Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) T.Peter válasza zord01 (#393) üzenetére


T.Peter
őstag

Attól még ezek a feature-ök nagyon is durvák. Egy gyártónak sincs ilyen kijelzője. Nem véletlenül írta mindenki, hogy külföldön minden teszt dícséri. Ezért sem értem, hogy direktben telefonnal való összehasonlítás nélkül hogy lehet véleményt alkotni. Videón keresztül se lehet sokmindent megállapítani a kijelző színtartományából, betekintési szögeiből.

820: Ez jogos, hogy így is kevés a 800x480, de legalább nem pentile. Valakinek lehet, hogy így is megfelelne, csak nem ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#402) pushalias válasza emvy (#395) üzenetére


pushalias
addikt

Hagyd már a fenébe az embert. Nyíltan bevallja, hogy attól áll neki a cerka, ha szarul megy a Nokiának, te meg leállsz vele.

Honor 9 / HP 8470P

(#403) crey válasza T.Peter (#401) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Hát eddig ott volt a HTC HD7 és a HTC Titan 4,3" 800x480, és eddig sem lettek öngyilkosok a userek tőle.... Igaz ami igaz, azóta eltelt két év.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#404) Legendd


Legendd
senior tag

Egyetértek. ITT a vége.
Innentől csak szakmai HSZ lehetséges!

Alea iacta est!

(#405) zord01 válasza T.Peter (#401) üzenetére


zord01
senior tag

Sok mindenben igazad van, és pl a videón (legalábbis nálam így látszott) a telefon közepén egy csík mentén megtörni látszott a kép, mintha a telefon jobb és bal fele el lenne csúszva egymáshoz képest. Nyilvánvaló, hogy ilyen nincs, egyetlen telefonon sem, ezért egyértelműen kamera hiba. DE... mint mondtam, elég sok tesztet, bemutatót láttam már ezzel a kék karimás kamerával, és sok teszalanyt aztán élőben is láttam, szóval van halvány elképzelésem arról milyen lehet. Nem mondom, hogy pontos, vagy hogy akár nagyságrendileg is pontos, de azt igen, hogy számomra kifejezetten érzékelhető volt, hogy hamar sötétül a kép. Épp ezen filóztam, és akkor meg is erősítették a teszterek, hogy nem csak a kamerán kersztül, hanem ők, a saját szemükkel is ezt érzékelik.

És hogy miért csalódás? Valószínűleg - ahogy mondták is- egy fasza panel, 60-as képfissítéssel, stb, és olyan fícsörök, hogy besírok, csak aztán ott van ez a hiányosság, és lehet, hogy pont azért csalódás, mert 2 hónapja azt hallom mindenhol, hogy mekkora ku**a nagy királyság a 920 panelje.
Lehet, ha nem ez sajkózzák orrba szájba fel se tűnik, simán elsiklom felette.
Számomra ez legalább akkora csalódás volt, mint a Sony Xperia T 13 megapixeles kamerája. Nem épp ezt vártam, ennyi...

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

(#406) btudos válasza crey (#403) üzenetére


btudos
veterán

A Titan 4,7"-os, és a mackónk nem sírta el magát tőle, szóval annyira nem lehet borzalmas az sem :N

Bár tény hogy azért azóta eltelt egy év, és 150-ért biztos hogy nem vennék WVGA telefont :( Meg szvsz a 820 formája az adás alapján olyan semmilyen. Arányaiban a HD7-re hasonlít, de feketében totálisan jellegtelennek néz ki, bár lehet hogy csak kamerán keresztül...

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#407) Legendd válasza Misály (#398) üzenetére


Legendd
senior tag

Videóból..
38p 39mp: "fontos kiemelni, hogy egyik készülék sem, vagyis sem a 920 sem a 820 nem kapható még hivatalosan , mármint a Nokia nem értékesíti őket.... persze GSM boltokban már kapható, s finoman szólva is horror áron mozognak...."

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#408) Misály válasza Legendd (#407) üzenetére


Misály
addikt

Naugye nem olyan nehéz ez, cikkben is tessék kiemelni.

