Hirdetés

2019. február 23., szombat

Gyorskeresés

(#101) Dilikutya válasza kenwood (#87) üzenetére

Dilikutya
(PH! félisten)

Nem gondolnám, hogy aki ilyen régi vasakat vesz, ott 4K tévé is alap. Ha meg csak a laptop kijelzőjét használod, szerintem a Youtube automatikusan 720p-ben indul el legfeljebb, hisz az 1080p eleve értelmetlen. A 60fps fétisizmus sem pont a Core 2 tulajok hobbija.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#102) kenwood válasza Baltazár123 (#100) üzenetére

kenwood
(PH! addikt)

minosegi videozas a 4k,vagy a hevc 4k,nem a 10-15 eves 1080p

(#103) MongolZ válasza kenwood (#94) üzenetére

MongolZ
(PH! addikt)

Indiában teljesen más autókat árulnak. Hiába ugyanaz a jelvény meg a név. Teljesen fölösleges összehasonlítani. Európában teljesen más értékelést kapott.

Azt meg hozzá kell tenni, hogy ezek a csillagok kb. 100 kg sávban összehasonlíthatóak, ne akarjunk egy 2 tonnás 3 csillagos autót összehasonlítani egy 5 csillagos 1000 kg-ossal...

(#104) utas666

utas666
(tag)

Csak olyat vennék amiről előtte meg tudok nézni egy disassembly videót, kocsiban is.

(#105) Chaser válasza kenwood (#102) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

Minosegi videozas minosegi panelnel kezdodik, nem a felbontasnal, az keveske hozza, utana johet a felbontas, egyelore meg 4k-ra sem van tengernyi tartalom, 1080p, megfelelo panel meret es minoseg mitol ne lenne minosegi?

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#106) Cefet válasza bacsis (#25) üzenetére

Cefet
(fanatikus tag)

"Babettával járok, anyámmal élek, és ne legyek kemény???" :)

(#107) kenwood válasza Chaser (#105) üzenetére

kenwood
(PH! addikt)

Minosegi kijelzo csatlakozhat hdmin keresztul is.
Kiveve,ha c2d geped van,mert azon meg viszonylag ritka extra volt.

(#108) cpt_sanya

cpt_sanya
(újonc)

Ha már autó én egy 1993 as Vw vettem egy fél éve (benzines) , szerelőtől , garanciát is válalt rá.
Én személy szerint imádom múltkor 1 napot ált a -10 fokban az ajtó befagyot de első pöcre indult az autó. :DD

Lényeg magamnak használt üzletit vennék ha lenne rá igényem.
Bár mint az autó ,úgy a használt lapos is lutri.
Ha valki másnak akkor is a használtat ajánlanám megbízható forrásból, ha minden féleképpen új kell neki akkor is keresek neki valami használható darabot , és mellé egy normálisat kicsit drágábban és válasszon magának mérget.

(#109) BiP válasza Baltazár123 (#100) üzenetére

BiP
(PH! nagyúr)

Persze, van, aki ragaszkodik az újhoz, mindegy, milyen okból. Van ilyen. De nem is erről volt épp szó.

Én arra reagáltam, hogy ha már a használtat hasonlítjuk, akkor ne az 50ezres használt gép kompromisszumait hasonlítsuk a 100ezres újhoz, hanem akkor használtból is nézzük nyugodtan a 100ezrest. És akkor (a személyes preferencián, újhoz ragaszkodáson túl) a felsorolt kompromisszumok el is tűnnek.

(#110) Maestro85

Maestro85
(lelkes újonc)

Az a baj, hogy ezeket a 80-90 ezer forintos ipari hulladékokat nagyon kevesen veszik kp-ra. Jobb esetben 0% thm, rosszabb esetben provid*nt hitelre. De most néztem, 110-120 körül már lenne ryzen 3-as, vagy i3-as laptop, ami már a használható kategória. Volt nálam ilyen N4000-es csoda, amikor a win 10 start menü kibontás is problémát okozott, egy kicsit elcsodálkoztam.

(#111) Krugszvele

Krugszvele
(fanatikus tag)

Nekem az az ismerősöm jutott eszembe, aki évente lecseréli a mobilját, mert lassú.
Minden évben kiad rá 60-70 ezer forintot...
Mondtam, egyszer vennél egy jót 100-ért és három évig bírná!

Aztán most részletre vett valami hasonló 60 ezer körülit, két év hűséggel.
Mondom ember.

De válasz: "Nekem nincs százezrem telefonra"

Kétszáz van. Száz nincs.
Csak a kétszázat két év alatt kell kifizetni...

(#112) kenwood válasza Maestro85 (#110) üzenetére

kenwood
(PH! addikt)

Ocsem most vett egy pentium silver asus notit. win 10el , joval 100k alatt volt..
Meg hddvel is teljesen ok neki ,de azert raeroltetek egy ssdt valahogy :) .
Par soros excel tablakra,wordre, bongeszes,facebook,youtube kell.

