Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nem_tom


nem_tom
őstag

UP!

(#2) westcoastog


westcoastog
veterán

Okj vagy felsőoktatás?

(#3) nem_tom

Én cad-cam infós okj-t kezdtem el, de nem kapok nagyon biztató szavakat a tanároktól, de mindenki mást beszél, pl az egyik infó tanárom kérdezte ki mit akart tanulni, mondom okj-s rendszergazdai szakot kerestem de nemvolt, azt mondja nem is baj, mert a seggemet törölhetném vele, meg mondja még hogy ezzel a cad-cammel esetleg mehetek a delphi-be gyártósor mellé állni minimálbérrel. De hát ezt én nem akarom elhinni, ennyi erővel semmi értelme az okj-nek, nem?.. Ja és a vicc hogy infó alapismereteket is tanítanak, kezdve a szgép generációktól szóval elég vicces itt a dolog. Hát remélem szerencsésebb leszek, és valamelyik melót végezhetem vele, ha nincs más kezdetnek elmegyek pc boltba szervizesnek ezzel a szakmával.. Még nagyon zavaros az egész..

[ Szerkesztve ]

(#3) nem_tom válasza westcoastog (#2) üzenetére


nem_tom
őstag

Okj. Ha a képességeim megfelelnének a felsőoktatásnak, akkor csillagásznak mennék. :D

(#4) westcoastog válasza westcoastog (#2) üzenetére


westcoastog
veterán

Ja és az ilyen szoftverfejlesztő okj kapásból nem ér semmi, mostani osztálytársam is 1 év után hagyta ott, mert 1 évig a pascallal szenvedtek.
Elméletileg én ezzel a szakmámmal betölthetnék rendszergazdai, pc szervizes, cnc esztergályos meg még pár ehhez kapcsolódó melót, de hogy ebből mi lesz. Mert sok álláshirdetésnél csak azt látom hogy x év szakmai tapasztalat..

(#5) Anubiss
Csak azt nem értem ha az okj nem ér semmit akkor minek van kitalálva, nem járhat mindenki egyetemre...

[ Szerkesztve ]

(#5) Anubiss


Anubiss
tag

Informatikusnak nem tudom, h megéri-e, mert manapság Dunát lehet velük rekeszteni. Hirtelen divatszakma lett. Az okj meg nem sokat ér.

(#6) nem_tom válasza westcoastog (#4) üzenetére


nem_tom
őstag

Szóval ez a CAD-CAM összetett dolog. Nagyon nehéz?

Mindenképpen valami olyasmit akarok választani (szakmát), aminél meg is maradok. Nem pazarolhatok el több időt. Kell már egy képesítés. Amin most vagyok az annyira nem érdekel/tetszik/köt le, hogy nem is megy.

[ Szerkesztve ]

(#7) Anubiss válasza westcoastog (#4) üzenetére


Anubiss
tag

Azt tudom, csak valahogy nem "annyira" erős mint egy fősuli mondjuk. Igazából a munkahelyeknek nem mindig elég. Persze vannak kivételek.

(#8) westcoastog válasza nem_tom (#6) üzenetére


westcoastog
veterán

Hát ilyen tantárgyaim vannak hogy:
Gazdaságtan, vállalkozási ismeretek, multimédia (itt autodesk invetorozunk de még csak vonalat meg kört mutogat a tanár rofl) marketing, projekt menedzsment, kiadvány szerkesztés, számjegyvezérlésű gépek, informatikai alapismeretek, informatika ismeretek, informatika ( :DDD ) meg angol. Hát na. :D

(#9) nem_tom
Magolni kell, ezen nincs mit megérteni, projekten meg office projekt programmal kell majd dolgozni, ha már a száraz anyag rész megvan..

[ Szerkesztve ]

(#9) nem_tom válasza westcoastog (#8) üzenetére


nem_tom
őstag

:D Fogalmam sincs, hogy ez a marketing meg menedzsment mennyire menne nekem.

