Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PDA_FAN

    tag

    válasz joghurt #21 üzenetére

    Igen, a pontossága nem olyan, mint egy profi eszközé, de többnyire a felhasználók sem azok :-) Néhány méteres pontatlanság általában nem okoz problémát a legtöbb felhasználási területen. Arról nem is beszélve, hogy milliószám rohangálnak emberek a nagyvilágban okostelefonnal a kezükben úgy, hogy fogalmuk sincs róla, hogy a telefonjuk egyáltalán képes helymeghatározásra.

    Anno, mikor az okostelefonok előtti időkben PDA-kkal, GPS céleszközökkel navigáltunk, nagyvárosi környezetben gyakori volt a jelvesztés, vagy a pontatlan helymeghatározás, ami miatt a térkép akár 1-2 utcával odébb mutatta a pozíciót. Ehhez képest az okostelók ma pont a nagyvárosi környezetben teljesítenek legjobban, hála a mindenféle egyéb telekommunikációs hálózati lefedettségnek.

  • PDA_FAN

    tag

    Köszi, remek cikk!

    Néhány gondolat a témához:

    Az assisted GPS-es okostelefonok a napi használatban akkor is elfogadhatóan tudnak teljesíteni, ha netán az ember letéved az aszfaltról, és kikerül a GSM hálózat adótornyainak hatósugarából. Ha nincs kikapcsolva a lokációs szolgáltatás, netán a hálózatról leszakadás előtt is futott valamilyen térkép alkalmazás, akkor tényleg csak a térképszoftveren múlik, hogy eltévedünk-e. A GPS/Glonass/Galileo/Beidu műholdak vételére egyaránt alkalmas telefonok száma meglepően nagy, a középkategóriás Android készülékek jó része már tudja. Ez azt jelenti, hogy minimum négy műhold pozíciója nyílt terepen akkor is meglesz, ha netán az amerikaiak a GPS rendszerüket épp lekapcsolják. (Nyilván barlangászokon ez nem segít :-)

    A földi referenciapont használata a mezőgazdaságban is kezd terjedni. Vannak olyan traktorok, amelyek ezek segítségével automata üzemmódban szántanak, és az emberi felügyelet csak vészhelyzet esetére szükséges.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák