Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) FoxiestFox válasza Francia91 (#350) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én a 2000M-re tudtam. Rokonok, úgyhogy valamit rosszl csinálsz :D
Még relatíve új drivert is rá lehetett tenni, csak pár sort át kellett írni valamelyik ini-ben.

(#352) E.Kaufmann válasza Vesa (#205) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Lehet csak a BMW-sekről van rossz véleményük ;]
Amúgy a használt autókkal van sok szívás.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#353) Francia91 válasza FoxiestFox (#351) üzenetére


Francia91
veterán

Annyira nem erőltettem, tettem 1-2 próbát, és kész. Meg Neked ThinkPad van, nekem DELL, lehet hogy a BIOS-ban is van valami turpisság erre a dologra.
3D modellezek is meg CAD-ezek, tehát annyira nem nagy érvágás, hogy nemtudtam feltenni rá GeForce drivert. Csak egy grafikus teszt erejéig kellett volna, hogy miben tér el
256 bites sávszélességű GDDR5-ös memóriabusszal így sem rossz ez a 3000M, ami nekem van :). Főleg, hogy nyáron jön bele egy K4000M... :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#354) FoxiestFox válasza Francia91 (#353) üzenetére


FoxiestFox
félisten

lul minek? :D Képzelem, mennyi volt :D

(#355) nt92 válasza Francia91 (#353) üzenetére


nt92
tag

En hasznaltam hp elitebook 8770w-t, quadro k3000m-el. BF1 single hd felbontasban siman ment. A k4000m pedig ettol is erosebb. Azzal utos kis gep lesz:)
Mai napig nagyon jok ezek a regebbi workstation-ok.

(#356) domos válasza FoxiestFox (#349) üzenetére


domos
senior tag

Quadro M1200 és P1000 van a gépekben, a 17 G5-ben pedig P4200 lesz, ezen bármilyen játék elfut, de nem igazán játszok laptopon. :))

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#357) Francia91 válasza FoxiestFox (#354) üzenetére


Francia91
veterán

Mert van egy 3D modellező program, ami úgy dolgozik, hogy valamit körbefotózol, csinálsz róla minimum 20-25 képet körbe, és megcsinálja ezekből a fotókból a 3D modellt CAM programban. Csak oda minimum 4 GB VRAM a követelmény (meg 16 GB RAM, de ezel nincs gond, mert 24 GB RAM-om van).
Valamint ez a Quadro 3000M kezd haldokolni, azért is néztem akkor már erősebet, ha már úgyis cserélnem kell

Amúgy Kínából 47 ezer újonnan, olyan drágának nem mondanám ahhoz képest

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#358) FoxiestFox válasza Francia91 (#357) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja értem. Jó kis vas lesz, tény :K

(#359) kenwood válasza Francia91 (#350) üzenetére


kenwood
veterán

Lehet kapni hutest a notebook ala,haver is vett a hp omenhez,de semmit nem er. Van egy zart rendszered,aminek alul hutod a muanyag burkolatat. Raadasul szoftveresen is buta, mert mindegy, hogy a legujabb AAA gamet tolod,vagy a lolt,ami elfut igpn is, a hangero ugyanugy botranyos. En valami nyithato burkolatot kepzeltem el megoldaskent,kicsit keresgeltem ,es ugy nez ki, az Asus is ezt tekinti a kovetendo iranynak : [link]
Csak ugye itt az a gond, hogy Zephyrus mar 1070 mellett is karcolja az egymillios arat :Y

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#360) Francia91 válasza kenwood (#359) üzenetére


Francia91
veterán

A DELL Precision M6600-as nincs túlbonyolítva, mégis kiváló a hűtése.... Miért nem lehet egy jól bevált megoldást meghagyni akkor? A fizikát megerőszakolni nem lehet, pont. Kell egy bizonyos vastagság egy jó hűtéshez, valamint nem kell spórolni a vörösrézzel...
Csakhát a divatot kell majmolni, és ultravékonyra csinálni mindent, hadd szarja össze magát 2 év alatt a brutális hőterhelés miatt.. :U

