Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Chaser válasza domos (#600) üzenetére


Chaser
titán

Csokkentett orajelu es feszultsegu cpu-k, csak nagy talalmanynak allitjak be, pedig nem az az:) a "nagyokbol" us lehet ee verziot gyartani, max notebookban nehezebb, nekem c2d-s volt notebookban, hat nem szarnyalt h finom legyek ( : l2 cache az volt benne boven, azoknal meg sokat szamitott alacsony orajelnel
Ha fogom a mostani 3. gen i5-omet, es azt mondom neki max cpu ero 30%, akkor az sem eszik tobbet mint egy ilyan aminek a max orajele beka popoja alatt van, de legalabb ezt is jol el tudtak adni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#602) domos válasza Chaser (#601) üzenetére


domos
senior tag

Nem teljesen értem hogy ezt miért írtad le nekem, én tudom mitől U-s egy proci.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#603) dingdongkng válasza Chaser (#601) üzenetére


dingdongkng
tag

Ha fogom a mostani 3. gen i5-omet, es azt mondom neki max cpu ero 30%, akkor az sem eszik tobbet mint egy ilyan aminek a max orajele beka popoja alatt van, de legalabb ezt is jol el tudtak adni

A max órajele a béka segge alatt? A 6300u-nak 2.40 GHz az alapórajele. 3000-ig tudja emelni. A 3317u 2.7 Ghz-ig, a 4200u 2.4 Ghz-ig. Nem igazán értem a problémát, ezek nem alacsony órajelek...

Ezt a max cpu erő dolgot nem is értem. Persze underclockolhatod az i5-det 900mhz-re csak eléggé lassú lesz. :D :D

Ugye egy adott cpu M és ULV CPU között tapsos ha van 20-25% teljesítménybeli differencia (ugye a 4200m vs 4200u így alakul valahogy). Azonban a fogyasztásbeli különbözet nagyobb...

Az ilyen IT-s fórumokon mindenki gyűlöli ezeket az ULV-s CPU-kat de nekem kifejezetten jó vele a tapasztalatom, sőt ajánlani is szoktam őket. Jóval felülmúlja a minimális teljesítménybeli különbözetet a halk és hideg működése.

Pl. a t440-hez volt 4200u 4200m és 4300u cpu-k is. És nem fér a fejembe, hogy ki az az állat aki 4200m-el kérte ezt a gépet.

domos: Ez nem kizárt, ugye nekem a 3317u még elég jó volt, de az 1. és 2. genről nem tudok nyilatkozni. Azok simán lehet hogy szarok. Ekkor még nekem egy Northwood magos P4-em volt :D :D

[ Szerkesztve ]

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#604) Bogyó bá' válasza dingdongkng (#603) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem a laposban lévő i5 6300U alig tűnik gyengébbnek, mint a tartalék asztali gépem i5 2500-asa. Az IGP-je meg fényévekkel gyorsabb annál.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#605) Chaser válasza domos (#602) üzenetére


Chaser
titán

Azt en se, de leirtam ( :

Szerk:
dingdongkng
Ha szted a 3. gen egyenlo a 6xxx szeriaval en kerek elnezest:)
Ertelemszeruen genen belul, ha adott egy ulv/ee, egyeb pH@rasztvakitos elnevezessel ellatott pl 1,6ghz ivy cpu, az enyem is ott lesz ha beszabalyzom amax orajelet 1,6-ra, ez nem.muveszet, akkor lenbe muveszet ha adott ftekin tudna joval alacsonyabb feszen, pl a mostani 2,5ghz-esembol lenne olyan, ami tud 2,5ghz-et, csak enyemnel 40%-kalmkisebb feszen, na ilyen nincs
Minden gennel kicsit javult a fogyasztas es az ipc is nott, igy nem egy hatalmas extra 6xxx inteltop 2,4ghz alacsony feszultsegen, az lenne a csoda ha annyi nem menne neki

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#606) dingdongkng válasza Chaser (#605) üzenetére


dingdongkng
tag

Hát megpróbáltam értelmezni ezt a hozzászólást...

Azt a 6xxx 3xxx dolgot nem értem. Én a példámban következetesen a 4xxx generáció verzióit hasonlítottam össze. Egyéb CPU-k az alacsony órajel kapcsán lettek emlegetve...

Ezt a visszaszabalyozos dolgot sem értem. Ha ez igaz lenne hogy egy 4200m 1.6-on ugyanannyit fogyasztana mint egy 4200u, akkor alacsony kihasználtságú workloadokban ugyanannyit fogyasztana gyári allapotban is, hiszen a speedstep áthidalná ezt a kérdést. (visszaszabályozná mindkettőt 1.2 ghzre Pl.)

De nem ez történik. Sőt. Nekem az a tapasztalatom hogy ezen CPU-k fogyasztása kis terhelésnél arányaiban kisebb mint nagyobb terhelésen. (Lsd. Teljes terhelésen a legkisebb a különbség egy ulv és egy m között).

Aztán lehet hogy teljesen vakon vagyok, és valaki kijavít, de nekem határozottan ez a tapasztalatom.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#607) mickemoto


mickemoto
őstag

Én használt üzletit használok, ennek a nagy súly és a gyengébb aksi a hátránya. Ismerősnek nemrég telepítettem 60-70 ezres olcsó új laptopot, rémes billentyűzet és tapipad, gyenge hardver, viszont könnyű és az akksi sokat bír. Kompromisszumot így is úgy is kötni kell.Kinek mi az előbbrevaló.

(#608) Narxis válasza mickemoto (#607) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ennek a PH-n már hagyománya van, használt üzletisek VS. új, konzumer notisok. Ennek a harcnak sose lesz vége. :D

Thanos was right.

(#609) Tikakukac válasza Narxis (#608) üzenetére


Tikakukac
titán

De, vége lesz. Pár év, korba kerülnek a még használható business class gépek és onnantól mindegy mit veszel. Max alkatrészben lesz jobb, mert a céges gépeket gyorsan leírják nagyobb mennyiségben. De ennyi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#610) Chaser válasza dingdongkng (#606) üzenetére


Chaser
titán

Szo volt rola, h kb haswelltol van ertelmes orajel ulv cpu-nal, errenjottel par peldaval, de, azoknak a geneknek alaporajele is magasabb mint a regieknek, megint nem nagy muveszet, de azok mar hasznalhatok az teny
Eleg sok cpu-t mertem regen, asztalibannha alulfeszeltem "ee" szintre valamit, azonos orajelen semmivel nem evett tobbet, sot, volt h a standard sokkalnjobban alulfeszelheto volt, mint az "ee", es igy kevesebbet is evett
Hiaba veszi le a win 1,6-ra atmenetileg pl az enyemet, ha kell a kraft egybol emel, ezt csak manualisan lehet megoldani ha.ki akarom hasznalni a teljes orajelet is, viszont uresben semmivel nem rosszabb egy "ee" cpu-nal, es ha fixalom az orajelet adott cpu melle, akkor terhelve sem
Ha turbot kilovom, mar jelentos fesz. csokkenes es hotermepes van, most is ugy hasznalom a gepet, alaporajele sem kicsi, boven jo ugy, minthogy atmenetileg gyorsitson, aztan akar alaporajel ala menjen
En meg ezt tapasztaltam

Szerk:
mickemoto
Ha ujabbat veszel mar az sem hatrany, csak azok dragabbak, meg nem is olyan strapak mint a regiek, eljen az ultra orulet

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#611) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Nem olvastam vegig a hsz-eket, de nyilvan az uzleti itt az ajanlott.
En lassan 10. Eve lesz h PC-t elhagytam es notira valtottam.

