Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12501) papi77 válasza old rocker (#12500) üzenetére


papi77
addikt

Van benne valami :U

Az első: NOKIA 1611

(#12502) z0d1AK


z0d1AK
veterán

van valakinek valami ötlete a problémámrA:
reggel hallgattam zenét suli előtt
suliban filmeztem a core playerrel, mást nem is csináltam vele.
aztán hazafele menet nyomnám be a zenét, de nem indul a zene lejátszó a gyors gombról. gondoltam valami gebasz van, ezért a multimédiába megyek, h onnan indítsam, de ott is ugyanezt hibát kaptam. újraindítom, úgyis. kiveszem az akksit, bekapcs, de így sem jó :W
a hibáról annyit, h a menü háttérképe megjelenik, illetve az üzenetek boríték ikonja egy pillanatra felvillan, bár azt nemtom, h miérT:F
simán ha 1 számot nyitok meg feladatkezelőből, akkor megnyitja, de maga a zenelejátszót nem lehet megnyitni :Y :F
VALAKI SEGÍTSEN, PLZ

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#12503) Joe bácsi válasza z0d1AK (#12502) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Egyszerű, sw frissítés.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#12504) sbazsi válasza z0d1AK (#12502) üzenetére


sbazsi
veterán

Szerintem a suliban ne filmet nézz!!! ;] ;] ;] ;) :P

(#12505) z0d1AK válasza Joe bácsi (#12503) üzenetére


z0d1AK
veterán

és azt meglehet itthon csinálni?
már csak azért kérdem, mert még nem próbálkoztam vele :B
Garanciának nem árt? még vagy fél évig a pannonhoz garis... :U
Sbazsi: Valamit csinálni kell, h ne unatkozzak...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#12506) Bandika14 válasza Rage47 (#12487) üzenetére


Bandika14
csendes tag

Próbáld meg esetleg azt h amiket utoljára tettél fel progit letörlöd. Lehet akár egy program is a ludas állitolag :(((

*Pm-re illene válaszolni... ;)

(#12507) Joe bácsi válasza z0d1AK (#12505) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Akkor neked Pannon boltban kell frissíttetned.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#12508) z0d1AK válasza Joe bácsi (#12507) üzenetére


z0d1AK
veterán

ahhoz meg gondolom ide-oda küldik a telefont... :W
magyarul akkor nem lesz teló vagy 2 hétig :Y

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#12509) Szólista válasza z0d1AK (#12508) üzenetére


Szólista
senior tag

Otthon is frissithetsz,nem vész el a garancia.A Nokia oldalán le van irva,hogy miként.
Elötte csinálj egy biztonsági mentést!
[szoftverfrissités]

Nem vagyok normális. Na és?!

(#12510) csabors


csabors
tag

Sziasztok!
Olyan alkalmazást keresek ami megmutatja a akkumulátor töltöttségi szintjét pl.: százalékos értékben...

CSaba

Nikon

(#12511) csabors


csabors
tag

Ja, és a feleségem hiányolja a hangulatjeleket :) :K :F az ilyeneket.

Üdv:

Nikon

(#12512) Ziog válasza GoldMonGold (#12470) üzenetére


Ziog
aktív tag

köszi a választ, sajnos pont a több naptáron lenne a lényeg, mert úgy vannak rendezve az eseméynek. Sajnos az E51 nem támogatja az iCal formátumot, pedig így meg lehetne oldani a dolgot.

Ötleteket, megoldásokat továbbra is szívesen fogadom.

(#12513) Karma válasza csabors (#12511) üzenetére


Karma
félisten

Sajnos arra nincs megoldás :(
Az akkutöltöttséget például a PhoNetInfo programmal tudod nézegetni.

“All nothings are not equal.”

(#12514) Symbio válasza Joe bácsi (#12507) üzenetére


Symbio
senior tag

És aztán miért ott kell :F Megint egy urban legend :O

(#12515) Karma válasza Symbio (#12514) üzenetére


Karma
félisten

Urban tévedés inkább. A Nokia szervizek hatezerért felrakják a legújabb szoftvert a telefonokra, a Pannon kinevet és hazazavar. Mondjuk erre a hibára inkább az egyszerű formázást javasolnám, esetleg előtte meg lehetne nézni, hogy milyen hibakóddal is hal meg. Ehhez létre kell hozni egy üres szövegfájlt az alábbi helyen és néven:

C:\Resource\ErrRd

Ezután pánik esetén kiírja, hogy mi is volt a baja. Esetleg abból kitalálhatunk valamit.

