Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) utomi


utomi
senior tag

The Lumia 920's screen packs so much new stuff from Nokia that they even wrote their own white paper on what's going on behind that sliver of curved glass -- we've linked to it at the bottom of this review. The 4.5-inch, 1,280 x 768 enhanced IPS screen is titled PureMotion HD+, and while the 332ppi means Windows Phone 8 looks crisp and images are superbly showcased, new technology here also improves the screen's transition response. While typical IPS LCDs have an average pixel transition time of 23ms, the Lumia 920 apparently trounces it with an average of 9ms. Can you tell the difference in real life? Well, barely -- we noticed reduced blur as we poked around the UI and swung the camera around. It's unlikely to be immediately noticeable to new smartphone users, but we can't fault Nokia for trying to push the envelope.

Conversely, the Lumia 920's outdoor performance is a true selling point. While the Lumia 900 was no slouch in outdoor performance, the Windows Phone 8 sequel boosts contrast, brightness and color composition, meaning photos and websites are noticeably clearer -- and games and apps are easier to pilot under bright lights. Nokia has also improved its ambient light sensor, and we found the screen not only adjusted faster to lighting changes, but noticeably cranked up both color and contrast settings to improve viewing depending on whatever environment we were in. While November isn't the best time to test a phone's screen against full sunlight, we had no problems with the screen outdoors or under harsh show floor spotlights. These winter months, however, did prove ideal for steering the Synaptics-powered capacitive screen while wearing gloves, and the phone performed just as well as it did when it was first unveiled. The surface even picks up nails and some pens -- something we had no fear of testing ourselves thanks to the protection offered by a coating of Gorilla Glass.
forrás Engadget!

Na most akkor komolyan kérdezem, csak leszarjátok az egészet és azért csináljátok mert muszáj vagy tényleg ennyire nem értettek az egészhez. Gyakorlatilag sikerült tökéletes kihagyni minden izgalmas újdonságot kihagyni amit a Nokia beletett a telefonba, akárcsak kijelző fronton.(9ms válaszidő, fejlettebb ambient light sensor, kesztyűvel kezelhető kijelző stb.) Ehelyett kaptunk annyit Kind-tól, hogy a 8X kijelzője szerinte szebb de mondjuk emlékezetből felidézni (mert én 8X-et nem láttam a 920 mellé téve) és így véleményt nyilvánítani fura vagy mondjam, hogy szakmaiatlan. És hol az LTE képesség vagy a 32GB vagy a Qi töltés. És még sorolhatnám. És hagyjuk már, hogy nekem azt mondta egy HTC-s fószer, hogy majd mi is kiadunk egy olyat mint a Nokia Drive mert ez még viccnek is kevés. Van? Nincs. Van róla bármi sajtó hír? Nincs. Akkor meg minek kezeljük akármilyen hírértékként.
És akkor még meg se kérdeztem, hogy minek olyan valaki ül le és csinál egy élőadásos tesztet aki akkor találkozik először a telóval. Ha egyszer Bog vagy Bocha nyüstölte egész héten a telót akkor nem neki kellett volna csinálni az adást.
Srácot, őszintén. Ha nem megy ne erőltessük.

[ Szerkesztve ]

(#302) btudos válasza utomi (#301) üzenetére


btudos
veterán

A 32 GB-ról volt szó, minden másban igazad van, a nagy semmiről szólt ez az adás :(

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#303) MR007RM válasza legiaap (#300) üzenetére


MR007RM
addikt

Akkor még a ferdítést is elcseszték. :DDD

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#304) Lall válasza utomi (#301) üzenetére


Lall
veterán

Egy kesztyuben tapizast (mar a poen kedveert is) es pl. Pepole Hub-ba integralt Voip csoport vagy milyen hivast (ha mar 2 WP-s keszulek van) igazan csinalhattak volna. Esetleg egy lekapcsolt villany melletti fenykepezest es meg sorolhatnank. Osszecsapottnak tunt az egesz.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#305) MCGaiwer válasza MR007RM (#303) üzenetére


MCGaiwer
addikt

ezek "raw" képek, a 808 nagy előnye a zoom, ami ezeken nem lett használva.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#306) dr. Kind válasza btudos (#302) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

A válaszidőről nem volt szó. A Qi töltésről, a kesztyűs irányíthatóságról, az LTE-ről mind beszéltünk.

(#307) Roxbury


Roxbury
őstag

Egy csőd szélén álló cégnek nem kellett volna elgondolkoznia, hogy már a kezdő ár is alacsony legyen? Ezzel ássák maguk alatt a fát. Pedig nem rossz a telefon, de ennyiért idióta aki megveszi.

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#308) Integrale válasza dr. Kind (#306) üzenetére


Integrale
veterán

a beszéltünk róla az oké, de nem láttam egyikőtök kezén sem kesztyűt, hogy bemutassátok! Ez a baj!

"Bad reklám is reklám too"

(#309) dr. Kind válasza Integrale (#308) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

Kesztyűvel nem mutattuk be, de egy tollal igen.

szerk.: elemmel.

[ Szerkesztve ]

(#310) amanoba válasza Integrale (#308) üzenetére


amanoba
őstag

egy elemmel demózták talán
akkor tollal sry.

mégiscsak elemmel. :DDD

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#311) Lall válasza dr. Kind (#306) üzenetére


Lall
veterán

Mindenki csak beszel rola! Ki is probaltatok? Sokkal jobb lett volna az egesz adas, ha a gyakorlatban is kiprobaljatok. Ezzel lennetek tobbek, mint egy mobilport, indextech stb... Nem bantas, csak jotanacs. Megis csak az idei ev Nokia csucstelojarol nyomtatok egy adast.

Meg poennak is jo lett volna egy bazinagy bundakesztyu vagy Kid's corner poenkodas.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#312) Воланд válasza Roxbury (#307) üzenetére


Воланд
titán

de most azt egy szakmai forumon komolyan az osszes dragabb telefonrol szolo cikk topicjaban le kell irni, hogy:

1.: nem mo a vilag kozepe
2.: a nagy tobbseg leszarja, hogy mennyibe kerul fuggetlenul, mivel szolgaltatonal veszi
3.: a mienknel joval nagyobb piacon fillerekert hozzavagjak az emberhez az adott keszuleket a szolgaltatok.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#313) MR007RM válasza MCGaiwer (#305) üzenetére


MR007RM
addikt

Nekem eddig még nem sikerült teljes méretben leszedni őket, de látom amit látok és vannak olyan fotók amiket tuti nem azzal lőttek, vagy direkt elcseszték. Ezért a teszt nem korrekt szerintem. A zoom csak egy dolog. A 808 este is jobbakat lő nemhogy nappal mivel nem csak a fényerő számít az is mennyire marad éles és természetes a végeredmény. A 808-on mellesleg rengeteg állítási lehetőség is van. Voltak már ezelőtt is fotók így már van némi fogalmam a dologról.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#314) utomi válasza dr. Kind (#306) üzenetére


utomi
senior tag

Az, hogy felsorolom, hogy ezt is tudja egy dolog. Én nem hallottam de nyilván csak átsiklottam felette. DE:
1, A válaszidőről miért nem esik szó? Iszonyat sokat hozzátesz az élményhez mégis nagyívben tesztek rá.
2, A kesztyűs irányíthatóságot egy elemmel bemutatni mennyire életszerű? Most tényleg nem volt egy kesztyű nálatok? Küldjek egyet?

Mondom egyszerűen a nem érdekel az egész de muszáj megcsinálni sült ki az egész adásból. Ezért kár volt leülni és megcsinálni. Ja és nyilván fontos félpercenkét benyomni, hogy a 8X mekkora ász mert kisebb és egy kézzel is átérem. Ilyen alapon meg az i5 még nagyobb ász mert az 20gr-al könnyebb és még kisebb a kijelző! :W

(#315) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Engem annyira nem hozott lázba a 920. Úgysem az én kategóriám. Ennyi pénzből már értelmes dolgot is lehet venni... Tényleg szép, meg minden, de nekem ez a wp8 nem jön be. Az sem tetszik, h ha belép vele az ember bármilyen menübe, akkor ha kicsit hosszabb a menü neve (és nem lehet görgetni oldalra), akkor jópár betű lemarad. Kapcso, a "latok" meg kilóg a képernyőről... vagy hangszínszabál, a yozó meg sehol... és sorolhatnám.
Hardveresen sem képviseli a csúcsot. Persze ettől még szépen meghajtja a wp8-at. Tökéletesen elég neki.
Ettől függetlenül remélem, h a Nokia elad belőle egy valaggal és kihúzza őket kicsit a nyakig érő szarból. Rájuk férne.

(#316) legiaap


legiaap
nagyúr

Hogy legyen egy kis új dolog is: [link]
:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#317) Integrale válasza SkyLine3000 (#315) üzenetére


Integrale
veterán

Hardveresen mondjuk eléggé csúcsközelben van! :) ( benchmrakokban szorongatja a 4magosakat!)

"Bad reklám is reklám too"

(#318) dr. Kind válasza utomi (#314) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

Igen, az utolsó öt-tíz perc az értékelésről és a pozicionálásról szólt, elmondtuk a tapasztalatainkat, összehasonlítottuk a 920-at a 8X-szel; két WP8 zászlóshajó, szinte egyszerre jelentek meg, miért ne tettük volna? Az értékelés mindig valamelyest szubjektív, nem kell vele egyet érteni, ám az pl. teljesen objektív, hogy a 8X könnyebb a 920-nál, nem mi találtuk ki.

Igen, a válaszidőről nem esett szó, ellenben a kijelző minden egyéb paraméterét elmondtuk, bemutattuk, azt is elmondtuk, hogy 60 Hz a képfrissítés, Gorilla Glass stb. És igen, kesztyű nem volt nálunk, de nem hinném, hogy az elemes kezelés nem elég reprezentatív.

(#319) SkyLine3000 válasza Integrale (#317) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Igen, "csúcsközelben van", de van nála több, papíron erősebb teló. Valszeg azért teljesít ilyen jól, mert a Wp-t egy gyengébb hardver is jól meghajtja. Az androidhoz kicsit combosabb vas kell.

[ Szerkesztve ]

(#320) #13260800


#13260800
törölt tag

Unalmasak már ezek a telefonok. Kifújtak a gyártók teljesen. SGS3 is dögunalom volt, az iPhone 5 is és most ez a csúcs WP Nokia 920 is. Nem a mobilarena tehet róla, hogy eljutott oda a telefonos társadalom, hogy nem szar be attól, hogy lejátszik filmet meg van navigáció a telefonon meg nem akad a menü bár a srácok ettől még be vannak tojva mert a videón is össze vissza mentek mindenhova mintha ennek lenne még bármi jelentősége. Semmi értelme lecserélni a régi jó bevált okos telefonokat gyakorlatilag ebben sincsen semmi ami kellene. Kíváncsi vagyok mikor hal be a piac.

[ Szerkesztve ]

(#321) btudos válasza SkyLine3000 (#319) üzenetére


btudos
veterán

Azért ez szerintem eléggé ott van a csúcsmodellek között :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#322) SkyLine3000 válasza btudos (#321) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ezért írtam és írom le még egyszer, h konkrétan a hardver nincs olyan erős, mint a legerősebb telókban, de ettől függetlenül olyan jól meghajtja a wp-t az optimalizáció miatt (meg más rendszer), h a legerősebb androidos telók mellett van teljesítményben.

Dyra: engem sem hoznak lázba ezek a telók. Nagyon jól elvagyok a Galaxy W-vel.

[ Szerkesztve ]

(#323) Integrale válasza dr. Kind (#318) üzenetére


Integrale
veterán

Fejben összehasonlítottátok, ami nem egzakt. Üzenet hangokat továbbra sem tudjuk, hogy be lehet -e állítani egyedit, mert ugyan elkezdted megkeresni, de a nagy szkrollozásban elfeledkeztél róla!

Nem derült fény a szobáról, programokról és sok apróságról amit csak videó formájában lehet prezentálni!

"Bad reklám is reklám too"

(#324) legiaap


legiaap
nagyúr

Kesztyűs videó
Amúgy ha nem is tudná ezt van olyan kesztyű, pl. nekem egy North Face, amivel tudom kezelni pl. az Omniámat.
:P

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#325) Integrale válasza SkyLine3000 (#319) üzenetére


Integrale
veterán

Én a hardverről beszélek, nem az operációs rendszer igényeiről! Olvasd el a HTC One S tesztjét, androidos az is, ugyan ez a hardver és átlagban hozza az S3 , de inkább a One X szintjét!

