Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Tin válasza Touch-ko (#145) üzenetére


Tin
veterán

ez nem apple fórum... olvasd már el legalább a cikk címét...

(#152) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Szegény gyerek jól touchra lett téve.

(#153) gubacsino


gubacsino
aktív tag

....Én azt hittem hogy ez csak városi legenda.
~4000 karaktert, ingyé leütni egy multi védelmében. Hát "eszem f..om megáll"

(#154) Touch-ko válasza McSpy (#147) üzenetére


Touch-ko
őstag

Ez fikazas? Nem, ezek tenyek. Az iPhone ota gyart erintos telefonokat a Samsung. A Mac Minire valoban hajaz a Chromebox. A Series 9 szinten a MBA-re hasonlit. A Samsung Store szinten. A Samsung tabletek az iPad utan erkeztek es nem ketseges, hogy foleg a Galaxy Tab (masodik generacios) hasonlit az iPad-re..

Gondolom olvasol kulfoldi tech blogokat, forumokat, esetleg egyeb hireket. Azok a cikkek, hogy az Apple mikent valtoztatott meg dolgokat az IT vilagban, a kulfoldi sajtoban is megjelentek.

Ez nem fikazas...

(#155) Touch-ko válasza Tin (#151) üzenetére


Touch-ko
őstag

Altalanossagban irtam.... Olvasd mar el legalabb azt amit irok, es utana vedd a faradtsagot, hogy valaszolj ra!

Koszi

(#156) spuros válasza Touch-ko (#155) üzenetére


spuros
őstag

Tényleg nem akarok kötözködni, de használd már a szerkesztés funkciót ahelyett, hogy egy rakás embernek kezdessz külön hsz.-t.. Nem az én hülyeségem. Ezt az alapelvekből mentettem el. Télleg zavaró a 4-5 komment egymás után ugyanattól az embertől sorozatosan....

(#157) sirály12 válasza Touch-ko (#143) üzenetére


sirály12
őstag

Vááááá. Nem semmi hozzászólás!
Most neked vagy fizetnek, és akkor érthető a hozzászólás hossza, vagy nagyon ráérsz és nem tudsz mit kezdeni magaddal!

"Ad egy egyseget, pl egyszeru az egesz rendszer, mert peldaul, ha valaki iPhone-t hasznal, az megismeri az ikonokat, mit jelentenek, es ha leul egy Mac ele, akkor ugyanazokat az ikonokat fogja latni, ergo egyszeru lesz neki hasznalni meg az alapveto dolgokat egy asztali vagy noti gepen is..."
Tedd hozzá, hogy egy sok éve nem változó redszerrel, ami mondjuk meg mára kicsit unalmas lett, a mac-et mag hagyjuk, mert magyarisztánban ritka, mint a fehér holló.

Az itunest meg nem értem miért jó neked, hogy pénzért veszed meg, ami nekün ingyen van, tudod magyar törvények != amcsi törvények! Mert magyarban szabad letölteni saját használatra zenét! Én pénzt nem adnék érte, ami már amúgy is bennevan a termékek árában sarcként!

A többit nincs kedvem mindet megválaszolgatni, nekem nem fizetnek érte! És a munkaidőnek itt a vége! :DDD

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#158) Tin válasza Touch-ko (#155) üzenetére


Tin
veterán

elolvastam, 2 embernek is írtad, hogy miért fikázza az apple-t egy apple topikban. ez nem apple topik, tehát nem értem miért írtad 2 embernek is.

szerintem add fel ezt a tök felesleges harcot mindenki ellen. nem akarunk meggyőzni semmiről, te pedig úgysem fogsz tudni meggyőzni minket (legalábbis engem) az igazadról.

(#159) JanR válasza Touch-ko (#143) üzenetére


JanR
addikt

Azt hiszed ezek a dolgok egy másik OS-nél nincsenek meg? Öregem, kelj már fel az apple álom világodból. Senki nem írta részletesen, hogy egy x márka ennyivel és ezért jobb mint az apple, hanem mindenki leírta a véleményét - jelen esetben a nem tetszésüket :U Te meg kitérsz a részletekre - na ez mi ha nem fanatizmus?