Szerintem o jobb vasart csinalt egy zsiruj,sokaig uzemelo garis geppel,mint ha hasznalt uzletit vett volna.
En " power userkent" gyorsan kiakadnek attol a geptol.

[ Szerkesztve ]

(#113) logitech1

logitech1
(kvázi-tag)

Vicc drága laptopot venni játszani,akkor asztali vagy xbox.

Ha rád írok ,legalább egy igennel vagy nemmel válaszolj.🖕🏿.🌴 🌴🔊🎧⏯📼👇( ͡°Ĺ̯ ͡° )☀️📖🍹 🌴 🌴 🌴(つ ͡ꈍ ͜ʖ̫ ͡ꈍ )つ

(#114) maross

maross
(PH! kedvence)

nemreg vett lenovo 320-amat azota se tudom win10 alatt ugy beloni, hogy ne 30 masodperc alatt toltodjon be az elso weboldal chromeban. vegyétek, vigyétek :) (erot kell vennem magamon es egy win7-et felpattintani, hatha)

senki se mondta, hogy könnyű lesz!

(#115) BiP válasza Krugszvele (#111) üzenetére

BiP
(PH! nagyúr)

Ha azt nézem, hogy 1 éve Black Friday-ben 95-ért lehetett Telekomnál zsír új, független Samsung S7-et, most meg ugyanennyiért S8-ast venni, (nem 1perc alatt elkapkodott készletről beszélek)
egyből nem lenne szüksége évenkénti cserére, nem lassulna be egyhamar. Nem beszélve arról, hogy mennyivel használhatóbb, mint egy 60-70-ezres középkategóriás valami. (pedig nem vagyok Samsung mániás, de ennyiért tényleg jó vétel volt)
Persze, valakinek elég a középkat. is, de ha amiatt cserélgeti évente, mert lassú, akkor csak 1x kéne hosszútávban gondolkodni, máris spórolna.

(#116) Cifu : keszi?

(#117) Dilikutya: papíron Domino. Egyben kifizetve volt ennyi. Hivatalosan 100e volt, de volt 5ezres coop-os kuponom (amit 5perc alatt regisztráltam csak ezért, tök ingyen). De a kártyát egy percig nem használtam, akár el is adhattam volna, az is ért vagy 5ezret, mert ráadásul valami extra gigák jártak hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#116) Cifu válasza logitech1 (#113) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)

Ha mondjuk sűrűn utazol, akkor viszed magaddal a hotelbe/motelbe az asztali gépedet és monitorodat? :DDD

Különféle igények vannak, mindegyikre más megoldás a jó. Én is forgatom a szemeimet, amikor egy fiatal azzal indokolja a laptop szükségességét, hogy az ágyban akar játszani. De például volt vadászpilóta ismerősöm, aki a kesziből játszott laptoppal... :DDD

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#117) Dilikutya válasza BiP (#115) üzenetére

Dilikutya
(PH! félisten)

És ehhez milyen havidíjat is kellett vállalni? Kötve hiszem, hogy Dominohoz vagy alap 3000 Ft-os előfizetéshez adták ennyiért.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#118) Cifu válasza maross (#114) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)

Nem biztos, hogy jó ötlet, én például szívtam Wifi driverek terén hasonló kérésnél.
Aztán mondtam a gazdájának, hogy jó, akkor most vagy visszarakom a Win10-et, vagy rakok fel nekik Kubuntut, vagy oldja meg maga a problémáját...

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#119) Gave válasza maross (#114) üzenetére

Gave
(őstag)

Lubuntu-t próbáld ki, szerintem netezős gépre tökéletes. :K

Cifu: ninjad! :D

[ Szerkesztve ]

Weblap, webapp fejlesztés munkát keresek: https://bit.ly/2K9mYkc

(#120) ncc1701

ncc1701
(PH! addikt)

Új swift, de nem jó hasonlat az autós, mert egy "prémium" sz@rkupac használt németre az ember a gatyáját rá tudja költeni, míg egy pár éves üzleti notira nem. Notiból pedig inkább használt üzleti, nyilván.

(#121) cpt_sanya válasza Krugszvele (#111) üzenetére

cpt_sanya
(újonc)

Hát ha azt nézzük akkor 2017 ápr körül vettem a mostani telóm (P9 2017 Light) akkor 70 volt függetlenül. és drágább helyen (edigital). Azóta is tökéletesen működik , nem lassult be. Nekem megfelel szóval nem értem a 60-70 ks ársáv szidását. :(((

[ Szerkesztve ]

(#122) berenyi5 válasza Donki Hóte (#93) üzenetére

berenyi5
(újonc)

Nem ellentmondani akarok Donki Hóte-nak, inkább csak kiegészíteni.

Sokáig én is így gondolkodtam, hogy használt üzleti vagy hosszú garancia. Vagy ha lehet, mindkettő.
De mostanra azt kell látnom, hogy valami nem stimmel ezzel a modellel.
Sajnos már túl sok használt (főleg üzleti) gépet vettem, meg persze néha újat is. Akit érdekel, leírom:
- B590: újonnan vettem, nagyon szerettem, de garancia után fél évvel elpukkant valami az alaplapjában.
- G580: újonnan vettem (nem magamnak), zsanér miatt kétszer volt garanciális szervizen, mégsem lett használható. Zsanér szétfeszítette és eltörte a házat. Kuka.
- 4 db Thinkpad X220: mindegyik alaplaphibás lett. Egyik még működik, éppen, de ugyanazt az alaplaphibára utaló hibaüzenetet produkálja, mint a többi (most nem emlékszem pontosan, milyen üzenet). Mind kuka.
- 1 db Thinkpad X230: még működik
- 1 db Thinkpad T430: alaplapjával valami nem stimmel, de még használható
- 1 db Thinkpad T460: egy évesen vásárolt, már garanciálisan javíttatni kellett, és ami még nagyobb gáz, kitört a fedlapból egy körömnyi rész, ami a zsanért tartotta. Egy Thinkpad-től nem ezt vártam. Egy kalap hulladék az egész.
- 1 db Dell E6420: szeretem, masszív, szerelhető, de jó nehéz gép, ventillátora jó hajszárítónak is. Igaz, valóban elég gyors még a mai mezőnyben is (i7 4 magos)

És most milyet használok: egy kínai webáruházból 75 ezer forintért (!!!) vásárolt N3450-es szutykot. Csupa alumínium az egész, gyönyörű szép, jó kézbe fogni, 6 GB RAM, 128 GB SSD, 14-es IPS kijelző (az összes többi eddigi gépem nem IPS-es, kivéve az X230-at!), könnyű (csak 1,2 kg), és 6-8 órát kibír az akksija. És valóban nem túl erős, de a mindennapokra teljesen elegendő, és a World of Tanks is elfut úgy (!!!) rajta, mint az I5 6300U-s Lenovon. Ezen mondjuk én is nagyon meglepődtem. Lehet persze, hogy ha baja lesz, itt fogok sírni - de igazából jobban megbízom benne, mint a Lenovo-ban (az eddigi siralmas tapasztalatok után).

És hogy lassú lenne? Futtattam én is teljesítménymérést minden laptopon, ami a kezembe került...
Geekbench 3.0? 8%-kal alacsonyabb teljesítmény, mint egy i3-6100U...
Geekbench 4.3? 22%-kal alacsonyabb teljesítmény, mint az i3-6100U...
Cinebench R15? 35%-kal alacsonyabb teljesítmény...
Tehát valóban nem egy paripa, de nem is szemét. És nincs ventillátora!!! Amit nyilván nem mindenki tud értékelni, de az, akit amúgy halálra idegesít, ha vinnyog a gépe, az igen.

Hát igen, ez is kompromisszum. Szerintem vállalható.

(#123) SaNyEe

SaNyEe
(fanatikus tag)

Lehet kövezni ;]

Általában nagy örömömre szolgál bacsis írásokat olvasni, de ezmiez? Komolyan?! :DDD
Kaptál 2 alsópolcos "laptoppá" nőtt netbookot.
Lefutott rajt pár játékteszt (igazán releváns) és pár szintetikus teszt (méginkább releváns)

Visszalapozok úgy 8 évet az emlékeimben, vettem egy Acer valami netbookot, valami atom proci hajtotta.
Emlékszem egyetem utáni években egy másik, felsőfokú szakképzésen használtam az alábbi feladatokra:
- jegyzetek készítése
- beadandó feladatok elkészítésére (különböző programozási feladatok alapvetően)
- internetezés (jutúb, FB, iwiw!! :D sötöbö)

Ezeket a feladatokat tökéletesen ellátta, ja és az üzemideje akkoriban marhajó volt, könnyen lehetett cipelni ide-oda, a töltőt sose kellett magammal vinnem, pedig volt, hogy 8-18-ig voltunk a kampuszon.
Játszani is játoszttam rajta, igaz aktuális címeket meg se kíséreltem rátelepíteni, mert tudtam, hogy mire való alapvetően.

