Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) st6969 válasza Zeki (#700) üzenetére


st6969
őstag

Megértem. Esetleg 2 körben el tudtok menni buszozni: a 11 éves (neki ingyenes), a 13 éves (neki odaadjátok anya bankkártyáját) , meg te, a másik körben pedig a többiek... tudom, nem ideális, de legalább meglesz az élmény.
Kellemes kirándulást.

(#702) Zeki válasza st6969 (#701) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi!
30-án start.

(#703) Mr.Csizmás válasza Zeki (#700) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

London drága város, de a közlekedés árazása sokkal szisztematikusabb, mint a pesti, mert a tényleges megtett távolságért fizetsz, nem pedig átszállásonként. ha már sikerült olcsó jegyet venni, gugleba belefért volna annyi az idióta chatGPT helyett, hogy "egy nap londonban", meg "hogy működik a londoni bkv". de ott legalább a levonogatós módszernek van capja, 24 óránként a napijegy áráig vonja csak egy embernek. [link] (pesten lehet számolgatni mindig hogy napijegy éri meg vagy sima jegy, mivel nincs zónaalapú rendszer)

minden utazás bukó anyagilag, még akkor is ha finoman szólva spórolsz :U :W

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#704) gangstagergo válasza Mr.Csizmás (#703) üzenetére


gangstagergo
senior tag

A legtöbbet a wizzair-en rendelt transzferen spórolt :DDD De minden elismerésem a fórumtársnak. Sose mernék bevállalni egy ilyen egynapos kalandot Wizzair-rel.

[ Szerkesztve ]

(#705) arcsin válasza gangstagergo (#704) üzenetére


arcsin
senior tag

Fél nap miatt az egész családot bszopatni nem tudom mire jó. Mi anno késtünk egy csomót a befelé busszal, mert nem fértünk fel, alltunk a dugóban. Biztos fun lesz. Főleg hogy nem tömegközlednek mert MÁS rendszerű mint itthon ugyhogy biztosan szar is. Gondolom végigbazmegolja az egészet, megallapitja hogy ez egy rossz hely és hazamennek, majd évekig ezt fogja emlegetni hogy milyen rossz volt. :D
Mi anno 5 nap alatt nem tudtunk mindent megnézni, de ebbe közrejátszott hogy lebetegedtem.

A 18 évest (fiatal felnőttet) megkérhetné segítsen neki, mert tiktokon van tuti gyorstalpalo tömegközlekedésről, vagy csak jobban ért angolul, stb :D

(#706) Mr.Csizmás válasza arcsin (#705) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sétálni fun ekkora méretben :K :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#707) Zeki


Zeki
nagyúr

Köszi-köszi a poénokat, megjegyzéseket, gúnyt, aggódást, segítséget!
Reménykedek benne, hogy vasárnap reggel nem lesz akkora dugó befele és vasárnap délután visszafele.
Az a röpte program pont elég lesz, ha itthon megyünk el valahova városlátogatásra, akkor sem töltünk el több időt.

(#708) arcsin válasza Zeki (#707) üzenetére


arcsin
senior tag

Az megvan hogy checkin+repülőút+ repter transzferrel legalább 6 óra ha nem több, a semmire? Idehaza azért utazásra 6+ órát nehéz elcseszni :D

[ Szerkesztve ]

(#709) Mr.Csizmás válasza arcsin (#708) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

menj pécsről szombathelyre. közvetlen vonat ~4,5 óra, pesten át ic-vel bő 5 óra. autóval ~2-3. és vissza :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#710) gangstagergo válasza arcsin (#708) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Fél éven belül most megyek vissza újra Londonba és csak abba reménykedek, hogy nem fogok megint piros jelzést kapni az automata útlevél ellenőrző rendszernél. Nem volt mókás több mint egy órát várni a sok rossz arcú úriember és hölgy között:DDD

[ Szerkesztve ]

