Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) freddirty


freddirty
senior tag

Sok éve olvasom a lapcsaládot, a reklámok sosem voltak elfogadhatóak számomra. Semmilyen platformon. A reklámok miatt nem nézek sok csatornát a tv-ben. A prémiumra az elinduláskor elő is fizettem. Ha 5 éve elindítottátok volna akkor már akkor...

fred

(#702) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Engem személy szerint nem zavarnak a reklámok. Ebből élnek, engem meg ha nem érdekel, akkor nem nézek oda, de volt már, hogy jó akcióról értesültem általa. Sosem volt blokkolva és így is marad. Nekem nem kerül semmibe, de azért tudok itt fórumozni és jó cikkeket olvasni, mert Ők működnek. Ha nincs pénz, akkor nincs működés és nekem nincs szórakozás és sok esetben tanulás, még több esetben segítség. Pedig ezekért járok ide, szóval maradnak a reklámok.

(#703) janeszgol


janeszgol
félisten

Sosem gondoltam volna, hogy a reklám blokkolók kikapcsolásához ilyen nagy kegyek kellenek.
Gondolom mindenki úgy van vele, hogy az áram, a szerver stb ingyen van és csak úgy termelődik a falban.
Fantasztikus emberek gyűltek össze. Istenek, nem is emberek. :U

Amúgy a reklámoknak helyük van mindenhol. A TV csomagok sem pár ezer forintosak lennének reklámok nélkül. Sőt azon sem csodálkoznék, hogy ha lenne olyan, hogy pl egy cég fizeti az ember helyett a kötelező biztosítást, meg egyebeket, cserébe az autón elhelyezhet reklámokat. Megérhetjük.
A reklámok ma nagyon fontosak és erre építenek a vállalkozások. Igaz a reklám milyenségét viszont meg kell válogatni.
A srácok itt leírták, hogy megválogatják azokat, felesleges fenyegetni őket. Az elszámoltató hozzászólás meg külön szánamas vicces.

És mi van a zavaró reklámokkal? Semmi. Ezért sem olvasom az online Pc Worldöt. Sem a HVG-t már. Ilyen Blikk stb szutykokat még véletlenül sem hozok be. Viszont reklám blokkolót nem telepítek fel. Az FF-nél van noscript, de az a böngésző csak és kizárólag bankolásra van fenntartva.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#704) Parci válasza Zedz (#697) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

annyira, amennyire a cikkben is írtuk: ha nem csinálunk semmit és a jelenlegi tendenciák folytatódnak és mondjuk két év múlva már 50% adblokkol, gondban lennénk és valószínűleg csökkenteni kéne a költségeket (értsd: kirúgni embereket, összevonni portálokat, csökkenteni a tartalom mennyiségét, macerás, sok időt emésztő cikkek helyett gyors vackokat írni stb.).

nem az utolsó pillanatban kezdtünk el beszélni erről, nem arról van szó, hogy ha holnapra nem kapcsolja vissza a 30% blokkoló fele, akkor nekünk annyi. de, ha nem sikerül megértetnünk az olvasókkal az egészet, bajban leszünk.

és persze ebből következik még egy dolog: ha például elkezdenénk elég határozott módon jelezni, hogy "légyszi ne adblokkolj", úgy, hogy a tartalom sem megtekinthető addig, amíg le nem okézza a user...

...és így a most 30%-nyi blokkoló userből minden harmadik mondjuk felállni és örökre itthagyná az oldalt... a maradék két harmaduk viszont visszakapcsolná... hát, az végülis abszolút siker lenne a jövőképet nézve.

magyarán, most szeretnék előre szólni, hogy az, hogy lesz x számú user, aki most felháborodik, közli, hogy úgy is szar az egész prohardver és ő lelép, nem fog minket "jobb belátásra" bírni.

azaz, ilyen értelemben viszont nincs már vesztenivalónk: ha a 30%-nyi blokkoló user most MIND eltűnne, nem kerülnénk rosszabb helyzetbe, mint amilyenbe már vagyunk!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#705) Parci válasza freddirty (#701) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez a mi sarunk, hogy ennyit késtünk vele, viszont mindenképp azt akartuk, hogy működjön, és utána kezdjünk el nyafogni az adblokkerek miatt. mert így korrekt. és köszi a döntésed! :R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#706) Fiery válasza janeszgol (#703) üzenetére


