Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Hol vannak a felsorolásból a talán legnépszerűbb, középkategóriás vázak: D200 és D300? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2) icezozo


icezozo
addikt

Jó volt olvasni a cikket! És Jó ! Én egy D40X-et tolok már évek óta . Elégedett vagyok vele de gondolkodom a váltáson. Nikon MILC-re vágyom :)

http://qwankido.hu/

(#3) MaUser


MaUser
addikt

Szép összefoglaló. A mit vegyekbe viszont belevenném a D90-et, két év garival, 4-5 ezer expóval 100 alatt megkapod bárhol használtan, de e-bay-ről is be lehet szerezni, egy év magyar gari érvényes lesz így is (EU ugye). Kereső/méret miatt igazából az az első dlsr aminek értelmét látom a mai felhozatalból.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#4) rbalint88


rbalint88
addikt

Jó kis cikk! Engem már megtérített a MILC-egyház, D90-em volt pár éve, szerettem, ügyes gép volt, de nem hiányzik a tükörcsattogás, a nagy méret és főleg a súly. Múltkor fotósboltban konkrétan megijedtem a D4-től, annyira hozzászokott a szemem a MILC-ek méretéhez :DDD
Egy Df polcdísznek azért jöhetne. ;)

MaUser: ebben igazad lehetne, de a használt D7000-ek sokkal többet adnak nem sokkal több pénzért. ISO-ban sajnos nem valami erős a D90 szenzora.

[ Szerkesztve ]

(#5) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Jó cikk, jó volt elolvasni.

Azt még szerintem szerkeszd bele, ha lehet, a melyik gépet vegyek részbe, hogy a jelenleg gyártásban lévő / kapható gépeknél 7000(7100)-től felfelé megy a fénymérés a manuális obikkal, ez szerintem sokaknak feature (nekem pl konkrétan több manuális obim van mint AF).

(#6) HXY


HXY
addikt

A D3300 190eFt kitben.

(#7) MLaca


MLaca
őstag

- 2011-es visszaesés: természeti csapások
- "legoptimálisabb" nem létezik mint fogalom (optimális eleve szuperlatívusz)
- technika nem egyenló technológiával
- képek forrása(i)?
- d600/d610 nem tud 1/8000 mp-et, tehát valahol még a d7000/d7100 alá sorolható
- Df-nél van videó: akinek kell, vesz külső felvevőt és hdmi-n tolja az anyagot
- MILC-ek "gyenge" elektronikus keresőjét azért én megnézném még1x ;)

http://mlzphoto.hu/

(#8) lugosi válasza MLaca (#7) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

" d600/d610 nem tud 1/8000 mp-et, tehát valahol még a d7000/d7100 alá sorolható"

Tedd hozzá hogy csak e tekintetben, mert különben nem igaz.

(#9) tothl


tothl
addikt

En megar 2 eve boldog j1 tulaj vagyok.

(#10) MLaca válasza lugosi (#8) üzenetére


MLaca
őstag

szenzort kivéve elég sok területen a d7000/d7100 alá sorolható (pl. AF rendszer [D7100], sorozatsebesség).

http://mlzphoto.hu/

(#11) bteebi


bteebi
veterán

Nagyon jó cikk, élvezet volt olvasni, gratula! :R Egy-két megjegyzés: A 6. oldalon lévő ábránál lehetne vonal helyett oszlopokat használni, jobban értelmezhető lenne. Egyúttal a grafikonok lehetnének png-be konvertálva, vagy jobb minőségű jpeg-be, mert helyenként meglátszik rajtuk a rosszabb minőség.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#12) Haka_peszi válasza bteebi (#11) üzenetére


Haka_peszi
újonc

Köszi, termeszetesen nem ilyen minosegű kepet csinaltam, a blogra feltolteskor romlik el.

