Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5101) moonlight115 válasza 7s26c (#5100) üzenetére


moonlight115
tag

Nekünk itthon már nincs is tévénk. Most adtuk el a 40 kilós böhöm Sonyt, csoda, hogy elvitték. :D A telken van egy kicsike.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5102) 7s26c válasza moonlight115 (#5101) üzenetére


7s26c
senior tag

Akkor a sorozatok pc-n mennek?

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#5103) moonlight115


moonlight115
tag

Nagy nevek, ha összejönnek...The Traveling Wilburys
[link]

7s26c :K

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5104) moonlight115


moonlight115
tag

"Eric clapton, George Harrison, Phil Collins, Elton John, Ringo star... for a single. Damn! Too much talent here" :D

[link]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5105) old rocker válasza moonlight115 (#5099) üzenetére


old rocker
veterán

talán olvasd el a mai megosztásomat Suki Béláról, nyilvános, ha jól emlékszem...
A fiatalkori történetek: fiatal koromban, amikor még irredenta voltam, sokat énekelgettem a Hágiban a székely himnuszt stb. A cigányzenészekkel is összebarátkoztam, ha jól emlékszem, egy volt, akinek nem volt köűzépiskolája. A csellista még azt is megengedte, hogy játsszak a hangszerén. Mivel 23 óráig voltak nyitva, gyakorta átmentem még velük a "Jeges" bárba.
Aztán egy ideig nem jártam, a Hágit bezárták. Jó időre rá a lakhelyem szerinti "Lila akác" étteremben láttam őket viszont. Szevasz-szevasz, beszélgettünk egy kicsit, aztán a nem túl népes vendégseregből egy magyar úr mulatni akart. Sorra került a végén a "Cigány, cigány, mértvagy cigány, sárgalábú istenit az anyádnak" kezdetű nóta.
Én ilyeket sosem já0tszattam velük, kínosan éreztem valahogy magam...
Az ú0riember nem, sőt, annyira belejött, hogy a második strófá0nál földhöz b@szta a poharát, ahogy illik...
A felpattanó üvegszilánk megsebezte a prímás ujját, aki egy Esterházy herceg, eleganciájával kissé meghajolt, intett az elnémult zenekarának és faképnél hagyták az elképedt magyar urat. Aki hiába szaladgált a százasaival a zenekar után, sem játszani neki-, sem pénzt tőle elfogadni nem voltak tőle hajlandóak.
Oké,tudom, hogy a zenész cigány más kategória.
S hogy még érthetetlenebb legyek: a kisebbség rasszizmusát - ilyen is van, hajaj - a többség irányába szintén gyűlölöm.
De ha Suki Béla történetét elolvasod, aki a Kádár rendszerben a származása miatt nem taníthatott egyetemen, megérted, valami akkortájt lett elb@szva. Nem kicsit.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#5106) moonlight115 válasza old rocker (#5105) üzenetére


moonlight115
tag

Elolvastam. Teljesen egyetértek veled, a rasszizmus csúnya dolog, intelligens ember nem is lehet rasszista, talán...És itt jön az a "de", amitől frászt kapsz. Nem tudom, de az rasszizmus, mikor a fodrászatba bejön egy 3-4 tagú cigánycsapat, és (még ha jól öltözöttek is!) gondolkodás nélkül, ösztönösen, mindenki a táskája, szatyra, pénztárcája után kapkod. Egyik vendégem fülét majdnem levágtam, olyan szélsebesen forgatta a fejét a táskája után, hová is tette...Ez nem gyűlölet kérdése, ez szokás. Jó kérdés, hogy meddig marad ez így.
Tényleg, te mit csinálnál, ha mondjuk fodrász lennél, te otthagynád az asztalodon a telefonod pl., mikor átmégy egy másik helyiségbe? Alapesetben eszemben sincs eltenni vagy magammal hurcolni, de (de!) invázió esetén győz a racionális eszem.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5107) old rocker válasza moonlight115 (#5106) üzenetére


