Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-17 15:57:29

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 520 - gyakran feltett kérdések, hasznos tudnivalók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) duo válasza Adames (#1350) üzenetére


duo
őstag

és tényleg, nincs olyan app ami mutatja rendesen az animgifeket?

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#1352) timekeeper válasza ViTToRe (#1345) üzenetére


timekeeper
tag

Így van :)

Apropó füles, hozzáértőket szeretném megkérdezni, hogy milyen fülest ajánlotok a telóhoz?
Illetve létezik e olyan, hogy a beépített zenelejátszót kezelő gombok rajta vannak (előző készülékemen ilyen volt), illetve ha van jó minőségű headset, akkor az is érdekelne

(#1353) FireKeeper válasza timekeeper (#1352) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ezt passzolom, nekem céleszköz van fenntartva zenehallgatásra, fejhallgatóval :)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1354) timekeeper válasza FireKeeper (#1353) üzenetére


timekeeper
tag

Nézegettem gyári Nokiás tartozékokat, de "kicsit" húzósak árban, mondjuk ott biztosan nem lenne gond a minőséggel. Az egyik azt hiszem ez volt: [link]

(#1355) FireKeeper válasza timekeeper (#1354) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

jesszusom de horror áruk van. kb a fele árán a nevet fizeted meg. ennyiből már belépő/közepes fejest kapsz... aprós in-ear meg <5ezerért van. ha neked megér ennyit a felvevő gomb, meg a hangerőszabályzó a headseten, hát hajrá, de jobban nem fog szólni mint egy akármilyen random in-ear.

igen, in-ear a "hivatalos neve" az ilyen gumiharangos csodáknak.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1356) timekeeper válasza FireKeeper (#1355) üzenetére


timekeeper
tag

Most ahogy keresgetek, van azért választék, 4-5k körül már van felvevős headset (in-ear=agybadugós? :D)
Márka igazából annyira nem számít, lényeg hogy jól szóljon, de a legjobb a headset lenne, mert sokat telefonálok menet közben, és kényelmesebb.

[ Szerkesztve ]

(#1357) duo válasza timekeeper (#1356) üzenetére


duo
őstag

engem a headset hidegen hagy ha egyszer kelleni fog, akkor valami BT headsetet veszek. vettem viszont egy sony EX10LP 3,5K-ért a helyi TUSKÓban teljesen korrektül szól. előtte egy valamilyen kb 5 rugós pioneer volt előtte meg valami hasonló árban lévő sennheiser. kb ugyanazt hozták. gondolom már 8-10K körül van olyan cucc ami többet tud, de ahogy fentebb is írták, a telóban lévő hangcsip meghúzza a határokat.

ami biztos hogy youtube-on nézni a ninja scroll epizódokat(mostanában) több mint elég. :D

némiképp OFF: szeretnék új kimondottan olcsó mp3 lejátszót venni (valami tizenpárezres philipsem van)
a lényeg hogy AAA ceruzaelemmel működjön. én nem hiszek az akksis lejátszókban, tetszetősek, de pl tartalék elemet mindig tudok magammal vinni.Tudna vki javasolni valamit?

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#1358) timekeeper válasza duo (#1357) üzenetére


timekeeper
tag

Igazából csak a gyári helyett keresek alternatívát :) De köszönöm a választ, Sennheiser fülesem volt, korrekt volt valóban, nézegetek még aztán kiderül.

(#1359) btudos válasza timekeeper (#1356) üzenetére


btudos
veterán

HTC RC E240-et nézd meg. Annak működnek a hangerőszabályzó gombjai, és a középső gombbal a play/pause és a számváltás is működik (8X-emhez vettem, de az 520-hoz és a 720-hoz is ezt használtam amíg nálam voltak), szerintem hangzásra is korrekt headset létére. Nekem jobban tetszett mint a Sennheiser illetve JBL headsetek, azokat is néztem.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1360) timekeeper válasza btudos (#1359) üzenetére


timekeeper
tag

:R

(#1361) FireKeeper válasza duo (#1357) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

elemes lejátszók kb mint a fehér holló, ha találsz is, a kategória legalja... viszont ajálom a Sansa Clip családot, logout-omon találsz részletes írást a Clip Zip-ről.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1363) oceanrush válasza FireKeeper (#1305) üzenetére


oceanrush
senior tag

Ez mind szep es jo, de hadd dontsem mar en el (es ne a telefon, habar az sem dont, hanem szimplan keptelen mukodni normalisan) hogy meg akarom-e kapni az idiotasagokat vagy nem. Droidon es iOS-en is be lehet allitani hogy meg se nyikkanjon barmi tortenjek, itt viszont csinalhatsz amit akarsz, nem lesz jo. :P

(#1364) FireKeeper válasza oceanrush (#1363) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ez is jogos, én csak az álláspontomat mondtam el :K

