Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) becksim


becksim
aktív tag

Nokia appokból nem láttunk semmit, pedig szerintem pont attól jobbak mint a htc.
220 meg egy marhaság, az 180, csak a keresőbe be kell írni...

Nindzsák?? Hol?

(#202) Radeon_5 válasza Lall (#154) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Nem a 41 mpixel miatt, de tenyleg gyengebb sajnos a kameraja, mint a 808-nak, nem ugyanaz a PW technika. Nezz utana a kulnbsegeknek, van sok. Nehany parameterben egy picit jobb a 920 kameraja, de osszessegeben visszaeses.

Son of a Bit

(#203) Johnny194


Johnny194
aktív tag

Tényleg lehet 180k-ért kapni, az nem kevéssel, 40 000-el kevesebb :)

[ Szerkesztve ]

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#204) Roxbury válasza Johnny194 (#203) üzenetére


Roxbury
őstag

Gyári garival?

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#205) kcsa válasza btudos (#194) üzenetére


kcsa
veterán

Tessék: MediaMarkt

Ha 285-el szorzom akkor is "csak" 170.

(#207) margithid válasza Menthirist (#182) üzenetére


margithid
veterán

180k az ujmobilok.hu-n, szeritnem egyébként ennyiért is vicc.
De nokia meg microsoft nagy ívben tojik Magyarországra, meg úgy egészében a kelet európai kis országokra, nekik az áttörést nyugat-európa és főleg az USA hozza majd meg! (ha meghozza)
Nem véletlenül, hogy az usaban szerződtek valamelyik kávézócéggel a vezetékmentes töltés bevezetése kapcsán.
Itthon egy átlagembernek 50k is sok telefonra, kint amerikában viszont nem az ár fogja megszabni, hogy valaki iphone-t vagy nokia wp8at vegyen, hanem az, hogy melyiket szeretné.

(#208) btudos


btudos
veterán

180 k-ért NEM HIVATALOS GARANCIÁT KAPSZ, Kind-ék azokat az árakat nem vették figyelembe. Ha ennyi pénzt kiadok egy készülékre, nem szúrom tökön magam holmi akármilyen bolti garanciával.

kcsa: A MM szerintem nem szállítja házhoz Magyarországra. Kétlem hogy itt is ennyibe kerül majd :(

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#209) DaveNo1 válasza gyuromoj (#198) üzenetére


DaveNo1
veterán

Nem akarom az almát védeni, de ott egy bejáratott készülékről van szó, márkahű táborral, itt viszont egy olyan telefonról - és rendszerről - van szó, amelynek be kell törni az Android-IOS uralta piacra. Ehhez a feladathoz nem a "horrorár" a legjobb módszer...150-nél egy WP telefon sem ér többet, a 820 meg 120-at se ér nagyon ilyen kijelzővel...(wvga)

You are not prepared.

(#210) Zol01


Zol01
tag

Azért azt hittem több mindent bemutattok, most nem csak kifejezetten appokra - szoftverekre gondolok! Pont a sebesség az ami a Wp erőssége és ebből semmit nem tudtunk meg! Tudom hogy jön majd a teszt, meg hogy siettek, de ennél többet vártam! Így tényleg nincs értelme hogy idő hiány miatt nincs kivesézve valamilyen készülék! Főleg nem egy ennyire várt darab! :(

(#201) becksim

+1

[ Szerkesztve ]

(#212) DaveNo1 válasza kcsa (#205) üzenetére


DaveNo1
veterán

erre még rájön a magyar ÁFA, a kiskereskedelmi felár, és egyéb költségek...

You are not prepared.

(#213) Legendd


Legendd
senior tag

Ne az áron vitatkozzunk már...mindent meg lehet kapni olcsóbban, kérdés, hogy mi lesz a jótállással, illetve vajon honnan is származhat a készülék...
ÁFÁs ár a mérvadó...

Alea iacta est!

(#214) Legendd válasza btudos (#208) üzenetére


Legendd
senior tag

Köszönjük. hogy valaki átlátja ezeket...

Alea iacta est!

(#215) Balint1986 válasza #74266624 (#181) üzenetére


Balint1986
csendes tag

Ez engem is földhöz vágott, az biztos hogy nem veszek olyan készüléket amiben nincs FM rádió.

(#216) kcsa válasza DaveNo1 (#212) üzenetére


kcsa
veterán

Ne hülyéskedjetek már ezzel az ÁFA dologgal. Ez a NÉMET KISKER ÁFÁS ár. Tehát mivel kerülhet(ne) itthon többe? Kb. 7-8%-al. (170+8%=183k)

btudos: természetesen nem szállítja házhoz magyarországra. De ha ténylegesen ekkora árkülönbség lesz, megoldom a német rendelést (szerencsére ingyen szállítás is megoldható. :) )

[ Szerkesztve ]

(#217) bzoli71


bzoli71
csendes tag

Ez a teszt valamiért nagyon gyengusz lett... és tényleg nem értem, ha ennyire nokia ellenesek vagytok miért kell ilyen adást csinálni.. bocsi nem fikázás akart lenni, és többen néztük és egységes a vélemény...

(#218) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Legyetek szívesek kulturáltan fórumozni! Joubert főleg téged kérlek rá! Köszönöm.

(#219) Inclitus_pv


Inclitus_pv
tag

A legolcsóbb ajánlatok:

HTC 8X: 155 980 Ft
Lumia 920: 179 990 Ft

Mindkettő, ha úgy tetszik, sufnigsm. A különbség a lényeg: 24010 Ft.

Ami ezért jár a 920-hoz:

- wireless charging
- optikai képstabilizátoros kameramodul
- super sensitive touch
- 32 GB háttértár (vs 16 GB)
- gyári ingyen offline navigáció

Ez persze nem kell feltétlen mindenkinek, de azért látni kell, hogy van némi alapja az árkülönbözetnek.

[ Szerkesztve ]

(#220) turbuczn


turbuczn
tag

Legendd:
[link]
Ez valami brutál üzlet!

(#221) Joubert


Joubert
tag

LEGENDD... akkor mutasd meg ezen az oldalon a HTC 8X-et!!!
(mármint a VIPphone -on)

[ Szerkesztve ]

Lumia 920 White T-Mobile ; Ipad Air SpaceGray

(#222) Воланд válasza Inclitus_pv (#219) üzenetére


Воланд
titán

a wireless charging-ra meg ra kell kolteni egy par darab ezrest.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#223) Balint1986 válasza DaveNo1 (#209) üzenetére


Balint1986
csendes tag

Tökéletesen igazad van, Én is ezen a véleményen vagyok. Azt utálom amikor sokan írják, hogy ez nem a magyar emberek zsebére van szabva, külföldön nem ilyen durva ez az ár. Az oké is hogy külföldön többet keresnek, de azért gondolom ott is megnézik az emberek hogy mire mennyit adnak, pl a 920 áráért már lehet venni két Galaxy S II-őt. Azért ez nem mindegy.

(#224) DaveNo1 válasza kcsa (#216) üzenetére


DaveNo1
veterán

pl. egy mediamarkt méretgazdaságosabb, mint egy kis gsm bolt..igaz ez az itthoni mm árakban nem jelenik meg :U

You are not prepared.

(#225) tomkom1969 válasza bzoli71 (#217) üzenetére


tomkom1969
tag

ellen reklámnak

(#226) kcsa válasza DaveNo1 (#224) üzenetére


kcsa
veterán

Ezt is elfogadom. De ettől nem lesz még az ár 25%-al magasabb, ez gondolom világos :) Mindegy, ha tényleg ennyi lesz az annyi, akkor külföldi rendelés lesz.

(#227) dr. Kind válasza bzoli71 (#217) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

légyszíves, fejtsd már ki, miért lennénk Nokia-ellenesek. Nem tudom, hogy szoktad-e olvasni a Mobilarénát, de ha megfigyeled az eddigi Lumiás cikkeket, igen jó véleménnyel voltunk a finnek teljesítményéről, egyedül a 900 nem kapott ajánlott plecsnit, ami szerintem érthető.

A 180 ezres árban nincs ÁFA, a 220-asban van, ez jelenti a különbséget.

(#219) Inclitus_pv: a tárhely és a kamera jogos, ezek a 920 mellett szólnak, a formaterv, az ergonómia és a kijelző pedig a 8X mellé írható. a wireless charging esetében extra költség, ha valaki ki is akarja használni a dolgot, hiszen a dobozban nincs vezeték nélküli töltő, azt ugyanis külön kell megvásárolni. és nagyon nem olcsó.

edit: a Nokia offline navi is a 920 mellett szól, ám a HTC termékese szerint heteken belül megérkezik egy hasonló megoldás a 8X-re is.

[ Szerkesztve ]

(#228) tomkom1969 válasza Balint1986 (#215) üzenetére


tomkom1969
tag

Akkor IP5-öt se vegyél :)

(#229) #74266624


#74266624
törölt tag

Lesz a 920 nálunk hivatalos Nokia garanciával 220, de induláskor még több is szerintem.
Aztán kérdés mennyire tartja az árát. Pl. Galaxy S3 májusban 220 körül indult MM, Saturn, Edigital, Speedshop stb. helyeken. Eltelt 6 hónap és már 150-ért lehet kapni ugyanezen boltokban. Az nem kis zuhanás. És azt veszik, mint a cukrot.

A windows phone nálunk meg nem is igazán kelendő (külföldön sem), mert a csapból is a "szép, meg gyors, de nincs rá elég app" duma folyik, amitől idegbajt kapok. És a szolgáltatók is a robotot, meg az almát tolják ezerrel, szinte lebeszélnek a wp-ről.

Én drukkolok a windows phone-nak, mert nagyon kellemes rendszer, de a 920 nem lesz egy kapós modell ennyiért. Én a Lumia 820, Htc 8s közt variálok, utóbbinak sokkal kedvezőbb lesz az ára.

(#230) Nikazukma


Nikazukma
csendes tag

Kb mikor lehet újranézni?

(#231) Joubert válasza CoolMan (#218) üzenetére


Joubert
tag

ok bocs

Lumia 920 White T-Mobile ; Ipad Air SpaceGray

(#232) btudos válasza kcsa (#216) üzenetére


btudos
veterán

Az a baj, hogy a garanciád akkor még mindig a németekhez szól (ha érvényes itthonra is a német gari, akkor nem szóltam, megérheti :) )

Amúgy 140 k a legolcsóbb 8X a drágának titulált Expansys-nál, csak szólok (nem azért hogy vegyetek, csak mert itt valaki 155-tel dobálózott.) Erre a honlapjuk szerint él a hivatalos HTC garancia. Ugyanitt a Lumia 920 190 000 Ft. Én értem hogy Nokia, hogy OIS, meg wireless charging lehetőség (! a töltőt külön kell jópénzért megvásárolni !) meg Nokia Collection, de 50 ezer forint.... A baj az, hogy még a 820 is többe kerül a HTC-nél, ami ennyiért WVGA kijelzőt kap. Ez szerintem nagyon gáz :(((

Nikazukma: Youtube verzió az este folyamán várható.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#233) Legendd válasza Nikazukma (#230) üzenetére


Legendd
senior tag

Remélhetőleg kis időn belül, már töltjük fel YT-ra!

Alea iacta est!

(#234) Johnny194 válasza Roxbury (#204) üzenetére


Johnny194
aktív tag

elvileg igen

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#235) Joubert


Joubert
tag

de attól függetlenül még mindig várom a VIP phone-os HTC 8x árat.... mert akkor ne csak a 920-at reklámozzák azzal az árral!!!

Lumia 920 White T-Mobile ; Ipad Air SpaceGray

(#236) kcsa válasza Joubert (#235) üzenetére


kcsa
veterán

Ennyire ne hergeld magad. Legálisan kapható 8x pl speedshopban is. Nézd meg mennyi.

(#237) btudos válasza Joubert (#235) üzenetére


btudos
veterán

VIP-Phone-t kétszer meggondolnám, olvastam 1-2 komoly sztorit velük kapcsolatban itt a fórumon...

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#238) becksim válasza #74266624 (#229) üzenetére


becksim
aktív tag

A "nincs rá app" duma tényleg agyrém. Tényleg 4x annyi app van a két másiknál, mert gyakorlatilag sosem használt, üveget belülről karcoló cicából és "röntgen" appból droidra van 5-6 féle, WP-re meg egyelőre csak egy. A lényeg, hogy a fontos, alap appokból minden van-e, és ha igen milyen minőségben.

Nindzsák?? Hol?

(#239) madd dogg


madd dogg
senior tag

Ne beszéljetek már hülyeséget, ha MO-n bármelyik számlát adó boltban Nokiát veszel, akkor a gyári 2 éves Nokia garancia él a készülékre. Bármelyik Nokia szervizben érvényesíthető, ráadásul ezekből elég sok van itthon.

[ Szerkesztve ]

(#240) Legendd


Legendd
senior tag

Példa volt...teljesen mindegy, hogy 180k vagy 220k, akár az Apple, akár a Nokia, vagy akár a HTC, Samsung stb. esetében...egyszerűen irtó sok(k ).
Egy csúcstelefon legyen maximum 120e, mint amennyibe ma a One X, S3 stb. is belefér (hangsúlyozom MA, ezeknek is magas volt természetesen a kezdőára).
Ennyi.
Ezzel szerintem le is lehet zárni a vitát, mert nem ezért volt az adás, hanem azért, hogy a két telefont bemutassuk...az nem érdekel senkit?

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#241) madd dogg válasza Legendd (#240) üzenetére


madd dogg
senior tag

S3 én OneX sem 120-on kezdett, kár volt ezekhez hasonlítanod.

(#242) tomkom1969 válasza btudos (#232) üzenetére


tomkom1969
tag

Nem tudom mit sírtok az árakon!
Nem a Nokia adja el a telefont nektek, hanem valamilyen szolgáltató, vagy kisbolt, nagybolt. Az árakat ők fogják meghatározni.
Az Orange már régóta alkudozik a Nokiával a két új modellről.

(#243) Legendd válasza madd dogg (#241) üzenetére


Legendd
senior tag

Igen...de MOST annyi, én erre céloztam...kezdőáruk azoknak is nagyon magas volt...

Nem értem komolyan ezt az áron sírást...bárki bármit vehet, szerintem sok a 180k egy telefonért, aki pedig nem így gondolja, megveszi, vagy vár vele három hónapot.

Továbbra is a melyik mit tud lett volna a lényeg...aki arra volt kíváncsi, az már úgysem itt vitázik.

Alea iacta est!

(#244) Joubert válasza Legendd (#240) üzenetére


Joubert
tag

érdekelt VOLNA....

Lumia 920 White T-Mobile ; Ipad Air SpaceGray

(#245) bzoli71 válasza dr. Kind (#227) üzenetére


bzoli71
csendes tag

a válasz egyszerű: az utsó 5 percben arról szólt, hogy miért ne a nokia... talán a nokia szolgáltatások, kellékek, stb, nem tette ezt annyira egyértelművé... és egy nokiáról szóló adásban, talán azokat illett volna kiemelni, hogy mik a pozitívumok... és úgy is meg lehetett volna közelíteni... és így is lett volna etikus... persze én csak leírtam a véleményemet, és jogosan mondhatod, ha nem tetszik ne nézzem... és ez teljesen jogos... de azért Nektek is a korrekt tájékoztatás a lényeg gondolom... és ez nem volt az... és bocsánat, hogy leírtam a véleményemet, ami nem pozitív...

(#246) Johnny194 válasza dr. Kind (#227) üzenetére


Johnny194
aktív tag

igaz, a 180k-s ár 0% ÁFÁ-t tartalmaz
tényleg marha drága

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#247) cellpeti


cellpeti
veterán

vissza lehet valahogy nézni az adást?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#248) Legendd válasza cellpeti (#247) üzenetére


Legendd
senior tag

Igen, percek kérdése, akár ad adás hírében, akár a YT-on megtekinthető lesz!

Alea iacta est!

(#249) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sajnos ott tartunk, hogy aki határhoz közel lakik -de legalább nem az ország másik végében, bőven megéri neki átmenni és ott beszerezni az eszközöket. Ha meg jókor sikerül Euro-t váltani, akkor pláne. Szerintem 5 éve nem vettem nagyobb terméket itthon, csak Ausztriában -notebook, TV, telefon, konyhai eszközök, stb. (Ausztria helyett biztos igaz Szlovákia, Szlovénia, stb.), állítom egy Lumia 920 árát összespóroltam...Akár egy családi kirándulással is össze lehet kötni - kellemeset a hasznossal. :D

[ Szerkesztve ]

(#250) dr. Kind válasza bzoli71 (#245) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

Pont a hozzászólásodban van az egész kulcsa: leírtad a véleményedet. Mi pedig elmondtuk a miénket, miután fél órán keresztül objektív módon soroltuk a képességeket, elmondtuk, hogy milyen jó a kamera stb. Ez után egy kis szubjektivitást engedj meg pls :)

egy nokiáról szóló adásban, talán azokat illett volna kiemelni, hogy mik a pozitívumok... és úgy is meg lehetett volna közelíteni... és így is lett volna etikus... - írod te. kérdem én, miért is lenne etikus, ha a pozitívumok mellett nem említjük meg a negatívumokat? vagy ezek szerint én nem vagyok tisztában a szó jelentésével?

Mindenkinek van álomtelefonja, mindenki elfogult valami iránt, értelemszerűen nem ugyanarra pörgünk, ez így van rendjén. Viszont mi mindkét szóban forgó készüléket kipróbáltuk, használtuk huzamosabb ideig, így (bár lehet, hogy ebben nincs igazam, de akkor majd kijavítasz) nagyobb rálátásunk van a dologra az átlagnál. És igen, zavaró az, ha egy mobil 185 grammot nyom és nehéz átérni, hiszen hiába van egy-két frankó extra szolgáltatás, ha a mobil nem kényelmes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.