Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24601) kisi


kisi
aktív tag

Köszönöm szépen!
Ez eszembe nem jutott volna, és amit kerestem sem volt benne, mint megoldás...

Más:
Jelentem, sikeresen eljutottam a holdra:

Igaz, a küldetésbe valami hiba csúszott, és félúton visszafelé leállt az űrhajó, nem akart leereszkedni, így kénytelen voltam katapultálni..
Sajnos túl magasan voltam ahhoz, hogy valami is maradjon belőlem, így minden felszerelés ugrott, ami nálam volt...

Tegnap, volt egy kis dolgom, amikor Apatyas segített az olajkutas esetnél, így ott kellett hagynom egy fél órára..
Mire visszajöttem, kész lett a megoldással, a felesleges csöveket meg felhasználta, hogy ne vesszen kárba :D

Minden oldalról körbe vagyok kerítve vele, egész pofás kis ketrecet épített körém :D

[ Szerkesztve ]

(#24602) csoki válasza apatyas (#24600) üzenetére


csoki
senior tag

Nem olyan hülyeség az, az environmental teches minernek is látnia kell a bedrockot, mfr/if laser drillnek is, szóval vagy leviszel odáig csövet vagy eleve bedrock közelébe építed :)

Búék mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#24603) Staradder


Staradder
tag

Hali kéne egy kis help. Felment az 1.15.1 frissítés, és elég jókat hallottam az Optifine-ről amit hozzá készítetek, de nem találom a hogy honnan érdemes és ildomos letölteni vagy egyáltalán kint van-e az 1.15.1 hez való verzió.
Vagyis egy megbízható weboldal cím kéne és egy esetleges telepítési leírás.
Köszi

(#24604) apatyas válasza Staradder (#24603) üzenetére


apatyas
Korrektor

Szerintem: [24555]

Ja, még nem volt ELSŐ és a f.sp.mpa, szal:
BUÉK! Creeperektől mentes, nether starban gazdag új évet kívánok!

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24605) apatyas válasza Staradder (#24603) üzenetére


apatyas
Korrektor

Majdnem elfelejtettem, a frissített telepítési leírás itt van.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24606) Staradder válasza apatyas (#24604) üzenetére


Staradder
tag

Ok köszi én meg azt hittem hogy az optifine van saját oldala.

[ Szerkesztve ]

(#24607) Chal


Chal
addikt

Egy kis szívás után végre sikerült összeraknom egy olyan megoldást, amivel egy Nintendo Switch-en futó Minecraft-al lehet lan-on, dedikált szerveren játszani egy Win 10-en futó verzióval (mindkettő Blackrock természetesen, máshogy nem megy).

Leírom a megoldás, hogy a hasonló cipőben járó apukák már könnyűszerrel előzzék meg az ideggörcsöt, hátha jól jön... :) Nekem 10 évvel ezelőtti ismereteim voltak csak a játékról, és már az is kihívást okozott, hogy képbe kerüljek a két verzióval kapcsolatban (ez amúgy egy totális agyrém, ráadásul csak azért nem kellett megvennem immár harmadszor(!) a játékot, mert időben megvolt a java verzió). Nameg hogy a gennyláda Nintendóéknál hogy is működik pontosan egy 3rdp online játék.... azt hagyjuk is.

Mi kell hozzá?

- a játék Switch verziója
- Nintendo online előfizetés
- egy Microsoft account
- Win10 Minecraft (Bedrock edition) + ehhez is egy MS account természetesen
- saját kézben levő DNS resolver, vagy minimum egy olyan router ami egyben dns forwarderként is működik ÉS megoldható rajta statikus hostnevek rögzítése
- Bedrock dedikált szerver

Lépések:

