Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Piwi válasza fityere (#150) üzenetére


Piwi
addikt

apósomnak is A1 van itt kint 17.90-ért kemény 1 megával jön lefelé minden,se több se kevesebb :U mondjuk mi net szempontjából pont fos helyen lakunk..mellettünk lévő településen simán hozzá a 21 megát a telóm,itt meg ha már 2 megvan akkor jól indul a nap :D

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#152) fityere válasza Piwi (#151) üzenetére


fityere
senior tag

Akkor mi meg előnyös helyzetben vagyunk :)
Ide csak az Üvegszálast nem hozzak ki. Ha letelik megszüntetem az A1-et hiába egyeduralkodó de a legszemétebb bagázs (többen is panaszkodnak rajuk)

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#153) Piwi válasza fityere (#152) üzenetére


Piwi
addikt

UPC vagy Liwest nincs arrafelé?

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#154) fityere válasza Piwi (#153) üzenetére


fityere
senior tag

A upc nem néztem meg a LIWEST meg hát itt a hegyekben nem tudom :)
Ahol mi lakunk ide csak az A1 húzott kábelt sajnos.

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#155) Lauda válasza Piwi (#149) üzenetére


Lauda
félisten

Mondjal jobbat kerlek, mert akkor valtok arra.

(#156) fityere


fityere
senior tag

Hol tudom megnézni hogy melyik szolgáltatónak merre van lefedettsége ?

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#157) Lauda válasza fityere (#156) üzenetére


Lauda
félisten

Hat a cikkben. :)

(#158) fityere válasza Lauda (#157) üzenetére


fityere
senior tag

Ja tényleg :R

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#159) fityere


fityere
senior tag

Na utánanéztem. A upc ugy ad internetet ha a meglevő A1 hálózatot meghagyom és akkor pluszban 16,70 kellene fizetnem vagy lemondom az A1-et és akkor havi 35 eur lenne a 16Mbits (nem éri meg)
Megnéztem a Drei lefedettséget felénk és 3MegaNetz simán fogható nálunk itt meg lehet nézni [link]

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#160) #57919488 válasza Piwi (#151) üzenetére


#57919488
törölt tag

Es az is korlatlan? :U

(#161) Lauda válasza fityere (#148) üzenetére


Lauda
félisten

Hall in tirol [link] ;]

(#162) fityere válasza Lauda (#161) üzenetére


fityere
senior tag

Nem a legjobb :)

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#163) Lauda válasza fityere (#162) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, a hegyek kozott nem valami penge a cucc. :) Most mertem nuzidersben: [link]

(#164) fityere válasza Lauda (#163) üzenetére


fityere
senior tag

Hat nem ettől meg az A1 is jobb nálunk :D

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#165) Lauda válasza fityere (#164) üzenetére


Lauda
félisten

:D Az kabeles vagy milyen net? Nekem stick kell mindenkepp, mert sokfele mozgok. ;)

(#166) fityere válasza Lauda (#165) üzenetére


fityere
senior tag

Mondjuk jogos az 5 pont oda. Kábeles net persze :)

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#167) Lauda válasza fityere (#166) üzenetére


Lauda
félisten

Oke! ;)

(#168) szlibud válasza rizso (#111) üzenetére


szlibud
tag

Nos hát megvolt a síelés, jön a beszámoló a netről.

Bementem az első Hoferbe, vettem Yesss Classic Starter szetet 5 euroért, örültem, aztán ahogy le van írva az oldalukon küldtem SMS-t arra a számra ami az 1GB adatnál meg van adva, visszajött egy SMS, hogy nem ismert kérés, mondjuk akkor nem értettem, de úgyse tudtam mit csinálni, aztán még volt némi problémám az APN-el mert magától nem rakott be semmit, aztán a kis füzetben nehezen ugyan de megtaláltam, és aztán beindult a net, örültem megint.

Egészen a 4. nap reggelig, amikor is nem ment többet, és a telefon adatforgalom számlálója szerint (mert egyrész rajta használtam napközben, másrészt rajta keresztül osztottam meg a géppel) még csak 500MB-ot használtam, amire amúgy is figyeltem h kitartson az 1 GB-nak hitt adat 1 hétig.

Aztán a gép bőszen a feltöltést követelte rajtam, amit aztán nem tettem meg, mert min 20 euroval lehetett volna, amire nem volt szükségem, így maradt volna h megyek a hoferbe másik kártyáért, volt is 1 a közelben, de egyébként meg lebetegedtem úgyhogy végül kihagytam inkább azt a 2 napot.

Szval lényeg h. a Classic starter szet tarifája szerint számolta adatforgalom alapon az adatot és ennyire futotta az 5 euroból. Nem tudom hogy lehetett volna az 1 gigást aktiválni, lehet a starteren nem is lehet. Nem is lett volna amúgy gond, elég lett volna az 500 mega is ha úgy számolok, így legalább 2 nap teljes kikapcsolódás volt a végén, igazából második nap már élveztem is h nem pityeg percenként a telo valamit :)

Boccs látom kicsit hosszú lett, de hátha valakinek hasznos lesz...

(#169) zichie válasza szlibud (#168) üzenetére


zichie
senior tag

Úgy tudom, hogy a neten is lehet aktiválni az 1gb-t. Ellentétben veled nekem pozitív tapasztalataim vannak ezzel a kártyával. Amikor tavaly szeptemberben megvettem, akkor betettem a telóba és semmit nem kellett állítani, egyből ment a net. Mivel csak 1 napig voltam Bécsben, így elég volt mobilos netezésre, voip-re kb. 50 mega. Azóta nem használtam, ill. nem látott osztrák hálózatot, de májusban újra megyek egy napra Ausztriába, így újra tudom használni majd, nem kell újabb kártyát vadászni, venni, kitart az 5 EUR egyenleg, mert szerintem kijövök majd 40-50 megából. Nem is lenne időm új kártyáért beugrani a Hoferbe, meg nem is biztos, hogy útba esne. Így kényelmesebb, hogy már eleve van kártyám, nem pazarlok sim kártya vásárlásra időt. Talán a nyáron és/vagy ősszel is lesz kiugrás Ausztriába, ekkor fog talán elfogyni az egyenleg, ekkor leszek kénytelen új sim-et venni.
Itthon csak sms-t küldök vele (Telekomos számokra), mert jóval olcsóbb (yesss websms), mint a hazai szolgáltatókkal.

[ Szerkesztve ]

(#170) szlibud válasza zichie (#169) üzenetére


szlibud
tag

Nem mondtam h különösebben negatív a tapasztalatom, jól működött miután az APN-t beállítottam, csak az 1 GB helyett 500 Mega volt a xarabb ügy...
Itthon nekem nem kell, ingyen van az SMS cége kártyáról , és egyébként is többnyire inkább messenger megy :)

(#171) Sh33r


Sh33r
csendes tag

Sziasztok, használt informatikai apróhirdetéses osztrák oldalt ismer valaki?

(#172) Tamy válasza Sh33r (#171) üzenetére


Tamy
senior tag

Nem kifejezetten informatikai, de ebay.at

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#173) Sh33r válasza Tamy (#172) üzenetére


Sh33r
csendes tag

köszi.

(#174) Piwi válasza Sh33r (#171) üzenetére


Piwi
addikt

willhaben.at

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#175) HyGy


HyGy
csendes tag

Hello!

Ha bemegyek egy hoferba magyar papírokkal is tudok venni ilyen yesss classik kártyát?

Aztán, ha meg vettem 5€ összegben a kártyát, akkor helyből van 1G net, vagy pedig még 4€ összegért kell hozzá venni az internetes feltőtő cuccot (daten paket)?

Ez a kártya 1 évig érvényes az utolsó feltőltéstől? Addig él a szám és érhető el?

Ezt az osztrák kártya külföldön (pl németben) használható netezésre?

Ha le fogyott az 1G csomag, akkor teljesen megszűnik a net vagy lassítják?

Igazából nekem valami olyasmi lenne a legjobb mint az itthoni blue mobile-os, adnak 50 MB-ot havi 500 forintért,ami ha le fogyott, akkor nem kikapcsolják a netet hanem lassítják. Van ilyesmi kint?

köszi
HyGy

(#176) radamsky


radamsky
senior tag

olyan kérdésem van aki már vett :D

ha én bemegyek a mm-be osztrákba és kérek egy drei internet csomagot, de nekem stick nem kell akkor is ki kell pengetni a stick árát?? laptopba van sim foglalat, minek vegyek akkor.

Sajnos német nem az eröségem,
ha lehet csak simet venni az mennyibe kerül??

illetve ha most veszek az még használhato más országokba?? Svéd-dán-olasz-angol, ir?? mondjuk hongkongba nem járok ugyhogy az nem lényeg:D

valaki olyat mesélt ha most veszek akkor márcsak osztrákba használhato:(

gondolom megkérem öket aktivizálják, és akkor vigyek magammal utlevelet:D
ahogy néztem a mostani árakat nem olyan vészes árak, föleg ha a fenti országokba is tudom használni

köszi

(#177) Piwi válasza radamsky (#176) üzenetére


Piwi
addikt

tudsz venni csak simán simet is,anno én is így vettem a drei-nél.
Ha jól emlékszem akkor 10 euró volt a sim és rögtön töltettem rá 20 eurót,mivel havi 15 a net. A mostani már 17,a régi előfizetőknek 15 már csak havonta.