[tessék]

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#326) btudos válasza legiaap (#324) üzenetére


btudos
veterán

Egy kesztyűben gépelős videóra kíváncsi lennék, hogy mennyire lehet pontos...

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#327) dr. Kind válasza Integrale (#323) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

Ezek egy részéről a 8X-es adásban beszéltünk, illetve egy összefoglaló cikk is született róluk. Mivel minden WP8 telefon esetében megegyezik az alap szoftver- és szolgáltatáskínálat (köztük a szobákkal), felesleges mindig újra és újra elmondani, nem tértünk ki rá az adásban. Ami így is eléggé hosszúra nyúlt, az alap 20-25 perc helyett több, mint 40 percesre sikeredett.

(#328) Pixa válasza utomi (#314) üzenetére


Pixa
aktív tag

Egyetértek! :)
:R

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#329) SkyLine3000 válasza Integrale (#325) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Teljesen mindegy. Én másra gondoltam, mint te.

[ Szerkesztve ]

(#330) Integrale válasza SkyLine3000 (#329) üzenetére


Integrale
veterán

Tekerj már feljebb, vaksi!

dr. Kind

Nem tudtátok bemutatni a 8X nél, mert fennakadás volt egy S3-al (vagy 2-vel nem emlékszem)
de itt volt kettő darab WP8 !

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#331) holodp


holodp
aktív tag

Egy kis építő jellegű kritika:
A bárki által megtekinthető adatok (méret, pixel, proci, stb) helyett (ezzel elment kb 20 perc) beszélhetnétek pl Nokia specifikus programokról többet, hogy milyen használni ezeket, mennyire gyorsak, mennyit fejlődtek. Mert itt most a videón ez volt a standard mozdulatsor: görgetés le, görgetés vissza, görgetés jobbra, majd gombbal vissza, néha belépés a beállítások közé 2 másodpercre, majd főmenü. Ebből SEMMI nem derült ki a telefonról.

(#332) SkyLine3000 válasza Integrale (#330) üzenetére


SkyLine3000
addikt

már átszerkesztettem... :DDD

(#333) btudos válasza dr. Kind (#327) üzenetére


btudos
veterán

Nem kötekedésképp, de miért ragaszkodtok mindig ehhez a 20-25 perchez, ha simán lehetne többet beszélni a készülékről? Mindig mondjátok hogy mostmár elég lesz meg nemtudom, de még jön egy csomó kérdés (nem beszélve arról, hogy miután mondjátok hogy utoljára ránéztek a fórumra, várjatok 1-2 percet, amíg mindenki beírja a kérdését, mert lehet hogy azelőtt frissítitek, hogy megérkeznének a kérdések, és utána már nem frissítetek többet :N )

Szóval szerintem amiről érdemes beszélni, arról lehetne kicsit hosszabbra nyújtott adás :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#334) Pixa válasza btudos (#333) üzenetére


Pixa
aktív tag

Sokkal praktikusabb lenne a teszt előtt egy nappal megnyitni a topicot. Így leírhatná a népség a kérdéseit amit látni szeretne. Onnantól pedig az adás folyamatos lehetne, hiszen nem kellene állandóan frissíteni az oldalt, hogy írt-e valaki.
Legalábbis szerintem sokkal könnyebb lenne úgy bemutatni a terméket, hogy jóval kevesebb dolog marad ki. :)

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#335) =Mentor=


=Mentor=
őstag

A kritikákat elnézve inkább hanyagolom a mai adást... A teszten meg majd jó le lesz húzva mert "drága" meg nehéz stb Nevetséges!

(#336) btudos válasza Pixa (#334) üzenetére


btudos
veterán

Így se mindig sikerül eléggé felkészülni, úgy még nagyobb kavar lenne, meg felháborodás, hogy az x kérdést miért nem válaszolták meg, ha y-t igen. :(

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#337) Legendd


Legendd
senior tag

OK!
A dedikált kameragombos hülyeségemért elnézést! Azonban mielőtt magamat javítottam volna, Kind segített...de nézzünk csak szét a piacon. Nem sok androidos telefonon van ilyen megoldás...csak a Sony igyekezett követni ezt a vonalat, de a többi nagy gyártó nem. Maximum az LG-t lehet kiemelni, mert ott a hangerőszabályzó billentyű a feles megoldás (ahogy az Apple-nél is). De kétállású gomb kevéske van.

A kesztyű...az elem reprezentatívabb, a kesztyű életszerűbb. De nincs kint mínusz 10 fok, mindegy, ez eléggé ízlés kérdése.

Igyekeztünk megfelelni az elvárásoknak, hogy amint hozzánk kerül egy csúcstelefon, azt mihamarabb bemutathassuk...ha nem beszélünk a speciről, az is baj, viszont azt megértem, hogy sok volt a száraz adat. Van, aki inkább meghallgatja ezeket a dolgokat, mintsem elolvassa azokat. Igyekszünk minden előremutató kritikát megfogadni, de van olyan, aki ezt megtanulhatná finomabban is közölni.

Kérdések: általában 5-6x legalább frissítünk, ez elég idő kell legyen arra, hogy akinek halaszthatatlan gondolata támadt, az azt megoszthassa.

Akiknek csalódást okoztunk, attól elnézést kérünk, de eléggé szőrszálhasogatóba csapott át egynéhány komment (pl. kvázi minden adat el lett mondva a kijelzőről, egy nem, az volt a legnagyobb baj...).

Köszönjük mindenkinek, hogy nézett minket, várunk a következő adásra is mindenkit!!!

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#338) Pixa válasza btudos (#336) üzenetére


Pixa
aktív tag

"A teszt az általatok feltett kérdéseket igyekszik megválaszolni a teljesség igénye nélkül." - Ennyi az egész! :)

Nyilvánvaló, hogy egy 20-40-60 perces tesztadásba nem férhet bele egy teljes napnyi adag. De a főbb dolgokat amikre többen kíváncsiak arra választ adna. Így a vevő közönség, érdeklődő felek sokkal közelebb éreznék a tesztet, mint egy ilyen úgymond kutyafuttában összedobottnál.

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#339) pushalias válasza btudos (#333) üzenetére


pushalias
addikt

Nem ez a baj, hanem amit mások is már emlegettek. Tíz perc felvezetés, ráadásul összeszedetlenül. Aztán a videoanyag legalább felén a görget le-fel-jobbra-balra. Ennyi. A 40 valahány percből olyan 15 perc volt a hasznos idő. Legyen 20, mert rendes vagyok.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#340) amanoba válasza Pixa (#334) üzenetére


amanoba
őstag

#26 kommentben például kérték miket nézzenek meg, semmit nem sikerült megmutatni, felesleges lenne egy nappal előbb kérdéseket várni..

#337 Legendd: kameragomb: motorolák, htc-k szintén.

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#341) btudos válasza Legendd (#337) üzenetére


btudos
veterán

Köszönjük hogy reagáltok az észrevételekre, még ha nem is sikerül mindig szalonképes formában közölni azokat :R

Elem volt kéznél, kesztyűhöz nincs elég hideg, értettük (bár tény hogy felhasználási szempontból a kesztyű a poén, de mindent nem lehet..)

Az én nagy szívfájdalmam, ami legfőképp Dr. Kind-nak szól, hogy tök jó, hogy történelemmel vezeti fel a cikket (WP8 bemutató), meg az adást is, de akkor az ha nem nagy kérés legyen pontos! (A mostani adás elején sikerült a Microsofthoz köthető WP7 és a Nokiához köthető Lumia-sorozat bevezetését mixelni, ami gyakorlatilag értelmetlenné tette azt a mondatot. A cikk elején pedig a frissítések körüli kavarodás nem volt pontos, amit jeleztem is kommentben, de nem lett kijavítva. :( )

pushalias: Az állandó kijelzőbuzerálás minden adásban benne van, tényleg rohadt idegesítő, sokszor jobb lenne az arcokat nézni, és addig nem kell a telefonnal foglalkozni, ha épp nem közvetlenül valami funkcióról van szó.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#342) Misály


Misály
addikt

Honnan szültétek a 220 rugót amikor egy nagy boltban sincs a készülék? Spekuláció?

(#343) Blyan


Blyan
félisten

Félre az útból, én jelentkezem mindennemű WPx-es tesztelésre, akármikor bármikor, éjjel-nappal,akárhogy.
Korrekt leszek és pontos.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#344) Blyan válasza Misály (#342) üzenetére


Blyan
félisten

Kétszá' sem kevés. :D HA az Expansys adja 163 512 forint nettó áron, akkor az 27%-os áfával 207 660,24 forint bruttó összeget dob ki. Jó, hát belátom, majd 13 000 forinttal olcsóbb, mint a 220.000 :)

És ha a 8X Expansys árából indulok ki, ami 117 780 forint nettó, ez bruttósítva 149 580, miközben a Gyorsbolt meg 159 900-ért árulja, már nem is olyan elképzelhetetlen a 220.000.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#345) Misály válasza Blyan (#344) üzenetére


Misály
addikt

És az expansys magyar bolt?

(#346) Blyan válasza Misály (#345) üzenetére


Blyan
félisten

Leírom válaszként is...

Ha a 8X Expansys árából indulok ki, ami 117 780 forint nettó, ez bruttósítva 149 580, miközben a Gyorsbolt meg 159 900-ért árulja [link] (és ez magyar bolt), már nem is olyan elképzelhetetlen a 220.000.

(#347) btudos

Te nagyon jól tudod mit jelentett a telefonodnál az expansys kontra hazai bolt ár. Mennyit is? + 20000-et?
Akkor láthatod, nem olyan nagy duma az az összeg amit mondtak a srácok.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#347) btudos válasza Misály (#345) üzenetére


btudos
veterán

Nem tudom milyen áfával számolnak, de 190 körül adnak magyar gyártói garanciával rendelkező telefont, ami mégse 220... :N Ettől függetlenül el tudom képzelni hogy hivatalos (Nokia) forrásból származó adat 220, de a valós piaci ára szinte biztos hogy kevesebb.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#348) zord01


zord01
senior tag

Hát én ezen a 220k-n lepadlóztam. Én anno azt mondtam, hogy már 180k-ba is mocskos drága, de így...

Amúgy meglepő volt, hogy a 2 teló kamerája közötti különbségeket kivesézték, de a legnagyobb különbségről (és a 920 legnagyobb fíííícsöréről), az OIS-ról egy deka szó nem esett. Azért ez így fura volt (így mobilos teszterektől pláne. Kicsit mintha egy hidrogénhajtású kocsiban nem esett volna szó a hidrogén hajtásról...).

Egyéb iránt most, hogy már nem csak sajtóhírek alapján tudok véleményt alkotni, azt kell mondjam, szerintem ez megint egy bukta a Nokiától.
A kijelző a 920-ban is csalódás, a 820 a 800*480 pentile-lal röhej (160k-ért ugye pláne).
A 920 változatlanul nem tetszik, a 820 nagyon szép telefon, csak nekem nagy. Fél inch-el kisebb képátlóval, 2 milliméterrel vékonyabban, és 40 grammal könnyebben tuti cucc lenne, így egy bumszli vacak.

A rendszer még mindig sok bosszantó dolgot tartalmaz, de legalább már értem az MS logikáját. Először kiad egy olyan OS-t, ami 10 évvel van lemaradva a 10 éves telefonomhoz képest, majd most, hogy már kb. felfejlődött arra a szintra, hogy hozza a 6 évvel ezelőtti telóm tudását, most már aztán "reinvited the mobile phone"... jah, persze... én meg arab billiárdos olajsejk vagyok...

Hát eddig úgy vélekedtem, hogy picit talán nőni fog a piaci részesedésük, de ezt a produkciót, ilyen áron látva azt kell mondjam, már az is csoda, ha nem csúsznak lejjebb.

Azt hiszem, itt lenne az ideje változtatni valamit. De nagyon komolyan, és nagyon gyorsan...

[ Szerkesztve ]

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

(#349) Misály válasza Blyan (#346) üzenetére


Misály
addikt

Ez még mindig csak spekuláció, ami tőled kevésbé amatőr dolog, mint a tisztelt szerkesztő uraké. Akkor mondják azt, hogy hivatalos magyar ár nincs...

(#350) legiaap válasza btudos (#347) üzenetére


legiaap
nagyúr

UK-ban 460 £ függetlenül a 920.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.