Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) mobilizmo válasza ddudas (#12800) üzenetére


mobilizmo
addikt

SMART-ból kijön a HDD-k hőmérséklete is. Majd megcsipázom, persze nagyon nem térhet el. Egyébként tegnap de. óta kikapcsolva van.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#12802) krealon válasza mobilizmo (#12792) üzenetére


krealon
veterán

"Szerintetek mi az a max. proci hőmérséklet, amivel tartósan lehet (károsodás nélkül) használni NSA320-at?
Padláson van és amióta ilyen meleg van, napközben 60 °C fölött szokott lenni, igaz még ezt is zölden jelzi.
"

28 fokos szobaban szinte zero terheles mellett
a processzor 46 fokos
a hdd 41 fokos (4TB WD RED)
egy NSA325v2-ben.

A ket utobbibol a HDD az, ami 50 fok folotti homersekletet tartosan nem kepes elviselni, szoval inkabb amiatt erdemes huvosen tartani a NAS-t.

(#12803) feco93


feco93
tag

Sziasztok!

Ismét elakadtam. A probléma az hogy a nsa új internetre került. A router maradt ugyan az a port engedélyezve van a biztonság kedvéért az UPnP is. Látom hogy a portot engedélyezi a router de a tr annyit ír a portra hogy ismeretlen. Ezáltal se le se fel nem tölt. Viszont érdekes dolog hogy windowsos torrent kliens működik a routeren keresztül. Próbáltam azt hogy annak a portját írtam be de az se segített. Esetleg valakinek ötlet.
A véletlenszerű port szám ki van kapcsolva.

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#12804) Mr Dini válasza feco93 (#12803) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A port forward to router (asszem vmi ilyesmi a neve) a tmen belül ugye nincs engedélyezve? :F

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12805) bb.bocs


bb.bocs
őstag

nah. úgy döntöttem újra belevágok
nyilt hálózatról akarom elérni a nast.
a nason beállítottam a dyndnstes no ips fiókomat.routeren portfw vel engedélyeztem 1 nagy számú portot, nason megosztottam,webes közzététellel 2 mappát. hogy tudom kintről elérni? mert nem igen sikerül... vagy mit csinálok rosszul?
úgy akarom beállítani hogy biztonságos legyen, akár privátban is beszélhetünk a az egyszerűbb.

(#12806) feco93 válasza Mr Dini (#12804) üzenetére


feco93
tag

Engedélyezve van (be van pipálva). De nekem a sajátom így működik. Mert amelyikkel baj van az a testvéreméknél van.

(#12807) Mr Dini válasza feco93 (#12806) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nekem is megy így, de van ahol nem. Szerintem 1 próbát megér! :K Veszíteni nem veszthetsz vele semmit. :))

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12808) feco93 válasza Mr Dini (#12807) üzenetére


feco93
tag

Nem segített. Esetleg más ötlet?

(#12809) Mr Dini válasza feco93 (#12808) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ha kiszedted a pipát, akkor azt az állandó portot még forwardold a routerben!

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12810) feco93 válasza Mr Dini (#12809) üzenetére


feco93
tag

Úgy volt! Én a modemre gyanakszom. U×C internetes
előfizetésel müködött.

(#12811) bb.bocs


bb.bocs
őstag

köszönöm a nagylelkű segítséget Mr Dini kollégának. privátban is nayon segítőkész és sorra oldjuk meg a cuccokat amiket szeretnék :) kár hogy ezt nem lehet értékelni

(#12812) zzola


zzola
félisten

Üdv!

NAS-on belül fileokat/mappákat hogyan/mivel tudok mozgatni másolás nélkül? Android rendszerre van egy jó app, de jelenleg windows phone-om van meg win 8.1.

(#12813) Mr Dini válasza zzola (#12812) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ha van ffp-d, vagy a kiskapun, amit Tonyk (ki más :R) reklámozott, és be tudsz lépni a nasra ssh-n, akkor az mv paranccsal tudod megtenni.

Androidom van, ott connectbot és juicyssh a legpopularabb. Keress rá, biztosan van ssh client wpre is. (Sajnos az smb-s fájlkezelők Kiesnek (direkt írtam naggyal, akinek Samuja van tudja miért :DDD) mert azok letöltik először az eszközre a fájlt/egy részét és onnan továbbítják.

Win8.1-re meg ott a putty és a winscp.

Ha barátságosabbá akarod tenni a fajlkezelést És nincs winscp-d, akkor tegyél mc-t a nasra!

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12814) zzola válasza Mr Dini (#12813) üzenetére


zzola
félisten

Köszi! FFP nincsen...marad a WP vonal. :((

(#12815) #79335424 válasza zzola (#12812) üzenetére


#79335424
törölt tag

Áthelyezéssel. Ha adminként a teljes NAS -t (Volume1) csatolod (pl. CIFS csatolás a starter utility -vel), akkor az alatta levő megosztások mappáinak, fájljainak áthelyezésekor csak átcímzés történik, nem valós adatmozgás. Ha viszont másolni akarsz, az már más szitu. Akkor a NAS fájlkezelőjével, vagy admin menüből szintén tudsz fájlműveleteket végezni, vagy shellparancsokkal, vagy Midnight Commander -rel.

[ Szerkesztve ]

(#12816) zzola válasza #79335424 (#12815) üzenetére


zzola
félisten

Csak áthelyezni szeretnék! Windows-on keresztül ugye ez is adatmozgatással jár. Több száz GB-ot szeretnék mozgatni, de csak a mappákat...
Később meglesem!
Köszi!

(#12817) Mr Dini válasza zzola (#12814) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A wp-s megoldáshoz is kell ffp. Legalábbis ssh (zárójelben megjegyzem, esetleg telnet) kell hozzá. :(

Szerintem megéri feltenni az ffp-t! (Témaindító cikk)

Somatom:

Nem hiszem, h wpre lehet cifs csatolásokat csinálni... Ahhoz elég zárt a rendszer. :( Jó ha van rá olyan fájlkezelő, ami tamogatja a sambát. :DDD

Szerk.: webes felületen nem lehet mozgatni? Mintha írta volna vki a Dragn'Drop-os megoldást. :F

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12818) #79335424 válasza zzola (#12816) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mondom, hogy nem jár adatmozgással! Csomószor csináltam X86/X64 Windowson és Androidon is. A lényeg, hogy CIFS csatolás legyen és egy csatolásból kezeld. Ha külön csatolod mondjuk a video és a music megosztásokat, akkor már nem működik. A Volume1 alatt viszont megtalálod mindkettőt. Sajnos, Androidon a CIFS/NFS csatolás már nem olyan egyszerű. De, pár napja tudtam meg, hogy pl. az Androidos Sony -k gyárilag tudják. A Win mobile viszont számomra totál fehér folt.

[ Szerkesztve ]

(#12819) zzola


zzola
félisten

Köszi srácok! A NAS file kezelőjével tudom mozgatni a mappákat! :R

(#12820) Mr Dini válasza zzola (#12819) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Látod! Mondtamén! ;)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12821) zzola


zzola
félisten

:)
Még 2 kérdés lenne!
A beépített torrent klienst milyen webcímen lehet elérni?
Telepítettem a 2.82-es transmission csomagot, viszont itt a beépített klienssel ellentétben a leöltött tartamakat nem lehet auto mozgattatni másik mappába.

[ Szerkesztve ]

(#12822) feco93 válasza zzola (#12821) üzenetére


feco93
tag

A nsa IP címe:9091

Pl: 192.168.1.100:9091

[ Szerkesztve ]

(#12823) zzola válasza feco93 (#12822) üzenetére


zzola
félisten

Ezt szeretném webes felületen elérni, a gyári alkalmazás nélkül:

(#12824) Mr Dini válasza zzola (#12821) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Azt csak itt tudod elérni... :( (viszont ez elég gyenge kliens, csak 10 torrent egyszerre... :/)

Tm-en belül ha jobbklikkelsz az adott torrentre elvileg át lehet helyezni. Tm remote guival biztosan!

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12825) zzola válasza Mr Dini (#12824) üzenetére


zzola
félisten

RemoteGUI jó! Régebben már próbáltam, de eddig nem volt szükség az áthelyezésre programon belül...
Köszi!

(#12826) feco93 válasza zzola (#12823) üzenetére


feco93
tag

Bocs figyelmetlen voltam! :(

(#12827) zzola válasza feco93 (#12826) üzenetére


zzola
félisten

Semmi gond! :)

(#12828) s4tch


s4tch
veterán

Sziasztok, pár napja 310s tulaj lettem. Elméleti kérdés: ha PC-be szeretném tenni a NAS-ban leformázott, adattal feltöltött meghajtót, hogyan fogom tudni olvasni a rajta lévő adatokat? Azért merült fel mindez, mert a NAS-ra kb. 37-40MB sebességgel tudok írni, ugyanez belső drive-ok esetében simán duplája, ezért nagyobb mennyiségű adat gyors mozgatásához célszerűbb lenne betenni a HDD-t a PC-be. Tegnap ezt megpróbáltam, és friss ubuntu nem tudta mountolni az adatokat tartalmazó partíciót. Azt olvastam, elvileg ext4 fájlrendszert használ a NAS, ezt látnia kellene a linuxnak.

:F

(#12829) Mr Dini válasza s4tch (#12828) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen. Általában ext4, vagy xfs a formátum. Puppy linuxot ajánlják itt a topikban, próbáld azzal!

Javaslom írd be a fenti keresőbe a Puppy Linux címszavakat!

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12830) s4tch válasza Mr Dini (#12829) üzenetére


s4tch
veterán

:C Köszi! Azt hittem, az ubuntu a hasonló problémákra univerzális fegyver - van még mit tanulni.

(#12831) Tonyk válasza s4tch (#12830) üzenetére


Tonyk
veterán

Jó az ubuntu, csak tudni kéne, hogyan próbáltad meg csatolnii, mert puppyval sem lesz másképp.
Amennyiben tömb elemeként van definiálva a nasban (márpedig úgy van) előtte mdadm-mel kell beizzítani. Keress rá, már leírtam itt, hogy hogyan.

szerk: megkerestem neked

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#12832) s4tch válasza Tonyk (#12831) üzenetére


s4tch
veterán

Köszi! Elmentettem egy txt-be. Az a fura, hogy az előd Buffalo NAS nagyon hasonló partíciószerkezetet hozott létre, annyi különbséggel, hogy annál xfs-re volt formázva a lemez nagyja, és azt simán olvasta az ubuntu (live usb).

(#12833) john_trapéz


john_trapéz
tag

hellósztok!

Windows-t szeretnék telepíteni NAS-ról.
Meg lehet oldani, és ha igen mi kell hozzá?

(#12834) Tonyk válasza john_trapéz (#12833) üzenetére


Tonyk
veterán

Megoldható. PXE-szerver telepítésével.
Nálam működik ilyen szolgáltatás: Linux, Windows telepítők és egyéb bootolható nyalánkságok (TrueImage, Macrinum Reflect, Partition Minitool, stb) futnak róla. Iszonyat kényelmes, de meg kell érte küzdeni. :K

Azonban windows beizzítása nem egyszerű! Ha "egységsugarú", next-next-finish típusú user vagy én azt mondom inkább bele se kezdj.
De ha érzel magadban annyit és nem ijedsz a linux-tól, meg egy kis parancssortól win telepítés előtt, úgy megoldható.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#12835) Mr Dini válasza Tonyk (#12834) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ez engem is érdekelne.

Lehet egy ilyen nason PXE-t futtatni? :Y Hogyan?, Mi kell hozzá?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12836) szabí


szabí
csendes tag

Sziasztok!
A héten szereztem be egy 310S-t. :))
Már rég óta figyelemmel kísérem a fórumot és próbáltam minden infót beszerezni.
A hétvégén tudok, majd csak neki esni.
Első körben egy olyan kérdésem lenne, hogy ha jól értem és tudom már nincs szükség a pendrive-ra,
egyből lehet a HDD-re rakni az FFP (zambozoli leírása alapján)?
Így nincs szükség egy pendrive-ra ami folyamatosan a hátsó USB-re van dugva, ugye?

(#12837) Mr Dini válasza szabí (#12836) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen. Javasolt a hdd-s telepítés.

Vagy zambozoli írása, vagy témaindító cikk 8. oldal.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12838) s4tch válasza szabí (#12836) üzenetére


s4tch
veterán

Egyből mehet HDD-re, nekem is sikerült a leírás alapján telepíteni.

-----------------------------

Viszont gondom támadt a minidlna-val. (Kár, hogy a twonky nem kezeli rendesen a feliratokat...) Tegnap este sikerült telepíteni a szükséges csomagokat, elindul és fut a szolgáltatás, de hiába adtam meg a megfelelő könyvtárakat, csak az alkönyvtárak egy részét olvasta be. Tehát a /music könyvtárban van több 100 gigányi anyag, de a minidlna-n keresztül ebből csak a töredékét lehet elérni. Néhány leírásban azt olvastam, hogy újraolvasáshoz újra kellene indítani a processzt, de sem ez, sem a NAS újraindítása nem segített. Bármilyen megoldási javaslatot szívesen vennék.

(#12839) szabí válasza Mr Dini (#12837) üzenetére


szabí
csendes tag

Köszönöm a választ Mr Dini és s4tch. :C

(#12840) Tonyk válasza s4tch (#12838) üzenetére


Tonyk
veterán

Első körben nézz bele a log-jába, hogy mi a gondja vele. Persze, ha nincs debug-ra állítva a logolás, akkor előbb az állítsd be, majd log törlése, service újraindítása és mehet a bugvadászat.
Én azt figyeltem meg, hogy nem nagyon kedveli az ékezetes könyvtár neveket (szóközösöket?) pláne, ha azok már a figyelt mappákban ide-oda vannak mozgatva.
De majd a log megmondja, mivel van gondja.

(#12835) Mr Dini

"Lehet egy ilyen nason PXE-t futtatni? :Y"

Lehet! Miért ne lehetne?

"Hogyan?"

Egy működő dhcp szerver (routerben adott) + állítható dnsmasq . Ez Tomato-t futtantni képes routerekben alapból benne van. Tplinkes huszárokak lehet ezt mind a nasra-ra implementálni maguktól.
Utána már csak a nasra kell felhegeszteni egy-két dolgot.

"Mi kell hozzá?"

dhcp-szerver
dnsmasq szerkeszthetősége
syslinux
pxe konfigurálás
nas
smb és nfs megosztások
telepítőkészletek
windows telepítéséhez még egy winpe is kell.

szerk: Ha igény van rá, beszúrom a telepítéskori jegyzetemet az egész mókáról (ékezet nélküli jegyzetelés, de nem is vagyok hajlandó kijavítani ("ékezesíteni")!).

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#12841) krealon válasza szabí (#12836) üzenetére


krealon
veterán

"ha jól értem és tudom már nincs szükség a pendrive-ra,"

Valoban nincs szukseg a pendrive-ra.
Viszont nekem megert 2000 Ft-ot egy 8 GB-os Sandisk Cruzier Fit, mert a hatso USB csatlakozo amugy is kihasznalatlan / nehezen hozzaferheto. (Es az FFP leszedese is csak egy mozdulat. ;) )

(#12842) john_trapéz válasza Tonyk (#12840) üzenetére


john_trapéz
tag

:-) Igen, van rá igény!
Elég sok gépet telepítek és a legtöbb Biosában benne van a hálózatról történő boot. Kényelmesebb lenne ha a NASon lenne a telepítendő oprendszer. Linuxot sajnos nem igazán vágom, de érzek magamban annyi ambíciót hogy végigkínlódjam. Előre is köszönöm!

(#12843) szabí válasza krealon (#12841) üzenetére


szabí
csendes tag

Szia krealon!

Köszi a választ.
Ha már szóba hoztad mi szól a pendrive-ra történő FFP telepítés mellett és ellen?
Illetve a HDD-re történő FFP telepítés mellett és ellen?

(#12844) krealon válasza szabí (#12843) üzenetére


krealon
veterán

A pendrive-os telepites elonye:
- nem bantja a rendszert,
- konnyen eltavolithato (pl firmware frissites elott),
- nem firmware fuggo,
- ha nem megy a torrent, meg tudja allitani a HDD-t (altatni) az operaciosrendszer.
Hatranya:
- a transmission alapertelmezetten erre log-ol es a torrent fajlokat is itt irogatja (nem az adatot, csak a kicsi torrent es status fajlok), igy alapertemezett beallitasokkal 1 ev alatt kinyirja a pendrive-ot (nekem egy 2GB-os kingston volt az aldozat). Kezi konfigszerkesztessel atteheto a hdd-re.

A hdd-s telepites elonye:
- nem farasztja a pendrive-ot :)
hatranya:
- a kezdeti telepites korulmenyes, ha nincs benne a csomaglistaban,
- az eltavolitas hosszadalmasabb, mint egy leallitas es pendrive eltavolitas.

(#12845) s4tch válasza Tonyk (#12840) üzenetére


s4tch
veterán

Köszi, lehet, hogy működik a dolog. A log alapján mindig ugyanannál a könyvtárnál állt meg a scannelés. Bár semmi olyat nem találtam benne, ami ne lett volna a többi könyvtárnál (pl. szóköz, zárójel a fájlnevekben), töröltem azt az egy könyvtárat, és most halad tovább a scan. Bekapcsolva hagyom a debugot, meglátjuk, meddig jut.

(#12846) tigrici válasza krealon (#12844) üzenetére


tigrici
aktív tag

A pendrive legnagyobb előnyét ki hagytad.hogy tőbb is lehet belőle.ezáltal bátrabban lehet kisérletezni.mert ha nem müxik akkor format és mehet előről.ráadásul nálam tökéletesen fut 1 plex amit másik nason telepitettem.igaz a hdd ugyanaz.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#12847) Tonyk válasza krealon (#12844) üzenetére


Tonyk
veterán

"- konnyen eltavolithato (pl firmware frissites elott),"

Rengeteg zyxel nas ffp-vel ellátása és frissítése után nyugodt szívvel mondom, hogy teljesen felesleges eltávolítani a ffp-t frissítés előtt.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#12848) Tonyk válasza john_trapéz (#12842) üzenetére


Tonyk
veterán

Router:

Dnsmasq reszehez (Advanced -- DHCP/DNS):
dhcp-boot=pxelinux.0,,192.168.1.10

nyilván, a fenti ip helyett a nasod ip címe kell.

NAS:

- Letrehozni a tftpboot konyvtarat (nem megosztás, csak egy könyvtár valahol)
- Syslinux-ot letolteni a https://www.kernel.org/pub/linux/utils/boot/syslinux/ -rol. Javaslom a 6.0.3-at. A többivel gondom volt.
- A letoltott syslinuxot kitomoriteni a tftpboot konyvtarba
- A tftpboot/bios/core konyvtarbol kimasolni a tftpboot konyvtarba a pxelinux.0 fajlt
Kell meg a tftpboot ala az ldlinux.c32, libcom32.c32, libutil.c32, vesamenu.c32. ezek mind megtalalhatok a syslinux valamelyik konyvtaraban.
- Letrehozni a tftpboot alatt a pxelinux.cfg KONYVTARAT
- pxelinux.cfg KONYVTARBAN letrehozni a default fajlt (es a hozza kapcsolodo fajlokat. Lejebb ott a minta!)

- Nas-on letrehozni egy (smb) megosztast pl. pxe-win neven, teljesen publikuskent (ha az smb.conf-ban az adott megosztason "valid users=..." van, nem lehet csatlakozni hozza winpe alol.)
Ebbe a megosztasba lehet pakolni pl win7 es win81 konyvtarakba a telepitoket.
- Nas-on feltelepiteni az ffp-s nfs-utils csomagot (slacker -a nfs-utils)
- A nas-on, ha engedelyezve van a NFS a gyari csomagok kozott, ugy azt le kell tiltani!
- Futtathatova tenni az /ffp/start/nfsd.sh -t
- /usr/local/zy-pkgs/etc/exports fajlba beirni a kivant nfs megosztasokat. Pl:

/i-data/00a9cff4/tftpboot/_kepek *(ro,sync,no_subtree_check,wdelay,no_root_squash

- Elinditani a nfs daemont : /ffp/start/nfsd.sh start

Probakepp ellenorizni a nfs-es megosztasokat linux alol: showmount -e 192.168.1.10

(Probaképp mountolni valahová:
sudo mount -t nfs 192.168.1.10:/i-data/00a9cff4/tftpboot/_kepek/mint32cinnamon ide_mountolni

KÉSZ!

Megj.: Ha win telepito inditasa nem sikerul winpe alol, ugy pl Macrium Recovery-t bootolva, paranccsorbol csatolhato a telepitendo smb megosztas es indithatok a telepitok!

########## MINTA PXE KONFIGURACIOS FAJLOK ##############
Az alábbiakban lévő elérési utak a saját szájízemet tükrözik. Nyilván itt mindenki a saját nasán található útvonalat és elnevezést helyettesítse be.

# /tftpboot/pxelinux.cfg/default :

default vesamenu.c32
Menu Background pxe_bg.png
Menu Title Boot Menu
menu hshift 9
menu width 60
menu margin 0
menu tabmsg Nyomd meg a [Tab]-ot a kernel opciok szerkesztesehez
#menu color unsel 1;36;44 #fc0000 #00000000 std

label Operacios rendszerek
menu label ^Operacios rendszerek >
kernel vesamenu.c32
append pxelinux.cfg/systems

label Segedprogramok
menu label ^Segedprogramok >
kernel vesamenu.c32
append pxelinux.cfg/utilitys

menu separator

label local_drive
menu label ^Bootolas helyi meghajtorol
localboot 0
TEXT HELP
Bootolas a szamitogep merevlemezerol.
ENDTEXT

########################################################

# /tftpboot/pxelinux.cfg/systems

menu margin 0

label Main Menu
menu label ^Fomenu >
kernel vesamenu.c32
append pxelinux.cfg/default

menu separator

label Linux Mint Cinnamon 17.1 64bit
menu label Linux Mint Cinnamon 17.1 64bit
kernel _kepek/mint64cinnamon/casper/vmlinuz
append vga=788 root=/dev/nfs boot=casper netboot=nfs nfsroot=192.168.1.10:/i-data/00a9cff4/tftpboot/_kepek/mint64cinnamon initrd=_kepek/mint64cinnamon/casp
TEXT HELP
Telepites utan az torolni az /etc/network/interfaces -bol az.
eth0 -t tartalmazo sorokat!
Csak a lo -s sorok maradjanak benne! Igy lesz internet a telepites utan.
ENDTEXT...

label Ubuntu 64bit
menu label 1^0 Ubuntu 14.04.2 64bit
kernel _kepek/ubuntu64/casper/vmlinuz.efi
append vga=788 root=/dev/nfs boot=casper netboot=nfs nfsroot=192.168.1.10:/i-data/00a9cff4/tftpboot/_kepek/ubuntu64 initrd=_kepek/ubuntu64/casper/initrd.lz
TEXT HELP
Telepites utan az torolni az /etc/network/interfaces -bol az.
eth0 -t tartalmazo sorokat!
Csak a lo -s sorok maradjanak benne! Igy lesz internet a telepites utan.
ENDTEXT

LABEL Win7
menu label Windows 7 & 8.1
com32 linux.c32
append _kepek/winpe/wimboot initrdfile=_kepek/winpe/bootmgr,_kepek/winpe/bcd,_kepek/winpe/boot.sdi,_kepek/winpe/boot.wim
TEXT HELP
Parancssorba:
net use y: \\nsa320\pxe-win\win7
vagy
net use y: \\nsa320\pxe-win\win81
y:\setup
ENDTEXT

Megjegyzés: Mintek különböző disztróinak csatolása megegyezik. Ubuntunál van egy kicsi eltérés, Manjaroval még sok időm nem volt, így még nem jöttem rá, hogyan lehetne indítani PXE alól.

########################################################

# /tftpboot/ pxelinux.cfg/utilitys

default vesamenu.c32
Menu Background pxe_bg.png
Menu Title Segedprogramok
menu hshift 9
menu width 60
menu margin 0


label Main Menu
menu label ^Fomenu >
kernel vesamenu.c32
append pxelinux.cfg/default

menu separator

label Memtest
menu label ^Memtest86+ 4.20
kernel !kepek/utility_isos/memtest

label Macrium
menu label Macrium ^Reflect
kernel memdisk/i386/memdisk.ld
append iso initrd=!kepek/utility_isos/macrium.iso raw

label Partition Wizard 8
menu label ^Partition Wizard 8
kernel memdisk/x86_64/memdisk.ld
append iso initrd=!kepek/utility_isos/pmtw.iso raw vga=791

label Acronis True Image & Disk Director
menu label ^Acronis True Image & Disk Director
kernel memdisk/x86_64/memdisk.ld
append iso initrd=!kepek/utility_isos/acronis_ti_dd.iso raw vga=791

########################################################

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#12849) Tonyk válasza Tonyk (#12848) üzenetére


Tonyk
veterán

Pár kép, hogy a fentiek, hogyan is néznek ki.
1
2
3
4

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#12850) Tonyk válasza Tonyk (#12848) üzenetére


Tonyk
veterán

Bocsi, annyi kimaradt a fenti elírásból, hogy nyilván telepíteni kell a nasra egy ftpt-t is, csak hogy menjen ez a szolgáltatás is :)

Telepítés:
slacker -aA uli:tftp-hpa-5.2-arm-1.txz

Konfig:
/ffp/start/tftp-hpa.sh fájlt futtatható tenni és beleírni, azt hogy honnét is szedje a tftp a PXE bootolásához szükséges állományokat.

Ezt a sort kell a saját elérési utadnak megfelelően módosítani:

tftpd_flags="-L -4 -s /i-data/md1/tftpboot "

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.