Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bepe79


bepe79
addikt

Éééésss, véééééégre itt a teszt!!!! :Y :R

Nekem már megvan a kütyü, a Magyarországi megjelenés 2. napján megvettem a szürke-fekete 3720-ast, és eddig tökéletesen meg vagyok vele elégedve. A másik topikba írtam a tapasztalatokat, kíváncsi vagyok, hogy a Mobilarena tesztereinek tapasztalata mennyiben tér el az én tapasztalataimtól.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#2) Rhino666


Rhino666
őstag

Stapanokia? :DDD

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#3) bublee


bublee
csendes tag

Javítsátok:

''Utáltam mindig az iskolát,el*****a az ember kiskorát!''

(#4) leroyclub


leroyclub
senior tag

Jo ez az uj értékelés!!!!

(#5) <NewL> válasza leroyclub (#4) üzenetére


<NewL>
addikt

Nekem is tetszik :K

There's an app for that

(#6) skylinelaca


skylinelaca
senior tag

Nekem a plecsni a végén rálóg a táblázat aljára. konkrétan a plecsni középen van.

Üdv: Laca

(#7) Bog válasza bublee (#3) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Köszi, megtörtént ;) :R

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#8) Bog válasza skylinelaca (#6) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Böngésző?

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#9) Stiky


Stiky
senior tag

Várjuk a töréstesztet! Gondolom ha olcsósodik, csak megszán titeket valaki! :P

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#10) lunaticz


lunaticz
tag

drukkoltam hogy össze lesz törve a teszt végére :))

(#11) Phülöp


Phülöp
addikt

Ha azt mondom; strapamobil, az öregebb motorosok azt válaszolják, hogy Ericsson R310, netán Siemens M35. Ha a fiatalabbakat kérdezem, akkor a válasz kicsit máshogy fog hangzani, az viszont biztos, hogy a Nokia szó nem lesz benne.

Nem szép dolog a Nokia 6250-ről megfeledkezni.
Igazi strapatelefon. Egyedül az olajat nem bírja. Igaz, a többi se, a gumi részek megnyúlnak tőle.
De akkor is belefér az M35 meg az R310 mellé (közé).

Rinyálás OFF

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12) Norbi21 válasza Stiky (#9) üzenetére


Norbi21
senior tag

Ezt szerettem volna én is kérdezni, a töréstesztet. Nembaj, kicsit várjunk vele :)

(#13) Straw válasza Bog (#8) üzenetére


Straw
senior tag

Nekem is úgy látszik a plecsni ahogy az előtem fórumozónak, és én Chrome-ot használok.

[ Szerkesztve ]

42

(#14) Bocha válasza Phülöp (#11) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Plecsnis csúszás: megnézzük Chrome-ban, köszönjük a feedbacket!

6250: máris beleírom a cikkbe, köszönöm, kiment a fejemből. :)

Törésteszt: természetesen tervben van, nem mondom, hogy pár héten belül megvalósul, mert egy telefont önmagában nem fogunk széttörni, tehát várunk, hogy jöjjön még valami ütésálló modell.

Értékelési rendszer: köszönjük, a Ti igényitek miatt csináltuk meg. Sokat gondolkodtunk a rendszeren, reméljük, hogy megfelelő!

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#15) Czumy


Czumy
csendes tag

Ha azt mondom; strapamobil, az öregebb motorosok azt válaszolják, hogy Ericsson R310, netán Siemens M35. Ha a fiatalabbakat kérdezem, akkor a válasz kicsit máshogy fog hangzani, az viszont biztos, hogy a Nokia szó nem lesz benne. Szegény finneknek valamiért nem jön össze a strapamobil gyártása, pedig annak idején az 5000-s szériában próbálkoztak a sport vonalon is, nem is volt rossz az elgondolásuk, de úgy tűnik, hogy másoknak jobban megy az ilyesmi.

Bocha, a 30 évemmel már öregebb motorosnak számítok? :D

2003-2005-ben, közel 2 éven át használtam egy NOKIA 6250-t (emlékezeteim szerint azonos időben jelent meg az R310-zel) teljes megelégedéssel! Ami a HW-t illeti: gyak. elnyűhetetlen!! A "gumipapucs" és a "gumisapka" picit kopott a használat során, de más "sérülése" nem volt, a készüléket ütni-vágni is lehetett (volna, én azért igyekeztem vigyázni rá). De ha véletlen nekiütöttem valaminek, vagy leesett, nem aggódtam, kibírta (áruszállító/raktáros voltam akkoriban). Kb. 2-3 havonta volt fürdetés :D ami annyit jelentett, hogy be a mosdóba, a csap alá, és folyóvíz alatt mostam tisztára, egyetlen egyszer sem ázott be (sokat fogdostam koszos kézzel, meg a raktárunkban sem volt makulátlan tisztaság). Én, laikusként, az IP kódok alapján IP67-t ítélnék neki. (mivel a ha a csapvíz nem jutott be -- egyszer sem -- a por sem fog)

