Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-17 15:57:29

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 520 - gyakran feltett kérdések, hasznos tudnivalók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Tim82 válasza CrAck69 (#1600) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nálam is ezt csinálja most, valószínűleg az Áruházzal van gond (szóval nem a telefonod oldaláról).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1602) #59070464 válasza #40993792 (#1598) üzenetére


#59070464
törölt tag

Halkan megjegyzem a T-Mobile-nál (már ha T-Mobile-os vagy) 35 ezer Ft-ért elhozhatod Dominóban, kötelezettség nélkül, ingyenes szállítással (futár vagy Pick Pack). Van most egy 24%-os webshop akció, ami ki tudja mennyi ideig tart. Ha pedig nem tetszik a készülék, 8 napon belül mindenféle magyarázat nélkül visszaküldheted. Én is Android-ról váltottam, mert elegem volt abból a sebességből (Galaxy S / CynogenMod 10.1). Kipróbálni tökéletes, de szerintem hosszabb távra is vállalható. :K

Általános WP8 kérdés: PIN kódot ki lehet venni valahol? Szerintem vak vagyok ismét, mert elképzelni nem tudom, hogy ne lehessen kivenni. Bár értek már meglepetések.

[ Szerkesztve ]

(#1603) Tim82 válasza #59070464 (#1602) üzenetére


Tim82
nagyúr

Beállítások -> Alkalmazások -> Telefon -> SIM kártya védelme PIN kóddal.

*
Ami az Áruházból app-frissítős témát illeti, úgy tűnik, valami nagyobb gebasz lesz szerveroldalról. Rákerestem Google-val a hibakódra (c101b000), egészen sok mai találatot dob különböző külföldi fórumokról. :))

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1604) #59070464 válasza Tim82 (#1603) üzenetére


#59070464
törölt tag

Köszi, ez a jobbra scrollozás még nem megy. :U

(#1605) Tim82 válasza Tim82 (#1603) üzenetére


Tim82
nagyúr

Megerősítve a szerveroldali gebasz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1607) NGA


NGA
addikt

Annyira nem rossz a fényképezője:

(#1608) #59070464 válasza #40993792 (#1606) üzenetére


#59070464
törölt tag

Én nem bírok várni.
Az imént vettem (volna) rá magam, hogy battery app-okat teszteljek. :))

[ Szerkesztve ]

(#1609) atosan válasza #59070464 (#1602) üzenetére


atosan
addikt

Az akció július 15-ig tart (hétfö), a többieknél 40 fölött van kártyásan.

Maine coon

(#1610) sandorwat válasza CrAck69 (#1600) üzenetére


sandorwat
csendes tag

Hoppá, nem láttam a többi hsz-t.

[ Szerkesztve ]

(#1611) Воланд válasza sandorwat (#1610) üzenetére


Воланд
titán

gond van a store-al, majd ha kijavitjak, akkor ujra menni fog.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1612) Kisteker válasza #59070464 (#1597) üzenetére


Kisteker
tag

Korrekt tok, a helyi plázában is láttam ilyet 1500-ért (Alba Pláza Szfv.) :)

A HERE Transit eltűnéséről, illetve fel nem tűnéséről, meg nem jelenéséről valaki nem tud valamit? Elég aggasztó, hogy a jól bevált BKV app a 610-en (Nokia Tömegközlekedés vagy mi) nem elérhető az 520-on, pedig elvileg alapnak kéne lennie. Lehet hogy csak be van építve a Maps-be vagy a Drive-ba? :F

[ Szerkesztve ]

(#1613) old rocker válasza NGA (#1607) üzenetére


old rocker
veterán

Tényleg nem, és a telefonnal is csak annyi a baj:

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1614) Thaddius válasza NGA (#1607) üzenetére


Thaddius
tag

Hogy tudtál ilyen közelre focusalni ?

(#1616) TFSi válasza Kisteker (#1612) üzenetére


TFSi
őstag

Gyári Nokia tok kapható-e már itthon az 520-hoz?

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#1617) #59070464 válasza Kisteker (#1612) üzenetére


#59070464
törölt tag

Volna egy linked?

(#1618) HuMarc


HuMarc
addikt

Sziasztok!