Fiery
veterán

"Sőt azon sem csodálkoznék, hogy ha lenne olyan, hogy pl egy cég fizeti az ember helyett a kötelező biztosítást, meg egyebeket, cserébe az autón elhelyezhet reklámokat. Megérhetjük"

[Hat évet kapott az Il Ferro-per elsőrendű vádlottja]

[ Szerkesztve ]

(#707) JoeYi válasza Racecam (#568) üzenetére


JoeYi
őstag

én írtam. Nyissatok webshopot pl. Nyugodtan lehet az ipont majmolni. Ők webshopból lettek hírújság, ti meg hírújságból webshop. Eleve lenne egy keménymag aki márcsak márkahűségből nálatok venné a hardvereket, megint egy másik mert hiteles oldalnak tart és feltételezné hogy jó cuccokat árultok. Bele kell vágni, nem pedig azon sakkozni hogy ez most illik-e a profilba vagy sem. A profil bevan gyöpösödve jelenleg.

Ehhez jön még hogy takarítani kell. Ha valamelyik oldal nettó veszteség akkor lelőni. Pl nemtudom hogy a hardverapróból láttok-e egy fillért is. Ha nem, hát dara, a webshop úgyis a helyébe lép

(#708) KINKY_007 válasza Parci (#695) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Pedig lehetne perelni, hogy miért azok shopok vannak linkelve, mindig...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#709) #93794560


#93794560
törölt tag

Megáll az eszem, hogy mindig vannak emberek, akik képesek beleugatni olyan dolgokba, amit ők kívülről nem ítélhetnek meg jól! Okoskodnak, mint a kártyában a kibic, ahelyett, hogy egyet-kettőt kattintanának. Ha a PH oldalain egész képernyőt elfoglaló, tolakodó reklámok lennének, még meg is érteném, de itt semmi probléma a reklámokkal.
Én úgy érzem, a cikk azért született meg ilyen formában, és tartalommal, mert a PH szerkesztői nem akartak csak úgy, falból felszólítani mindenkit a reklámok engedélyezésére, ezért írták le azt, hogy a dolog hogyan működik, és miért fontos. Jobb lett volna, ha minden bejelentés nélkül egy blokkolás megszüntetésére felhívó üzenet jelent volna meg a főoldalon? Nem hinném!

(#710) Sicilian


Sicilian
addikt

Most olvastam ezt a hírt !
Én kikapcsoltam az oldalatokon való blokkolást.
Közel 10 év alatt nagyon sok segítséget kaptam itt az oldalon, fórumokon.
Amivel ár/érték arányban pl. jobb terméket tudtam venni, mint ha magamtól elmentem volna megvenni egy jól bereklámozott cuccot.
Ezzel sokat spóroltam anyagilag.
Nagyon jó az oldal, sok hasznos infót, segítséget kaptam itt a közösségtől, nekem megér annyit, hogy kikapcsolom a blokkolót.
Remélem ezzel tudtam valamit segíteni... ;)

nothing is true everything is permitted..

(#711) KINKY_007 válasza Fiery (#698) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Ha nem értenek hozzá, akkor ne teszteljenek, vagy tegyék azt nagyobb körültekintéssel. Én ezt hívom színvonalnak...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#712) kivulallo válasza JoeYi (#707) üzenetére


kivulallo
tag

Ez jó ötlet. De akár kis cuccokat, PH!-s pólókat, egérpadot, kulcstartót, matricákat is elképzelek a webshopban.
És persze nem utolsó sorban: Fórum app! Én fizettem a XDA Premium appjáért (más kérdés, hogy megérte-e, mivel nem fejlesztik...). A fórum ennek az oldalnak a szíve. Szerintem nagyon jól appot lehetne rá építeni. (Nem olyat mint ami anno volt :DD !) Ha lenne appotok, én fizetnék érte.

(#713) Parci válasza KINKY_007 (#711) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne haragudj, de ha ekkora rakás szar a ph, miért vagy itt :F

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#714) Graphics válasza KINKY_007 (#681) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mivel mobilrol irok ne haragudj meg, hogy nem a grammatik nazi szintjen irok...

Ez volt a legdurvabb utokartyad?