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#178) radamsky válasza Piwi (#177) üzenetére


radamsky
senior tag

és a felsorolt országokba használhato még?? vagy csak osztriába:D

(#179) Piwi válasza radamsky (#178) üzenetére


Piwi
addikt

Húzós roaming díjjal biztosan használhatod más országban is

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#180) radamsky válasza Piwi (#179) üzenetére


radamsky
senior tag

igen de ezt lehetett használni angol-svéd-dán-olaszba, és nem huzos roaming dijjal:D akor ezek szerint megszünt
mindegy majd arra járok bemegyek megkérdem, hátha lesz aki emberi nyelven komminikál:D

(#181) Piwi válasza radamsky (#180) üzenetére


Piwi
addikt

vagy megnézed a drei oldalán mit írnak a roamingra ;]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#182) Tamy


Tamy
senior tag

Kint vagyok Ausztriában, vettem egy
Yess Classic simet, beleraktam a Blackberry 9780-ba, fel is csatlakozott a saját
hálózatukra, de legnagyobb meglepetésemre azt írja
a telefon, hogy roamingolok. Hogy lehet ez?
Beállítottam az sms központot, és ami számomra
fontosabb, az átjáró címét is (más van a honlapon, és
más a tájékoztatóban, ezért mindkettőt
kipróbáltam). Telefon újraindítás, és egy kimenő
hívás is volt, utána kaptam tőlük egy tájékoztató
sms-t, de továbbra is roamingolok a teló szerint. Járt
már valaki így?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#183) zichie válasza Tamy (#182) üzenetére


zichie
senior tag

Igen, a yesss roamingol az osztrák a1 hálózaton, de ez nemzeti (osztrák) roaming, azaz nem nemzetközi. Ez így működik, mivel a yesss virtuális szolgáltató, így nincs saját hálózata.
A határ mentén vigyázni kell, nehogy olyan hálózatra álljon át, ami nem osztrák, mert az már nemzetközi roaming.
Ha a telefonod azt jelzi, hogy a yesss vagy az A1 hálózaton vagy, akkor minden ok! A roaming jelzés ne zavarjon!

(#184) zichie


zichie
senior tag

Szolgálati közlemény a yesss-eseknek: mindenkinek kapnia kellett 10MB ingyen EU roaming adatforgalmat. Én kaptam. Nem túl sok, de legalább ez is valami. Magyar szolgáltatók semmi ingyen roamingot nem adnak.

(#185) Piwi válasza zichie (#184) üzenetére


Piwi
addikt

Jelentem én is kaptam mint t-mobile előfizető

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#186) Tamy válasza zichie (#183) üzenetére


Tamy
senior tag

Igen, közben én is erre a megállapításra jutottam, lényegében jó ez így, bár annyiból problémás, hogy nem tilthatom le a roamingot, így viszont határ közelében figyelni kell rá. Amit viszont nem értek egyelőre, hogy a gyári böngésző se megy, ez különösebben nem érdekel, egyébként se használom, és levelezőklienssel (Smartmail) e-mailt küldeni sem tudok. Nem nagyon van időm szórakozni vele, odahaza a upc smtp címét használom, meglepődnék, ha külföldi mobilhálózatról tiltanák a kapcsolódást. Ha lesz időm beállítok egy g-mailest próbának, mindenesetre furcsa.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#187) zichie válasza Piwi (#185) üzenetére


zichie
senior tag

Ha T-mobile és a Yesss! adott, akkor lehet, hogy a többi osztrák szolgáltató is?

(#188) zichie válasza Tamy (#186) üzenetére


zichie
senior tag

Én a héten kaptam a yesss-től sms-t, hogy elérhető az adatroaming, de csak akkor, ha sms-ben aktiválom. Korábban próbáltam, de itthon a magyar Telenor hálózaton nem megy ki a netre.
Ha Ausztián kívüli hálózatra csatlakozol, akkor nem szabad működnie a mobilnetnek.

(#189) Piwi válasza zichie (#187) üzenetére


Piwi
addikt

Páromnak Drei van, ő nem kapott még ilyen smst

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#190) #57919488


#57919488
törölt tag

Ausztriaban kellene vennem egy uj SIM kartyat amit hozza lehet kotni a bankszamlahoz. Lenyegeben csak erre az egyre tartanam ezt a kartyat de olyan szolgaltato kellene amit az egesz EU-ban vagy akar Svajcban is el tudnek erni ha kesobb koltozni kellene a munkahoz.
Melyik a legjobban elerheto halozat ilyen szempontbol?

(#191) zichie válasza #57919488 (#190) üzenetére


zichie
senior tag

Ha jól értem, akkor csak mobilaláírásra, azaz sms fogadásra kell.
A Yesss! Classic kártyás csomag erre tökéletes.
Megveszed 5 euróért, beteszed a telóba és egy évig él a szám, eddig tudod használni netbankra. Természetesen külföldön (Ausztrián kívül) is tudsz ingyen sms-t fogadni.