Mind a mai napig hibátlanul működik, kb. 1 hónapja kapcsoltam be utoljára!
Egyetlen egy hátránya volt, hogy a szoftvere -- stílszerűen -- piszok lassú volt (gondolom, egy erősebb proci javított volna a dolgon)! Lassabb volt, mint pl. a 6150, vagy a 6210. Amikor megjelent a 6310i, vártam egy tuningolt darabot a 6250-ből is (6250i / 6350?), de sajnos elmaradt a folytatás.
Az 1200 mAh-ás akkujával pedig elment 4-5 napot is akár.

Igaz, hogy a 6250 nem egy kimondott sporttelefon (már csak a méretéből és a súlyából adódóan sem), sokkal inkább kétkezi-melós mobil, de a strapabírása szvsz a mai napig verhetetlen (a Nokiák körében biztos!), ráadásul az R310-zel szemben ennek beépített antennája volt, az R310-nek pedig... hááát, az egy balul sikerült ötlet az Ericsson részéről. :)


Hát nem?! Hát de! :P :P

Egy rövid ideig aztán egy 5100-m is volt, de az minden fronton visszalépés a 6250-hez képest! Úgyhogy ez az 5xxx széria egyik szégyenfoltja (az 5210-zel együtt). Szerintem mókás a fehér áttetsző készüléktesre "húzott" színes "sisak" és "mellényke" -- hiába, nekem már csak ilyen kificamodott az ízlésem. Egyébként meg használhatatlan! A gombok pl. rettenetesek voltak, semmi nyomáspont, a navigációsokhoz alig lehetett hozzáférni. A szoftvere pedig... áá, hagyjuk.

Az 5100 után 5140i-re váltottam (másfél évig használtam): szerintem az újkori strapa-Nokiák közül az egyik legjobban használható, legpofásabb melós/sport-mobilja! A SW eléggé gyors, a kialakítása masszív, annak ellenére, hogy full-műanyag a készülékház, és kb. úgy lehet kettészedni, mint ahogy a mesterszakácsok egy kézzel félbetörnek egy tojást. :P
Ez az egyik hibája, a készülékház közepén a por és a szöszmöszök könnyedén bejutnak. A másik pedig, hogy nincs benne Bluetooth... A készüléket magát szétszedés után óvatosan le lehet tisztítani, a készülékház pedig mehet a víz alá.

Az 5140i-t leváltó 5500 Sport pedig se nem volt szép, se nem volt jó minőségű... így ezzel nem is próbálkoztam, még a Ti tesztetek sem győzött meg.

Szóval az Nokia 5xxx széria szerintem nem volt olyan rossz -- leszámítva a 5210/5100-t, meg talán a 5500 Sport-ot -- a 5140 és a 5140i jó eresztés volt.

(#16) bepe79


bepe79
addikt

Ha már strapa-teszt, akkor berakom ide azokat a strapa-teszteket, amiket tegnap raktam be a másik topikjába:

Nokia 3720 Classic strapa-mobil stress-teszt:

(nem az eddig látott hülyeségek (zselé, meg medence, meg golfütő, hanem normális strapa-teszt)

[link]

( http://www.gsmarena.com/nokia_3720_classic-review-389p6.php )

(autó áthajtós teszt, ejtős, hajigálós teszt, és folyadék teszt)

Érdekes módon, a többi strapa telóval ellentétben ez túléli az autós áthajtást egymás után többször is, meg sem kottyan neki, sem a kijelző nem törik össze, és a teló is működik tökéletesen utána.

A hajigálós / ejtős tesztben szintén nem tört össze a kijelző, és ugyancsak működött a teló továbbra is. Úgy látszik, hogy mégiscsak sikerült a Nokia-nak egy baromira strapabíró készüléket egy tökéletes, szép, vállalható külsőbe csomagolnia. :K Én örülök, hogy megvettem, és e mellett döntöttem. :R

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#17) Gubro válasza bepe79 (#16) üzenetére


Gubro
senior tag

Na azért a linkelt autós áthajtást minden eddigi modell röhögve vette. Az eldobás/belerúgás következményeként a Nokia háza szétnyílt. Mi a Sonimot és a Samsungot 4 méter!!! magasból dobtuk le betonra, többször is, és egyik sem nyílt szét, a kijelző is csak a Sonimban reccsent meg egy kicsit.