Ezzel a hsz-eddel kb azt írtad, hogy az apple a Zisten, a többi meg csak egy ötletlopó hátul kullogó senki és különben is hol lennének, ha az apple nem lenne (Ennyi erővel, az apple hol lenne, ha a motorola nem lenne..). Ilyenek után még meglepődsz, hogy meg van a véleményünk az elvakult i fanatikusokról.

Soha nem foglak megérteni se Téged és a hozzád hasonló "foggal körömmel védem a kedvencem" típusú embereket. Nem érdekel, ha most ezen megsértődsz, vagy hülyének nézel. Én effektíve a saját szubjektív véleményemet írtam le egy fórumban (mert ugye ennek ez a célja), de jössz te és kápásból mindenkinek reagálsz, hogy megvédd az apple-t. Felesleges - már előttem is leírták, mi sem fogunk Téged meggyőzni, de Te sem fogsz Minket meggyőzni a saját igazadról, hiába is írsz esszét (amit most Én is megteszek - mert egész nap olvastam amiket írtál és megmondom őszintén nem egyszer okoztál kellemes másodperceket:) ).

Többen leírták, hogy tapasztalatból írják amit írtak, ahogy Én is úgy tettem az elején - miért olyan nehéz ezt elfogadni? Nincs két ugyan olyan ember - Én pl. soha nem vennék francia autót, valaki meg csak azt venne,

"Soroljam az elonyoket?
miben nyujt tobbet?" - Ezzel hasra vágtál, dobtam a cégnél egy ROFL-t. Ezt írtam neked is az elején: Úgy tudtam, hogy az apple termékekért azért kell annyival többet fizetni a konkurenciához képest, mert olyan szolgáltatásokat nyújt - íme, itt az i5, nagyon, de nagyon hibás maps-al, amit az emberek nem nyelnek le szó nélkül, főleg, hogy egy bizonyos minőséget megszoktak. Meglepő, de az apple is tud hibázni, ezt vagy meg érted, vagy nem.

Részemről OFF

(#160) McSpy válasza Touch-ko (#154) üzenetére


McSpy
őstag

A Samsung Store szinten. A Samsung tabletek az iPad utan erkeztek es nem ketseges, hogy foleg a Galaxy Tab (masodik generacios) hasonlit az iPad-re..

Ezekben az Apple nyert pert a Samsung ellen?

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#161) zseko válasza Touch-ko (#145) üzenetére


zseko
veterán

OMG, ez egy apple topik? :U Szövegértelmezésed nulla. A cégre írtam hogy rühellem a módszerei miatt, nem a termékeire hogy szarik. Próbáltam iPhone-t, nem győzött meg hogy jobb lenne a telefonomnál, igaz csak egy 3GS volt. Unokatesóm most fogja lecserélni erre a legújabbra, úgyhogy ki fogom tudni próbálni. Igaz ő navigációra is használja, kíváncsi leszek az arcára... :) És képzeld, mikor telefont vettem egy éve, gondolkoztam rajta hogy S2 vagy iphone, csak az iphone nem tudja azokat amiért én telefont cseréltem, így lett S2. Egy másodpercre sem bánom.

HR24.hu

(#162) PAtr0n válasza Touch-ko (#143) üzenetére


PAtr0n
addikt

Egy Apple mind fölött, Egy Apple kegyetlen, Egy Apple a sötétbe zár, Apple az Egyetlen.
:R :R :R

Felesleges már bármit is írni, látom semmi nem számít, a végletekig hajtod a hülyeséget.
De legalább szépen bebizonyítottad, hogy te is "közéjük" tartozol. Részemről befejeztem.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#163) Pete55555 válasza PAtr0n (#162) üzenetére


Pete55555
addikt

HATALMAS ! :R :C

...Szeretem leracsniztatni...

