Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#771) Robitrix válasza VirsLee (#724) üzenetére


Robitrix
senior tag

Játékra nagyjából tényleg elég a 6/12-es proci is. Viszont ha elkezdesz mókolni még játék mellett egyéb programokat, mint mondjuk beszélgetsz valami külső programon közben a csapat társakkal(TS, Discord stb.) plust mondjuk játék közben neki állsz menteni videóba a játék menetet esetleg videó streamet feltölteni a netre játék közben akkor már kevés lehet a 6/12 egy erősebb játék mellett. Vagyis az erőforrás igény erásen függ attól, hogy mennyi mag és szálra van szükség párhuzamosan a játék futása mellett. Persze az számít, hogy milyen erős a 6/12-es proci van jelentős különbség egy Ryzen R5 1600X szálankénti teljesítménye és egy R5 7600X teljesítménye közt. 3 generáció és jó pár év azért rátesz a teljesítményre. De egy játék mellett ha relative friss egy 6/12-es proci és nem futatt párhuzamosan különösebb dolgokat az ember akkor elég egy 6/12-es proci is. Nagyjából a mai napig is 1-2 játékot ismerünk ami bele kóstol az egy időben párhuzamosan 10 programszál használatába. Ilyen például a CP 2077, de az is csak akkor, amikor már minden csutkára van tólva a grafikán. DLSS, RT, 4K ultra stb. Gyengébb beállítások esetében van ahol csak 6 szálat használ vagy 8-at maximum. Illetve az utobbi 1.2 évben jelent meg néhány játék még, ami szintén benyal extrém esetben akár 10 programszálba is CPU tekintetében. De ez olyan ritka dolog, hogy akár egy kézen is meg lehetne számolni azokat a játékokat. Amúgy nekem egy R5 3600 van a 3 éves gépemben. Elkezdtem gondolkodni rajta, hogy esetleg átcserélem a procit csak egy 5600X-re Most már azért nem olyan drága. Aztán megnéztem a teszteken, hogy ha marad a mostani egyéb hardver a gépen, akkor magában a CPU csere csak átlagosan 2-3 FPS pluszt hozna az általam játszott játékokban. A bolt az lett volna a dologban, hogy képes lettem volna csak a procit egyéb költségek nélkül jobbra cserélni. Ha mindent átcserélek (alaplap, memória, videókártya) az már nem annyi, mint mondjuk a CPU 90 ezres költsége kb.) Viszont elengedtem egyenlőre a dolgot, mert 2-3 átlagos FPS nővekedés messze nem ér meg 90 ezret. Egy 7600X önmagában teljesítményben hozna kb. további 2-3 FPS növekedést kb. Már amennyiben bele menne a ZEN 4-es proci a mostani hardverembe... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.