Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12451) Geripapa válasza Sakab (#12444) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Hogy erre a kérdésre is válaszoljak: miniDNLA

Ugyan nálam fent van a plex is de csak azért mert még lusta voltam törölni.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#12452) Sakab


Sakab
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítségét, nagyon szuperül teszi a dolgát szépen gyönyörüen. Este leteszteltem 2 TV egy - egy 1080p-s mkv, plusz még ment a torrent is hiba nélkül :C
Úgynézki amit akartam azt beállítottam a segítségetekkel, Torrent letöltés és annak az elérése bárhonnan bármiről, Ftp, megosztások, DLNA, szóval minden...már csak 1 van hátra....

A védelem, 2 irányból is megközelitem majd itt meg a Tp link 1043ns-s topikba. A Nas-ra nézve milyen biztonsági beállításokat tudok beállítani, vagy nagyon semmit ezeket inkább a ruteren kellene? Esetleg olyat nemtudok, hogy ha egy idegen eszköz csatlakozik fel, akkor a nas küld egy mailt, hogy milyen IP/macadressel mikor lépett be?

A noip-s regemet azt átírtam kb 25 karakterre, amibe számok jelek minden van így első körben.

(#12453) Szabie93


Szabie93
tag

Miért lehet az, hogy a ventije a gépnek (310s) nem akar 3000rpm alá menni? elég zavaró, hogy üresjáratban is elég hangos.

(#12454) Sakab válasza Szabie93 (#12453) üzenetére


Sakab
senior tag

Proci ill HDD hányfokos? nekem ha 45-50 fok és 1200on pörög megállás nélkül, bár ez 325v2. Nekem a vinyó volt hangos, leszedtem az elejét és bevezettem egy beépített szekrénybe az elöszobába :C azóta egy deka hang nem szürödik ki

(#12455) Szabie93 válasza Sakab (#12454) üzenetére


Szabie93
tag

32-40 között mozog, de nem értem....

(#12456) Mayall válasza jancsi20 (#12437) üzenetére


Mayall
tag

Játszunk webshoposat!

Téged ezek is érdekelhetnek:

Link1

Link2

Link3

(#12457) #79335424 válasza Mayall (#12456) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azóta a kutyus új házba költözött. :)

(#12458) Mayall válasza #79335424 (#12457) üzenetére


Mayall
tag

:)

Imigyen az információ rendelkezésre áll. Mondjuk eddig is megvolt, csak meg kellett volna keresni...

(#12459) dmc


dmc
aktív tag

Sziasztok!

Adva van egy NSA 210 szépen működött is de most nem tudom mi van:D
A helyzet a következő:
Sehogy se látom a hálózaton a NSA t vagyis látom mert IP kap pingelni tudom de azon kívül semmi se se SSH n se sehogyan nem érem el.
Ha leresetelem akkor se történik semmi se mintha megcsinálná a resetet mert a sípolásból arra következtetek.
Valaki találkozott ilyennel vagy meghalt a NSA háló része ?
Előre is köszönöm a választ és a segítséget!

(#12460) Mr Dini válasza dmc (#12459) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem akadtak össze az ipk? Dns stimt?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12461) dmc válasza Mr Dini (#12460) üzenetére


dmc
aktív tag

Átnéztem mindent nem történt ilyen

(#12462) Mr Dini válasza dmc (#12461) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Bocs a kérdésért, (ez is egy lehetőség...) de nem lehet, hogy reset után elszált a static vagy vmiért és most csak más ipt kap? Mert ilyet nem szokott csinálni, hogy csak úgy bedobja a taccsot... Mit csináltál utoljára vele, mikor ez történt? Webes felület/torrent bármi (anyós hálójában ipcam esetleg :DDD) nem jön be?

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12463) dmc válasza Mr Dini (#12462) üzenetére


dmc
aktív tag

reset után nem tudom miért de a ruterbe azt látom hogy ugyanazt az IP t kapja bármit csinálok mindig az az IP je de weben se érem el:(
Lehet hogy az anyóstól akadt ki :D :D
Adatokat másoltam róla :D

(#12464) Mr Dini válasza dmc (#12463) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Akkor passz.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12465) kmarci25 válasza dmc (#12463) üzenetére


kmarci25
veterán

Nekem csinált hasonlót a 310-esem. Csak a soft resetet próbáltad? Mert arra nekem sem történt semmi. Próbáld meg a hard resetet: nyomod a reset gombot, hallod a pittyensét, de nem engeded el, nyomod tovább kb. 15 mp-is. Ez után elengeded, pittyen többet és újraindul. Próbáld meg ez után hátha eléred a hálóm. (már ha van hard reset a 210-ben...)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12466) krealon válasza dmc (#12459) üzenetére


krealon
veterán

"Adva van egy NSA 210 szépen működött is de most nem tudom mi van:D
A helyzet a következő:
Sehogy se látom a hálózaton a NSA t vagyis látom mert IP kap pingelni tudom de azon kívül semmi se se SSH n se sehogyan nem érem el.
"

Az NSA-210 nem egy mai csirke.
A tapegysege rendben van? Ki tudod probalni egy masik, kompatibilissel?

Most, hogy tavaszodik, es no az atlaghomerseklet, az elekrolit kondenzatorok kiszatadasa is felgyorsul, ami elsosorban a kapcsolouzemu tapokba epitett darabokat erinti. Ettol csokken a keszulekek stabilitasa es a novekszik a megmagyarazhatatlan eredetu hibak elofordulasa.

(#12467) jancsi20


jancsi20
csendes tag

Valaki tudna küldeni egy működő és bevált transmission config fájlt? Nagyon fontos lenne!
Valamint a transmission beállítása között lévő titkosítást, mire kell beállítani?

Allow encryption
Prefer encryption
Require encryption

Nem titkolt dolog, hogy zárt trackeren gyorsan töltök lefelé, DHT nélkül, viszont nyilt trackeren egy több ezres seedelt torrent fájl-t iszonyat lassan töltök lefelé.

Szerintetek?

További szép napot! Üdvözlettel: jancsi20

(#12468) Tonyk válasza jancsi20 (#12467) üzenetére


Tonyk
veterán

"Valaki tudna küldeni egy működő és bevált transmission config fájlt? Nagyon fontos lenne!"

Ez nem csereszavatos, vannak benne olyan részek ami felhasználóhoz köthető és adott eszköz specifikus (letöltési helyek, kapcsolati beállítások, stb). Telepítsd fel, ami akkor képződik jónak kell, hogy legyen.

Allow encryption
Prefer encryption
Require encryption

Titkosítás engedélyezése
Titkosítás preferálása
Titkosítás megkövetelése

Szerintem elég egyértelmű. Bár a legtöbb helyen letiltva, engedélyezve, megkövetelve szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#12469) spiky03


spiky03
veterán

Szerintetek az mitől lehet, hogy a TP-link routert kicseréltük egy ASUS-ra, beállítottunk mindent, ami be volt a TP-Linken is, és most Win alatt nem tudom felcsatolni meghajtóként a megosztásokat. :F
Sem a music sem a video mappákat. :(((

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#12470) spiky03 válasza spiky03 (#12469) üzenetére


spiky03
veterán

Megoldottam. :C
Az a szemét AVG tűzfal szórakozott. :(((

De egy másik kérdés.
Azt, hogy tudnám megcsinálni, hogy csinálok egy pl Vendég mappát, majd csinálok egy "vendég" felhasználót és az csak azt a vendég mappát lássa és abba tudjon másolni vagy épp a mappába másolni?

Ilyet lehet? Mert nem tudtuk összehozni kollégával, csak úgy ha látta a teljes NAS tartalmát igaz nem tudta a file-okat megnyitni, de mondjuk a Vendég mappában található file-t sem, mert az meg örökölte azt admin jogot, amikor a megosztani kívánt file-t belemásoltuk.

Köszi a segítséget.
:R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#12471) #79335424 válasza spiky03 (#12470) üzenetére


#79335424
törölt tag

Először is admin felületen létre kell hozni a kívánt csoport/felhasználó szerkezetet és a belépési adatokat. Aztán a megosztásoknál létrehozni a vendég megosztást. A kezelést haladóra kell állítani és akkor válnak szerkeszthetővé az egyes csoportok/felhasználók hozzáférési jogosultságai.