Apropó T9: Sajnos nem találtam semmi megoldást rá, igazából a betöltést végző kódrészletet sem. Egyetlen utalás volt arra, hogy a Z: meghajtóról tölti be az elérhető nyelveket, és úgy tűnik, hogy csak arról :(

“All nothings are not equal.”

(#12516) sbazsi válasza Karma (#12513) üzenetére


sbazsi
veterán

egyébként a % mire jó? mert arra nem, hogy még hány órát üzemel :U

(#12517) Karma válasza sbazsi (#12516) üzenetére


Karma
félisten

Ne engem kérdezz, nem nekem kell :P Én csak segítettem.

“All nothings are not equal.”

(#12518) old rocker válasza sbazsi (#12516) üzenetére


old rocker
veterán

Tételezzük fel, van egy pohár söröd, amit váltakozva kis és nagy kortyokkal szörcsölgetsz befelé. Ha ránézel a kriglire, látod,hogy kb mennyi van még benne. Ez egy egyszerű becslés. Ha pontosan meg akarod határozni, akkor vagy a benne levő mennyiséget, vagy annak %-át meghatározod. Ha tudod, hogy 25%-a van meg még a sörödnek, az pontosabban informál arról, nagyjából mennyit nyeldekelhetsz még belőle, mintha ránézésre úgy saccolod, háromnegyede már elfogyott. Ezért jó a %-os meghatározás, eddig tudtál követni, ugye? De azért ugye,nem gondolod,hogy inkább azt kellene a telefonon meghatározni, hogy amennyiben csak a konyhában ülsz, és 3x 21 másodpercre hívod fel Mancikát, egy esemest írsz a nagybátyádnak és két hívást fogsz kapni, akkor 12 óra 23 másodpercig bírja a telefonod? Ha viszont kihagyod pl. az sms-t,akkor 12 óra 54 percig? stb.
Mint ahogyan a krigliből is randomszerűen kortyoltad a sört ... de lehet, hogyha tudod, már csak 25 %-a van meg, de Jóska még két órát fog veled bratyizni a krimóban és nincs pénzed még egy korettára, akkor nagyon-nagyon lassan szürcsölöd, hogy kitartson 120 percig.
Na, ezért jó a %.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#12519) bt infó


bt infó
tag

A multimédia részen kivül minden jó!
Az árát is megéri:
üzletembereknek szuper vétel

A pecsét helye

(#12520) cnckane válasza old rocker (#12518) üzenetére


cnckane
tag

A phonetinfo nálam állandóan ugyanazt írta %-ban úgyhogy sztem nem jó! Érdekes módon mikor lement mondjuk 1 vonal tegyük fel volt 80% (ez csak egy példa, már nem emlékszem)
2 nap múlva mikor ugyanaz a vonal ment le szintén 80%.
Tehát nem okosabb az, csak vonalka helyett százalék van.
Esetleg ha valaki tud olyat, ami tényleg pontosan mutatja belinkelhetné, vagy a nevét megmondhatná.

(#12521) Karma válasza cnckane (#12520) üzenetére


Karma
félisten

Lehet ám, hogy azért írja ugyanazt a százalékot, mert a rendszer csak így adja vissza ;)

“All nothings are not equal.”

(#12522) cnckane válasza Karma (#12521) üzenetére


cnckane
tag

Persze éppen ezért sztem nem sok értelme van.

Egyébként mennyi fogyasztásbeli különbség van a gyári és egy netről letöltött téma között?
Nem igaz, hogy csak 3 napot bírja, de este már tölteni kell...
1,5 óra zene naponta, vagy kevesebb, beszéd meg 2 perc, nyomkodás meg jó esetbe 2 óránként.

[ Szerkesztve ]

(#12523) old rocker válasza cnckane (#12520) üzenetére


old rocker
veterán

Én nem mondom, hogy iszonyatosan preciziósan mér.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#12524) old rocker válasza bt infó (#12519) üzenetére


old rocker
veterán

Hát igen. A multimédia a 6120C-ben nem sokkal jobb, de azért jobban szeretném,ha az E51 legalább olyan volna. Vaku, kamera gyorsgomb, fektetett üzemmód, az előlapi kamera már csak a desszert; a média playere jobban paraméterezhető.
Montírozni még nem montíroztam rajta,de elvileg azt is lehet ...

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#12525) csabors válasza Karma (#12513) üzenetére


csabors
tag

Kössz!

Nikon

(#12526) sekli válasza old rocker (#12524) üzenetére


sekli
addikt

azért a media player szerintem megfelelően hulladék a 6120C-ben is... :U én is csak nem rég jöttem rá, annak idején egy napon cseréltem le a lejátszót is és a fülhallgatót is, és az egészet a fülhallgatónak tulajdonítottam, a TTPod meg sokkal jobban tetszett az alap lejátszónál, ezért azt sose indítottam el... A TTPod-ban azonban nem megy se a wide stereo, se a bass boost, ezért egyszer kipróbáltam, és láttam, hogy (alapból) máshogy szól... Nem tudom pontosan leírni a különbséget, nekem a legfeltűnőbb a torzított, vagy overdrive-os gitár hangjánál volt... ezek a hangok nekem valahogy, valamiért katasztrófálisak az alap lejátszón... :F

mod: na jó, a "hulladék" talán egy kicsit erős... :D de a TTPod mellett nálam nem rúg labdába, személy szerint kicsit mosolygok is a "zenetelefonok" lejátszóin... egyik se közelíti meg a funkciók tekintetében a TTPod-ot, felhasználóbarátságban viszont megelőzik... :)

[ Szerkesztve ]

(#12527) old rocker válasza sekli (#12526) üzenetére


old rocker
veterán

Én csak annyit állapítottam meg:jobban paraméterezhető... A wide sztereót sosem használtam; a visszhang funkciót időnként bekapcsoltam, a "nagy szoba" címűt. Kicsit lendít a "sztereo füles steril hangzáson". Az E51 még puritánabb. Alapjában véve nekem a 6120C is csalódásvolta 6233 után. Annak egy egész élvezhető hangzású lejátszója volt. A legfeltűnőbb: ezek torzítanak nagyobb hangerőn, mint az állat. A 6233-as csuma hangerőn nem produkált olyan torzítást, mint ezek. Sőt. Alig volt észlelhető torzítás. Ezeknek a harmonikus torzítása (K2 vagy K3, vagy hogyan is jelölték annak idején) kb. 10%.
Erősen eszelek azon, hogy S40 ide, S40 oda, a 6120-at lecserélem valamilyen walkman mobilra, vagy veszek egy komolyabb mp3 lejátszót.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#12528) GoldMonGold válasza cnckane (#12520) üzenetére


GoldMonGold
csendes tag

A Li Ion akksikról olvastam korábban, hogy csak az Infólithium akksik azok amik tényleg pontos adatokat küldenek a készüléknek, nem is olcsó gondolom, ha lehet egyáltalán kapni ehhez a telefonhoz. Ezekben az akkumulátorokban(info Li Ion) egy külön elektronika van ami figyeli a cellafeszültségeket. A Sony csinál ilyeneket a kameráiba, persze aranyáron. Az percre megmondja neked, hogy mikor fog lemerülni az akkumulátor. (mondjuk egy kameránál szerintem sokkal könnyebb kiszámolni a készülék fogyasztását mint egy mobiltelefonét, ahol másodpercenként változhat a készülék energiaigénye)
A %-os kijelzésről meg csak annyit, hogy ezeknél a készülékeknél ez az adat csak a programozón múlik, hogy mit ír ki a kijelzőre, és azt miből számolja ki. (pl egy pillanatnyi cellafeszültség és mondjuk egy átlagos használat a kikapcsolásig mennyit segítene mikor nem tudja senki, hogy mi az átlag ;) )
A végén ugyanott vagyunk mint a vonalkás kijelzés :F