(#164) McSpy


McSpy
őstag

Ma van a nagy [Iphone] nap,ugyhogy az Iphone fanok igazoltan vannak távol :C

[ Szerkesztve ]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#165) gordonfreemN válasza Touch-ko (#94) üzenetére


gordonfreemN
addikt

"-Akkora a kereslet, hogy gyartani nem birnak annyit, amennyit el tudnak adni. En meg az itteni premier elott elmentem a boltba leadni a rendelesem, es mar csak oktoberi szallitast tudtak igerni.. Ez a multheten volt. A srac mondta, hogy a vasarlok 70%-a meg a premier elotti napokban az iPhone 5 miatt ment be a boltba. Szoval szerintem az eladas meg poroghet, hiszen alig par orszagban aruljak meg csak."

Erre akár a te stílusodban is válaszolva:

"Egy bolt? Ertem. Szoval vilagszerte tobb millio boltban lehet kapni, és a kis picike magyarországi boltocskában hiánycikk.

Ex mindent megmagyaraz:)

:R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#166) JanR válasza gordonfreemN (#165) üzenetére


JanR
addikt

Apple marketing:

8 millió vásárlóra számítunk az elején - akkor nem egyértelmű, hogy gyártanak 8 millió telefont? Erre kitalálják, hogy 5 milliónál már hiánycikk. Annyira szeretem mikor elhisznek egy reklámfogást :D

(#167) McSpy válasza JanR (#166) üzenetére


McSpy
őstag

Hát van aki megeszi,van aki nem :C

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#168) Xero válasza JanR (#166) üzenetére


Xero
nagyúr

A gyártás kapacitása nem úgy működik, hogy két héttel ezelőtt ennyire számítunk, legyártunk ennyit.
Ha nincs több gép, nincs több hely az embereknek, ráadásul a beszállítók sem bírják az iramot, akkor mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#169) gordonfreemN válasza Xero (#168) üzenetére


gordonfreemN
addikt

:F

Ha ilyen cégnél dolgozol, akkor nekik elég szarul mehet.
Versenyszférában ez a hozzáállás nem megengedhető.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#170) Xero válasza gordonfreemN (#169) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha van rá lehetőség beraknak még egy műszakot, vagy komplett gyártó sort, ne adj Isten kiszervezik a gyártást.

Versenyszférában sem két hét alatt alakítják ki a kettős termelékenységű gyártást pusztán az első roham kedvéért. Tisztában vannak vele, hogy mi az a gyártó kapacitás, ami valamennyire képes tartani a kezdeti rohamot, de később sem fog veszteséget termelni.

Nyilván, ha folyamatosan ekkora rendelések jönnek a reatailektől, akkor ők is bővítenek.

Másrészt hülyék lennének nem fenntartani az "őrjöngést" a termék körül.

Egyébként gyártásban-gépiparban nincs semmi tapasztalatom és nagy valószínűséggel nem is lesz. A véleményemet több ismerősöm által megosztott tapasztalatokra alapozom, akik jellemzően nevesebb multiknál, vagy azok beszállítójánál tevékenykednek.

[ Szerkesztve ]

(#171) gordonfreemN válasza Xero (#170) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszönöm, nincs több kérdésem.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#172) Gebriel válasza gordonfreemN (#171) üzenetére


Gebriel
veterán

Hát ja... :)

(#173) Xero válasza gordonfreemN (#171) üzenetére


Xero
nagyúr

Akkor világosíts föl kérlek. :K

Sosem szégyen tanulni.

(#174) Gebriel válasza Xero (#173) üzenetére


Gebriel
veterán

Amit leírtál az teljesen jó..meg is köszönte. ;)

(#175) McSpy


McSpy
őstag

Az Apple rajongók elhivatottságát legjobban az a sorbaálló rajongó példázza, aki az [origo] helyszíni tudósítójának azt mondta, hogy jóformán utána se olvasott annak, hogy mik az iPhone 5 újdonságai: ha az Apple új készüléket ad ki, akkor ő azt megveszi.

Hát ez az Apple feeling :K

[itt]bővebbet

[ Szerkesztve ]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#176) Touch-ko válasza sirály12 (#157) üzenetére


Touch-ko
őstag

Vááááá. Nem semmi hozzászólás!
Most neked vagy fizetnek, és akkor érthető a hozzászólás hossza, vagy nagyon ráérsz és nem tudsz mit kezdeni magaddal!
-elfogytam az ervek?