1. a Switchen a játékban fel kell venni az egyik MS accountot (profil menüben megtehető)
2. valahova a helyi hálózatra telepíteni kell a bedrock szervert, ez lehet házi szerver, docker, vm, stb.., vagy az a PC is, amit a másik játékos használ
3. a routeren (vagy ha van helyi DNS szerver), akkor az alábbi hostokat kell felvenni, mindkét bejegyzés az előző pontban telepített szerver IP címére mutasson (értelem szerűen, pl. 192.168.1.123): mco.lbsg.net, play.lbsg.net
4. a PC-s változatban hozzá lehet adni a szervert kézzel is, ehhez nem kell trükk, szóval adjuk hozzá simán
5. a Switchen ez nem tehető meg, ezért ott a "Lifeboat" nevű realmet kell választani, a 3-as pontban történt DNS eltérítésnek köszönhetően a saját szerverünkre fog joinolni a Switch-en futó Minecraft
6. have fun

Elképzelhetőnek tartom egyébként hogy ez az összes olyan Bedrock verzióval is működik, ahol amúgy nem lehet dedikált szervert kézzel megadni, csak a gyári realmek vannak (Xbox, Playstation, stb..).

[ Szerkesztve ]

(#24608) haverkulum


haverkulum
aktív tag

Sziasztok, úgy néz ki elég szépen megborult a PH-s modolt szerver, Kisi írt nemrég, hogy újra kéne indítani, próbálom de indítás közben elszáll hibaüzenettel, ahogy olvasgatom valamelyik mod egy blokkja nem tetszik neki.Esetleg tudni valamit, hogy újabb verziókban ezt javították volna már?

[12:59:15] [Server thread/ERROR] [net.minecraft.tileentity.TileEntity]: Failed to create block entity demagnetize:demagnetizertile
java.lang.IllegalAccessException: Class net.minecraft.tileentity.TileEntity can not access a member of class link.infra.demagnetize.blocks.DemagnetizerTileEntity with modifiers ""

(#24609) kisi válasza haverkulum (#24608) üzenetére


kisi
aktív tag

Passzolom, nem látok eddig a hibajelentésekben hasonlót.

Fogalamam sincs mi ez a demagnetizer, ilyet nem használok, nem építettem...
(Hogy másnak mi megy, nem tudom..)
Ami jelenleg fut, vagy frissen épített nekem, nem tudom, használ e ettől a modtól valami beépülőt, vagy hivatkozik e rá:
Wither builder /mob duplicator, Rftools miner (Deep and darkban) void ore miner 6 (le van állítva) más ötletem nincs, mi használhatja..

(#24610) #89309696 válasza haverkulum (#24608) üzenetére


#89309696
törölt tag

Van egy Demagnetize nevű mod amit lerakva a földre kikapcsolja arra a területre a mágneseket, a playernél lévő mágnest is és így nem szívja fel véletlenül az itemeket a player ha elhalad egy nyitott automata feldolgozó vagy mobfarm mellett.
Ez a lerakott blokk lesz a bugos, meg kell nézni kinél van és kiütni. Vagy az egész modot tiltani teszt jelleggel.

[ Szerkesztve ]

(#24611) apatyas válasza #89309696 (#24610) üzenetére


apatyas
Korrektor

Végül is, a tiltás is megoldja, mert akkor a következő indításkor kidobja a rendszer azt a blokkot a mentésből. Én nem tudok ilyen blokkról/egyáltalán modról a környékünkön. Janónál lehet még esetleg, ő jutott még el messzebb a pakkban.
Lehet ez a blokk esetleg a netherben?
Azt tudja vki, hogy a netherben ki rakott le sound mufflert, ami kb egy egész régióban hatásos? Ha messzire megyek, akkor lesz hang, de ha a kapuk környékén vagyok, akkor nincs. Sanyára tippelek meg a ghast utánzós papagájra.. Na majd megkérdem privátban.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24612) haverkulum


haverkulum
aktív tag

Köszi a tippeket, megnézem majd, hogy a mod ideiglenes tiltása megoldja-e a dolgot, de lehet ebből már csak holnap reggel lesz bármi is, sok dolgom volt ma és eléggé elfáradtam :U

(#24613) DVlad


DVlad
őstag

Sziasztok!
Játszik valaki Nintendo Switch készüléken? Nem sikerül elindítani az osztott képernyős módot, szeretnék tanácsot/segítséget kérni.
Előre is köszönöm!

(#24614) TYÜTYI2006


TYÜTYI2006
tag

Sziasztok!
1.15.1 re szeretnék finder compass módot. Hogyan lehet telepíteni? [Ezt] leszedtem. A forge 1.15.1 üresen elindúl és jó, de ha ezt bemásolom, és úgy indítom, máris hibát ír ki, és nem enged be. Szeretnék gyémántra, stb re lelni könnyebben.

(#24615) Chal válasza DVlad (#24613) üzenetére


Chal
addikt

Én is próbálkoztam vele, de nem működött. Egyébként simán 1 játékossal is be tud szaggatni keményen, szóval nem tudom mennyi értelme lenne. Itt írtam viszont a dedikált szerveres megoldásról, ha esetleg van még eszköz a házban, amin fut a Bedrock edition, akkor ez még megoldás lehet.

(#24616) DVlad válasza Chal (#24615) üzenetére


DVlad
őstag

Megcsináltam.
Az a titka, hogy ki kell kapcsolni a "fő" profilban a több játékos módot. Ezt az adott pálya melletti kis ceruzánál lehet. Ha nem ott kattintasz rá a pályára, akkor nem él ez a fül a menüben.

(#24617) Chal válasza DVlad (#24616) üzenetére


Chal
addikt

Ahh, köszi :) Amúgy próbáltam ezt tuti, de valamikor a nyáron, akkor nem ment. Odáig sikerült eljutni, hogy elfelezte a képernyőt, aztán megfagyott örökre, és ezt sajnos fixen reprodukálta close és Switch restart után is. Ezen a ponton hagytam a fenébe :) Jó hír, hogy ezek szerint javították.

[ Szerkesztve ]

(#24618) #56573440 válasza TYÜTYI2006 (#24614) üzenetére


#56573440
törölt tag

A mod is verzió függő. Amit beteszel 1.12-es írja a curse. Jó hogy lehal ;)

(#24619) TYÜTYI2006 válasza #56573440 (#24618) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Tényleg írja game version 1.-12.1. De akkor miért ír 1.15.1 et az oldalon szintén, és a fájlnévben is az van írva? Van és 1.15.1 es finder compass iránytű?

[ Szerkesztve ]

(#24620) #56573440 válasza TYÜTYI2006 (#24619) üzenetére


#56573440
törölt tag

Hát akkor viszont passz, ha valóban az is jó verzió, akkor max a log mondhat valamit

(#24621) TYÜTYI2006 válasza #56573440 (#24620) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Rift az vajon kell e hozzá, mert egyik oldalon azt találtam kell, de nem jó szerintem az 1.13.1 es minecraftos rift

(#24622) csoki válasza haverkulum (#24612) üzenetére


csoki
senior tag

nem sikerül működésre bírni? :)
felőlem ugye ráér, én csak chatelésre használom dynmapot :D

(#24623) haverkulum válasza csoki (#24622) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Kicsit elfeledkeztem róla, elkényelmesedtem vasárnap, egész nap feküdtem kb :DDD Nemsokára ránézek, most értem haza a városból.

(#24624) haverkulum válasza haverkulum (#24623) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Megnéztem, kivettem a demagnetizer nevű modot, így elindult a szerver gond nélkül (törölte a meglévő blokkokat). Mi legyen, kiveszi mindenki a kliensből magánál (szerintem ez problémásabb) vagy visszategyem szerveren a modot és figyelünk rá, hogy ne használjuk egy darabig? :D

(#24625) apatyas válasza haverkulum (#24624) üzenetére


apatyas
Korrektor

Szia, az utóbbit kéne csinálni.
Nincs meg véletlenül a koordináta, hogy hol volt(ak) a kidobált cuccok? Mennyi darab egyáltalán? Megnézem addig, a questlineban nincs-e benne a cucc, mert akkor szívás.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24626) haverkulum válasza apatyas (#24625) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Nem, sajnos nem írja még csak azt se, hogy hány darab volt.

szerk.: visszaraktam a modot és elindítottam a szervert, el is crashelt de most más üzenettel, próbálok rájönni mi a nyűgje már megint, eléggé áldott ez a modpack :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24627) haverkulum válasza haverkulum (#24626) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Az alábbi a hibaüzenet, az enderiot azért mégse vehetem ki a modpackból szóval nyitott vagyok bármi ötletre :W

(#24628) kisi válasza haverkulum (#24627) üzenetére


kisi
aktív tag

Passzolom, nem igazán értek hozzá..
Az a machine light az mi?