Mondjuk újonnan ez is 900 ezer Ft volt, tény :D

Amúgy valaki rakott már GTX 1070-est M6600-as Precibe, BIOS-t kellett hozzá piszkálni, de elmegy benne faszán :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#361) domos válasza Francia91 (#360) üzenetére


domos
senior tag

A workstation kategóriás gépekből ma sem spórolják ki a hűtést.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#362) Francia91 válasza domos (#361) üzenetére


Francia91
veterán

Olvastam néhány újabbról, ami throttlingol percek után, de már nem úgy készítik őket, mint 4-5 évvel ezelőtt :U

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#363) Tikakukac válasza domos (#361) üzenetére


Tikakukac
titán

Max elméletben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#364) Papooo válasza kenwood (#359) üzenetére


Papooo
senior tag

Én anno vállfát tettem a gép alá, ha meghajtottam vagy épp hőség volt, általában 1,5-2 fokot hozott.
Kipróbáltam noname gazdaságos hűtőpaddal is, de az max 1 fokot javított. :)

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#365) FoxiestFox válasza domos (#361) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szinte minden új vékony bc throttlingol. Nem mindegyik olyan durván, mint az új Macbookok, de azért eléggé.
Szerintem elfogadhatatlan az, hogy csak azért teszik bele ezekbe a gépekbe az új high end procikat, hogy szerepelhessenek az adatlapon... mikor azonban tartósan a teljesítményük kellene, csak pár percig kapod meg, míg fel nem forr, aztán a throttling, és ott vagy egy pár gennel azelőtti gép számítási teljesítményével.

Sosem vennék olyan gépet, ami nem bírja legalább az alapórajelét, de inkább a turbóval növelt órajelét tartani a CPU+GPU együttes terhelése esetén akármeddig.

(#366) Alchemist válasza FoxiestFox (#365) üzenetére


Alchemist
addikt

Szerintem elfogadhatatlan az, hogy csak azért teszik bele ezekbe a gépekbe az új high end procikat, hogy szerepelhessenek az adatlapon

Nagyot kaszálhatna a fogyasztóvédelem..!
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#367) Francia91 válasza FoxiestFox (#365) üzenetére


Francia91
veterán

Igazából már az is jó, ha az alapaórajelét tudja tartani végig teljes terhelés alatt (legalábbis ma már örüljünk ennek is :D ). A Preci 2,2 GHz-es i7-ese végig tartja konvertáláskor a 2,9 GHz-es Turbo órajelet 84 fokos CPU hő mellett, úgy hogy közben a Quadro is besegít a CUDA révén a konvertálásba.
Cserébe 4 kg csak a laptop :DD

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#368) Papooo válasza FoxiestFox (#365) üzenetére


Papooo
senior tag

Szerintem az is elég lenne, ha két órát képes lenne maxon futni. Jó eséllyel kétóránként amúgy is lenne pár perc amikor kisebb terheléssel menne, és valamennyit visszahűlhetne.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#369) FoxiestFox válasza Francia91 (#367) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Elkülönített hűtéssel nem csoda. Engem az lepett meg, hogy a W520 is tartja GPU OC mellett is, persze a ventit megsuhogtatja, de hát valamit valamiért :D

(#370) domos válasza Francia91 (#362) üzenetére


domos
senior tag

@Francia91 @Tikakukac: Tapasztalatból beszéltek? Melyik modellel volt negatív élményetek? Mi a cégnél a hp Zbook 15 vonalát használjuk, ezekkel nincs gond. Illetve én rendeltem most 17 G5-öt, szerintem azzal sem lesz, de majd írok róla valamit. Most 15 G5 van előttem, nyúzom direkt, állítom be intel XTU-val az OC-t, 4GHz-et minden további nélkül tartja 6 magon Cinebench R15 alatt.

@FoxiestFox: A Zbook minden csak nem vékony.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#371) FoxiestFox válasza domos (#370) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Általánosságban nyilatkoztam a témakörben, alapvetően toiok a zbookra :D

(#372) Tikakukac válasza domos (#370) üzenetére


Tikakukac
titán

Kitalálom őket :P

Legutóbb W540 volt így. Visszanéztem újkorában is throttlingoltak-e. Igen :B És nem egyedi eset.

Zbook nekem is tetszett, volt is rá nyitva márkabolt. Aztán a többi történelem :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#373) Raymond válasza FoxiestFox (#365) üzenetére


Raymond
félisten

"Szinte minden új vékony bc throttlingol. Nem mindegyik olyan durván, mint az új Macbookok, de azért eléggé."

+(#366) Alchemist

"Nagyot kaszálhatna a fogyasztóvédelem..!"

Sok dolga a fogyasztovedelemnek nincs a tobbi gepnel, az Apple eseteben azt volt a problema hogy sajat magukat lottek labon azzal hogy milyen procit valasztottak. A legtobb mainstream vekonye gepben i7-8750H van ahol a base clock 2.2Ghz es a max 6 magos boost 3.9Ghz. Barmelyik ilyen gep tud 2.6-3.2Ghz kozotti orajeleket meg full terheles alatt is igy a megadott parametereken belul maradnak. A Macbook Pro-ba az Apple viszont i7-8850H (2.6Ghz base) es i9-8950HK (2.9Ghz base) rakott raadasul problemas venti vezerlessel igy mindkettonel bovel 2.6Ghz ala esett az orajel terheles alatt, ezert nem tudta az alap megadott 2.6Ghz orajelet teljesiteni, ez volt a problema.

Egyebkent siman rakhattak volna bele i7-8750H-t mint a tobbiek, csak akkor papiron nem lett volna elonyuk. A gyakorlatban mindegy melyik proci van egy adott vekonyabb gepben, ugyanis a hutes miatt mindgyik max ugyanoda fog boost-olni mind a 6 mag terhelese kozben - kb. 3.8-4.0Ghz - igy mindegy hogy az elmeleti max mennyi. Lejebb pedig szinten a hutes hatarozza meg milyen lesz az orajel.

Az i9-8950HK-nak normalisabb meretu gepekben van ertelme ahol lehet huteni es jatszani az orajelekkel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#374) domos válasza Tikakukac (#372) üzenetére


domos
senior tag

Nekem a ThinkPad P72 tetszene, de a hp-val van szerződés, és igazából erre sem panaszkodhatok. :))

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#375) Francia91 válasza domos (#370) üzenetére


Francia91
veterán

A cégnél DELL Precision notik voltak, most kollegának van egy Precision 7720-as, de a 45 W TDP-s Xeon nyaldossa a 97-98 fokot 3D modellezés alatt, a videokártya is 85 fok felett van...
TDP-ben sem a CPU, sem a GPU nem több, mint az M6600-asban, mégis határon van... HP téren a 8570/8770W szériánál lemaradtam, ThinkPad-nál követem a P70-es vonalat, olvasgatva, Precinél pedig ez a 7720, amit használtam már, kollega által. De engem a 98 fokos CPU hő irritál, hát még a 85 fokos GPU, főleg ha megnézzük, hogy egy 17,3-as notiról beszélünk, mert 15,6-osnál meg tudom érteni

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#376) Bogyó bá' válasza Francia91 (#375) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Csak kíváncsiságból kérdezem: masszív, "helyben ülős" munkát végeztek, legalábbis a 3D CAD-modellezés erősen az a kategória. Miért nem asztali gépeket használtok ehhez, mondjuk 2-2 db 24 collos monitorral? :F

szerk: én is CAD-ezek (igaz, főleg 2D-ben rajzolok, 3D-t csak a gépkönyvi ábrákhoz használok), de eszembe nem jutna egy "kis képernyős", melegedős notival dolgozni...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#377) Francia91 válasza Bogyó bá' (#376) üzenetére


