Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-17 15:57:29

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 520 - gyakran feltett kérdések, hasznos tudnivalók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Tim82 válasza timekeeper (#1900) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm az információt. :R

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1902) He-Nike válasza timekeeper (#1889) üzenetére


He-Nike
aktív tag

Legyen igazad, lehet csak a kép csalóka. Ez úgyis csak akkor derül ki ha már megérkezett. Ha meg a tied nem eredeti legalább a egyedi lesz a színe.

Tim82, desolator: A ti kék hátlapotok is ilyen matt műanyag tapintású? Vagy ugyanolyan gumírozott tapintású mint a fekete hátlap? (Ez enyém nem igazán gumis hatású)

Ha 3 madár lennék, látnám magam elött, ahogy repülök magam mögött.

(#1903) timekeeper válasza He-Nike (#1902) üzenetére


timekeeper
tag

Ha nem lesz eredeti akkor így jártam :) Maximum rendelek onnét ahonnét a többiek, belföldről. Bár igazad van, de biztosan zavarna, hogy egyedi a színe.

[ Szerkesztve ]

(#1904) Tim82 válasza He-Nike (#1902) üzenetére


Tim82
nagyúr

A telefonnal jött fehér hátlapom is inkább "matt műanyag" tapintású, a kék meg teljesen ugyanilyen érzetet ad fogásra, csak a színe más. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1905) He-Nike válasza timekeeper (#1903) üzenetére


He-Nike
aktív tag

Félreértesz én inkább örülnék, ha egyedi (ha egyébként az anyaghasználattal és a minőséggel nincs gond).

Tim82: Aham akkor megnyugodtam ezek szerint csak a fekete ilyen gumírozott. (akkor több mint valószínű az én ciánkék hátlapom is eredeti)

Ha 3 madár lennék, látnám magam elött, ahogy repülök magam mögött.

(#1906) timekeeper válasza He-Nike (#1905) üzenetére


timekeeper
tag

Értelek, viszont engem zavarna ha nem eredeti lenne :) (A színtől eltekintve..) Ha megjön (nemzetközi szállítás kínából, szóval vonattal jön ~3-4 hét kb) akkor töltök fel képet a hátlapról

[ Szerkesztve ]

(#1907) boxfan válasza Thaddius (#1866) üzenetére


boxfan
tag

szerintem Nokiát nem jó biznisz más wp8-ra cserélni a Nokiás progik miatt,De azt értettem ,hogy hardver miatt cseréltél.

Vernee Thor,Xiaomi Redmi 5

(#1908) Thaddius válasza boxfan (#1907) üzenetére


Thaddius
tag

Szerintem egy ertelmes nokia progi van, az pedig a HERE DRIVE, amit meg tudok venni a HTC-re. Csak a HTC 8X mindenben jobbat mutat mint a kis Lumia 520, de akkor is a lumia 520 remek telefon es az egyik kedvenc telefonom maradt maig, es fog is sokaig.

(#1909) TFSi


TFSi
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Nem indul nálam a Here Drive, csak a letöltött térképeket sorolja fel, de onnantól nem megy tovább, csak azt az üzentet dobja, hogy próbáljam meg egy navigációt kezelő nokia alkalmazással indítani... :DD A 920-on ilyen gondom nincsen, bár ott a Here Drive Beta van fent és rögtön indul a navi...

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#1910) Bobcruise válasza TFSi (#1909) üzenetére


Bobcruise
csendes tag

Hello!
Szerintem próbáld újrafelrakni az egész Here Drive-ot .Nekem nem volt ilyen gondom.Letöltöttem,és mikor másodjára indítottam el akkor már a GPS jött be.

(#1911) pzs-hu


pzs-hu
csendes tag

Sziasztok,

T-Mobile-os Lumia 520-as telefonon van valami T-mobile-os software, vagy ugyanaz található rajta, mint egy gyári független készüléken?

köszi

(#1912) db21


db21
csendes tag

Szevasztok!

Tegnap ajándékba kaptam egy 520-at :) Most bontottam ki,ismerkedem vele stb stb. A gondom az lenne,h
valami CSALÁDI SZOLGÁLTATÁS beállitást kér, és ebben ha valaki tudna segiteni részletesen leírva,akár itt,akár e-mailban..Előre is köszi!

