza erahurka (#108) üzenetére


trassher
addikt

Látszik hogy lenne "rendes" gomboknak hely alul ezért sem értem a szoftveres gombos kialakítást. Ha nem ilyen lenne akkor tudnám hogy mi váltja a 720-am de így marad a várakozás hogy olcsóbb legyen a 830.

Redmi Note 7

(#110) satz18


satz18
őstag

Ez a teló már kellett mint egy falat kenyér. Az ismerőseimnek akik telót akartak venni, mondtam nekik, hogy várják ki a 730/735-öt. Végre betömték a nagy űrt ami ott tátongott a közép kategóriában. Ez a teló nagyjából kompromisszum mentes. Minden alkalmazás elfut ezen a vason, 4.7 colra a HD az pont elég. Nekem az AMOLED személyes kedvencem. A régi 925/htc 8x hez képest ugyan gyorsabb nem lett viszont lassabb sem és cserébe kevésbé melegszik és kevesebbet fogyaszt. Egyedül a kamera billentheti talán a 925 felé a mérleget de hát azt már úgy sem lehet sokáig kapni.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#111) erahurka válasza satz18 (#110) üzenetére


erahurka
félisten

Kompromisszum mentes?
Glance Screen, Dolby bővítmények, későbbi Lumia Camera várhatóan butább lesz. Nem azzal van a baj hogy kompromisszumokat kell kötni hanem hogy idióta kompromisszumokat. Mikor a Dolby hangjavítás előző generáció belépő kategóriájában benne volt itt a középből kihagyják? Látszik hogy az MS átvette az üzletet.

(#109) trassher: Nekem kifejezetten tetszik az on screen navi gombsor így hogy eltüntethető, csak ugye ez sem úgy működik ahogy én szeretném.

[ Szerkesztve ]

(#112) Pttypang válasza erahurka (#111) üzenetére


Pttypang
veterán

Vajon hany user veszi eszre a valtozasokat, amiket felsoroltal? :)
Nincs ezzel gomb, az on screen gombsor meg kb annyi megszokast igenyel, hogy talan ketszer mellenyultam, a kijelzo ala, utana megszoktam. Szerintem jol megoldottak, igy mar nem nyulkalok hozza veletlenul a nyalokahoz se.

Everybody lies.

(#113) rob210 válasza Pttypang (#112) üzenetére


rob210
nagyúr

Nekem is tetszenek a rejthető gombok.

Renault power

(#114) erahurka válasza Pttypang (#112) üzenetére


erahurka
félisten

Én észre veszem, nekem az pont elég :DDD

Szerintem sincs gomb vele pont ezt írom. Csak egy kis finomítás kellene neki. Nem tetszik hogy ha eltüntettem és elindítok egy appot autómatiusan visszaugrik. Maradjon láthatatlan ha nem kell, hagyjon engem békében.

(#115) abwert


abwert
csendes tag

110-en valahány fórumozó közül csak Én hiányolom az előlapi kamera tesztet? :F

Elvileg ez az egyik fő modulja a telefonnak...

(#116) leslie23


leslie23
tag

nagyon-nagyon jól néz ki, a korábbi modellekkel ellentétben még szoftveres gombokkal is. :)
amit viszont nem értek, hogy miért kell az az 1px-es szegély a „gombsor” tetejére, szvsz anélkül sokkal jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#117) abwert válasza Švejk (#17) üzenetére


abwert
csendes tag

Jogos.
Bár ahogy megfigyeltem az MA annyira nem szereti a Lumiákat

(#118) Steelers válasza erahurka (#114) üzenetére


Steelers
senior tag

Állíthatóak a navigombok,hogy eltűnjenek? :Y
A 630-on ennyi beállítási lehetőség van csak:

(#119) erahurka válasza Steelers (#118) üzenetére


erahurka
félisten

Itt állítható mert normal méretű a kijelző tehát nincs extra hely alul a gomboknak igy e nélkül információt vesztenél.

(#120) Pttypang válasza Steelers (#118) üzenetére


Pttypang
veterán

Everybody lies.

(#121) kpal


kpal
veterán

Ezek az árak -10e Ft-al olcsóbban jó volna , amúgy nem rossz kis készülék.

(#122) Steelers válasza erahurka (#119) üzenetére


Steelers
senior tag

Értem, bár IE használat közben itt is visszahúzódhatna, jó lenne az az extra hely! :)

(#123) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Azt valaki magyarázza már meg nekem, hogy mi értelme a nanoSIM-nek? Már a microSIM is olyan, hogy alig lehet megfogni, egy oltári baromság az is, de az még határeset, megszokható. De ez szerintem igazi marhaság, hogy két évente változik a kártyák mérete. Biztos van olyan amiben érdemes, de ebben nettó baromság követni az Apple-t. Egyébként a 625 utódjának nem tűnne rossznak, ámbátor a 8GB belső memória helyett el tudnék képzelni 16GB-t. Nem baj van még 1 éve a 625-nek, addig hátha. :)

(#124) ctvagyok válasza szente (#99) üzenetére


ctvagyok
őstag

Nem xD
De pont jól látható szerintem, mit tud beltéri fényviszonyok között a kamera egy tescoban :D

(#125) TCSZ


TCSZ
senior tag

Én sajnálom, hogy lemaradt róla a fizikai kamera gomb. Mert a többi Nokián szokott lenni, és tetszett hogy 3 állású. Kijelzőt tapicskolva mennyire lehet állítani jól élesre a cél témát? A kővető fókusz esélytelen ugye? :(
Tényleg nincs benne Hdr mód?

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#126) Namelesske válasza BobTail (#100) üzenetére


Namelesske
addikt

Ezt mindig megkapom, de a technia tulajdonságai miatt minegyik AMOLED hajlamos idővel a vörös színtartományba eltolódni, és beégni.

Ha nem égne be(hamarabb öregszik a kék), nem lenne gondom vele. De beég, mindegy milyen. Főleg WP alatt kínos ha beég nagyon feltűnő az egyszínű csempéken, meg a szürke billentyűeten stb.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#127) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Mondja el valaki kérem hogy a dolby mégis hogy javít a hangzáson? Változtat a hangszínen? Az nem javítás hogy az égig tolja a basszust meg a magasat.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#128) Pttypang válasza Namelesske (#126) üzenetére


Pttypang
veterán

Mennyi ido ez nagyjabol? o.O Atlagos hasznalat mellett..

Everybody lies.

(#129) Namelesske válasza Pttypang (#128) üzenetére


Namelesske
addikt

Nekem a féléves SAMOLED+ HD már olyan volt mint egy fos..

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#130) Pttypang válasza Namelesske (#129) üzenetére


Pttypang
veterán

A ket eves lumia 800 meg nem tunt elcsuszottnak, azert kerdezem.

Everybody lies.

(#131) nicu71 válasza Plazmacucci (#127) üzenetére


nicu71
addikt

Javítson ki valaki,de szerintem pl. 920-on nem segít a dolby bekapcsolása a zenei kvalitáson,olyan lesz az ének, mintha egy fürdőszoba effektet kapott volna.

Tehát nem tolja fel a basszust,meg a magasat sem,azt az EQ beállitásokban manuálisan kell...

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#132) ctvagyok válasza Namelesske (#126) üzenetére


ctvagyok
őstag

Sokat használtam Samoledet, de eddig nálam még nem volt zavaró a beégés. Több mint 2 év kelett, hogy látszódjon egy egyszínű fehér hátteren. Full kékre állítva persze simán látszott, még a szoftvere gombokat is el tudtam olvasni rajta. Öcsémnél is egy SGS van, és már ő legalább harmadik tulaj. De normál használat melett még nem látszik a beégés. Tudom, a tudat zavaró, hogy ott van beégve. Beégett kijelzőt, gari lejárta előtt kicserélteted. Aztán még 2 évet tuti kibír. Ha nem akarsz 10 évig egy telefonnal járni akkor nincs gond, főleg hogy 3-4 évet cserével tuti kibír.

(#129) Namelesske
Nincs szerencséd, nálam évek ota megy és semmi látható beégés, csak kék háttérnél

[ Szerkesztve ]

(#133) Plazmacucci válasza nicu71 (#131) üzenetére


Plazmacucci
félisten

OKé oké de a hang javító varázslatok kilencven százalékban ezt csinálják. Akkor itt rárak valami térhatást. Laptopomon is van ilyen csoda, szarnak a pofon. Bármi ami belenyúl a hangzásba az csak ront :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#134) nicu71 válasza Plazmacucci (#133) üzenetére


nicu71
addikt

én szeretem a hangjavító varázslatokat,ha egy kicsit javít az élményen,hát legyen,de speciel ez valahogy nem igazán.De mégis pl erahurka fórumtársnak bejön ,remélem leírja a véleményét,kiváncsi lennék!

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#135) Tewe013 válasza nicu71 (#131) üzenetére


Tewe013
őstag

+1 Az összes Lumián amit eddig próbáltam csak rontott a hangzáson alapjáraton sokkal szebben szólt mind.

[ Szerkesztve ]

(#136) Fr0z3n válasza junior11 (#46) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Azt használom jelenleg, csak ez nem amoled :(((

(#137) boteetoo


boteetoo
csendes tag

heyho!

hol lehet kapni 73-ért gyári garival függetlenül?

megéri a felárat a 630-hoz képest?

karácsonyt érdemes megvárni vele? új telónál mi az áresés tendenciája? (ha van ilyen)

első okostelóm lenne :)

(#138) erahurka válasza nicu71 (#134) üzenetére


erahurka
félisten

Én 620-on mindig bekapcsolva tartom. Van ugye a hangzásjavítás meg a térhangzás, utóbbi tényleg inkább ront bár 620-ban nincs ez a fícsör. 735-ben van, rápróbáltam azzal is, rosszabb volt mint nélküle.
Próbáltam ráküldeni a bass boost opciót equalizerben de nem azt hozta amit a Dolby. Ha rászánnám az időt előbb-utóbb lehet ki lehetne kisérletezni hangszínszabályzóban a Dolby hatást.

(#139) nicu71 válasza erahurka (#138) üzenetére


nicu71
addikt

igen ,az ujabbaknál 930- on is láttam ezt a Dolby térhangzást,de nem volt módom letesztelni,de gondolom ez inkább filmeknél,meg dolbys fejeseknél előnyös.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#140) Braddock


Braddock
őstag

"A napi rutin mellett, tesztelői extrákkal a legkevésbé sem okozott a nap végéig kihúzni egy töltéssel" Itt valami hiányzik. Talán a "nehézséget" vagy "gondot" szó.

Már nem először látom a zenelejátszóban a Drive c. film borítóját. Ha valaki még nem látta, mindenképpen nézze meg, a hangulata és a zenéje parádés.

(#137) boteetoo
Van neted, használd. Amíg még van ;]
Egyébként pld itt

[ Szerkesztve ]

(#141) Braddock válasza boteetoo (#137) üzenetére


Braddock
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#142) Namelesske válasza ctvagyok (#132) üzenetére


Namelesske
addikt

Tudom, hogy balszerencsés vagyok, a WP legalább bejött :)

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#143) wortz


wortz
tag

A Nokia gyártói garancia manapság egyenértékű a nullával. Nekem volt olyan Nokiám, amire 2 év garit adtak, de másfél év múlva már közölték, hogy nincs - vagy csak hulladék minőségű, utángyártott - alkatrész. Köszi.
A kamerát nem is értem. Az odáig oké, hogy nem akartak bele 10 Mp-t tenni, de egy 8Mp igazán elfért volna bele, és hogy még az s 6,7 sem használható ki rendesen...
Összességében nagy csalódás, szerintem ez ma már - ennyi pénzért - nagyon kevés. Főleg WP-vel. De legalább van rajta LED, tekintettel arra, hogy a Nokiás paletta felén nincs, már ez is dicséretes.
Csalódás. :(

[ Szerkesztve ]

(#144) -Faceless- válasza Steelers (#118) üzenetére


-Faceless-
őstag

Ez a Denim frissítés része, mindenkinek elérhető lesz év végére. Egyenlőre csak 730, 830, 930.

(#145) ctvagyok válasza wortz (#143) üzenetére


ctvagyok
őstag

Most ha ezzel a "gyengébb" kamerával jobb képet csinál mint egy 8 Mpx kamerával felszerelt készülék az neked miért baj? Jó lehet belezúmolni a szétmosott képbe, ha a részletek közül semmit nem látsz.
75k ért teljesen jó kezdőár. A vodánál meg 65k. A Redmi 1S az 50-55k. Miért is sok ez kezdőárnak?
Ugyanezzel a hardverrel vannak drágább készülékek is. Nemis kevés.
De már mondtam ott a z1C 100k ért vegyél egyett és akkor nemkell tovább siránkozni :)

[ Szerkesztve ]

(#146) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Tetszik, hogy visszahozták a Lumia 800 formavilágát, de a hátlapra helyezett hangszóró még mindig nem jön be. Leteszed az asztalra és már le is "némult". Ha visszateszik alulra, ahogy a 800/900-on volt, akkor talán benevezek egy Lumiára.

Szerk.: Köszi a válaszokat, akkor mégsem tűnik olyan rossznak.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#147) Polllen


Polllen
nagyúr

Megtapogattam egy fehéret MM-ben, egész pofás lenne, de ebben a színben a burkolat elég gagyi hatást kelt számomra. :(

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#148) T0rnad0 válasza Ndruu (#146) üzenetére


T0rnad0
addikt

Nem némul le, mert oda rakták ,ahol kicsit felfelé hajlik a hátlap. Sőt inkább hangosabb lesz kicsivel, ha sima felületre teszed, mert visszveri a hangokat az asztal :)

Z Fold 4

(#149) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Nagyon vártam ezt a telót, pontosabban a kétkártyás tesóját, hogy majd ez lesz az 520-am utódja - de mégse. Fókuszos exponálógomb, valódi vezérlőgombok hiánya egyszerűen bosszantó, nehogy már másfél év után, bő másfélszer annyiért visszalépés legyrn...

Asszem lemondok a dual SIM wp-s telóról.

Nem a lényeg a fontos.

(#150) energy4ever


energy4ever
addikt

Nanosimes telefon ajanlot plecsnivel? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.