Lapozok előre pár évet, HP elitbúk .. volt szerencsém hozzá első munkahelyemen. Azt éreztem, hogy a kijelzőt nem kéne nagyon egy kézzel felnyitni, mert "némileg" hajlott (a korábbi dell téglánál ilyet sose tapasztaltam). A kamera helyére épített lámpát viszont imádtam. A HP elitebookra már egész nyugodtan rásütöttem a tejfölöskanna szitkot (a 10 colos netbook ezerszer jobban egyben volt .. lehet ezen érzésben kis képátló segített). Ennek fényében félve de meglesek egy mai laptoppá nőtt netbookot egy közeli elektronikai boltban, lehet átértékelem a tejfölösdobozt :DD

Szóval ... lehet venni minden félét is, akármilyen feladatra is, de ha valakinek arra kell csak, hogy böködje a böngészőt, megnézzen egy fhd filmet és egyébként is desktop replacementként veszi .. elfér az új alsópolcos is.
S amíg az értékesítési adatok azt támasztják alá, hogy van rá igény, lehet értetlenkedni, píísz :R

- - - End of transmission - - -

(#124) kenwood válasza BiP (#115) üzenetére

kenwood
(PH! addikt)

az en csomagommal ennyi lenne, huseggel egyutt az S8
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#125) Levelezo12

Levelezo12
(újonc)

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Más fórumot nem találtam, de nem kizárt az alaplap hiba.

Előljáróban írom: nagyon régi gép régi alaplap, de akkor is szeretném tudni, hogy ez mi.
Hátha találkozott már valaki ilyen problémával.

Mezei felhasználók vagyok, ezért a kevésbé szakmai megfogalmazást megköszönöm!

alaplap: ASRock M3A785GMH/128M
Op.rendszer: Windows 7 32 bit Ultimate Service Pack 1
4 GB memória

két hibajelenséggel találkozom már néhány napja:

1/ az egér és a billentyű (USB) egyik pillanatról a másikra, lemerevedik. Se előre, se hátra.
Ki kell kapcsolnom a gépet, hogy újra működjön egy ideig.

2/ nem tudom, hogy mi alapján szelektál és főleg mi okozza:
minden kiválasztott fájl kiterjesztése mellé beilleszt egy .locked kiterjesztést is.
Mindegy neki, hogy .jpg vagy .txt, vagy .pdf, vagy .mp4 fájl, ott van mellette a locked kiterjesztés is.
Ezek fájlok használhatatlanok, hacsak nincs megoldás unlock-ra.

Valahogy így néz ki
pl.: kerekpar.jpg.locked
pl.: kerekpar.txt.locked

Amit én ügyködtem:
winchy teszt 100/100
víruskeresés (többféle víruskeresővel)
malware kereső (többfélével)

winchy mély leradírozása, újratelepítés
gyártó oldaláról driverek telepítése....

A hiba ugyanúgy megvan, ugyanúgy leblokkol az egér és billentyűzet, ugyanúgy pakolja a fájlok mögé a .locked kiterjesztést, ezért gondolom, hogy hardweres hiba okozhatja.

Bedugtam az egyik USB-be egy pendriveot, azon is voltak fájlok és az idő alatt a rajta lévő fájlok is dupla kiterjesztést kaptak

El nem tudom képzelni, hogy mi okozhatja?
Milyen irányba induljak el?
Valakinek valami hasznos ötlete?
Erre a .locked problémára csak mindenhol vírusírtást javasolnak....

(#126) Cucuska2

Cucuska2
(őstag)

A laptopok súlyát (tömegét), akkumulátorát (esetleg új akkumulátor árát, ami két órán át életben tudja tartani a 45W-os procit) nem akartuk vizsgálni? Vagy a turbó órajeleket, hogy pillanatnyi terhelésnél mennyire érződik a kevesebb lóerő? Esetleg, hogy YT videóknál hogyan áll a cpu terhelés, mennyire lehet mellettte böngészni/a gépet nyüstölni?
Én a mostani, használt üzleti T410-emen, i5-2320M-en YT mellett nem tudok böngészni, egy újabb U-s i5-ön pedig sokkal gördülékenyebb a használat.
Esetleg az utasításkészletek hogyan viszonyulnak egymásnak? Nem fog velem üvölteni a célszoftver, hogy "EHHEZ AVX KELL B*AZMEG*?

Elmondtam az ötforintomat, lehet utálni.

(#127) bacsis válasza Silenzio (#81) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

Ezt úgy lett volna igazságos, ha mindegyik gép akkuja új... Mert míg a teljesítmény használtan sem változik, sajna ez az akkura nem igaz :)

(#128) Viszlát

Viszlát
(PH! addikt)

Egy hasonló összehasonlítást nem akarsz készíteni 250-300ezres kategóriában? Új középmezőny vs pár éves csúcsmodellek, sztem ott is lenne keresnivaló. :)

I'm hard to remember but impossible to forget.