De elemezd ki kérlek, mi volt nyelvtanilag helytelen... :) Fejlodjunk

Írd le! Mert elolvastam azt a hozzaszolast, de

1.osztályban a betűvetest tanuljak... Nem a helyesírást...

Ezt meg mobilrol irtam, csak hogy nyugodtan lehessen rajta temazni...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#715) KINKY_007 válasza Parci (#713) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Már nem igazán vagyok aktív, csak a jobbító szándék vezérel... Kikapcsolódás helyett csak felhúzom magam.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#716) #93794560 válasza KINKY_007 (#715) üzenetére


#93794560
törölt tag

A pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve.

(#717) Parci válasza KINKY_007 (#715) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lehet, hogy én vagyok túl szőrös szívű, de nem verte ki a szemem a jobbító szándék.. :DDD na de majd jobban odafigyelek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#718) Foglalt név válasza Parci (#704) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ahogy páran már jelezték a hozzászólásokban, ez egy elég sarkos hozzáállásnak tűnik. "Közgazdaságilag" lehet igazad, de az oldal elég nagy vonzereje volt és most is az, a többnyire szakmai és színvonalas fórum. Lehet, hogy ez direktben nem termel bevételt, ahogy az apró sem, viszont elég sok ember köt ide. Persze, ha a userszámba az összes eddig beregelt nicket belevesszük, akkor az sem jelent problémát, ha egy adblocker-es szakértő lesz, aki többet nem aktív(hogy véletlenül se merüljön fel, Edge-m van és nem vagyok szakértő), mert eddig sem hozzott reklámpénzt.
De nem lepődnék meg rajta, ha ez pár embernek szarul esne. Ugyanis ha a PH sem csak cég, hanem hús-vér emberek, akkor a user se kattintásszám legyen. Légyszi :R

[ Szerkesztve ]

(#719) ViZion


ViZion
félisten

Parci köszi az irományt, érdekes, tanulságos. Azért a print médiánál is van olyan, h ellenőrzött példányszám.

Nem is tudom melyik amcsi híroldal csinálta meg, h adblock usereket "welcome" oldalra irányítja. Csak elkefélték, nem elég neki a kikapcsolt adblock, törölni meg én nem fogom, sajnos a legtöbb híroldal már átesett rég a ló túlfelére és olvashatatlanul sok a reklám.

A PR cikket miért kell úgy beállítani, mintha rossz dolog lenne? Konkrétan kell írni, jelezve, h PR cikk. Telefonos vonalon tutira lenne rá igény. De a most megjelenő cikkeknek is van néhol ilyen íze, ha nem is van kiírva.

Már javasoltuk, h pl. HA-n csináljatok egy jutalékos rendszert, fizetéskor biztonság a vevőnek és eladónak is. Esetleg futárcéggel is szerződjetek, aka Vakera. De ezek is, sok más hasznos javaslattal mentek a kukába.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#720) KINKY_007 válasza Graphics (#714) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Bocs, a tárcsázós telefonon tényleg nincs ékezet, vessző, meg magyar karakterek... A többin már megoldották.
Aki egy aktív tápra írja, hogy a leghalkabb annak magyarázhatnék egy darabig, de előbb lenne a temetés, mint a megértés...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#721) JoeYi válasza idegen lény (#673) üzenetére


JoeYi
őstag

nem a pénzről van szó, hanem a koncepcióról. És a nyomtatott sajtó koncepciója elavult anno, most az online hirdetés koncepciója avul el éppen.

TV helyett meg jön a netflix és emiatt jó sok csatorna tönkre megy majd. És ezzel én most nem a pénzről beszélek, hanem hogy változnak az emberek szokásai, és nem lehet azt mondani nekik hogy légyszi, úgy csináld a dolgokat ahogy régen szoktad

(#722) janeszgol válasza Fiery (#706) üzenetére


janeszgol
félisten

Oké, de ennyi erővel bármilyen reklámot betilthatunk, mert megtévesztő is lehet.
Reklámok nélkül minden drágább lenne. Vagy sok minden.

