Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-17 15:57:29

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 520 - gyakran feltett kérdések, hasznos tudnivalók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) apollo12 válasza NGA (#950) üzenetére


apollo12
veterán

már meg van köszi

(#952) mindthecrap válasza #59070464 (#940) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

ha már szóba hoztad az Endomondo-t, nagyon jól működik rajta. :R androidos telóknál volt hogy már falhoz akartam vágni mert 5 perc után sem talált jelet, meg olyan útvonalakat rögzített mint egy EKG jel. itt a gps bekapcsolásától számítva 10 mp, és nagyon "sima" az útvonal is.

ma viszont megvolt a teló első parajelensége: szoftveresen "beragadt" a hangerő fel gomb, újra kellett indítani és jó lett.

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#953) karika85 válasza CyberPunk666 (#926) üzenetére


karika85
tag

kint napsütésben olyan így a fényereje ezzel a fóliával maxon, mintha közepesre lenne állítva fólia nélkül! annyira nem zavaró, meg lehet szokni!

(#954) #59070464 válasza mindthecrap (#952) üzenetére


#59070464
törölt tag

Na jó, de ez két különböző készüléket feltételez. Lehet, hogy a GPS (maga a hardware) gyengébb volt a másik készülékben. Ez nem az OS hibája.

(#955) pitius válasza #59070464 (#954) üzenetére


pitius
tag

Xperia Ray-emen amíg GB-t használtam, addig gyorsan (30mp) találta jelet, de cserébe időnként elveszítette, míg ICS alatt lassan talált jelet (2 perc), de azt legalább tartotta. Ami közös volt bennük, hogy pl. Endomondo-val visszanézve, szép ökörhugyozás jellegű útvonalat rögzített.

...pitius...

(#956) slayer006 válasza mindthecrap (#952) üzenetére


slayer006
addikt

No ez fontos info. Köszi! :R

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#957) tatu9


tatu9
tag

Nekem nagyon Bejött a telo, csak egy zavaró tényezője van. A három dedikált "gombnak" nincs háttérvilágítása. Én csak ezt fájlalom.

“TRUST. PRAY. OBEY”

(#958) mindthecrap válasza #59070464 (#954) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

nem feltétlen az OS-t akartam hibáztatni, de négy különböző robotos telóval is ez volt a tapasztalatom, +1 BB és egy Nokia E72. Itt az 520-ban gondolom azért is jó a gps modul mert a navi az egyik selling point.

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#959) lang14


lang14
csendes tag

meddig kell tölteni,kb 2 óra? csak kíváncsiság...

(#960) duo válasza tatu9 (#957) üzenetére


duo
őstag

valamelyest az is csak az akkut enné. Nekem pl direkt jó hogy nem világít.

viszont ma felvettem a zsebemmel a telót. lehet h. kéne állítani az érzékenységen.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#961) ViTToRe


ViTToRe
aktív tag

Sziasztok,

Androidról váltanék L520-ra. Korábban a L800-al szemeztem, de a régebbi OS, illetve a telefon egyéb hibái miatt végül hagytam.... Jelenleg tényleg jó áron van az 520as, ezért ismét elgondolkoztam a váltáson.

Tudom, hogy nincs EQ, LED, meg Compass, meg egyéb dolog amit úgy sem használnék... Inkább személyes véleményre lennék kíváncsia telefonnal kapcsolatban, ugyanis objektív tesztekből már olvastam 2-3at.

Köszönöm :R

(#962) #59070464 válasza ViTToRe (#961) üzenetére


#59070464
törölt tag

Hasonló cipőben járok. A 620-asom jövőhéten érkezik. Ha nincs sok pénzed telefonra (100+ ezer), de elsődleges szempontok között szerepel a sebesség, akkor a WP8 jó alternatíva lehet. Így vágtam bele én is. Majd kiderül.

(#963) Thaddius válasza ViTToRe (#961) üzenetére


Thaddius
tag

Én android mondhatni prémium készülékről váltottam át, vannak hibák, elég kevés alkalmazás abból pedig sok felesleges. De nekem eddig bejött mind a wp8 mint a lumia 520. Nem bántam meg a cserét egy pindurkát sem.

ui: Kedd óta van meg azóta semmi fagyás, semmi lagg.

[ Szerkesztve ]

(#964) ViTToRe válasza Thaddius (#963) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

Alkalmazáskínálat nem igazán hat meg... Sports-tracker program már van WP8-ra, más külön extra program androidon sincs jelenleg. Elsődlegesen telefonálás[VOIP!] - sms - zenehallgatás - email szinkronizálás. Játszani nem játszok telefonon [bárcsak lenne annyi felesleges időm].

800ason a VOIP pl skype - viber elég hektikusan működik, illetve egyéb hibái is voltak bőven ami miatt nem váltottam, de ez az 520... bizony jó alternatívának tűnik, mert itt is sokan írjátok hogy rendben működik mindegyik app, stabil, tesztek is rendre dicsérik. Azért is dobtam fel itt a kérdést, hogy pár személyes vélemény hátha megdönti az elképzelésem a váltással kapcsolatban.

Azt hadd kérdezzem meg, hogy ha lekapcsol a kijelző akkor még mindig lekapcsol a wifi?

(#965) #59070464 válasza ViTToRe (#964) üzenetére


#59070464
törölt tag

Ha már a sport app-ok kapcsán említetted, hogy nincs extra program Android, akkor súgok: Strava. Endomondo komolyabb a Sports Tracker-nél, Strava pedig az Endomondo-nál. Nem tudom mire használod, én kerékpározásra (Strava-nak még running app-ja van).

(#966) NGA válasza ViTToRe (#964) üzenetére


NGA
addikt

A wifi állitható, hogy bekapcsolva maradjon

(#967) myk74


myk74
senior tag

Androidos samsungról (ez előtt csak nokiáim voltak :C )váltanék vissza wp8,nokia lumia 520-ra.
Kérdések ha nem gond.
1, Kizárólag gmail-t használok,mennyire nyűg ez a wp8-nak?
2,Programokból kevés igényem van,de a tv24-et az időképet azt szeretném használni.Jól futnak ezek a progik?
3,Microsoft-fióknak a gmail-os címemet tudom használni?Vagy új fiókot csináljak új email címmel?
4,Rengeteg (prc) ebook-ot olvasok,van rá jó app?
Kicsit szokatlan ez a wp rendszer.Symbiant nagyon csíptem minden nyügjével.
A nokia meg a kedvencem.
Köszönöm :R

Nincs kéz Nincs csoki!

(#968) #59070464 válasza myk74 (#967) üzenetére


#59070464
törölt tag

Én a harmadikra tudok válaszol. Ugyan ilyen cipőben járok. Előre reggeltem Live-ra Gmail-el. Én sem akartam újabb e-mail fiókot, még ha nem is használom.

(#969) NGA válasza myk74 (#967) üzenetére


NGA
addikt

1. Semennyire, én is csak azt használom
2. passz, ezeket nem használom. Van jobb időjárás, ami kirakja a zárképernyőre is az időjárást
3. igen
4. epub-ot azt tud, de prc-t nem tudom mi tud. Átkonvertálás nem jó?

(#970) myk74


myk74
senior tag

Köszönöm a segítséget,nagyon billen a mérleg a Nokia Lumia 520 felé.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#971) hroberto válasza myk74 (#967) üzenetére


hroberto
veterán

Én használom az Időképet, és nagyon meg vagyok vele elégedve. :))

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#972) NGA válasza hroberto (#971) üzenetére


NGA
addikt

Sajna nem tud zárolási képernyőt, próbáld ki a Weather Flow-t. Az kirakja a zárolási képernyőre az időjárást, és az előrejelzést.