(#12472) spiky03 válasza #79335424 (#12471) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm az infót, de ha jól emlékszem akkor valahogy mi is így csináltuk.

Nah de most már megint valakiért passzív a Nas. :(((
Pedig ugyan úgy vannak beállítva a portok meg mimdem mint a TP-Linknel.
Reggel tűnt fel, hogy a hálókártya sárgán világít és nem zölden a NAS seggén.
Most a telorol elinditottam egy letoltest, ami megjelenik a TM-Ben de nem indul el, és az oldalon passzívnak jelzi a letoltest.

Szerintetek mi lehet a hiba?

Lehet, hogy a tuzfalat nem kapcsoltam ki a routerben? Az lehet az oka? Mert másra nem tudok gondolni.

Köszönöm

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#12473) Mr Dini válasza spiky03 (#12472) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

"A nas seggén" lévő hálócsati sárga és narancssárga között a gigabit/10/100-as net a külöbség.

Tmben nézd meg, hogy a portnál nem ír e closedot!

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12474) Mr Dini válasza Mr Dini (#12473) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Srry... Sárga és zöld. :DDD

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12475) spiky03 válasza Mr Dini (#12473) üzenetére


spiky03
veterán

Eddig ugye egy sima 10/100-es TP-Link volt rádugva, most cseréltem gigabites Asus-ra, akkor ezért lett más színű a segge. :DDD

A TM-ben a Port tesztre azt mondja, hogy van bejövő forgalom.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#12476) Mr Dini válasza spiky03 (#12475) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Érdekes, ha vmi olyasmit ír, hogy opened, akkor semmi, de ha closedet ír a portnál, akkor forwardold a routerben/keress más portot!

Egyébként volt már olyan érdekes esetem, mikor nekem is passzívba váltottak a torrentjeim. (Zárt torrentről) Csak egy id csere az oldalon oldotta meg a hibát.... Igazából még most sem tudom, mi okozhatta.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12477) mobilizmo válasza Mr Dini (#12474) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nekem sárga, a router mégis 1000-es full duplexnek írja.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#12478) #79335424 válasza Mr Dini (#12476) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ilyen furcsaságok előfordulnak. Két eszköz van fixen a hálómon. A NAS és a miniPC. Az utóbbi a routertől távol, ahova egy Powerline adapter párossal, a 220V -os hálózaton keresztül jut el a net. Sajnos, odalett a szünetmentesem, így áramszünetnél leáll minden. A router újraindul, a NAS nem. Sebaj, WOL -lal tudom indítani. De a miniPC -ről nem érem el a routert. Az adapter jelzi, hogy a párját látja, de a hálózatot nem. Ha manuálisan elindítom a NAS -t, akkor minden helyreáll, az adapteren is egyből kizöldül a hálózatjelző led. De a legszebb az, hogy rájöttem, hogy ha telóról, mobilnettel, kívűlről keresem a kikapcsolt NAS valamelyik, forwardolt elérését, akkor abban a pillanatban rendbejön a miniPC hálózati kapcsolata. Biztos, hogy vmi router nyűg. Kérdeztem a Tomato topikban, de nem tudnak ilyen jelenségről. Nem nagy gáz, símán együtt tudok élni vele, csak fura.

(#12479) spiky03 válasza Mr Dini (#12476) üzenetére


spiky03
veterán

Ne is mond. Nagyon érdekes.
Azt írja, hogy a "Bejövő port próbája sikeres"
Aztán meg a feltöltés meg alig megy . Meg olyat is csinál, hogy amikor a TM-be hozzá akarok adni egy új letöltést, akkor több másodpercig gondolkodik, majd eldobja a kapcsolatot és csak utána pár mp múlva jelenik meg a felugró ablak, amit ugye le OK-ézva indítom a letöltést.