A hardverapró fizetőssé tétele nem rossz ötlet, de sajnos a csalókat nem állítja meg. (Persze nem ebben a kontextusban került fel ötletként, hanem bevételi forrásként.)
Sajnos a csalók többet rontanak az üzleteken, mint elsőre gondolnánk.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#723) tasika16 válasza KINKY_007 (#708) üzenetére


tasika16
tag

Kedves kollega enged meg nekem, hogy feltegyem a kérdést, hogy eszedbe se jut, hogy azok az oldalak vannak linkelve mindig, amik a hosszú évek alatt korrektnek és megbízhatónak mutatkozott. Nyílván a cikk író csak körbe nézz, hogy jelenleg mi az ami megérős. Onnan meg már te is rá tudsz keresni az adott termékre és onnan már magad vállalod a garanciát, hogy egy noname világ végi boltból rendelsz, ahol mondjuk nincs garancia, vagy törve szállítják ki a terméked. Ez az egyik fele a másik viszont az, hogy igen adott boltokból kapnak tesztelésre termékeket és nyilván olyan jellegű boltok ezek, akik alatt az évek folyamán szintén bebizonyosodott, hogy nem szart árulnak. Abban biztos lehetsz, hogy, ha a linkelt boltokból vásárolsz, akkor nem verik át a fejed.

Amúgy én támogatom a webshopos ötletet :D

(#724) Graphics válasza KINKY_007 (#720) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bocs, de a hardveraprós hirdetésemről meg le lehet szakadni...

Mivel tapokkal foglalkozok szakmai szinten, nem ide tartozo dolog, van topicja, igen aktiv vagyok ott...

Szoval ne kezdj ezzel karatezni

Neked mi fáj ennyire?

Érvelj, ne b@szogass!

Kezdted a helyesírással
Most jossz a tapokkal...Jobban értesz hozza? Igen. Aláírom, hol kell.. Ismered a típust is. Nocsak , mesélj róla!

Mi bajod? Ez a szakmai resze? Es Te paffogsz errol?

Ne haragudj meg, de az óvodas kaliberu ervelesedbe nem ugrok bele, gratulalok

Szakmai forumot akarsz, mikozben ket dologgal cseszteted a masikat...Szép

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#725) KINKY_007 válasza Parci (#717) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Pedig tényleg szeretném, ha érdekesebb, naprakészebb, még szakmaibb lenne a PH, és fizetnék is érte, havi szinten is. Ti vagytok a legnagyobb IT portál, de szinte a legkevesebb időt töltöm itt, csak nosztalgiából nézek erre.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#726) KINKY_007 válasza Graphics (#724) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Nem akarok ide szemetelni, privibe, ha kérhetem.
Nem ismerlek, egy normális dolgot nem tudsz írni, de engem cseszegetsz?

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#727) gretzky77 válasza janeszgol (#244) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszönöm! :R

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#728) Parci válasza Foglalt név (#718) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nézd, ha ezt a hozzászólást megírtad, akkor nem igazán sikerült átadnom a cikkel azt, amit szerettem volna. nem szeretném ilyen "demagóg" irányba elvinni a dolgot. tényleg arról van szó, hogy mi a hirdetésekből élünk, így, ha valaki azokat úgy is szűri, hogy tudja, hogy velünk babrál ki, akkor annak nem örülünk. lehet ezt csomagolni így-úgy, udvariasnak lenni, reményeim szerint azok is vagyunk.

de az ezzel együtt ténykérdés, hogy hamarosan sok-sok pixeles dobozokban fogjuk megkérni a blokkolókat, hogy ne blokkoljanak. idővel a megtekinteni kívánt tartalom helyett. és úgy gondolom, hogy ezt a legkisebb lelkiismeret-furdalás nélkül kell tudnunk megtenni.

vagy nem?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#729) Graphics válasza KINKY_007 (#726) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nézőpont kérdése akkor mi a normális...

Te belekötöttél a helyesírásba, ami ne haragudj meg, de egy angol rendszerű telefonon nekem megfelel.. Neked kötekedési alapot nyújt.

