Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) FRENK1988


FRENK1988
veterán

"hogy a Nokia szó nem llenne benne." Az nem lenne akart lenni?
Megyek vissza olvasni :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#52) bepe79


bepe79
addikt

Magyar videó az összerakásról, bekapcsolásról, menüről, stb.:

[link]

( http://www.youtube.com/watch?v=tM_dZdBY32s )

A vidi elején átállítja a nyelvet magyarra a srác, és utána úgy közlekedik a menükben, ezért gondolom, hogy magyar vidi, magyar tesztelővel. :)

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#53) <NewL> válasza bepe79 (#52) üzenetére


<NewL>
addikt

a címe is arra utal:D meg a bolt is magyar
Nokia 3720 teszt | www.GsmLine.hu

There's an app for that

(#54) mrlujoak


mrlujoak
veterán

A plecsni nekem jó helyen van (Avant Browser), a telefon meg felejtős. Má' megin az akksi alatt a memkari?!

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#55) paramedic


paramedic
aktív tag

Miért fáj a Nokiának egy legalább 1500 mAh-s akkut belerakni? :(((

(#56) FRENK1988 válasza mrlujoak (#54) üzenetére


FRENK1988
veterán

Nem majd felette lesz :DDD Meg egyébként is vizálló akar lenni igy meg egy plusz vágás már necces.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#57) bepe79 válasza FRENK1988 (#56) üzenetére


bepe79
addikt

Ez csak IP54-es, tehát "csak" cseppálló. Vízállónak semmiképp nem lehet nevezni a fedetlenül hagyott töltőcsatlakozóval, ahová akadálytalanul folyik be a víz. :)

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#58) meroly válasza paramedic (#55) üzenetére


meroly
veterán

Igen, pont ezt akartam mondani, hogy csak engem zavar a 2 napos akkuidő? Elég sokat használom én is a telefont, napi 1-2 óra beszéd, sms, wap, fotó, nyomkodás, ilyesmi és eddig két napnál tovább nem bírta semmi nálam. 8800-t használtam egy évig, az egy napot ment, de se a Luna, se a 6230i se a 2700 nem megy két napnál többet. Szeretnék egy telefont, ami tudásra is jó és strapa, megjelenés óta szemezgetek vele, de a tesztben az akkuidő elkeserített. Nem szoktam, de ha valaki pl pár napos túrára megy ide-oda, akkor két nap után nyekk a strapa telójának, ami elvileg pont erre lett tervezve?
Nem értem... :(
Asszem veszek egy 6310i-t, az legalább bírja 4-5 napig. :)

Impossible is nothing

(#59) bepe79 válasza meroly (#58) üzenetére


bepe79
addikt

Ha az akku-idő a fontos, akkor ajánlom a Philips telókat az 1 meg másfél hónapos üzemidővel (egy feltöltéssel annyit bír), vagy pedig a hamarosan érkező napelemes telókat. ;)

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#60) Womb


Womb
senior tag

Vártam már a tesztet, jó a cucc, tényleg tetszik.
Sajnálom, hogy az akku ilyen harmatos, de a többi ficsőr bőven elég.
Simán bevállalnám (talán fogom is) adventuresos telefonnak.
Grat a tesztnek!

(#61) aram01


aram01
nagyúr

köszi a tesztet srácok

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#62) DemonDani


DemonDani
addikt

jó lett a teszt! :R szép kis teló és jól bírja a strapát...

Nem tudnátok kalap alá hozni egy strapatesztet amiben az előző teszt győztese a B2100, ez, és az R310 is benne lenne? :U Fergeteges lenne :C (meg még esetleg páran)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#63) <NewL> válasza mrlujoak (#54) üzenetére


<NewL>
addikt

az N900-ban is ott van :F

There's an app for that

(#64) Mans20


Mans20
addikt

Meteorit becsapódás elleni védelem mikor lesz?

(#65) D4rkAv3ng3r válasza Mans20 (#64) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Akkor ha eljutunk a Marsra. ;]

(#66) Catapult


Catapult
csendes tag

Hát nekem nem nagyon tetszik a teló.
Eleve azt se tudom kinek szánják.

Szabadidősportot kedvelőknek? Akiknek mondjuk jól jönne a GPS rávetítve mondjuk egy google műholdképre ahol látszanak esetleg a túristautak is?
Á, dehogy erről szó sem lehet, hiszen se GPS, se iránytű a tájékozódáshoz az aktív élet kedvelőinek, bár ezen funkciók a városi élet során is jól jönnének, mindegy..