Hát azt hittem ha a sz@r TP-Linket kicserélem egy jobb gigabites ASUS, akkor minden jó lesz, aztán eddig nem úgy néz ki sajnos. :(((

Pl tegnap este próbaképp leszedtem egy filmet ahol sok volt a seed, nah ott az elindulás után már elérhetetlen volt a TM, reggel amikor megnéztem az átlag letöltési sebessége 6,1 mega volt. :D Úgy érzem itt most előbb elkapja ezt a sebességet, mnt a TP-nél, úgyhogy most beállítottam a max letöltést 2,5 megára, hogy azért ne dobja el mindig.

Igaz a feltöltés még mindig nem jó. :((( Nem tudom mit kellene csinálnom még. Esetleg kikapcsolni a tűzfalat a routerben? Vagy az AVG-ben? Ez megoldhatja?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#12480) Mr Dini válasza spiky03 (#12479) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Helló!

Szerintem a router tűzfala segíthet max. De (!) csak akkor, ha a port closed. Úgy gondolom te tm guiból mész fel az AVG vírusírtóból, hogy valszeg wined van. A tm guiban a bejövő port azt jelenti, h a géped csatlakozott a nashoz. (Ha jól sejtem... Ha nem jól, a többiek kijavítanak - egyrészt úton vok, másrészt linux user vagyok... :DDD)

Menj fel a webes felületre és ott nézd meg ezt:

http://www.kephost.com/images/2015/05/01/Screenshot_2015-05-01-16-30-27.png {bocs mondom úton vok, ezért mobilról vpnen shottoltam...}

Az AVG tűzfalát meg felejtsd el, ha a nassal foglalkozol. Arra nix kihatással! Az csak a te gépedet védi. (Már ha védi :DDD)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12481) spiky03 válasza Mr Dini (#12480) üzenetére


spiky03
veterán

Nálam is Open, viszont nekem az a két checkbox nincs bepipálva.

Mondjuk már megy a feltöltés 40 k-val. :D
Lehet csak idő kellett neki, amíg észhez tértek a torrentek a router váltás miatt. :U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#12482) Mr Dini válasza spiky03 (#12481) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Fura...

Esetleg változtass portot és rebootold a nast/routert.

Más tippem nincs.... :/

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12483) Tonyk válasza Mr Dini (#12480) üzenetére


Tonyk
veterán

"A tm guiban a bejövő port azt jelenti, h a géped csatlakozott a nashoz. "

WTF? :Y

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#12484) Mr Dini válasza Tonyk (#12483) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

" (Ha jól sejtem... Ha nem jól, a többiek kijavítanak - egyrészt úton vok, másrészt linux user vagyok... ) " - úgy látom beigazolódott... :DDD

Nagyon ritkán használok tm guit, és winbe is csak évente kb 4x bootolok, de úgy tapasztaltam, hogy ha a port closed, akkor is azt írja, h a belső port ok, de ha nem tud csatlakozni a tm gui a tm daemonjához, na akkor van gubanc. ---> Szal én csak a tapasztalataimat írom le, hátha másoknak is segíthet vele. De semmiféle papíros végzettségem nix hozzá... Én csak egy mezei szakács vok, 5 piperkőc lelkes apja. Csak hobbiból nyomom. :)

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12485) Tonyk válasza Mr Dini (#12484) üzenetére


Tonyk
veterán

tm gui linux alatt is pont ugyanúgy műkodik

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#12486) Mr Dini válasza Tonyk (#12485) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ok. Köszi! Akkor sorry... :DDD

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12487) matyi1988


matyi1988
csendes tag

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne nem tudom találkozott e már vki ilyennel. Létre tudok hozni hálózati meghajtót de csak úgy engedi a volume1 létrehozni ha adminnal bejelentkezek. Nem szeretnék 5 meghajtót létrehozni minden letöltési mappának zene, film, játék stb hanem 1 meghajtó és ott van minden. Ezzel csak az az egy bajom van hogy megadtam a jogokat a 2 különböző felhasználónak (ebből az egyik admin jogosultságokkal bír) viszont ha a volume1 szeretném csatlakozni bármelyik 2 felhasználóval folyton visszadobja, hogy írjam be a jelszót. Ha meg adminnal hozom létre nyilván nem felhasználók jogait fogja nézni mit olvashat\írhat hanem ami az adminnak van beállítva. A kérdés tehát az, hogyan lehet csatlakoztatni a volume1-et (tehát a teljes hdd-t) a felhasználóknak.

Illetve olvastam sokat erről, hogy meg lehet nyitni a transmission beállítását, hogy le lehessen védeni de nekem sehogy sem ment. Már a telnettel baj volt. Szívesen venném ha vki tudna segíteni privátban.

Előre is Köszönöm a segítséget!

(#12488) Mr Dini válasza matyi1988 (#12487) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ffp kell hozzá. Felmész sshn és mcvel/nanoval esetleg vi-al szerkeszted a tm configjában a proxy usert/passt.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12489) junkpod


junkpod
nagyúr

hello, segítségre van szükségem, eltévedtem a fájlrendszerben. MC alatt szeretnék a beépített vinyóról (mnt/HD_a2) egy előlapi usb-re csatlakoztatott vinyóra másolni, de sehol nem találom az usb vinyót.

Miközben az admin felületen látszik a csatolt kötet és a windowson keresztül is megosztott mappaként elérhető. Merre keressem?

Box's don't touch!

(#12490) Mr Dini válasza junkpod (#12489) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

/e-data mappában van az azonosítója nevével.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12491) junkpod válasza Mr Dini (#12490) üzenetére


junkpod
nagyúr

és tényleg... köszi!

Box's don't touch!

(#12492) KTomi77


KTomi77
tag

Sziasztok,
Az MC kívül van-e más lehetőség is a fájlok másolására?
Olyasmire gondolok mint a nas beépített fájl böngészője, de ott nem lehet csak átnevezni és törölni a fájlokat.

(#12493) Mr Dini válasza KTomi77 (#12492) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

cp command a másolásra és mv a mozgatásra. Illetve rm a törlésre.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12494) junkpod válasza KTomi77 (#12492) üzenetére


junkpod
nagyúr

Lehet ott is másolni, mozgatni. Drag n drop egérrel :)

Box's don't touch!

(#12495) KTomi77 válasza junkpod (#12494) üzenetére


KTomi77
tag

Köszi, erre nem is gondoltam :)
Viszont még annyi gondom lenne, hogy ha így akarok másolni, akkor a Hozzáférés megtagadva üzenetet kapom. erre van valami ötleted?

(#12496) Tonyk


Tonyk
veterán

repoban nem lévő, legfrisebb minidlna:
http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/barmalej2/ffp/0.7/arm/packages/testing/minidlna-1.1.4_git20150310-arm-0.txz

(Úgy olvasom, hogy .mod és .tod fájlok támogatása került bele)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#12497) zambozoli válasza Tonyk (#12496) üzenetére


zambozoli
senior tag

Köszi! :R

Feltetted?
Jó?
Frissítés menete?

:R

Üdv:ZZ

(#12498) zambozoli válasza zambozoli (#12497) üzenetére


zambozoli
senior tag

Megoldottam a telepítést! :DD

[ Szerkesztve ]

Üdv:ZZ

(#12499) Mimike10


Mimike10
csendes tag

Sziasztok,

Egy kis segítségre lenne szükségem, vásároltam egy Zyxel NSA 325 V2 nast és szeretnék Plex M servert telepíteni rá. Olvastam a 1505 leírást, de ez 2013-as. Kérdésem, hogy azóta változott-e valami a telepítésben vagy vannak-e újabb fájlok? Jelenleg mit kell telepíteni és honnan tudom letölteni?
Ez jó nekem is? http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/barmalej2/ffp/0.7/arm/packages/testing/minidlna-1.1.4_git20150310-arm-0.txz
Parancsokat hova tudom beírni?

Köszi

Üdv.

(#12500) Geripapa válasza Mimike10 (#12499) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Hello,

olvasd el a témanyitó cikket.
Tedd fel az ffp-t.

utána döntsd el hogy a minidlna vagy a plex kell esetleg mindkettő.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.