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1365) Adames


Adames
tag

Hm...Ha már csak egy színű csempét lehet választani, akkor legalább lehetne nagyobb választék is belőle. Ami még tűrhető az a Páva kék szerintem. Legalábbis fekete telóhoz. :U

(#1366) FireKeeper válasza Adames (#1365) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nekem hiányzik egy sötétebb árnyalatú kék, esetleg van valami app amivel elérhetők más csempeszínek?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1367) btudos válasza FireKeeper (#1366) üzenetére


btudos
veterán

Nincs.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1368) duo


duo
őstag

böngészőből eleddig az exporert, az uc browsert illetve az explorát használtam. eddig a legjobb az UC. de jó lenne valami könnyebb súlyú alternatíva, ami 1. megjegyzi a jelszót, 2. a képernyő állását lockolja.

van e tipp?

Firekeeper, olvastam a cikket. jó. de akkor is akkumulátoros :(

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#1369) FireKeeper válasza duo (#1368) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nem igazán értem a fenntartásaid. a telefon is akkumlátoros :)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1370) duo válasza FireKeeper (#1369) üzenetére


duo
őstag

nem is hallgatok rajta zenét. :U
képzeletbeli szituáció. utazom egy hosszabbat. nem volt időm tölteni a cuccot az út egyharmadánál kimerül. szomorúan ülök a hátralévő időben.
vagy elemcsere és hajrá.

btudos: akkor ül a hasonlat ha van tartalékakkum az adott eszközhöz,(mert ugye cserélhető a cucc) és azt felejtem el vinni. érted, így legalább esélyem van arra hogy energetikailag likvid legyek. amúgy nemannyira. (külső akkumulátor nem ér. többnyire túl nagy az már inkább két eszköz mint egy.)

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#1371) btudos válasza duo (#1370) üzenetére


btudos
veterán

Elfelejtettél elemet vinni. Ugyanott vagy.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1372) Adames


Adames
tag

Most lehet hülyeséget kérdezek, de olyan csempét ki lehet rakni az elejére, ami mutatja az éppen aktuális időjárást és Celsius fokot? Ha igen, akkor hogy?

(#1373) Tim82 válasza duo (#1370) üzenetére


Tim82
nagyúr

Saccra kb. 8 éve nincsen olyan mp3-lejátszó a nem-olcsó-kínai-kategóriában, amelyik ceruzaelemmel működne. (Nekem valamelyik 2004 körüli Cowon modell rémlik utoljára.)

Amúgy powerbank-kel mp3-lejátszót is lehet tölteni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1374) old rocker válasza Adames (#1372) üzenetére


old rocker
veterán

Az Áruházban van olyan, real time weather

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1375) NGA válasza Adames (#1372) üzenetére


NGA
addikt

Weather flow

(#1376) Adames válasza old rocker (#1374) üzenetére


Adames
tag

Áruház? És hogy jutok el az áruházba? Metróval? :D
Köszi a segítséget! Irány az áruház! :)

(#1377) timekeeper válasza Adames (#1376) üzenetére


timekeeper
tag

Lockscreen-re meg mehet asszony lenge ruhában :D :C

(#1378) old rocker válasza Воланд (#1310) üzenetére


old rocker
veterán

köszönöm, ezt nem tudtam... én nem csak old rocker, de old szimbiáner is vagyok... elég nehéz megszoknom ezt.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1379) old rocker válasza Adames (#1376) üzenetére


old rocker
veterán

A telefonoddal, jóember, ott van a menüben a kb. 3. app. :)
egyébként születésnap, időjárás meg töltöttség kijelzésre is találtam élő csempét, utóbbi a legprofibb.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1380) Adames


Adames
tag

Jézusom mik vannak itt! :O
Melyik a legtutibb és legszebb időjárás alkalmazás ezek közül, amit érdemes letöltenem?
Azon kívül Ti már biztos tudjátok, hogy a játékokon kívül még mi az, amit érdemes a telóra felrakni.
Kérlek adjatok tanácsot ha lehet, mert a bőség és a tudatlanság állapotában szenvedek. Köszönöm!

(#1381) Adames


Adames
tag

Ezekkel az alkalmazásokkal kapcsolatban pedig már rögtön kérdések is merülnek fel bennem.

1. Gondolom ha minél több van a telefonon, annál gyorsabban merül az aksi.
2. Nem lassítják a rendszert?
3. Ha később törölni akarom őket, akkor nem hagynak szemetet maguk után, ami a rendszernek nem tesz jót?

(#1382) btudos válasza Adames (#1381) üzenetére


btudos
veterán

1. Akksit nem befolyásolja az alkalmazások száma.
2. WP nem lassul be sok telepített alkalmazástól
3. A rosszul megírt alkalmazások sajnos hagynak maguk után szemetet (a rendszer hibája hogy engedi)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1383) FireKeeper válasza duo (#1370) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

azért általában az ember egy bizonyos hosszúság feletti útra rendesen felkészül előtte, feltölti a kütyüjeit :D azt az esetet, hogy 10 perced van összepakolni egy 5 órás útra, most hagyjuk. ennyi erővel akkor a telefonhoz is tartasz csere akkumulátort?
szóval ahogy mondtam/mondták: elemes lejátszó, ha még létezik egyáltalán, a legalja
szóval ahogy mondták: van lehetőség on-the-go is tölteni

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1384) duo válasza FireKeeper (#1383) üzenetére


duo
őstag

igen szerkesztettem is annak a hozzászólásnak a végét.

el vagyok keseredve. :(
szegény ceruzaelem gyártók.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#1385) Emberke83


Emberke83
csendes tag

Jó hír:

http://www.wpcentral.com/nokia-release-here-apps-all-windows-phone-8-smartphones/

Vagyis van teljes világra kiterjedő navi végre 520-ra is. 15 Euro, azt hiszem ezt még kifizetem érte.
Hiába próbálom, még nem érem el az áruházban.

[ Szerkesztve ]

(#1386) karika85 válasza Adames (#1323) üzenetére


karika85
tag

Helló! Egy-két hozzászólásodra válaszolva! :)

Felismeri a windows xp is a telefont.. én is azt használok... mind a belső tárhelyet, mind a memória kártyát látja...

(#1342) Adames a rezgés + csengés úgy van, hogy először rezeg utána szól a csengőhang, ha vége a csengőhangnak ismét rezeg, majd ismét csengőhang szól... és így tovább...

(#1372) Adames én ezt az időjárásos progit használom... ha telepíted, hosszan rányomsz, és rákoppintasz a "Kitűzés kezdőképernyőre"

(#1381) Adames a már nem használt ideiglenes fájlokat (szemetet) tudod te is törölni mégpedig a Beállítások--->Tárterület-Ellenőrzése menüpontba és azon belül a Részletek-nél...

[ Szerkesztve ]

(#1387) timekeeper válasza Emberke83 (#1385) üzenetére


timekeeper
tag

Pedig már kezdtem örülni, hogy ingyen kapjuk a Drive+-t (no, nem mintha járnék annyit külföldön, de azért jó volna tudni egy teljes értékű navit) De azért :Y :C

[ Szerkesztve ]

(#1388) old rocker


old rocker
veterán

Embörök! Még 1 jó hír: irány az Áruház, kiváló frissítések tölthetők le, pl. végre van a beállításokban tárterület ellenőrzés. Végre lehet tudni, mi mennyi helyet foglal! Van ideiglenes file-ok törölése! Most töröltem 177 MB-ot... Kezdem szeretni ezt a telefont...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1389) old rocker válasza karika85 (#1386) üzenetére


old rocker
veterán

... de nem commanderrel ismered fel?

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1390) btudos válasza old rocker (#1388) üzenetére


btudos
veterán

Ez mar regota elerheto ;)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1391) old rocker válasza btudos (#1390) üzenetére


old rocker
veterán

nekem ma ajánlotta fel a frissítést; (trémobilos) több dolgot változtatott a beállításokban. Eddig nekem ez a részletes nem volt, mi mennyi helyet foglal.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1392) karika85 válasza old rocker (#1389) üzenetére


karika85
tag

nem! Csatlakoztatom azzal a "hatalmas" adatkábellel a sz.géphez, és pár másodperc múlva felhozza Sajátgépen, mint Windows Phone. Abba belemegyek és ott van a belső memória, ill. az sd kártya...

(#1388) old rocker egyébként nekem is miután megvettem, pár nap múlva jött egy ilyen frissítés... hasznos!!!

[ Szerkesztve ]

(#1393) old rocker válasza karika85 (#1392) üzenetére


old rocker
veterán

akkor most feltaláltam a kanálban a mélyedést :D

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1394) tjb007 válasza old rocker (#1388) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez telefonfrissítésként érkezett ?

(#1395) btudos válasza tjb007 (#1394) üzenetére


btudos
veterán

Store-bol letoltheto a Storage check.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1396) timekeeper válasza old rocker (#1391) üzenetére


timekeeper
tag

Ahogy bekapcsoltam a telót, rá pár percre letöltötte ezeket anno, nem tudom hogy ez telefonfrissítés, vagy csak ahhoz az apphoz egy sima update store-ból. Gondolom majd a nyári update-et másképpen fogja jelezni :)

(#1397) tjb007 válasza btudos (#1395) üzenetére


tjb007
nagyúr

Se a storage check, se a lumia storage check nem hoz eredményt.
Mindegy, várok én is akkor.

(#1398) Воланд válasza tjb007 (#1397) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1399) old rocker válasza tjb007 (#1394) üzenetére


old rocker
veterán

Nem, éppen az áruházban akartam szétnézni, ez volt a kezdőoldal.... frissítések

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1400) karika85 válasza tjb007 (#1394) üzenetére


karika85
tag

nekem frissítéseknél jött fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.