Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-17 15:57:29

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 520 - gyakran feltett kérdések, hasznos tudnivalók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) kovsol válasza xperiasigi (#299) üzenetére


kovsol
titán

Erre volt régen az, hogy profilokat tudtál létrehozni a telefonon, androidra van ilyen alkalmazás is amivel egy kattintással váltasz az előre beállított profilok között.

May the Force be with you!

(#302) xperiasigi válasza Mister_X (#300) üzenetére


xperiasigi
őstag

én még az xperiám-hoz kaptam 2-t és vettem egyet pluszba a sony márka boltba kálvin térnél 1500ft-ért..
hát ez már attól függ mit szeretnél elinditani és min..
kovsol:jo mindenre van alternatíva.ha így nézük..

[ Szerkesztve ]

Iphone 6s

(#303) Burt1793 válasza Mister_X (#300) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, de semmi értelme... hozzáérinted és bekapcsol a wifi? jajj, ez két érintés a kijelzőn... ha helyettem írni emailben kifogásokat, hogy miért nem tudok melózni, akkor oké, de ez így semmi... szerintem! :)

(#304) Mister_X válasza Burt1793 (#303) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Majd kiderítem, hogy mire jó, mert csak nem csak erre...

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#305) Burt1793 válasza Mister_X (#304) üzenetére


Burt1793
veterán

Persze, pár éven belül bankkártya helyett lehet majd vele fizetni, de ez még a jövő zenéje (jó, már nem annyira... :D)

(#306) Mister_X válasza Burt1793 (#305) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Fog fizetni NFC-vel a hülyéje, még örülök, hogy nekem nem PayPassos bankkártyát adtak... Én ilyen Smarthome-os, egyéb kényelmi funkciós megoldásokra gondoltam.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#307) Gusztáv válasza xperiasigi (#299) üzenetére


Gusztáv
addikt

Ez tényleg jól hangzik. Én eddig csak egy másik telefonnal próbáltam fájlt meg névjegyet küldeni (Nokia C7), de marhára nem történt semmi :F . Viszont már láttam talán a 6-os megállójában olyan hirdetést, amin a QR kód mellé már az is oda volt írva, hogy NFC-vel is működik.

Laci

(#308) b.daniel válasza Gusztáv (#307) üzenetére


b.daniel
senior tag

Pont most láttam én is egy ilyet a Bah csomópontnál,es kajak megy :D

(#309) littlelion21


littlelion21
addikt

(#310) oceanrush


oceanrush
senior tag

Ma vettem egy ilyen telot, ha esetleg van kerdes, ne fogjatok vissza magatokat :) Este kepek is lesznek a 620 topikban (620/520 egymas mellett, kijelzo stb).

(#311) xperiasigi válasza oceanrush (#310) üzenetére


xperiasigi
őstag

érzésre (fogás,anyaghasználat ) menyivel jobb vagy rosszabb mint a 620?

Iphone 6s

(#312) oceanrush válasza xperiasigi (#311) üzenetére


oceanrush
senior tag

Fogasara teljesen jo mindketto, es szerintem total ugyanabbol a muanyagbol is vannak. Egyik sem jobb vagy rosszabb.

(#313) xperiasigi válasza oceanrush (#312) üzenetére


xperiasigi
őstag

értem..az aláirásodon változtas :DD

Iphone 6s

(#314) oceanrush válasza xperiasigi (#313) üzenetére


oceanrush
senior tag

Megfelel? :B

(#315) xperiasigi válasza oceanrush (#314) üzenetére


xperiasigi
őstag

igen ,köszönöm :D :R :C

Iphone 6s

(#316) Ayanlith válasza oceanrush (#310) üzenetére


Ayanlith
tag

Általános használatnál a kijelző érzékenységében érzel valamilyen különbséget? A görgetés mindkét telefonnál ugyanolyan?

(#317) oceanrush válasza Ayanlith (#316) üzenetére


oceanrush
senior tag

Total egyforma a ket telefon ilyen teren.

(#318) ZS3NI válasza oceanrush (#310) üzenetére


ZS3NI
őstag

Az érdekelne, hogy hol vetted és mennyiért? (ha nem vagyok túl indiszkrét :) )

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#319) oceanrush válasza ZS3NI (#318) üzenetére


oceanrush
senior tag

Lumia 620 - O2 - £119 volt akcioban, most £149, ingyen fuggetlenitette az O2
Lumia 520 - Carphone Warehouse - £99 - fuggetlen alapbol
Londonban elek. :))

[ Szerkesztve ]

(#320) kovsol válasza oceanrush (#319) üzenetére


kovsol
titán

100 fontos 520 -ra én is beneveznék, itt álmodozni lehet majd ilyen árakról csak függetlenül.

May the Force be with you!

(#321) xperiasigi válasza kovsol (#320) üzenetére


xperiasigi
őstag

hát igen.. :U

Iphone 6s

(#322) papeti01 válasza oceanrush (#319) üzenetére


papeti01
senior tag

Szia,

Lehet tőlük online németbe rendelni? Neked hogy adta ki a 99 fontot? Nekem 149-et ad ki :(
Mondjuk így is jobb mint az amazon ára...

#proudfather

(#323) Mister_X válasza oceanrush (#319) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Azigen, és ez a prepaid cardos megoldás?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#324) oceanrush válasza papeti01 (#322) üzenetére


oceanrush
senior tag

Ugy, hogy SIM kartyaval kered (Pay as you go), es ugy £99. Ugyan azt a fuggetlent kapod + egy SIM-et £10 kredittel. Nemetorszagba viszont nem lehet rendelni :(

Mister_X: Gondolom arra gondolsz hogy feltoltokartyas-e, igen, az. Vagyis nem elofizeteses, semmi havidij nincs.

[ Szerkesztve ]

(#325) Mister_X válasza oceanrush (#324) üzenetére


Mister_X
nagyúr

:Y Postázol is? :DDD (bár már mindegy, nekem két év alatt 140 font lesz a teló)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#326) oceanrush válasza Mister_X (#325) üzenetére


oceanrush
senior tag

Figyelj, ha valakinek kell, en alap ar + postakoltsegert (kb. £8) intezek barkinek szivesen. De nem tudom hogy igy ismeretlenul kit erdekelne ilyen :)

Szerk.:

620vs520 kepek meg itt elerhetoek:

http://sdrv.ms/Z1y3cP

Mindegyik kep maximum fenyero mellett keszult, a 620 kijelzoje elenkebb es fenyesebb.
A minosegert bocsi, Nexus 4-gyel keszultek a kepek. Ha majd lesz idom/kedvem csinalok valami normalis fenykepezogeppel is, de a lenyeg szerintem latszik.

[ Szerkesztve ]

(#327) Mister_X válasza oceanrush (#326) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Áldom az eget, hogy a 620-at választottam :) A lockscreenre képet hogyan tehetek?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#328) oceanrush válasza Mister_X (#327) üzenetére


oceanrush
senior tag

Megnyitod a kepet amit akarsz -> menu -> set as lock screen

Egyebkent a ketto kozul szerintem is jobb a 620, es boven megeri azt a kis felarat. De a 620-asomat megkapja ocsem, nekem lesz az 520, meg beszerzek majd egy 920-at is, mert ma sajnos egy darab nem volt a boltban, 520-asbol is ez volt az utolso. Aztan az Xperia Z szepen eladasra kerul.

(#329) xperiasigi válasza oceanrush (#326) üzenetére


xperiasigi
őstag

ez amúgy kedves hogy megtennéd..az ismeretlenség nem akadály..(a céges rendszerünknek hála 2 perc alatt megtalálok bárkit facebookon..:D ) de amúgy én ilyen naiv vagyok és megbízok mindenkibe..:D

Iphone 6s

(#330) oceanrush válasza xperiasigi (#329) üzenetére


oceanrush
senior tag

Kint van a nevem es az e-mail cimem is a profilomon, nem kell hozza semmilyen ceges rendszer hogy megtalalj :D

(#331) xperiasigi válasza oceanrush (#330) üzenetére


xperiasigi
őstag

óóó kár :U ez igy nem kihívás :D na mind1
amúgy 720 mikor lesz arra fele nem tudod?

[ Szerkesztve ]

Iphone 6s

(#332) nonolada1 válasza oceanrush (#326) üzenetére


nonolada1
senior tag

Azt nézem,hogy azért csalóka az 520 méretkülönbsége a 620-hoz képest,inkább a túlnyúlások nagyobbak,mint a kijelzője.

(#333) oceanrush


oceanrush
senior tag

Egy rossz hir azoknak akik 520-at akarnak venni: korlatozott benne a navigacio arra az orszagra, amilyen SIM-et eloszor beleteszel. Ma reggel tunt fel hogy a 'Navigation Licence' csak az angol szigetekre ervenyes, Magyarorszagra nem hajlando elnavigalni. Eddig ez az elso WP amin ilyen korlatozas van. Nekem annyira nem nagyon gond, de masnak fontos lehet.

Es igen, sokkal tobb rajta az 'extra' muanyag a kijelzo felett pl. mint a 620-on.

(#334) nonolada1 válasza oceanrush (#333) üzenetére


nonolada1
senior tag

Hát igen,aki full navit akar fizesse meg,pedig az egy nagyon erős ütőkártya lehetett volna.Főleg ekkora kijelzővel.

(#335) sentinel válasza oceanrush (#333) üzenetére


sentinel
aktív tag

(#336) Peter Kiss válasza oceanrush (#333) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog (1)

Ezt fel tudod telepíteni? Azt írja a leírásban, hogy ez +-os, amiben nincs ilyen korlátozás, ingyenes, viszont beta állapotban van. A hírek is arról szólnak, hogy lehet majd upgrade-elni, ha valainek arra van szüksége.