(#129) Plazmacucci

Plazmacucci
(PH! nagyúr)

Évek óta ugatom az Ideapad topikban, hogy low budget AMD-t ne, de szarnak rá. Hát igyák a levét :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#130) BiP válasza kenwood (#124) üzenetére

BiP
(PH! nagyúr)

Azért ez black friday volt, az meg egyedi. Ill. most visszanéztem, az S8 az emagon volt ennyi. [link](Az S7 volt csak telekomos, én is így vettem: [link]). De aki sűrűn cserél, de nincs rá pénze, az figyeljen a jó akciókra :)

A lényeg ugye az, hogy akinek kevés pénze van, az figyeljen jól, hogy hogyan költi el. Ezért jó alternatíva a használt üzleti, mert bár régebbi, többnyire masszívabb és tartósabb.

[ Szerkesztve ]

(#131) Baltazár123 válasza BiP (#109) üzenetére

Baltazár123
(tag)

BIP: értem, tehát azt mondod, ha van 100e forintja valakinek gépvásárlásra, akkor költse el a 100e forintot és hozza ki belőle a maximum teljesítményt, amit lehet. Ez nyilván egy használt gépet kell jelentsen.
Ebben is van sok logika egyébként. Annyit azért érdemes megnézni, hogy kell-e ténylegesen az a teljesítmény, mert ha egy fölöslegesen erős gépet veszel netezni, akkor tulajdonképpen elégetted a pénzed (egy részét).
Az új gép esetében a teljesítmény helyett kapod a feelinget, hogy új gép szaga van egy darabig, garancia van rá egy darabig meg esetleg kamatmentes kölcsönre megkapod, tehát nem kell egy összegben kiperkálnod és hát ennyi. Ja meg kapsz egy új akksit, a maximális üzemidővel, ami azért számíthat, hiszen laptop és a hordozhatóság szempont lehet.
A teszt sem érintette a kérdést, pedig laptop esetében szerintem a legfontosabb szempontok között kell legyen a súly, az akku üzemidő és hogy mennyire hangos a hűtés.
A régi üzleti gépek eléggé súlyos cuccok viszont a hűtésük csendes. Az akksi viszont lehet, hogy ramaty állapotban van. Új gép meg általában könnyű, jó üzemidő, de az ilyen belépő gépek hűtése hangos szokott lenni. Lehet súlyozni, hogy kinek mi a fontosabb, a teljesítmény vagy a hordozhatóságot befolyásoló paraméterek.
Használt gép esetében én mondjuk levonnék valamennyit, mondjuk 20-30%-t és a meghibásodásokra félre tenném és úgy nézném meg, hogy mit kapok a pénzemért. Például ha hordozni szeretném, de az akksija már a halálán van, akkor azt bele kell számolni.

#116 cifu: én amikor egyedül utaztam, akkor vittem telefont meg a raspberryt egy bluetooth egérrel meg kis kompakt BT billentyűzettel. A tablet otthon maradhatott így. A hdmi kábelt itthon felejtettem, pedig van egy utazós verzióm, vettem kint egyet, aztán azt meg a szállodában hagytam :) Szerintem sokan nem is tudják, hogy mennyire korrekt kis gép a raspberry. Egy belépő szintű asztali gépet vagy olyan laptopot, amit nagyon ritkán hordoznak szerintem simán helyettesíteni tud. Egyedül a játék felejtős rajta, már ha van olyan, aki belépő szintű gépen kínozza magát. Igaz, a retro gaming meg elég erős a raspberryn, ha valaki nem bírja ki játék nélkül. Haverokkal a mai napig toljuk spectrumon a chaos: battle of wizardot. Igaz mondjuk, hogy ennek már van böngészős változata is, nem kell az emulátor sem.

(#132) bacsis válasza SaNyEe (#123) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

Részemről nem jár kövezés ;) de neked is csak azt tudom mondani! Ok csak arra kell a gép hogy fusson egy winamp meg egy office2007... Ok erre jó a 100k-s de még a 70k-s gép is... De minek adjak ki 70et ha a használt üzleti ugyanezt tudja 40ért is ;) szóval még így sem jobb alternatíva az új, mert majd 2x drágábban tudja "ugyanazt" ;)

(#133) FoxiestFox

FoxiestFox
(PH! félisten)

A környezeti terhelés kimaradt, 150k alatt gyakorlatilag ipari hulladék kapható újonnan, aminek a legyártását nem is szabadna engedni (ahogy sok más haszontalan szarét sem, de ez most irreleváns).
Míg használhatsz egy Thinkpadet 5-10 évig, ezek a kacatok pár év alatt széthullanak, ha mozgatod őket.

Mindig mókás, mikor jön valaki azzal, hogy deháta 10 éves low-end Acere "még megy".. jap, többnyire akkor, ha lecsukva bevágtad az asztal alá, és rádugtál billt-egeret-monitort, és véletlen sem emelgetted a szélénél, vagy hordoztad napi szinten, vagy rúgtad le az ágyról, stb hogy a szerkezeti merevség hiánya szétkapja az alaplapot ;]
Illetve azon is illene túllátni, hogy "még megy". Mert hát ezen kívül vannak más szempontok is.
Az még 100 rugóért is édeskevés, hogy pár év múlva "még megy".
Szolgáltatások, ergonómia, hűtés, (hogy hatékonyan tudd használni akár munkára is, ahol nincs idő egy szar billel, vagy egy throttlingoló kókánnyal szórakozni (háj mekbúk)), bővíthetőség, szerelhetőség (anélkül, hogy fél tucat műanyag repedjen már csak szétszedésnél), támogatottság, alaktrészellátottság, stb

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/sansphoto/ - https://www.instagram.com/alxreedxx/

(#134) bacsis válasza Cucuska2 (#126) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

Körvonalazódil bennem a cikk folytatása, amiben a maradék olvasót is meg fogom győzni, miért nem szabad megvenni a low end újat :)

(#135) domos válasza Cucuska2 (#126) üzenetére

domos
(senior tag)

Újabb U-s i5 nem lesz az "új olcsó" laptopban.

Tikakukac: Nem biztos hogy baj van a géppel, a régi intel GPU-k szinte semmit nem tudnak gyorsítani pl. a weben.

[ Szerkesztve ]

Akinek nincs rendes asztala, az használjon laptopot.

(#136) Tikakukac válasza Cucuska2 (#126) üzenetére

Tikakukac
(Jómunkásember)

Ha egy 2320M mellett nem tudsz böngészni, akkor nagyon tempósan keresd meg a hibát a rendszerben, mert az lesz, nem kicsi :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#137) SaNyEe válasza bacsis (#132) üzenetére

SaNyEe
(fanatikus tag)

Próbálok más szempontokat is megvilágítani:
- X év garancia
- hibátlan akku, s az őszintét megvallva a husisabb procival szerelt üzleti laposok közül csak a "dupla" cellásak bírtak nálam elfogadható üzemidőt produkálni új korukban is. Képzelem milyen lehet az üzemidő 6-8 év után
- biztos nem csendes annyira, mint akármelyik venti nélküli alsó polcos :)
- kamatmentes hitellel elhozható (sokaknál szempont, mégha ilyen olcsó eszközökről is van szó)
- garancia lejárta után is lesz még jó ideig alkatrész ellátottság, nem horror áron
- szoftveres támogatottság esetleg érdekes lehet. Jó mondjuk Te rá tudsz erőltetni egy 486-ra is egy win10-et akár :DD de egy mezei júzer nem biztos, hogy egy ma 6 - 8 éves laptoppal akarna elkezdeni olyan karikákba belefutni, hogy miért nem működik egy-két, tíz feature az aktuális win release-n, ha egyáltalán felmegy a gépre.

Breakkking news: Kolléga kinyitotta a Dell latitude-t kijelző saroknál hüvelykujjal, a kávát érintve. Kijelző kuka :DD

ui.: ... mondjuk 70-ért nem vásárolnék ma "laptopot", az hótbiztos, ahogy végigfutottam a kínálatot a cikked olvasása után :DDD Annyira sűrűn követik 70-től fogva a "minőségi" ugrások egymást 100-ig, hogy a 0 beülős kamatmentes hitellel akárki inkább nézzen valami i3-as belépőt, de ez az én egyéni véleményem csupán :)

[ Szerkesztve ]

(#138) Baltazár123 válasza FoxiestFox (#133) üzenetére

Baltazár123
(tag)

Szerintem te átestél a ló túloldalára. Belépő szintű laptoptól mióta elvárás, hogy munkára vagy "komoly" feladatra használd? Ne vicceljünk már.
Amit ki kell hangsúlyozni, hogy minden gépbe SSD, de az ilyen lassabb gépekben meg kötelezően SSD-t kell belerakni és lehetőség szerint memóriát bővíteni és kész. Alap feladatokat ellát, ami sok embernek elég. Ettől ők nem lesznek se buták se igénytelenek. Éppen úgy, ahogy nem lesz okosabb ember az sem, pusztán attól, hogy a legújabb telefonja vagy laptopja van.
Kíváncsi voltam, megnéztem a pontos specet, egy T3500 dübörög ebben a gépben/ Lenovo G550 :), és a windows7 teljesítmény értékei SSD + 4gb ram bővítés mellett:
proci - 5,4 memória 5,4 windows aero - 3,6 3d - 3,3 merevlemez - 5,9
Ez a gép teljesen tökéletes a nejemnek, az égvilágon soha semmilyen teljesítmény szűk keresztmetszet nem volt vele. Nyilván soha nem játszott rajta vagy nem ray tracelt de szoftver fejlesztésre sem használta, csak a szokásos egyszerű dolgokra, amik neki kellenek.
Két gond van vele, az akku idő mostanra 1 órára csökkent (9 éves a gép) és a hűtése nagyon hangos. Más semmi.
Miért ne lehetne még sokáig használni ezt?
Egész élete során egy komolyabb gond volt vele, a táp megadta magát és nem gyári, hanem egy utángyártott táp teszi a dolgát most már 5 éve.