(#973) duo válasza myk74 (#970) üzenetére


duo
őstag

én nagy könyvolvasó vagyok, van 200+ prcm :) a varázsige: calibre ezzel epubba fb2be meg bármivé konvertálhatsz.
a jelenlegi ingyenes olvasók leginkább ezeket meg a txt-t támogatják. és a könyveket fel kell tölteni a skydrivera és onnan tudod leszedni azokat amiket olvasol.
VISZONT.
van egy olyan hogy fiction bookreader na az olvassa a mobi-t is meg mindene állítható. a fizetős verzióban (most asszem 475 Ft.) na ebben van sd support is és akárhány könyvet meg tudsz onnan nyitni meg a dropbox-ot is kezeli.
én végülis megvettem az (sd support miatt.)és eddig kiváló.
a calibre meg a közel 240 könyvemet 20 perc alatt konvertálta fb2-vé(vagy amivé akartam volna.) van ui. csoportos konvertálás.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#974) duo


duo
őstag

ezt még meg akarom kérdezni de lejárt az öt perc. szóval

[ilyen tokot szeretnék. a sony-mon használtam is ilyet.]
egészen kiváló, tartósabb, mint a szilikon. csak mocsok nehéz benyomni a gombokat. kérdés: van e ilyen valakinek? ezen a telón hogy muzsikál?

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#975) #59070464 válasza hroberto (#971) üzenetére


#59070464
törölt tag

Nem lassú? Androidon egy Nexus 7-en is laggolgatott. Főleg amikor az "előrejelzések" szekcióban scrolloztam jobbra-balra.

[ Szerkesztve ]

(#976) oceanrush válasza duo (#974) üzenetére


oceanrush
senior tag

Nekem ilyen van mindket telomon, nagyon jo a fogasa, nem csuszkalnak a telok. De szerintem ebay-rol rendeld, darabja £1 (kb. 340Ft) postakoltseggel egyutt.

(#977) slayer006


slayer006
addikt

Az androidos F1™ 2013 Timing App vagy hasonló létezik erre a telefonra?

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#978) lang14


lang14
csendes tag

ez nem ugyan az?

[link]

ez milyen lehet ismeri valaki?

[link]

(#979) St3ven válasza slayer006 (#977) üzenetére


St3ven
addikt

Ezt komolyan majdnem 7000-ért vesztegetik!? :Y

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#980) DS39 válasza St3ven (#979) üzenetére


DS39
nagyúr

jaja, és öröm nézni ahogy szopja le az aksit :D
(én egy ingyenes "csak" timing appot használok erre)

(#981) St3ven válasza DS39 (#980) üzenetére


St3ven
addikt

Na meg még az is. :N

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#982) hroberto válasza #59070464 (#975) üzenetére


hroberto
veterán

Nekem soha nem akadt egy pillanatra sem. Indításkor kell neki 1-2 másodperc a helymeghatározáshoz, utána folyamatos.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#983) duo válasza oceanrush (#976) üzenetére


duo
őstag

de komoly hogy ekkora az árkülönbség tényleg ugyanaz és csak kicsit lóg rá a telóra a széle mint ennek?
mert olcsóbbért láttam másmilyet de az olyan 3-4 mm-t is rálóg a készülék elejére. undorító.

és hogy tudod a gombokat kezelni?

amúgy ha olyan akkor tuti onnan veszek.

vagy még a nillkin is érdekel, csak szerintem az nem véd annyit.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#984) Wildwiesel


Wildwiesel
csendes tag

Sziasztok ide is írnék mint a L620-as fórumra...lehet ismerős egypár embernek ez a kérdés...szal az L520 és az L620 között vacilálok...ár nem lényeg alig van különbség közte T-nél...fényképezni, zenét halgatni, esetleg játszani szeretnék rajta...valamint nyáron járok ki Németbe és ott navigálni szeretnék...valamint filmet nézni, és internetezni persze mobilinternetől...ezekhez a szegényes igényeimhez melyiket ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

Radar alatti repülés örökké

(#985) lang14


lang14
csendes tag

szerintetek ez mennyire csúszós, ránézésre nem egy szilikontok, viszont elég jónak tűnik...[link]

(#986) Thaddius válasza Wildwiesel (#984) üzenetére


Thaddius
tag

Neked akkor a Lumia 620 a jobb, mivel ott globál navi van, míg az 520nál csak az aktivált országot kapod meg.

(#987) Wildwiesel válasza Thaddius (#986) üzenetére


Wildwiesel
csendes tag

a képernyő különbség ahogy néztem képeken nem valami orbitális...esetleg a 620-nak szebb a képe mivel felbontás ugyanaz de 0,2"-al kisebb...ezzel kapcsolatban mi a véleményetek?

Radar alatti repülés örökké

(#988) lang14 válasza Wildwiesel (#987) üzenetére


lang14
csendes tag

nem tudom mennyire venni észre.. az 520nál jobb a betekintési szög szerintem..

(#989) Wildwiesel válasza lang14 (#988) üzenetére


Wildwiesel
csendes tag

de akkor a méretbeli különbség nem zavaró, ugye? ... Még egy kérdés, a kamera ha leszámítjuk az elemlámpát :D melyiken jobb?

Radar alatti repülés örökké

(#990) wandor0930


wandor0930
aktív tag

Hali!

Ha jól látom van here drive+ beta az alkalmazások között, ez kompatibilis a telefonnal?

(#991) ViTToRe válasza Wildwiesel (#989) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

Egyelőre külső szemlélőként erősen kétlem, hogy bármilyen fizikai különbség lenne a 2 kamera modul / szenzor közt, leszámítva a LEDet. De ha ugyan annyiba kerül, illetve minimális különbség van, akkor szerintem egyértelmű hogy L620.
0.2" eltérés szinte észrevehetetlen, esetleg annyi hogy kicsit jobban elfér az átlag ember kezében a telefon, meg magasabb PPI-t kapsz...

(#992) Wildwiesel válasza ViTToRe (#991) üzenetére


Wildwiesel
csendes tag

Értem...köszönöm az észrevételeket, mondjuk igen, a képeket is szemlélve láttam, hogy nincs nagy különbség köztük, csak a kép az kép :D ... és ez az ingyenes navi nagyon kecsegtető

Radar alatti repülés örökké

(#993) slayer006 válasza wandor0930 (#990) üzenetére


slayer006
addikt

Ez jó kérdés, mivel a Rendszerkövetelmény csak Windows Phone 8.
Ennek viszont a telefon megfelel. :)

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#994) lang14 válasza duo (#974) üzenetére


lang14
csendes tag

valaki, úgy látom mintha oldalt takarná a gombokat? én látom csak rosszul?

(#995) oceanrush válasza duo (#983) üzenetére


oceanrush
senior tag

Csak kicsit log ra, remelem a kepeken is latszik. Ez minden 'S-Line' toknal ilyen, ezek akiktol venned szinten az ebay-rol veszik, aztan 5x aron adjak tovabb. :DD

(Kepminosegert bocsi, egy agyonhaxol HTC One X-bol jobbat nem tudtam kihozni.)

[ Szerkesztve ]

(#996) lang14 válasza oceanrush (#995) üzenetére


lang14
csendes tag

(#997) apollo12


apollo12
veterán

Bluetooth-on hogy lehet képeket küldeni??

(#998) oceanrush válasza lang14 (#996) üzenetére


oceanrush
senior tag

Nekem Londonba 2 munkanap. Amit linkeltel az nem S-Line, szoval 'a kep csak illusztracio'. http://www.ebay.co.uk/itm/S-Line-Wave-Gel-Case-Cover-For-Nokia-Lumia-520-Screen-Protector-/310663147623?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item4854f77067 Ez tuti az. Fura amugy hogy a nagyobb S4-re valo tok csak 1.99, ez meg 2.90.

(#999) NGA válasza apollo12 (#997) üzenetére


NGA
addikt

Kiválasztod a képet, megosztás, majd bluetooth. A bt-t be kell kapcsolni

(#1000) lang14 válasza oceanrush (#998) üzenetére


lang14
csendes tag

és ez az S-line egyébként jobb mint ez?

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.