Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Daudi Baldr


Daudi Baldr
tag

Arról is írhatnál miként lehet beállítani azt, hogy minden weblapot jelenítsen meg, mert bizonyos lapokat csak úgy tudok megnézni, ha kihúzom a routerből és simán a modemre kötöm a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#2) twollah válasza Daudi Baldr (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

En firmware tippelek, a masik tippen pedig az, hogy az akkor kapott IP cimeddel van valami baj.

(#3) eddie303 válasza Daudi Baldr (#1) üzenetére


eddie303
őstag

Veletlenul nem PPPoE-n keresztul csatlakozol? Baratnomeknel otthon ugyanez volt, a szolgaltato PPPoE-t hasznal az azonositashoz, az MTU atmeretezese oldotta meg 1454-re (a maximalis PPPoE-vel hasznalhato 1492-vel ez a jelenseg volt...). Az MTU-t a router webes feluleten be kell lehessen allitani.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#4) Daudi Baldr


Daudi Baldr
tag

A firmwire-el nem lehetett baj, mert az alappal is meg az újjal is fenn állt ez a probléma, de az MTU átméretezés megoldotta a problémát :)) Köszönöm szépen :R

(#5) Daudi Baldr válasza Daudi Baldr (#4) üzenetére


Daudi Baldr
tag

Ideiglenesen működött, de már megint nem jó. Valami tartósabb megoldást vki?

(#6) twollah válasza Daudi Baldr (#5) üzenetére


twollah
nagyúr

A szolgaltatot mar kerdezted?
Probaltal mar masik IP cimet is?
Az oldal amit meg szeretnel nezni mukodik?

(#7) eddie303 válasza Daudi Baldr (#5) üzenetére


eddie303
őstag

Probalj esetleg 1400-as MTU-t is, azzal is ment...

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#8) Daudi Baldr válasza twollah (#6) üzenetére


Daudi Baldr
tag

Nem kérdeztem, mert ha simán csak a dsl modemre kötöm a gépet minden működik, de ha visszadugom a routert megint jelentkezik a probléma.

Átállítottam 1454-ről 1400-ra az MTU méretét, ismét jó volt, de csak pár percig, mint amikor 1492-ről 1454-re álítottam. Kicsit érdekes ez a szitu. :O A www.filemp3.org -on tesztelem..

(#9) woker


woker
aktív tag

Ha az emlékeim nem csalnak akkor ezt a jelenséget egy blackhole router produkálja. A lényeg az, hogy valahol van egy router ami elfelejti megmondani a rendszernek, hogy figyu, itt ennyi ennyi az MTU, nem több (anno egyetemen a koli routere viselkedett így, amikor beüzemelték és belőtték az MTU-t, viszont konfigurációs hiba miatt a router elfelejtette közölni a hozzákapcsolódó kliensekkel a megengedett MTU pontos méretét, így ha mázlid volt átjutottál ha nem, a router simán elnyelte a packetokat és egy árva hibaüzenetet nem kapott a rendszer vissza).
Sajnos ha a router nem képes blackhole router detektálásra akkor bizony marad a kísérletezgetés.

(#10) Daudi Baldr válasza woker (#9) üzenetére


Daudi Baldr
tag

Na legalább az ok megvan..Az MTU méretezésre érted a kísérletezgetést?

(#11) woker válasza Daudi Baldr (#10) üzenetére


woker
aktív tag

Igen, mivel más lehetőséged nem nagyon van (azon kívül, hogy beszerzel egy olyan routert ami képes a blackhole routerek detektálására).

(#12) Daudi Baldr válasza woker (#11) üzenetére


Daudi Baldr
tag

Rajta leszek:) Köszi Neked is az infót!

(#13) bandi51


bandi51
csendes tag

Hogyan lehet lecsatolni az antennát, ahogy a szerző állítja.
Köszönöm ha leírja valaki. :F

(#14) WRoli


WRoli
tag

Helló mindenkinek A birtokomba jutott egy használt netgar wireles Router (WGR614)Sajna nagyan láma vagyok a hálozati dolgokhoz eggyszerüen nem tudom müködésre birni ,pedig a neten talált bekötési rajz szerint jártam el.
Egszerüen nem kapcsolodik a netre.
Mi lehett a baj,mit kellene csinálnom pontosan és mirre kell ügyelni?
A másik gépet wireless kártyáwal szeretném használni,ennek beálitása miként történik ?

