Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#749) Dany007 válasza lowzor (#748) üzenetére


Dany007
veterán

Mikor hogy. A PH!-n többnyire beépített benchamrkokat szoktak végigfuttatni akár többször is.
De ez elkerülhetetlen hogy egy játékon belül ilyen-olyan igényű részek legyenek és leessen az fps.

Engem leginkább az dühít a kihajtsa - nem hajtsa ki témában, hogy a legtöbben ész és mindenféle tapasztalat nélkül mondják szinte bármilyen procira ami nem i7 vagy felsős i5-ös hogy úgyse hajtsa ki....
Pedig azért látjuk azt, hogy többnyire igen kihajtsa a gyengébb proci is. Ennek az az ára persze, hogy bizonyos területeken - lásd amiket felsoroltál te is - bizony gyengébb fps-t kap az illető. De még így is egyéni preferenciák kérdése a dolog. Egyéni felhasználás stb... Gondolok itt arra, hogy én pl nem fogok multizni az biztos.
Mikor először döntöttem úgy én hülye, hogy a htpc-mből mini játékos pc-t varázsolok :D és megkérdeztem a topikban hogy az 5800k mekkora vga-t bír el max, majdnem elküldtek a halálba és nagy kegyesen egy 7850-est ajánlottak de csak "ha vízzel szarrá húzom a procit". Azóta folyamatosan követem a topikokat és kiderült, gyakorlati tapasztalattal - hogy egy tuningolt(!) tahitis 7870(XT)-et valamint 270x-et is lazán kihajt a proci húzás nélkül! Persze ez a max amit bír, de még így is 30-35%-kal nagyobb vga teljesítmény mint a 7850-nel.
Szóval én azt mondom összegzésként hogy nem eszik olyan forrón azt a kihajtsa-e kérdést. Ami elég összetett és csak a részletek ismeretében lehet megmondani kinek milyen felhasználásra milyen vga mellé mit érdemes venni. Mert bizonyos esetben kell a bika i5 vagy i7, de átlagos nem vérprofi játékra elég a gyengébb cpu is. Ha meg belefér a keretbe akkor mindenképpen i5-i7 ez tény ahogy korábban is mondtam. Ha viszont nem, akkor egy fx-et se kell első körben eltemetni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.