(#1913) xlife11 válasza db21 (#1912) üzenetére


xlife11
senior tag

Windows live accountodban át kell állítanod a születési dátumodat legalább 1995-re.

(#1914) zsigus


zsigus
őstag

Üdv mindenkinek.

Végre megjött nekem is az 520, a másnapi kiszállítás helyett ma kaptam meg, és hétfőn rendeltem a T-től (rossz címet adtak meg a futárnak).

Hát meglepően könnyű maga a telefon, a kezelőfelület szög egyszerű és kegyetlenül gyors, a GPS is, a headset viszont kaki (bár csak belehallgattam egy számba), az adatkábel hosszúsága pedig vicc (még jó, hogy van itthon másik). Minden más pedig majd idővel kiderül.

Eddig nagyon jó az összkép, és 35ezer Ft-ért, kártyásan tényleg még a h*lyének is megéri...

A tapasztaltabb felhasználóktól kérdem: megéri a Proshot az árát? Érezhető/látható a minőségjavulás a stock szoftverhez képest? Gondolkozom rajta, hogy ha jobb lenne, akkor inkább arra szoktatom magam, hogy ne az exponálógombbal lépjek be a kamerába, hanem azt használjam.

[ Szerkesztve ]

(#1915) HuMarc válasza zsigus (#1914) üzenetére


HuMarc
addikt

Ja, az adatkábel hossza tényleg vicc, ráadásul másik, régebbi Nokia adatkábellel összehasonlítva a minősége is az (ez a töltőre is vonatkozik).

A füles ugyanez, ki se csomagoltam, van sajátom. Az is 2000 Ft volt, de így is jobb, mint ez a vacak, + agybadugós, és a sima már bele se megy a fülembe.

+1, szintén 35 000 Ft volt, és ennyiért abszolút verhetetlen.

Kérdésem: T-Mobilos, feltöltőkártyás csomagban hogy működik a vásárlás?

[ Szerkesztve ]

(#1916) tjb007 válasza HuMarc (#1915) üzenetére


tjb007
nagyúr

"T-Mobilos, feltöltőkártyás csomagban hogy működik a vásárlás?"

Magának a csomagnak a vásárlása ? Vagy milyen vásárlásra gondolsz ?

(#1917) SavioR11 válasza tjb007 (#1916) üzenetére


SavioR11
csendes tag

Szerintem az áruházból történő vásárlásra gondolt, arra én is kíváncsi lennék.

(#1918) mindthecrap válasza zsigus (#1914) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

ProShotnál kimondott minőségjavulás nincs, inkább a szolgáltatások miatt érdekes: manuál fókusz a tükrös fényképezőkhöz hasonló belenagyítással, kézi záridő, timelapse mód stb...

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#1919) HuMarc válasza tjb007 (#1916) üzenetére


HuMarc
addikt

Úgy értem, hogy alkalmazást a Marketplace-ről. Tehát hogy csak bankkártyáról lehet-e, vagy lehet a feltöltőkártya egyenlegéről is, stb.

Közben meglett a válasz, segítettek. :)

[ Szerkesztve ]

(#1920) albiosz válasza HuMarc (#1919) üzenetére


albiosz
őstag

No és mi a megoldás? Engem is érdekel.

(#1921) db21 válasza xlife11 (#1913) üzenetére


db21
csendes tag

Köszi szépen az infót,minden okéés :)

(#1922) zsigus válasza mindthecrap (#1918) üzenetére


zsigus
őstag

Mármint úgy értettem, hogy jobb képminőséget lehet e vele elérni, csak rosszul fogalmaztam.

No mindegy, kipróbálom, aztán kiderül mire jutok.

[ Szerkesztve ]

(#1923) TFSi válasza Bobcruise (#1910) üzenetére


TFSi
őstag

Reboot után minden jól működik, bár gondolhattam volna, hogy ha nem is kéri, de frissítés után ajánlott az újraindítás... :K

Na igen és köszönöm.

