- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- TheLázs: Mi várható el a betegtől...?
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- bobalazs: Alulfeszelt GPU profilok FPS teljesítményének összehasonlítása 10 játéknál
- Graphics: Hello Moto! - Kipróbáltam a Motorola Moto G55 5G-t. (videó is)
- GoodSpeed: POCO X6 PRO 5G 12/512 GB vs Samsung Galaxy S24 FE 8/256GB
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- MasterDeeJay: Kínai DDR5 második felvonás - Puskill PSK-D5M4800BH-16G
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
Ciccuka
veterán
Alumínium (öntvény) általában a háza, ami leeséskor sokat elnyel/tompít az energiából. Vannak olyan merevlemezek is, aminek a tányérjai majdnem teljesen fémből vannak.
Léteznek olyan hdd-k, amiknek az olvasófeje kikapcsolt állapotban parkolópályán van. A modernebb laptop merevlemezek jobban bírják az ütődéseket (kikapcsolt állapotban a leejtést), mint a hagyományos asztali drive-ok.
Például bizonyos HP notebook-ok támogatják 3D DriveGuard/ProtectSmart merevlemez-védelem technológiát.
-
-
-
Random 0 és 1-gyel felülírod szoftveresen.(vagy csak simán melegpornóval)
Nem valószínű, hogy bárki random kukába dobott HDD-vel szórakozna.Ha meghal a vinyó amin érzékeny adat van, akkor előveszed a fúrót és tetszőleges mennyiségű lyukkal ellátod a tányérokat.
-
Rive
veterán
Nem megoldható. Néhány éve volt az utolsó tanulmány efféle témakörben (nem reklámcikkről beszélek, hanem tudományos munkáról!), ahol a teljes tányér mágneses feltérképezését vetették fel - de nem jutottak semmi értékelhetőre, pedig igazán beleálltak a dologba.
Felejtsd el a dolgot, végre. A fizikailag felülírt adat modern vinyón eltűnt örökre. Pont.
-
A 10. emelet erkélyéről ledobod a hdd-t a parkoló betonjára ha senki se jár arra...
Gyors, kényelmes és biztos senki semmi adatot nem fog visszanyerni. De nem túl biztonságos életvédelmi szempontból. -
Mamby94
újonc
Elavult a kèzierő :D ezèrt jó ha akad a műhelyben egy nagyobb teljesítményű rezgővéső. Ahogy haver mondaná, "acélfejes fakopáncs" azt kevés dolog állítja meg. És neem, nem kell egy HDD pusztírásához nagyipari gép.
-
King Unique
titán
+ Ugye az sem mindegy, hogy CMR/PMR, vagy SMR HDD-ről van-e szó, mert ha az utóbbi és annál aktív a TRIM (példa), akkor törlés után az megint megnehezítheti/ellehetetlenítheti a későbbi adatvisszaállítást.
-
Somatom
veterán
válasz
#89309696 #50 üzenetére
Sztem meg 2020 -ban is áll az, hogy a szoftvernél sokkal jobb a hardver, mert azt nem csak szidni, hanem ütni/rúgni is lehet. Szvsz. sokkal jobb érzés, amikor az ember keze alatt szikraesőben pusztul a vinyó, mint amikor csak egy monitoron bámulja, ahogy egy szoftver rágja a biteket.
Appetite for destruction. -
King Unique
titán
"Arra" nyilván nem, mert az ügyben egyszerűen nincs miről beszélni, nyugodtan kipróbálhatod.
Legjobb tudósok, szuper laboratórium, gondolom erre jön még az űrtechnikával, + esetleg még a földönkívüliek is besegítenek, ha léteznek, stb.
Aminél ha esetleg azt feltételezzük, hogy esetlegesen működne is, akkor sem világos mégis hogyan lehet ez életszerű egy hétköznapi, home user szituációnál...
Komolyabb, szervezeti szinten és kifejezetten kényes adatoknál meg vsz eleve nem fognak tökölni, hanem fizikai megsemmisítés, aztán kész, mint már említve volt többször.
-
Ciccuka
veterán
válasz
King Unique #51 üzenetére
Nem erre a részre gondoltam.
Én arra céloztam, lesarkítva, hogy pl. legjobb tudósok + szuper laboratóriumban mindez megoldható. Azok a cikkben olvasható szabványok se véletlen alakultak ki.
-
King Unique
titán
Igen, vannak érdekességek.
"A többszörös felülírás többé már nem szükséges."
"Nem szükséges a merevlemezek fizikai megsemmisítése sem ahhoz, hogy biztosítva legyen a korábbi adatok elérhetetlensége"Meg ugye lehet különbség fájltörlés és meghajtótörlés között, ahol az utóbbinál nem feltétlen a 35x-ös Gutmann módszert kellene feleslegesen erőltetni, meg heteket várni amíg végez, amikor az 1x-es is elég lehet. Illetve azt megnézném, hogy pl. egy 0-kkal történő teljes teleírás után hogyan állítod vissza az adatokat a szokásos adatmentő programokkal, majd szóljál, ha sikerült.
-
#89309696
törölt tag
Ilyen valóban létezik, többféle módon is vissza lehet szerezni az előző értéket adott szektorból a megmaradó mágnesesség miatt, a hiba ott csúszik a képletbe, hogy ez baromi kevés esetben sikerül. Lesz pár darab bited amivel semmit nem tudsz kezdeni.
Attól, hogy a technológia létezik és működik is, még nem lesz vele 100% adatvisszanyerés, de még 0.1% se.Amúgy nem tudom ezen miért megy most a rugózás, otthoni vinyót bőven elég végigtolni nullákkal és viszlát, csak a végén le kell ellenőrizni meg is csinálta-e.
Ha meg annyira kényes adat, hogy titkosszolgálatok vadásznak rá űrtechnológiával akkor eleve nem a PH-n keresnek rá megoldást, hanem már rég porrá van őrölve és beolvasztva. -
Somatom
veterán
válasz
King Unique #42 üzenetére
Teljesen egyetértek. Korábban linkeltem az állványos flexet. Húsz rugóból megvan és másra is használható. Ki a fene akar szoftveresen mókolni, amikor fizikailag is rombolhat?
-
#89309696
törölt tag
Egy régi tompa fejsze amivel nem akarsz már fát hasogatni, azzal megküldöd párszor. Az jól belehasít a lemezekbe, elhajtogatja mindenfele és szétbarmol mindent. Fél perc / vinyó. Szerintem bőven jó.
Ha el szeretnéd adni még akkor egy egyszeres felülírás nullákkal, esetleg utána még egy általad kedvelt film végigmásolása a merevlemezen. Ellenőrizni, hogy tényleg végigmásolta-e és nem csak egy forrásfájlról csinált sok ikont. Biztosításként ráküldesz egy vagy két adatvisszaállítót talál-e valamit.
Ennél több totál felesleges. -
Ciccuka
veterán
Itt a ph-n valaki ezt állította.
-
Ciccuka
veterán
Itt is egy cikk, ami kapcsolódik:
Biztonságos adattörlési eljárásokkal növelte biztonságát egy japán kormányzati szervezet -
Ciccuka
veterán
Biztos lehetsz benne, hogy visszaállítható. Van rá technológia, csak nem az "egyszerű" ember számára.
Attól még, hogy felülírod az előzőnek is ott marad a "szellemképe" (ha mélyrehatóbban ismernéd a merevlemezek működését és technológia korlátait, akkor más véleményen lennél). Korábban talán az sg-n volt tudományos cikk ebben a témában.Itt egy cikk viszont ez sajnos ellenkezőjét írja, de ennek ellenére van benne némi érdekesség is: Tudománytalan a merevlemezek többszöri formázása
Másikak:
Mi a Gutmann-módszer?
Hány felülírás szükséges egy merevlemez teljes törléséhez? -
King Unique
titán
Igen, kerülhetnek, de szerinted otthoni használatnál az átlag Jóska adataira ki lesz kíváncsi olyan szinten, mármint ki akar majd nekiesni drága adatmentéses eszközökkel, ezért sok pénzt fizetni úgy, hogy még akkor sem biztos az eredmény? Meg ha pl. eladja a HDD-t, akkor az új tulaj netán egyből a K betűs adatmentő céghez fog vele futni, vagy inkább tipikusan OS-t telepít és/vagy adatot másol rá kapásból - eleve felülírva ezzel a korábbi tartalmat - , meg a volt rajta valami = látszik-e a fájlkezelőben esete áll majd fenn?