Belekötöttél abba, hogy mit hirdetek Hardveraprón... A következő az lesz, hogy miért vagyok bal kezes? vagy miért vagyok Telenoros? :U

Ja, oké. Neked sz.r a jelenlegi PH is. Kérdés: Miért vagy akkor itt? Nosztalgiából? Én se megyek megdugni az exemet, mert néha gondolok rá... :N

Részemről zárhatjuk a dolgot, remek funkciókkal gazdag a rendszer így is...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#730) S e t h válasza Peter13 (#529) üzenetére


S e t h
nagyúr

Azért jó látni, hogy a hangoskodók vannak kisebbségben.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#731) Parci válasza JoeYi (#721) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a tv helyetti netflix nem jó példa, itt ugyanis most nem arról van szó, hogy a user elmegy egy másik tartalmat fogyasztani a korszerűtlen ph helyett. hanem itt marad, ezt olvassa, de letiltja a hirdetéseket.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#732) JoeYi válasza Parci (#728) üzenetére


JoeYi
őstag

de. És a dobozba is raknék reklámot, csak egy passzív képet, amit nem tud szűrni az adblock. Garantáltan megszólítjátok az olvasók 30%-át :)

(#733) Parci válasza KINKY_007 (#725) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

könnyen lehet, hogy az általad elvárt minőséget nem ütjük meg. ennek nyilván nem örülök, és természetesen mindig van feljebb, törekedni kell a legjobbra... de ez a cikk épp arról szól, hogy az online újságírás neméppen az ideális terepe ennek a fenntarthatóság oldaláról nézve. sajnos. azért igyekeztünk mindig is iránymutatók lenni a hazai porondon (más porondon meg nem versenyzünk).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#734) Parci válasza JoeYi (#732) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

saját reklámkiszolgálónk lesz, ezt nem részleteztem a cikkben, de az biztos, hogy ezeknek a külső, kódos szaroknak annyi, lejárt az idejük. már készül.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#735) .tnm válasza KaiotEch (#694) üzenetére


.tnm
addikt

"Nekem pl már a szemem kiszűri, fel sem tűnnek a reklámok, úgy szoktak a kollégák is rám szólni, hogy "nem láttad?!""

KaiotEch a hsz-ed, csak átkötésnek használom fel, nem feltétlenül Neked válasz.

Nah és pontosan emiatt halott az egész reklám koncepció hosszabb távon. Az emberek immúnissá válnak, a reklámok még agresszívabbak lesznek. Oh wait, ez nem is a jövő, hanem a múlt. Egyszerűen hosszú távon nem működik az, hogy szolgáltatást, terméket reklám tartson el. Mai Simpsons végén poénkodnak azon, hogy egy éttermet kéne alapítani, ahol reklámok nézéséért kapsz kaját. És a sok reklámkattintgatós oldal után nem is olyan abszurd ötlet. Szóval élvezek valami szolgáltatást, amiért nem fizetek közvetlenül, csak a reklámokat nézem. A reklámoztató kifizet egy csomó pénzt, (reklám készítése, reklám közvetítő sápja, adók stb.) ennek egy töredékét megkapja az, akinek a szolgáltatását élvezem. A reklámoztató persze mindezt annak reményében teszi, hogy ha látom a reklámot, akkor talán azok között leszek, akik talán egyszer majd fizetnek neki egy szolgáltatásért, vagy termékért. Tehát annak a jövendő profitjából előlegezi meg a reklám költségeit. És ez még csak a jobbik eset. Rosszabbik esetben a reklámoztató maga is főleg reklámokból él, és az egész helyzet tovább iterálódik eggyel, azaz még egy kör sáp kerül rá arra amit talán fizetek egyszer valakinek, és amelyből egy töredéknyi eljut ahhoz, ahol "ingyen" fogyasztok. Az én véleményem, hogy ez a helyzet kb. a körbetartozásokkal meg a fedezet nélküli hitelek világára emlékeztet, és be fog bukni. Még akkor is bebukna, ha nem lennének adblock-ok. És szerintem PR cikkek megjelenése is ezzel hozható összefüggésbe, mert amellett, hogy olvadoznak a reklámbevételek, még a nagy médiaszereplőkön az a kényszer is van, hogy kinn vannak a tőzsdén és növekedést kell felmutatniuk.

Akkor már inkább fizetek azért, amit fogyasztok és közvetlenül annak, aki előállítja. De azért az ár kérdése se mindegy. Biztos megvan a magatok számítási módja, hogy hogyan jött ki a 390 Ft/hó, de ha minden oldal, amit ilyen rendszerességgel nézek csak ennyit kérne, akkor bizony válogatnék, hogy melyiknek fizetek és melyiknél bliccelek adblock-kal.