Az rf tool builder az van nekem, nem lehet, hogy az ásott ki valamit, amit nem tud kezelni a rendszer?

(#24629) csoki válasza kisi (#24628) üzenetére


csoki
senior tag

úgy tűnik, mintha az enderio-s lámpákkal lenne baja, abból pedig le lehet rakva jó sok :)

(#24630) kisi válasza csoki (#24629) üzenetére


kisi
aktív tag

De eddig nem volt? az enderios- szerintem már több mint egy jó hónapja megy..

(#24631) apatyas válasza kisi (#24630) üzenetére


apatyas
Korrektor

És újakat se igazán raktam le. Illetve.. de az is több mint egy hete volt..
Egy tipp: töröld ki a búsba a Deep Dark régiófájljait. Ott futott quarry meg voltak szintén eio lámpák.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24632) apatyas válasza apatyas (#24631) üzenetére


apatyas
Korrektor

Megtalaltam ugyanezt a hibat githubon, nincs reakcio, a bejegyzes decemberi.
Szerintem az egyik ilyen lampa belso informacioja megzavarodott, es azert dob hibat. Ha kezben tudnam a csomagot, nekiesnek kigyakni megint a lampakat. Nagy melo.. Erdekes modon, a block=minecraft:air egesz sok hibauzenet resze amiben osszetett blokkok mellett van, eselyes hogy valami mas alapveto mod okozza a dolgot, nem az eio.
Ha a deepdark torlese nem oldja meg, megprobalhatjuk a modpack frissiteset, ha meg futja ra erod.. Javitottak par hibat azota a modokban, nem talaltam szerintem ezzel osszefuggot, de remenykedhetunk.
Ha azutan se megy, akkor szavazas jon.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24633) kisi válasza apatyas (#24632) üzenetére


kisi
aktív tag

Passzolom...
Igazából a Qtya sem játszik rajtunk kívül..
Ha esetleg valami más pack lenne, nem tudom, jönnének e a többiek?
Amióta nincs szerver, én spec egy dungeons and dragons space shuttles packot próbálgatok, amibe a móka kedvéért, na meg a lustaság mindenek fellett címen beledobtam egy prefab-ot...
Ez még durvább, mint az E2E...

[ Szerkesztve ]

(#24634) csoki válasza kisi (#24633) üzenetére


csoki
senior tag

én egy lightos/normal/egyedi (de nem hardcore/nehezített) akár 1.14-es (vagy ha nem találunk akkor 1.12) packra jönnék :)

DDSS modpackot még Dw20 is abbahagyta 60 epizód után, ráunt a grindre, pedig már épp eljutott rs autocraftingig

(#24635) kisi válasza csoki (#24634) üzenetére


kisi
aktív tag

Passzolom..
Csak próbálgatom...
Valami technikás modpackra voksolnék, ha ez nem megy / váltani akartok..
az 1.14, stb nekem mindegy, csak legyenek gépek, amiket piszkálni lehet :P

(#24636) haverkulum válasza apatyas (#24632) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Megpróbálom a deepdark régió törlést és a frissítést is, hátha. A fura, hogy egyszer elindult gond nélkül - mikor épp ki volt véve a demagnetizer - aztán megint összeborult valami :((

szerk.: valami ötlet, hogy itt melyik lesz a deepdark?

[ Szerkesztve ]

(#24637) kisi válasza haverkulum (#24636) üzenetére


kisi
aktív tag

Keresem.. azt írják, hogy a konfigban van meghatározva, melyik mapppa az ... hát, én még a beneath configot sem találtam meg eddig

(#24638) kisi válasza kisi (#24637) üzenetére


kisi
aktív tag

nálam a dim 11326 ba szemetel, de van ott más is..