(#139) FoxiestFox válasza Baltazár123 (#138) üzenetére

FoxiestFox
(PH! félisten)

A cikk (az én értelemezésem szerint) arról szólt, hogy miért NE vegyél új, belépőszintű notit.
Hát ezért.

(#140) Tikakukac válasza SaNyEe (#137) üzenetére

Tikakukac
(Jómunkásember)

30k-ért vettem magyar villbilles, i5 3230M-es, 8 giga RAM-os, 900p-s paneles, 9 cellás, 97%-os akkus T430-at. HDD-t ledobtam 10k-ért 256-os SSD-re, 40 ropi lett végösszeg. 6 óra felett megy akkuról, turbo oFF-ba rakva a hangját meg sem hallod, mert max 1-es fokozatban megy a venti vagy passzív, win10 out of the box, alkatrészből annyi van hozzá és olyan support, hogy álmodni nem fog ilyenről soha egyetlen konzumer, főleg alsópolcos izé.

Szerintem sok vita nincs :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#141) FoxiestFox válasza Tikakukac (#140) üzenetére

FoxiestFox
(PH! félisten)

Csajomnak is T430 van az én javaslatomra. Ő is egy ~8 éves Asust váltott rá, nem sokkal, miután pár mondatban vázoltam neki, miért éri meg a használt bc.
A kijelző mondjuk vérhányás, főleg, mikor a W520-ról nézek át oda, de irodai munkára (sokat kutakodik neten, és gépel) elfogadható az a 900p-s panel. IPS modon gondolkodom neki, illetve a klasszik bill beépítésén.

(#142) SaNyEe válasza Tikakukac (#140) üzenetére

SaNyEe
(fanatikus tag)

Nézd, ide le lehet írni akármit is :)

Tudod mit, elhiszem, hogy ezt megvetted 30-ért, habár a piaci átlagára nem ennyi, s gondolom a nagyátlag nem pont 97%-os akkuval fog büszkélkedni, pláne nem a nagyobb, 9 cellás akkuval.. 30-ért
Annyiért egy jó vétel persze.

Persze ettől még gari nincs, s egyben ki kellett adnod rá a susut ami mondjuk árérzékeny embereknél szempont.

Átlagos János nem fog bajlódni egy 7 - 8 éves, 0 garanciás laptoppal, ami out of the box igen nehezen lett volna win10-el szerelve (2015 release date), de ezen az apróságon most átlendülök.

Nyilván mindenki magának mérlegeli (vagy nem), hogy mit vásárol meg, a piaci értékesítések azt mutatják, hogy van rájuk igény, mint ahogy ezekre az ódon elitebookokra is. Árban persze lehetnek hasonlók, de képességeik miatt teljesen más célközönséget céloznak meg.

Ettől sem egyik, sem másik tábor nem lett hüjje, egyszerűen mások a szempontok.

[ Szerkesztve ]

(#143) BiP válasza Baltazár123 (#131) üzenetére

BiP
(PH! nagyúr)

Nem azt mondom, hogy mindenképp költse el. Azt mondom, hogy ez is egy opció. Főleg ha felrójuk az 50ezres laptopnak a hiányosságait, akkor egyszerűen vizsgáljuk meg azonos feltételekkel, azonos összegből mit lehet kihozni, máris eltűnnek ezek a hátrányok.
Persze akinek nem kell az extra teljesítmény, az ne költse el ( bár hosszútávon előny lenne), de akkor ne legyen hátrány a súly, az akku, stb. Hiszen ezeket ugyanúgy orvosolhatná egy frissebb üzleti.

(#144) Tikakukac válasza SaNyEe (#142) üzenetére

Tikakukac
(Jómunkásember)

Sőt, nem csak leírni tudom, hanem megmutatni az eladót, sőt a gépet is :B

Szerintem mindenki előtt ott a net és a kereső, nem tart annyira sokáig beírni mit keresel és amikor szabad vagy nyomkodni. Ne adjon Isten, automatizálni.

Persze ettől még gari nincs, s egyben ki kellett adnod rá a susut ami mondjuk árérzékeny embereknél szempont.

Ha nincs egyben 30k-d laptopra, akkor hitelt se vegyél fel négyszer ennyire. Egyszerű a matek: éhen fogsz dögleni egyetlen váratlan esemény miatt is. Ilyenkor nem laptop kell, hanem szakember aki helyredobja az életedet.

