Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) bruti01 válasza Kalandor (#199) üzenetére


bruti01
őstag

De sok szabadidejük van az embereknek :))

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#202) McSpy válasza Mr.Csizmás (#200) üzenetére


McSpy
őstag

Kívülről könnyű okosnak lenni :K :C

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#203) Colos1 válasza Mr.Csizmás (#200) üzenetére


Colos1
őstag

Amerikában nem csak az Apple mossa az emberek agyát, hanem a jogvédő szervezetek is. Elhitetik, hogy a zenész éhen hal, ha letöltenek. Ugyan ez volt, amikor megjelentek a magnókazetták. (Ezt írták is előttem, hogy ha felveszel a rádióból valamit, az is ugyanolyan lopás, mint letölteni...És akkor is azzal propagáltak, hogy tönkreteszik a zenészeket)

Amúgy érdekes mód egyik jogvédő szerv sem mondja el, hogy a zenéért, albumért, stb. kifizetett összegnek több mint a fele a kiadónak megy... Azaz ha én veszek egy CD -t a boltban 4000 Ft -ért, abból 2000 a kiadóé. Ezért fogtak össze a letöltések ellen, mert féltik ezt a hatalmas bevételt. Nem a zenész érdekli őket, hanem a saját bankszámlájuk.

Én többnyire régi zenéket hallgatok, amelyek előadói vagy már vagy nem élnek, vagy olyan öregek, hogy már nyugdíjas mind. Most akkor én miért fizessek érte? Azért, hogy a kiadó gazdagodhasson? Vagy a zenész unokájának? Ő keresse meg a saját zenével a pénzét... A kiadót meg geostacionárius pályáról sz@rom le...

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#204) Mr.Csizmás válasza Colos1 (#203) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

South Park: Keresztény Rock s07e09 :K

(#202) McSpy parancsol? :F

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#207) spuros válasza Mr.Csizmás (#204) üzenetére


spuros
őstag

Ugyanezt a South Park részt kerestem.. Megelőztél. :C

(#206) Touch-ko Parázson táncolsz ahogy nézem. Mielőtt kidobnak jobb ha zárod a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#208) Alan[HUN] válasza Touch-ko (#206) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Szerintem Kalandorral ne vitatkozz, moderátor, nem kicsit, nagyon.:DD

(#209) Pete55555 válasza Touch-ko (#205) üzenetére


Pete55555
addikt

Most csak ennyit találtam. Ha érdekel keress még utána.

...Szeretem leracsniztatni...

(#210) spuros válasza Pete55555 (#209) üzenetére


spuros
őstag

Köszi. Ez hasznos infó.

(#211) PAtr0n válasza Touch-ko (#205) üzenetére


PAtr0n
addikt

Látom még mindig nem vagy tisztában a lopás fogalmával. Pedig Colos1 kolléga is szépen érthetően leírta, hogy ott a "mesés" amerikában mi a helyzet. Hovatovább valószínűleg EZ a hsz.-em is elkerülte a figyelmedet, ami ugyanezt mutatja be (vagy talán nem megy az angol?).
Vagy itt van az South park rész amit picit lentebb (valakinek fentebb) linkeltek.

Ami meg a személyeskedést illeti, az utóbbi két hozzászólásod is bővelkedik benne, pedig az a 2 eddigi legrövidebb...

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#212) szimike79 válasza Colos1 (#203) üzenetére


szimike79
őstag

Bár ez már bőven a topik témáján kívűl esik, de annyit hozzá tennék, hogy ez a nagy jogvédelem egy kicsit sántít. Pár hónappal ezelőtt láttam egy riportot, és ott erőteljesen megkérdőjelezhető lett számomra ez a nagy herce-hurca. Azt kell hogy mondjam, hogy a zenészek és a dalszövegírók jogai, és a bevételük egy CD eladásából kb a nullával egyenlők. Egy boltban hivatalosan eladott CD 3-4 ezer forintos árából a zenész kb 200 forintot, a dalszövegíró (ha nem a zenész maga írta a szöveget) talán 50 forintot ha kap. A többit a kiadó és a kereskedelmi gépezet zsebeli be. Ez így ebben a formában eléggé faramuci helyzet. Akkor tulajdonképpen kinek is kellene a jogait védeni? Mert akkár hogy is nézem, nem azokét védi, akik tényleg megérdemelnék, azért, amit letesznek az asztalra. :F

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#213) McSpy válasza Mr.Csizmás (#204) üzenetére


McSpy
őstag

ebből látszik a két kontinens különböző szemléletmódja, és hozzáállása
Amint valaki kimegy,mindent jobban tud,arról hogy mi van itthon,megváltozik a szemléletmódja,és a hozzáállása :K