(#12529) Karma válasza GoldMonGold (#12528) üzenetére


Karma
félisten

"A %-os kijelzésről meg csak annyit, hogy ezeknél a készülékeknél ez az adat csak a programozón múlik, hogy mit ír ki a kijelzőre, és azt miből számolja ki. (pl egy pillanatnyi cellafeszültség és mondjuk egy átlagos használat a kikapcsolásig mennyit segítene mikor nem tudja senki, hogy mi az átlag )"

Azért ez nem ilyen bonyolult. A programozó szól a rendszernek, hogy mondja meg az akkutöltöttséget százalékban, és visszakapja az előbb említett értékeket, nem kell (és szerintem nem is lehet) házilag számolgatni.

“All nothings are not equal.”

(#12530) GoldMonGold válasza Karma (#12529) üzenetére


GoldMonGold
csendes tag

Biztosan igazad van nem vagyok programozó, viszont az tény, hogy a százalékos kijelzés nem nagyon terjedt el, és nem tudom miért? Leolvashatóság szempontjából viszont egyértelműbb, és informatívabb lenne a %-os kijelzés.

(#12531) z0d1AK válasza Karma (#12515) üzenetére


z0d1AK
veterán

z a gond, h az általad felvázolt hibakódos ötletet sem tudom megnézni, mivel nem engedi az x-plore hogy belemásoljam a mappába az elkészített txt-t!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#12532) Karma válasza z0d1AK (#12531) üzenetére


Karma
félisten

Itt találsz egy SIS csomagot, ami berakja Neked.

“All nothings are not equal.”

(#12533) zfarkas válasza zfarkas (#12471) üzenetére


zfarkas
senior tag

Valóban a Garmin volt a ludas. Miután újabb verzióra frissítettem (5.00.30-ra), minden tökéletesen működik, akksi élettartam is sokkal jobban mutat.
Üdv,

Zoli

Raw Dark Pure

(#12534) z0d1AK válasza Karma (#12532) üzenetére


z0d1AK
veterán

köszi meg is jött a hibakód!
Zenelejátszó : Rendszerhiba (-20)
Mit lehet ennyiből tudni?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#12535) Karma válasza z0d1AK (#12534) üzenetére


Karma
félisten

"KErrCorrupt (-20) Some media is not formatted properly, or links between sections of it have been corrupted."

Ez most sajnos kapásból több mindent jelenthet, lehet hogy a zenetár sérült meg valamiért, de akár az is, hogy hibás zene van a telefonodon :F Most mennyi zene van rajta?

“All nothings are not equal.”

(#12536) z0d1AK válasza Karma (#12535) üzenetére


z0d1AK
veterán

58szám van rajta, ami összesen 307 mega.
de eddig semmi baja nem volt a zenelejátszónak. Egyszerűen csak mikor tegnap indítottam el, már ezt adta. létezik ilyen?
bár ezek szerint igen... :W

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#12537) Karma válasza z0d1AK (#12536) üzenetére


Karma
félisten

Létezik... Az a komponens, ami a zeneadatbázist kezeli, legendába illően gyenge, teljesítményben és strapabírásban egyaránt. A legegyszerűbb a telefon leformázása lenne, bár lehet hogy kézzel is ki lehetne törölgetni az adatbázist... Át kell túrnom a telefonom nekem is hozzá, úgyhogy azt majd csak később tudom mondani, mit kell letörölni, ha ezt választod.

“All nothings are not equal.”

(#12538) z0d1AK válasza Karma (#12537) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát így őszintén megmondva azt sem tom h a telefon formázása hogyan megy, szóval ha a törlésre rájössz, nekem már az is jó:))

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#12539) Kbali válasza Ziog (#12512) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az iCal, az .ics formátumban ad infót igaz? Van egy iCalendar-import (Oikeat Oliot Oy a gyártó - finn cég, hivatalosan aláírt progi, a honlapjukról letölthető a megfelelő progi) nevezetű progi, azzal tudod az .ics file-okat importálni a telefon naptárába. Mi a céges kalendárhoz ezt használjuk, teljesen jó.

(#12540) hzcs


hzcs
senior tag

Telefonáláskor, amikor hívnak, és felveszem, az első 1-2 mp süket. Értem ezalatt, hogy ezidő alatt nem hall a másik fél. Ez mindenkinél ilyen, vagy csak nálam?
A legújabb független szoftver van rajta (pannonos a teló).

(#12541) Karma válasza z0d1AK (#12538) üzenetére


Karma
félisten

A formázást hamarabb le tudom írni :DDD Csinálj PC Suite-tal egy biztonsági mentést, aztán írd be, hogy *#7370#. Ez mindent letöröl a telefonról... Utána akár még a memóriakártyát is formázd le, ráfér.

Vagy várj egy kicsit még :)

“All nothings are not equal.”

(#12542) cnckane


cnckane
tag

Nekem a TTpoddal az a bajom, hogy bár jobban paraméterezhető és van egy pár jó funkciója, a gyári még mindig jobban szól!
Hiába van BassBoost bekapcsolva, ugyanaz mint nélküle így semmi mélyhangot nem hallok. A beépített presetek meg ...

(#12543) Kbali válasza Karma (#12515) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ahogy írtam, nekem középső rész cserekor ingyen, garanciába azonnal szoftvert is frissítettek a Pannon függő készülékemen.

(#12544) z0d1AK válasza Karma (#12541) üzenetére


z0d1AK
veterán

kivárok akkor délutánig, aztán meglátjuk:))
Kbali: ha szervizbe beadod a telót a pannonhoz, akkor általában mind1, h mi a baja, frissítik a szoftvert is!

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#12545) csabors válasza GoldMonGold (#12528) üzenetére


csabors
tag

SonyEricsson telefonom volt előtte, és elég megbízható százalékos adatokat szolgáltatott az akkumulátorról. (Standard battery BST-37 LI-Polymer). Csak ezért gondoltam, hogy a Nokia is tudhat ilyet...
Ettől még jó ez a telefon!

Nikon

(#12546) Kris87


Kris87
aktív tag

És ha direkt kérem, hogy ne frissítsenek szoftvert a telefonon a szervízben akár egy hangszórócserekor, akkor sz@rnak rá amit mondok és frissítenek?

(#12547) sekli válasza cnckane (#12542) üzenetére


sekli
addikt

A bass boost valóban nem működik, de van vagy nyolc sávja az EQ-nak, huzigasd fel az alsókat, ha nem tetszik... :)

(#12548) attisx válasza Kris87 (#12546) üzenetére


attisx
addikt

Állítólag a szervíz protokol része, hogy mindíg frissíteni kell. Függetlenül attól, miért van benn a készülék... :F

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#12549) old rocker válasza sekli (#12547) üzenetére


old rocker
veterán

Annak idején, amíg létezett a "Hi-FI magazin", elég komoly szakemberek állították: egy erősítő azt tudja igazán, amit lineáris állásban tud. Az a természetes hangkép, amit mindenféle mixelés nélkül tud produkálni egy erősítő. Régen ugye a "loudness" volt a nagy kérdés... vele,vagy nélküle. Tény, hogy kis hangerőn ezek a mély, magashang kiemelések jól jöhetnek. De próbáld meg pl. a CorePlayernél ráadni egy kicsit az alacsony frekiknél a potival; olyan torzítást produkál,hogy elhajítod a fejhallgatót. Én a ttPod-ot kezdeti lelkesedés után azért töröltem le: mi a francnak. A jobb skin miatt? Jobban lehet listázni? Mert hangzásban állítom,tök mindegy, a gyári vagy az szól. Sőt...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#12550) Karma válasza z0d1AK (#12544) üzenetére


Karma
félisten

Megvan!!!
A C:\Private\100012a5\DBS_101FE031_mcv5.mpd fájlban van a zenelejátszó adatbázisa. Ezt kell letörölnöd fájlkezelővel, majd újraindítanod a telefont.

A törléshez vagy AllFiles és TCB jogokkal rendelkező fájlböngésző kell, vagy a ROMPatcher Disable Caps opciója, ezután az X-Plore/Y-Browser és minden más egyszerű fájlkezelő is be tud menni oda.

“All nothings are not equal.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.