Értem. Így egész jól hangzik ez a CAD-CAM. Ezen erősen elgondolkodom. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az, hogy rengeteg informatikus van, szvsz ebben a formában hatalmas hülyeség. Olyan szinten igaz, hogy sokan akarnak informatikusok lenni, és a maradék jó része is csak önjelölt informatikus, a valóságban pl nem tud kódolni, nem egyszer láttam már "assembly-szerű" gányolmányokat OOP fedőnév alatt. :O

(#8) westcoastog: Egyik közeli barátom 2 év alatt úgy megtanult inventorozni, hogy felvette egy svájci cég.

Szóval a lényeg lényege az, hogy ha egy valamit nagyon megtanulsz - szóval nem úgy, hogy egy kis pascal, egy kis c++, meg egy csipet JAVA, aztán gányolsz -, akkor lehet belőled valami és még fizetni is fognak érte.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) nem_tom válasza lezso6 (#10) üzenetére


nem_tom
őstag

Igaz. Aki divatból csinálja és nem rendesen, abból sosem lesz igazi szakember.

(#12) westcoastog válasza lezso6 (#10) üzenetére


westcoastog
veterán

Ja a sok magával nemtud mitkezdeni fiatal gyerek, aki a géphez sem ért kiválasztja az ilyen szakot mert ez biztos jó, aztán nulla tudással kikerül és persze hogy nem ér semmit a képzés. Én például el tudnám magam képzelni rendszergazdaként, jól érzem magam hardverek körében. :D

(#10) lezso6
Az inventor fent van a gépemen, legális ingyenes diák verzió, csak regelni kellett érte, szívesen csinálnék benne itthon dolgokat, de nem tudok mi alapján elindulni, hogy éppen mit rajzoljak/modellezzek benne, pedig erre piszkosul rá akarok feküdni. Na meg nem találok dolgokat neten amihez lennének méretek írva, ami alapján csinálhatnám.

[ Szerkesztve ]

(#13) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem feltétlenül a divatra gondoltam, vannak eleve nagyon tehetségtelen emberek, akik mégis nyomják én meg sírok rajtuk. :D Ám a vicc, hogy ezek is kapnak munkát, mert kevés az igazán jó programozó. Hogy konkrét példával éljek: a Neptun tanulmányi rendszer sajnos létezik. :O

(#12) westcoastog: No igen, ő pl az egyetemen is csinálta órán, aztán kicsit később már maszekban is, egyszerűbb dolgokat, pl hamutál (komoly :D), szóval volt mivel gyakorolnia. Bár az is igaz, hogy egy szaros cerkás géppel tolta, máig nem tudom elhinni, hogy sikerült neki azon megtanulni. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) nem_tom válasza westcoastog (#12) üzenetére


nem_tom
őstag

Nekem se nagy a tudásom. Viszont amit eddig foglalkoztam gépekkel (így házilag), az szinte mindig lekötött. Úgy vélem, hogy jól ellenék egy ilyen szakmában.

(#15) westcoastog válasza nem_tom (#14) üzenetére


westcoastog
veterán

erről van szó, én is ezért választottam ezt a szakot, ha nekem ez tetszik nem lehetek asztalos vagy kőműves.. :N
Nyilván annak könnyebb dolga van akinek a gép a hobbija. Nálunk volt aki megkérdezte hogy hogy is van ez hogy 2 magos processzor, meg a nagyon pró infótanáromon is szoktam jókat derülni, volna mit mesélni. :D

(#16) nem_tom
:DDD
én meg sem szólalok órán csak sunyítok. infótanár fröcsög hogy mennyi szmeppet küldenek neki, én meg nehezen kibogoztam hogy a spam-ről beszél.

[ Szerkesztve ]

(#16) nem_tom válasza westcoastog (#15) üzenetére


nem_tom
őstag

Hát igen. Faterom viszont tűzzel-vassal próbálja rámtukmálni az esztergálást. És ez még egy nagy bökkenő. Viszont ez most nem a témához tartozik.

(#15) westcoastog: Őszinte leszek. Nekem is lennének ilyen szintű kérdéseim. :D Mondjuk nekem specialitásom kérdésekkel égetni magamat. :D

[ Szerkesztve ]

(#17) kraftxld válasza nem_tom (#11) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mihez van kedved? Az informatikának ezer ága van (fejlesztés, üzemeltetés, adatbázisok, virtualizáció, levelezés-csoportmunka, SAP, SAN, cloud stb) és mindegyikre lehet specializálódni.
Amúgy tényleg hülyeség az, hogy sok informatikus van. Kóklerből és önjelölt okos gyerekből sok van, de aki igazán ért a témához abból kevés.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#18) DeFranco válasza nem_tom (#16) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A szakmunkás szakma nagyon jó választás. Már 2. hszként ezt akartam írni, de letettem róla. Annyira hiány van melegburkolókból, víz- gáz- központifűtés szerelőkből, háztartásigép-szerelőkből egész Európában, hogy az hihetetlen. Egy ilyen szaktudással már most 10 év alatt tisztes életszínvonalat lehet elérni simán.

(#19) westcoastog válasza kraftxld (#17) üzenetére


westcoastog
veterán

Üzemeltetés alatt mi értendő? Szerver üzemeltetés, géppark karbantartás, stb stb..? :)

(#20) PazsitZ
Értem, és jelenleg hol vagy mit dolgozol ha szabad megtudnom? :B

[ Szerkesztve ]

(#20) PazsitZ válasza westcoastog (#4) üzenetére


PazsitZ
addikt

Én is kijártam egy OKJ rendszergazda oktatást. Valóban, csak az órán leadottakból nem lehet megélni. Egy normálisabb képességű ember, akit érdekel is a téma mellette simán képezheti magát, néhol ezt még az iskola és a tanárok is segítik, ha látják, hogy érdekel.
Tény, hogy az én évfolyamomban is jó páran csak "melegedni" jártak be.

Bár konkrétan belőlem sem rendszergazda lett, hanem nyomattam a php, mysql-t szabadidőmben és oracle-t, mint plusz képzést.

Az, hogy mennyi informatikus van relatív, de ha jó vagy és talpraesett, én úgy látom, hogy van munkalehetőség. Persze (főleg OKJ-s képzéssel) nem kezdőként fogod megkapni az álom állást és fizetést.

(#19) westcoastog: PHP fejlesztő vagyok, mellette pedig még nyomom az egyetemet.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#21) westcoastog válasza PazsitZ (#20) üzenetére


westcoastog
veterán

Értem. :)
Hát nem az álomfizetést várom elsőre, csak hogy el tudjak indulni, vagy mégis csak legyen munkám, nem élhetek anyám nyakán örökké. :N

(#22) Kassadin válasza DeFranco (#18) üzenetére


Kassadin
addikt

"Már 2. hszként ezt akartam írni, de letettem róla. Annyira hiány van melegburkolókból, víz- gáz- központifűtés szerelőkből, háztartásigép-szerelőkből egész Európában, hogy az hihetetlen. Egy ilyen szaktudással már most 10 év alatt tisztes életszínvonalat lehet elérni simán."

Jah, csak nem itthon... Ha külföldi munkavállalást akartál sugallni és nem jött át nekem, akkor vedd úgy, hogy nem írtam semmit sem. :DDD

nem_tom: Helyetted senki se tudja eldönteni, de jól fontold meg, mit választasz, nehogy olyasmit kelljen csinálnod évekig, amit utálsz. Én úgy tudom, hogy a mobilos szoftverfejlesztésben is van zseton. :K

(#23) kraftxld válasza westcoastog (#19) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerver telepítések, migrációk, hibaelhárítás, mentések, stb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24) westcoastog válasza kraftxld (#23) üzenetére


westcoastog
veterán

Hm, nagyon jól hangzik. :K
de jó lenne ha ez lenne majd egyszer a munkám. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) kraftxld válasza westcoastog (#24) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem rossz meló, de nagyon toppon kell lenni ha jó pénzt akarsz keresni, és azt, hogy 8-kor beesünk a gyárba majd 4:30-kor kiesünk a kapun, azt a dolgot el kell felejteni :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#26) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nekem 6 évembe telt érettségi után mire rájöttem hogy engem a zenén és az az körüli dolgokon kívül igazán semmi sem érdekel. Úgyhogy hangtechnikus OKJ-re mentem, úgynézki ezzel jól megleszek. Aztán erre még lehet tovább építeni, amellett még zenélgetek is itthon magamnak, szóval elvagyok foglalva:D