(#409) Legendd válasza Misály (#408) üzenetére


Legendd
senior tag

De Te azzal jöttél, hogy nem emeltük ki, megtévesztés volt stb.
Közben az adásban teljesen érthetően elmondtuk...próbáltam szó szerint leírni, ami ott elhangzott.
Ide tekerj: 38:39

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#410) Vitya23 válasza bzoli71 (#217) üzenetére


Vitya23
csendes tag

+3 Az új srác normálisan, érthetően beszél és szimpatikus. Kind még lelkesnek sem nevezhető amatőrként, halkan, alig érthetően, a végén a Nokiákat lehúzva :(( ..(U)(B)

(#411) Misály válasza Legendd (#409) üzenetére


Misály
addikt

Jogos, adást nem láttam a kommentek és a felvetésemre kapott válaszodból indultam ki. Ha ezzel indítottál volna megúszunk egy rakat felesleges kört:) Elnézést megint bedőltem a közönség nem létező szövegértési képességének.

Bocs mégegyszer!

[ Szerkesztve ]

(#412) Vitya23 válasza utomi (#301) üzenetére


Vitya23
csendes tag

+1

(#413) T.Peter válasza crey (#403) üzenetére


T.Peter
őstag

Mint ahogy btudos írta, a Titan valóban 4,7", és engem eddig sem zavart a ppi alacsonyabb értéke. én a 3,8"-es Optimus 7-en használok 480x800-at, és meg vagyok vele békélve. Kivéve akkor lenne jó nagyobb, amikor olyan dokumentumot vagy szöveget olvasok, ahol ránagyítva olvasni nehézkesebb a sok görgetés/húzgálás miatt. A finomabban rajzolt betűket nagyítás nélkül el lehetne olvasni.

(#405) zord01: Én a szememnek fogok hinni élőben, hogy mit látok. Aztán hogy másnak más a véleménye, az hidegen hagy. A pentile-t is sokan elviselik, én meg rühellem, mert az olvashatóságot iszonyúan rontja (számomra). Rossz ránézni azokra a betűkre. Amúgy pedig: Ezt a videót nézd meg, ha már annyira videóból akarsz ítélni. Meg hallgasd, hogy mit mond Adam.

(#414) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Ahogy a videó után olvasom a kommenteket.. lassan síró görcsöt kapok... :D :D
A szerencsétlen szerkesztőkkel folytatott vita, kiegészülve a HTC és más gyártók kijelzőjének, kamerájának, a blablablabalbalbaaa.... rögtön ez a kép jutott eszembe annak ellenére, hogy szó sincs az iPhone-ról.. de döbbenet hogy a "többiek" tényleg képesek így egymásnak esni...

Semmit sem írok alá!

(#415) Misály válasza bmwk1200s (#414) üzenetére


Misály
addikt

Ki beszélt iphoneról?

(#416) Assdak válasza zord01 (#405) üzenetére


Assdak
őstag

Na állapítsd már meg, egy 720p videó alapján azt, hogy milyen a telefon kijelzője, mert körberöhöglek te szerencsétlen. Láttál már elég sok tesztet, jó neked. Én meg láttam elég sok repülőt, még sem vagyok pilóta...
Kevés olyan ember van ezen a forumon, aki túl tudna téged szárnyalni a hülyeségek hajtogatásában.

Ha a két telefont egymás mellé tesszük, szerintem a L920 nyer, a HTC mintha kicsit feljebb lenne húzva. De pl párom szerint a HTC-nek, szebb a képe.
A méret problémák szerintem kissé túl vannak lihegve. Kézbe fogva a telefont, nálam nem volt semmi gond. ( az mondjuk teny, hogy akkora a tenyerem, hogy az ipad mini-t egy kezzel kezelem tenyerből =) ).

(#417) bmwk1200s válasza Misály (#415) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Akkor olvasd el még egyszer, amit írtam. ;)

Semmit sem írok alá!

(#418) Vitya23 válasza utomi (#371) üzenetére


Vitya23
csendes tag

+1

(#419) tybsen


tybsen
addikt

Mivel direkt korabban keltem fel, hogy meg tudjam nezni a tegnapi adast (lemaradtam rola), ezert talan morcosabb vagyok a kelletenel, de ennek a musornak semmi ertelme nem volt. Viszont orulok, hogy nem eloben neztem meg, mert igy utolag legalabb at lehetett tekerni. :((

Nem bantasbol mondom, de

1. abszolut lejon az erdeklodes teljes hianya a rendszer irant!
2. az egymas szavaba vagasnak volna letjogosultsaga, ha a masik valami ertelmeset szeretne hozzafuzni, de a mekeges-makogas meg az öööööö miatt felesleges felbeszakitani a masikat. Biztosan nem konnyu elo musort csinalni, de ez igy nezhetetlen. Javaslom, hogy egyedul csinaljatok musort, vagy az egyik mutassa, a masik beszeljen.
3. kulon-kulon kellett volna a ket keszuleket bemutatni, engem pl. csak a 820 erdekelt volna, igy kenytelen voltam a 920-szal kapcsolatos reszt is megnezni, persze azt is attekerve
4. a keszulekek kulsejen, kijelzojen es az arral kapcsolatos informaciokon kivul nekem semmi ujdonsagot nem lattam - a csempek fel-le huzogatasa es a csempek ill. alkalmazasok kozotti oda-vissza huzogatas idegesito es ERTELMETLEN - mindenki tudja es latja, akit valamennyire is erdekel a wp, hogy mennyire folyamatos az egesz. Ehelyett meg lehetett volna mutatni a bealliasokat, a valtozasokat 7-hez kepest, a bongeszot, hogy mennyire gyors, stb. Szakmaisag nulla.

Nagyon csalodott vagyok es remelem nem vettetek rosszindulatu megjegyzesnek - vissza lehet nezni a hsz-aimat, nem vagyok ez a tipus - inkabb kritikanak lenne jo felfogni az aktualis a hsz-omat. Az irott tesztekhez elismeresem, azok mindig (legalabbis tobbnyire) reszletesek. Valami hasonlo szinvonal kellene a MATV-ben is es akkor megigerem, hogy legkozelebb irok egy nagyon pozitiv es elegedett hsz-t ;)

(#420) kcsa válasza tybsen (#419) üzenetére


kcsa
veterán

Hasonlót reklamáltam én is múltkor. WP8 bemutató videóban sok tárgyi tévedés volt, méla unalom. Ennyi erővel fel lehetne dobni az egész MaTV-t ha mindig adott témában otthonosan mozgó személy is megjelenik (neadjisten olvasót, de ez gondolom szentségtörés lenne...).

Ezzel együtt a mai tv jobb volt mint a bemutató, noha itt is látszott a szerkesztőgárda tökéletes érdektelensége a wp8 iránt.

(#421) stilo18 válasza bmwk1200s (#414) üzenetére


stilo18
addikt

Jah, kb ez a szint tényleg. És óriási meglepetés is ért: azt hittem a Samsung userek a legelvakultabbak, de tévedtem. Tisztelet a kivételnek, de itt egy-két ember... Brutális Nah....:)

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#422) utomi válasza zord01 (#405) üzenetére


utomi
senior tag

Nem mondom, hogy pontos, vagy hogy akár nagyságrendileg is pontos, de azt igen, hogy számomra kifejezetten érzékelhető volt, hogy hamar sötétül a kép. Épp ezen filóztam, és akkor meg is erősítették a teszterek, hogy nem csak a kamerán kersztül, hanem ők, a saját szemükkel is ezt érzékelik.

Ami a szar megvilágításnak és az íves üvegnek köszönhető! Nem mondom, hogy valamennyit nem sötétedik de ennyit az itt az asztalon lévő iPhone 5 Retina Displayem is sötétedik. Ha nagyon figyeled akkor észreveszed de köze nincs ahhoz mint ami a videóból kikövetkeztethető. Nem mellékesen el is mondja Kind, hogy a színek nem invertálódnak stb. tehát nincs itt semmi baj a betekintési szöggel. Egyébként is megmondta Kind, hogy szerinte az IPS panelen olyan kimosottak a színek. :D :Y Na most ezek után mit lehet még hozzá tenni. Ha valakinek a túlszaturált kép jön be hát lelke rajta. Akkor ennyit erről a kérdéskörről.

És hogy miért csalódás? Valószínűleg - ahogy mondták is- egy fasza panel, 60-as képfissítéssel, stb, és olyan fícsörök, hogy besírok, csak aztán ott van ez a hiányosság, és lehet, hogy pont azért csalódás, mert 2 hónapja azt hallom mindenhol, hogy mekkora ku**a nagy királyság a 920 panelje.

Mert az. Ha te a SAMOLED HD vagy az SLCD2 féle túlszaturált képre vágysz akkor nem fog tetszeni mert itt a valóságot kapod vissza. Ha viszont tetszik az iPhone 5 Retina Display képe vagy az LG féle TrueHD akkor ez a te kijelződ. És talán tegyél meg annyit, hogy élőben nézed meg és nem egy 480p-s videó alapján mondod, hogy csalódás.

(#423) TechData


TechData
tag

Csehországban a Nokia Lumia 920-as ára 160 -tól 190ezer forintig mozog.
A 220 ezer forintos árazás hülyeség...csekoljátok meg az olcsobbat.hu oldalon.
Mégis csak igaz a mondás...egy hülye százat csinál :D

LG G Flex 2 (Titan Silver)

(#424) nadpaat


nadpaat
csendes tag

Sziasztok !

Mára a nokia lumia 8 ára a T-nél 49.500Ft lett webshopban. Megérné még wp7re beruházni ?

(#425) djzolko válasza zord01 (#361) üzenetére


djzolko
tag

Hála az égnek. :)

(#426) catroot válasza nadpaat (#424) üzenetére


catroot
veterán

Ha most akarsz ismerkedni a rendszerrel és nem akarsz többet áldozni rá, akkor hajrá.

Viszont én a helyedben már megvárnám a wp8-as telefonokat (HTC 8S a legolcsóbb), igaz nem ennyiért jönnek majd.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#427) NGA válasza nadpaat (#424) üzenetére


NGA
addikt

Hát azért az a 49.500 Ft az 59.391 t, mivel ne előfizetéses árat nézzél.

Ha kipróbáltad és tetszik a 800, valamint elfogadod a wp7 kötöttséget, valamint azt, hogy csak wp7.8 lesz, akkor ez jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#428) Zedz válasza nadpaat (#424) üzenetére


Zedz
addikt

Mármint előfizetéssel? Mert én dominóban látom 59K-ért! :Y Ha valakinek nem fontos a wp8 de mindenképp windows phonet szeretne szerintem ennyiért ez egy jó vétel. (Lumia800)

Szerk.: HTC 8S jövetele mikor várható? Árat kb tudunk már?

[ Szerkesztve ]

(#429) crey válasza nadpaat (#424) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Ezt a kérdésed tedd fel a a Windows Phone felhasználók szakmai topikjában, és ne itt - mert nagyon OFF - de írd le mellé, hogy mire használnád a készüléked - és úgy tudunk tanácsot adni.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#430) petipetya


petipetya
nagyúr

A reggeli hírekben olvastam, hogy a tegnap esti két műsorvezetőt félig eszméletlenül és meztelenre vetkőztetve, a kezüknél fellógatva találták meg az Erzsébet téren, a testükbe pedig tüzes vassal Nokia jelet égettek... :D

Viccet félretéve valamilyen szinten érthető a reakció. Egyik ismerősöm régi Nokiás, és neki például az ilyen WP8-as Lumiák az alternatíva, mivel mindent tud ami neki kell. Érthető módon kíváncsi azokra az innovatív újításokra, melyek miatt az adott eszközt érdemes megvásárolni (navigáció, Office és Outlook intergráció stb.). Ezek a telefonok pedig bővelkednek ezekben - mint androidosnak, nekem is bejönnek ezek a dolgok.

Elérkeztünk mondanivalóm lényegéhez, a Mobilaréna Tévéhez. Lássuk, most miként zajlik egy adás. Megkapják a telefont és gyorsan bemutatják az élő adásban. Megtudjuk a műszaki paramétereket és az első benyomásokat, de ezenkívül sok mindent nem. Amit nem díjazok, hogy az egyik műsorvezető sokszor nagyon gyorsan le akarja tudni az egészet és a végén vagy 4-szer is elismételgeti, hogy ha nincs több kérdés, akkor... - jobban hangzana így: "Nézzük, hogy vannak-e még kérdések így a műsor vége felé". Valamilyen szinten érthető, hogy sietni kell mindennel, mert szoros a napirend. Persze örülni kell annak, hogy van friss cucc és van mit bemutatniuk.

Lássuk, hogy én miként csinálnám az adást. A mennyiségről áttérnék a minőségre, hisz jobb holnap egy korsó csapolt házisör, mint ma négy doboz Arany Ászok... Az élő adás helyett áttérnék a felvételről sugárzott videóra. Persze ezzel elbukna a műsor közbeni kérdések lehetősége, de valamit-valamiért. Így viszont nem az adás előtt csúszna be egy-egy készülék, ami miatt nem lehet belőle felkészülni. Megjönne a vas, és lenne rá 1-2 nap ami alatt utána lehetne nézni a fontos dolgoknak - gyártói alkalmazások, androidnál az egyedi widgetek és beállítási lehetőségek, képernyőzár, témázás, testreszabhatóság, navigáció (kell-e hozzá net vagy sem), Office integráció lehetősége (ezt mondjuk androidnál meg szokták nézni) és még rengeteg egyéb dolog. Ebből készülne egy jó kis Youtube videó (ezzel megszűnne a kamera állítgatás, a fókuszálási mizéria, az akadások stb.), amely bekerülne az írásos tesztbe is. Sőt még a műsorvezetők fejét is feláldoznám (persze nem szó szerint) azért cserébe, ha a telefonról egy piszok jó kis videó születne - elég lenne az első és utolsó pár másodpercben bevillantani a tesztelő arcát.

Szerintem megérné áttérni a minőségre, mert manapság ez sokat számít. Persze mindezek ellenére nézem az adásokat és köszönöm az egész Mobilarénás stáb ebbe (is) befektetett munkáját. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#431) catroot válasza Zedz (#428) üzenetére


catroot
veterán

Expansysból kiindulva (csak viszonyításnak) ott 29-én lehet kapni, most még 85E körüli árral.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#432) margithid


margithid
veterán

T-mobile-nál szerintem egész jól lőtték be a 8X kezdőárát, 130k feltöltősen. Olcsóbbik HTC szerintem 100k körül fog kezdeni.
Ezekből kiindulva szerintem 920 se elsz több nyitóáron 150-160k-nál feltöltősen!

(#433) pushalias válasza tybsen (#419) üzenetére


pushalias
addikt

Csatlakozom.

(#420) kcsa Kapásból tudnék mondani fél tucat, talán tucat arcot a WP-s topikokból, akik álmukból felkeltve kevesebbet bakiztak volna bele és több mindent bemutattal volna.

Ugyanakkor az ő védelmükben hadd tegyem hozzá: a sok tucatodik androidos ketyere után lehet, hogy kicsit belefásultak, és ha az ember azok adadaival fekszik-kel, akkor úgy tűnik egy másik rendszer ki- kiesik a fejéből.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#434) Misály válasza margithid (#432) üzenetére


Misály
addikt

Erre lett volna egy kisebb összegem.

(#435) Pete55555 válasza Misály (#411) üzenetére


Pete55555
addikt

LOL nem is láttad az adást?

Akinek meg nem tetszik Zord véleménye ne olvassa, neki ez a véleménye, másnak meg tetszik a telefon, nem tudom, hogy mi a baj ezzel.

A telefon árához meg csak annyit, hogy dr.Kind bemondott egy árat a huawei FHD táblára is, ami 150 volt akkor, és gyorsan mondta is, hogy lehet nem kellett volna, mert egyáltalán nem hivatalos ár, stb stb. Aztán mennyiért jelent meg? 150-ért.

...Szeretem leracsniztatni...

(#436) Misály válasza Pete55555 (#435) üzenetére


Misály
addikt

Nem szeretem az ilyen stream-eket, rendre felkészületlen emberek habognak. Újságíró maradjon az írásnál...

(#437) Pixa válasza amanoba (#340) üzenetére


Pixa
aktív tag

Mentségemre szolgáljon, később csatlakoztam, így lemaradtam a kérésről.
Viszont az úgy konkrétan a tesztelőket minősíti valahol, hogy volt igény és abból semmit nem sikerült összehozni. :U

utomi írta egy kommentbe, hogy "Amit ti csináltatok arra a sarki boltból Józsi bá is képes.".
Nos, ez az amivel utólag ugye sokunk egyetért.
Remélem a következő telefontesztekben az ITT felmerült dolgok már korrigálva lesznek.
Nekünk olvasóknak/nézőknek is jobb és a tesztereknek is.

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#438) Pixa válasza MCGaiwer (#382) üzenetére


Pixa
aktív tag

Totálisan egyetértek!

Így a teszt olyan, mintha egy kötetlen beszélgetés lenne. Ami ugyan kellemes, csak akkor inkább próba címszó alatt legyen tálalva és ne teszt címszó alatt. :)

S ugyebár, ha a közönséget nézzük, akkor ők valóban a mindennapi nyüstölésre, valós (nem a gyártó által kiadott) üzemidőre kíváncsiak.
Vagyis Pistike venni akar egy Lumia-t akkor azért érdekli, hogy "zenefotókaristosakijelző?". És ez szerintem rajta kívül jóval több embert érdekel még.

Mondjuk a másik fele az, hogy a Logout-on úgyis fog majd valaki aki szerez egy új Lumia-t tesztet írni. Innentől hiába ragozzuk itt a dolgokat. A konzekvencia megtörténik vagy sem, aztán csókolom!

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#439) barnikacso


barnikacso
csendes tag

Sziasztok, szerintetek melyik telefont válasszam: Nokia Lumia 820 vagy a Sony Xperia T??? Melyik a gyorsabb, ezek közül, és melyik jobb?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.