Jah, hogy előre telepítve kell lennie. Ezt a legtöbb helyen megkapod, ha pedig nem, lesz ember 10m-es környezetében aki megoldja 10 perc alatt. Ebben biztos vagyok :K

Látom napról napra milyen sorsa van a budget alsó kategóriának. Anyémáknál ilyet vett az állambácsi, mert csak. A dolog úgy néz ki, hogy T60, 8440P, T500 és W500 van bent, a csoda 130k-ért vett, valójában 80k-s Acerek pedig pihennek az asztalon. Mert használhatatlanul sz@rok. Van akinek az a szempontja, hogy sz0passa magát, ez is egy fétis, tegye, de nem ez a normális :K

(#145) Papooo válasza berenyi5 (#122) üzenetére

Papooo
(senior tag)

N3540 és a WoT? :C
Mi van abban a laposban gtx1070? :Y
Próbáltam én is WoT-ot futtatni, de ahoz hogy ne minimum grafikás diavetítés legyen, N4200 és egy 920-as gpu kell, vagy csak egy 3. Gen i3 intel igp-vel.

[ Szerkesztve ]

(#146) domos válasza Papooo (#145) üzenetére

domos
(senior tag)

Szerinte a Celeron N3450 és az i3-6100U között 35% teljesítménykülönbség van.. az egyik átnevezett Atom, a másik meg rendes Core architektúra. Nem igazán tudom komolyan venni amit állít. De várjuk a videót természetesen. :))

Akinek nincs rendes asztala, az használjon laptopot.

(#147) SaNyEe válasza Tikakukac (#144) üzenetére

SaNyEe
(fanatikus tag)

Te tényleg tátott szájjal futsz valamerre :DDD

A full nullás hitel annyit tesz, hogy a (legyen legócsóbb) 70.000-es gépet, mondjuk 12 egyenlő részletben fogod kiegyenlíteni üszkve 5900ft áron. Sajnos van a tágabb értelemben vett családban is ilyen ember, aki így vásárol tartós fogyasztási cikkeket, sőt .. minden cumót, ha teheti, mert nem terheli meg a pénztárcáját az adott hónapban. S nem azért van ilyen anyagi helyzetben, mert ostoba marha, hanem mert ... áh messzire vezet.

Ha nem jött volna teljesen át a mondandóm a korábbi hozzászólásomból, a hozzászólásodban levő (folyamatos) csúsztatásokkal van a problémám. Így már érted?
T430 30ezres átlagáron? 97%-os 9 cellás akkuval, 8GB rammal és i5-el? Elhiszem, hogy kaptál egy ilyet polcról, amit kb akkor kapcsoltak be ötödjére mikor neked eladták, de nagy átlagban ez a kijelentés nem állja meg a helyét, messze nem, és akkor finom voltam.

Amíg arra használod akár az alsópolcost is, amire való kb (ha például focizni akarsz vele, akkor arra), addig nem kell önoralizálásba fordulni, píísz :DDD

(#148) berenyi5 válasza Papooo (#145) üzenetére

berenyi5
(újonc)

Szia,
csak az, amit írtam... nincsen dedikált videokártya.
Én sem hittem el, csak kíváncsiságból próbáltam ki (a fiam nagyon szereti), de 30-50 fps között produkált, ahogy emlékszem (SD kliens). Mondjuk érezhetően melegedett is az alja.
Egyébként YT-os teszteket nézegettem vásárlás előtt, és ott is hasonlókat mondtak (főleg ha ki van kapcsolva a teljesítménymaximum).

(#149) sunavlys válasza zizidor (#1) üzenetére

sunavlys
(fanatikus tag)

Én is tettem a régi gépembe Windows XP-re SSD-t. Megtáltosodott.

Viszont, hogyan tudnék a bátyám win8-as és azöcsém win10-es gépébe SSD-t tenni, anélkül, hogy elveszteném az oprendszereket?

Ugye, mindkettőjüknél a wincsi valamely részén van a "telepítő lemez" és azt nem volna jó elveszteni. A sorozatszámok elvileg megvannak valahol.

ZTE v967s, XIAOMI Redmi 4A (huawei_p9_lite_2017)

(#150) Tikakukac válasza SaNyEe (#147) üzenetére

Tikakukac
(Jómunkásember)

Az lehet, világosíts fel.

Nem tudom melyik iparágban dolgozol. Ha csúsztatunk, akkor sajnos ketten tesszük: a nullás hiteles ilyen vackokat sajnos azok viszik, akiknek azért kell így venni, mert fér ki 30 rugó. Plusz van a fillérverő kategória is, ilyenből is sok van, na őket mondjuk nem sajnálom, nyugodtan szívjanak csak a homokórával-körrel :P

Értem. Legyen akkor 50k. Az már azért kényelmes. Sok-kevés? Így már megállja a helyét? Vagy mennyi legyen az amikor rábólinthatunk?

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.