Még nincs itt a kezemben, de én is beújítottam egy Lumia 520-at, kíváncsi vagyok, mit is fog nyújtani :)

Szerk.: Egy fontos kérdés: Ubuntu alatt mennyire fogom tudni menedzsmentelni a telefont? Pl. Wine-ban elfut a Zune, vagy mi van most?

[ Szerkesztve ]

(#1620) Воланд válasza HuMarc (#1618) üzenetére


Воланд
titán

zune nem kell a wp8-hoz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1621) HuMarc válasza Воланд (#1620) üzenetére


HuMarc
addikt

Tudom, hogy nem kell hozzá, de azért jó ha van, a menedzsment miatt, nem? Vagy már nem 2005 van, amikor PC Suite kellett a szoftverfrissítéshez?

(#1622) Воланд válasza HuMarc (#1621) üzenetére


Воланд
titán

a frissitesek ota-n keresztul jonek, pc-s kliens nem kell a frissiteshez. a zune meg egyebkent sem tamogatja a wp8-at.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1623) slayer006 válasza HuMarc (#1621) üzenetére


slayer006
addikt

Winsows Phone 8 -on nincs zune.
Szoftverfrissítéshez wifi v mobilnet kell csak.

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#1624) HuMarc válasza slayer006 (#1623) üzenetére


HuMarc
addikt

Azt tudtam (vagy legalábbis valamilyen távoli emlékem volt róla) hogy a WP8-on nincs Zune, de azt akarjátok mondani, hogy semmiféle PC-s kliens nincs a WP8-hoz?

(#1625) Воланд válasza HuMarc (#1624) üzenetére


Воланд
titán

de, van. csak szamomra szarabb, mint a zune.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1626) HuMarc válasza Воланд (#1625) üzenetére


HuMarc
addikt

Akkor passzolom :) Köszi a válaszokat. Valami mást érdemes még tudni?

(#1627) retroid


retroid
senior tag

Wifi ledobalasra van megoldas?

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#1628) Tim82


Tim82
nagyúr

Sikerült földhöz vágnom az 520-at úgy, hogy lejött a hátlap és kirepült az akku (házibuli, van bennem néhány sör), GG hiánya ide vagy oda, a telefon simán túlélte, a kijelzőn sincsen karc.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1629) #59070464 válasza retroid (#1627) üzenetére


#59070464
törölt tag

Beállítások / Wi-Fi / speciális / A Wi-Fi kapcsolat maradjon bekapcsolva a képernyő lezárásakor

(#1628) Tim82 :D

(#1630) Tim82 válasza #59070464 (#1629) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tőlem független szemlélők szerint sincs semmi baja a telefonnak. :D

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1631) #59070464


#59070464
törölt tag

Miért tudok a HERE Drive-hoz letölteni Európán belül bármilyen térképet L520-ra? Alapvetően nem kéne fizetni érte? Amúgy már működik az Áruház.

(#1632) HuMarc válasza #59070464 (#1631) üzenetére


HuMarc
addikt

Miért ne tudnál? :D Azért, mert a Nokia ingyenesen biztosítja a térképet, és már a készülék árában is benne van a térkép. Szóval emiatt imádom a Nokiát.

(#1633) old rocker válasza #59070464 (#1629) üzenetére


old rocker
veterán

A mindigtv progi rádióadásait a kijelző lezárása kikapcsolja. Erre van megoldás?

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1634) #59070464 válasza HuMarc (#1632) üzenetére


#59070464
törölt tag

Na jó, de akkor mi értelme a 4 ezer X száz forintért megvásárolható globális navigációnak (HERE drive+?), ha országonként ingyen le tudom tölteni a térképet?

(#1633) old rocker Nem tudom. :( Nem használok MinDig TV app-t.

YouTube-ra mindenki a Metrotube-t használja? Mi értelme megvenni? :F [1 dollár]

[ Szerkesztve ]

(#1635) NGA válasza Thaddius (#1614) üzenetére


NGA
addikt

Proshot

(#1636) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Erősen filózok ezen a telefonon.
Nokia párti vagyok, bár a Symbian-t már utálom. :(((
WP rendszer kártyabővíthetőség óta kezd érdekelni.
Micro SiM vásárlás hogyan működik? (Ha függetlenül venném)
Milyen "hátránya" van a T-Mobile függésnek? Frissítések szempontjából?
És valahol olvastam, hogy a központi frissítés sem annyira központiak már, gyártók között eltérések lehetnek, szolgáltatói függésnél meg még jobban késhetnek.
Mennyire gyakran jön update? A 8.1-es elvileg mikor várható? (azt hiszem az jön most és nagyobb terjedelmű lesz)
A térképnél az ország megkötés mire vonatkozik? A hangos navigációra?