(#24639) apatyas válasza haverkulum (#24636) üzenetére


apatyas
Korrektor

A single player mentesem alapjan a /region az overworld, a DIM-1 a nether, mert ezekben jartam csak, a tobbiben nincs tenyleges regiofajl nalam. Gyak a toobi dimenziobol sztem mindegy hogy mit torolsz, Twilight nem kar, Deepdark nem kar, Kisi raktal le a bolygokon valami erdekeset?
Sz: megtalaltam, /DIM-11325/data/villages_deep.dark.dat file alapjan ez a DeepDark, a tobbi konyvtarban is utal ra ugyanennek a filenak a neve, hogy az melyik dimenzioe.
A hiba szempontjabol tenyleg az a legjobb, minel tobb eldobhato adatot torolsz.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24640) kisi válasza apatyas (#24639) üzenetére


kisi
aktív tag

semmi, a netherben próbáltam egy csonti farmot, de nem akart spawnolni..
az over kivételével tőlem bármi mehet, csak valaki adjon majd egy rf minert cardot, , meg pár apróságot, amit ledobtam, és törlődik..
A storage rendszerek nem dim ben tárolnak?

[ Szerkesztve ]

(#24641) Bjorn1107


Bjorn1107
kezdő

Mondom magamba felnézek és folytatom a mostani magyar helyzethez méltó kisvállalkozói életemet a szervereteken, erre meg nézem összeborult a szerver. Aztán felnézek egy másikra, a francia diák által egyedül üzemeltetett szerverére és az is. Mondjuk az direkt lett lekapcolva, sok a dolga sajnos.Ha valakit érdekelne egy ilyen minden van benne genyó akkor itt van egy link: https://www.curseforge.com/minecraft/modpacks/a-new-home (kicsit balszerencsés vagyok én ezzel a kedvem van játszani és idő is akad dologgal :N )
A tcp modpackes szervert várom már nagyon haverkulumtól.

(#24642) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!

Telepítettem egy Win10-et, és azóta gond van gyerekek Minecraftjával..
A VGA csak 300MHz-en hajlandó működni és így laggol a játék mint állat.
Win7 alatt semmi gond nem volt, ezért gondolom hogy az oprendszeren kellene valamit faragni. Találkozott már valaki ezzel a problémával?
Java alapú volt a telepítő.

[ Szerkesztve ]

(#24643) #89309696 válasza Lacpac (#24642) üzenetére


#89309696
törölt tag

Felraktad a VGA kártya vagy IGP driverét?

(#24644) Lacpac


Lacpac
őstag

Persze hogy fel. Kb az ezredik win telepítésem, ha linux lenne, akkor csak a 100. lett volna...

(#24645) #89309696 válasza Lacpac (#24644) üzenetére


#89309696
törölt tag

Van a driverben energiamenedzsment vagy valami ilyen hülyeség? Nekem az nV kártyánál volt, ott a minecraft.exe fájlhoz hozzátársítottam, hogy maximális teljesítmény és akkor ment maxon, mert amúgy nekem is 3D low beállításokkal futott. Esetleg a W10 energiasémára is rá lehet nézni. Nem a játékkal lesz gond, ha az fut és az órajel nem akar felmászni. Teszter programokkal sem megy fel az órajel?

(#24646) Lacpac válasza #89309696 (#24645) üzenetére


Lacpac
őstag

Sajna nincs, csak kicsit cibálni lehetne, de minek ha nem akar felmenni az órajel.

(#24647) #89309696 válasza Lacpac (#24646) üzenetére


#89309696
törölt tag

Kérdezd meg a kártya topikjában, mert ez annak a bugja lesz.
Esetleg megpróbálni régebbi drivert.

[ Szerkesztve ]

(#24648) Lacpac válasza #89309696 (#24647) üzenetére


Lacpac
őstag

Ja, először átmegyek win10 topikba.
Köszi a sgítséget.

(#24649) janos1988


janos1988
addikt

Enigmatica 2 Expert Skyblock szerver, white list, 4 slot. Új világgal mától.

185.137.121.24:25565

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#24650) janos1988 válasza janos1988 (#24649) üzenetére


janos1988
addikt

Én már a fát vágom :-)

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.