old rocker
veterán

szvsz a felvetésben benne van a válasz.. És arra is kitértem, a roma kisebbség rasszizmusa a többségi társadalommal szemben nagyon is tapintható.
A kérdésed azért költői, mert annyi- emberismerettel - az gondolom - rendelkezem, hogy akár egy színmagyar társaság betoppanása esetén is Argossá változzak. Az általad vázolt helyzetben vagy egészséges és jogos önvédelem volt a gyanakvás, vagy nem. Ha a gyanakvás jogtalan volt, az ártatlan elszenvedőkben a behaviorizmust alapul véve kiválthat a csendes belenyugvás helyett -istenem, ez van, roma vagyok, evidens, hogy mindenhol szemét, tolvaj cgny gcinek néznek - de egyfajta dacot is: igen? Tolvajnak néztek, mert roma vagyok?? És legközelebb tesz is érte, hogy ne legyen alaptalan a gyanakvás. Persze, a gauss-görbéből kiindulva a jogos gyanakvás a valószínűbb. De ez a dolog, mint írtam, alapjaiban még a Kádár rendszerben lett elb@szva, amikor egy Suki Béla a végzettsége és képzettsége ellenére a roma származása ellenére nem taníthatott egyetemen, Béla túl intellektuális volt ahhoz, hogy ez belőle frusztrációt váltson ki; míg az általában jóval képzetlenebb (enyhe kifejezés) roma társadalom széles rétegeiben látens módon ott füstölgött. Azután jött a rendszerváltozgatás és ez az érzés sokakban, főleg az iskolázatlanabb rétegben kiváltotta a primus inter parest, vagyis jogai mindenkinek lettek, kötelessége nem: vagyok én olyan, hanem különb, mint te! De ez nem csak kizárólag a romákra volt jellemző...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#5108) moonlight115 válasza old rocker (#5107) üzenetére


moonlight115
tag

Nem tudom, a Kádár rendszer előtt hogy volt ez. Talán ugyanígy?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5109) 7s26c


7s26c
senior tag

Ez valamikor régen nagyon és szinte helyrehozhatatlanul el lett rontva. A Kádár rendszer előtt is csak a faluszelen lakhattak. Állítólag akkor is az volt az ok, hogy bizonyos százalék szívesen tulajdonított el dolgokat, bar az arány akkor még nem volt vészes. Ma egyre sűrűbben találkozok részükről magyargyűlölettel, ami igazán érdekes helyzetet szül majd ha népességben ilyen ütemben sokasodnak.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#5110) old rocker válasza 7s26c (#5109) üzenetére


old rocker
veterán

Lassan beérik a vetés. A Kádár rendszerben csak a qrvanagy minden ember egyenlő ! eszmerendszer mellett volt külön penetráns az ilyen megkülönböztetés. Az igazság kedvéért megjegyzem, Franciaországban kb. 3 millió zingarella él, akiket mindenféle módon -lakás, munka, stb. próbálnak/tak letelepíteni. De amikor jóra fordul az idő, a lakókocsijaikkal újra útra kelnek, pont úgy, ahogy a Blöff c. filmben látni, És tehetetlenek velük.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#5111) 7s26c válasza old rocker (#5110) üzenetére


7s26c
senior tag

Valahol az oktatás lenne a kulcs. Viszont a törzsi beidegződés nagyon erős. Egy cigánygyerek egyszer azt mondta nekem, ő tanulna, meg tervei is lennének de nem nézik otthon jószemmel. Ha most az a mérce, hogy a Gazsi osszelopott egy Audit , én is, én is, milyen szép lenne ha a Gazsi mérnök lett, Audija van, en is, en is...
Szavaimban ne keressetek rasszizmust, ténymegállapítás.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#5112) tuki2200 válasza old rocker (#5110) üzenetére