Bocs a sok kérdésért, első okostelefonom lenne a Nokia N82-őt leszámítva, de az még "klasszikus" volt. :B
Válaszokat előre is köszi! :R (Lehetőleg ne a keresési tanácsokat, ugyanannyi karakterből a választ is le lehet írni ;) )

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#1638) old rocker válasza #40993792 (#1637) üzenetére


old rocker
veterán

Perfect.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1639) Tim82 válasza #40993792 (#1615) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az én Telenor-os telefonomon sincsen rajta gyárilag a Here Transit (a Drive és a Maps igen), utólag tettem fel az Áruházból.

ubid: a push értesítések (FB, WhatsApp, Viber stb.) késve érkeznek minden WP-s telefonon. Ha jól tudom, a probléma a Microsoft oldaláról van, elvileg majd valamikor javítják a ki tudja, mennyire távoli jövőben. (Engem mondjuk ez nem zavar, az emailek időben megérkeznek, nekem ez volt a fontos.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1640) ubid


ubid
őstag

Sziasztok!

A facebookos értesítések egyáltalán nem működnek ? vagy valamilyen trükker előcsalhatók ?
sose kaptam még értesítélst mondjuk üzenet érkezésekor.

-.-

(#1642) tjb007 válasza #59070464 (#1634) üzenetére


tjb007
nagyúr

Van ugye a sima térképnézegetős HERE Maps, és a turn by turn navigációs HERE Drive. Minkét alkalmazás ugyanazt a térképállományt használja, tehát attól, hogy a Drive-ra csak régiós/ország licenc jár gyárilag, attól még te a Mapsben meg tudod nézni Portugáliát is (csak ugye ezzel nem fogsz tudni navigálni).

(#1643) gretzky77


gretzky77
veterán

Sziasztok!
Zenei részre kicsit visszatérve,kipróbáltam egy Nokia bh 610-es stereo bt fülessel és szerintem nincs vele semmi gond,egész jól szól,igaz nem vagyok egy audiofül de sztem egy átlagfelhasználónak teljesen megfelel!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1644) tjb007


tjb007
nagyúr

Amúgy nagyon érdekes ez az akkukezelés.
Tegnap reggel nyolckor leválasztom a töltőről, 100%, délben meg már 60% úgy, hogy egy másodpercig sem volt használva (3G, Wi-Fi, GPS kikapcsolva), rá öt perce meg már 50%.
Droidos beidegződés, megnézzük a widegteket, mert azok elég szépen tudják szívni az akkut, csak ugye itt nincs widget. Helyette van viszont élő csempe, ebből nekem viszont csak egy olyan van, ami nem gyári, ez pedig a Battery. Fogtam, és letöröltem az egészet, azóta nincs gond (45%-kal raktam le tegnap, jelen pillanatban 41%-on áll).
Nem tudom volt-e bármi köze annak az alkalmazásnak az óránkénti 10%-os merülésnek, de most már nem is érdekel, lényeg, hogy helyrerázódott.

(#1645) Pano válasza SQX_Barto (#1636) üzenetére


Pano
addikt

Hali!

Micro SiM vásárlás hogyan működik? (Ha függetlenül venném)

A szolgáltatód -ha régebbi a kártyád, meg egy alkalommal- díjmentesen cseréli micro simre a simkártyádat. Adapterrel kapod, így ugyanúgy tudod használni két méretben. Előtte viszont -ha van rajta- mentsd le róla a számokat, mert azok vesznek, lévén, hogy új kártyát kapsz.

Milyen "hátránya" van a T-Mobile függésnek? Frissítések szempontjából?