"Ad egy egyseget, pl egyszeru az egesz rendszer, mert peldaul, ha valaki iPhone-t hasznal, az megismeri az ikonokat, mit jelentenek, es ha leul egy Mac ele, akkor ugyanazokat az ikonokat fogja latni, ergo egyszeru lesz neki hasznalni meg az alapveto dolgokat egy asztali vagy noti gepen is..."

Tedd hozzá, hogy egy sok éve nem változó redszerrel, ami mondjuk meg mára kicsit unalmas lett, a mac-et mag hagyjuk, mert magyarisztánban ritka, mint a fehér holló.
Unalmas? Szerintem a jo bevalt dolgokon felesleges valtoztatmi.

-Az, hogy a Mac mennyire van elterjedve, arrol annyit, hogy amig Mo-n eltem 2 Mac-et is vettem, es nem egy ismerosom hasznal, hasznalt Mo-n Mac-et.
Attol mert, hogy a magyar fizetesek a beka s_gge alatt vannak, arrol nem az Apple tehet..

Az itunest meg nem értem miért jó neked, hogy pénzért veszed meg, ami nekün ingyen van, tudod magyar törvények != amcsi törvények!

-lol, eleg szomoru, hogy a kalozkodas-mert ez az, illegalis.. Ha a bunozes ezen formaja illegalis, akkor ott valami nagyon nagy baj van a rendszerrel..
Gondolom neked is tetszene, ha dolgozol egy albumodon, vagy egy filmen, es milliok nem fizetnenek a munkadert. Tenyleg, ha a melohelyeden nem fizetnenek ki honap vegen, te nem lennel felhaborodva?

Mert magyarban szabad letölteni saját használatra zenét! Én pénzt nem adnék érte, ami már amúgy is bennevan a termékek árában sarcként!
Lol, milyen termekekben van benne? A tej araban?

A többit nincs kedvem mindet megválaszolgatni, nekem nem fizetnek érte! És a munkaidőnek itt a vége!

(#177) spuros


spuros
őstag

"eleg szomoru, hogy a kalozkodas-mert ez az, illegalis.. Ha a bunozes ezen formaja illegalis, akkor ott valami nagyon nagy baj van a rendszerrel..
Gondolom neked is tetszene, ha dolgozol egy albumodon, vagy egy filmen, es milliok nem fizetnenek a munkadert. Tenyleg, ha a melohelyeden nem fizetnenek ki honap vegen, te nem lennel felhaborodva?
"

Na azért meg ne sajnáljam őket.. Szegény 50 Cent meg a többi tróger nem keres csak havi 100 csillió dollárt. Itthon is sírnak az Ákos félék miközben rogyásig van zsével. Azért mert vki csóró és nem nagyon akar/tud költeni 3-4 ezret egy adag zenére/filmre az nem szórakozhat és nem érdemli meg az efféle jussokat?

Most egy nagyon rossz példát hoztál fel.

[ Szerkesztve ]

(#178) PAtr0n válasza spuros (#177) üzenetére


PAtr0n
addikt

Végig rossz példákat hoz fel, fel se fogja miről beszélünk, és csak bullshitet nyomja.
Szerintem hagyd békén, főjjön a levében ;)

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#179) gordonfreemN válasza PAtr0n (#178) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szerintem is hagyjuk... :)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#180) sirály12 válasza Touch-ko (#176) üzenetére


sirály12
őstag

"Tedd hozzá, hogy egy sok éve nem változó redszerrel, ami mondjuk meg mára kicsit unalmas lett, a mac-et mag hagyjuk, mert magyarisztánban ritka, mint a fehér holló.
Unalmas? Szerintem a jo bevalt dolgokon felesleges valtoztatmi."

Végül is elég a trabant is, azzal is eljutsz mindenhová! ;] Meg persze a feketefehét tv is elég, mert ugyanazt a képet látod rajta! :DDD Minek fejleszteni, változtatni, felelsleges!