IQ

(#15) Csigger válasza WRoli (#14) üzenetére


Csigger
őstag

ezért írtam le lépésről lépésre a beállításokat a cikkben! olvasdd végig, és ha mindent jól csinálsz működnie kell! a wirelless kártyát meg először fel kell telepíteni gondolom a gépre (ilyet még nem használtam) és csak utána tudod komfigurálni!

[ Szerkesztve ]

Apple and Android user

(#16) Csigger


Csigger
őstag

NAGY SORRY mindenkitől! az antenna mégsem levehető! az adatok a T-KOMától származnak, hát ezt kicsiti benézték és én is! (a cikk javítva lett)
SORRY :R

[ Szerkesztve ]

Apple and Android user

(#17) WRoli válasza Csigger (#15) üzenetére


WRoli
tag

Elolvastam a cikkett ,megprobáltam de sajna nem jőn őssze , router install cd -t nem adtak a routerhez .Anélkűl be sem lehett állitani?

IQ

(#18) Csigger válasza WRoli (#17) üzenetére


Csigger
őstag

hmm! se szerintem belehet talán! a lényeg, hogy ha adsl interneted van akkor a WAN portba dugd az internet kábeled, az egyes portba meg a géped! mindenképpen először lanon próbálkoz, mert ha már beállítottad a netet, csak akkor tudod a wlant beállítani!

Apple and Android user

(#19) tojsz™ válasza WRoli (#17) üzenetére


tojsz™
aktív tag

szitu nálam is ua. mit WRoli kollégánál (bár nekem van cd hozzá)
telepítő elindul majd csatlakoztatom a routert meg a modemet kábellel
és utána hálózat ujraindítást ír ki
ami sikerül is
utána PPoEEE kiválaszt kéri a logint és a jelszót (ez ugye a szolgáltatóm altali)
na és itt konfigol konfigol
utána feldob egy kis ablakot
ismét logint és jelszót kér és ide hiába írom be a szolgáltatós logint és
jelszót nem fogadja el :(

[ Szerkesztve ]

(#20) Csigger válasza tojsz™ (#19) üzenetére


Csigger
őstag

nem lehet, hogy mikor másodikra dobja fel akkor már a router belépéséhez kéri a jelszót?
vagy ugyan úgy PPoEE.hez kéri?
nemtom amúgy mi lehet a gond, mer mondjuk nekem másik routeren keresztül megy a net és nem közvetlen erről!

Apple and Android user

(#21) tojsz™ válasza Csigger (#20) üzenetére


tojsz™
aktív tag

sikerült
ugy ahogy mondod
felhívtam az ügyfélszolgálatot
(06-80-012-857 vonalason ingyenes :C )
és megmondta a faszi az oda való kódot
bár nemtom ez miért nincs sehol feltüntetve :F

(#22) dome24


dome24
csendes tag

Ma vettem egy ilyen WGR614-es csodat, de ledobal. eloszor azt hittem a torrent miatt, de nem, amikor nem ment akkor is megszakitott. Ilyenkor be sem enged lepni a router konfigba, csak toltoget...aztan connection timeout :) Felraktam ezt a 2.0.23as firmware-t, de nem segitett.

Otlet?

Koszi,
D.

(#23) tojsz™ válasza dome24 (#22) üzenetére


tojsz™
aktív tag

de sikerült már konfigolnod?
vagy még azt sem?

nekem két noti van rajta az asus tökéletesen fut
az acer-t dobálja wi-fi-n kábelen okés
szvsz wi-fi kártya függő

[ Szerkesztve ]

(#24) Csigger válasza tojsz™ (#21) üzenetére


Csigger
őstag

nah akkor okés, örülök hogy sikerült megoldani! szntem ez non szensz vazz, hogy ilyen pitlák dolgokon akad meg az ember a hülye tervezők hülyeségei miatt! aki kitalálta azt, hogy a www.routerlogin.net -tel kell elérni a routert azt fejbelőném!

[B(#22) dome24[/B] hmm.. érdekes, lehet vmi ebben a wifi kártyában, mer először engem is ledobált álandóan, akérmit csinálta, de most azóta még egyszer sem! nem csináltam vele semmit, lehet ha olyan kedve van csinálja csak aztán megin nem! :D

[ Szerkesztve ]

Apple and Android user

(#25) dome24 válasza Csigger (#24) üzenetére


dome24
csendes tag

Igen, ez a resze megoldodott. Rajottem hogy ugyanaz a belso ip volt megadva a modemben is es osszeakadt :D de erdekes mert elozo routeremet ezt nem zavarta.

Jott viszont egy ujabb gond: ha beallitok egy WPA-t, es probalok laptopra masolni wifin, akkor elked szepen 3 megabitrol lassulni az atvitel, majd kiirja hogy megtelt a lemez :D szal valamiert nem viszi at (persze nem telt meg :)). Aztan a tererot is 60-70%-on eszleli WPA-val. Ha kinyomom, tehat semmi vedelem nincs, akkor a terero 100on van, es masol rendesen. Otlet?

Thx
D.

(#26) Gorro13


Gorro13
csendes tag

Hello!
.
Nekem a következő a problémám: miután összekötöttem a gépet, modemet, routert, mindent úgy csinálva, mint azt a telepítő lemez előírja, minden lámpa világít, aminek kell. Ezután a csatlakozás aktiválás következne, de miközben ezt végzi (kis türelmet...)egyszer csak bezáródik az ablak, és kész vége. Befejezi, nem tud csatlakozni a netre. Utána én is megpróbálom de nem megy. Ha a routert kiveszem a rendszerből, akkor persze megy a net, mint rendesen. Ha valakinek van tippje, please.

G. :(

(#27) tojsz™ válasza Gorro13 (#26) üzenetére


tojsz™
aktív tag

odáig eljut a telepítés hogy kirakja a "router login" ikont az asztalra?

(#28) Printszkrín válasza Csigger (#24) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Simán eléred az admin felületet 192.168.1.1-el is.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#29) Gorro13 válasza tojsz™ (#27) üzenetére


Gorro13
csendes tag

Igen, kirakta az ikont, megnyilt az az ablak is. A Yes.......-ot bejelöltem sb. de mivel nem tudott az internetre csatlekozni, így nem tudta beállítani, ezt írta ki.

(#30) Gorro13


Gorro13
csendes tag

Nem lehet, hogy még itt az elején van a gubanc. Még az elején a hálózati beállítások ellenőrzésénél ezt írja:

[P:C][/P]A jelenlegi hálózati beállítások feljegyzése

A számítógép „PPPoE” protokoll használatával csatlakozik az internetre.
Fontos:Mindenképpen nyomtassa ki vagy írja le a képernyőn látható beállításokat.

Bejelentkezési név a telepítő a következő beállítást találta a PPPoE fiókhoz: [I](itt leírja a bejelentkezési nevet amit most nem adok meg)

[/I]Jelszó: ez gyakran a fő email fiókhoz megadott jelszó

Figyelmeztetés: Ne lépjen tovább, amíg nem tudta meg a PPPoE jelszavát

Az útválasztó működéséhez a számítógépen található DNS-címeket DHCP használatával kll beállítani. Ennek érdekében a Telepítési segéd automatikusan újrakonfigurálja a számítógépet. Ezekkel a DNS beállításokkal kell majd konfigurálni az útválasztó. Mindenképpen jegyezze le vagy nyomtassa ki ezeket az adatokat. A folytatáshoz kattintson a Tovább gombra.

Megjegyzés: Ha „Újratárcsázás” üzenetet kap, a PPPoE újratárcsázási képernyő bezárásához kattintson a Mégse gombra.

Mit jelent itt az, hogy ne lépjen tovább, amíg nem tudta meg a jelszavát? (én tudom jelszavam)
és Mndenképpen jegyezze le vagy nyomtassa ki ezeket az adatokat. Milyen adatokat, honnan.?

Ui:
No kicsit hosszú lett bocs.

[ Szerkesztve ]

(#31) Gorro13


Gorro13
csendes tag

Nos megoldódott. Egyszerűen csak rossz kódot írtam be. :W Eheh sorry.
Szóval minden rendben ment. Majd telepítettem az USB adaptert. Az is rendben ment majdnem. A router és az adapter érzékelte egymást, volt jel stb. De a netre mégsem kapcsolódott. A vezeték nélküli kapcsolat állapotjelző paneljén, vagy mi a neve, alul az IP cím nem szerepel. Csak a _._._._ vonalak. A csatlakozás állapota rendben, a jelerősség és a többi is, de IP cím nincs. Azt írják, hogy indítsam akkor újra a gépet. De nem történt változás. Sőt most már a vezetékesen sincs internet kapcsolatom a routerrel, csak nélküle a modemmel. Na :O Megpróbálok utánanézni, talán megint én írta be valami rossz kódot, vagy beállítást, de ha valakinek van ötlete...

G.

[ Szerkesztve ]

(#32) tojsz™


tojsz™
aktív tag

én csak azt nem értem hogy miért csak 10M az átviteli seb a két wifis noti közt? :F
elméletileg 54Mbps kellene lennie nem?

(#33) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na beneveswztem egy chello-ra enis egy ijennel /ocso vot:- )/ kivancis leszek reaja, sajna idom nem lesz jaccani az fw-kel, d megprobalom,
mongyuk eddig netgear-val jo tapasztalataim votak /amit eddig lattam azok oke:- )/ es megnyugatt hog itt sem szigya senki:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#34) Allien


Allien
veterán

Kérdésem, hogy miért jobb az xp hálózati kapcsolatok részt használni, mint a netgear féle cuccot? Vagy, ez csak kinek mi, kérdése? :D

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#35) tomie_


tomie_
csendes tag

Sziasztok,

A Netgear magyar nyelvű technikai terméktámogatása elérhető az alábbi (vonalas telefonról ingyenes) zöld(telefon)számon: 06-80-012857. Telefonszámunk a Netgear alábbi oldalán is látható: http://kbserver.netgear.com/kb_web_files/n101460.asp

Üdv,
Netgear magyar nyelvű terméktámogatás

Netgear technikai tanácsadás

(#36) Csigger válasza tomie_ (#35) üzenetére


Csigger
őstag

köszönjük a hasznos infókat! ha nagyon nagy a gáz úgyis zaklatjuk az ügyfélszolgálatot! :D

Apple and Android user

(#37) neduddki válasza neduddki (#33) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Hijhetlen keoessegekrol tettem tanusagot, ugyansi elolvastam az opensourcos honlapon, hogy vna hozza tomato:- )))

udv

neduddki

p.s. ennek azert orulok, mert nincs kedvem a wrt53gl1.1 a dd-wrt lecserelni, de akkor ez megneszhetm:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#38) neduddki válasza neduddki (#33) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

NA a belotten en is a kis daragt, ami teccet hogy onmaga lerendeszte a upg-et, egyszeru kinnyeb beallithato igazi kezdo rutar a kis draga es meg korektul is mukodott nalam a digimazzagon a 2 napis teszt alatt, szoval semmi extra, de tan ne is baj:- )

udv

neduddki

p.s. mikor belottem utanna megnesztem alaposabban a tomatot /mert kivansi voiltam ra:- )/ ere sajnos meg alfa, es mivel jaccani annyior anem vot idom, igy varok meg egy kisit legabb beta allapotig:- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#39) ATish0


ATish0
tag

Sziasztok!

Én is beszereztem egy ilyen router, de akadt egy kis gondom vele. Kábelek bent, aminek kell az világít. Telepítő cd bent, indul a telepítés, nézi a netet, de nem tud csatlakozni. Helyi hálózat elvileg rendben. Amikor én akarok csatlakozni, PPPoE -ig jut, aztán kiírja, hogy nem a távoli gép nem válaszol.
Ja és fontos: addig sem jut el, hogy az asztalra kirakja az ikonját. :(

(#40) ATish0 válasza ATish0 (#39) üzenetére


ATish0
tag

Sikerült összehozni, de nem tudom hogy. :D Egyszer csak jó lett.
Az usb adaptert viszont nem sikerült működésre bírnom. Feltelepítettem, a saját programjával belőttem, a kapcsolat is létrejön, mégsem akar működni a net a másik gépen. :F

(#41) ATish0 válasza ATish0 (#40) üzenetére


ATish0
tag

Jól elbeszélgetek itt magammal :DDD

Hm kiderült mégis jól megy a dolog, csak az IE-nek nem tetszett, Mozillával megy. Az lenne a kérdésem, hogy használ-e valaki netgear usb adaptert, vagy bármilyen netgear wireless megoldást? Ha igen mivel kapcsolódik a másik géphez? Értelem szerűen ő a saját szoft.-ot ajánlja. Ezzel is meg lehet oldani, hogy az egyik gépről a másik gép merevlemezén lévő fájlok között böngészhessek? Win saját megoldásával nem akart öszejjöni.

(#42) Rotor82 válasza ATish0 (#41) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Hi all!
1: Vettem egy ilyen routert.Van egy asztali pc-m és egy notim.külön-külön nincs gond, de ha egyszerre üzemeltetem a netet wifit mind a 2ön, akkor nagyon sürün megszakad netezés mind a 2 gépen, egyszer az egyiken, utána a másikon...

2: Gondoltam frissitem az fw-jét de ez a hibaüzi fogad amikor rányomok:"Not enough memory for firmware upgrade"???Amúgy 2.0.20-ról 2.0.23-ra próbálom frissiteni...

TIPPEK??? :F

(#43) Rotor82 válasza Rotor82 (#42) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Wireless Settings- nél a "Channel:11"- en van. lehet állitani 1-13-ig. De mit jelent ez a sok állitási lehetoség?

