- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Gurulunk, WAZE?!
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Argos: Szeretem az ecetfát
- No Voice in the Galaxy
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
pisti666
aktív tag
igazából kb ott indul történet hogy 2-3 év különbségű gépeket hasonlítasz össze ez kb olyan mintha Samsung s3-at hasonlítanád össze egy wave-el. Másik annyira azért nem rossz minőségű a nikon összeszerelésben és strapabírásban is igen csak ott vannak szeren belépő gépei-is. Arról nem beszélve érdemi összehasonlítást áraktól eltekintve amikbe megint csak bele lehet kötni hogy magyar honban nem igazán lehet kapni de ez részlet kérdés nem nyújtottál majd mikor ténylegesen összehasonlítható lesz 2 gép képekben és használhatóság terén majd átunna lehet mondai melyik érné meg jobban. U.I. Ezek nem azért hoztam fel szívjuk egymás vérét csak tényeket közöltem eléggé elfogultan írod dolgokat nem túl sok "szakmaiságot" felvonultatva.
-
Mercutio_
félisten
Azt ne felejtsük el, hogy piszok nagy szerencsével sikerült kifognod azt a kiállítási darab E-M5-öt, itthon erre nem igazán van esély, mert ekkora engedményt nem kapsz kiállítási darabra sem
Annyiból igazuk van a hozzászólóknak, hogy mi se csípjük, ha m4/3-os cikkben felbukkan valami e-penis huszár, aki közli, hogy ő szívesen cipel batár nagy obikat, és 8 kilós fotóstáskát és milyen szar/kicsi/drága a cikk tárgya, FF-re átszámolva az obi fényereje pont duplája a megadottnak, valamint neki ebből kijönne 20 kiló fém-üveg 40 éves ojjektív amit aztán manuálban lelkesen bactathat
Ami az általad is idézett részben "Véleményem szerint a tükör nélküli gépek - belépő DSLR-ekhez képest túl magas áruk, rosszabb ár/érték arányuk, és elektronikus keresőjük minősége miatt - egyelőre nem lesznek a komolyabb fotósok kedvencei." gáz arra persze nyugodtan lehet cáfolatot írni, de én pl. eleve ott látom benne a problémát, hogy és kapcsolat van a felsorolásban, valamint nem tisztázott mit is ért a bejegyzés írója "komolyabb fotós" alatt
deja vu: Szenzorügyben ott a DxO Mark oldala, a measurement fül alatti alpontokat ha végigkattintgatod - és ha tudod az ott látottakat értelmezni - eldöntheted mennyire van "lemaradva" a m4/3 - milc vonal.
-
deja vu
addikt
-
deja vu
addikt
Pisti is itthon él, ahol a d3300 kit 200 ezer, az olympus em5 kit meg 360 ezer forint. Nikon d7100 van az olympus áráért, szóval így már nem egyértelmű a dolog. Mivel itthon csóróság van, ezért nem hiszem, hogy igazságos egy dupla annyiba kerülő gépet összehasonlítani egy olcsóbbal.
-
deja vu
addikt
Itthon más árak vannak, és én Budapesten élek ahol d7100-at kapni a nex 7-ért. Az olympus em10 265 ezer, a d3300 meg 200 ezer. De jobban tetszik az em-10, inkább az kéne annak ellenére, hogy drágább.
Remélem most már békén hagysz. De például az em-10 árából kijön pentax k50 vízálló fasza kis váz+ 17-50 f2.8-as obival(sigma, tamron).
-
deja vu
addikt
Nex 7 árban kapható a nikon d7100+18-105 vr kit. Még mindig jóval drágább a nex 7 a d3300-nál, 100 ezer forinttal többe kerül úgy a nex 7, hogy még rendes gari sincs hozzá, a nikonhoz meg 3 év gyári gari. Mivel a d7100 kerül annyiba mint a nex 7, így már szerintem sokkal árnyaltabb a kép. Én is meg tudnám csinálni a legelbaszottabb összehasonlítást a másik oldalról.
Részemről befejeztem, úgy látszik szánt szándékkal nem akarod fölfogni miről beszélek. -
deja vu
addikt
Még mindig nem értem, hogy miért hasonlítasz egy több mint két éves kifutott modellt ami dupla annyiba került egy vadonat új vázhoz? Két év múlva az mm-ben a d3300-at 90 ezerért hozzád fogják vágni. Itthon még mindig 100 ezerrel drágább, és ~2,5 éves modell érted, egy vadi újjal szemben. Áhh mindegy hagyjuk!!!
De az em-5-ben nem aps-c szenzor van, nem hiszem, hogy felér még a d7000 szintjére sem.
-
deja vu
addikt
Most nincs időm csak így futtában mert pár furcsaságot félek felfedezni az írásodban. A sony nex7 az már ~1 éve kifutott modell, nyáron mondták nekem a sony szalonban, és az ára majdnem a duplája a d3300-nak. A nex7 350-360 ezer forintba került régebben, szóval nem tejesen korrekt az új 200 ezres árú d3300-hoz hasonlítani.
Ezt csak kérdem, mert ez is furának hat számomra, hogy tényleg olyan jó szenzor van az oly EM-5-ben mint egy d7100-ban? Én eddig azt hittem, hogy fasorban sincs az új Sony szenzorhoz képest, tehát hogy köszönő viszonyban sincsenek, hogy kaka hozzá képest
, de ha nem így van én csak örülök neki. Nekem a Fuji x széria a kedvencem, az nem marad el szenzorban a d7000-től, lévén hogy ugyanaz a sony van benne, faszák a vázak, jók az obik, csak rohadt drága.
-
ati3x
senior tag
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Google Pixel topik
- Macron betiltatná az EU-ban a közösségi médiát a 15 év alattiaknak
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Spórolós topik
- Garmin Instinct – küldetés teljesítve
- Milyen routert?
- További aktív témák...
- DELL PowerEdge R730xd 16LFF+2SFF rack szerver - 2xE5-2680v3,64GB RAM,4x1GbE,H730 RAID v ZFS
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG CROSSHAIR X670E GENE alaplap garanciával hibátlan működéssel
- LG 65B4 - 65" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
- HP Laptop 15-fc0026nh (AY7E1EA)
- LG 77G3 - 77" OLED evo - 4K 120Hz 0.1ms - MLA - 2000 Nits - NVIDIA G-Sync - AMD FreeSync - HDMI 2.1
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged