Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Ádám16 válasza Dare2Live (#350) üzenetére


Ádám16
addikt

Értem én, hogy támogassuk a magyar turizmust, de én most csakazértse teszem. Amilyen árakat beszabtak a Balatoni szállásokra, inkább elmegyek a helyi strandra, és haza.

[ Szerkesztve ]

(#352) arcsin válasza Dare2Live (#350) üzenetére


arcsin
senior tag

Sajnos idén, mivel nagy a kiesés, valamint ugye "több Balaton, kevesebb Adria" ukász ki lett adva, így minden okuk megvan feltolni az árakat a szállásadóknak: Megtehetik, ki fogják fizetni az emberek. Tavaly mi 120ból oldottunk meg 5 nap Olaszországot 2 főre(2 nap Róma + 3 nap Nápoly repülővel, szállással) .
Láttam sajnos mennyire elszálltak az árak. Nem tudom mennyi lehet a campingezés. A campingekbe van ált kis faházas illetve sátras lehetőség is. Az úgy talán budget tud lenni.

(#353) Dare2Live válasza Ádám16 (#351) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Találtam olyat ahol leesik a vakolat, 70es években csempézték 30k/éjre. Ez a legolcsobb. Elmennek a ***** ****ba.

screenshot Balatoni vs Tenerifei árakról.
[link]

Ahol decemberben voltunk 1.5szobás oceánra néző, oceán 300méter 8.emeleti szuper állapotban lévő lakás most 12.000Ft/éj családnak max 4főig kényelmes. Decemberben is kb ennyi volt. Ehez képest a leesik a csempe, dohos 30k/éj....

K* gazdag az aki megteheti, hogy MOon, MOra jár nyaralni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#354) Dare2Live válasza arcsin (#352) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

B* meg Hawaival van egy árban a Balaton. Bár Balaton lehet drágább.

[link]

És nézzd meg milyen szállások. Elképesztő. Eközben MOon kb leesik a vakolat. Ár/értékben a legdrágább helyek közt lévő Hawai elképesztően jobb ár/értéket ad mint a Balaton. Ki az a hülye aki MOon jár nyaralni/telelni? Mert tömve vannak.

Nah kicsit kikattantam ettől. Csak idén nyáronújszülött miatt nem megyünk sehova gondoltam balcsi de ezek mellett az árak mellett inkább majd összel kikötözök Tenerifére. Ha nem lesz covid. :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#355) arcsin válasza Dare2Live (#353) üzenetére


arcsin
senior tag

Mi idén kirándulgatunk 1-1 napot. Múltkor Mátraházán aludtunk, de az 30ezer volt 2 éjszakára. Idén rakattunk klímát cserébe hogyha már nem megyünk sehova igazán, legalább nem pusztulunk meg a lakásban. Ez sajnos egy ilyen év lett.

(#356) Ádám16 válasza Dare2Live (#353) üzenetére


Ádám16
addikt

Nem kell menni. A szomorú az, hogy helyetted megy más.
Ahogy a kolléga írta, ez egy ilyen szar nyár.

(#357) Mr.Csizmás válasza arcsin (#352) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tg offban írta egyik elvtárs, van egy nyaralója amit kiadnak a déli parton, mondja nem lesz G*@&#, kiadja a tavalyi árakon, kb. egy hét alatt fullra betelt a szezon. bezzeg az artisf@sz pióca gittegylettől jött a sima postai levél, hogy adózzon a tv és egyéb médiacuccok után, különben irgumburgum és ők állapítják meg a rablósarcot. de ettől még irreálisan drága a balaton, én holnap leugrok egy napra, de asszem spar/lidl/aldiból fogok kajálni napközben :U

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#358) Dare2Live válasza Ádám16 (#356) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Minden nyár ilyen MOon. Ezért járunk külföldre. :) Én sajnos/szerencsére túl szegény vagyok a Balatonhoz. :)

Évek óta én rá se nézek, csak most spec eset van ezért megtettem... és ledobtam a láncot.

Mr.Csizmás: Ez meg a másik. [link] Ide jártunk reggelizni. 1.9eur volt capucciono + szendvics, sonkával, meg választható krémmel.
És másik 1.9eur a frissen facsart narancs + sajtgolyók lekvárral.

Az oceán szele/hangja a 25C reggel 9kor pedig megfizethetetlen. :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#359) Ádám16 válasza Dare2Live (#358) üzenetére


Ádám16
addikt

A Balaton a németekre és a lengyelekre van tervezve kb.
Aki magyar és "nem veszi a fáradtságot", hogy beüljön az autóba minimum az Adriáig/felüljön a repülőre Törökországig, azt nem is tudom sajnálni, hogy így lehúzzák. Ráadásul a minőség sem top kategória. Mi a török utunkat mondtuk le, nekem az nagyon bejött. Házassági évfordulóra megyünk egy wellness-re a nyáron Mo-on (valami csak legyen alapon), a többit pedig megoldjuk az új debreceni (brutálisan jó lett szerintem) + szoboszlói strandon. Ez van.

(#360) Scarabeus válasza Ádám16 (#359) üzenetére


Scarabeus
tag

Az új debreceni Strand szerintem is brutálisan jó, a strandbelépő ára még a kibiírható kategória, viszont kaja-pia terén majdhogynem Balaton árszint, csakhogy itt prémium burgereket is kapsz érte (pl. Meating), nem a szokásos strandos mirelit hamburgert. Mindenesetre akinek nincs messze én mindenképpen kipróbálnám a helyében még idén. :B

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#361) arcsin válasza Scarabeus (#360) üzenetére


arcsin
senior tag

Barátom kedvenc storyja, hogy amikor Ukrajnában volt az otársaival 12 éve, kért egy hambit, majd elkezdte mesélni a szlovák hamburger élményét, miszerint: Ursula nagyságú nő elővett egy rúd (szója)párizsit..Majd levágott belőle egy 3 ujjnyi szeletet, majd mindezt kisütötte egy serpenyőben :D Ez egy az egyben ugyanígy újra megtörtént mögötte. Kb az arca esett le amikor megkapta.

(#362) Mr.Csizmás válasza arcsin (#361) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

főzőcskésben ez már topikrombolás lenne :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#363) arcsin válasza Mr.Csizmás (#362) üzenetére


arcsin
senior tag

Hát még mi lenne, ha a kávés topikban dicsekednék, hogy vettem tegnap PALOMA autóillatosítót :D

(#364) Mercutio_ válasza Dare2Live (#358) üzenetére


Mercutio_
félisten

+1, max Eger/Pécs/Sopron hosszú hétvége, de amilyen idő és árak itthon vannak nyáron és kora ősszel el innen :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#365) Dare2Live válasza Ádám16 (#359) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Kizárt, hogy német ilyen árak mellett balatonra jön ha csak nincs vmi direkt oka rá. Olaszország, horváto, spanyolo, portugália... mind olcsobb és messze jobb ár/értéket képvisel. Főleg mért jönne amikor németország is olcsobb ennél.

Sztem jól jellemzi a szitut, hogy Hawai is olcsobb mint a Balaton. De Svájc is. :Y Tényleg csak az érdekelne ki megy le, ki, hogy fizetik ki. Mert Svájcba aki nem keres 800k-1misi nettot az kb a szegényebb kategóriába tartozik. Mint aki nálunk 250k netto alatt keres.

Zimmer mit Aussicht auf See, Stadt und Berge
Kérem mutasson vki Balatonra/hegyre néző szobát + priv fürdőt 15kért. Mert Svájcban (ami sztem Europa egyik/talán legdrágább országa) ez simán megy.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#366) Mr.Csizmás válasza Dare2Live (#365) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

főleg ha összelövöd azzal, hogy néha ki lehet fogni egyátszállásos retúrjegyet 4-500€-ért hawaii-ra...oké nem 20k mint a benya itthon :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#367) Ádám16 válasza Scarabeus (#360) üzenetére


Ádám16
addikt

Ahogy mondod. Pont a Meatingből ettem hambit, azért rendben volt, ha nem is olcsó. Azelőtt a Hullám Bisztróból (?) vettünk hambit, az is nagyon bejött.

(#368) Dare2Live válasza Mr.Csizmás (#366) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Azért 500Eur sok. A végén még csak picit lesz olcsobb a Hawai nyaralás mint a Balatoni. :)

Soheréknek pl egy BP->Bari repjegy 7300Fttől indul, ha kiváltod Wizz kártyát 4712Ft. Egy Bazel meg Wizzel 6000Ft körültől... Igazából mindkettő 0Ft ha Wizz karizol. Nem egy személyre. Az egész családnak 0Ft. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#369) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Visszatalálós hsz on :

Az idén nálunk is kimarad a nyaralás mint olyan , mert mióta elmúlt a gyerek 4 éves azóta nem megyünk a Balcsira . Addig jó volt , mert déli parton leraktam a homokba és elvolt , valamint az utazás sem volt nyűg neki Egerböl . Ez a mocsok lehúzás ami most is megy gyomorforgató és az "Üdüljitthon " FB csoportban megy a köpködés , hogy a Magyarnak semmi sem jó , pedig ők alig keresnek valamit a szálláson stb.. :W

Valaki nyár végére mer tervezni külföldi utata amúgy ? Ezt a Hawai olcsó utat honnan lőttétek , mert ilyenre én is befizetnék ?

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#370) celafat válasza jozefgucci1 (#369) üzenetére


celafat
tag

Hawai csak egy kiragadott példa volt gondolom, hogy még az is olcsóbb lehet, mint a Balaton, pedig az is egy elég drága célpont. 500 euros jegy is csak nagyon ritka, oda még a 800 is nagyon olcsónak számít. De a vírus miatt egyenlőre amúgy sem lehet még belépni jóideig.
Európán belül viszont nagyon olcsók a jegyek, én egy hete jöttem meg spanyolból 20 euroért oda-vissza (igaz, nekem átfoglalással volt annyi), szerintem még visszamegyek nemsokára. A héten az autóbérlések ára is a felére esett vissza, Malagában már 26 eurotól van kocsi 1 hétre.

[ Szerkesztve ]

(#371) tomazin


tomazin
veterán

Mi balaton-opus.hu-n foglaltuk le az ah-27et 7ejszaka volt kuponnal 125k korul, volt 10% kupon is (most nem latom, de ha erdekel valakit, akkor megkeresem, hatha mukodik meg). Fenti szallas rendben volt, semmi extra, de tiszta, rendes apartman. Kisgyerekeseknek nagyon jo az abrahamhegyi strand, van egy nagy homokos, sekely resz, emellett egy csomo dolog van kozel rossz ido eseten is.
Kb 250-300at koltottunk egy het alatt (szallassal), ugy h minden ebed etteremben volt, minden nap belepo valahova (allatkert, arboretum, salfoldi major, hajokazas, stb.)
Reggeli, vacsora szallason, magunknak megoldos.

[ Szerkesztve ]

(#372) BabMester válasza jozefgucci1 (#369) üzenetére


BabMester
senior tag

Nyiregyhaza-Sosotora akartunk kimenni fürdőzni a hétvégére, annyian voltak, az új Mészáros féle szálloda tele, de még a régi is. Egész Sóstó városrészen nem lehetett parkolni, de annyira nem, hogy az út mellett a fű meg a csipetnyi helyek a bozotosban is végig állva, a fizető parkolókból már messziről integettek, hogy ne forduljunk be, a leállósáv kilométerekre végig. Szlovákok, románok, magyarok. A fürdőbe 6500/nap a jegy minden extra nélkül, Olaszba ennyi egy retur repjegy. :U

[ Szerkesztve ]

(#373) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

aldi utazás -5k LASTMINAHU20

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#374) st6969 válasza Scarabeus (#288) üzenetére


st6969
őstag

Hogy tetszett Szentes? Kaphatunk egy kis élménybeszámolót? :)

(#375) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

utazós bestbuy:

Ha a regiojet oldalán vagy appban Mosonmagyaróvárra veszel jegyet, 3600 ft helyett 4€ (~1300 ft) a fürdőbelépő a móvári strandra. (Bp. Déli, és Győr megállókkal itthon)

(a társaságról bővebben)

Additional offersThermal swimming bath Flexum Thermal & Spa Mosonmagyaróvár 4€

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#376) b4lukapitany


b4lukapitany
tag

Sziasztok!

Ilyen erdei vendégházas, faházas helyet nem tudtok valami jót 2 főre, mindentől kicsit távol? Az ilyen ismertebbeken kívül, ahol 60k egy éjszaka. :)

(#377) blg válasza b4lukapitany (#376) üzenetére


blg
senior tag

Jávorkút a Bükkben, ismered? (nincs internet, nincs mobil térerő :-) )

http://www.javorkut.hu/

(#378) b4lukapitany


b4lukapitany
tag

Köszi, de inkább ilyesmire gondoltam pl. [link], ahol nincs más ember. Csak kicsit irreálisnak tartom az árat. ;]

(#379) arcsin válasza b4lukapitany (#378) üzenetére


arcsin
senior tag

Airbnb? Szerintem kilehet fogni. Pld ez kicsit puritán, de nem drága, közel az erdő.

(#380) stickermajom válasza b4lukapitany (#378) üzenetére


stickermajom
addikt

Közel sem olyan fancy, mint amit linkeltél, de elvonulni tökéletes és fillérekből megvan: [link]

(#381) st6969 válasza b4lukapitany (#378) üzenetére


st6969
őstag

:Y Kicsit el vannak tévedve...ellátás nélkül 60k/éj? 4*superior kevesebből megvan :U

(#382) arcsin válasza st6969 (#381) üzenetére


arcsin
senior tag

A világ összes országa nem javasolt utazási célpont. Még jó hogy itthon is annyiért szállhatok meg mint bárhol máshol a világban. ;]

(#383) Gabócza válasza b4lukapitany (#376) üzenetére


Gabócza
senior tag

Mi itt voltunk. Igényesen meg van csinálva, és az ára is barátságosabb, mint amit linkeltél: [link]

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#384) b4lukapitany válasza st6969 (#381) üzenetére


b4lukapitany
tag

Mondok jobbat [link] :)) Köszi az eddigi ötleteket mindenkitől! Már látom a fényt..

(#385) b4lukapitany


b4lukapitany
tag

Mivel október közepe/vége körüli időpontot akartuk elsősorban, és már nagyon sok helyen teltház van azok között, amik tetszettek még, végül ezt választottuk 3 éjszakára 48 k-ért. [link]

[ Szerkesztve ]

(#386) lorcsi válasza b4lukapitany (#384) üzenetére


lorcsi
veterán

ez mondjuk nagyon vacak...
nem is az erdőre néz, hanem egy mesterséges tóra...ahol kb. bármikor sétálhatnak és láthatjáűk mit cxsinál a megszálló vendég
kilátás sem olyan..amit elképzelne az ember

(#387) st6969


st6969
őstag

Üdv,
tudtok olyan tiszta, igényes szállást, ahol vannak állatok, és simogatni is lehet őket? Az most másodlagos, hogy hazánk melyik részén van (szerintem bárhol lehet jó programokat találni), a legfontosabb, hogy macska legyen :))
Ha még lovagolni is lehet, akkor az plusz pont.
:R

(#388) BabMester válasza st6969 (#387) üzenetére


BabMester
senior tag

Nyíregyházi állatkert? Nem csak lovagolni, tevegelni is lehet, kisállat simogató stb. Van a Zoonak saját szállodája is amihez azt hiszem tartozik ingyen belépés, de épült tavaly közvetlen mellé egy Mészáros hotel is, amivel meg a szomszéd fürdő ingyenes.

(#389) T0rnad0 válasza st6969 (#387) üzenetére


T0rnad0
addikt

Engem is érdekelt, végignéztem ezeket a szállásokat: [link]
Nálam az Öreghegy nyert, értékelések és képek alapján nem rossz....[link] [link] [link]

Vagy ha az állatkert vonalon megyünk tovább, akkor Veszprém, ott macskakávézót is találtok. (12 év alatt belépés csak szülői, kísérői felügyelettel – 8 éves kor alatt a kávézó nem látogatható.)

Z Fold 4

(#390) Gabócza válasza st6969 (#387) üzenetére


Gabócza
senior tag

Szia, mi itt voltunk tavaly, tudom ajánlani: Pagony Pihenő Farm
Vannak mindenféle állatok, kutya, macskák, nyulak, stb. És vannak lovak is, lehet lovagolni is...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#391) st6969 válasza BabMester (#388) üzenetére


st6969
őstag

Köszi, de ott már jártunk (mármint az állatkerben), tényleg nagyon jó! Most leginkább ilyen majorszerű érdekelne (igaz, ezt elfelejtettem írni :)) ).

T0rnad0 & Gabócza Nagyon király, köszi, pont ilyenekre gondoltam!
A macskakávézó miatt viszont Veszprém kötelező megálló lesz, azt hiszem :K

(#392) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Skacok január-február, esetleg március elejére max 3 órányi repülőútra mit javasoltok, ha a hazainál érezhetően jobb időben szeretne pár napot eltölteni az ember?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#393) mpierre válasza Mercutio_ (#392) üzenetére


mpierre
veterán

Ha rendes hidegre vágysz, nem ilyen taknyos, semmilyen időre, akkor nagyon északra, mert szibéria talán már kiesik a távolság/idő miatt. Ha melegebbre, akkor afrika északi része, vagy Írország is elérhető 3 óra alatt.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#394) arcsin válasza mpierre (#393) üzenetére


arcsin
senior tag

Én tolnék egy norvégiai Fjordokat, valami kandallós házzal, chillesbe, ha mindenképp valamit muszáj lenne válasszak.

(#395) celafat válasza Mercutio_ (#392) üzenetére


celafat
tag

3 órányira igazi nyár sehol nem lesz. Jobb idő meg bárhol a mediterrán területeken meg délre.
Ajánlott a spanyol városok, Nizza, Róma, Athén (azért ezekben kell némi szerencse is, mert esőt is jócskán ki lehet fogni, de jellemzőbb a 15-20 fok körüli napsütés) vagy Jordánia, Egyiptom (ott még fűrdeni is lehet, de márc. közepéig az sem az igazi).
Meg kérdés, hogy hová lesz egyáltalán akkor járat a mostani helyzetben.

(#396) Dare2Live válasza Mercutio_ (#392) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

minnél délebb. Ami 3hba belefér. Szicília fölött én nem gondolkodnék. Ebbe az időbe még Tel Aviv és Eliat is befér esetleg Tunézia de az ilyenkor nem lesz nagy élmény. Meg oda kell menni ahova olcsó a jegy és nincs kovid. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#397) celafat válasza Dare2Live (#396) üzenetére


celafat
tag

Izrael elég hűvös olyankor (kivéve a Holt-tengert és Eilat is elmegy valamennyire), de kizártnak tartom, hogy oda beengednének bárkit addig. Tunézia meg jócskán esős, hideg, Egyiptom nagyságrendekkel jobb választás akkor.

[ Szerkesztve ]

(#398) arcsin válasza celafat (#397) üzenetére


arcsin
senior tag

Lisszabonban is kellemetesebb az időjárás. Nekünk idén elmaradt. Mondjuk az 4óra, de az időeltolódás miatt csak 3 :D

[ Szerkesztve ]

(#399) celafat válasza arcsin (#398) üzenetére


celafat
tag

Lisszabon már közel 4 órányi útra van. Másrészt nézd meg, amit linkeltél. Január, február nagyon esős, szeles és átlag 15 fok alatt van a hőmérséklet. Az Atlanti-óceán felől nagyon hideg áramlatok jönnek olyankor.

(#400) Dare2Live válasza celafat (#397) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Egyiptom se meleg fürcsis január, februárban még Vörös tenger sem. Ráadásul Vörös tengeren meg ha nem fürcsizel nincs sok program. Szél nincs max buvárkodsz. Poolok se (kivéve a nagyon drága helyeken) fütőttek az is hideg. Ráadásul Egyiptomban mindig bejönnek a higénés problémák megficselésem szerint turistáknak kötelező minden evés után a két feles. covid idején ez külön filinget ad Egyiptomnak.

Persze muris részegen windsurfolni... és amikor már nem bírod és nem iszol nincs más siklás közben el kell engedni a dolgot. :) :DDD

3h utban sajnos jan-februárban nincs kellemesen meleg hely. Ráadásul most covid miatt foglalni is lutri.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.