(#44) Rotor82 válasza Rotor82 (#43) üzenetére


Rotor82
aktív tag

:O Mi van itt?Kihaltak az embörök?! :O

(#45) dany27


dany27
őstag

hi

Van egy ilyen routerom és azt szeretném megcsinálni hogy lesz egy olyan gép a hálozatban amin azt szeretném hogy ne legyen net csak helyi háló! Ezt hogy tudom megcsinálni??
Valaki azt mondta egy másik topicban hogy hozzak létre még egy vlant és azon tiltsam a netet és abba rakjam be de ezt hogy kell ?? mert sehogy se jövök rá.. :B

Előre is köszi!

(#46) peti85


peti85
senior tag

Hello!

Olyan problémám van a routerrel, h nem tudok rá csatlakozni, nem is ad IP címet.
Már mindenféle módon reseteltem, amit a neten találtam, de semmi.
Világít az első POWER led, a második (pipa) villog. A LAN1 led is megfelelően villog/világít. (LAN1be dugva az egyik gép.) Wireless nincs bekapcsolva rajta, így azon keresztül sem tudok kapcsolódni hozzá. Van valami ötletetek, vagy kuka? :O

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#47) dtz


dtz
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mennyit visz a WAN portja routernek. DIGI-s előfizetésem van és most emelték meg 20Mbit-re a sávszélességet. és jó lenne ennyivel használni. Viszont most tudnék ingyér kapni egy ilyet, csak nem tudom ez mit tud. Valaki használta már 10Mbitnél nagyobb sebességű nettel?

Köszi a válaszokat.

dtz

(#48) DarkManX6787


DarkManX6787
csendes tag

Hello! Lenne egy kérdésem! Előfordulhat hogy ha a routert csatlakoztatom egy olyan hálózatba,ahonnan a netet is kapja, (szóval simán a net portján keresztül) akkor a DHCP szervere kifelé is oszt IPket és nem csak azoknak a gépeknek amik a routerre vannak kötve? Remélem érthető vagyok. Mondjuk nem vettem észre, deitt koliban már másnak más routerrel volt ilyen gond és nem akarom hogy emiatt kizárjanak.

(#49) lasly


lasly
csendes tag

Segítség!A hálózati hibaelhárító a TCP/IP tesztelés során azt jelzi, hogy az adathordoző le van választva WLAN esetén .A laptop Felismeri a routert de állandóan "hálózati cím lekérése" üzemmődba áll.Nem tudom beállítani a WGR614 IP címét.Mi a teendő? Köszi!

(#50) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Urak!

Kérdés(ek):

1.) Ha nem találom a CD-t amit a routerhez kaptam ( költözés... ), hogyan tudom elérni a beállításokat? :U

2.) PR-es előfizetésem van, mit, merre, hogyan állítsak, hogy jó legyen? :B

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#51) Davey7


Davey7
senior tag

Én most vettem egy ilyen routert!

Minden rendben van vele,csak a torrenteket fele annyi sebességgel szedi mint kellene...
utorrent-ben nincs korlát,meg a másik PC ami rá van kötve ki van kapcsolva...
A portot ami ki van választva nem találja hibásnak! az írja,h OK!

Mit kellene vele csinálni,hogy rendesen menjen?

(#52) BioNiCMaN válasza Davey7 (#51) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Na erre a válasz engem is érdekelne, 3 megás netem van (PR), de a torrenteket csak ~20k-val tölti... :F

Ami még érdekesebb, hogy ha a speedtest.net-en megnézem a sebességem és közben a netlimitert figyelem, a netlimiterben max 80k- jelenik meg, míg a speedtest szerint maxon jön a cucc... :F

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#53) BioNiCMaN válasza BioNiCMaN (#52) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Úgy látszik, hogy azt a torrentet nem szerette, ami éppen be volt neki állítva, másikat full sebességgel szedi. :))

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#54) Davey7


Davey7
senior tag

Azt hogy lehet megcsinálni,hogy "lelőjjek" egy portot pl,hogy megszakadjon egy kicsit a net,aztán pedig azt visszaállítsam?

(#55) Pubszon


Pubszon
veterán

Sziasztok.
A tegnapi nap folyamán én is hozzájutottam egy ilyenhez, mondjuk az enyém már v9-es.
Eddig semmi gondom nincs vele, a DMZ-t használom és tökéletesen müxik is.
Torrentel még nem próbáltam, de remélem nem lesz gond azzal se. :N

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#56) JudittaD


JudittaD
csendes tag

Sziasztok!
Pár napja vettem egy netgear wgr614v7-es routert. Rendben működött a wifi is rajta, de ma a gépeket akartam hálózatba összekapcsolni az USBFlash módszerrel és amikor beolvastam a pendriveról az adatokat a laptopra (amiket a program a központi gépről töltött fel), ledobta a router a laptop wifi csatlakozását és azóta nem működik :( Azt írja ki a laptopon, hogy "ezen gépen megadott beállítások nem megfelelőek" Próbáltam alapállapotba állítani a beállításokat, de nem találtam, hol lehet amúgy vistám van). Újra telepítettem a routert, de az sem segített. Végül összekötöttem a routert és a laptopot ethernet kábellel, és úgy működik a net a gépeken. De direkt azért vettem routert, hogy ne legyek kábelekhez kötve...
Légyszi, segítsetek!!!! Mit csináljak?? Mit állítsak át??

(#57) cizoe válasza JudittaD (#56) üzenetére


cizoe
őstag

Szia! Szerintem ITT vagy ITT többen olvassák, gyorsabban kapsz választ! ;)

[ Szerkesztve ]

(#58) JudittaD válasza cizoe (#57) üzenetére


JudittaD
csendes tag

Kösziii!!! :)

(#59) budahi


budahi
csendes tag

Hello.Vettem én is egy netgear vgr614v7-es routert.Sajnos utána nem telepitettük rögtön és én marha a dobozzal eggyüt a cd-t is kidobtam a szemétbe.Segitsetek honnan tudnám letölteni vagy kitudna kisegiteni egy ilyen telepitövel.SÜRGÖS.köszi.06202255081

[ Szerkesztve ]

(#60) veresp


veresp
tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a számítógépek a kapnak a routertől DHCP-n IP címet, viszont nem kapják meg a DNS szerver adatait. Ilyet még nem láttam! :(
És a gépeken a DNS szervernek a router IP címe lesz beállítva!
A router rendesen megkapja a DNS szerverek IP címeit, de nem adja tovább. :( Ha kézzel állítom be a szg-eken, akkor működik a címfeloldás a böngészőben.

Akármilyen routert állítottam eddig, az IP címmel együtt átadták a DNS adatokat is.

Frissítettem a router firmware-ét a legújabbra. v2.0.29_2.0.29, de úgy sem működik :(

Találkozott már valaki ezzel a problémával?

(#61) M24


M24
tag

sziasztok olyan kérdésem lenne h unokatesom csatlakozni akar alaptojával a netgearos routeremhez és a nevem mellett azt irja ki h automatikus azt h lehet átállítani?

se4ever W595/ http://ppk.hu/14024 ingyen sms

(#62) ServerWorks válasza budahi (#59) üzenetére


ServerWorks
tag

el tudom küldeni postán CDre kiirva...

DE AMUGY MINEK HASZNÁL BÁRKI ILYEN TELEPITÖ CD-T?

fel se bontottam, anélkül is mindent lehet állitani :))

DIGI-hez használja valaki? érdekelne WiFi illetve LAN porton keresztül hogy birja a router a 20/10 ill 30/20 netet

(#63) toldyz


toldyz
csendes tag

Egy NETGEAR RP614EE-s routert vettem.Nem tudom installálni rendesen.Netem van mindkét gépen,de nem tudok belépni a router menűjébe,mert nem fogadja el a felhasználót és a jelszót.Furcsának tartom,hogy olyan IP-t osztott ki ami nem a ruteron adatlapján lévő 192.168.1.1,hanem 10.0.0.1 a routeré,az egyik gépé 10.0.0.3.Regisztrálni sem tudom mert nem fogadja el a szériaszámot.Van tippetek???? :( :N

(#64) ServerWorks válasza toldyz (#63) üzenetére


ServerWorks
tag

reseteld... biztos már használta más

(#65) M24


M24
tag

Nem állítottam be jelszot a párom tud csatlakozni a unokatesom nem pedig már a router beállításainál felvettem unokatesom is beirtuk a mac számát de igy se tud csatlakozni nem tudja valaki mié?lécci fontos lenne itt a házba is van rutere másnak arra fel tud csatlakozni

se4ever W595/ http://ppk.hu/14024 ingyen sms

(#66) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Azt mondjátok meg nekem, hogy ha leszeretném tiltani a wireless elérést mondjuk minden nap 22.00 és 07.00 közötti időben, hogy tudom megtenni? Az én gépem madzagon csatlakozik a routerhez.

Köszi előre is! :R

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#67) charlie_hu


charlie_hu
aktív tag

Ma kaptam egy ilyen routert (v7-es), ámbár nem megy vele a céges VPN. Se a Microsoftos (PPTP), se OpenVPN. Frissítettem a firmwaret a legújabbra, mindenféle neten található mágiákat próbáltam, de sehogy nem megy. Vigyem vissza, nem is fog vele menni (kézikönyvébe pedig azt írták, hogy vpn passthrough megy)

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#68) N4ri87


N4ri87
senior tag

Sziasztok!
Sajnos router témában én sem vagyok egy ász, és akadt egy gondom. Barátnőmék használnak egy wgr614et, és abba a problémába kerültem, hogy elveszítették a routerhez tartozó jelszavakat. Márpedig marhán kéne, mert az egyik gépre ma raktam új rendszert. router reset szerintetek ezt megoldja?

A segítséget előre is köszi
Üdv.: Zotya

C805

(#69) Rathgo


Rathgo
csendes tag

Hello!

A kérdésem egy netgear R614V3 router beállításával kapcsolatos.
Hiába reseteltem, a router mindenképp ADSL internettkapcsolatot keres,
vagy a gyártó oldalára átlinkel.
Miként lehet ezt megszüntetni, hogy simán beállíthassam az ip címével?

My name Rathgo

(#70) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Sziasztok!
Remélem nézi azért valaki még néha ezt a topicot.
Kérdésem: Van olyan beállitás ezen a routeren, hogy a rá csatlakozott pc internetes sebességét korlátozzam?

(#71) pubi67


pubi67
csendes tag

Van egy NetgearDG834Bv3 modemrouterem.De nincs hozzá telepítési-ill beüzemelési utmutatóm.Dinamikus IP van,a netem T-online.A Smart wizarddal sikerült netet varázsolnom vele de egy pár óra után kidob.Világit rajt a zöld i-internet betü és a két gép egyikén sincs net pedig kivan osztva a státuszába az IP.Reset után ujra megy de megint kidob.VAJON MIÉRT.Legyetek szivesek megirni hogy hogyan lehet vele folyamatos internetem?Vagy ha van kéznél magyar utmutató akkor küldjetek légyszi Mail-ben.A Router NEM wi-fi csak kábeles.1000 köszönet!pubi. :R [B][/B]

okoskodók kíméljenek !

(#72) pubi67


pubi67
csendes tag

Jah-és azt irja ki ujrakapcsolodáskor hogy a DNS gyorsítótár kiüritése nem hajtható végre.Hát ez nemtudom mit jelenthet.Segitsetek,-Lehet hogy a menüjében valahol valami rosszul van beállítva. Köszi. Mail: pubi67@freemail.hu

[ Szerkesztve ]

okoskodók kíméljenek !

(#73) lajosx


lajosx
őstag

sziasztok! Van nekem is egy ilyen netgear wgr 614-es wifis csodám:) Normális az hogy nem tudok belépi a menüjébe ugy ha éélő nem kapcsolat van?csak ugy enged be ha resetelem,és modem nincs rajta.Meg ma csinált olyat hogy besem volt még irva az uj net jelszava meg neve,és mégis csatlakozott a nethez,érdekes :)

(#74) adodaniel


adodaniel
őstag

hali, tudna vki segíteni port forwardolásban? utorrentnek szeretnék nyitni, végigcsináltam portforwarding.com-on leírtakat, de mégsem jó. :( upc a szolgálatató, win xp, és netgear router. előre is köszi. üdv

(#75) adodaniel


adodaniel
őstag

hali, tudna vki segíteni port forwardolásban? utorrentnek szeretnék nyitni, végigcsináltam portforwarding.com-on leírtakat, de mégsem jó. :( upc a szolgálatató, win xp, és netgear router. előre is köszi. üdv

(#76) Taknyoshal


Taknyoshal
tag

Hello!

Hogyan állíthatnám be ezen a routeren a torrent sebességét? Van egyáltalán erre valami mód? Vagy azt meg lehet csinálni h vezeték nélkülin kisebb legyen a sávszélesség?

(#77) knorbert1992 válasza Daudi Baldr (#1) üzenetére


knorbert1992
tag

Üdv Problámám: Összedugom SZAKSZERŰen hiszen a másik lakásbol hoztam a géppel 1üt szóval a gépre már fel van telepítve meg midnen.