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#214) Mr.Csizmás válasza McSpy (#213) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

még mindig HU országkódos vagyok :F :U (ha nekem szól a tárgy)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#215) McSpy válasza Mr.Csizmás (#214) üzenetére


McSpy
őstag

Nem téged bírállak,hanem ellenkezőleg,egyetértek veled :K

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#216) Mr.Csizmás válasza McSpy (#215) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

közben nekem is leesett, ahogy összeraktam a hsz-eket. písz :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#217) Xero válasza McSpy (#213) üzenetére


Xero
nagyúr

Én még itthon vagyok pár hónapig (reméljük), de a kint (nem tengeren túl) töltött idők már megváltoztatták a szemléletemet, az országgal, az emberekkel és a helyzetekkel kapcsolatban is.

Ezt normálisnak látom. Ha az ember megismer egy más közeget-kultúrát, akkor más szemszögből, valamennyire kívülállóként tud tekinteni a problémákra, és talán racionálisabban át is látja. Nyilván vannak olyan dolgok amiket megélés nélkül nem tud jól megítélni az ember, de az itt felvetett probléma pont nem olyan.

(#218) McSpy válasza Xero (#217) üzenetére


McSpy
őstag

Szerintem aki tartósan kint él/dolgozik,mivel azért itt gyorsan változik minden,nem tudja olyan mértékben követni,hogy reálisan tudjon kintről véleményt alkotni,főleg gazdasági dolgokban :K

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#219) Xero válasza McSpy (#218) üzenetére


Xero
nagyúr

Miről marad le? RTL hírek? Ugyanmár.
Ránéz a portfolio.hu-ra, a komolyabb hír siteokre, átnézi az árakat és készen is van.

De mint írtam, nyilván vannak olyan dolgok amik nagyon lokálisak és meg kell élni, de a gazdaság az pont nem ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#220) McSpy válasza Xero (#219) üzenetére


McSpy
őstag

Amiket az ujságok írnak az nem mindig egyezik a valósággal :K

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#221) gordonfreemN válasza Xero (#219) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Elég egyszerűen fogod fel.
Ne feledd! Egyetlen dolog, amivel több leszel odakint az a pénzed!
Minden másból kevesebb leszel!
Nem kell elhinni! Sőt, ne is hidd!
...Csak ne feledd! :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#222) Xero válasza gordonfreemN (#221) üzenetére


Xero
nagyúr

A pénz egy tényező, de sorolom a saját érveimet:
-normálisabb-élhetőbb környezet
-vidámabb emberek
-több lehetőség a szokásos mókuskereken túl
-az alpok lábánál élhetek (Ez nálam a legerősebb motiváló tényező. Egyszerűen úgy akarom leélni az életemet, hogy reggelente a havas hegycsúcsok látványa fogadjon a teraszon és fél óra távolságra legyenek Európa igen komoly síterepei. Ezért akár kevesebb pénzért is hajlandó lennék menni, ha abból fenn tudnám tartani az életet és élhetnék a síelésnek-boardozásnak a szabadidőmben.)
-a kultúrális-társasági élet gazdagabb

és a legfontosabb:
-a jövendőbeli gyerekeimnek biztosabb alapok, és ennek a nehéz döntésnek-lépésnek a szükségtelensége

[ Szerkesztve ]

(#223) PAtr0n válasza Xero (#222) üzenetére


PAtr0n
addikt

Ja azt eddig nem tudtuk, hogy alpok lába meg ilyenek. Na oda én is szívesen mennék, már csak azért is, mert már éltem arrafelé pár hónapot és nekem is bejött, teljesen másak az emberek, az életszínvonalról meg ne is beszéljük szerintem.

De itt elsősorban amerikáról volt szó, mert sajnos a földtől elszakadva még mindig ott élnek a legtöbben. De már annyira kezdünk OFF topic lenni, hogy hajjaj...

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#224) Xero válasza PAtr0n (#223) üzenetére


Xero
nagyúr

Nyilván, csak a pénz mint kizárólagos motiváció dologra próbáltam reagálni a saját szemszögemből. Nekem az emberekben a közvetlenség és a boldogság volt feltűnő, ahogyan azt már említettem is. Nem érzi magát outsidernek annyira az ember annyira. Mondjuk ilyen szempontból francia alpok lábához nem mennék. Ott még a fizető vendégeket is hülyén kezelik sok esetben. (Már nagyon off, de franciáknál pl alapszály a nyelv ismerete. Ha valaki odaállít és elkezd angolul-németül beszélni, akkor bizony sokszor dacból nem válaszolnak. Viszont amint franciául indítok, egyből könyebb a helyzet. Ezzel szemben a bajoroknak pont mindegy, hogy alig beszélem a nyelvüket, boldogan fogadnak akár angolul, akár franciául beszél az ember.)