(#13) Angyom


Angyom
tag

Jó összefoglaló, szerintem pakold bele a D200-at és D300-at, úgy kerek, hisz ezek folytatása a D7000-res sorozat. Mindig szerettem teszteket olvasni gépekről, obikról, élvezettel olvastam a cikked. Sony géptulajként néha fájt a fogam még korábban a Nikon gépeire a hatalmas objektívpark miatt, de a beépített OS-el és a fókuszmotorral nyugtattam magam. A Sigma pedig időközben olyan üvegeket gyárt, amik felnőttek már a nagyokhoz minden téren, így azt hiszem, csak egyéni szimpátia lehet a döntő manapság, hogy ki milyen bajonettet vesz. És persze az akciók.

A D600 1/4000 zárja pedig ND szűrővel könnyen megsegíthető, kevés téma kíván akkora zársebességet. Máskülönben napsütésbeni 1.4-es rekeszhez amúgy is kevés lehet a 8ezred is.

(#14) Haka_peszi válasza MLaca (#7) üzenetére


Haka_peszi
újonc

Kepek ala lehet alairast rakni? Akkor tudnek forrast jelolni.

(#15) MaUser válasza rbalint88 (#4) üzenetére


MaUser
addikt

D7000 40-70eFt-tal több, (kis expós garisak között konkrétan nikon adok-veszekben 70 a difi), innentől kérdés ez mennyivel több pénz és mennyire használnád ki a D7000 jóval fejletted tudását. A 40-70 egy teljes rendszerhez képest nem pénz, de kapásból a használt D90 árának a fele és a D7000 még használtan is drágább, mint mondjuk egy D90+18-105+jobb táska+uv. Vagy ha pl egy 18-200 a teljes obiparkod mert a családi emlékeket fotózod és nem a negyvenezredik "művészi" kép likelése a cél valamely önfényező fotóstopikba, akkor ezt a pénzt messze jobban is el lehet költeni (pl. egy remek SB700 vakura). Ellenben ha pl. kell a jobb követő fókusz mert a gyerkőc csarnokban játszott kosármeccsét akarod fotózni vagy sok a manuális obid vagy túl sok a csak kiterjeszthető iso200 és minimális záridőnek 1/4000, akkor nyilván nem kérdés, hogy a D7000 a te géped. :)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#16) scope2007


scope2007
addikt

ezt nem lehet kihagyni, sorry :)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#17) HuMarc


HuMarc
addikt

Én meg HuMarc, üdv! Ismerős a neved. Mintha egy fényképezőgép márkája lenne a Nikon :F

(#18) TK36


TK36
aktív tag

Nem értek a témához, de élvezetes (érthető nyelvezet) volt olvasni. Köszi.
A "Véleményem szerint a tükör nélküli gépek - belépő DSLR-ekhez képest túl magas áruk, rosszabb ár/érték arányuk, és elektronikus keresőjük minősége miatt - egyelőre nem lesznek a komolyabb fotósok kedvencei." - amilyen gyorsan fejlődnek, lehet hogy nem kell sok idő hozzá.

Ehhez hasonló Canon cikk van fent?

(#19) Bodor válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


Bodor
veterán

Pont ezt a két típust hiányoltam én is, egyszerűen nem is értem, hogyan lehetett kihagyni őket... :U

(#20) ati3x válasza TK36 (#18) üzenetére


ati3x
senior tag

Cikk nagyon jó... Élvezet olvasni.. Kicsit hiányérzetem van, mert utalás van a másik gyártó gépeire, de ma bizony a sonyval is számolni kellene.. A sonynak volt egy-két innovációja az utóbbi időben, ami említésre érdemes.. Más. Vitába szállnék ezzel a mondattal:

"Véleményem szerint a tükör nélküli gépek - belépő DSLR-ekhez képest túl magas áruk, rosszabb ár/érték arányuk, és elektronikus keresőjük minősége miatt - egyelőre nem lesznek a komolyabb fotósok kedvencei."

