Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Papooo válasza sunavlys (#149) üzenetére


Papooo
senior tag

Win10 esetén az MS szerverén van a gépedhez tartozó regisztrációs kulcs.
Csinálsz egy tiszta telepítést pendriveról, majd amikor fellép a netre beaktiválja magát.

Win8:
Van valami progi, ami kiolvassa a win8 kulcsot a rendszerből, ráguglizol, futtatod, kulcs felír, win8 telepítő futtat, kulcs beír.
Ha mégse sikerülne, legfeljebb visszateszed a vinyót.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#152) kenwood válasza SaNyEe (#147) üzenetére


kenwood
veterán

Havernak megjott az 5th gen i5 a cegnel,leselejteztek a 2nd gent.
Joban volt az it-val,mielott megvette a regit,kapott bele uj akksit.

Engem kert meg, hogy hirdessem meg,baromi jol jart a vevo.
Ez ilyen 100 bol 1 eset.

A tobbsegnel vagy halott,vagy haldoklik, vagy 6 ezres kinai szemetet rendelt bele.

En neztem egy t430 ,vagy 440 thinkpadet (sandy,vagy haswelles volt asszem) akksi nelkul,baromi jo aron 30 korul, pici esztetikai hiba,egy sarok serult a billentyuzetnel.

Gyari akksi 30k :Y

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#153) berenyi5 válasza domos (#146) üzenetére


berenyi5
csendes tag

Hmmm... Ezek az általam sorolt eredmények alapjai. Nagy része (nem mindegyik) saját mérés.
Próbálom úgy formázni, hogy olvasható legyen.

i5-6300U i3-6100U N4100 i3-3120M Teclast F7 Dell E6420 i7 2760QM

CineBench R15 CPU multi 64 bit 307 247 176 -- 161 --
Geekbench 3 32 Bit Multi-Core 6184 4826 4998 -- 4510 9733
32 Bit Single-Core 2863 2191 -- -- 1346 2494
Geekbench 4.0 64 Bit Multi-Core 6685 5320 5122 -- 4100 --
64 Bit Single-Core 3539 2861 -- -- 1405 --
Geekbench 4.3 64 Bit Multi-Core 6004 5373 -- 4691 4214 7177
64 Bit Single-Core 2911 2846 -- 2461 1417 1023

Miről szeretnél videot? Én csak újonc vagyok itt, nem akarok nagyon okoskodni, de amit írok, az nem kitalált.

Cinebench R15 performancia különbség: 1 - (161/247) = 0,348178

(#154) Victoryus válasza Krugszvele (#111) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ne viccelj már, 60e körül olyan telefonokat árul a xiaomi ami agyonveri a samsungokat. Redmi 3s-em van, 3 éves lesz, 55e volt anno. Az akkori 100e forintos telefonokat elég sok mindenben verte: akku, üzemidő, ram, frissítés, proci,.design, wifi hatótáv... Most is kifogástalan, gyors, megbízható, android 9es rendszerrel. Melyik akkori samsungon van 9es droid?

Más: páromnak Asus x55a laptopja néha meglep, hogy 2 maggal milyen fürge. Mai napig elfogadható, pedig hdd van benne. Ok, játékra totál alkalmatlan, de ő nen is játszik sose.
Én most vettem egy t610es hp-t, 2.magos amd procival. Ahhoz képest, hogy vékony kliens nem rossz, youtube videót, fhd filmet is lejátszik... Nem sokáig lesz rajta gui, de ha már volt kipróbáltam mit tud.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#155) carl18


carl18
addikt

A családba lett véve 4 éve olcsó budget 85E forintos gépezet, és azóta se ment tönkre az akku és bírja. Nem egy izomgép de kiszolgálja magát és a billentyű se ment tönkre. Átlag felhasználásra nem olyan rosszak az új gépet, néztem egyik webáruházba 85E gépben MX920 van ami nem olyan használhatatlan gpu.

Oké biztos van régi I7 csak 45 wattot eszik csúcsban, az újak meg megállnak 15 watt alatt. Nem csak a teljesítményt kell nézni szerintem hanem a fogyasztást is.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#156) #80439296 válasza celafat (#30) üzenetére


#80439296
törölt tag

Nekem spec. érdekes, hogy nem kell várni a 200megás psd betöltésére, szinte azonnal tudom babrálni.
De hát nem is 128gigásat vettem, hanem kicsit nagyobbat... És laposba...

(#157) #38075904 válasza Levelezo12 (#125) üzenetére


#38075904
törölt tag

Szia, elméletileg virusos a géped.De mint a dög.
Vinyót, pent, egy másik gépen particioval/kkal együtt legyalulod, vagy egy sima ultimate boot diskkel, másik gép sem kell hozzá, aztán ahogy felment a rendszer az első amit felraksz az a kaspersky internet sec, és nem lesz gond.
Bekaptál egy lekódoló virust./malwaret stb.

[ Szerkesztve ]

(#158) #80439296 válasza sunavlys (#149) üzenetére


#80439296
törölt tag

Ha Samu az SSD, akkor van a Soros Data Migration nevű program, klónoz.
Vagyis, ami most van rajta, az lesz az SSD-n is.

(#159) kenwood válasza #80439296 (#158) üzenetére


kenwood
veterán

macrium reflect megcsinalja barmilyen hddvel,ssdvel

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#160) #80439296 válasza kenwood (#159) üzenetére


#80439296
törölt tag

Lehet, Samum van, így azt próbáltam; ennyi... :R

(#161) Solten


Solten
addikt

Ha valaki YouTube, Facebook, es online felhasznalasra vesz gepet, nos, nem tudom Magyarorszagon mi a helyzet az un. Egyesult Kiralysagban 80 ezer Ft valutaert mar igen minosegi Chromebookokat kapni, erintokepernyovel, IPS panellal, osszevissza hajtoghathatoan ( a la yoga). Plusz elonyuk a Windows-mentesseg. Mondjuk irodai celokra is tokeletes, perfektul konvertalja a word file-t a docs.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#162) FoxiestFox válasza Solten (#161) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A Chromebook nem laptop. Az viszont tény, hogy ki tud váltani egy laptopot elég sok usernél.

(#163) Papooo válasza Solten (#161) üzenetére


Papooo
senior tag

A chromebook használhatósága offline állapotban elég behatárolt.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#164) Solten válasza Papooo (#163) üzenetére


Solten
addikt

Mar egy ideje tamogatja az android appokat es az ujabb modellek (nem is az ujabb, mar az asszony 2017-ese is tudja) a linux alkalmazasokat (debian).

Saor Alba

(#165) Tikakukac válasza Solten (#164) üzenetére


Tikakukac
titán

A Chromebook remek dolog, sosem fog wines gépet helyettesíteni. Gimiben amíg meghatározott Word verzióban kell leadni dolgokat a kölöknek és amíg anyám is ÁNYK-val tölt ki NAV cuccokat, addig felejtős. És még csak a felszínt kapargattam miért állna ez bele a földbe azonnal egy sima háztartásban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#166) Raymond válasza Papooo (#163) üzenetére


Raymond
félisten

Mondjuk ugy a Youtube es a Facebook hasznalata is az :D

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#167) hcl válasza galocza (#80) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Egy használt üzleti gép annyival olcsóbb, 100 ezernél, hogy vehetsz hozzá 2 plusz akkut is. A T430-am egy éve volt 50 ezer használtan. Lehetett volna olcsóbb is. A cikkben szereplő 80 ezres géphez még 30 hiányzik, simán megvan belőle egy növelt akku + ott a sajátja, meg veszel bele egy ultrabayest, vagy az ultrabay akku helyett SSD-t.
Súly meg, az alsókategóriás gépek sem könnyűek. Én is szeretem a könnyű gépeket, de abból a jó drága.
A Fujitsu S7010D könnyű volt (van kettő). Gyakori alaplapcserével hálálta, mert a könnyű, gyenge házat nem szeretik a BGA-k.

És nem mindenkinek muszáj a napi 8 órás akkuidő, mint Silentzionak :) Magam pl. a céges gépet is úgy használom, hogy be melóba, töltő, néha hazaviszem, ott is töltő. Alig megy akkuról.
Kollegák nem töltőznek, csak amikor majdnem lemerül, anyáznak, hogy lassú (ja, akkuról lassabb, mert energiatakarékos profil), meg hogy hamar tönkremegy az akku, mert a lítium nem szeret nagyon lemerülni.

@BiP #34 : Ebayen kapsz cellát (18650). Akkut szétszeded, megméred az egyes cellákon a feszt, amelyik döglött, azon látványosan kevesebb lesz. Csere. Semmi mást nem kell hozzá csinálni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#168) Solten válasza Tikakukac (#165) üzenetére


Solten
addikt

"A Chromebook remek dolog, sosem fog wines gépet helyettesíteni."

Az emberek egy reszenel.

Saor Alba

(#169) hcl válasza 8th (#34) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Most készülök 10 éves lapost venni :D Másodgépnek T61 vagy T400-at gondoltam, ezek 20-30 ezer között vannak (és háttértáram van bele).
Havernak javítottam nemrég egy R61-et, két mag FullHD lejátszás gond nélkül. A T61 ugyanez, csak kisebb. Ennyi teljesítmény nekem is elég lesz nyúzósnak (eddig a Fujitsu S7010D-k voltak erre, most egy Acer Aspire 3055, kétmagosítva, ez mondjuk csak 720p-t visz).

A régi üzleti gépekhez gond nélkül van alkatrész.
A R61-hez azért volt nehéz alaplapot szerezni, mert ritka kivitel volt a srácnak. T61, és gyakoribb R61 alaplapok 7-8000Ft-tól már vannak ebayen. Venti is. Hűtő is. Minden van.
Dellhez ugyanígy.
Ehhez a szerencsétlen Acerhez nincs semmi, persze, de ez nem is üzleti gép, inkább az a csoda, hogy még megy.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#170) Tikakukac válasza Solten (#168) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, most már csak az a kérdés, hogy az egy rész az mekkora. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#171) SaNyEe válasza Tikakukac (#150) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

reszemrol nincs csusztatas.

Te kapcsoltad ossze fejben, hogy 0-as hitel, legolcsobb laptop, amugyis csakCAD-re hasznalna, szabadidejeben meg AAA cimekkel jatszana.
Aki minden into jel ellenere, felhasznaloi szokasait nem, vagy nem jol ismerve vesz meg egy legolcsobb gepet, mert occso, az ugy jart.

En peldakent hoztam fel csupan, de amugy, ha azt adja ki az igeny, koltseg, penztarca haromszog, hogy a 100ezres, vagy neadjisten 70ezres felel meg a celnak, akkor azt vennem.

Ennyiert kelt el egy 4 gigas, nem szazas akkus t430 nem is oly reg: https://www.laptopoazis.hu/lenovo-thinkpad-t430-hasznalt-laptop-core-i5-26-ghz-4-gb-ram-500gb-hdd-141-hd-kijelzo-win10

ha mar piaci ar :). S hiaba van hozza alkatresz, joarasitva is fogjak merni a nepek, ha nem balekok.

Mivel ilyen "premium", "biznisz" laptopokkal kell dolgoznom, azert volna itt par furcsasag roluk mire kifutnak.

Sokat hasznaljuk az 5 ev alatt akkurol ahhoz, hogy ne 97% akkuval vonuljanak nyugdijba. Sokszor ert 4 ev feletti lapossal az a meglepi, hogy keszenletes hivast kellett megoldani a zuhano akkujarol.
Ugyanezen laptopnak a megboldogult a gyari ssd-je vhol eletpalyaja felenel. A kijelzo (dell latitude e sorozat) olyan hajlekony, hogy marmar feature. Szerencsere csereerett lett. A kovetkezo szinten dell latitude-nek a zsanerjat 3 honap utan cserelni kellett, mert nem tartotta meg a kijelzot.

Annyira masszivan van osszeszerelve eme csoda, hogy a kijelzot kavanal huvelykujjal nyomva betorik a panel, igazi premium :D fel napon keresztul rohogtunk rajta ex kollegammal.
Az uj dellem akkuja 5 honap utan cellazarlatos lett ... kaptam helyette 9 cellasat, igy meg fel kiloval nehezebb lett a technika, persze tovabb is birta szuflaval.

Kesobb melohelyvaltas utan lenovo thinkpad sorozatra valtottunk, a kijelzo siralmas. Osszevissza hajlik a kava, betekintesi szog 0, fenyero negativ (mondjuk betekintesvedo folia erre biztos nem kell).
Touchpad a nevevel ellentetben inkabb tocskolopad, a normalis hasznalat nem uti meg az ingerkuszobet.

7 evvel ezelott meg hp elitebook, annyira aliminium, hogy 4. ev vegere feherlett az amugy gyonyoru fenyezes alatt a jo kis muanyag, kijelzoje akar egy tejfolosdoboz, olyan volt. Osszesegeben talan azt szerettem a legjobban megis a kamera helyen levo kislampa miatt, bevilagitotta a billentyuzetet. Ejszakai hivasoknal nagyon bejott.

Sztem nagyon egyoldalu a hozzaallas az olcsobb kategoriaju (nem feltetlen 70e forintos) keszulekekhez, egyszeruen azert, mert sokan keptelenek kilendulni a sajat felhasznalasi szokasaikbol. szvsz

-- end of transmission --

(#172) Tikakukac válasza SaNyEe (#171) üzenetére


Tikakukac
titán

Te kapcsoltad ossze fejben, hogy 0-as hitel, legolcsobb laptop, amugyis csakCAD-re hasznalna, szabadidejeben meg AAA cimekkel jatszana.

Ezt így akkor valahogy idézd pls vagy legalább a ráutalást könyörgöm. És csúsztatás az nincs. Wut? :P

A 70k-s semmilyen semmire nem felel meg. Kevés embert ismerek akinek széthulló noti kell amit Terminálból üzemeltet.

Leptopojázis. Jó hely lehet. Internet, kereső legjobb feltételekkel vásárol. Kit érdekel ők mikor mit adtak mennyiért? Tudok helyet ahol meg 10 éves vackokat kapsz piaci ár kétszereséért. Akkor most átlagolunk vagy megvesszük a legjobb helyről?

És basszus megannyi kérdés van még itt sajnos. Milyen E sorozat, milyen gépek, ki volt az, aki rendelte és miért, mi köze annak ahhoz, hogy egy raklap fos az üzleti szériák többsége is a mostani cikkhez stb stb. Nagyon sok kérdést kéne itt megválaszolni, mert ez így lövöldözés a sötétben :B

Az utolsó 5 bekezdésre mondjuk akkor kérdezek egyet én is: ha konzumert vettél volna, az mit csinált volna? Elárulom: nem fehéredne, meg kopna és hajlana, hanem úgy helyben tört is volna szét a bánatosba. A saját szokásaim asztali gépet kérnek, heti 10 órát sem ülök noti előtt. Ellenben másokkal igen. Innen tudom mi kell a "nőnek", esetünkben a nép gyermekének :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#173) Armagedown válasza SaNyEe (#171) üzenetére


Armagedown
őstag

Írd azért le, hogy milyen típusok érintettek ezek a hibák, ilyen hibás darabok bármelyik terméknél előfordulhatnak

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#174) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nekem meg ott a legalja, hogy még mindig a Core 2 Duo ra élvezkednek egyesek... Neis haragudjatok de erre már én is kiakadok. Ha most nem lesz a fórumon csinnadratta, akkor sosem :D A többit nem is mondom, nem is merem a kommenteket olvasni, mert itt aztán hujujujjj :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#175) ates


ates
aktív tag

Köszi a cikket. Egyetértek a végső megállapításokkal. Három éve vettem egy műa.házas gépet (Fujitsu), amelyet 1 évesen gariztatnom kellett, majd rá málsfél évre ugyanaz a hiba jött elő (zsanér, műa.ház törés). Nemrég vettem egy használt prémium Dell-t és egyenlőre nem bántam meg. Teljesítményben nem volt gond a Fujitsu-val sem (SSD, i3), de a Dell ránézésre is minöséget sugároz, jó kézbe venni.

Inkább egy Dacia, mint egy tekert, bizonytalan előéletű német prémium (Mo-n autós hasonlatot használni nem szabad), mondjuk egy Lexuson azért elgondolkoznák. :) Csakis szívó Made in Japan.

(#176) Tikakukac válasza Lalikiraly (#174) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy kocka T60p IPS-re szerintem te is élvezkednél, csak hát igen ;]

Miért ne lehetne amúgy a Core2-re élvezkedni? Tiltott? 20k-ért mi legyen? 8250U?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#177) SaNyEe válasza Armagedown (#173) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

ha a valos ertekenel kb 2-3* aron kinaljak, azert nemileg zavar. a hp-re nem emlekszem pontosan melyik modell volt. 7 eve, i5 8gb, hdd-s modell volt, 15.6 kijelzovel, pontos tipusra nem emlekszem. a Dell az latitude e6540-es volt.
Az uj dell amit kaptam nemtom. Amire felfigyeltem, h a billentyuzet kavaja korul piros volt a csik. Biztos a racsing edisont akarta jelenteni i5, 8gb, 128gb ssd(nekem kicsit bazarinak hatott)
A vacak kijelzos lenovo pont nalam van, thinkpad t450.

S ha anyam 135ezres asusahoz akarnam hasonlitani, azt mondanam kb 180-200at er (mert jobb a hardvere). A kijelzoje pedig egy halom fos.
A haz semmivel nem jobb.

A kettetorik, semmire se jo es hasonlo badarsagok kb viccnek se jok. Mondjuk nem vagyok 260kg, hogy a mellso sonkaim darabonkent 60kilot nyomjanak. Lehet valamilyen korokben komolyan veszik ezeket az erveket ... (tikakukacnak szol)

tikakukac: a munkaltatom, nekem, hogy dolgozhassak azert :D agyameldobom minnya :D

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#178) tatararpad


tatararpad
őstag

Dacia, sokak által említett későbbi szervizköltségek miatt. Nem mintha a Dacia jobb lenne, de legalább olcsó lesz hozzá az alkatrész is. De szerintem a cikk kicsit szélsőségekben gondolkodik. Nem mindenki 80e forintért akar laptopot venni, és ahogy megyünk feljebb árban, szvsz úgy szürkül az ennyire alsó kategóriában fekete-fehér(nek tűnő) kép is. Ahogy nem mindenki csak az új Daci és használt BenneMindenWacak között dönt, a nyaralás meg már teljesen szubjektív téma.

[ Szerkesztve ]

(#179) Tikakukac válasza SaNyEe (#177) üzenetére


Tikakukac
titán

Na így már mindent értek :B

A munkáltatód akkor suta és/fillérkufircoló. Ezért nem kaptál rendes kijelzős T450-et sem, csak alap szutyok HD-sat, mert fogott rajta pár ezrest.

A Latiból megint sikerült belenyúlni: 40-est sem abból, sem TP-ból nem veszünk :B

Muter Asus gépsasmadara valami jóféle X-es cucc lehet. Nekem T450-ek nem jönnek széttörve, Asusok igen. De valóban csak ennyi a diffi. Stb. stb. vannak itt gondok, de már legalább látom mi a gond. A rossz mintavétel és az infomrációhiány :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#180) SaNyEe válasza Tikakukac (#179) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

nem gondolom, hogy 450-600e ft-os kategoriaban egy hd kijelzoben is akar megengedhetne maganak egy ceg, hogy hulladekot gyartson, es megis... ezert IS elszomorito szamomra, hogy az ar es a minoseg koze egy egyenes vonal van huzva kb (cikk cim alapjan legalabbis) Rettenetesen masok a tapasztalataim.

A csaladban vasarolt (erthetoen nem fel millios) kis i3 gepeket ar/ertek aranyban szazszor jobbnak iteltem meg. Szepen elnyomogatta oket mindenki, semmi bajuk nem volt. Remelem igy is marad, mert a garik hamarosan lejarnak, s az oregek meg tudjak a telefonszamom :D

Amugy melyik asus szeriak tornek kette? Anyam alapvetoen desktop-nak hasznalja, de a 4.5 eves fiam neha odakerul ... csak, h tudjam mire szamitsak :D

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#181) bacsis válasza FoxiestFox (#133) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ezt így ebben a formában lehetne copy/paste-zni a cikkembe:R

(#182) bacsis válasza SaNyEe (#137) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

tudod mit tudnak ezek a low end i3-ak? Konkrétan van a haswell i3 4005u-ja, ami egy core2 duo p8700 szint :U Hozzáteszem az is fényévekkel több mint ezek az N-es atom alapú celók/penyák...

(#183) Tikakukac válasza SaNyEe (#180) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez a döntés szabadsága, látod :B

Megveheted a gépedet HD, HD+, FHD IPS és TN verziókban, sima és touch kivitelben is :B Ha mondjuk neked sosem kell a noti kijelzőjét bámulni, mert otthon és melóhelyen is monitoron vagy dokkal, akkor választhatod a picit olcsóbb TN szemetet. Értelme sok nincs, de megteheted. Veled kib@sztak. Ez van ;]

X és K szériákat nyugodtan. GL meg FX ezeknek a fújt változata. Jellemzően a gép értékének arányában van egy javítás. Baráti áron.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#184) Clorf válasza sunavlys (#149) üzenetére


Clorf
tag

Én ezt használom amióta kivették az ingyenes Easeus-ból az OS migrációt:
MiniTool Partition Wizard Free 11

Csak 1x nem működött a program, ironikusan amikor ismerősnek ígértem meg hogy átviszem a rendszerét. Nem tette tönkre az install-t, simán nem kezdte el a műveletet újraindítás után.

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#185) SaNyEe válasza bacsis (#182) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Meg mindig azon megy a vita, h ez kinek mire eleg ? Arra amire hasznaljak, szuksegtelen high end vagy akar mainstream kozepe, teteje.
Az meg, hogy 5-6 ev mulva cseres, es nem nezegetik meg tovabbi 5-6 even keresztul a mainstream kozeperol vagy tetejerol bevasarolt vasat, mas kerdes.

2-2.5 eve panasz nelkul kiszolgalja azok igenyeit, akiknek vasarolva lett.

Nekem nem felelne meg, mert nem adja azokat a valaszidoket amikre szamitok. De abban is biztos vagyok, hogy:
-anyamat nem erdekli, raer ott ulni turelmesen tovabbi 4/5masodpercet akar kattintasonkent (amitol nekem ledobodik az ekszij fel ora hasznalat utan)
- egy ssd sokat javitana ezen a probleman

Szval nem mindenkit zavar az, hogy valami nem penge gyors, mukodjon :)

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#186) SaNyEe válasza Tikakukac (#183) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

dupla dell 24" kijelzon csapatom melohelyen, annyira nem bactak ki.

Ami kibaszas az, hogy ilyen fos hulladek kijelzokkel ertekesitenek premiumnak mondott, tocskolopados gepeket. S ez bosszanto. Mondjuk ket legyet egy csapasra, betekintesvedo folia tuti nem kell, ha esetleg keszenlete hivas kozteruleten er (mondjuk napfenyes idobe ense latok lofutyfuruttyot se :D )

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#187) Tikakukac válasza SaNyEe (#186) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor mi a gond? :N Nem értem.

Azt a pénzt elverte a cég másra, csókolom. A gond nem ez. A gond az, amikor nincs választási opció vagy irreális a felár, az valós.

El sem hiszed mi mindent lehet még értékesíteni, hajaj :B Láttál már Macbook konfigokat? :DDD Na az igen. Az a kikúrás, mikor még meghajtót sem tudsz cserélni, sem ramot bedugdosni és elkérnek érte egy afrikai GDP-t.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#188) berenyi5 válasza bacsis (#182) üzenetére


berenyi5
csendes tag

Minden tiszteletem a tied, de tényleg nem értem, miért fikázod az N-es processzorokat.
Hogy fényévekkel jobb lenne az i3 4005u, mint az N3450 ????
Nézz már utána kicsit jobban kérlek. És az újabb N-esek meg még kevésbé rosszak (nem azt írom, hogy jók, mert hát még mindig nem erőgépek).

https://www.notebookcheck.net/Intel-Core-i3-4005U-Notebook-Processor.102733.0.html
https://www.notebookcheck-hu.com/Intel-Celeron-N3450-Notebook-Processor.209892.0.html

De mondom, én csak újonc vagyok, ki vagyok én, hogy a cikkírót kritizáljam... Jövök házhoz a pofonért.

(#189) catalano


catalano
tag

Sok ilyen olcsó laptop megfordult már nálam... és tényleg egyre rosszabbak.
Nálam fontos szempont a karbantartás/takarítás. Garancia időn belül nincs velük gond.

Ezeknél a gépeknél és már lassan kúszik fel ez a szokás a középkategóriába is, hogy komolyabb bontás nélkül nem lehet bővíteni, cserélni, normálisan takarítani, újrapasztázni...
Egy HDD/SSD és egy RAM nyílás az alján az lóf.sz!

Új Dacia vagy használt prémium... Mind a kettő besz.rik, ha nem cserélsz olajat, stb...

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#190) Joker88


Joker88
őstag

nekem egy core i3 5010U CPU , és az ahhoz kapcsolódó Intel HD5500 , valamint egy "diszkrét" GPU Geforce 920M személyében. És egy 120GB-os Crucial SSD. A gép már a negyedik évét szolgálja.. Az utóbbi időben került bele az SSD , illetve +4GB RAM /így összesen 8GB van jelen / .

Naponta használom , netböngészésre, YT, FB, meg a normál napi szórakozás. Köszöni szépen jól van.
És akkoriban volt 125.000 Ft. /négy évvel ezelőtt.. /

In loving memory of Garrett Lockhart

(#191) FoxiestFox válasza SaNyEe (#186) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez vitán felül igaz, nagyon régóta az, és csak mostanában kezd pozitív változás látszani a trendekben.
Elképesztően szemét minőségű kijelzők kerültek még a nagyon zsír klasszik Thinkpadek többségébe is anno, és voltak generációk melyekben az IPS opcióként sem merült fel. Kínos.
Mit össze vadászgattam mire a T, majd W500-ból lett LGP paneles szépségem, ami kifejezetten szép képpel bírt, W520-ból mire szintén a legszebb kijelzővel találtam.. teljesen alapnak kéne lennie évek óta.

Nemrég újítottam be egy fórumtárstól egy már halvány fényerejű IPS-es T60-at, az a cucc még így is annyira szép, és annyira jó használni ergonómiailag, hogy utána undorral tolnék el magam elől mindent, ami újabb.
Elég ránézni erre:

Hátul: W520 + Eizo, X220t, elöl T430s, T60.

(#192) Papooo válasza berenyi5 (#188) üzenetére


Papooo
senior tag

Használd napi szinten az N3540-et, majd ülj le egy i3 4005U procis géphez pár napra, és fel fogsz sírni, amikor vissza kell térned a cerkához. :D
Azon már élvezhetően játszani is lehet a WoT-tal, bár a felbontást és a részletességet nem sokkal kell a minimum fölé állítani.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#193) domos válasza berenyi5 (#153) üzenetére


domos
senior tag

Szia,

Köszi a pontos infókat. Az előbb még N3450-ről volt szó, most meg már N4100 van az adatok közt. Vagy a Teclast F7 lenne az N3450? Nem volt jó ötlet keverni a procineveket a laptop típusnévvel. Ezen kívül a teljesítménykülönbség sem logikusan van levezetve, szerintem.

247/161=1.53416149068, szóval az i3-6100U az N3450 teljesítményének a 153%-át tudja. Ha a te 0,348178 értékedet vesszük alapul, akkor a ~217 pontot kellene tudnia az i3-nak.

Helyes számítási mód - szerintem: (a-b)/b : (247-161)/161=0.53416149068

Szóval ha a 161 pontot veszem 100%-nak, akkor a 247 az 153% lesz.

Példa: valami 3 percig tart a celeronon, akkor 3/1,53 percig for tartani az i3-6100u-n. Persze, tény hogy ha valamit elosztunk 1,5-tel, akkor az olyan mintha szoroztuk volna 0,66-tal, és így kijön hogy a 2 perc az 33%-kal kevesebb mint a 3 perc.

Na mindegy, elengedem a témát mert zavaros, de az a meglátásom hogy érdemes a kisebb értéket alapnak venni.

A videót meg a Celeron N3450 + WOT-ról várjuk.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#194) MineFox54 válasza Cifu (#64) üzenetére


MineFox54
őstag

Miért?

(#195) domos válasza MineFox54 (#194) üzenetére


domos
senior tag

Erre én is kíváncsi vagyok.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#196) Alchemist


Alchemist
addikt

A tapasztalataim alapján munkára (szoftverfejlesztés, méréstechnika és adatfeldolgozás) vettem régebbi, X230-as ThinkPad-et, amit újrapasztáztam, kapott egy nagyobb SSD-t, RAM bővítést és az X220-as még klasszikus, 7 soros billentyűzetét.
Ami az ellenérveket illeti... mivel garancia ide vagy oda, számomra nem elfogadható, hogy a munkagépem komolyabb hiba esetén napokig vagy hetekig szervízben legyen, így mindjárt két egyforma X230-ast vettem (belefért a büdzsébe), ha az egyik elromlik, a másik rögtön bevethető.
Energiagazdálkodás: nyilván az új gépek ezzel jobban állnak, viszont akkuról elég keveset használom a gépeket, megfelelő töltő több helyszínen is van. Ebben az is közrejátszik, hogy naponta többször, hosszabb időre (1-1.5 óra) is 100 % környékére felmehet a CPU terhelése, ha számolni, vagy realtime-ban demózni kell a mérésnél.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#197) gbors


gbors
nagyúr

Értem, mit akar mondani a cikk, bizonyos mértékig egyet is értek vele, viszont félreviszi az eredményt, hogy 100e FT-os ár körül a tesztben szereplő versenyzőnél lényegesen jobb, használhatóbb gépet lehet venni, akár Lenovo IdeaPadból is. A műanyag ház és az alacsony mobil strapabírás persze igaz arra is, ha valaki folyamatosan cipeli magával, akkor valóban nem ebben az ársávban kell keresni.
Emellett a használt üzleti laptop ellen szól:
- Akkucsere akármikor jöhet
- A régebbiekben általában HDD van, és amellett, hogy lassú, háttértár-megdöglés akármikor jöhet (mondjuk az eddigi munkahelyi gépeimben mindig hosszas döglődés után mondta be az unalmast a HDD, nem lett hirtelen adateltűnés, ez jó pont)
- Nem tudod, ki hogyan használta, és mikor fog megsülni az alaplap

Szóval a használt highend cuccokra hagyatkozni valahol hazárdjáték, és a saját eddigi üzleti gépeimből (5-6 db) szerzett tapasztalat alapján nem egyértelműen nyerő stratégia. Nyilván nem érdemes megvenni a szart csak azért, mert új - az viszont nem igaz, hogy 100e pénz környékén csak szart lehet kapni, legfeljebb bizonyos igényeket nem fog kiszolgálni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#198) berenyi5 válasza domos (#193) üzenetére


berenyi5
csendes tag

Értem, köszönöm szépen.
Igen, a Teclast F7 az N3450. A többit csak összehasonlításnak vezettem magamnak (N4100-esem nincs, Dell i7 és Dell / Lenovo i5-6300U is van, azokkal direktben is próbáltam összevetni).
Abból indultam ki, hogy a gyengébbik az erősebb teljesítményének kb. 65%-át tudja, ebből írtam, hogy 35%-kal gyengébb. De logikusabb, amit írsz.
Nem is akarok már N-es keresztes lovag lenni (bár a 4005U-s összevetés bántott kicsit, de elengedem).

Videot tudok csinálni, ha kell, de nem most. Van viszont a youtube-on pár gameplay ilyen processzoros géppel, talán az is megteszi (most frissen kerestem rá):
https://www.youtube.com/watch?v=_b9eUNEqoCg (8:20 után) - ez olyasmi gép, mint az enyém, kb. 40fps
https://www.youtube.com/watch?v=slcFAkYgOP0 30 fps körül
https://www.youtube.com/watch?v=wGmjn8nklBw 35 fps körül
https://www.youtube.com/watch?v=84meRW_lm5Y 25 fps körül
https://www.youtube.com/watch?v=AVQK7uRiCJ8 40 fps körül

Nyilván a legalacsonyabb felbontással, bár pontosan nem tudom. Kell még az enyém is, segít valakinek? Valószínűleg nem...

(#199) Papooo válasza domos (#193) üzenetére


Papooo
senior tag

Most írtam a WoT topicba, hátha valakinek van elég szabadideje, és N3540 procis gépe egy teszthez.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#200) domos válasza berenyi5 (#198) üzenetére


domos
senior tag

Szia,

Természetesen nem valós elvárás volt a videó, inkább viccnek szántam. Nekem is van itthon gyengébb procis cuccom (Atom x5-8350/Celeron N3350), szóval én nem nézem le őket, de helyén kell kezelni a dolgot.

Nem is akarok már N-es keresztes lovag lenni (bár a 4005U-s összevetés bántott kicsit, de elengedem). - Az interneten vagyunk, bármi lehetsz. :))

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.