Szóval nem feltétlen kell ezt ennyire túlgondolni, otthoni szinten bőven elég lehet a szoftveres megsemmisítés, vagy ha sok HDD esetén nem akar a user órákat időzni ezzel, akkor valamilyen egyszerűbb, fizikai tönkretétel, aztán kész, nem feltétlen kell spéci, drága berendezéssel apró szemcsékre darálni... -
Rive
veterán
Ha 0-val vagy 1-el teleírod onnan még van visszaállítás.
Nincs. Fizikailag felülírt adat nem hozható vissza, a felülíráshoz használatos bitmintától függetlenül.
Amúgy ez a 'high bit' dolog is sánta. A lemezre fizikailag felkerülő bitmintának csak nagyon áttételes köze van a hasznos adattartalomhoz.A low level format is teljesen más miatt problémás - bizonyos körülmények között ugyanis lehetséges, hogy szimplán nem hajtódik végre => nem használható (biztonságos) adattörlésre.
-
King Unique
titán
Mármint milyen visszaállítás, meg ki állítja vissza? Mert hogy pl. a GetDataBack és társai programok, meg ezekkel egy mezei user nem fog semmit, az biztos.
Meg a mai technilógiákkal egyszeres felülírás után profi adatmentők sem, lásd a téma topikjából.
Amúgy milyen LLF? -
Somatom
veterán
válasz
King Unique #36 üzenetére
Otthoni használat közben nem kerülhetnek kényes adatok a vinyóra? Ilyen adatszivárgás miatt nekem már mutálódott szőke nő tüzet okádó sárkánnyá. Az pusztítóbb, mintha egy céges vinyóról kiszivárogna egy új halálcsillag terve.
-
Ciccuka
veterán
válasz
King Unique #36 üzenetére
Ha 0-val vagy 1-el teleírod onnan még van visszaállítás.
Ugyanez a helyzet Low Level formázás esetén.Ez csak alap műhely Usában (de vannak profi laboratóriumok is):
Linus Clean Room! -
King Unique
titán
így van, meg elég lehet az 1x-eres felülírás is. amihez még külső program, spéci szoftver sem feltétlen kell. Például Windows esetén ehhez elég a lassú formázás, vagy DiskPart
clean all
parancs, ami Vista óta eleve zero-fill, azaz 0-ákkal teleír/felülír.Egyébként érdekes, a cím alapján először azt hittem valami spéci, céges felhasználás és ha nagyon bizalmas, kényes adatokat, ipari titkokat kellene megsemmisíteni, akkor létezik adatmegsemmisítés is, ezzel foglalkozó cégek. Aztán kiderül, hogy csak mezei otthoni használatról van szó.
Persze az utóbbinál is neki lehet esni fizikailag (fúró, kalapács, esetleg fémdaráló, stb.), vagy szoftveres adatmegsemmisítés és utána esetleg leadni donornak a merevlemezt.
-
Somatom
veterán
Nekem egy ehhez hasonló darabolóm van. 355mm -es korong megy bele. Ízlés szerint kockásra, vagy csíkosra darabolhatsz vele egy vinyót.
-
Ciccuka
veterán
Komolyabb particionálókban is van általában eraser funkció (többféle metódussal).
-
Rive
veterán
Átlag évente, félévente előjön a téma.
Fizikailag felülírt adatot modern vinyóról senki se tud visszahozni.
Akkor se, ha egy rakat netes okoskodó és vinyódaráló-ügynök másképp mondja.
Persze, ha gyors akarsz lenni, akkor a mágneses réteg fizikai tönkretétele tetszőleges formában tuti.
Csak éppen fölösleges szemét és pénzkidobás. -
ergoGnomik
tag
válasz
ergoGnomik #3 üzenetére
Szintén lehet jó merevlemeznél, ha szétszereled, a tányérokon az adathordozó felületet a Curie-hőmérséklet fölé melegíted, majd újra összerakod.
-
Teleírod olyan adattal, ami nem személyes és kész.
-
batyuska100
senior tag
[link]
Csak úgy érdekességképp. -
batyuska100
senior tag
Nem szokásom eladni hddket, még soha nem volt annyi, hogy nem fért volna el a szekrényben.
Van egy ismerősöm, aki régi gépeket szokott kapni, azokat értékesíteni. Ő Darik's Boot Nuke-ot használ, elméletileg ha azzal formáztad, akkor visszahozhatatlanok lesznek a fileok. Igaz, hogy az ő esetében semmi következménye nincs, régi családi gépekről van szó, a vinyókon max családi képek lehetnek.