Kicsit jobban megvizsgálva a helyzetet: Az olympus éppen most jön az EM-10-el.. Ami nagy durranásnak igérkezik.. Árban grammra ugyanaz mint a belépő d3300. Az oly ezt a "közép" MILC kategóriába sorolja, ennek ellenére Az EM5 höz képest, ami "felső-közép" lenne: van wifi támogatás, szenzorban kb ugyanaz (D7000-7100 szint), 3 tengelyes stabi, az em-5ben 5 volt, és világbajnok.. No a tesztek szerint majdnem olyan jó.. Minőségi épités (magnézium ötvözet ház). Egyetlen, esetek elég nagy részében marginális különbség az EM-5 és a EM-10 között, az utóbbi nem időjárás álló váz. Meg talán az EM5 höz van portré markolat.. Ehhez képest a nikon 3300 belépő váz.. Azért az építési minősége a közelébe sincs az előző 2 gépnek.. (de mondjuk még mindig jobb mint a canon 1100d) És nagyobb, nem kicsit:

http://camerasize.com/compact/#509.36,521.409,33.360,ha,t

Az MFT rendszerhez pedig már van nagyon jó objektív park, ráadásul régi manuál objektívek egyszerűen egy adapterrel felpattinthatók.. Ugye a nikonnál ez probléma..

A sony nex7-et is bevettem a felsorolásba, mert a d3300 árában szintén hozzá lehet jutni.. És hááát nem piskóta gép.. Ráadásul lassan de biztosan lesz objektív park is hozzá.. (de a NEX rendszer a közelében sincs az MFT rendszernek ilyen téren..

Az elektronikus keresőről.. Mivel 3 hete boldog tulajdonosa vagyok egy EM-5 nek, van tapasztalatom vele.. Kísérleteztem vele, éjszaka kb 3 méterről asszony arcára tudtam fókuszálni úgy, az egyetlen fényforrás egy Iphone 4s kijelzője volt, éjszakai üzemmódban! És nem laggolt! Persze az evf-je nem túlságosan kontrasztos, de ugye nem is kell annak lennie.. :D Ráadásul az EM10 EVF-je valamivel jobb lett mint az EM-5 -é..

Sokkal rövidebben összefoglalva: Bizony a belépő, sőt a középkategóriás dlrs-ek komoly bajban vannak, már most! A középkategóriás gépeket még ideig óráig "megmenti" a fókuszrendszer, mármint ott is inkább csak mozgó témáknál. De már a csúcs milcekben is megjelent a PD-af (EM-1), azaz hibrid AF.. De bizony a fázis érzékeléses AF is nagyon gyors manapság: Panasonic, de az oly OMD szériája is nagyon gyors, ráadásul fizikai okokból kifolyólag mindig pontos.. (elég csak átmenni a nikon fórumokba, elég sokan szidják PD-af pontosságát különböző objektívekkel.. Még egy dolog "mentheti" meg a tükrösöket a "vérpistik" "a nagyobb a jobb szemlélete!" És még: "csak nyikon vagy Canyon" :D :D

(#21) ati3x válasza ati3x (#20) üzenetére


ati3x
senior tag

(#22) deja vu válasza ati3x (#20) üzenetére


deja vu
addikt

Most nincs időm csak így futtában mert pár furcsaságot félek felfedezni az írásodban. A sony nex7 az már ~1 éve kifutott modell, nyáron mondták nekem a sony szalonban, és az ára majdnem a duplája a d3300-nak. A nex7 350-360 ezer forintba került régebben, szóval nem tejesen korrekt az új 200 ezres árú d3300-hoz hasonlítani.

Ezt csak kérdem, mert ez is furának hat számomra, hogy tényleg olyan jó szenzor van az oly EM-5-ben mint egy d7100-ban? Én eddig azt hittem, hogy fasorban sincs az új Sony szenzorhoz képest, tehát hogy köszönő viszonyban sincsenek, hogy kaka hozzá képest :DDD , de ha nem így van én csak örülök neki. Nekem a Fuji x széria a kedvencem, az nem marad el szenzorban a d7000-től, lévén hogy ugyanaz a sony van benne, faszák a vázak, jók az obik, csak rohadt drága.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#23) MaUser válasza TK36 (#18) üzenetére


MaUser
addikt

Ha a "komolyabb fotós" olyat jelent aki ebből él és megvannak a cuccai az nehezen fog váltani (nem csak milc-re, de bármi másra a meglévő rendszerén kívül), már csak azért is, mert van 3-4 váza, pár milliónyi üvege, kiegészítője hozzá. És az is elég fontos szempont - ha már ebből élsz és ezek a munkaeszközeid -, hogy fillérekért tudsz bérelni vázat/obit/kiskutyát canikon-hoz vagy tudsz pótolni eszközt a használtpiacról bármikor. ;)