Francia91
veterán

Azt az asztali gépet a monitorral vidd le a CNC gép mellé, 3D modellt és CNC programot szerkeszteni a műhelybe, amikor valamit módosítani kell... :D
Tehát masszív helyben ülős munka, ahogy mondod :)
Én mondjuk fixen a CNC gépeken dolgozok, de a mérnök urakkal folyamatosan dolgozgatunk, valamint nagyon sok munkadarabhoz én csinálom a rajzokat. Mondjuk a CNC teremben asztali gépek vannak, de én ott jobban szeretem az M6600-as Precimet használni. Nem annyira masszív helyben ülős program ám az, ahogyan elképzeled

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#378) Bogyó bá' válasza Francia91 (#377) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Értem, az más - én csak egy távmunkában, otthonról dolgozó géptervező vagyok. :B
szerk: az adatlapomon lévő asztali géppel dolgozom, egy 27"-os és egy 22"-os monitor előtt üldögélve... ...természetesen a kis 12,5"-os notimra is felkerült a program, egy-egy helyszínbejárásnál, terepfelmérésnél jól jön - nem szeretek papíron rajzolgatni. De ez évi 3-4 alkalom, alkalmanként max. félóra 2D-s rajzolgatás

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#379) Francia91 válasza Bogyó bá' (#378) üzenetére


Francia91
veterán

Engem hardverileg az M6600-as kiszolgál, EdgeCAM, SolidWorks és AutoCAD szépen elfut rajta 3D tervezés alatt is (24 GB RAM, Quadro 3000M, i7 2720QM, mSATA SSD)
Monitoroztam a CPU-t és GPU-t, meglepődtem hogy CPU limitbe nem futottam bele, GPU limitbe igen. Pedig a Sandy Bridge i7-es nem mai gyerek, azthittem, hogy abból is kifogyok, de nem

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#380) domos válasza Francia91 (#375) üzenetére


domos
senior tag

Az viszont tényleg kellemetlenül sok. Mondjuk nekem a cég veszi a munkaeszközt, ~1 évig használom őket, szóval nem izgatna akkor sem ha ennyire melegedne a cucc.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#381) FoxiestFox válasza Francia91 (#379) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Bazi erős az a Sandy. :K Lightroom kivételével szinte tétlen játékok alatt is. Talán a GTA V, ami fel tudja verni 60% fölé, ha rögzítem is a játékot, 80%.

(#382) Francia91 válasza FoxiestFox (#381) üzenetére


Francia91
veterán

4 mag - 8 szál, alapórajel 2,2 GHz. Nem rossz proci ez még ma sem. A Turbo Boost órajelet csak videokovertáláskor engedélyezem neki, minden más esetben ki van kapcsolva

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#383) FoxiestFox válasza Francia91 (#382) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Semmi értelme kikapcsolni, ha le tudja hűteni.

(#384) Francia91 válasza FoxiestFox (#383) üzenetére


Francia91
veterán

Amikor a 2,2 GHz-es alapórajel is elég szinte mindenre, akkor miért ne kapcsolhatnám ki :)
Videokonvertáláskor viszont mérhető pluszt hoz időben a 2,9 GHz-es működés, csak akkor van 100%-ra kihasználva

Mondjuk itt nem volt Turbo Boost kapcsolva

2,2 GHz-en 100%-ra kihajtva csak 74 fokos :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#385) FoxiestFox válasza Francia91 (#384) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hát ahogy érzed :D

(#386) Victoryus válasza Papooo (#299) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Én tökéletesen egyetértel veled, itt a vad dél-keleten nincs semmi emberi áron.Meg egyáltalán nincs.Egy nyamvadt hdd caddy 6000Ft körül van ami Aliról 900,(teljesen ugyanaz) töltők szintén... Múltkor 18650 lipo akkuhoz kerestem tartót, nincs. és nem is lesz. Direkt elektronikai bolt, kedves hozzáállás. (BCS-Illésházi úton) Ok, aliról megjött 2 hét alatt. Ledek: Alin 1000 Ft 100-200db magas fényű, Csabán 1db 2-300Ft.
Évek óta semmit nem vettem csabai számtech boltban. Sdd árak is már mindenhol máshol 12e körül mentek, itt még mindig 15-20e.

Visszatérve még a laptopokhoz: a használt konzumer PB gépem idén lett 5 éves. (4 magos AMD természetsen) Anno arról is mindenki le akart beszélni. Ki kell fogni... Fél éve napi hurcolászós gép munkahelyen, bírja. Anno 65e volt 1 éves korában. Akkor is azért vettem ilyet, mert az üzleti gépekben mindben csak szutyok intel vga volt. Ma már vállalhatóbbak az intel vga-ák, de pár éve igencsak gyatrán teljesítettek.
Én maradok a konzumer vonalon továbbra is. A Lenovo Idepadokat is sokan szidják, itt még mindegyik 320-as rendben van, lassan 2 évesek lesznek. Ahhoz képest, hogy milyen gagyi burkolatuk van ugye. Végül is ha egy ilyen tönkremegy, ugyanúgy ki lehet árusítani a részeit, mint az üzleti gépeknek, tehát ez nálam nem szempont.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#387) Tikakukac válasza Victoryus (#386) üzenetére


Tikakukac
titán

Végül is ha egy ilyen tönkremegy, ugyanúgy ki lehet árusítani a részeit, mint az üzleti gépeknek, tehát ez nálam nem szempont.

Találós kérdés: vajon mi az amiből nincs eladó bontáson és mégis mindenki keresi? Volt szegény ügyfél, valami 15-ös ötletpad szakadt szét. Mondtam nézek neki bontáson alaplaphibásat. Na, az lett is. Törött műanyaggal. 6 hirdetésből 6, 1 jó lett volna, mert elvben ép volt, csak a kódját elkefélték és nem ment bele az alaplapja :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#388) rushty válasza Francia91 (#360) üzenetére


rushty
senior tag

.

Revolut meghívó pü-ben

(#389) Hieronymus válasza Tikakukac (#387) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Találós kérdés: vajon mi az amiből nincs eladó bontáson és mégis mindenki keresi?"

A szakadó, törő és a használattól kopó alkatrészeken kívül a gyártási és tervezési hibás alkatrészek tartoznak ebbe a körbe. Az ezeken kívüli alkatrészekből hegyeket lehetne halmozni, csak nem fogja senki sem megvenni, mert nem akarnak tönkre menni. Konokul ragaszkodnak a használhatóságukhoz. :DDD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#390) Tikakukac válasza Hieronymus (#389) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen. Ez a szerezz ép K53-as kasztnit esete volt, esetleg alaplapot. Vagy AMD-s DV5 lapot :P

Konkrétan lapozható volt az apró annyi bontás volt. Na vajon mi nem volt egyikben sem jó? :N Több embert ismerek akinek mázsálni lehet a bontós gépparkját, de nem tudja évek óta eladni. Pont ezért :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#391) dingdongkng


dingdongkng
tag

Mondjuk a FullHD kijelző, az AMD procis ideapadben az nagyon nagy előny. Az ilyen - meg sem tudom mutatni a kezemmel hogy mekkora előny - kategória. Ezzel kb. én szememben a teljes dicsőséges üzleti mezőny egy mozdulattal kipontozta magát.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#392) Robert07


Robert07
aktív tag

Lehet, hogy masok mar emlitettek, de egy laptop nem csak a teljesitmenyrol szol.

Reszemrol eppen annyira fontos szempont az akkuido, a billentyuzet es touchpad hasznalhatosaga, mert ha ezekkel van gond, akkor hiaba gyors a gep, nem lehet jol hasznalni, es tobb ido fog elmenni a tapizgatassal meg az ujragepelessel, mint amennyivel a gyorsabb processzor leroviditi a varakozasi idot.

Persze ez nem egy Latitude-ra vonatkozik, mert ott ezekkel altalaban nincs gond.

A masik dolog az akkuido. Itt a kapacitason kivul tobb dolog is jatszik. Ugye egy regebbi processzor tobbet fogyaszt. Aztan ha valaki sokat videozik, akkor ott van a hardveres gyorsitas hianya, amit a YT-on ki lehet kuszobolni a h264ify-al, de ez nem mindenhol opcio.

Ettol fuggetlenul en is szivesebben hasznalnek egy regebbi Dell-t, mint egy tejfolosdobozt, de ha fontos az, hogy akksival is birja egy darabig, akkor nem mennek vissza tul sokat idoben, mert a fogyasztal elegge felmegy a Sandy es Ivy Bridge-es konfigoknal.

(#393) cappa72 válasza dingdongkng (#391) üzenetére


cappa72
nagyúr

Pedig szerintem - és sokak szerint - van olyan üzleti laptop, aminek hd/fdh felbontása van (nem specifikusan ADM-re, hanem a képernyő felbontására gondolék itt vala).
Akár továbbra is lehet opció számodra a dicsőséges üzleti mezőny. Csak meg kell válogatni a mezőnyt magát. PL. lehet ilyen beválogatott tag egy DELL LATITUDE E7440 (169063); igaz intel gpu-val.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#394) dingdongkng válasza cappa72 (#393) üzenetére


dingdongkng
tag

Hogyne lenne, csak nagyon nem ennyiért. Meg nem is túl gyakoriak. Nem véletlen, hogy ebben a szortimentben úgynevezett egyetlen darab sem az.

Amúgy nem azt mondtam, hogy az összes üzleti gép ki van lőve, de ezen egyetlen ok miatt az AMD cpu-s IdeaPad az ami nekem ebből a szortimentből kéne.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#395) cappa72 válasza dingdongkng (#394) üzenetére


cappa72
nagyúr

130k-ért használtan azér' szeritnem megérne egy próbát az említett dell.

a teljes dicsőséges üzleti mezőny egy mozdulattal kipontozta magát.
vs.
Amúgy nem azt mondtam, hogy az összes üzleti gép ki van lőve

Akkor melyik maradjon? ("a nem kívánt rész törlendő")

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#396) kenwood


kenwood
veterán

En nem gondolom,hogy a 14-15'6 meretnel a 1080pnek tul sok elonye lenne.
nem baj,ha az van,de igazabol a 768p,900p is teljesen oke ilyen pici meretben, nekem minden mas paramtere sokkal fontosabb egy notinak.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#397) dingdongkng válasza cappa72 (#395) üzenetére


dingdongkng
tag

130-kért jobb consumer gépet lehet venni. Ott már becsúsznak az első i3-as dellek 3 év garival.

A tesztben szereplő teljes dicsőséges üzleti mezőny egy mozdulattal kipontozta magát. Ezek a gépek vannak összehasonlítva, ezekről beszélek

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#398) dingdongkng válasza kenwood (#396) üzenetére


dingdongkng
tag

Az én számomra is csak azért, mert több (nekem sok) olyan szoftver van, amit használok és alapvetően nagyfelbontású kijelzőre van a GUI-ja kitalálva, és kisfelbontású kijelzőn egy okádék. Ezen felül nekem ránézésre csúnya. Volt (van) ilyen gépem, szóval tudom, hogy nekem fáj.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#399) Tikakukac válasza kenwood (#396) üzenetére


Tikakukac
titán

Most az x230-ban 768-as IPS van. Megdöglök. Elkezdték FHD-ra okosítani az oldalakat és kibekufircoltan idegesítő.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#400) cappa72 válasza dingdongkng (#397) üzenetére


cappa72
nagyúr

130-kért jobb consumer gépet lehet venni. Ott már becsúsznak az első i3-as dellek 3 év garival.
Lehet, hogy igazad van, de mitől jobb 130k-ért egy i3-as (+stb.. hw), mint 130k-ért egy i5-ös (és a hozzájuk csapódó egyéb hw)?
Egy e7440-es már 90k-ért is kapható pl. a használt piacon, i5-ös belsővel.
Nem piszkálódás, tényleg érdekel, mert én is csak szimpla júzer vagyok (akinek az első laptopja consumer gép volt, azóta csak használt üzletit vesz).

"A tesztben szereplő"
Így érthető.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.