(#711) Zeki válasza arcsin (#708) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az megvan, hogy pont leszarom?
Az megvan, hogy 3 gyerekkel második repülős élménynek pont jó?
Az megvan, hogy egy kis világlátásra pont elég?
Az megvan, hogy én már voltam London belvárosban ennyi időt , bő 26-28 éve, mert Kanadába csak másnap délután ment a repülő, így délelőtt Londont rohantuk le, pár látnivalóra, akkor a szüleimmel. Jó élmény volt, láttam Londont a Buckingham palotát, a Towert, stb. Gyalogolva.
Az megvan, hogy akár 1 éjszakát is ott töltenénk el, az NAGYON durván megdobná az árat? (szállás 5 főre + kaja + extra bőrönd, míg most csak két ingyenes kis decás hátizsákkal megyünk).
A gyerekeim már annak is nagyon örültek, mikor Pesten járva elmentünk még Visegrádra és onnan a párkányi hídon átmentünk a szlovákokhoz. Ez egy pestinek nem kunszt, kiugrik bevásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#712) Zeki válasza Zeki (#711) üzenetére


Zeki
nagyúr

Na megjöttünk!
Reggel a gép időben indult és érkezett meg Lutonba! 11500m magasság, 800km/óra a kapitány szerint.
Mázlinkra mire kijöttünk a reptérről, 2 perc múlva jött a 757-es busz amire az e-ticketünk szólt, miután tele lett, indult is be. 1:15 perc alatt ért be. A pályán a gps-em 100 km/h-t mért.
A google térképe szerint elbóklászoltunk Londonban gyalog.
A reggelit a pályaudvar Burger Kingjének tojásos ajánlata tette ki (kint egy öreg arab szolgált ki, bent egy öreg arab nő konyházott), az ebéd már beülősen az egy utcával odébb lévő Mekiben. Vacsora a reptéri kajáldák egyikében.
A túra kemény volt, a gyerekek jól bírták. DE! 1 millió ember sétált mindenhol a látványosságok körül. MEGA brutál volt.
Ahhoz képest, hogy éjjel kettőkor kelt a család, jól bírták a gyerekek. Mondjuk ma éjjel 2 után volt lefekvés is, mert a gép késett 1 órát (elnézést kértek, mondta a pilóta, hogy Pestre is késve érkezett a gép, plusz a Pápa miatti biztonsági intézkedések is bejátszottak). A reptér is fullon volt vasárnap este.
A reptérre menet is pont úgy sikerült a 757-es buszt elcsípni, hogy 1 percet kellett rá várni 16:10-kor indult, 4 perccel hamarabb gurult be. Na azon már összeszedve az utasokat a több megállóhelyről, sem voltunk annyian. A belvárosban lassan haaldt, de volt legalább lehetőség nézelődni róla.

Arra jó volt, hogy lássunk egy picit Londonból, hogy a másik oldali közlekedés milyen, hogy a zebra milyen, hogy annyi a túrista, hogy a piroslámpa sem tartja vissza őket, hogy mennyi arab és néger dolgozik ott (üzeletek, éttermek, buszvezetés), hogy megnézzük a szelíd kézből evő mókusokat, kézből evő galambokat, hogy lássunk a Buckungham palota mellett egy sok rendőrös akciót, 4 rendőrutó, szirénázva beszáguldott , aztán valami parancs jöhetett hogy ja, nem ide, majd szirénzázva elviharzottak ( fiamnak nagy élmény volt a géppuskás angol rendőrök, meg szirénzázó angol rendőruatók látványa), együnk ottani fagyit, hogy milyenek ott a házak, pár történelmi hely, park, bolt, stb, hogy ott is vannak csövesek, elemebeteg ordibálósok, az autót csak tuningoltan hangos kipufogóval haladni akaró helyiek, stb.

Az időjárás kiváló volt.

A mai nap a pihenésé lesz (meg a kint vett édességek és chipsek megkóstolása, illetve a fiam játszhat a londoni taxi kinyitható ajtajú másával). De lehet a holnap is.

[ Szerkesztve ]

(#713) st6969 válasza Zeki (#712) üzenetére


st6969
őstag

Remek élmény, kár lett volna kihagyni. Minden elismerésem, hogy ezt így végig toltátok, brutál fárasztó nap lehetett.

Én most Barcelonába kezdtem el jegyeket nézni, de elég húzós árban, meg azt mondják ismerősök, hogy a szállásárak is az egekben vannak ott. Ezért valószínűleg őszre tolom azt az utat.

(#714) arcsin válasza st6969 (#713) üzenetére


arcsin
senior tag

Barcelonat hüvösebb időben érdemes megjárni, amikor nincs 40 fok csak mondjuk 18-25 fok. Olcsóbb is a repjegy offseason. A látványosságok többségében a negatív kommentek az arra vonatkoznak hogy nincs AC és meghaltak.
Novembern voltunk és a la ramblason laktunk, 113 430 Ft volt 4 éjszaka 2 főre 2 csillagos helyen. Szállásoknál érdemes megnézni a review-kat. mert 2x mondtam, vissza szallast mert kiderült hogy lop a szemelyzet vagy sanda környék. Zsebesekkel vigyázni kell, mert Barcelona a tolvajok fővárosa, elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#715) Zeki válasza st6969 (#713) üzenetére


Zeki
nagyúr

Brutál fárasztó volt.
Most fejeztük be a reggelit, pedig 8- fél9 között szoktunk.
De láttak a gyerekek egy másik világot is.

(#716) st6969 válasza arcsin (#714) üzenetére


st6969
őstag

Ja igen, ez a másik, a hőség, emiatt is szerencsésebb lesz talán az őszi időszak...Bár a tengerben fürödi akarok, ha már ott vagyok.
Köszi a tippet, a zsebes dolgot nem tudtam :Y az kemény...

(#717) arcsin válasza st6969 (#716) üzenetére


arcsin
senior tag

Mi direkt ugy kerestünk szállást hogy (laptop)széfes legyen. Ki lehet balanszolni szerintem egy szeptember-októberi utazással és akkor még van elég meleg tengerhez, de nincs túl rohasztó meleg.

(#718) arcsin válasza arcsin (#717) üzenetére


arcsin
senior tag

Ez hasznos kis videó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#719) dugo_ válasza arcsin (#718) üzenetére


dugo_
veterán

13. scam: 20 percnyi közhely pufogtatás youtube revenue reményében. ;]

(#720) szuszinho válasza arcsin (#714) üzenetére


szuszinho
őstag

Március 23-27-ig voltunk. Tökéletes időnk volt. Nyáron nem csavarognánk ennyit :)
Áprilistól indultak meg az árak egyébként.

(#721) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Bookingon miként tudok olyan keresést indítani, ahol azt látom, hogy mik az elérhető szállások az adott településen egész évben? Rugalmasak vagyunk az időpont szempontjából, ezért lenne jó egy ilyen keresési lehetőség.

Köszi!

(#722) Mr.Csizmás válasza Stylewars_kp (#721) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

google hotel (igen, ez az oldal neve, mint a photos, vagy drive)

https://www.google.com/travel/

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#723) Stylewars_kp válasza Mr.Csizmás (#722) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ez új dimenziókat nyit. Olyan szállásokat dob fel amik a bookingon nincsenek fent, de csak úgy a googleba sok idő mire ennyire rendezetten megtalálnám.

Köszi! :R

(#724) sagesz93


sagesz93
addikt

Segítsetek már egy kicsit nekem, még sosem utaztunk repülővel, idén nyáron mennénk ciprusra, időpont belőve, most kezd el csökkenni az ár, wizzair és ryanair is szóba jöhet. Párommal mennénk és 4éves gyerekkel, egy nagy bőröndöt, meg egy kicsit vinnénk, + mindenkin hátizsák. Ki, hogy foglalna jegyet? Ha úgy keresem a jegyet, hogy mindhármunknak, akkor a bőrönd kérdést csak úgy tudom megoldani, hogy mindenki "magasabb kategóriás" jeggyel utazik, de akkor mindenki vihetne 1 nagy és 1 kis bőröndöt elvileg? Nekünk arra nincs szükségünk. Gondoltam arra, hogy 1felnőtt+1 gyerek a legolcsóbb jeggyel menne, 1 felnőtt meg a magasabb áru jeggyel, amiben benne van a kis+nagybőrönd feladása. Ez így működhet? Vagy, mindhármunknak a legolcsóbb jegyet vesszük, de akkor külön kell feladni a bőröndöket valahogy? Annak mi a menete? Hogy érné meg a legjobban?
Előre is köszönöm aki válaszol :R