Aztán hogy jó minőségű képek készíthetőek-e vele kirándulás közben?
Á dehogy, mivel nincs hozzá AF a szép közelikhez, sem jó minőségű videó :((

És tényleg por meg vízálló?
Á dehogy, a hangszórórácson csak bemehet a por és a víz is, mint ahogy pl az iPhone S esetében, csak az legalább tendelkezik a hiányolt extrákkal nem beszélve egyéb előnyeiről. Igaz a szifon nem dobálható. Ez a legfőbb előnye ennek a Nokiának, hogy kibír pár esést.. Bár a 2"-os qwga ablakra is vigyázni kell szerintem..

[ Szerkesztve ]

(#67) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Akármennyire ódzkodok a Samsung telefonoktól, de ha strapabíró mobil kellene, a B2100-ast venném.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#68) Womb válasza Catapult (#66) üzenetére


Womb
senior tag

Tudtad,hogy a strapamobilok vásárlóinak a legkevesebb százalékát, a kiránduló cserkészkék, és a sporik teszik ki?

(#69) 8nemesis8 válasza Womb (#68) üzenetére


8nemesis8
veterán

Akkor vajon kik teszik ki?
Esetleg tudsz valami diagrammot adni, mert szerintem is elég sokan tűrázók esetleg hegyvidéken lakók vehetnek ilyet, vagy főként fizikai munkások.

(#70) Womb válasza 8nemesis8 (#69) üzenetére


Womb
senior tag

Nem, diagrammal nem szolgálhatok, T-Mobilnál dolgozik egy barátom, és az Ő statisztikájára alapozok.
Főként fizikai munkát végzők, ezt jól gondoltad.Azok veszik leginkább hasznát a strapamobiloknak, akik a munkájuk során por, olaj, vagy egyéb szennyeződéssel találkoznak nap, mint nap.
Pékektől kezdve az asztalosokon át, akár a molnár szakmában dolgozókig.
Ők az igazi célcsoport, nem a túrázgató, tizedes százalék.

(#71) SEFAN84


SEFAN84
aktív tag

Jó ez a pontozási rendszer!Köszönöm,hogy bevezettétek!
A telefon.Drága és arra nem jó amire tervezték(strapára)

Viva La Vivaz :)Spiro: ha ZENE kell!http://www.szerencsesnap.blogspot.com/

(#72) mrlujoak válasza FRENK1988 (#56) üzenetére


mrlujoak
veterán

Simán meg lehet oldani, hogy ne kelljen az akksit kivenni, ámde a hátlap alatt legyen a memkari nyílása. Így nem kell mégegy vágás a készülékre, de restart - boot nélkül is lehet cserélni a kártyát. Pláne usb madzag hiányában... :DDD

<NewL> Az N900-at nem kísérem különösebb figyelemmel, mert az a kategória nem érdekel.
Ha ott van, szégyen... :U

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#73) bepe79


bepe79
addikt

Szerintem nincs szégyenkeznie valója a 3720-nak:

- a Nokia legeslegújabb S40-ét kapta meg, a 6th Edition-t
- piszok gyors, és atomstabil a szoftver, ellentétben az új üzleti kategória szoftvereivel (E52)
- a képe gyönyörű, legutóbb akkor láttam ilyen pixelmentes és színgazdag kijelzőt, amikor SE C702-őm volt
- az ára is még belefér, most 44.9, de hamarosan inkább 40 vagy 3x lesz ez
- a tesztek szerint mindent kibír, tehát jó arra, amire kitalálták, ld. autós áthajtós teszt, leejtős / dobálós teszt, folyadék-teszt, zseléteszt, létra-teszt, golfütős teszt, medence-teszt, stb.
- memóriakártyával bővíthető, ráadásul akár 8GB microSDHC-val is, vagy még nagyobbal
- a kamerája strapa-telefonhoz mérten elég, de szerintem még javítanak rajta majd az új szoftverekkel
- otthonról, egyszerűen, pillanatok alatt frissíthető
- jól néz ki (ellentétben a Samsung B2100-al, B2700-al, Sonim XP1-el, XP3-al, és a Landrover phone-al)
- USB kábelen másodpercek alatt azonnal kommunikál a géppel
- előretelepített térképeket tartalmaz a memkari
- az akksi nekem 5 napot bír, úgy, hogy telefonálok (minden nap), SMS-t írok (minden nap), ha nem is HC módban, tehát nem több órát telefonálok egy nap

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#74) zombinyul


zombinyul
addikt

Nekem nagyon bejön ez a telefon,tényleg rég gyártott a Nokia ilyen strapa telefont.Sőt,szép strapa telefont is nagyon rég gyártottak,így dupla jópont a Nokiának.ahogy a kolléga írta,a kijelző tényleg nagyon szép(bár a K810-esem mellé téve kicsit fakóbb),a szoftver atomstabil,és ami manapság nagy dolog egy qVGA kijelzős mobilnál,villámgyors.A kamera lehetne erősebb,nekem a nemrégiben lecserélt W910-esem sokkal szebb képet csinált,pedig az is 2 megapixel fixfocus.Összességében nagyon jó telefon,lehet hogy majd második telefonnak beszerzek egyet később...Mert lejjebb megy az ára,ráadásul kiforrottabb lesz a szoftver,így tán a kamera is javul.Szépen halad a Nokia :K

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#75) Czumy válasza bepe79 (#73) üzenetére


Czumy
csendes tag

Az E-szériás Symbian-os telefonokkal ne nagyon akard összehasonlítani a 3720 classic-ot! (Ez olyan lenne, mintha egy dízel motoros, alap felszereltségű Skoda Yeti-t akarnál összehasonlítani egy full-extrás, hibrid-benzines Lexus-szal.)
Nem egy kategória, más-más a célközönség ...stb.

A hétköznapi strapában való helytállást pedig kb. 1 év időtartamra kellene nézni, mert úgy lenne hiteles. Az, hogy 1 nap alatt 3* leejtem, bevizezem, meütögetem, "adok neki fagyit" :D közel sem hozza azt a strapás hétköznapi igénybevételt, amit pl. egy tetőfedő-bádogos tulajdonos esetében átélne a telefon.

Ha komolyan adna a Nokia a mobil strapabírására, akkor lenne zafírüveg, teljes fém készülékház, erőteljes akku, könnyen tisztítható, de meleget (tűző napot), koszt (port, olajat) jó bíró billentyűzet...stb, akkor minimum 2* ennyibe kerülne a telefon... és nem venné meg szinte senki.

[ Szerkesztve ]

(#76) Womb válasza Czumy (#75) üzenetére


Womb
senior tag

A teljes fém készülékház, minek?
Elég szépen deformálódik, és nem elég rugalmas ahhoz, hogy alkalmas legyen strapabíró készülékháznak.
Amit felsoroltál, arra ott van a Sonim, nyilván nem vele akar versenyezni a Nokia, valószínűleg nem éri meg neki a befektetés.
Viszont strapakészülékekre igény van, de azért lássuk be, hogy nem kell középkori páncélhoz hasonló védelemmel rendelkeznie, ezek a készülékek nem a Gurkáknak készültek.
Igazság szerint egy tetőfedő szakinak még a Sonim sem jelen teljes garanciát arra, hogy havi egy-két leesést kibírjon.
Bár a Sonim-nál kivételes a garancia vállalás.

(Imádom a fém telefonokat, de egy méretes szabadesést csúnyán megsínylik, ezt sajnos tapasztalatból tudom.)

(#77) bepe79


bepe79
addikt

Egyébként ha zafír üveg kijelzőt kapott volna, akkor lehet, hogy karcálló lenne, de elképzelhető, hogy kevésbbé lenne ütésálló. Az autós teszt igazolta, hogy azért sok mindent kibír a 3720 ütésálló plexije, de jöhetne már valami orosz kalapácsos-mosógépes-porszívós-hajigálós-terepjáróval áthajtós teszt is, hogy megtudjuk, hogy mi a teljes igazság. :)

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#78) Cyberb0b válasza bepe79 (#77) üzenetére


Cyberb0b
tag

Várjuk várjuk :D Majd valamelyik logoutos átmegy rajta egy náci tankkal :DDD Hogy ne csak off legyen jó készülék lenne, ha igaz lenne rá a strapabíró telefon címszó. :W

♦♣♠ A nő olyan, mint egy költői hasonlat. Ha szép, akkor az sem baj, ha nincs semmi értelme.. ;) I am 33% Geek ♦♣♠

(#79) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Még mindig nem értem, egy "túlélő" telefonban miért nincs GPS? A Samsunggal is ez a bajom. Csak annyi, hogy megmondja a koordinátákat? Balesetet szenvedett hegymászóknak, kerékpárosoknak ideális lenne.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#80) Jim Tonic válasza Czumy (#75) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Fémház hülyeség, nehezen tudod tömíteni úgy, hogy közben nyitható maradjon. Ráadásul nem tudja elnyelni a becsapódási energiákat.
A zafír nagyon drága.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#81) meroly válasza Jim Tonic (#80) üzenetére


meroly
veterán

A fémház valóban kényes, 8800-mból kiindulva, viszont az ütődéseket is bírja. Bár lehet hogy túra alatt a gyenge térerő miatt fél órát tudnál beszélni vele (persze ha lenne térerő egyáltalán) :)

Impossible is nothing

(#82) bepe79


bepe79
addikt

Ma még egy jó pontot szerzett nálam a teló: méghozzá napfényben is jól látható volt a kijelző. Legalábbis én remekül láttam, az eddigi telóimhoz képest csillagos ötös ebből a szempontból neki.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#83) meroly válasza bepe79 (#82) üzenetére


meroly
veterán

Igen, ezt már én is akartam írni, hogy ezek az új kijelzők szépen olvashatók napfényben, gondolom a 2700-mban is ugyanaz van :)

Impossible is nothing

(#84) rudymester


rudymester
senior tag

Hiánypótló készülék, kár hogy a vízállósága nem sokat ér. Havonta van pár ember, aki strapafont keres, de csak Samu van és aki "vérnokiás" nem szívesen vált. Most itt van, kíváncsi vagyok mennyire lesz sikeres.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#85) PEPE85


PEPE85
senior tag

Speedshopban gyárilag magyarul, függetlenül, hivatalos két év garival 43.900Ft, jó úton haladunk.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#86) meroly válasza PEPE85 (#85) üzenetére


meroly
veterán

bepe79 kollegán kívül még valakinek ilyen telefonja?
Én nagyon várom a véleményeket!

Impossible is nothing

(#87) bepe79 válasza PEPE85 (#85) üzenetére


bepe79
addikt

Sok helyen már "csak" 40000 Ft. ! :K

Itt pedig egy full részletes, 7 oldalas gsmarena teszt:

[link]

( http://www.gsmarena.com/nokia_3720_classic-review-389.php )

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#88) bepe79


bepe79
addikt

Pár kép a hátlapról és a csavaros megoldásról:







Egyébként egyáltalán nem meggyőző strapa-telónál ez a műanyag hátlap, legalábbis szerintem egy csúszásnál, esésnél úgy karcolódik / törik, mint a fene. Nem értem, hogy miért nem lehetett gumiból csinálni, mint a strapa-telókat általában.

Segítettem kicsit, mert a képek fele kilógott. ;)

[ Módosította: Viktor0610 ]

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#89) skylinelaca válasza Bog (#8) üzenetére


skylinelaca
senior tag

bocs, elég későn láttam hogy válszoltál , google chrome browser

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laca

(#90) Viktor0610 válasza skylinelaca (#89) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Más is írta a Chrome-böngészős dolgot, de Gubro nem tapasztalta a hibát.

Samsung Galaxy A54

(#91) meroly


meroly
veterán

Húúúú, ezek a képek nagyon jók.
Egyre jobban kéne egy ilyen telcsi.
Lassan kezdek úgy beleszeretni, mint anno a 8800-ba. :)

Impossible is nothing

(#92) bepe79


bepe79
addikt

Tegnap délután jó kis eső volt itt Pesten, és pont SMS-t kellett írnom, így kapott a 3720-am egy kis esőt is. Ennél sokkal többet is bírnia kell, nem is lett baja. Egyébként nagyon kedvelem, nem sok rosszat tudnék mondani róla.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#93) plus44 válasza bepe79 (#92) üzenetére


plus44
veterán

Na majd megnézzük mit is bír, ha igazán meggyúzzák:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#94) bepe79


bepe79
addikt

Nokia 3720 gyilkolás:

[link]

[link]

[link]

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#95) meroly válasza bepe79 (#94) üzenetére


meroly
veterán

Hát ezek nagyon durvák. :Y
Szadista állatok :O

Impossible is nothing

(#96) PEPE85


PEPE85
senior tag

40.000Ft-ért lenne gyári független hivatalos két év Nokia garanciával, mit mondtok, megér annyit?

Watch 4k movies with Netflix :)

(#97) meroly válasza PEPE85 (#96) üzenetére


meroly
veterán

Ha Neked ilyen telefon kell, akkor megér annyit, sőt akkor még többet is megér. :DDD

Impossible is nothing

(#98) Viktor0610 válasza PEPE85 (#96) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem igen.

Samsung Galaxy A54

(#99) meroly válasza Viktor0610 (#98) üzenetére


meroly
veterán

De ha nem ér ennyit, és itt mindenki ezt mondja, de neked nagyon tetszik, úgyis megveszed :))

Ez a kapitalizmus, a nagy fogyasztói társadalom.... :U

Impossible is nothing

(#100) bepe79


bepe79
addikt

"Nokia 3720 Classic - szadistáknak való"

[link]

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.