Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) s4tch


s4tch
veterán

Gondom támadt megint. Egyik dlna szerver sem jeleníti meg a feliratokat a tv-n. Próbáltam a twonkyt, minidlna-t, legutóbb a plexet. Utóbbiban beállítottam, hogy mindig égesse be a feliratokat, mégsem megy. A tv egy Sony 2013-as modell (W650 sorozat), elvileg támogatja a feliratokat, PC-n futó serviióról történő lejátszás esetén nincs vele gond. Androidon futó BubbleUPNP mutatja a feliratokat a plexről streamelve. Kifogytam az ötletekből...

(#12852) Mr Dini válasza Tonyk (#12848) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nagyon köszönöm! Szép leírás! :R :R :R

Egyedül a sudo-s részt nem igazán értem. A nason van sudo? (na mind1 root alatt :D)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12853) Mr Dini válasza s4tch (#12838) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ha rescan kell, akkor próbáld ezt:

Stoppold a minidlna-t!

Majd:
/ffp/sbin/minidlnad -R

Vagy simán a minidlnad -R -t.

Esetleg szintén stop után, ha törlöd a /ffp/tmp/minidlna/files.db -t, akkor is rescannel.

ui: Most látom, h a /ffp/start/minidlna.sh rescan is segíthet. :)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12854) Tonyk válasza Mr Dini (#12852) üzenetére


Tonyk
veterán

"A nason van sudo?"

Idézek a szövegből: "Probakepp ellenorizni a nfs-es megosztasokat linux alol"

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#12855) #79335424 válasza Tonyk (#12848) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hú, ez nem semmi! Köszönjük! Ha jól sejtem, akkor ez a PXE telepítés, nem a PXE boot. Mennyivel egyszerűbb a Puppy PXE boot! :)

(#12856) Mr Dini válasza Tonyk (#12854) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Bocs, igazad van. Épp csak átfutottam, mivel most olyan helyen vagyok, ahol alig van mobilnet ahol épp vagyok... (Edge :W) :B

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12857) Tonyk válasza Mr Dini (#12856) üzenetére


Tonyk
veterán

Én spec linuxot használok, tehát nekem ez, hogy linux alap, persze az említett rész nem kötelező, és nem nélkülözhetetlen a végeredmény szempontjából, csak egy ellenőrzés, mielőtt az ember kitépi a haját, hogy hol a gond.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#12858) john_trapéz válasza Tonyk (#12848) üzenetére


john_trapéz
tag

Köszönöm! :)
Korrekt leírás.
Elkezdtem, de sajnos egyenlőre idő hiányában még nem sokra jutottam...
A dnsmasq résszel még lesz egy kis gondom, mivel a WR1043ND v2-őmön Gargoyle van és annak a menüjében nincs az a rész amit írtál (ettől függetlenül asszem ugyanúgy OpenWrt az alapja és tudnia kell).

(#12859) cszozo78


cszozo78
csendes tag

Sziasztok!
Most regisztráltam a fórumba, mert a problémámra sehol nem találtam megoldást.
Van egy Zyxel NSA310S típusú rendszerem. A programcsomagok között lehetőség van a Transmission telepítésére. Ezt meg is tettem. Hónapokig szépen tette a dolgát, majd pár hete ha belépek a PC-n a Remote gui felületére, ezt kapom: Connection time out. Ez nem csak a Remote gui-val jelentkezik, hanem a NAS-programcsomagok-Transmission mellett lévő linken is. Ha a programot törlöm majd újra rakom minden megy szépen. Ezt már napjában többször is meg kell csinálni.

Net: UPC alapcsomag
Pc-Net kapcsolat: USB G adapterrel. (kábellel is jelentkezik a probléma)

Ha tudtok segítsetek, mert ebbe bele lehet őrülni.

Köszönöm,
Üdv.: Zoli

[ Szerkesztve ]

(#12860) Gijon válasza cszozo78 (#12859) üzenetére


Gijon
senior tag

Az admin/download/Transmission/incomplete mappában valószínűleg maradt valami. Töröld ki, állítsd le (nem kell törölni). Újraindítod és elméletileg menni fog, ha ez a hiba.

(#12861) zambozoli válasza cszozo78 (#12859) üzenetére


zambozoli
senior tag

Véletlenül nem a DHCP miatt más IP-t kap a NAS és azért nem éred el?

Üdv:ZZ

(#12862) cszozo78 válasza Gijon (#12860) üzenetére


cszozo78
csendes tag

Szia,
köszi a tippet, de nem ez lehet a baj. A mappa üres.

ZZ:
statikus IP-re állítottam, meglátjuk ez e a probléma. Most jó. Várok pár napot, aztán ránézek megint.

Köszönöm a tippeket.

Üdv.. Z

[ Szerkesztve ]

(#12863) Prosectura2


Prosectura2
tag

Sziasztok.

Hülye kérdés: a webes felületen lévő médialejátszó a twonkyt használja? Kiváltható minidlna-val?
Az elmúlt pér hétben elkezdett nem működni - a listát tudom böngészni, de ha számot akarok hozzáadni a lejátszási listához, nem indul el a lejátszás.

Köszi

(#12864) shteer válasza Prosectura2 (#12863) üzenetére


shteer
titán

Igen. Igen.

Hajrá, nekem minidlna-val mennek a feliratok is LG tévével.

..szerintem jónak tűnik

(#12865) Prosectura2 válasza shteer (#12864) üzenetére


Prosectura2
tag

És hogyan tudom beállítani? A webes felületen a média kiszolgáló fülön csak a Twonky választható ki, pedig fent van a minidlna is.

(#12866) shteer válasza Prosectura2 (#12865) üzenetére


shteer
titán

Mit akarsz beállítani?

FFP alól telepített alkalmazás ott nem fog megjelenni

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#12867) Prosectura2 válasza shteer (#12866) üzenetére


Prosectura2
tag

A webes felületen szoktam a melóhelyen zenét hallgatni, akkor ahhoz mindenképpen kelleni fog a Twonky, úgy tűnik. A benti gépre nem tudok telepíteni, így nem tudom semmilyen 3rd party programmal kiváltani.
Megpróbálom újraszkennelni, hátha megjavul.

(#12868) cszozo78 válasza zambozoli (#12861) üzenetére


cszozo78
csendes tag

Szia,
a statikus IP sem hozott eredményt. A PC-n a Remote gui "Hiba"-ként hozza az összes adatot. Az adatok státusza is Stopped állandóan. Viszont a NAS-ba belépve Transmission program tiltás és engedélyezés után a Remote gui-ba minden zöld. :W :W :W

Ez nekem már magas.

(#12869) zambozoli válasza cszozo78 (#12868) üzenetére


zambozoli
senior tag

Tiltsad le programcsomagost és tedd fel az FFP-st, az megy rendesen, ráadásul frissebb is.

Üdv:ZZ

(#12870) cszozo78 válasza zambozoli (#12869) üzenetére


cszozo78
csendes tag

OK, megpróbálom .
Köszönöm

(#12871) Mr Dini válasza zambozoli (#12869) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

+1

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12872) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok.
a nasomhoz szeretnék ddnst (= az még megvan mert a router fw benvan noip,elvileg ott beirom a név jelszó meg domaint és jó... ) és vpnt bekapcsolni.
na most:
a vpn t képtelen vagyok beállítani. mit irjak hova merre? a gépen windows 8.1, hozzáadom a vpn hálózatot, gondolom oda csak az ipt kell beirni, de azt irja nem található eszköz vagy mi... a routeren ddvrt van

(#12873) cszozo78 válasza cszozo78 (#12870) üzenetére


cszozo78
csendes tag

Szia ZZ!
Remélem sikerült a Transmission telepítése. Most a csomaginfóba forrásnak a NAS-t jeleníti meg, eddig az internet volt. Viszont a verzió még mindig 2.82zypkg002 és nem a 2.83-as. Lehet ezt valahogy frissíteni?

Köszönöm,

Üdv.: Z

(#12874) Mr Dini válasza cszozo78 (#12873) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ffpből raktad fel a tm-et? Ahogy a témaindítócikk írja?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12875) zambozoli válasza cszozo78 (#12873) üzenetére


zambozoli
senior tag

Ez nem az FFP-s verzió, az nem is látszódhat a csomaglistában!

Ha nincs FFP, akkor tedd fel, majd utána a TM-et.

Témaindítóban minden bent van ami kell.

Én sem vagyok guru de megpróbálok segíteni, HA elakadunk Tonyk fórumtárs ill. valaki biztos segít.

Üdv:ZZ

(#12876) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok
Meg tudom azt valahogyan oldani NSA310-en, hogy a Transmission mappa tartalmát, ahová a terrentek töltődnek, megosztom a szobai asztali lejátszóval?

Most egy Video mappa van megosztva, ahová azonban a letöltött filmeket át kell másolnom, így vannak duplák.
Már nem emlékszem, hogy hogyan csináltam, de valamiért az istennek sem sikerül...Azt a mappát szeretném megosztani, mondjuk Video2 név alatt, ahová a filmek töltődnek, igaz, így ez elég vegyes mappa lesz, de elérhető minden torrent.

Köszi :R

(#12877) Mr Dini válasza #48613632 (#12876) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem ismerem a lejátszódat, (konkrét típus :F) esetleg ha a video mappába elhelyezel egy symlinket az nem jó?

ln -s command

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12878) Anonymus23 válasza #48613632 (#12876) üzenetére


Anonymus23
veterán

Egyszerű.
A NAS webes felületén az Adminisztrációban a Megosztás/Megosztások menüben nyilvánossá teszed a mappát, ahova a NAS letölt...

;) - The Power of the Light Side

(#12879) #48613632 válasza Anonymus23 (#12878) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szia, na ez az, ami nem megy.
Létrehozok egy új megosztást, de hol, vagy hogyan adom meg az útvonalat? Valahogy erre nem találom a lehetőséget .... nem tudom betallózni a Transmission mappa útvonalát ... valamit biztos nagyon benézek .. :B

szerk:
egy ilyen ablak jön be

[ Szerkesztve ]

(#12880) cszozo78 válasza zambozoli (#12875) üzenetére


cszozo78
csendes tag

Gondolom. Úgy csináltam mindent, ahogy le van írva. Ezt hogy tudom ellenőrizni? A programcsomagban letiltom és mégis elérem a webes felületet, akkor ffp-s?

(#12881) Anonymus23 válasza #48613632 (#12879) üzenetére


Anonymus23
veterán

Valamelyik rendszermappába tetted a letöltés mappáját? Nem túl szerencsés... Azokra nem fogsz tudni ilyen megosztást adni szerintem.

Azt tudod tenni esetleg hogy átteszed egy másik mappába a letöltött torrenteket.
csinálsz egy TM megosztást pl, beállítod a jogosultságokat, és pl. Transmission Remote GUI-val kijelölöd a torrenteket, amiket át akarsz rakni, jobb klikk és "Adathely beállítása" vagy F6...
Ezzel tudod azt is menedzselni, hogy melyik torrent adat mondjuk milyen mappába kerüljön, (mennyire lássák mások az adatokat stb.). De ezt mondjuk már a letöltés kezdetekor is meg tudod adni, hogy mit hova töltsön le.
Bár nekem nem teljesen tiszta, hogy mit is szeretnél elérni (miért nem nyilvános mappába tölt azonnal a tm pl?)

;) - The Power of the Light Side

(#12882) cszozo78 válasza cszozo78 (#12880) üzenetére


cszozo78
csendes tag

Megoldódott! Én voltam a béna!

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#12883) vanRobert válasza #48613632 (#12879) üzenetére


vanRobert
tag

Hali!

Bár itt a profik nem szeretik, de nálam a NAS admin felületén a Media server menü Share publish fülén az admin is be van jelölve. Ezután menni fog a TM mappa betallózása.
A TV-m csak így ette meg, nincs mit tenni.

(#12884) #48613632 válasza vanRobert (#12883) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szia, well done, ezt akartam. :R Igen valóban nem szerencsés rendszermappát publikra tenni, de talán nem akar senki a filmjeim között turkálni. :F
Vagy amúgy ebből mi gondom lehet? Gondolom csak biztonsági okai vannak.

Anonymus23
Köszi Neked is, igazán hálás vagyok a részletes útmutatásért. :R

(#12885) Mr Dini válasza #48613632 (#12884) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ha nem rakod ki a world wide webre, nagy sérülésekre ne számíts! ;)

Ez inkább azoknak javallott, kiknek a routerük átjáróház.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12886) #48613632 válasza Mr Dini (#12885) üzenetére


#48613632
törölt tag

Webes közzététel teljesen ki van kapcsolva.
Ami egyedül érdekes lehet az az, hogy van benne 2TB seed, amit ha a szolgáltatóm nem vesz jó néven, esetleg problémázhat.
De azt gondolom, hogy ők amúgy is látják a tartalmat, illetve a forgalmat, akkor is, ha nem publikálok semmit.
Köszi a választ Neked is :R

(#12887) Anonymus23 válasza #48613632 (#12884) üzenetére


Anonymus23
veterán

Hogy mi baj lehet? Pl a mi médialejátszónkkal fájlokat is lehet simán törölni...

;) - The Power of the Light Side

(#12888) #48613632 válasza Anonymus23 (#12887) üzenetére


#48613632
törölt tag

Huhh, hát ez nálunk nem valószínű. A BD playeren talán nincs is ilyen menüpont, meg asszony nem is ért hozzá. Én meg csak nem törlök már le valamit ... remélem

Most elvileg ennyi erővel a gépem teljes tartalmát is tudná törölni, mert adminként van jelen a hálózaton, Ő is, és én is (2db PC) ... de eddig még nem fordult elő ilyesmi. Remélem ezután sem fog. Persze fő az óvatosság. De így egyszerűbb volt a megoldás.
Azért ha lesz kis időm, átnézem a Te megoldásodat is.

(#12889) Mr Dini válasza #48613632 (#12888) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szerintem a leg1xűbb, az ffp-s linkelés. A video mappán belül mondjuk létrehozol egy xyz mappát, beírod, h ln -s /i- data/md0/admin/download/Transmission/ /i-data/md0/video/xyz/ .

Ezután be tudod állítani az xyz "mappa" jogait és akkor adhatsz neki only read jogokat is akár! :)

Ha a dlna server 2x látja emiatt a tartalmat, akkor esetleg egy .nomedia fájl beiktatása az xyz feletti mappába nem árt. :DDD (legalábbis droid alatt van nomedia, bár az nem dlna...)

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12890) mano42


mano42
aktív tag

Nsa325-m van. Frissítettem valami csomagokat (mysql), azóta a webadmint nem tudom elérni (perszer nem feltétlenül ez az oka). A csomagok/ beállítások működnek, van samba és nfs elérésem, transmissionom, elérem a mysql adatbázisomat, sőt ssh is működik (az ffp is él), egyszerüen a webadmin elérhetetlen. (connection refuzed). nagyon kéne a webadmin, mert változtanék a backup opciókon.
Próbáltam a zyxel wizardal is, szépen megkapja a nast hálozaton, de az sem éri el az admin felületet.
A nas eléggé elérhetetlen helyre van beszerelve, tehát gombból nem tudom reszetelni, gyárira visszaállítani. Arra lennék kiváncsi van-e más megoldás, pl. ffp-ből gyárira visszaállítani. Telnet természetesen letiltva, de ssh működik.

.... a port meg van változtatva (nem az alap 80), de sem az 80, 8080 sem az általam kiválasztott port nem müxik vajon van esetleg valami "emergenty " portja ami állandóan nyitva van?

(#12891) shteer válasza mano42 (#12890) üzenetére


shteer
titán

A héten nekem is ki kellett kapcsolnom és vissza, hogy elérjem az admin felületet.

..szerintem jónak tűnik

(#12892) Mr Dini válasza mano42 (#12890) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ha van ffpd, akkor add ki a reboot parancsot, hátha.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12893) mano42


mano42
aktív tag

@shteer, @mr dini, sajna a rebooton már túl vagyok, sőt a biztosítékot is lekapcsoltam hátha mégis alapon. A probléma az, hogy egy álplafon mögé van beszerelve, 3.5 méter magasan. Évekig nem volt problémám a zyxellel és 3 különböző tipust nyúzok, naivan elástam, de murphy törvényei még mindig stabilabbak mint newtoné. E van, majd visszakérem a létrát.

(#12894) Mr Dini válasza mano42 (#12893) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Legalább szellőzik! :DDD

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12895) atideath


atideath
tag

Sziasztok!!

Szivok a sajat NAS-ommal. Van egy NSA320-am es minden flottul mukodott mindeddig. FFP van pendriveon de volt egy aramszunet es azota csak villog folyamatosan a SYS led es nem lehet elerni a NAS-t. Probaltam kihuzott pendriveal is inditani ugy is csak ugyanaz a problema. Viszont a wincsiken Tokrozott RAID-be van 2db 3TB wincsi amin van boven adat amit nem szeretnek elveszteni. Ha resetelem a NAS-t akkor hozza fog nyulni a Volume configokhoz meg a wincsi tartalmahoz? Nem szeretnek meglepetest.. :( Vagy valakinek valami otlet?? Koszi!!

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#12896) AngelH válasza atideath (#12895) üzenetére


AngelH
aktív tag

Reseteld le nyugodtan, adat nem fog elveszni, ez fix, csak a beallitasaid, megosztas, jogok nullazodnak le.

(#12897) atideath válasza AngelH (#12896) üzenetére


atideath
tag

Nem oldotta meg a problémát sajnos a reset sem. Úgyhogy USB-re felmásoltam egy Firmware-t (Valami debrick firmware volt) és úgy kapcsoltam be hogy be volt dugva. Szerencsére minden megmaradt. Köszi!

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#12898) pappcsaba90


pappcsaba90
csendes tag

Sziasztok, remélem tudtok segíteni. A NAS szerveremet Decemberben vásároltam és letöltésre/feltöltésre használom. Hónapokig hibátlanul ment és egyik napról a másikra történt valami és nem látja semmilyen eszköz. Értelemszerűen a routerbe van bekötve és wifin keresztül kommunikálok vele. Egy ideig, amikor újraindítottam, pár másodpercre látta a számítógép a hálózaton, de utána nyomtalanul eltűnt. Újratelepítettem routert és a szervert is, próbálkoztam mindennel: port forwarding, DHCP kikapcsolása, tűzfal teljes letiltása, de hiába.
Garanciális még, de Edigitalban azt mondták, hogy 1 hónap a bevizsgálás. Találkozott valamelyikőtök ilyen problémával, vagy van ötlete? Próbáltam net kábellel közvetlenül géphez kötni, de úgyse történt semmi.
Talán hálózati kártya probléma? Mit gondoltok?

Előre is köszönök minden segítséget!

(#12899) mobilizmo válasza pappcsaba90 (#12898) üzenetére


mobilizmo
addikt

"Próbáltam net kábellel közvetlenül géphez kötni, de úgyse történt semmi." Ezen mondjuk ne csodálkozz, így nem is fog soha működni. A router admin felületén megtalálható-e a nas a csatlakozott eszközök között? A nas hátulján a hálózati csatinál a ledek világítanak, ha igen milyen színűek?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#12900) pappcsaba90 válasza mobilizmo (#12899) üzenetére


pappcsaba90
csendes tag

Igen, ezt elfelejtettem írni. Sárgán villog a led, zölden kéne világítania. A router sem látja:/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.