Viszont ennek is mint minden szakmának akkor van értelme ha igazán profi vagy belőle mint előttem is írták. Ha nem is profi, de mindenképp kitölti az életed. Legalábbis aki azzal akar foglalkozni amit kinézett akkor nagyon sok idejét rá kell szánnia.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#27) Lenry válasza kraftxld (#25) üzenetére


Lenry
félisten

látod, ezért jó 3D grafikusnak lenni. 17:00:00-kor úgy esik ki az egér a kezemből, hogy öröm nézni :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28) kraftxld válasza Lenry (#27) üzenetére


kraftxld
nagyúr

De többet is keresek :P
Bár néha a halál f@szára kívánom a hülye szervereket mikor éjfélkor is bütykölni kell.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#29) kraftxld válasza westcoastog (#24) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ja, amúgy ebben a témában max magadra számíthatsz az első mondjuk 5 évben, semmilyen oktatási intézményről nem tudok ahol ezt rendesen oktatnák.
Angoltudás ugyebár alap, azt után pedig elérhető bármilyen szakirodalom, blog, könyv, szoftver próbaverzió a neten ami a tanuláshoz szükséges.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#30) nem_tom válasza DeFranco (#18) üzenetére


nem_tom
őstag

Igen, csak ott a gond, hogy engem egyáltalán nem vonzanak ezek a szakmák.

A programozásról kinek mi a véleménye?

[ Szerkesztve ]

(#31) nem_tom válasza kraftxld (#17) üzenetére


nem_tom
őstag

Épp az most a gond, hogy ennek ezer ága van.

(#32) westcoastog válasza kraftxld (#29) üzenetére


westcoastog
veterán

Hát majd valahogy össze kell hoznom, csak hát ugye még nem tudom hogy miket kell tanulnia egy rendszergazdának hogy ha én elmegyek egy ilyen állásinterjúra tudjam azt mondani hogy van ilyen ilyen meg olyan végzettségem, plusz tanultam sok félét mellette hogy azt mondják hogy rendben.
Gondolom mysql, win server, hálózati dolgokat kéne tanulgatni, csak ha én ezeket el is sajátítom, hogyan tudom igazolni hogy ezt én tudom csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#33) kraftxld válasza westcoastog (#32) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#34) j0k3r! válasza nem_tom (#30) üzenetére


j0k3r!
senior tag

"A programozásról kinek mi a véleménye?"

kb. ugyanaz, mint a #29. egyetemen, foiskolan valoszinuleg megtanitjak az alapokat, de szvsz onszorgalom, otthoni utanaolvasas, sajat projectek keszitgetese, sok gyakorlas nelkul semmivel se leszel jobb, mint az ott vegzok 90%-a. (aka.: önjelölt informatikus:))

some men just wanna watch the world burn...

(#35) westcoastog válasza kraftxld (#33) üzenetére


westcoastog
veterán

Köszi, tanulmányozgatom. :R

(#36) nem_tom


nem_tom
őstag

És a hálózatkezeléssel mi a helyzet?

(#37) kraftxld válasza nem_tom (#36) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hálózatkezelésen mit értesz?
Mint Cisco/Juniper/Sonicwall/Fortigate stb szaki elég jó pénzeket lehet keresni.
De ez is már kezd kicsit összemosódni, itt is ezerrel dübörög a virtualizáció, iSCSI-ra optimalizált hálózatok FCoE, bla-bla.

Neked kellene megtalálni, hogy mi érdekel a legjobban majd azt nyomni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#38) nem_tom válasza kraftxld (#37) üzenetére


nem_tom
őstag

Őszintén szólva nem értem ezeket a furcsa kifejezéseket. Pedig még rá is googliztam.

Tudom. De gondoltam megkérdezem azokat is, akiknek van ezekben tapasztalatuk, hogy mégse vaktában válasszak.

(#39) kraftxld válasza nem_tom (#38) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ebben mi nem tudunk tanácsot adni, hogy téged melyik témakör érdekel a legjobban. Mindegyik akkora volumenű anyag, hogy csak akkor tudsz jó lenni az adott témában ha tényleg szereted csinálni.

Az angol mennyire megy?

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#40) nem_tom válasza kraftxld (#39) üzenetére


nem_tom
őstag

Nem is abban kértem tanácsot, hogy nekem melyik tetszene a legjobban. Pusztán magukról a szakmákról szeretnék információkat szerezni, szakmabeliektől. Ha tudom, hogy melyik szakma milyen, úgy könnyebb lesz a döntés is.

Hát, az angol... Jelenleg eléggé csekély a tudásom, de megy ha ráfekszem a témára.

(#41) dabadab válasza nem_tom (#40) üzenetére


dabadab
titán

Egyebkent mi az, ami erdekel meg amihez tehetseget erzel magadban? Mert ha mondjuk igazabol a lovak erdekelnek, akkor nem biztos, hogy erdemes eroltetni a halozatosdit.

DRM is theft

(#42) kraftxld válasza nem_tom (#40) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Magabiztos dokumentum és könyv olvasás az tényleg nagyon alap az IT-ben, komolyabb szinteken meg már hívni kell a külföldi ügyfelet, gyártói supportot, stb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43) nem_tom válasza dabadab (#41) üzenetére


nem_tom
őstag

Azért akarom otthagyni a jelenlegi sulimat. Nincs érdekeltségem a témához, és/így tehetségem sincs.

(#42) kraftxld: Értem. De gondolom nem csak ebből áll a munkája.

[ Szerkesztve ]

(#44) kraftxld válasza nem_tom (#43) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem, de az alap gépújraindítós IT-s emberkéből csak nyelvtudással lehet továbblépni komolyabb területekre. Csak a nagyon alap dolgok vannak meg magyar nyelven, utána minden angol.
Mit csinálsz ha pl egy hyper-v cluster összehal és meg kell szögelned? Nagyon minimális a magyar nyelvű anyag. Az összes support egy bizonyos rész után már csak angol szintén.

Szerintem azt kell eldöntened, hogy milyen fő irányvonalak érdekelnek (web/programozás/hálózat/adatábázis/üzemeltetés) kicsit belemerülsz, hogy pontosan melyik mit takar és kiválasztod, hogy melyikhez van leginkább kedved.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#45) dabadab válasza nem_tom (#43) üzenetére


dabadab
titán

Gyakorlatilag nincs magyar nyelvu szakirodalom, szakirodalom nelkul meg nem fogsz erteni semmihez, ha meg nem ertesz semmihez, akkor nem kapsz jo allast. Na meg persze a jo allasok alapvetoen nem magyar piacra dolgozo magyar cegeknel van, hanem olyanoknal, ahol a kollegak esvagy ugyfelek nem kis resze kulfoldi, azokhoz meg kell legalabb az angol, de Mo foldrazi helyzetet es gazdasagi kapcsolatait figyelembe veve eppenseggel a nemet is erosen ajanlott.
Szoval persze, nem csak abbol all a munkaja, hogy szakirodalmat olvas meg kulfoldiekkel kommunikal, viszont ha ezt nem teszi, onnantol kezdve a maradekot se tudja ellatni.

szerk: a tehetseg meg az erdeklodes mondjuk ket kulon dolog, van par dolog, ami baromira erdekel, bar tehetseg alig van hozza, meg olyan is, amihez lenne tehetsegem, viszont abszolut hidegen hagy. az a jo, amikor mindketto megvan :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#46) JetiRulez válasza kraftxld (#39) üzenetére


JetiRulez
őstag

Hadd válaszoljak nem_tom helyett az angol tudásról, mert szerintem nem fejtette ki kellően. Pl. nekem, ha gondom támad a géppel, az esetek felében tolmács és szótár nélkül ki tudom bogarászni külföldi fórumokból a lényeget (az esetek másik felében magyar oldalon találok megoldást, vagy kérdezek a PH-n).
Úgy vettem észre, hogy ez angol szövegben bogarászós módszer nem_tom esetében szinte egyáltalán nem működik. Tehát így áll az angollal.
Az más, hogy lassan nekem is illendő lenne megszólalnom, hiszen 1,5 éven belül érettségi és oda nem lesz elég a helyesírás.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#47) kraftxld válasza JetiRulez (#46) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem alap desktop hibaelhárításról van szó.
Anélkül, hogy nagyon a részletekbe mennék, adatbázisoknál hogy találsz pl magyar leírást, hibaelhárítást egy SQL 2008 clusterről, vagy SSIS csomagokról?
Miképp tudsz Cisco ASA 5500-as tűzfalon a hostolt cégeknek külön context-et létrehozni a hozzá való VPN-ekkel?
VMware vCenter magas rendelkezésre állás, datacentre resiliency?
Exchange 2010 hibatűrő konfiguráció DAG-al, CAS array-el, és hardware load balancerrel publikálás megfelelő tanusítványokkal?
.
.
.

Kb hasonló dolgok jönnek elő ott ahol már az ember belenyúl jobban a szakmába és rendesebb pénzt akar keresni, meg erre halad a világ a cloud technológiákkal.

Itt már megkerülhetetlen az angol ha valaki ezt mint munka gondolja nem mint otthoni kis gépbütykölés.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#48) nem_tom válasza kraftxld (#44) üzenetére


nem_tom
őstag

Tudnátok linkelni leírásokat ezekről a főbb irányvonalakról? Én sajnos nem találtam.

Az angollal nincs gond. Se a némettel. Megtanulom, ha kell. Mondjuk amúgy is megakartam tanulni angolul.

[ Szerkesztve ]

(#49) kraftxld válasza nem_tom (#48) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nincs igazán univerzális leírás, gyorsan változik minden. Olvasgass különféle gyártók termékeiről, szolgáltatásokról, google-ben megvan minden :)

Ja, és mindegyik IT melóhoz profi google tudás kell, jó beugró megkeresni magadnak azt ami érdekel :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#50) gaborbol válasza kraftxld (#47) üzenetére


gaborbol
őstag

Igazabol nem a doksik olvasgatasa a gond, hanem amikor el kell magyarazni az ugyfelnek, beszallitonak, supportnak mi a helyzet, masokkal egyutmukodve kell melozni telefonon orakon- napokon at.

Vagy amikor az ugyfel ugyan amcsi, leadja a hibat es masik ket amcsi kollegaval sem ertjuk meg, hogy mi a pelo a gondja.

Emlekszel a nem indulo SBS2008 a templombol? Szo szerint 8 oran keresztul voltam a telefonon Microsoft-tal, ok belepnek a gepre, de akkor sem csinalnak semmit, csak neked mondjak hogy mit csinalj.... Itt mivel el sem indult a server, meg ez sem volt meg, csak otleteltek 8 oran keresztul en meg csinaltam amit mondtak.
Te meg 30 perc alatt megcsinaltad miutan ok feladtak :DDD De ez egy masik tortenet...

(#51) nem_tom


nem_tom
őstag

A CAD-CAM -hoz kell ECDL vizsga?

(#52) kraftxld válasza nem_tom (#51) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Dehogy kell, az ECDL egy humbug, fölösleges rá időt pazarolni.
CAD-CAM-nél azt kérdezik, hogy vágod-e az Inventor-t, Pro Engineer-t vagy Catia-t. Az hogy egy 2F iskolában mondjuk leraktad az ECDL-t nem számít ilyen melónál :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#53) nem_tom válasza kraftxld (#52) üzenetére


nem_tom
őstag

Értem. Akkor jó. :)

Amúgy, hogyan kell ejteni a CAD-CAM -et?

[ Szerkesztve ]

(#54) westcoastog válasza nem_tom (#53) üzenetére


westcoastog
veterán

ked-kem. :D

(#55) nem_tom válasza westcoastog (#54) üzenetére


nem_tom
őstag

Na, akkor jól sejtettem. :D

(#56) JetiRulez válasza westcoastog (#54) üzenetére


JetiRulez
őstag

Azt hittem szíédí-kéíem. :D

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.