Szerk: Nyilván ez nem vonatkozik azon nagyonprofi fotósokra, akinek canon népszerűsége csúcsán a nikon az isten, utána az mft és most az x és ezért három-négy évente beleöl pár misit a teljes rendszercserébe. És persze minden más rendszer vacak, kivéve ami neki van.:DDD

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#24) glockadam


glockadam
csendes tag

Tetszett a cikk, viszont hiányolom belőle a D200-at meg D300(s)-at, pedig szintén elég meghatározó gépek (voltak) szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#25) ati3x válasza deja vu (#22) üzenetére


ati3x
senior tag

Hát nem tom.. A nex7-et még vidáman kapni.. pl itt Ráadásul még az utóda sem jelent meg, akkor miért vezetnék ki a piacról? Ugyanott az új d3300.

Bezony az EM-5 ben is sony szenzor van! teszt Mondjuk lehet inkább a d7000-el van egy szinten, de a 7100-hoz képest sem áll rosszul..

(#26) deja vu válasza ati3x (#25) üzenetére


deja vu
addikt

Még mindig nem értem, hogy miért hasonlítasz egy több mint két éves kifutott modellt ami dupla annyiba került egy vadonat új vázhoz? Két év múlva az mm-ben a d3300-at 90 ezerért hozzád fogják vágni. Itthon még mindig 100 ezerrel drágább, és ~2,5 éves modell érted, egy vadi újjal szemben. Áhh mindegy hagyjuk!!!

De az em-5-ben nem aps-c szenzor van, nem hiszem, hogy felér még a d7000 szintjére sem.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#27) pixelking


pixelking
tag

Sajnos sok jó, komoly gép kimaradt, amik szintén mérföldkövek voltak (D2, D80, és a teljes alsó kategória :S ), viszont tényleg hiánypótló írás. :)
Talán egy családfa szerűséget ha beleraknál, az érdekes lehetne. ;)

Én egy D7000 nyúzok 1 éve, és azt mondom best buy, pláne használtan. A D7100 nem ad sokkal jobb képminőséget, a D90 sem rossz a maga áráért még ma sem. Ellenben a felső kategóriában sajnos a Canon nagyon elhúzott high ISO-ban, a D800 közelében sincs a vele egy kategóriában lévő 5D mkIII-nak.

A Df meg egy túlárazott hipszter cucc.... :(

(#28) deja vu válasza ati3x (#25) üzenetére


deja vu
addikt

Ja ez kimaradt!
Nekem azt mondták, hogy amíg nem jelenik meg a nex7 utóda addig a csúcs a nex6.
Egyébként itthon is kapható még a nex7 itt ott, de vele majdnem egy árban kapható d7100+18-105 vr ha már hasonlítani akarunk.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#29) ati3x válasza deja vu (#26) üzenetére


ati3x
senior tag

Hát csak azért, mert egy két éve kihozott csúcsmodell még mindig jobb választás, mint egy zsír új belépő váz.. Ha elektronikában kb be is éri (szenzor, szoftver) de építési minőségben, anyaghasználatban bezony magasan veri a nex7 a nikont. Ráadásul jelenleg van összehasonlítási alapom.. 3 napja vettem ismerősnek egy nikon d3100 dupla kitet, kb 125000 ft-ért. Alap vr nélküli obikkal igaz (18-55, 55-200), 3 hete meg rohadt nagy mázlival magamnak egy EM5 kitet (12-50-el) kb 140-ért.. No most anyaghasználatban/ergonómiában gondolom d3100 kb egálban van a d3300.. És hát a nikon "elég" műanyag.. Persze még mindig jobb mint a még mindig kapható 1100D.. :D Így már vili?

De mondhatom más aspektusból is.. Eddig egy E-pl1 gépem volt, ami szintén műanyag.. De a váz építési minősége/masszivitása jobbnak tűnik..
"trio"

(#30) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Nagyon jó írás,nekem tetszett! :)
Gratula és köszönet! :C

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#31) ati3x válasza deja vu (#28) üzenetére


ati3x
senior tag

Jam.. A nex6 meg pláne ugyanabban az árban(sőt egy kicsit olcsóbb) van mint amiről a d3300 indul VR-es alapobis szet indul.. Ráadásul Az om-10 is kb egy árban nyit a d3300-al..

(#32) deja vu válasza ati3x (#29) üzenetére


deja vu
addikt

Nex 7 árban kapható a nikon d7100+18-105 vr kit. Még mindig jóval drágább a nex 7 a d3300-nál, 100 ezer forinttal többe kerül úgy a nex 7, hogy még rendes gari sincs hozzá, a nikonhoz meg 3 év gyári gari. Mivel a d7100 kerül annyiba mint a nex 7, így már szerintem sokkal árnyaltabb a kép. Én is meg tudnám csinálni a legelbaszottabb összehasonlítást a másik oldalról.
Részemről befejeztem, úgy látszik szánt szándékkal nem akarod fölfogni miről beszélek.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#33) ati3x válasza deja vu (#32) üzenetére


ati3x
senior tag

Figyi az előbb linkeltem, hogy pl a nex7 itt 6490 SEK, kb 225 ezer, a d3300 pedig 5990 SEK azaz kb 210 ezer. A nex 7 két évvel ezelőtti csúcstechnika, annak megfelelő anyaghasználattal, kezelhetőséggel (tárcsák, stb) mig a d3300 csak-csak egy új belépő szintű váz.. De még jobb példa, ha mondjuk egy EM-10 Milcel hasonlítjuk össze minegyik most jött ki, 14-42-es második genes kitobival szintén 6490SEK. És ezért kapsz nagyon jó anyagminőséget, nagyon jó objektív parkot, frankó evf-et, ami tutira pariban van d3300 "kukucskájával", frankó gépbe épített stabival.. Kvázi jó szenzort, igaz "csak" 16 megapixellel.. JA és kihajtható tapicska, meg 8 kép/sec sorozatot..

Akkor még mindig kell a d3300? :)

[ Szerkesztve ]

(#34) ati3x válasza ati3x (#33) üzenetére


ati3x
senior tag

Szintén megkapod az EM5-öt kb 15 ezerrel drágábban mint a d3300, igaz nem a 12-50(időjárás álló) hanem a második genes zuikó 14-42-es kitobival..

(#35) deja vu válasza ati3x (#33) üzenetére


deja vu
addikt

Itthon más árak vannak, és én Budapesten élek ahol d7100-at kapni a nex 7-ért. Az olympus em10 265 ezer, a d3300 meg 200 ezer. De jobban tetszik az em-10, inkább az kéne annak ellenére, hogy drágább. :P Remélem most már békén hagysz. De például az em-10 árából kijön pentax k50 vízálló fasza kis váz+ 17-50 f2.8-as obival(sigma, tamron).

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#36) ati3x válasza deja vu (#35) üzenetére


ati3x
senior tag

Messze állt tőlem hogy "szekáljalak" :D Amúgy érdekes, hogy más árak vannak.. :) Peace! :D :D

(#37) pisti666


pisti666
tag

A cikk jó bár amit 1hsz-ban írtak 2 modellt igazán bele lehetett volna venni.(jelenleg d200-at nyüstölök én is)

ati3x: Igazából ami látszik teljesen elvakultan írsz és gondolkodsz a témával kapcsolatban.

Debreceni páros (daa-raa és én) By:PindurAnna "Hajtsd végre a küldetésedet minden erőddel. Ne ess kétségbe az utolsó leheletedig. Érd el, hogy a halálod számítson!"

(#38) ati3x válasza pisti666 (#37) üzenetére


ati3x
senior tag

Elvakultan? :D ez jó.. amit leírtam azok tények! :) Tény, hogy az új belépő szintű d3300 bizony minden szemponból hátrányban van a most kijövő Milcekkel, és az egy generációval korábbi "csúcskategóriás" (nex 7 OMD EM5)-el szemben.. Egy dologban előttük van: méretben. :D Tehát miben vagyok elfogult? Melyik előző állításommal nem értesz egyet?