Mondjuk British Columbiában is eltengetném az életemet, ha már tengeren túlról van szó. :P

[ Szerkesztve ]

(#225) PAtr0n válasza Xero (#224) üzenetére


PAtr0n
addikt

Így van a pénz nem minden, főleg manapság amikor az ember még jobban biztonságban szeretné magát tudni, és megóvni a családját amitől csak lehet. Tehát csak nyugodtan élni, úgy gondolom ez előrébb való minden pénznél. Sajnos erre Magyarisztán egyre inkább nem a megfelelő hely. A franciákról halottam, de nem is értem hogy várhatják el, hogy tudjon az ember frencsül. A bajorok meg jó arcok, nem csinálnak problémát abból ha csak hadoválsz, megértetik magukat :)

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#226) Colos1 válasza Xero (#222) üzenetére


Colos1
őstag

Az teljesen más, ha Európában maradsz. Az Amerikaiakkal alapvetően az a baj, hogy ott egy átlag ember IQ -ja akkora, amellyel itt Magyarországon már kisegítőbe küldik az embert - még... :( -, de mégis azt hiszik, hogy ők sz@rták a spanyol viaszt... Nagyképűbb népet még nem nagyon láttam.

Amikor Mr. Laden lebontatta a WTC -t, a következő nap a tanár 1 perces csendet tartott. Mondom a végén: "Akkor most azokért az emberekért tartsunk csendet, akiket az amerikai terror ölt meg a 3. világbeli országokban..." Volt csend, de a megdöbbenéstől.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#227) gordonfreemN válasza Xero (#222) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Jó, megértem, ha utálod ezt az országot.
Én voltam már olyan helyzetben, hogy alig vártam, hogy egy hónap után hazaérjek. Buktatók mindenhol vannak.
Amúgy rettentő szép helyre mész. Tapasztaltam már párszor.
Mondjuk most is fogom, decemberben, de nekem annyi idő egyelőre untig elég lesz.
Lehet már én is mentem volna, ha nem lenne olyan munkám, amilyen.
Nekem mindig eszembe jut az is, hogy mi lesz itthon anyámmal, meg apámmal. Sajnos ezeknek a dolgoknak hátat kell fordítani, mert nem tudsz hazaugrani azért, hogy elszaladj velük a kórházba.
Nem akarok többet papolni, úgyis azt gondold, honnan tudnám én.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#228) Alan[HUN] válasza Colos1 (#226) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Amerikaiakról annyit, hogy megtörtént mondatok: (YFU cserediákprogram)
- Magyarország az valahol Ázsiában van, nem?
- Ilyenetek van otthon? (medencére mutat)
- Milyen rossz lehet, hogy Németországban háború van...

... [dobpergés]

- Hány óra autóval eljutni Európába?

A szomorú, hogy ezt komolyan is gondolják. Meg tanulnak 8 éve amerikai történelmet (300 év indiánok nélkül), meg 2-3 év világtörténelmet (3000 év, a görögök nélkül). Előbb tanulják meg az 52 államot, fővárossal, mint a kontinenseket. Tehát gyakorlatilag arra vannak nevelve eleve, hogy ne lássanak ki az országból! Nem meglepő módon a hírekben is Afrika, Afganisztán van, Európa alig...

Slusszpoén: Mindezt egy ismerős mesélte, aki kint tanul. Egyik nap amerikai törvényekből volt kvíz, 25 kérdéssel. Mivel pont előtte tanulta ezeket itthon (semmi extrára nem kell gondolni, 10-es gimnazista anyag, és nem valami speciális jogi suliba járt), átnézte az alkalomra. Osztály 35 fő, plusz ő, választások előtt. Ehhez képes a kérdésre adott válaszok arány kb. 15/4 volt. A magyar javára! Tehát a saját törvényeikből (Függ.-ségi Nyilatkozat, stb.) többet tudott, mint az amerikaiak!

Ui.: Ez már meredeken off, de nagyon idevágott, meg amúgy is elmúlt pár hsz.-ben egész komoly kis társalgás alakult ki...:))

[ Szerkesztve ]

(#229) McSpy válasza Alan[HUN] (#228) üzenetére


McSpy
őstag

Igen ez így van már egy másik fórumba is írtam,hogy az unokaöcsém már van 15 éve kint él,és most hogy elvett egy magyar-amcsi csajt,így lett amcsi állpolgár,a felesége még egyetemre jár,és azt mondta ha a gyerekei iskoláskorba érnek hazajönnek és itt tanítatják őket,mert a kinti iskola az katasztrófa :K

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#230) Xero válasza McSpy (#229) üzenetére


Xero
nagyúr

Azért a felsőoktatásuk sokkal használhatóbb.

(#231) McSpy válasza Xero (#230) üzenetére


McSpy
őstag

Ha arra gondolsz hogy az ÉLETRE nevelnek akkor igen,de amúgy meg nem :K

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#233) Xero válasza McSpy (#231) üzenetére


Xero
nagyúr

Pontosan erre gondoltam. Használhatóbb tudást nyújtanak, nem a száraz lexikális tudásra mennek rá.

(#234) Ricardo válasza Xero (#233) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez már a ló másik oldala. A használható tudás jó dolog, sőt hasznosabb mint a sok "felesleges" lexikális adat, de egy bizonyos alapszint nem ártana. Nincsenek tisztában a világgal. Amerika létezik, a többiről fogalmuk sincs.
Alapműveltség nem ártana azért.

[ Szerkesztve ]

(#235) fateless válasza Ricardo (#234) üzenetére


fateless
veterán

Nevezzük át a topic-címet "A német bíróság gondolkodik, nem úgy, mint az amerikai" címre ;]

Tény, hogy sok amerikai nem rendelkezik túl stabil alapszinttel a lexikális tudást tekintve, de ha figyelembe vesszük azt, hogy az USA kb egy Európányi léptéket takar, majd megvizsgáljuk azt, hogy például itt Magyarországon mekkora ismerettel rendelkezik mondjuk egy átlag 20 éves, 30 éves 40 éves 50 éves és 60 éves a kontinensünkről, akkor attól tartok, siralmas eredményekre jutnánk. Nem egy külföldivel van alkalmam napról napra találkozni személyesen (ma három amerikaival fogok, valamint egy angollal és egy filippinóval, este pedig egy új-zélandival) és nem csak az okosokkal, de az általános műveltségük messze nem olyan szégyenletes, mint ahogy a köztudatban van. Persze nagyon más, mint az európai, de attól még nem rosszabb vagy jobb a gondolkodásmódjuk, csak különbözik a miénktől. (Például amit mi arroganciának tekintünk, azt kint kiemelten kezelve nevelik a gyermekekbe öntudatként - ez nekünk inkább negatív, nekik pozitív, mivel más a világnézetünk)
Ne értsétek félre, nem értek egyet a gondolkodásmódjukkal, de attól még megértem.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#236) gordonfreemN válasza fateless (#235) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Persze, biztos meg lehet érteni őket...

...indiánok
...rabszolgák (csúnyábban négerek)

És ez az ország a liberalizmus bölcsője. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#237) fateless válasza gordonfreemN (#236) üzenetére


fateless
veterán

Hmm...
- keresztény Európa

Lehet sok mindet felhozni ellene, illetve mondtam is, hogy a leírtak nem arról szólnak, hogy egyetértsünk a gondolkodásmódjukkal, hanem hogy megértsük azt, hogy náluk másként gondolkodnak, mint nálunk.
Ahogy pl Kínában is sokkal inkább másként gondolkodnak, mint nálunk. Nekik mi is arrogáns és türelmetlen népség vagyunk - és akkor Japánról még nem is beszéltünk...
Csak azért, mert másként gondolkodnak, még nem jobbak vagy rosszabbak.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#238) Mr.Csizmás válasza fateless (#237) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a kereszténység nevében hány millió embert irtottak ki...?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#239) PAtr0n válasza Mr.Csizmás (#238) üzenetére


PAtr0n
addikt

szerintem pont ezért írja, hogy az se különb.

gordonfreemN:
Ha már liberalizmus, akkor már sajnos európa se különb. De a lényeg nem is ezen van, hanem azon, hogy az USA-ban mennyire leszarják, hogy mi van a világban. Hallanak valamit, de azt se tudják hol van.

fateless:
Pont azért más a különböző országok gondolkodásmódja,mert azt nevelték (ha úgy tetszik verték) beléjük. Nem hiába megy a népbutitás világszerte. Ez hatványozottan igaz a Zusára, meg Ójrópára.

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#240) Mr.Csizmás válasza PAtr0n (#239) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ja, ok..

amúgy valaki még emlékszik, hogy mi volt a topic címe?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#241) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Nem mondtam, hogy Európa más.
Azt mondtam, hogy kiszólt a gödörből a lyuk (a többi meg követi, de ki a hangadó?)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.