[ Szerkesztve ]

(#192) #57919488 válasza zichie (#191) üzenetére


#57919488
törölt tag

Nem is az ingyen SMS fogadas lenne a lenyeg hanem, hogy barhol hasznalhato legyen orszagtol fuggetlenul ez a szam majd. Ezt nem szivesen cserelnem majd le ameddig az aktualis banknal vagyok :)

(#193) mgm81


mgm81
tag

Sziasztok
Én is készülök ki.
A Spar internetről mi a véleményetek?
Spar Internet Wertkarte
Havi 8 euróért 3Gb adatforgalom. Minden Sparban kapható, nincs szerződés és hűségidő sem.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: mgm81

(#194) #57919488 válasza mgm81 (#193) üzenetére


#57919488
törölt tag

Van korlatlan internet a Drei.at-nal havi 15 Euro-tol mar.
A legtobb benzinkuton lehet hozza feltolto kodot venni.
Sokkal jobban meg vagyok vele elegedve mint a hazai vezetekes/mobil szolgaltatokkal :K

[ Szerkesztve ]

(#195) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Mostanáig lassan kipróbáltam az összes virtuális szolgáltatot és talán megtaláltam igazit, bár még nem merem lekopogni, mert friss. Szóval eddigi tapasztalatok;

-Wowww; 10 cent kapcsolási dij belföldi és külföldi hivásoknál. Más minden rendben volt, de ez elég volt hogy dobjam simkártyájuk.

-Vectone; szintén 10cen hivásonként, viszont van appjuk melyen keresztül szuper olcsó a telefonálás, sms-küldés. Magyarországon nem tud hálozatra kapcsolódni, ezért repült telefonból.

-Lycamobile; 100Mb 3g internetet vásároltam 2 euróért, de nem szóltak mikor jár le, helyette lezabálta hirtelen a teljes 10 eurót. Csak úgy pattogott sim kártya az aszfalton...

-Telering; 1 hét alatt úgy eltünt 10 Euró hogy szinte nem is telefonáltam, interneteltem. Telefonom 3g-n volt, arra gyanitok a néhány facebook üzenetet borsósan számolták...

-Yesss!; Talán ez lesz igazi, 1mb internet 1 centért vagy 1GB 4 euróért, valamint adnak egy nagyszerű appot melyen mindent követni tudok; adatforgalom, aktuális egyenleg, aktiv szolgáltatások, azok rendelése és lemondása. Holnap veszek egy másikat is az ipadbe :) .

[ Szerkesztve ]

(#196) mgm81 válasza #57919488 (#194) üzenetére


mgm81
tag

Köszi
Ez a Hui Lapos 10. egy sim kártya? Amit egy hazai USB-s eszközbe berakva is tudok használni?
Esetleg telefonba is?

Üdv.: mgm81

(#197) #57919488 válasza mgm81 (#196) üzenetére


#57919488
törölt tag

Igen.
Azt elfelejtettem, hogy kezdesnel az USB-Stick es SIM kartya miatt kb. 50 Euro a kezdes de mar nem vagyok biztos benne :B .
Nem tudom viszont mar, hogy milyen formaban lehet venni. Talan nem kell kotelezoen megvenni a SIM olvasot ha mar van ilyen esetleg.
Aktivalas elott kell kivalasztani a SIM kartyanal, hogy telefonba kell vagy sima internetezeshez. Feltolteshez is eleg csak kerni az aktualis helyen 10, 20 EUR vagy xy osszeget, adnak egy szamlat amit kesobb is lehet beaktivalni.
Semmilyen adatot nem is kertek vasarlasnal ami meg erdekes is volt szamomra :DDD

[ Szerkesztve ]

(#198) mgm81 válasza #57919488 (#197) üzenetére


mgm81
tag

Értem.
Hát kezdésnek sok nekem az 50 euró, 2 hétig minél kevesebbet akarok költeni.
A net sebesség és mennyiség nem is olyan fontos.
Leginkább üzenetek küldése és fogadása a cél.
Ezért is kérdeztem azt a Spar netet mert 8 euró nem is olyan soknak tűnik.
A későbbiekben persze a minőségre is fogok gondolni.
Csak most saját költségre megyek, és a 2 hétig is önköltség lesz.

Üdv.: mgm81

(#199) Lauda


Lauda
félisten

Drei3 stick wien:

[ Szerkesztve ]

(#200) Piwi válasza Lauda (#199) üzenetére


Piwi
addikt

hétfő óta már itt is frankón megy a drei,de előtte igencsak szenvedett jó pár hónapig :W

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.