(#39) deja vu válasza ati3x (#38) üzenetére


deja vu
addikt

Pisti is itthon él, ahol a d3300 kit 200 ezer, az olympus em5 kit meg 360 ezer forint. Nikon d7100 van az olympus áráért, szóval így már nem egyértelmű a dolog. Mivel itthon csóróság van, ezért nem hiszem, hogy igazságos egy dupla annyiba kerülő gépet összehasonlítani egy olcsóbbal.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#40) ati3x válasza deja vu (#39) üzenetére


ati3x
senior tag

Valóban az EM5 ára egy kicsit "elszállt" De pl az Em10 jobb árban van az új palacsinta 14-42-el mint itt.. 229 ezer.. Ez elég közel áll azért a d3300-hoz.. Ráadásul mint irtam az EM-10 néhány feature-ban bizony felette áll az EM-5-nek. Pl wifi, evf-en is még "reszeltek", talán szenzorban is egy lehellettel, a stabi igaz csak 3 tengelyes, de a tesztek szerint igen közel áll az EM-5 5 tengelyeséhez..

(#41) ati3x válasza deja vu (#35) üzenetére


ati3x
senior tag

jam, és azt hallottam, hogyha Az olzmpus magyarországnál kiváltod 8 ezer forintért az éves tagságit, akkor 15% árengedményt kapsz a vásárlásnál.. Na így már tényleg 200 körül lesz az OM 10... Így már érdekel? :D Részleteket megtudhatsz erről a tagságiról a prohardver MFT topikban.. Sőt hallomásom szerint egyszerre nagyobb tételben akarnak rendelni, hátha kapnak még extra kedvezményt! most olyan 8 gép rendelésénél tartanak... Ha a szándékod komoly az omd EM10-el kapcsolatban, ez talán jó tipp lehet neked! :D

(#42) deja vu válasza ati3x (#40) üzenetére


deja vu
addikt

Elég babán néz ki az az em10. Ez már sokkal inkább kéne mint a nikon.

Látom odaszóltál a spanoknak, hogy bántottak, mikor jön a a fekete öves bátyád lezúzni a búrám? ;]

Szerk: Köszönöm ajánlásod, most nincs lóvém ilyesmire :R Meg nekem nagyon tetszenek a Fuji gépek is.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#43) ati3x válasza deja vu (#42) üzenetére


ati3x
senior tag

Nem akarok háborút.. :D Én is úgy indultam évekkel ezelőtt, hogy tükrös.. Aztán lett egy pl1, mert ugye kifutó modell volt, és közepes kompakt árban megvolt.. Majd mostanában merült fel, hogy kéne vmi csúcskompakt, mert utazgatok, és kellene a kicsi de jó gép.. Arra még az mft is nagy.. Kinéztem az RX100 vagy az olz xz2-est evf-el együtt.. Ezek kb 120-135 körül lettek volna.. Erre bementem a helyi mediamarkt-ba, ahol átépítés miatt készletsöprés volt, és meglett az "álomgépem" az EM-5 12-50-el kitben kb 135-ért..

(#44) Mercutio_ válasza ati3x (#29) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt ne felejtsük el, hogy piszok nagy szerencsével sikerült kifognod azt a kiállítási darab E-M5-öt, itthon erre nem igazán van esély, mert ekkora engedményt nem kapsz kiállítási darabra sem :(

Annyiból igazuk van a hozzászólóknak, hogy mi se csípjük, ha m4/3-os cikkben felbukkan valami e-penis huszár, aki közli, hogy ő szívesen cipel batár nagy obikat, és 8 kilós fotóstáskát és milyen szar/kicsi/drága a cikk tárgya, FF-re átszámolva az obi fényereje pont duplája a megadottnak, valamint neki ebből kijönne 20 kiló fém-üveg 40 éves ojjektív amit aztán manuálban lelkesen bactathat ;]

Ami az általad is idézett részben "Véleményem szerint a tükör nélküli gépek - belépő DSLR-ekhez képest túl magas áruk, rosszabb ár/érték arányuk, és elektronikus keresőjük minősége miatt - egyelőre nem lesznek a komolyabb fotósok kedvencei." gáz arra persze nyugodtan lehet cáfolatot írni, de én pl. eleve ott látom benne a problémát, hogy és kapcsolat van a felsorolásban, valamint nem tisztázott mit is ért a bejegyzés írója "komolyabb fotós" alatt :F

deja vu: Szenzorügyben ott a DxO Mark oldala, a measurement fül alatti alpontokat ha végigkattintgatod - és ha tudod az ott látottakat értelmezni - eldöntheted mennyire van "lemaradva" a m4/3 - milc vonal.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45) MaUser válasza Mercutio_ (#44) üzenetére


MaUser
addikt

Való igaz, mennyire nem e-pénisz növelő is mindenhová beírni, hogy mindeni aki bármi picit is negatívat mer szólni a szent mft-re bármely mft-t nyomokban tartalmazó cikkhez az csak e-pénisz növelésből írja és ti ezt nem e-pénisz növelésből korrigáljátok. :U

Csak nehogy az legyen megint, mint amikor még Nikonra bégetett a nyáj, hogy sikerült innen kidobni a Nikon Mo. egy munkatársát, mert meg merte említeni, miszerint a Nikon-nál komoly elmaradások vannak obi ügyileg (anno Canon 70-200/4, 24-105/4-re semmi érdemi nikon válasz nem volt) és tán ahelyett, hogy lassan minden emberre külön nikon apsc gép készül, tán ott kéne előre lépni. Na repült is a ban a gaz e-pénisz növelő galád canon fanatikusnak. :DDD (Azóta persze hős kidobóembereink meg már régen az mft szekerét tolják.)

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#46) Mercutio_ válasza MaUser (#45) üzenetére


Mercutio_
félisten

Látom nem sikerült felfognod a mondandómat, de gond egy szál se:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#47) Freddy76 válasza deja vu (#35) üzenetére


Freddy76
addikt

Em10 200.000, 230.000 kitobival. De ebből könnyedén spórolhatsz 15%-ot, a klubtagság elérhető bárkinek.

Szerk: a d90-et beleírnám, az egy valódi mérföldkő a nikonok történetében. És még most is jó vétel.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#48) zoli62 válasza Freddy76 (#47) üzenetére


zoli62
addikt

Nikon D90 vagyok, még mindig tartom az áramat. Valóban mérföldkő a mai napig.

(#49) Mercutio_ válasza Freddy76 (#47) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha már van Nikon cuccod, mert egyébként inkább valami Pentax ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#50) Byk01 válasza Freddy76 (#47) üzenetére


Byk01
senior tag

Első videó készítésre képes DSLR-ként nem csak a Nikonok közt mérföldkő a D90.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#51) deja vu válasza Freddy76 (#47) üzenetére


deja vu
addikt

Képzeld, ezt már leírták előtted.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#52) Peczek


Peczek
aktív tag

Ha már Nikon, itt benne van a D80, illetve a D300, amit hiányoltatok.

És prospektusok dögivel.

(#53) schawo


schawo
titán

Jó cikk, igazi trollcsali :DD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54) pisti666 válasza ati3x (#38) üzenetére


pisti666
tag

igazából kb ott indul történet hogy 2-3 év különbségű gépeket hasonlítasz össze ez kb olyan mintha Samsung s3-at hasonlítanád össze egy wave-el. Másik annyira azért nem rossz minőségű a nikon összeszerelésben és strapabírásban is igen csak ott vannak szeren belépő gépei-is. Arról nem beszélve érdemi összehasonlítást áraktól eltekintve amikbe megint csak bele lehet kötni hogy magyar honban nem igazán lehet kapni de ez részlet kérdés nem nyújtottál majd mikor ténylegesen összehasonlítható lesz 2 gép képekben és használhatóság terén majd átunna lehet mondai melyik érné meg jobban. U.I. Ezek nem azért hoztam fel szívjuk egymás vérét csak tényeket közöltem eléggé elfogultan írod dolgokat nem túl sok "szakmaiságot" felvonultatva.

Debreceni páros (daa-raa és én) By:PindurAnna "Hajtsd végre a küldetésedet minden erőddel. Ne ess kétségbe az utolsó leheletedig. Érd el, hogy a halálod számítson!"

(#55) Mercutio_ válasza pisti666 (#54) üzenetére


Mercutio_
félisten

Erre szokták azt mondani a DSLR-tulajok fordított szituban, hogy "de én most akarom megvenni, nem az érdekel, hogy mi mikor jelent meg és mennyiért, hanem, hogy most mit tud és mennyi az ára" ;)

E-M10 teszt (1, 2), ha tényleg érdekel, ahogy írtad lentebb:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#56) pisti666 válasza Mercutio_ (#55) üzenetére


pisti666
tag

kösz elolvasom mert kíváncsi vagyok rá :)

Debreceni páros (daa-raa és én) By:PindurAnna "Hajtsd végre a küldetésedet minden erőddel. Ne ess kétségbe az utolsó leheletedig. Érd el, hogy a halálod számítson!"

(#57) Byk01 válasza Mercutio_ (#55) üzenetére


Byk01
senior tag

Azért nem ugyanaz a szitu. Mert amikor a DSLR "hívők" mondják ezt, akkor a friss rendszerben még most meglévő plusz fejlesztési költségek ellen beszélnek. Itt viszont az van, hogy a 2 éves technikát vetjük össze a frissel.
Legalábbis azt nem láttam, hogy a bevezető ár fel lett volna hozva érvként pisti666 hozzászólásában, mert az tényleg elvérezne ezen az "itt és most mit tud ennyi pénzért" összevetésben.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#58) Mercutio_ válasza Byk01 (#57) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szvsz ugyanaz, csak más érvek mentén van a végkövetkeztetés levonva.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#59) Hooper


Hooper
őstag

Jó kis cikk, jó áttekintés.
D700 kategóriáját hiányolom a jelenlegi felső kategória kínálatából (ahogy a d300 sincs meg).
Sajnos ilyen bestbuy gépeket már nem fog letenni az asztalra szerintem a Nikon :/ nem érdeke egész egyszerűen. D600 képminősége nagyon jó, de maga a váz gyerekjáték (munkára nem tartom alkalmasnak) D800 ha szinte nem csak "stúdiózol" sok fejtörést okoz felbontásával. D4be nem nagyon lehet belekötni..csak kicsit feljebb tolták az árát mint anno a d3/d3snek :((
ebben szimpatikusabb a Canon hogy az 5D szériát azóta tolja, és szerintem fogja is még.
2évig vágytam rá, majdnem 3évig használtam nagy megelégedéssel, szinte kompromisszum mentes még ma is. Örültem volna egy D700 bodynak D600 szenzorral..akár D800 áron is :U költhettem volna kevesebbet :D

[ Szerkesztve ]

(#60) solaris17


solaris17
aktív tag

hát igen

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#61) BatchMan


BatchMan
senior tag

Jó cikk, miután lusta voltam a Canon mellett más cég munkájába is beleásni magam, régi igényemet elégítette ki ez az összefoglaló.

(#62) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért azt hozzátenném, hogy a nagy felbontás, ha nem is minden, de bele sem halt még senki :) Az a baj, amikor felborul az egyensúly, és a zaj rovására nő a felbontás.

A kihajtható kijelzőtől való rettegést én sem értem. Néha jól jön, akinek nem tetszik az nem azt a változatot venné... Ahogy a fókuszmotoros logikátanságot sem.

Amúgy a legtöbb Nikon gép nagyon minőséginek tűnik, amit eddig fogtam... Ha olcsóbb lett volna, pariban árban az 1100D-vel, lehet 3100-am lenne. Képminőségben jobban jártam volna szerintem :)

A cikk pedig nagyo jó :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#63) doggie


doggie
aktív tag

Nahát, én meg azt hittem a Canon a digitális megjelenésben is jóval megelőzte a Nikon-t...

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#64) o_tom


o_tom
aktív tag

Jó kis írás. Gratula

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.