(#337) oceanrush


oceanrush
senior tag

Lehet hogy volt rola szo, de nem olvasom az osszes topikot :P

Es nem tudom feltelepiteni, az US regios program, az enyem meg UK-ra van allitva. Tudom hogy at lehet allitani, de ennyire nem fontos nekem.

(#338) Mister_X válasza oceanrush (#337) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én úgy tudom, hogy a Nokia így kénytelen fragmentálni a portfólióját, mert az igazat megvallva, olyan sok különbség az 520 és 620 között.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#339) SpeedHUNGARY


SpeedHUNGARY
aktív tag

A teszt és a topic olvasgatása után nálam (is) eldőlt a kérdès. 620 lesz ebből. Pont annyival tud többet, ami nekem kell. Vaku, +-os navi telítettebb, élénkebb kijelző, előlapi kamera és nfc (mondjuk az annyira nem izgat). Az 520 külsőre egy hajszálnyival jobban tetszik, de már nekem sok a kompromisszum. Csak kelne már el az Xperia! Egy kis letisztultságra vágyom! :D

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye, haljon meg!" - De mi van, ha én még nem akarok? GamerTag: Seedcop

(#340) jocoarsenal válasza oceanrush (#326) üzenetére


jocoarsenal
csendes tag

Egy kérdés: a 620 színeit nem érzed néha már túl "műnek" ? Első körben azt mondtam a képeidre, hogy na okés, tényleg jó döntés lenne a 620, de második megnézésre pár árnyalat már túlzásnak tűnt nekem, és sokkal szem barátabbnak tűnt az 520 mellette.
Főleg a 4. képre gondolok ahol az 520-on kivehető az arca a srácnak, de a 620-on kis túlzással csak egy fehér folt van szinte a profilkép helyett.

[ Szerkesztve ]

(#341) Mister_X válasza jocoarsenal (#340) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ez a kamera defektsége, legalábbis nekem ez pont jó. Nem túlszaturált, mint egy Amoled, nem fakó, mint egy mezei TFT. És elég jó a fényerőssége, napon is olvasható. A betekintési szöge nyilván rosszabb, mint egy IPS-é, de én szemből nézem a telefont (amúgy nem invertálódnak a színek).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#342) oceanrush válasza jocoarsenal (#340) üzenetére


oceanrush
senior tag

Azert nez ki ugy, mert egy Nexus 4-gyel fenykepeztem, es az az 520-hoz igazitotta a feheregyensulyt meg az expoziciot. Ha a 620-hoz igazitotta volna, az 520-on alig latszana valami. A 620-nak szerintem eleg jo szinei vannak. De amugy az 520 kijelzojevel sincs gond, nekem tetszik az is. A srac meg en vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#343) tomiczki


tomiczki
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy mikor érkezik magyarországra a 720? Mennyibe fog kb kerülni? a három telefon közül melyik a jobb telefon? 520 620 720?
A 720 és a 820 közül melyik a jobb? olcsóbb lesz a 720 mint most a 820?

(#344) xperiasigi válasza tomiczki (#343) üzenetére


xperiasigi
őstag

hu..
hát akkor hamarosan itt van gsm boltokban már kapható..
szerintem olyan 80 ezer forint lesz kártyásan(de ez lehet kicsit több kicsit kevesebb)
az attól fügy ha a méret és a "minőség" számit akkor 720 de ha pl drive + (minden országba elérhető mg a 720-on sima van ami csak egy adott országban..)mivel a 820 komolyabb model igy az kicsit drágább lesz(habár ebbe az országba ki tudja..:U)következő kérdésed ugyan az csak forditva..:U
amugy ez már kicsit off volt.520 topicba ne beszéljük ki az egész lumia családot legközelebb :)

Iphone 6s

(#345) tomiczki válasza xperiasigi (#344) üzenetére


tomiczki
csendes tag

bocsi és köszi :)

(#346) AMD Power


AMD Power
titán

Hozzánk is megérkezett a kis 520. Nagyon szimpatikus volt így első kézbe véve. Most mondjuk nem sok időm van nézegetve de lassan majd letesztelgetem. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#347) Mister_X válasza AMD Power (#346) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Majd egy Lumia all-in képsorozatot kérünk! :D

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#348) littlelion21 válasza AMD Power (#346) üzenetére


littlelion21
addikt

Hogyé' adjátok, akarjam tudni...? ;]

(#349) AMD Power válasza littlelion21 (#348) üzenetére


AMD Power
titán

Ez most itthonra meg lett véve!:) Egy ismerős GSM boltból. Mi még nem áruljuk. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#350) littlelion21 válasza AMD Power (#349) üzenetére


littlelion21
addikt

Jah úgy, azt hittem hozzátok a MM-ba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.