tuki2200
senior tag

Bocsi, hogy beleszólok, Nemtudom hol éltek, de itt Szabolcsban a tizenéves korosztalyba pont, hogy az a menő akinek több cigány barátja van. Előszeretettel bomboltetnek a gyerkőcök gimnáziumban is ciganyzenet a telefonról és nem csak a fiúk, lányok is eroszeretettel használnak cigány szavakat is. Szóval itt a beilleszkedés szerintem mar megoldott, rengeteg a fiataloknál a vegyes kapcsolat is, igaz nem a "felső 10ezer" körében, de a többi rájuk is áll. A sors keserű fintora viszont, hogy nem a megbecsülés és a beilleszkedés megkönnyítése miatt, hanem mert rengeteg a tehetős kisebbségi errefelé akik különböző nőkkel kapcsolatos, kábítószer ügyletek és erőszakos cég vedelmek köszönhetően gazdagodtak meg és a fiatalok a közöttük amugy is népszerű "gengszter kultuszt" valóságba vizionalva keresik a tarsasagaikat.

[ Szerkesztve ]

(#5113) 7s26c válasza tuki2200 (#5112) üzenetére


7s26c
senior tag

Na, ez is érdekes szempont.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#5114) old rocker válasza tuki2200 (#5112) üzenetére


old rocker
veterán

Az ország többi részé, de nem Olaszliszkán. Menj fel a fészbükkre, Joci oldalára, sok lájkot, biztatást kapott. Meg sok cigÓzást-

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#5115) moonlight115 válasza tuki2200 (#5112) üzenetére


moonlight115
tag

Nyugodtan szólj bele. :K
Tényleg érdekes, erre nem is gondoltam.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5116) old rocker válasza moonlight115 (#5115) üzenetére


old rocker
veterán

Re: A Kern András féle film. Hangsúlyozva, hogy Kern iszonyú jót alakít a filmben, a végével együtt amolyan woodys kicsengésű az egész. Ez viszont, a Sticky Notesz-Üzenetek a magyar címe - Ray Liotta-val és a Trónok harcából megismert színésznővel ugyancsak odab@sz... Hatvan felett az ember határozottan nyugtalan, ideges, ingerlékeny és ijedtté válik a filmtől. Liotta alakítása maga az élet
[link]
csak angol trailer

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#5117) moonlight115 válasza old rocker (#5116) üzenetére


moonlight115
tag

Jó filmnek tűnik, de csak a feléig néztem a trailert. Nem szeretem, mikor nagyjából az egész sztorit elmesélik.

A Gondolj rám-ban mindegyik színész tetszett. Nagyon el lettek találva a szerepükre. Szerintem is woodys, az egész sztori az. De én őt is szeretem. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5118) old rocker válasza moonlight115 (#5117) üzenetére


old rocker
veterán

Hát woodyt én is szeretem, de ez a film komor

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#5119) old rocker


old rocker
veterán

Ez a film poénokban nagyon ott van, mégis dráma. Az ember teljesen elveszi-k az, ambivalenciában. A vége - bár a zene telitalálat - talán egy ici-picit giccses lett, bár valószínű, hogy az alkotók végig el akarták adni Marlene Dietrich számát, a Where have all the flowers gone-t.
[link]
Where have all the flowers gone, long time passing?
Where have all the flowers gone, long time ago?
Where have all the flowers gone?
Young girls have picked them everyone.
Oh, when will they ever learn?
Oh, when will they ever learn?

Where have all the young girls gone, long time passing?
Where have all the young girls gone, long time ago?
Where have all the young girls gone?
Gone for husbands everyone.
Oh, when will they ever learn?
Oh, when will they ever learn?

Where have all the husbands gone, long time passing?
Where have all the husbands gone, long time ago?
Where have all the husbands gone?
Gone for soldiers everyone
Oh, when will they ever learn?
Oh, when will they ever learn?

Where have all the soldiers gone, long time passing?
Where have all the soldiers gone, long time ago?
Where have all the soldiers gone?
Gone to graveyards, everyone.
Oh, when will they ever learn?
Oh, when will they ever learn?

Where have all the graveyards gone, long time passing?
Where have all the graveyards gone, long time ago?
Where have all the graveyards gone?
Gone to flowers, everyone.
Oh, when will they ever learn?
Oh, when will they ever learn?

Where have all the flowers gone, long time passing?
Where have all the flowers gone, long time ago?
Where have all the flowers gone?
Young girls have picked them everyone.
Oh, when will they ever learn?
Oh, when will they ever learn?

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#5120) old rocker válasza old rocker (#5119) üzenetére


old rocker
veterán

Igazat mondtam!! Itt a kötél! - De azt nem mondtad, hogy egy kutya van a végén!
Már szinkronizált...
[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#5121) moonlight115 válasza old rocker (#5120) üzenetére


moonlight115
tag

Majd megnézem, de a trailert nem. :N Biztos jó film, ha te mondod.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5122) 7s26c


7s26c
senior tag

RIP Roger Moore. Kedveltem, igazi régivágású színész volt.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#5123) moonlight115 válasza 7s26c (#5122) üzenetére


moonlight115
tag

Nem is tudtam, hogy meghalt. R.I.P.

Egyik nagy kedvencem: [link]
Semmi látványosság, csak irtó jó színészek.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5124) philoxenia válasza moonlight115 (#5123) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért a film alapjául szolgáló tévéjáték szerzője se akárki... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5125) moonlight115 válasza philoxenia (#5124) üzenetére


moonlight115
tag

Nem bizony! (És Sidney Lumet rendezte.)

Ez egy aranyos film. :)

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5126) old rocker válasza moonlight115 (#5121) üzenetére


old rocker
veterán

Ezt is megnéztem másodszor, + ma érkezik rendelésre dévédén, akár a másik, az istenes. Az már korábban megvolt. Ez a film úgy mutatja be a Daytoni békeszerződés idején a boszniai háborús állapotokat, hogy sehol egy puskalövés, vagy tűzpárbaj. Mint tudjuk, a tűzszünet után aztán még kicsit háborúztak.
Ahogy visszaemlékszem a filmre, a két férfi főszereplő kiváló játékán túlmenően a tolmácsot alakító színész és a francia segélynyújtó alakulatos (Segítség Határok Nélkül) nő, Sophie figurája és alakítása teszi teljesen autentikussá a filmet.
Ja, meg a szerb gyerekek.... A kötélkutatásos rész.... a boltban nem adnak, a gyerek meg a régi, szétcseszett otthonához vezeti a missziót azzal, ott van hosszú kötél. A probléma csak annyi, hogy a kötél végén egy ordító német juhászkuta van, elég vicsorgós hangulatban. A többi poént nem lövöm le ... amik az egyébként komor témát a "dráma, vígjáték" kategóriába sorolja be.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#5127) old rocker válasza old rocker (#5126) üzenetére


old rocker
veterán

És tegnap este megvolt harmadszor, bár házimozi rendszerrel nem sok újdonságot mutat, DTS-ben hallatszik a filmzene, nem több. Minden más a frontsugárzóra van küldve. De az eredeti hang kedvéért még egyszer megnézem. A két Oscar-díjas ffi hozza az elvárható formát, de a "nímand" színésznő igencsak felnő hozzájuk, sőt...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#5128) moonlight115 válasza old rocker (#5127) üzenetére


moonlight115
tag

Regényírás helyett csak szórakozol, kétszer, háromszor, hatszor...Nem is tudom, hogy képzeled ezt! :Y :DDD

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5129) old rocker válasza moonlight115 (#5128) üzenetére


old rocker
veterán

Telefonálni hanyatt fekve is tudok... írni csak ülve.... annak nem sok értelme van, hogy megírok egy bő fél oldalt, azután lefekszem a derekam pihentetni...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#5130) philoxenia válasza old rocker (#5129) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gugli asszisztensnek diktálni?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5131) 7s26c válasza philoxenia (#5130) üzenetére


7s26c
senior tag

Tényleg, az működne?

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#5132) moonlight115 válasza old rocker (#5129) üzenetére


moonlight115
tag

Vegyél fel egy dögös titkárnőt. :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5133) old rocker válasza philoxenia (#5130) üzenetére


old rocker
veterán

diktálni... az olyan, mint könyvet felolvastatva megismerni...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#5134) old rocker válasza moonlight115 (#5132) üzenetére


old rocker
veterán

veszek már, veszek... Tényleg, akartam már kérdezni: az Ahogy isten akarja c. film a nézőre bízza a befejezést... Neked hogy cseng le a vége? Az elején az, orvos kijelentése: csodák nincsenek; és a körte lepottyanása elég egyértelmű utalás, vagy????

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#5135) moonlight115 válasza old rocker (#5133) üzenetére


moonlight115
tag

Ezt értem, de mi lesz a türelmetlen olvasóiddal?

Csodák pedig vannak.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5136) old rocker válasza moonlight115 (#5135) üzenetére


old rocker
veterán

várnak.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#5137) moonlight115 válasza old rocker (#5136) üzenetére


moonlight115
tag

Várakozás közben hallgassunk egy kis igazi zenét: [link] ;]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5138) old rocker válasza moonlight115 (#5137) üzenetére


old rocker
veterán

De sokat hallgattam fiatal/gyerek koromban....
Rám is fér egy kis lazítás, mert csak a Diagnózist mentem fel megosztani, de megint hülyét kaptam.
Propaganda, ellenpropaganda.... hülyébbnél hülyébb.

"Zárójelben kicsit ingerülten és szarkasztikusan hozzáteszem, ne oszd meg.... Itt csak életet jelentő ismeretek elsajátításáról van szó; nincs benne sem kormánypropaganda, sem kormányellenes bulvár. Nem hallani benne Botka arany toronyóráiról, de Mészáros Lőrincről sem. Csak férfiaknak, nőknek egyaránt igen-igen hasznos ismeretről."
- ezt fűztem még hozzá, a megosztásomhoz.

Kösz a zenét.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#5139) moonlight115 válasza old rocker (#5138) üzenetére


moonlight115
tag

Szívesen. :) És ne kapj hülyét! :D

Én meg ezt írtam a Xerxes alá, hirtelen felindulásból:
"It's the miracle of music that a person composed a great melody (in this case a masterpiece of course!) in 1738 and it brings forth just about the same elevated feelings in the listener today just like in the listener of the time when this music was created." ;)
Ez a zene csodája.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5140) philoxenia válasza moonlight115 (#5137) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link] ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5141) old rocker válasza philoxenia (#5140) üzenetére


old rocker
veterán

LOL!

Azt is mindannyian tudjuk, hogy Múncsájd Handellel és Bétóvennel leplezi valódi zenei rajongását!
[link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#5142) old rocker


old rocker
veterán

Félig magánemberi, félig újságírói mai napi szösszenetem:
"Olvastam, "szégyellem, hogy Orbán Viktor Magyarország miniszterelnöke" és eltűnődtem...
Ez kétségen kívül kínos.
De, amikor elkeseredtem volna, eszembe jutott és felderült újra az arcom: nekünk, magyaroknak mégis van mire büszkék lennünk.
Mert büszkék lehetünk arra, hogy egy magyar zsidó származású üzletembert szinte "külsős" vezetőnek kijáró tisztelettel fogadnak az Európai Unió vezérkarában; s büszkék lehetünk arra a megható pillanatra, amikor Juncker és Soros elérzékenyülten megpuszikálták egymást.
Ez akkora jelentőségű, hogy elhomályosítja még a múlt árnyait is, amikor az ifjú Soros György pszeudo keresztényként kollaborált a fasisztákkal; elhomályosítja azt az aprócska kellemetlenséget, hogy az angol font elleni pénzügyi machinációival kicsinyég bebuktatta a forintot is.
S bár szégyenkezhetünk Magyarország jelenlegi miniszterelnöke miatt, mégis, büszkén felemelhetjük a fejünket, hiszen a magyar baloldal annyira erős, hogy miniszterelnök-jelöltjét Soros Györggyel egy napon fogadják Brüsszelben.
Bízhatunk jövőnkben, a magyar baloldal elsöprő győzelmében a kiváló üzletember támogatásával és a határok nélküli kontinens létrejöttében.
Brave New World."

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#5143) 7s26c válasza old rocker (#5142) üzenetére


7s26c
senior tag

Sikerült megnézni a múltbeli riportot, melyben rezignáltan közli, hogy letojta mi történik a zsidósággal, csak önmaga és a minél több pénz érdekli. 85 évesen , lassan de biztosan közelít a pokol legmélyebb bugyrai felé. Az sem mentség ha pszichopata jellemvonásai vannak. Nem szoktam politizálni, csupán azért ástam magam a témába, hogy pszichológiai oldalról próbáljam meg feltérképezni. De rájöttem, hogy egy forintot nem ér.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#5144) moonlight115 válasza philoxenia (#5140) üzenetére


moonlight115
tag

Hajajj! :)) Nagy a baj! :DD

rocker mocker Vigyázz, mert még egy Rappstein és kitagadlak! ;]

A politikáról csak annyit, hogy nem az én műfajom, nem is szeretek beszélni róla. Az a véleményem, hogy mivel nem tudunk minden részletet, csak egy-egy szeletét az egésznek, fogalmunk sincs, mi játszódik a zárt ajtók mögött, ahonnan néha-néha ha ki is szivárog valami, biztos az is torzítva, ferdítve, ahogy egyik vagy.másik oldal aktuális propagandájának megfelel. És mi ki vagyunk szolgáltatva a világot uralók kénye-kedvének. Színjáték, mindig is az volt. Jobb, ha az ember a saját környezetével törődik, ott próbál valami kis jót tenni, ha tud.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5145) old rocker válasza 7s26c (#5143) üzenetére


old rocker
veterán

Nem is akarok vele itt foglalkozni itt, tudom, hogy a site és a topik nem erről szól. Tképpen keserűségemben osztottam itt meg. Az előzménye, hogy S. Györgyről az interjú kapcsán, és a támogatását élvező szegények miniszterelnöke miniszterelnök jelöltről egy konszolidált, bár kétségen kívül ironikus hangvételű esszét tettem közzé a fészbükkön. Értelmiségi!! ismerősök támadtak igen szívósan érte, hogy mint narancsnyikov bértollnok, mikor fogok zsidózni is, ill. soraiért mennyit kapok érte Habonytól...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#5146) old rocker válasza moonlight115 (#5144) üzenetére


old rocker
veterán

A Rammstein koncertet elmosta a németeknél egy, később nem valós terrortámadás-tervezet híre.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#5147) moonlight115 válasza old rocker (#5145) üzenetére


moonlight115
tag

Elképesztő! De nem meglepő. Értelmiségi, vagy sem, erre jó a politika. Összeugrasztja az embereket.
Egyébként, mint írás, tetszik, amit írtál, mondanám, hogy van benne igazság, ha tudnám, egyáltalán mi az.
Fel a fejjel, ezt épp az előbb találtam: [link] :)

Gyertek játszani: [link] :D

szerk. Ezt a Rammstein dolgot nem tudtam. Szörnyű. Attól, hogy nekem nem tetszik, még megtarthatták volna.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5148) 7s26c


7s26c
senior tag

Értem én. Én nem politikai oldalról, emberi oldalról közelítettem meg a témát. Szándékosan nem politikai, hanem tényszerű irományokat böngészve. Így tálaltam az embert nem épp szimpatikusnak.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#5149) 7s26c válasza moonlight115 (#5147) üzenetére


7s26c
senior tag

Kémbodza... :DDD

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#5150) moonlight115 válasza 7s26c (#5148) üzenetére


moonlight115
tag

Oké, értem. "tényszerű irományok" - ez tetszik, jó megfogalmazás! :C :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.