"Az, hogy a Mac mennyire van elterjedve, arrol annyit, hogy amig Mo-n eltem 2 Mac-et is vettem, es nem egy ismerosom hasznal, hasznalt Mo-n Mac-et.
Attol mert, hogy a magyar fizetesek a beka s_gge alatt vannak, arrol nem az Apple tehet.."

Ettől még nem lesz elterjedt magyarban! Vehetsz te 10 mac-at is, akkor sem lesz elterjedt magyarisztánban! :P

"lol, eleg szomoru, hogy a kalozkodas-mert ez az, illegalis.. Ha a bunozes ezen formaja illegalis, akkor ott valami nagyon nagy baj van a rendszerrel..
Gondolom neked is tetszene, ha dolgozol egy albumodon, vagy egy filmen, es milliok nem fizetnenek a munkadert. Tenyleg, ha a melohelyeden nem fizetnenek ki honap vegen, te nem lennel felhaborodva?"

Lol, még a magyar törvényeket sem ismered! Magáncélra letölteni audió és videó állományokat nem illegális! Fel kellene nőni, és utánanézni a dolgoknakl! :W

"Mert magyarban szabad letölteni saját használatra zenét! Én pénzt nem adnék érte, ami már amúgy is bennevan a termékek árában sarcként!
Lol, milyen termekekben van benne? A tej araban?"

Minden adathordozó árában bennevan a jogdíj! Nem tudtad? :U És még te vitázol, amikor semmivel nem vagy tisztában? A vinyók, cd és dvd lemezek, memkarik, stb. minden adathordozó árában benne van! Mint fenntebb írtam nem vagy tisztában a dolgokkal!

Ha nem akarsz vitázni, az csak nekem jó, mertakkor nem kelle ennyi sületlenséget megválaszolnom!

[ Szerkesztve ]

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#181) Touch-ko válasza PAtr0n (#178) üzenetére


Touch-ko
őstag

Jah, hogy en nyomom a bullshit-et? Azert, mert ki mertem mondani, hogy a vilagszinten illegalis letoltes bunozesnek minosul a normalis orszagokban es ezert itt borton jar, te pedig otthon magancelra letoltheted. Magancelra letoltheted, de meg nem oszthatod. Gondolom torrentet, vagy Limewire-t hasznalsz. Ezek letolteskor ugyanugy fel is toltenek, ergo a mar letoltott adatokat meg is osztod, igy mar nem beszelhetunk legalis dologrol...

Viszont megnyugodtam, mert ez siman lopasnak minosul amit en elitelek, es ezek szerint meg mindig nincs baj az igazsagerzetemmel..

@Siraly12

Végül is elég a trabant is, azzal is eljutsz mindenhová! Meg persze a feketefehét tv is elég, mert ugyanazt a képet látod rajta! Minek fejleszteni, változtatni, felelsleges!

Igen, a ketto szerintem is ugyanaz.. :W :W

Attol mert, hogy a magyar fizetesek a beka s_gge alatt vannak, arrol nem az Apple tehet.."
Ettől még nem lesz elterjedt magyarban! Vehetsz te 10 mac-at is, akkor sem lesz elterjedt magyarisztánban!

Arrol nem az Apple tehet. Sokan pont az arai miatt szidjak..

Lol, még a magyar törvényeket sem ismered! Magáncélra letölteni audió és videó állományokat nem illegális! Fel kellene nőni, és utánanézni a dolgoknakl!

-Eleg szomoru, mert ez lopasnak minosul, akarhogy is nezzuk. Valakinek a termeket, amin dolgozott letoltod es hasznalod. Ennek illegalisnak kellene lennie, ugy, mint a vilag normalisabb reszein...

Minden adathordozó árában bennevan a jogdíj! Nem tudtad?

Ez meg nem jogosit fel senkit arra, hogy mas munkajat ellopja..

És még te vitázol, amikor semmivel nem vagy tisztában?
Tudom, hogy van Artisius, amin van matrica, azon van jogdij. Ennyi. Ez pont azert van, mert a sok olyan van mint TE..

A vinyók, cd és dvd lemezek, memkarik, stb. minden adathordozó árában benne van! Mint fenntebb írtam nem vagy tisztában a dolgokkal!

Csak azon termekeken van Artisus ado, amin a hologramos matrica is megtalalhato a csomagolason. Viszont ettol TE meg a termekert nem fizettel amit letoltottel a netrol. Vagy ugy gondolod, hogy pl egy 1TB-s HDD-n levo max 1000HUF-os Artisus dij megfizetese egyenlo azzal, hogy pl.: letolts 1.000.000 zeneszamot ingyen, plusz 40 filmet?

Ha nem akarsz vitázni, az csak nekem jó, mertakkor nem kelle ennyi sületlenséget megválaszolnom!
-Ne is valaszolj, mert akkora butasagokat irsz..

[ Szerkesztve ]

(#183) Pete55555 válasza Touch-ko (#181) üzenetére


Pete55555
addikt

"es ezek szerint meg mindig nincs baj az igazsagerzetemmel."
Megmondanam middel van baj, de nem érne meg egy bannt. :U

...Szeretem leracsniztatni...

(#184) sirály12 válasza Touch-ko (#181) üzenetére


sirály12
őstag

Ki beszélt itt torrentről? Letöltésről volt szó! Letölteni pedig saját célra szabad zenét!

"Viszont megnyugodtam, mert ez siman lopasnak minosul amit en elitelek, es ezek szerint meg mindig nincs baj az igazsagerzetemmel.." :DDD

[ Szerkesztve ]

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#185) gordonfreemN válasza Touch-ko (#181) üzenetére


gordonfreemN
addikt

"Ezek letolteskor ugyanugy fel is toltenek"

Hogy te mikre ra nem jossz :U

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#186) sirály12 válasza gordonfreemN (#185) üzenetére


sirály12
őstag

:DDD

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#187) JanR válasza Touch-ko (#181) üzenetére


JanR
addikt

"Végül is elég a trabant is, azzal is eljutsz mindenhová! Meg persze a feketefehét tv is elég, mert ugyanazt a képet látod rajta! Minek fejleszteni, változtatni, felelsleges!
Igen, a ketto szerintem is ugyanaz.."

Megint jössz ezzel a baromsággal. Ugyan az, hogy a vasút nem konkurenciája a telekommunikációnak. Tudod te mi az, hogy 'HASONLAT' ?

De Én is végleg befejezem, mert veled teljesen felesleges az eszmecsere, mert nem vagy hajlandó szélesebb látókörben gondolkodni.

"Arrol nem az Apple tehet. Sokan pont az arai miatt szidjak.." - itt most nem az áráról volt szó, hanem a szolgáltatás minőségéről és az óra számlap lopásról ( és ne gyere azza, hogy az iPad, mert az is Apple termék ).

(#188) sirály12 válasza Touch-ko (#181) üzenetére


sirály12
őstag

"Arrol nem az Apple tehet. Sokan pont az arai miatt szidjak.."

Hogy is jön ez ide? Kevered a szezont a fazonnal és beszélsz össze-vissza! Arról volt szó, hogy nincs elterjedve! Érted? Elterjedve! Ennyi! ;)

"Eleg szomoru, mert ez lopasnak minosul, akarhogy is nezzuk. Valakinek a termeket, amin dolgozott letoltod es hasznalod. Ennek illegalisnak kellene lennie, ugy, mint a vilag normalisabb reszein..."

Végül is te jobban el tudod dönteni, mint a törvényhozók! Nem gondolod, hogy kicsit gondolkodni kellene? :DDD

"Tudom, hogy van Artisius, amin van matrica, azon van jogdij. Ennyi. Ez pont azert van, mert a sok olyan van mint TE.."

Nem! Ha én meg senki nem szedné le a netről ingyen akkor is lenne jogdíj, mert így biztosan van belőle bevétel! A gondolkodásmódod kicsit fura nekem! A sok léhűtő jogvédőnek is élni kell valamiből! Erre gondoltál? Olyan országokban, ahol a varezolás közel sem olyan mint magyarban, ott is vannak jogvédők, vajon minek?

"Csak azon termekeken van Artisus ado, amin a hologramos matrica is megtalalhato a csomagolason. Viszont ettol TE meg a termekert nem fizettel amit letoltottel a netrol. Vagy ugy gondolod, hogy pl egy 1TB-s HDD-n levo max 1000HUF-os Artisus dij megfizetese egyenlo azzal, hogy pl.: letolts 1.000.000 zeneszamot ingyen, plusz 40 filmet?"

Egy valamit be kellene látnod: azért is szól a törvény úgy, hogy magáncélra leszedni szabad, mert abból senkinek nem lesz haszna, vagyis én ha leszedem nem adhatom el. De ha nem lenne rajta jogdíj, akkor sem biztos, hogy elmennék moziba, és megnézném pl azt a filmet. Érted? Gondolj bele, mennyi vinyó cd,dvd stb. fogy, aminek jó részére soha nem kerül film, és azután is ki van fizetve ez a sarc, szerinted olyan rosz üzlet ez a jogvédőknek?

"-Ne is valaszolj, mert akkora butasagokat irsz.."

Ezen derültem a legjobbat! A törvényeket sem ismered, jössz itt a fellengőzésekkel és még én írok butaságokat. Nem úgy mennek a dolgok, ahogy azt egyes emberek szeretnék(hála az égnek), hanem úgy, ahogy azt megszavazták a parlamentben. Itt élsz Magyarországon? Akkor ezek a törvények érvényesek rád is! Ha pedig valamit szabad a törvények szerint, akkor ne Te mond már meg, hogy mi a tuti! Vagy netán képviselő akarsz e lenni, mert a hozzáállásod nagyon olyan! ;]

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#189) PAtr0n válasza Touch-ko (#181) üzenetére


PAtr0n
addikt

Olyan édes vagy, egyelek meg, már az illegális letöltésnél tartunk meg a lopásnál.
Nem csodálkoznék, ha pár hét múlva (mert sejtem nem adod fel a hülyeséged osztását), már az Afrikában éhező 3 éves, de véres AK47-el pózoló banturól fogunk olvasni itt és arról, hogy az ottani polgárháborúról sem az Apple tehet. Még szép.

Az igazságérzettel nem lenne baj, a tudatlanságoddal annál több.
De ha már lopásnál tartunk ajánlom figyelmedbe a the pirate bay torrentoldal egyik karikatúráját amit akkor tettek ki évekkel ezelőtt amikor beperelte őket a svéd kormány:

Le merem fogadni, hogy még te is lopsz. Az a baj, hogy amióta van internet, a lopás fogalma nem kicsit átértékelődött.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#190) gordonfreemN válasza PAtr0n (#189) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ha o nem is, a telefonja biztos ;]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#191) Touch-ko válasza JanR (#187) üzenetére


Touch-ko
őstag

``Megint jössz ezzel a baromsággal. Ugyan az, hogy a vasút nem konkurenciája a telekommunikációnak. Tudod te mi az, hogy 'HASONLAT' ?``

Tudom mi az, hogy hasonlat. Es Te, vajon tudod mi az, hogy rossz hasonlat?

@Siraly:

`Hogy is jön ez ide? Kevered a szezont a fazonnal és beszélsz össze-vissza! Arról volt szó, hogy nincs elterjedve! Érted? Elterjedve! Ennyi!
Ugy jon ide, hogy fentebb is pont a dragasag miatt szidtak az Apple-t. Szerintem mar te is leirtad ezt egy masik forumban..

Végül is te jobban el tudod dönteni, mint a törvényhozók! Nem gondolod, hogy kicsit gondolkodni kellene?

A torvenyhozoitokrol inkabb ne is beszeljunk. A vilag azon rohog, hogy milyen torvenyeket hoztak.

Egy valamit be kellene látnod: azért is szól a törvény úgy, hogy magáncélra leszedni szabad, mert abból senkinek nem lesz haszna, vagyis én ha leszedem nem adhatom el.

Egyetlen kerdes: Ha magadnak toltod le mas munkajat, azzal nem okozol kart a szerzonek?

De ha nem lenne rajta jogdíj, akkor sem biztos, hogy elmennék moziba, és megnézném pl azt a filmet. Érted? Gondolj bele, mennyi vinyó cd,dvd stb. fogy, aminek jó részére soha nem kerül film, és azután is ki van fizetve ez a sarc, szerinted olyan rosz üzlet ez a jogvédőknek?
-Jah persze..

"-Ne is valaszolj, mert akkora butasagokat irsz.."
Ezen derültem a legjobbat! A törvényeket sem ismered, jössz itt a fellengőzésekkel és még én írok butaságokat. Nem úgy mennek a dolgok, ahogy azt egyes emberek szeretnék(hála az égnek), hanem úgy, ahogy azt megszavazták a parlamentben. Itt élsz Magyarországon?
Nem nem elek Magyarorszagon..
Ha pedig valamit szabad a törvények szerint, akkor ne Te mond már meg, hogy mi a tuti! Vagy netán képviselő akarsz e lenni, mert a hozzáállásod nagyon olyan! ````
Igen LOL kepviselo akarok lenni:))

[ Szerkesztve ]

(#192) PAtr0n válasza Touch-ko (#191) üzenetére


PAtr0n
addikt

Jesszusom...
Szerintem rajtad röhög az összes moderátor már. Látszik, hogy nem magyarországon élsz, de még csak nem is itt a földön.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#193) sirály12 válasza Touch-ko (#191) üzenetére


sirály12
őstag

"Nem nem elek Magyarorszagon.."

Akkor cselekedj úgy, ahogy az ország törvényei amiben élsz rendelkeznek! De nekem ne mond már meg, hogy én itt magyarban hogyan tegyek bármit is!

"A torvenyhozoitokrol inkabb ne is beszeljunk. A vilag azon rohog, hogy milyen torvenyeket hoztak."

Ebben van valami, de attól még máshol sincsenek teljesen tisztázva ezek a kérdések! Vagy csak nem betartható törvényeket hoznak. Így szerintem nincs miről beszélni!

"Egyetlen kerdes: Ha magadnak toltod le mas munkajat, azzal nem okozol kart a szerzonek?"

Így van! Csűrheted csavarhatod, de akkor is így van! Mert ha te meghallgaszt a rádióban egy számot, és felveszed kazira, ahogyan régen csináltuk, akkor te kárt okozol a szerszőknek? :DDD
A különbséget kellene látni, nem pedig csak osztani az észt!

"Igen LOL kepviselo akarok lenni:)) "

Gondoltam, a hozzáállásod már megvan hozzá! ;]

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#194) gordonfreemN válasza Touch-ko (#191) üzenetére


gordonfreemN
addikt

"Nem nem elek Magyarorszagon.."

miért van az az érzésem, hogy te csak ezért jársz ide?
"nem mo-n élek, nem mo-n élek" :U
;]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#196) JanR válasza gordonfreemN (#194) üzenetére


JanR
addikt

"Touch-ko (Szerencsere jo messze Magyarorszagtol.)" Sok mindent elárul a hozzáállásáról :U

[ Szerkesztve ]

(#197) Gebriel


Gebriel
veterán

Nem kicsit már személyeskedtek. :U

(#198) Pete55555 válasza Gebriel (#197) üzenetére


Pete55555
addikt

Ahogy fentebb is írták, gondolom az összes modi (és fórumozó) rajta röhög... Bár eddig csak vicces volt, de mostmár nagyon kezd fájni.

"De nem Mo. -n élek".... :DDD

...Szeretem leracsniztatni...

(#199) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mindenki vegyen vissza a fordulatszámból, Touch-ko, te különösen!

(#200) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ebből látszik a két kontinens különböző szemléletmódja, és hozzáállása. :U

(tudnak racionálisan dönteni...)

a kommenteket olvasva 4 év után most derült ki nekem, hogy milyen sok USA-beli PH-s van ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.