(#725) vans? válasza sagesz93 (#724) üzenetére


vans?
őstag

Mi utaztunk mar ugy, hogy a felesegemnek magasabb kategorias jegyet vettunk (feladtunk egy borondot), en meg a kislanyom meg a sima hatizsakos kisborondos opcioval mentunk. Ez igy teljesen mukodokepes.

hábm bábm

(#726) Zeki válasza sagesz93 (#724) üzenetére


Zeki
nagyúr

Vehetsz 3 legolcsóbb repjegyet, plusz 1 bőrönd utána az egyikhez. Nem kell helyjegyet sem foglalni, a gyereket az egyik szülő mellé adják.

(#727) sagesz93 válasza Zeki (#726) üzenetére


sagesz93
addikt

No és mi a menete a bőrönd “foglalásnak” a legolcsóbb jegy vásárlása után? Ez érdekelne, illetve mi a konkrét ára , mert ilyenről nem találok leírást sehol.

[ Szerkesztve ]

(#728) tomazin válasza sagesz93 (#727) üzenetére


tomazin
veterán

Ahogy mesz vegig a foglalason hozza lehet adni csomagot. Ha mar megvetted a jegyet, akkor plusz szolgaltataskent megveszed hozza. Ki fogja irni mennyi. (Multkor azt lattam mar a feladott borondoknel is mas aron megy a 15 meg 25kg-s....)

(#729) Mercutio_ válasza sagesz93 (#727) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bőrönd arról nem is fogsz, dinamikus árazás van, amikor a folyamatban odáig jutsz fogja csak mutatni.
Wizz-nél jellemzően drágább a csomag mostanában mint a Ryanair-nél.
Priority-ban van egy további max 10kg-os gurulós bőrönd amit felvihetsz a gépre. Ez azért jó, mert nem kell majd a reptéren várni a csomagra se a feladással tölteni az időt! Hátránya, hogy bizonyos dolgokat (pl. italok) nem rakhatsz bele tiltás vagy mennyiségi korlát (max. 100ml-es űrtartalom) miatt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#730) arcsin válasza Mercutio_ (#729) üzenetére


arcsin
senior tag

Piát megéri dutyfree-böl hozni. Nem kell cipelni, tarolni, feladott poggyaszt venni miatta. Ált elég korrekt árak vannak. Mi 5nap lisszabont toltunk ingyenes hátizsákkal + duty frees szatyorral. Ha van lehetöség, leszálláskor csekkolom mik vannak dutyfreeben.

[ Szerkesztve ]

(#731) Mercutio_ válasza arcsin (#730) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt passzolom.
Londonban amikor voltunk a whiskey olaszoknál a borból mindig volt valami akciós bestbuy a helyi hyperben amit sajnáltam otthagyni :O limoncello viszont a duty-ban volt jobb árban :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#732) arcsin válasza Mercutio_ (#731) üzenetére


arcsin
senior tag

Ja, néha van akciók is, mi wizzel mentunk, ott többtízezer lett volna a feladott cumo, annyiból már DHL lel is hazapostaztattam volna :D

(#733) Mercutio_ válasza arcsin (#732) üzenetére


Mercutio_
félisten

Eszement csomagárak vannak most wizz-nél.
Málta repjegy oda-vissza 23k, priority vagy feladott 10kg-s 31k :Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#734) arcsin válasza Mercutio_ (#733) üzenetére


arcsin
senior tag

Azért 31 ezerből inkább hülyére vásárolom magam a duty freeben :D Annyival nem drágábbak a dolgok hogy megérje vennem feladottat.

(#735) Mercutio_ válasza arcsin (#734) üzenetére


Mercutio_
félisten

Persze, de a prio felvivős +1 kézi is ennyi az a durva

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#736) arcsin válasza Mercutio_ (#735) üzenetére


arcsin
senior tag

Már viccelődtek velem munkatársak hogy megadják a feleségük telefonszámát és beszelgessek velük kicsit mert 1 hatizsakkal megoldok 4-5 napokat is :D 1-3 nap laza, de pld legutóbbi szálláson volt mosógép és az könnyített a a pakoláson. 2-3 utazás után rájöttem hogy a ruhák felét sem veszem fel. Cipőből is kibirható egy kényelmessel. Kirándulások végett is vettem, de jó ingyen felvihetősnek is ez a hátizsák. Nagyon faszan pakolható. :)

(#737) Mercutio_ válasza arcsin (#736) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az a baj, hogy én viszem a notit, ami 15,6"-os, és csere 13"-ra nem lesz mostanság :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#738) goccer


goccer
aktív tag

Róma városnézés témában pár kérdés. Használt már valaki "Roma Pass"-t esetleg? Fel lehet használni Colosseum belépésnél, csak ahogy olvasom előzetes időfoglalás szükséges hozzá. Na most, a honlapon minden nap csak az adott napra lehet időpontot foglalni / belépőt venni. Mi 2 hét múlva megyünk, de nagyon örülnék, ha lehetne előre foglalni és nem aznap reggel izgulni, hogy sikerül-e vagy sem.

Akinek van tapasztalata "egyéni" Colosseum látogatásban, hogyan érdemes ezt bonyolítani?

(#739) envagyok


envagyok
veterán

Párom v.18-tól szabad 3 éjszakára.
Van ötletetek 2 felnőtt 1 5 éves gyerekre olcsón meleg helyre menni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#740) arcsin válasza envagyok (#739) üzenetére


arcsin
senior tag

Google flightson van explore mód.

(#741) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Fertő környékén van ajánlott szállás?

(#742) arcsin válasza szuszinho (#741) üzenetére


arcsin
senior tag

Hány fő, gyerek megy-e? Önellátás vagy nem? Mi szívesen airbnb-zunk, de lehet más nem. Azért egy szállás elég sok tényezős, és mindenkinek mástól "jó". Nekünk pld kell hütö a szállásra mindenképp, szeretünk magunk főzni, akár 1 mosógép is jó ha van.
Más meg azt szereti hogyha van szobaszervíz, étterem a szálláson, medence, szauna, konditerem, stb.

[ Szerkesztve ]

(#743) szuszinho válasza arcsin (#742) üzenetére


szuszinho
őstag

Csak hétvégére, és szinte csak szállásnak.

(#744) maroni


maroni
aktív tag

Sziasztok! Valaki meg tudná mondani ez mit jelent a Wizz airnál [link] Indulás elött online kell becsekkolni? Nem mentem még ilyen fapados csodával csak normál járattal!

(#745) TheMarci válasza maroni (#744) üzenetére


TheMarci
addikt

A wizzair appban ra kell nyomni, hogy becsekkolas, es kapsz egy ulesszamot, kb ennyi.

Do You Dream?

(#746) maroni válasza TheMarci (#745) üzenetére


maroni
aktív tag

Köszönöm, és ezt 24 órával előtte vagy 24 órán belül?

(#747) Zeki válasza maroni (#746) üzenetére


Zeki
nagyúr

24 órán belül.

(#748) maroni válasza Zeki (#747) üzenetére


maroni
aktív tag

Köszönöm.
:R

(#749) arcsin válasza TheMarci (#745) üzenetére


arcsin
senior tag

Én holnap reggel indulok haza. Egyszerre érvényes rám az új és a régi szabály :))
a wizz app totál halott (pc nincs nálam) de az app szerint its time to check-in ( köv. screen szerint netproblémám van) de tegnap már megcsináltam és ott is van wallettben a jegyem. Holnap kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#750) Mercutio_ válasza TheMarci (#745) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pontosabban a rányomás után még próbál eladni általa választható ülőhelyet, nagyobb lábteret, egyéb szolgáltatást, de ott van az oldalon a "jó nekem, ha te adsz random ülőhelyet" gomb és akkor ingyen kap egy rendszer által kiválasztott helyet.

maroni: Arra figyelj, hogy gép indulás előtt 3 órával lezár az online check-in!!! Utána már csak fizetős formában a reptéren tudsz becsekkolni az ottani személyzetnél!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.