HuMarc: a telefonhoz adott gyári tartozékok minősége tényleg a vicc kategória, de ilyen szempontból a 920-nál sem jobb a helyzet... Ahhoz képest, hogy a régi 5230 Navi-hoz még autós tartót is kaptam... :U

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#1924) Bobcruise válasza HuMarc (#1919) üzenetére


Bobcruise
csendes tag

Kiváncsi lennék én is hogy mi lett a megoldás :D

(#1923) Lényeg, hogy müködik :)

[ Szerkesztve ]

(#1925) mindthecrap válasza zsigus (#1922) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

értettem, hogy mire gondoltál, de nem látok minőségbeli javulást vele, csak tud olyan szolgáltatásokat amit a gyári kamerasoft nem.

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#1926) HuMarc válasza albiosz (#1920) üzenetére


HuMarc
addikt

Ez:

"buy>allow location>add credit card>ie - login to ms account>(itt gondolom bankszámlaszám, ok, visszairányít a mplace-re), buy, download"

by Picike8 :)

(#1927) zsigus válasza mindthecrap (#1925) üzenetére


zsigus
őstag

Köszi.

Letöltöttem, egyelőre tetszik. :)

(#1928) #59070464


#59070464
törölt tag

Nekem tegnap megint volt egy random reboot-om a telefonnal. Most letöröltem róla mindent, csak az Endomondo van rajta, mert azt nem tudom nélkülözni. Még egy SkyDrive-t sem merek már feltenni. Most már annyira nem bízom a véletlenre, hogy mindent ajánlott beállítással engedtem telepíteni olyannyira, hogy az MS és a Nokia is minden kért fejlesztői infót megkap a telefonommal kapcsolatban. Azért egy Battery app jó lenne, mert az igencsak hiányérték képvisel, de még ezt sem merem feltelepíteni. No mindegy, majd lesz valahogy. Hihetetlen, hogy én szívok csak ekkorát és ilyet itt senki nem tapasztal. Pedig már ki lett egyszer cserélve a készülék.

Egyébként amit az előző bekezdésben még ki akartam hozni ebből az egészből, anno megkérdeztem, hogy a WP8 nem lassul-e be, ha telepakolom app-okkal. Azt írta valaki, hogy nem. Hát nekem érzetre gyorsabban nyílnak meg a dolgok (már ami alapból rajta van), mint amikor van még 30+ app feltelepítve. Maga a telefon nem lassú, de azt vettem észre, hogy így kopaszon fürgébb. Ezt ki hogy érzékeli?

Volna még egy dolog. Azt vettem észre, hogy telefonálás közben egy piros LED világít a kijelző teteje felett. Ez meg mi a manó?

(#1929) ViTToRe válasza #59070464 (#1928) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

Nekem jelenleg is 30+ app van a telefonon, és sokat telepítettem / töröltem, de még gyári érték visszaállítás sem volt. Érzetre még mindig gyors / stabil, egyáltalán nem panaszkodhatok. Várakozáson felül bevált az 520as. :C

(#1931) old rocker válasza #59070464 (#1928) üzenetére


old rocker
veterán

Én kb. 15 appot raktam még fel. Raktam fel élő csemés battery jelzőt, időjárást, egy normálisabb naptárt stb. Amit változatlanul fájlalok, hogy a skype összekapcsolódott a fiókommal, kénytelen voltam törölni. Még egy, már elhanyagolható apróság, a HBOgo nál kiírja, kevés a memória... és a Matáv nincs is rajta a listán.
A benyomásod szerintem nem teljesen szubjektív, szerintem is "szüzen" egy pöttyet gyorsabb a telefon.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1932) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

cyan hátlap tulajoktól kérdezném, hogy melyik nokia care üzletben rendelték, mennyi volt, és kb mennyi ideig tartott mire megérkezett (vagy volt-e esetleg "raktáron"). bocsi, tudom volt már, de lusta vagyok visszaolvasni :)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1933) Bobcruise


Bobcruise
csendes tag

Valaki már rendelt ilyesmi hátlapot?

Mert nem tudom kinézni a képalapján hogy ez is egy cserélhető hátlap vagy a hátlapra megy rá?

(#1934) HuMarc válasza Bobcruise (#1933) üzenetére


HuMarc
addikt

Ez rámegy a hátlapra. Egyértelműen látszik a gomboknál, a kameránál és a tetejénél.

btw. Fóliát honnan? :)

[ Szerkesztve ]

(#1935) Bobcruise válasza HuMarc (#1934) üzenetére


Bobcruise
csendes tag

Köszönöm.

(#1936) duo válasza #59070464 (#1928) üzenetére


duo
őstag

piros led?? :Y lehet hogy neked valami fejlesztői edisön van :)
nem látok ledet az enyémen.
ami az érzetre lassulást okozhatja szerintem a becache-elt cuccok. illetve az is számít mi fut a háttérben. én amit lehet tiltok. (akksi kímélés szempontjából is jó.)

megértelek amúgy. nekem az első 520 meghalt kb 20 óra alatt. csomót vártam mire lett valami és kicserélték nagy nehezen, ez azóta (mondjuk kb 3 hete) úgy működik mint ahogy elvárható. old rocker szavait idézve: vigyázni kell vele, mert qrvajó kis teló.

végső esetben HR. és egyesével rakd a cuccokat fel. egy progi két három nap használat. ha nincs reboot oké. következő. (ez némiképp fordított mint mikor titanium backupoztam droidon. fagyasztottam a cuccot, két nap használat. minden oké. na akkor töröltem így könnyítettem ki a rendszert, mert hogy ott kellett.)

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#1937) realee


realee
tag

Látom nagyon jók a tapasztalatok, októberben ha minden jól megy én is veszek egy ilyen telefont. Huawei Y300 és e között vacilláltam, de ez mégis Nokia meg legalább nem android...

Aksi mennyire bírja? (Mondjuk napi 2 óra zenehallgatás?)

(#1938) slayer006


slayer006
addikt

Szerintetek melyik a legjobb ingyenes calendar app?

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#1939) FireKeeper válasza HuMarc (#1934) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

aprón láttam hozzá valót. azt mondjuk nem tudom, matt-e.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1940) hroberto válasza duo (#1936) üzenetére


hroberto
veterán

A "piros LED" szerintem a közelség érzékelő lesz.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1941) old rocker válasza hroberto (#1940) üzenetére


old rocker
veterán

... vagy Lenin et. lehallgatja...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1942) HuMarc válasza FireKeeper (#1939) üzenetére


HuMarc
addikt

Én is láttam már Speedshop-ben 990 Ft-ért, de azért kérdezem, mert jó lenne olyat venni, ami már tesztelve lett, és tudni, hogy jó. :)

(#1943) old rocker válasza slayer006 (#1938) üzenetére


old rocker
veterán

Én a True Calendar 8 -ért nem sajnáltam a 400 Ft-ot

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#1944) mindthecrap válasza #59070464 (#1928) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

nem akarlak még jobban elkeseríteni, de nekem az egyetlen reboot pont az Endomondo használata közben volt. mondjuk egy hónap alatt ez jó arány, androidon sokkal rosszabb volt a helyzet: az utolsó időkben 3 órányi workout után szinte rendszeresen leállt vagy újraindult.

Bobcruise: ha rám hallgatsz NE rendelj HeadCase covert. én rendeltem és halál gagyi a reklámképekhez képest.

[ Szerkesztve ]

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#1945) ViTToRe válasza HuMarc (#1934) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

[link] Már a második fóliát rendelem tőle. Eladó nagyon gyors és korrekt, a fólia pedig bubi mentesen felrakható.

(#1946) Tim82 válasza FireKeeper (#1932) üzenetére


Tim82
nagyúr

Budapest Belvárosban lévő Nokia Care (AranyJános utcában, a metrómegállótól nem messze), 1500 Ft, rendelésre hozzák, kb. egy hét átfutási idővel.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1947) FireKeeper válasza Tim82 (#1946) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

THX :R

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1948) Péter747


Péter747
tag

hello
az lenne a késésem hogy olyat hallottam hogy bluetooth al nem lehet más platformara küldeni
vagy valami hasonló ez igaz?
vagy más márkájú telefonok ra most nem tudom pontosan

(#1950) Péter747


Péter747
tag

meg van haverom akinek luma 800 a van és ott nem lehetet 7-5 alat neki csengőhangot be állitani
wp8 alat lehet?
üzenet hangot is?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.