Szerk: nálam a króm alatt nincs elcsúszva a plecsni.

[ Szerkesztve ]

(#18) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Nem rossz kis készülék, kicsit lentebb megy az ára, nagyon jó vétel lesz!

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#19) Khaal


Khaal
őstag

A "hogyan értékelünk" felugró ablakban nálam nem lehet görgetni, így nem látni a szöveg alját (FF 3.5.2).

Király lenne ha ezt is alá tudnátok vetni egy strapatesztnek a B2700-al együtt. A kis Samsung nagyon jól teljesített, kíváncsi lennék hogy a másik csak a vízállóságban gyengébb-e. Amit neten találtam tesztet az alapján a Nokia is jól bírja a gyűrődést.

(#20) h-yle


h-yle
addikt

Valaki egy IP58-as mobilt tud nekem mutatni? Kiváncsi vagyok, hogy néz ki a "csúcsmodell".

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#21) Duree


Duree
veterán

Egyenlöre sajna drága

duree54

(#22) amanoba


amanoba
őstag

nem egy nagy dobás ez a telefon, kicsit azért többet vártam.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#23) Rhino666 válasza Bocha (#14) üzenetére


Rhino666
őstag

Mint ahogy az előző teszt témájában is említettem,

Jó ez az új pontozó rendszer, de azért a legaljára odaírhatnátok, hogy összesen: 99/150 pont, és/vagy 66%.

:R

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#24) bepe79 válasza Duree (#21) üzenetére


bepe79
addikt

A tesztben nem tudom miért van közel 50000, konkrétan én 44900-ért vettem az XXLGSM Jókai téri boltjában (Oktogontól egy köpésre van), ráadásul beszámították a régi N95-ömet és még egy telómat, így csak 13 K-t kellett fizetnem KP-ban. Szal' szerintem korrekt volt. Ráadásul van, ahol még ennél is olcsóbb szvsz (XXL nem a legolcsóbb szokott lenni, csak náluk volt leghamarabb fekete-szürke, én azért náluk vettem), meg megy ez még lejjebb.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#25) Vtwo


Vtwo
senior tag

Ez elég karcsú.

(#26) Rhino666 válasza bepe79 (#24) üzenetére


Rhino666
őstag

N95 + mégegy teló + 13k ezért? :F :U

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#27) bepe79 válasza Rhino666 (#26) üzenetére


bepe79
addikt

Igen, így törpént. :K :B

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#28) Bog válasza Rhino666 (#23) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Válaszolnék ezzel.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#29) Jégkokó válasza bepe79 (#27) üzenetére


Jégkokó
veterán

Hát nem tudom, de az N95 egy csöppet nagyobb tudású telefon mint ez és képes voltál becserélni erre? :Y

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#30) pilsner


pilsner
aktív tag

5140i kb. 4 éve használom, szerintem ütve telefon annyit mint ez nem volt soha semmi. a borítása cafatokban, a gombsor szétszakadva, siralmas látvány, de még mindig atomstabil és eddig mindent túlélt: vihart, esést szikláról-sziklára, kisgyereket.

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#31) bepe79 válasza Jégkokó (#29) üzenetére


bepe79
addikt

Nem csak, hogy becserélni erre, hanem még egy telefont odaadni az N95 mellett, meg még ráfizetni 13000 Ft-ot! Mivel mostanában már csak strapa-telókat használok, és az N95-nek már néha nem állt a helyzet magaslatán a mikrofon meg a hangszóró (ez lehet, hogy szériahiba egyébként az N95-nél, mert minden 2-2.5 éves modellnél szinte előjöttt a tulajoknak a topikjában).

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#32) Bazsó


Bazsó
tag

Ismét csak egy "darab" nokia...
Ilyen árral Gps nélkül mehet a levesbe.
ja, meg az üzemidő is vicces!

□ "Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél" □

(#33) Móci


Móci
addikt

Nem olyan rossz telefon, de ha igazi túlélőmobilt akarok, akkor marad a Samsung.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#34) 8nemesis8 válasza Móci (#33) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát igen, meg ha túlélő mobilnak szeretnéd, nem ártana a GPS mellé.