Csak kíváncsiságból (aztán persze lehet, hogy ez már túl indiszkrét adat), ha holnaptól a prémium tagság kötelező lenne és mindenki kifizetné a havi 390 Ft-ot, akkor ugyanott lenne a PH, mintha mindenki nézné a reklámokat, vagy előrébb? Azaz br. 390 Ft hoz egy átlag PH user, reklámbevételként, ha nem tiltja a reklámokat? Ha igen, akkor borzasztóan túl vannak árazva már most is a reklámok, szerintem.

Ha nem, akkor pedig egyszerűen drága a prémium tagság, amit most a kezdeti időkben még meg tudok érteni, de idővel ha többen bevezetik ezt, akkor bizony dönteni lesz kénytelen a legbecsületesebb ember is. Meg szerencsére egy olyan szakmai oldal ez, ahol a szakma átlagfizetései magasabbak a magyar átlagfizetésnél, így kicsit nagyobb a mozgásteretek.

Talán az lehetne egy hosszútávú megoldás, ha lennének nagy SSO fizetős központok, ahova az ember havi x ezer Ft-ot fizet és utána azok az oldalak, ahova azzal az SSO-val lép be, aszerint kapnak részesedést, hogy melyiket milyen sűrűn nézi meg a user. Így használatarányosabb lenne a rendszer, reklámok se kellenének, akkor is kapna egy oldal pár FT-ot, ha egy user csak havi 1-2 oldalletöltést generál és ezért tuti nem fog havi párszá Ft-ot fizetni.

Életszerű példával, ez a havi 390 Ft sokkal csábítóbb lenne, ha az sg.hu-n is jelentené a reklámmentességet. És akár havi 3900-at is fizetnék, ha ez azt jelentené, hogy a magyar oldalak többségén (index, origo, 444, 888, hvg, blog.hu, használtautó, ingatlan.com stb. stb. stb.) is reklámmentességet kapnék. Pedig az előbbi felsorolásban szereplő honlapokra csak hébe-hóba szoktam felmenni.
A legviccesebb, hogy egy ilyen kezdeményezéshez csatlakozó oldalak akár a google, vagy a facebook SSO-ját is használhatnák, ahhoz, hogy az előfizető user-t azonosítsák és ezáltal ne sugározzanak reklámot felé, az egységes reklámmentes rendszer azokon a cégeken (is) alapulna, amelyek épp kisajátították a reklámpiacot.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#736) idegen lény válasza edward2 (#533) üzenetére


idegen lény
őstag

Az nem okoz neked problémát, hogy az adódat milyen felesleges dolgokra költik el? Kicsit fontosabb, nem?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#737) Parci válasza .tnm (#735) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hatékonyak a nálunk futó kampányok (ha nem lennének azok, már rég nem hirdetne itt az illető cég), de azt szeretnénk, ha azok is maradnának. sokkal egyszerűbb a hirdetőket képviselő ügynökségeknek ugyanis leszerződni mondjuk az indexszel egész évre és kész, a ph "csak nyűg". kivéve, ha jól működik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#738) jaysee13


jaysee13
tag

Én soha nem használtam blokkolót, ezután sem fogok. Ki tudom szűrni a számomra fontos információt (igen, a reklámok közül is), de mivel sokat olvasom a lapcsaládot, úgy döntöttem, hogy előfizetek a prémium tagságra. Remélem sokáig tudom még látogatni az oldalaitokat!

(#739) JoeYi válasza .tnm (#735) üzenetére


JoeYi
őstag

egyébként javaslom mindenkinek a south park utolsó évadát, az egész éved az agresszív reklámokról szólt. Mi több, olyan agresszívak lettek a reklámok hogy éltere is keltek :)

(#740) guriga1234


guriga1234
addikt

Sok érv hangzott el pro és kontra, nem akarom egyik tábort sem erősíteni (pedig tudnám).
Csupán 2 gondolat:
1. Ha nem lennének reklámok, akkor a termékek is olcsóbbak lehetnének, mivel a vásárló nem csak a terméket, hanem a reklám árát is kifizeti.
2. Nem csak adblock-kal lehet eltüntetni a reklámokat, van sok egyéb módja is (de tippeket nem adok).