Ezt mondjuk személy szerint tutira nem tudom, de én is hallottam arról, hogy némely gyártó különbséget tesz a független és a függőként legyártott készülékek között és ez lehet szolgáltató/gyártó függő. Ismerősöm járt úgy a Sony telefonjával, hogy közel 100.000 Ft-ért megvásárolta T-mobile-tól, a Sony kiadott rá újabb androidot, de kénytelen a 2-esel szívni és azt használni, mert a függő verzióhoz se a T-Mobile se a Sony nem biztosítja a hivatalos frissítést. Függetlenítéssel, vagy rootolással semmi gond nem lenne, de hát akkor ugye bukja a még hátra lévő garanciát. Sokat hadakozott, meg vitatkozott a szolgáltatóval emiatt, hogy ez mekkora egy genyó hozzáállás, hogy vett nem kevés pénzért egy telefont és a support nulla.
Szóval, a kérdésedre a válasz elég kétséges. Én már elég régóta nem veszek kártya függő telefont, mert én saját magam tapasztaltam, hogy ha független telefonod van, maga a gyártó szervizháttere sokkal jobban áll hozzád.

Mennyire gyakran jön update? A 8.1-es elvileg mikor várható? (azt hiszem az jön most és nagyobb terjedelmű lesz)

A szoftver update-ek az áruházból szinte folyamatosak, a rendszer frissítések azok a Microsofttól függenek. Olyan régóta nincs W8-as telóm, hogy meg tudjam állapítani mennyire gyakori a rendszer szintű frissítés, de az alkalmazások -a gyáriak is- elég gyakran frissülnek.
Ami a 8.1-et illeti, az mondjuk engem is érdekelne, hogy egyáltalán elérhető lesz-e a telefonra.

A térképnél az ország megkötés mire vonatkozik? A hangos navigációra?

Igen, a here drive-ra, úgy tudom. Csak abban az országban használható, hol aktiválva lett a készülék. A térképet magát meg azt töltesz le, amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#1646) hroberto válasza tjb007 (#1644) üzenetére


hroberto
veterán

Hasonlóképp jártam én is ezzel az appal, nálam is repült a kukába! :))

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1647) matthewwwwww


matthewwwwww
csendes tag

Sziasztok! Lehet nagyon hülye kérdés, de
Vettem egy Sticker LCD védőfóliát a Nokia Care-nél, és mivel nem tudtam eldönteni, hogy az 1 es számú kéket kell-e felhelyezni vagy a piros számú 2-es fóliát (mivel nem volt erről szó a használati utasításban egyáltalán, csak, hogy tisztítsam meg a kijelzőt, majd helyezzem fel a fóliát) így mikor szét szedtem a kettőt, gondolván, hogy a vastagabb többet véd azt raktam fel, de ez tiszta buborék alatta. A másik fóliát persze utólag vettem észre, hogy ragasztóval van vagy mivel bevonva, de az már tiszta kosz. A 2 est kellett volna felraknom???

(#1648) SQX_Barto válasza Pano (#1645) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Köszönöm szépen a választ! :R
Nem akarok szolgáltatós telefont venni, ha egy mód van rá.
Csak nem mindegy, hogy 35 vagy 45 a telefon...
Vodáról váltanék (ha váltanék) T-re.
Bár kicsit még filózok az Android vs WP8 témán.
De valamiért WP szimpibbnek tűnik.
Hangos navigációt pénzért se lehet feloldani?

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#1649) Agi890


Agi890
csendes tag

Sziasztok!
Ha valaki T-nél rendelné meg webshop-on, vigyázzon, mert van vmi gebasz náluk. Én csütörtökön rendeltem 24 havi részletre 1431Ft-törlesztést írt. Ma megnéztem, h áll a rendelés 1521Ft. Így összesen 37,5K helyett fizetek 40K. Megnéztem ha most raknám kosárba, akkor mi van ha most rakom be, mert arra gondoltam, hogy lehet a miatt van az eltérés, hogy fehérban rendeltem. Most se azon az áron jön ki a végén, mint ahogy bemegy. A fekete sem csak ott kevesebb a végösszeg, a fehérnél több.
Én már szerintem nem variálok, bár gondolkodtam rajta, hogy inkább ezt visszaküldetem, és megrendelem dominoban, de akkor megint várni kell még rá, hogy megérkezzen. Vagy még azt ajánlották, hogy ne vegyem át, ők majd törlik ha visszaérkezett hozzájuk, és utána újra meg tudom, rendelni(állítólag addigra javítják a webshop hibát), de mi van ha elfogy a készletük? :W Várni pedig nem bírok, ma is már úgy keltem, hogy ma jön, de aztán észrevettem, hogy még csak vasárnap van :((

(#1650) tjb007 válasza SQX_Barto (#1648) üzenetére


tjb007
nagyúr

Fel lehet oldani: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.