Wireless Zölden pislog. ez ok. Powr jó. Internet pirosan pislog:S az admin felületet semmijen ip-vel ne mérem el:S

PLS SEGÍTSETEK:D

Úgy vagyok a munka kedvel ,mint Egyszerű lány a szombati buli után ! "Vagy megjön v nem" :D

(#78) rallyfeeler


rallyfeeler
csendes tag

Sziasztok!
Egy Netgear WGR614 v7-es routerem van, a telepítés addig eljutott,hogy az asztalra kitette a rouer login mappát, rákattintok kéri a jelszót, felhasználónevet, de a megadott "admin" felhasználónévvel és"password" jelszóval nem tudok belépni.Nem tudom, h mi lehet a probléma.
Ha valaki tud nekem ebben segíteni legyen szives írjon.
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#79) LazzL válasza rallyfeeler (#78) üzenetére


LazzL
tag

Reseteld le a hátulján lévő kis gombbal, aztán az alján lévő felhasználó+jelszó párossal be tudsz lépni.

Üdv.: -= LazzL=-

(#80) #13903872


#13903872
törölt tag

HP G62 laptopot vásároltam, ami a témában szereplő wlan routeren keresztül csatlakozik az internethez. Ha a laptopot lezárom vagy egy idő után elmegy aludni, és visszalépek, akkor megszakad az internet hozzáférésem a wlanon keresztül, és csak akkor kapok újra IP címet, ha a routert újra elindítom. Windows 7 is csak annyit mond, hogy a router access point hibája és indítsam újra a routert. Fogalmam sincs, hogy miért kapcsol szét, és utána miért nem tud újra automatikusan konnektálni. Az előző laptopomnál semmi ilyen probléma nem volt, pedig a beállítások pont ugyanazek voltak.

(#81) stanagovic


stanagovic
tag

Sziasztok!

Egy kis help kellene. Mik a paraméterei a gyári tápegységének? Van egy ilyen routerem tápegység nélkül, akármilyet meg nem merek rátenni.

Köszi előre is!

(#82) stanagovic válasza stanagovic (#81) üzenetére


stanagovic
tag

Közben megtaláltam. 12V 1A max. 22W.

(#83) csixy


csixy
addikt

Azért jó ez az öreg a háznál.
Nálunk még mindig tobzódik az este fél nyolckor kezdődött vihar.
A dchard féle dsl modemet és a vargalexes routert sajnáltam volna kitenni egy villám-kárnak.

Feltettem egy jóöreg DSL 360T-t és beállítottam a netgear vgr614v7-est és wifin akksiról netelek.

A netgearon az US-oldalról leszedett legutóbbi nem kifejezetten US-be szánt firm van fenn.
A WAN beállításnál a PPPOE céljára a jelszavas belépés és az other lehetőség van kiválasztva a szokásos PPPOE beállításokkal. Az MTU 1485-re van állítva; NAT: secured . Megy mint az álom.
Az elején a wifi kicsit xarakodott , de megjavulta magát.

Konklúzió :ez egy tartalék rendszer , vészhelyzetre kiváló. Beconfigolva egy darab mellékelt emlékeztető cetlivel archiválom a rendszert.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#84) csixy


csixy
addikt

Még egy következtetés : a bolhapiacokon időnként megtalálható a kiskakas félkrajcárja fillérekért.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#85) Met


Met
nagyúr

Van egy wgr614-em igaz még v6-os. Mostanában gyakran megszakad a net, általában naponta egyszer változó időpontokban (UPC-s net), idáig a routert és a modemet is újraindítottam.
Hogy szűrjem a hiba lehetőségeket ma először a modemet és kis idő múlva a routert reseteltem, utóbbi után lett net. Ezt még tesztelem...

Elképzelhető hogy a router kezd meghalni azért szakad meg a net?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#86) yeussu2


yeussu2
csendes tag

helló nem tudom kit kérdezzek!
problémám a következő a lányomnak van egy move telefonja
wifi -vel tud netezni bárhol ahol nyilt wifi van kivéve
ithon a wifit látja a jelerősség jó demégse hajlandó
csatlakozni .a telefonját megnézettük az okés
az ithoni wifi is müködik , más telefonokkal jól lehet netezni
min lehet vagy kell álítaní? "az ithoni wifi is nyilt" :F :F

a wifi aljára WGR 614 v4 van irva ja és egyébként a pc -én
tök jól megy a net

[ Szerkesztve ]

(#87) harcikoca


harcikoca
senior tag

Üdv, adott egy netgear wgr 617v7-es router. A wifit próbálnám beállítani, látja is minden eszköz, de mikor csatlakozik hozzá egyszerűen nem történik semmi. Valaki tudna segíteni?

AMD+Ati powee'R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.