(#741) Foglalt név válasza Parci (#728) üzenetére


Foglalt név
addikt

Erre a kérdésre mindenkinek magának kell tudni a választ, én nem mondhatom meg, hogy mik a preferenciáid. A döntések következményeit úgysem tudjuk megjósolni előre pontosan, így csak a jóérzésünkre hagyatkozhatunk. Ha a prioritási listában ez a megszorítás kapja a legutolsó helyet, akkor ezt kell meglépni, ha kompromisszumokra vagytok szorítva. Ugyanígy a másik oldal is hoz döntéseket, jobbára anélkül, hogy látná, hogy ez hova vezet, csak a pillanatnyi komfortját szem előtt tartva. Ezt egészen addig nehéz elítélni, amíg valaki nem csak lustaságból dobja el a felelős döntés lehetőségét.

(#742) JoeYi


JoeYi
őstag

meg is van, S19E08, mindenkinek javaslom, főként Parcinak, kikapcsolódásképp :) http://southparkreszek.info/19-evad/8-resz/sponsored-content

(#743) gabesz839


gabesz839
senior tag

Üdvözlet. Ha nincs aktiválva a block, tehát látni a reklámokat. Akkor az hogyan hoz pénzt az oldalnak? Én úgy hallottam hogy csak akkor ha rákattintok valamelyikre. Jól tudom?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#744) Parci válasza Foglalt név (#741) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát épp ezért íródott ez a cikk is, nem? ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#745) JamesLavelle


JamesLavelle
tag

Teljesen jogos a felvetés és kulturált a cikk is, ki is kapcsoltam az adblockot. A magam részéről amúgy a felugró ablakok miatt telepítettem és továbbra is azt gondolom, hogy az agresszív reklámok miatt van létjogosultsága bizonyos weboldalakon, de kétségtelen, hogy jó pár honlap ebből él és az a minimum, ha az oldalukon kikapcsolom a reklámblokkolót, ha úgy ítélem meg, hogy kulturált, számomra értékes/érdekes tartalmat "adnak".
Amúgy meg annyira megszoktuk, hogy mindent ingyen várunk el az interneten, hogy egy ilyen cikk visszazökkenthet a valóságba (igen, engem is), rengeteg tartalom mögött ugyanis emberek és az ő munkájuk áll - csak ezt néha szerintem hajlamosak vagyunk elfelejteni, úgyhogy ennek a cikknek maximálisan helye van itt.

(#746) no more


no more
addikt

Ezen ne múljon srácok, már be is kerültetek az AdBlock kivételek közé a PH-val! :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#747) amerigo


amerigo
aktív tag

Sziasztok!

Szerintem fel kellene vállalni, hogy bizonyos időponttól nem ellenszolgáltatás nélküli a PH.
A regisztrációhoz kötött dolgokra gondolok.
A szolgáltatás díja: kikapcsolni a reklámblokkolót, vagy x forint.
Akkor mindenki eldönthetné hogy olvasgat reklámblokkolóval, vagy részt vesz benne a szabályok szerint.

kikapcsolt reklámblokkoló/10 év tagság

(#748) Parci válasza JoeYi (#742) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ugye épp a sponsored contentet kéne elkerülni. a reklám legyen reklám, a tartalom meg tartalom. de majd megnézem vmikor.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#749) gantum


gantum
aktív tag

oké. amúgy pont tegnap néztem meg a south park 19. évadát. :D

(#750) .tnm válasza Parci (#737) üzenetére


.tnm
addikt

a jelenről beszélsz, én pedig a jövőről. szerintem most pont ugyanaz a helyzet van, amikor a nyomtatott sajtó volt az úr és nem ismerte fel a reklámpiac, hogy a net a jövő. most meg az van, hogy aki értelmes, az sokkal tudatosabban vásárol, mint a net léte előtt. aki meg nem értelmes és bele lehet húzni minden "exkluzív ajánlatba", az meg egyre kevésbé fog vásárlóerőt jelenteni, mert üresek a zsebei. lehet nem 5 év múlva bukik be a rendszer, hanem 50, de szerintem is jó példa a stream vs tv arra, hogy tudatosabbak a vásárlási szokásaink és egy sokan vesznek bérletet azért, amit akarnak, szemben az ingyen adaggal.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.