(#35) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Túrázáshoz tökéletes lenne vagy extrém szabadidő sportokhoz, bár pont a legfontosabb a GPS hiányzik.
Egyébként szimpatikus a telefon, venni kell mellé vagy 3akksit és mehetünk kirándulni :D

(#36) Móci válasza 8nemesis8 (#35) üzenetére


Móci
addikt

Tegnap, amikor valahogy ráakadtam a telefonra, majdnem elgondolkoztam rajta, hogy erre cserélem le a mostanit, de a teszt után nincs kedvem. Még eldöntöm, hogy tudok e vigyázni a telefonra (akkor lehet benevezek egy érintős lg-be), ha nem, akkor marad a Samsung, s legalább nem kell sajnálni.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#37) 8nemesis8 válasza Móci (#36) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát , ha touch kijelzőset veszel akkor mindre vigyázni kell.
Talán Iphone-ra annyira nem, de ez más téma.
Nekem egy E51em van már másfél éve és elég strapabíró, mondjuk vigyáztam is rá mindig, meg tokot is használok hozzá.
Samsung telók is elég megbízhatók, szerintem jobban ,mint az Lg.

(#38) bepe79 válasza 8nemesis8 (#35) üzenetére


bepe79
addikt

Nekem nem hiányzik belőle a GPS, mert a 3720-asom mellett van egy Garmin Nüvi 250-es PNA-m (GPS). Ha ismeretlen helyekre megyek a kocsival, vagy esetleg ismerősökkel túrázni valamerre, akkor magammal viszem azt is.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#39) 8nemesis8 válasza bepe79 (#38) üzenetére


8nemesis8
veterán

Persze, de mondjuk túrázásnál esetleg mennyivel kényelmesebb csak telefont vinni. Szerintem előnyösebb, de ez is járható út, meg gondolom PNA-dnak nagyobb is a kijelzője.

(#40) plus44 válasza skylinelaca (#6) üzenetére


plus44
veterán

Nekem is rálóg, Safarin és IE-n nézve.

A készülék pedig inkább jól használható, stílusos telefon, semmint strapamobil. Az egyiket be kellett áldozni a másik oltárán, és ez lett a vége. Kinézetre viszont 5.:)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#41) Rhino666 válasza plus44 (#40) üzenetére


Rhino666
őstag

A 10-ből? :DDD

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#43) bepe79 válasza ,,no name" (#42) üzenetére


bepe79
addikt

Ezt az SE modellek is megkapják itt a MA fórumon nap-mint-nap, hogy szépnek szép, jónak jó, csak lehetne már valami újdonság is bennük... :D :DDD
Ha GPS meg WLAN is került volna bele, akkor nem 44900-ba kerülne, hanem 75000-be. :)
A strapabírást én meg a videók után nem írnám le, még akkor sem, hogyha a külseje nem arra utal, hogy a legellenállóbb. Az autós átmenős, levegőbe felhajigálós majd utána betonra esős, létra legtetejéről leejtős, golfütős tesztek nem azt igazolják, hogy nem strapabíró. ;)

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#44) plus44 válasza Rhino666 (#41) üzenetére


plus44
veterán

Nem, az 5ből. Miért, nem tetszik? (költői kérdés)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#45) <NewL> válasza ,,no name" (#42) üzenetére


<NewL>
addikt

pl.:? dugóhúzó,sörbontó,kisolló
ez nem egy svájci bicska. pont azt tudja amit kell,bírja a nyúzást és lehet vele telefonálni.

There's an app for that

(#46) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Nálam helyén a plecsni..

Kinézetre nem olyan rossz, bár ez a sárga nem tettszik, de mondjuk narancs, vagy kék már ok lenne :)
A töréstesztre meg majd én is kíváncsi leszek :K

Everybody lies.

(#47) Napfénysüti

Kicsit húzós az ára meg tényleg kevésbé tűnik strapabírónak mint a konkurensek.

Més que un club!

(#48) Bling95


Bling95
őstag

Sztem a reális ára olyan 40k körül lenne, reméljünk tényleg ugy birja a strapát mint ahogy a videokban láthattuk.

És reméljük hamarosan lesz strapateszt is :DDD

(#49) Bounti


Bounti
aktív tag

Csak szeretném jelezni, hogy a Chrome nekem is csúsztatja a plecsnit.

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#50) madstunt


madstunt
addikt

Jó teszt!
Szerintem mellesleg nem az a lényeg hogy egy teló mennyire strapabírónak néz ki hanem hogy mennyire strapabíró,ezt viszont csak egy újabb törésteszttel lehetne megvizsgálni

a nokia maps az még gps nélkül is nagyon sokat tud érni szvsz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.