-
laceszgamer
addikt
Ha meg stílusosan akarod csinálni, akkor szükséged lesz két egység
[vasoxidra]
és egy egység [aluminiumporra]Ezt szépen összekevered, lehetne tuningolni 4:1 arányba is akár, de ez így is tökéletes, szóval a lemezt bele egy cserépbe, nyakonöntöd a keverékkel és egy csillagszóróval begyújtod. Hamarosan többek között a HDD is a cserép alján lévő kis lyukon fog távozni
-
#90088192
törölt tag
Volt tanárom mesélte, minden ami ~200A felett van egy vezető tekintetében, és AC az áram nem, az egy lemagnesezo berendezés. Neki 2db bankkártyája bánta a dolgot
Vagyis tányér szabaddá tesz, és kapcsoló tábla alá berakni ahol van legalább 400A folyamatos terhelés.
A másik a sima grill, az invar acél sem bírja sokáig lemagnesezes nélkül a hőterhelést. A grill meg tudja olvasztani az egészet.
Ha nincs szerencséd akkor a T1000-es kimászik a hamuból -
bambano
titán
válasz
batyuska100 #20 üzenetére
az alapprobléma az, hogy a gdpr szerint nem csak biztonságosnak kell lenni, hanem annak is kell látszani.
tehát ha te azt mondod, hogy letörölted, utána kikerült tőled, azt vagy elhiszik, vagy nem.
de ha azt mondod, hogy itt ez a kosár fémforgács, az volt a diszk, azt elhiszik. -
bambano
titán
ha a cím szerint a hdd-t akarod megsemmisíteni, akkor ne tedd mikróba, mert az a mikrót semmisíti meg.
a hdd-n levő adatot két módon lehet megsemmisíteni:
1. megakadályozod valamilyen módszerrel, hogy a tányér és a felette lebegő fej között kialakulhasson a szükséges légpárna. kiváló megoldás erre a fúró és megfelelő mennyiségű lyuk. esetleg hatásos lehet a tányér elgörbítése is.
2. a mágnesezettséget szünteted meg. támogatom az ólomkohó javaslatot.megoldás lehet még az, hogy szétszeded a tányérokat, egyesével megforgatod őket és egy csavarhúzóval lemarod a tányérról a mágnesezhető réteget. a profi megsemmisítők egyébként darálni szokták. [link]
-
Gdi
senior tag
Hát nem túl gyors, de:
fogsz 6-8as torx csavarhúzót, kikapod a tányérokat belőle és azokat bele valamibe amivel ledörzsölteted a felületét, megfurkálod, megkalapácsolod, akármi... (shredder nem sok embernek van csak úgy otthon)+Salvage:
Ép fejekért a donorlemez keresők jól fizetnek (típusfüggő ofc), illetve neodímium mágnest is el lehet adni felvásárlóknak, meg az alu vázat is. Ezzel legalább kicsit zöldebbé is teheted a hulladékgyártást.A tányérmaradványokat meg jól összekeverve, részletenként, külön hulladékgyűjtőkbe.
Egyébként a többi szerelvénye nélkül az összehajtogatott/fúrt/(üveg esetén tört) tányérokat senkinek nem lesz kedve/erőforrása random elektronmikroszkópozgatni, hacsak nem tudja, hogy mikor és hol és miért kell ezeket keresni.
ráadásként grillen jól megpörkölheted, csak hogy sokrétű legyen.
-
A mikrózás az optikai adattárolók hatékony eszköze.
Egyetlen perc alatt több száz lemezt lehet olvashatatlanná tenni.
A merevlemezek inkább csak a mikrót teszik tönkre. A fém burkolat sokáig képes védeni a lemezeket, hamarabb adja be a kulcsot a mikró.Ha csak az adatmegsemmisítés a cél, akkor a szoftveres, magas bitekkel feltöltés tökéletes megoldás.
A professzionális megoldás például a HSM StoreEx HDS 230 digitális adathordozó daráló (CD, USB kulcs, merevlemez, mágneses adattárolók) 210 db adattároló/óra.
-
moongoose
őstag
Ez egy igen mélyreható leírás volt.
Felvettem a lehetőségek tárházába.