Csak konzumer notikat vettem.
Most a 3. Hp Pavilionomat de sose bantam meg.
Az elso egy dv6-6b06eg i5-2520m-el hd6770m-el. Nemetben vettem, nemet lokalizacioval.
Ketszer jart szervizben ha jol emlekszem, elso honapokba rovidre zartam az sd kartya portot igy nem olvasott semmit aztan
2. csikozodott a kepernyo (vga baj) 1 ev 10 honaposan
Alaplapcsere es teljes kijelzot csereltek, illetve mondtam a telefon supporton, hogy az akkum se olyan mint reg arra is ranezhetnenek. Kaptem egy uj zacsis akkut is.
Mindezt ugy, hogy kedd delutan elvittek, csutortok reggel hozta a futar.

Kis kitero ph!-s ajanlasra Lenovo Z510 - 2x szerviz 1-1 honapig es semmit nem tudtam rola mikor kapom vissza, kinel informalodhatok, csak a robot a telefonvonal vegen. Soha tobbe Lenovo.

Pavilion 15 ab002nh FHD matt kapott egy ssd-t dvd helyre amit meg a Z510-be vettem
Semmi baj nem volt. Azota is szolgal a vevonel.

Most pedig egy Pavilion 15-cc516nh, ugyereztem ma mar eleg nekem az IGP is, csak az elbaszott bullentyuzetkiosztasa ne lenne, de sokat nem gepelek.
Bo egy eve van nalam meg van 2 ev gari, es van egy szep, legies, csendes gepem.

Amiert leirtam ezt, a HP a gariugyintezessel megvett kilora, uzleti notiban nem is gondolkozok.
Szerencsemre mindhez nagyon jo aron jutottam, sot egyre olcsobban, a dv6 volt 550€ (akkor meg 260 volt 1 euro) ~142k
Majdnem 2 evesen eladtam 105! Ezerert!
Z510: 129900 notebook.hu -> 78k masfel evesen
Pav 15 ab002 masfel ev - 125k -> 90k ssd-vel

Ha vigyazol a gepre konzumer vonalon se lesz nagy rafizetes.
A dell hasonlo kategoriajat tudnam elkepzelni, de eleg bazarian neznek ki ma mar sajnos. 5537 ota elengedtem oket.

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#612) Tikakukac válasza LurkerSheik (#611) üzenetére


Tikakukac
titán

Na ez a legveszélyesebb. Egy nagyon szerencsés nagyon egyedi körülmények között létrejött sorozatból általánosítani. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#613) LurkerSheik válasza Tikakukac (#612) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Veszelyesen elunk :B

Az olcso 100k alatti gepeket N es procival persze en is kerulom,
BF-n is szortak ki par tizezresert a hulladekokat, amiken meg az Office is nyogvenyelos.
En se szivesen ajanlanam.
Ahogy mondani szoktak: nem vagyok eleg gazdag, hogy szart vegyek. :DDD

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#614) Tikakukac válasza LurkerSheik (#613) üzenetére


Tikakukac
titán

Már a Pavilionnál is bitang mákod volt. Az akkori szériák ha nem szériahibás GPU-val jöttek, akkor törtek, ha nem törtek akkor pedig nonstop lefőttek és alaplaphaláloztak el. Plusz a gari, nos, németben vagy osztrákoknál lehet így megy, itthon nem :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#615) LurkerSheik válasza Tikakukac (#614) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Itthon gariztattam a nemet gepet.
Valszeg akkor a dv6-nal is azert volt alaplap csere.
A magyar szerviz vitte-hozta, ahogy szokas (volt), telefonon elsirtam a banatom es jottek.
Lehet azota mar maskepp mukodik, nem erdekel. Akkor mukodjon, mikor szukseg van ra (mindig, barmikor).
Mikor kellett, a Lenovo leszerepelt.
Nem vagyok markafan, se markahu, de megis kialakult, hogy cserenel elsokent HP oldalon nezek szet.
Ahogy iPhone-t hasznalok, de a fuggetlen telefonok javitasi ideje vicc kategoria, ahogy tapasztaltam. (Csere telefon Magyarorszagon nincs ugye)

Ha mas ajanl jobb ‘csomagot’ akkor, mast valasztok.

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#616) Tikakukac válasza LurkerSheik (#615) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem is voltak 24 órás garis cseréim konzumer szinten. Nem ez az általános hanem 2-3-4-5 hét :B Neked is csak mákod volt. Ezt az időt NBD garival tudják az üzletik, max :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#617) dingdongkng válasza Tikakukac (#614) üzenetére


dingdongkng
tag

Azért a kritikán aluli alaplap design az összes HP gép sajátja. Ez alól az elitebookok sem vonják ki magukat. Amúgy ez az üzleti gépek elleni érvelés egy másik alappillérje. A business gépek nagyon nagy része HP, és azok elkerunedők.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#618) Chaser válasza dingdongkng (#617) üzenetére


Chaser
titán

Az ujabbakra mar en is ezt mondom, g szeriast mar nem vennek csak csillio garral meg olcson, mondjuk tobbi gyartotol is csak igy ( : arak megvannak, minoseg az sehol

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#619) dingdongkng válasza Chaser (#618) üzenetére


dingdongkng
tag

Ez már a t7100 korszakban is jelen volt. Szerintem a HP az egyik leggyengébb minőségű számítógépeket gyártja.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#620) xcsabo válasza dingdongkng (#617) üzenetére


xcsabo
senior tag

Nem tudom, de szerintem azért egy elitebook, vagy thinkpad esetleg egy latitude nem lehet olyan rossz.
Leginkább, hogy a főbb alkatrészeket egy mozdulattal cserélni lehet. Nem kell az egész gépet bontani. A consumer gépekben régebben horror volt bármit is cserélni. Nem tudom a maiakkal hogy van.

[ Szerkesztve ]

(#621) xcsabo válasza dingdongkng (#619) üzenetére


xcsabo
senior tag

Én sem vagyok nagy HP rajongó, de talán mióta nem HP-Compaq javult a design és a minőség is.

(#622) dingdongkng válasza xcsabo (#620) üzenetére


dingdongkng
tag

Nem azt mondtam hogy ne vegyél üzleti gépet. Nekem is pro grade gépem vannak, nagyrészt azt is szoktam ajánlani. De igenis vannak árnyoldalai. Ez az egyik.

A Latitudeokat és a Thinkpadeket pedig szorosan kéretik elválasztani az Elitebooktol.

Szerintem amúgy a mai HP gépek sem feltűnően jobbak mint a régebbiek. (840 g1 asszem a legfrisebb tapasztalat.) Nyilván vannak jól sikerült szériák, de én kerülök mindent emblémával.

[ Szerkesztve ]

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#623) Tikakukac válasza dingdongkng (#617) üzenetére


Tikakukac
titán

A nagyon nagy részük Dell és elvonó Lenovo. Sokkal kevesebb a HP. Tudom, mert mikor a HP-mat kajtattam vért izzadtam. Holott azonos időszakból Thinkpad és Latitude hegyek omladoztak az aprón :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#624) xcsabo válasza Tikakukac (#623) üzenetére


xcsabo
senior tag

Mikor melyik nagy multinál cserélnek éppen gépparkot. Tavaly ilyenkor vetem egy foliot, akkor szinte csak elitebookokat lehetett kapni, aztán jól eltűntek. A boltos ahol vettem mondta, hogy az egyik használt (ilyen is van) nagykerre rászabadult pár100 darab. Oszt ebből szemezgettek a kisebb boltok. Miután kifogyott a készlet azok keringtek a neten csak már kevésbé egy kupacban. Most meg thinkpadek vannak dögivel (t440, t450).

[ Szerkesztve ]

(#625) Chaser válasza dingdongkng (#619) üzenetére


Chaser
titán

8540p-ben a vga volt hajlamos megadni magat, azaz.nv sara, hutes jo volt, egyebkent agyonutni se lehetett, 8560/70 intel igp-vel nagyon strapa, par raklappal szervizeltem beloluk, ott az ati verziosakat kell kerulni, de az utanuk levo "g" az mar ramaty tenyleg

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#626) Tikakukac válasza xcsabo (#624) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindig is kevesebb volt a HP. Független attól, hogy mondjuk az Audi éppen mondjuk kidobál vagy sem :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#627) dingdongkng válasza Tikakukac (#626) üzenetére


dingdongkng
tag

Érdekes megfigyelés, lehet a meglátásom torzul amiatt, hogy mit keresek. :D.

De minden gyárban meg komoly vállalati környezetben ahol jártam a Lap és Desktopok HP-k voltak. Szóval szerintem Magyarországon elsöprő a fölényük...

Ugye azért nagyon sokáig ők voltak a világ legynagyobb számítógépgyára...

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#628) dingdongkng válasza Chaser (#625) üzenetére


dingdongkng
tag

A 8540p az nem volt rossz tényleg. De az inkább a kivétel mint a szabály

A 8560-ból már volt olyan nálam több is aminek random alaplap bajai voltak.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#629) dingdongkng válasza LurkerSheik (#611) üzenetére


dingdongkng
tag

Rossz tapasztalatod volt az 5537-el ? :( Mi volt vele a gondod? Van egy, 2013 novemberében vettem , és egészen múlt hétig ő volt az elsődleges gépem, és rengeteget használtam, és soha hozzányúlni sem kellett. Az enyém volt akkor egy kivételesen jó példány?

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#630) Khaal válasza dingdongkng (#619) üzenetére


Khaal
őstag

Csak 1. gen core i időkig van tapasztalatom, de egy-két félresikerült szériát leszámítva az Elitebookokat én sosem éreztem gyengébb konstrukciónak a Latitudeoknál, azt viszont nem tagadom hogy Thinkpadoknak jó ideig megvolt a fölényük mindenki mással szemben (de pl. az egyébként fantasztikus T4x-eknél is több generáción át ott volt a palmrest repedés és a vga para). Lifebookkal nem volt tapasztalatom, de ők sose tudtak betörni a "nagy 3" közé.
Az én tapasztalatom az hogy 1 szinttel alantabb, a Probook vonal viszont sokszor jobb volt mint egy hasonló korú Vostro vagy Ideapad.
De összeségében nem igazán lehet csak márka alapján általánosítani.

Magyar céges selejtezések szerintem nem befolyásolják annyira a kínálatot amikor külföldről (főleg Németo.) raklapszámra hozzák be folyamatosan a használt gépeket.

Amiket hallok, meg ami kívülről látszik a mostani gépeken az alapján viszont úgy néz ki hogy a régi időkhöz képest manapság már összemosódtak a kategóriák és az említett budget kategóriát leszámítva eltűnik a "komolyabb" gépek előnye, pár éven belül tényleg értelmét veszíti a consumer vs. business vita.

(#631) Chaser válasza dingdongkng (#628) üzenetére


Chaser
titán

Biztos megesik, melyik modellnel nem? Rengeteget teszteltem be, nehany % meghibasodasi rataja volt a 60/70 szerianak, volt aki 1 ev garral adta tovabb a 3-4 eves gepeket es nem keresett meg h hullananak:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#632) cappa72


cappa72
nagyúr

Na... ma láttan egy latitude 3470-et.
Elszomorító, amit láttam - legalábbis az én szememnek - a touchpad a comsumer kategóriából átemelt touchpad+jobb+bal gomb kombináció volt.
Az is igaz, hogy nem E sorozat volt....
Most akkor mifolyikittgyöngyösön?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#633) LurkerSheik válasza dingdongkng (#629) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Rosszul fogalmazhattam, az 5537 utan.
Az 5537 meg popec kis gep volt, de utana az 5547 DVD olvaso nelkul kicsit korai lepes volt kihagyni,
mikor mindenki a helyere rakta volna az SSD-t.
Kinyitva sajnos nagyon bazari lett egy 5537 es az akkor Pavival szemben, azert is engedtem el, pedig a 3 ev Dell gari azert adott nem nyugalmat.
Azota nem is igazan kovetem a kozepso Inspiron szeriat mar.
Nyilvan egy 7–es mar mas kategoriaban versenyez, arban is.
Majd jovo nyaron lesz esedekes cserere a mostani, akkor jovok ujra, hogy megyozzetek! ;)

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#634) dingdongkng válasza LurkerSheik (#633) üzenetére


dingdongkng
tag

A bazári dolog sajnos tény. Az a festett műanyag keret undorító.

Az utódja tényleg egy kicsit fura volt (nem "Dell szabvány" adapter -.-). Ellenben egy barátomnak van egy. Nagyon elégedett vele.

Pedig nem számítógépes ember. De megvette az is 4 éves már, és nem romlik el. Ennyi.:D:D

[ Szerkesztve ]

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#635) E.Kaufmann válasza Khaal (#630) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nekünk még az IBM Thinkpadok hullottak mint a legyek, igaz, hogy vagy 4 év után, na de akkor is. Valami R-es széria volt, pedig akkoriban még dicsérték a márkát.
A nagyfőnök HP laptopja vagy 8-9 éve életben van (volt, mert már eljöttem pár hónapja, azóta nem tudom), igaz már széthullóban, de consumer változattól mit várjon az ember, a főnöknek meg így is jöttek a levelek, más nem izgatta. Amúgy kinézetre pont úgy nézett ki mint egy konzumer lenovó, csak nálunk azok is bedöglöttek.
Bezzeg egy ősi műanyag burkolatos Latitude, még csak szét sem akar esni, az is több mint 10 éves, 2007-es bekerüléssel spéci feladatra még most is alkalmazásban, ha jók az értesüléseim. Csak az viselte meg kissé a billentyűzet feletti műanyagsávot, mikor memóriát kellett benne bővíteni és a hátoldalon volt gyárilag a betöltött foglalat, a billentyűzet felöl meg az üres (ezért viszont jár a lóhímtag).

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#636) Alchemist válasza E.Kaufmann (#635) üzenetére


Alchemist
addikt

Az R sorozat volt a T "tesco gazdaságos" verziója, amely jelzőt azóta a Lenovo kiterjesztette a legtöbb üzletinek álcázott szériára is. :) ;]

[ Szerkesztve ]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#637) E.Kaufmann válasza Alchemist (#636) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na de ennyire? :)
Amúgy alapból lassú gépek voltak, nem sajnáltam, hogy bedöglöttek.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#638) cappa72 válasza Alchemist (#636) üzenetére


cappa72
nagyúr

Sajnos így volt. Engem annak idején is óvtak az R szériától a hozzáértők, mondván az "reduced" széria.
(akkoriban nem volt bizadalmam még a használt üzleti gépekhez, ezért vettem új, consumer kategóriát)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#639) Chaser válasza Alchemist (#636) üzenetére


Chaser
titán

Azert nem, r400/500 talan csak vastagabb volt, emlekeim szerint meg a rollcage is megvolt mint a t szerianal, lehet hw-ben kapott kis butitast hivatalosan
Az edge szeria a tesco gazdasagos, akkor mar boven a lenovo kezeben volt a brand, ott sokszor csak kulsore hasonlitott tp-re a gep, talan meg a csiklot' is sokszor raraktak, de mas koze nem volt a tp gepekhez, de mar nem kovetem, a tp gepeknek sincs koze a tp gepekhez ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#640) Tim82 válasza Alchemist (#636) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, abszolút valid állítás, az az R50p is ilyen Tesco gazdaságos modell volt, 2004-ben 2048*1536 felbontású IPS kijelzővel, amilyen nem volt a T szériában...

/szarkazmus

Kb. az R5* szériától egyébként a ház vastagsága meg a fedlap anyaga volt tényleg komoly különbség. T4*-R5* meg T6*-R6* megfeleltethető modellek alaplap meg BIOS szempontból majdnem ugyanazok (az előbbinél az R5*-eknek volt Firewire-csatlakozójuk, a T4*-eknek nem). T61-R61 alaplapok pl. 1:1-ben cserélhetőek.

Valószínűleg az R400-R500 + T400-T500 esetében is így van.

Kb. annyi alapja van az állításnak, hogy az első, még Pentium 3 meg 4 érában (!) kijött R modelleket az Acer bérgyártotta az IBM-nek...

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#641) Vektor77


Vektor77
tag

Úgy látom átment a topic retróba :D

(#642) cappa72 válasza Vektor77 (#641) üzenetére


cappa72
nagyúr

Retró nélkül nem lennénk itt.
A' öregek amúgyis szeretnek megpihenni annál a témánál, amire még emlékeznek. :D ;]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#643) MineFox54 válasza Tim82 (#640) üzenetére


MineFox54
őstag

SL széria? pl. SL510
az mi fán terem?

[ Szerkesztve ]

(#644) Tim82 válasza MineFox54 (#643) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az a Tesco gazdaságos (amolyan IdeaPad-Thinkpad keverék), amúgy talán két generációt élt meg, aztán Lenovóék profiltisztítottak. Annak is az L széria az utódja.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#645) Frawly válasza w.miki (#597) üzenetére


Frawly
veterán

A Latitude-ok általában elég könnyen szerelhetők, bár a nagyon új modelleket nem ismerem. A YouTube-on nézz meg róla 1-2 e6540 disassemly videót, ahol szétszedik, ott fogod látni, hogy hány csavar, mennyi lépésben lehet szétkapni. Amúgy mit akarsz benne cserélni, bővíteni?

(#646) Simba86 válasza Frawly (#645) üzenetére


Simba86
senior tag

A saját E6410-esemben a HDD elhelyezését imádtam... hasonlót miért nem használt másik gyártó?

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#647) rushty válasza Frawly (#645) üzenetére


rushty
senior tag

Memória, +SSD, cpu, +gpu

[ Szerkesztve ]

(#648) Chaser válasza Simba86 (#646) üzenetére


Chaser
titán

Dehogynem hasznalt:)
Hazon belul maradva, az inspiron 1520-am is ilyen megoldasu volt, akkori konzumer, ma mar lazan veri az a minoseg a business kategoriat, csak kiado mechanika nelkul
Tp-bol t60/61/500 x201/220 is biztos ilyen volt
Legkonnyebben bovitheto gep nalam 8560/70p, also resze egy hatalmas szervizablak, egy csuszka elhuzasa utan hdd 4 csavar, optika 1 csavar - mar nem ultrabay mint pl 6410-ben, legalabbis nincs kiadomechanikaja -, ramok csavar nelkul, billzet 3 v 4 csavar, cpu hutoje 3 csavar, par perc alatt gyakorlatlan emberke is tudja cserelni/ujra pasztazni

Szerk:
rushty
Sztem abban nem mxm vga van, hanem forrasztott, nem tudod cserelni
Kugliba' bepotyogod:
E6540 x replace ugprage, ahol x= a kivant komponens, sok esetben meg kijelzo csererol is vannak videok, sokszor nekem is jol jon gyari manual helyett

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#649) Pete55555 válasza Chaser (#648) üzenetére


Pete55555
addikt

T40 is ilyen, és valószínűleg T41 is, de ilyenem nincs.

...Szeretem leracsniztatni...

(#650) domos válasza Chaser (#648) üzenetére


domos
senior tag

Ezt a csúszkás szervizablakot visszahozták a Zbook G5 szériához, nagyon örülök neki.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.