Köszi. -
Chaser
legenda
válasz
batyuska100 #20 üzenetére
simán, ha nem olyan adatokat tartalmazott aminél rád verik a báááálhét'
ha teszem azt rajta volt 1-10e-ről adat, és teszem azt betörnek hozzád és az adatok kikerülnek, téged és/vagy az illetékest kresztre feszítik kb, következő 10 életedben is fizetheted amit elperelnek
ha olyan helyről van ahol meg kell semmisítani, vissza nem fordítható módon, akkor brutális fizikai behatás kell, az 100% -
Chaser
legenda
válasz
batyuska100 #17 üzenetére
akkor már fúró sztem ( :vagy valami zúzdába bevinni ha sok van, majd ott elintézik szem előtt
-
liksoft
nagyúr
Csákány.
-
batyuska100
senior tag
válasz
ergoGnomik #3 üzenetére
3.5" merevlemezekben tudtommal valami fém lemez van, a 2.5" társaikban van üveg.
Tapasztalatból mondom..
Szerk:
Az is opció lehet, hogy félbevágod flexxel. -
fatpingvin
addikt
igazából minden oda megy vissza hogy milyen szintű az az adatbiztonság amit el akarsz érni.
magam részéről úgy vagyok vele hogy ha nem valami potenciálisan nagyon sok pénzt érő dolog van azon a lemezen (céges titok, banki adatok, bitcoin wallet jelszó, anyámkínja) vagy valami olyasmi ami nagyon kellemetlen lenne ha kikerül (házi poresz a szomszédlánnyal, etcetera) akkor magam részéről megelégszem azzal hogydd
vel teleírom 1esekkel, utána fehérzajjal, utána nullákkal aztán ráengedem a SMART eraserét ha van neki ilyenje amúgy meg használom tovább vagy tovább is adom. ha ebből visszanyer egy hulla unalmas Debian telepítést meg pár semmitmondó dokumentumot/képet, váljék egészségére.
ha olyan kaliberű cucc amin a rajta lévő adatok többet érnek mint a hardver... vinyóval igazából önszopatás az egészet szétbarmolni, ezek az alukeretek elég strapabíróak. véleményem szerint kevesebb baszódás kiszedni a lemezeket mint az egészet bezúzni házilag.
van egy módszer amire sokan nem szoktak gondolni: indukciós főzőlap, ha van otthon. lemezt a lapra egy vékony aztbeszt szövet közbeiktatásával aztán fel csutkára, időnként kicsit elforgatva. amikor már elszíneződött az egész felülete akkor jó. utána meg lehet aprítani. nyilván nem az ipari demagnetizáló de közel van.
ami a félvezető alapú adattárolókat illeti... panelt ki a köntösből aztán a flash chipekre fókuszálva üllő és kalapács. mindezt addig hogy az egész mélyreható halmazszerkezeti változásokon menjen át. azaz kb por formában le lehessen söpörni a chipeket a panelról.
ez volna az én két fillérem, nyilván mindennek lehet vitatkozni, nem gondolom hogy ezek lennének az objektíve legjobbak, de szerintem ezek a házilag, komolyabb speciális eszközöltség nélkül kivitelezhető legbiztosabb megoldások -
moongoose
őstag
Nálam a satuban már hajlítottam meg hdd-t, kalapáccsal.
Gondolom onnan sem szednek már vissza adatot.
A szögbelövő elég gyors, eredményt produkál.
Oda 1 pont. -
nemlehet
őstag
Igazából az a kérdés, hogy mi a cél. Nyilván nem mindegy hogy úgy akarod kinyírni, hogy a KÜRT se hozza vissza vagy csak mechanikai meghibásodást akarsz okozni.
Ha az utóbbi akkor tényleg elég megfúrni párszor, de pl kalapáccsal is tönkre lehet tenni a mechanikát meg meghajlítani kicsit (bár amúgy meglepően nehéz). Sőt földhöz vágod párszor akkor simán leszakad az olvasófej, vagy szétmegy a mozgató mechanika. De pl az is jó lehet ha letéped a csatlakozókat, azt se fogja hétköznapi informatikus megjavítani.Ha úgy akarod kinyírni hogy a büdös életbe senki semmit ne olvasson le róla akkor meg demagnetizálás vagy a tányérok valamilyen fizikai legalább 70-80%-os roncsolása (kvarchomok, kiszerelni szétvágni stb).
-
#56573440
törölt tag
válasz
moongoose #11 üzenetére
"A mikrosütőre viszont kíváncsi lennék?"
gondolom yt meg a googli más eszközei is tele vannak ilyenekkel
Egyébként szar ötlet szerintem. Mármint nyilván nem tesz túl jót a mikrónak, és a nyák szanaszét olvad meg felgyullad meg füstöl ez az rajta, ami megint nem túl ideális, de mivel a külső burkolat is fém, így nem sanszos hogy a tányérok kapnak eleget hogy minden adat lekerüljön róluk, nem hiszem hogy ismeretlen lenne a hideg leves vs forró tál effekt
. Nyilván nem szomszéd józsika fogja áttenni a tányérokat egy donorba, de ha valaki akarja mert akarja...
Egyébként ha gyors kell és biztos, akkor tényleg szögbelövő. 3-4et beleteszel, azt már nem olvassa semmi az is fix ha alul átjött. De cimbora aldis plazmavágóval húz egy szépet középen aztán helló
-
moongoose
őstag
Az 1-2 hsz megfontolandó lehetőség.
A Hdtune szoftveres
Ez nem járható út.
A többivel egy gond van, energia igényesebb, sok foglalkozni való van vele, a demagnetizáló otthoni felhasználásával lehetnek némi gondok.
A mikrosütőre viszont kíváncsi lennék? -
Merevlemez? Kifúrod, öntesz bele kvarchomokot, a lyukat leragasztod, adsz neki tápot, és járatod egy fél órát. Közben néha átfordítod élére, lapjára.
De beindított tányér mellett kellően veszélyes a felx lepkés koronggal. Elég hamar el lehez tüntetni a tányérokat
-
Imz
tag
1. Nekem adod, ingyen elhozom.
2. Megígérem (2 tanuval és/vagy közjegyzővel aláírva) hogy nem használom fel ha találnék valamit.Win-win.
-
Egon
nagyúr
A legszofisztikáltabb megoldás az, ha keresel a környezetedben egy olyan céget, amelyik rendelkezik demagnetizálóval.
-
prolad
addikt
Hollywood kedvenc megoldása, a tegyük a HDDt a mikróba?
-
Ciccuka
veterán
-
Domonkos
addikt
válasz
Drótszamár #4 üzenetére
Hat ez minden, csak nem gyors.
-
Drótszamár
őstag
Az adatmentők ezt ajánlják: [link]
-
ergoGnomik
tag
Merevlemezeknél lehet az eljárás, hogy úri módon csavarhúzóval meg az egyéb szükséges szerszámokkal szétszeded, a lemeztányérokat letördeled, mozsárban aprólékosan finom szemcsékre zúzod, az elkészült "homokot" visszaöntöd a meghajtó belsejébe és azt összeszereled. Így teljesen nyugodt lehetsz a visszaállítás lehetetlenségével kapcsolatban.
-
Domonkos
addikt
Ha mindenkeppen hardveres megoldas kell, akkor a szogbelovo vagy a furo lehet a nyero.
-
domos
senior tag
Átfúrod 3 helyen, úgy hogy a tényleges adahordozó részt vigye át. Előző munkahelyemen ez volt a hivatalos eljárás.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
lo Jelen írásomban arra lennék kíváncsi, magát az adattárolót, milyen formában lehet a leggyorsabban, legbiztonságosabban...
- Clair Obscur: Expedition 33 teszt
- VoLTE/VoWiFi
- Ukrajnai háború
- Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Spórolós topik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Subaru topik
- Nem tudja garantálni a TSMC a tiltólistás cégek kizárását
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- További aktív témák...
- Apple IPhone 13 Pro Max 256GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- Apple iPhone 14 Pro Max 128GB,Újszerű,Adatkábel,12 hónap garanciával
- Apple iPhone 16 Pro Max 256GB,Újszerű,Dobozával,24 hónap garanciával
- Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G 256GB,Újszerű,Adatkábel,12 hónap garanciával
- Samsung Galaxy A56 5G 256GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- Azonnali készpénzes nVidia RTX 2000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
- Bezámítás! Lenovo Legion 5 15IMH05H notebook - i5 10300H 16GB DDR4 256GB SSD 1TB HDD GTX 1660Ti W10
- Intel X540-T2 dual-port 10GbE RJ45 hálózati vezérlő (10Gbit, 2 port, áfás számla, garancia)
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 4500 32GB DDR4 512GB SSD RX 5700XT 8GB Rampage SHIVA Zalman 600W
- Apple iPhone 12 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest