Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  [Re:] Megújult a Prohardver! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#601) Wolverine válasza ProEvoFan (#401) üzenetére


Wolverine
félisten

Az általad kért Gamepodos változáshoz kéne 1-2 főállású hírező/tesztelő, ami - tudtommal - jelenleg nincs.

Fogalmazzunk úgy, hogy évek óta nem a PH az elsődleges oldalam a lapcsaládon belül, így ritkán jártam arra; a főoldal a réginél modernebb lett, hogy jobb-e, arról egyelőre nem tudok mit mondani, mivel nem használom aktívan... A fórumos színek kicsit IT Cafésak lettek, ami szvsz nem az igazi. Nem is emlékszem olyan PH-fórumra az utóbbi 7 évből, ami nem barna volt... (persze ez sem annyira zavar, hiszen nem a PH alól fórumozom, hanem a Gamepod alól, és annak a színei meg nem változtak még)

szerk: #587: demokratikusan nem lehet működtetni egy portált és fórumot sem; épp ezért felesleges is itt sírni a "lesz egy választógomb, ahol a régit is beállíthatom, ugye?" témakörben... Parci elég egyértelműen leírta: nem lesz.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#602) Parci válasza virkir (#600) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most őszintén bakker: téged mi érdekel jobban: hogy egész pontosan hány óra hány perckor jelent meg egy hír, vagy hogy miről szól? ha az utóbbi, akkor olvasd el a címét.

(az indexen amúgy mi a hírek sorrendje?)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#603) Pubszon válasza Parci (#531) üzenetére


Pubszon
veterán

Ne foglalkozz velük, IWIW-el is ez volt.
Nem az a helyzet, hogy vkinek nem tetszik, hanem csak szokatlan.
Nekem tetszik, bár csak a többi oldal is így nézne ki csak a saját szinében. :K

MOD: Amit többen is kicsit kifogásolhatónak találunk, az a hsz-ekben a link színe, aki egy kicsit színtévesztő könnyen el tudja nézni, vagy még az LCD monitorok betekintési szöge miatt is könnyen egybeolvad a szöveggel, tehát ezt a szint vissza lehetne rakni a régire.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#604) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

ha az ember bent vana forumban, akkor legfelül a prohardver felirat fölött árválkodik a 4 ablak a loguttal és barátaival, ez elég furin néz ott ki, vmi szép matyóhímzéses keret kéne neki, h ne legyen olyan árva, vagy berakni oldalra.

és igazából ne vegyétek magatokra a fikázást, minden ami szokatlan az nem jó :D

ha asszony festi a hajtá és jobban áll neki az se jó mert nem a megszokott :)

[ Szerkesztve ]

(#605) nonoka74


nonoka74
tag

szép lett,jó lett! :K

(#606) FF23 válasza DriderG (#586) üzenetére


FF23
senior tag

Nem néztem át ennyire, csak rápillantva elsőre azt a benyomást keltette bennem. (amit írtam)

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#607) TomKiss válasza virkir (#600) üzenetére


TomKiss
tag

balról jobbra, fentről lefelé jelennek meg a frissek, amik tolják maguk alatt a régieket.. mintha olvasnál ;)

"Nincs az a magánélet, ami ne lenne leleplezhető. A civilizált világban nem lehet titkot tartani. A társadalom olyan, mint valami álarcosbál, ahol mindenki eltitkolja az igazi személyiségét, de rejtőzködés közben lelepleződünk."

(#608) hemaka válasza Pubszon (#603) üzenetére


hemaka
nagyúr

Azért az iwiw-et nem kellene ehhez hasonlítani. :N

(#609) aldebaran


aldebaran
őstag

Logout alól visszajön a régi dizájn egyelőre. Ezerszer szemkímélőbb a régi. Ezzel nem a régit sírom vissza. Az azért jó, mer' jó...

Ha valaki olvas, sokkal jobb a fehértől eltérő háttér, ahogy régen volt. De lehet, hogy csak én szeretek úgy olvasni, hogy közben nem folyik ki a szemem.

De egy template váltó igazán lehetne, ha már így alakult és ahogy olvasgatom, a társaság fele jobban bírja ha nem fehér a háttér...

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#610) Parci válasza Findzs (#599) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mondj egyetlen helyet, ahol egy portál az olvasók (így, kollektíve) kénye-kedve szerint, vagy egyáltalán csak az alapján csinál arculatot. és egyébként szerinted ezt több százezer olvasó esetén mégis hogy kéne csinálni?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#611) rszp


rszp
aktív tag

Sajnos egyet kell értenem azokkal akik szerint ez a módosítás rosszat tett.
Igazi bóvli, reklám oldal lett. Kár érte.

(#612) Endreas


Endreas
tag

Ha a tartalom színvonala nem romlik a változásoktól, akkor azok mindenképp jók.
Szerintem kulturált lett a megjelenés, és azt fontos kiemelni hogy a PH-ra (remélem) nem a "grafika" miatt járnak az emberek.. :B

Gratulálok a jó munkához!

Kérdezz.

(#613) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Oda süss, de tetszetős lett az oldal. Akik dolgoztak rajta, mondhatni nagyot alkottak. :R

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#614) _Scythe_


_Scythe_
aktív tag

"tehát nem a meglévő srácok lesznek kénytelen az izgalmas Nagy Kondenzátorteszt helyett a Dögunalmas Plazmatesztet írni."

Ezen jót röhögtem, mert esetemben tényleg izgalmasabb a nagy kondenzátor teszt, mint a plazma :DDD
Amúgy nincs kiforrott véleményem még, egyelőre annyi, hogy más lett.
A felső navibar-on a GAMEPOD, LOGOUT, stb. esetleg kaphatna egy kiemelő keretet, akár a régit is, mert a sötét alapon vékony sötét betűk nem túl figyelemfelkeltők, konkrétan percekig kerestem, bár ez apróság.
Az engine-t meg teszteljük erősen :)

[ Szerkesztve ]

(#615) pandor


pandor
tag

nem sokat látogatom mostanság az oldalt (az rss mindent visz), ennek ellenére színvonalas tartalomnak tartom
de...
ezt a "dizájnváltást" nem kellett volna erőltetni, én elsőre észre sem vettem a különbséget
az oldal arculata továbbra is 10 évvel ezelőtti stílus(talanságo)t, megoldásokat idézi
2010-ben ezt már ciki "megújulásnak" aposztrofálni
a dizájner nézzem már körül a nagyvilágban (cnn.com, bbc.co.uk, pcmag.com, engadget.com, gizmodo.com, stb.) vagy akár kishazánkban (hvg.hu, pcworld.hu, hwsw.hu és tsai), hogy mi az aktuális dizájntrend
érdemes lett volna legalább egy jónevű grafikust felkérni a dizájn megtervezéséhez, mert a tartalom adott hozzá
na mindegy, ez is csak egy vélemény, további jó munkát

(#616) Racecam válasza rszp (#611) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ezt a "bóvli, reklámoldalt" kicsit kifejtenéd, különös tekintettel a címlapra? Pontosan, hol is vannak a reklámok (amiből élünk egyébként)? Vagy csak jó esett fikázni egyet? :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#617) DriderG


DriderG
tag

[link]

Így sokkal átláthatóbb lenne.

[ Módosította: tiv83us ]

(#618) Egon


Egon
nagyúr

Nekem is túl világos (mondjuk már az előző is az volt).
Tényleg lehetne egyetlen választható (szembarát, sötétebb, éjszakai nézelődésre is alkalmas) skin.
Funkcionálisan egyetlen problémám van (egyelőre): nem lehetne a gyorskeresésnél visszahozni a régi, jól bevált metodikát? Arra gondolok, hogy beírok valamit a kis mezőbe (nem mellesleg alig találtam meg...), és nyomok egy Enter-t, akkor azt tenné, ami a dolga (azaz keresne)? Most úgy műűkszik, hogy belép a részletes keresésbe....:(
Szerk.: látom, ez utóbbi javítva lett, köszi!

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#619) sz.j válasza Parci (#594) üzenetére


sz.j
nagyúr

Hát ebből nem sok olvasható ...... :N

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#620) Wolverine


Wolverine
félisten

Amúgy ez a szürke háttér/kék betűk kombináció csak engem emlékeztet a régi IT.News-féle megjelenésre?

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#621) hejesírásó válasza DriderG (#617) üzenetére


hejesírásó
senior tag

ez tetszik így. :K

(#622) Pubszon válasza Racecam (#616) üzenetére


Pubszon
veterán

Ne is bosszantsd magad rajta, jó lett, reklámok meg had legyenek mivel abból tartsa fent az oldal magát.
Akit zavar a reklám az blokkolja, de nem muszáj mert nincs túlzásba víve.
Itt is leírtam.
Engem csak ez a LINK színe nem hagy nyugodni, olyan minth ha OFF lenne. ;]

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#623) leviske válasza Parci (#610) üzenetére


leviske
veterán

Azt ki lehetne próbálni, hogy milyen lenne a megítélés, ha a jelenlegi föntről lefele világosodó szürke hátteret valami jóval sötétebbre cserélitek? Mint mondjuk a bit-tech esetében, hiszen ott is elég élénk színek vannak, mégis valahogy jobban koncentrálódik az ember figyelme a lényegre és így kevésbé zavarja a szemet.

Bár nem vagyok webfejlesztő, nem tudom mennyi plusz munka volna, a hátteret piszkálni.

(#624) stevve válasza Parci (#610) üzenetére


stevve
nagyúr

Az szép is lenne... 100 féle szín lenne rajta és akkor meg az enm tetszene a népnek, pedig azt ők raknák össze. Mindig vannak nyavalygók, akik megszoknak valamit és ahhoz a végletekig ragaszkodnak. Ez van. Mindenki törödjön bele. A sírás-rívás a legritkább esetben segít bármin is. ;)

Ha bárki megnézi a mostani híroldalakat, hardveres, számtech portálokat, a többség halad a korral. Új igények, új diva, új minden. Ha a PH! most még 5 évig maradt volna ugyanaz, akkor meg azért lenne megszólva, mert miért nem halad. :U

Innováció, innováció, innováció. Ez visz előbbre. :K

(#625) _Scythe_ válasza DriderG (#617) üzenetére


_Scythe_
aktív tag

Szerintem is jobb így! Az elválasztó keretek és a sötétebb színek gyakoribb használata nekem is jobban bejött. Sokkal tagoltabb és átláthatóbb. :K

[ Szerkesztve ]

(#626) aldebaran válasza DriderG (#617) üzenetére


aldebaran
őstag

DriderG teljesen jó, és ha a fehér hátteret kicsit szűrkítenéd, istenkirály kinézetű lenne...

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#627) ZeGa01


ZeGa01
tag

Állat lett az új Prohardver. Még ezt azt nem találok meg, de csak idő kérdése és minden meglesz.

(#628) Racecam válasza Pubszon (#622) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Igen, a link színe, vagy inkább nem is a színe, hanem az árnyalata nem túl szerencsés, beleolvad a háttérbe, különösen az OFF hozzászólásoknál, ezt mi is látjuk. :K

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#629) Henkei


Henkei
tag

Kivancsi lennek hogy milyen konkret es jo elore megfontolt okbol kellett
megvaltoztatni az igen jol eltalat es a maga nemeben eleg egyedi
szinosszeallitast itt a forumon. A "valtozas az elet velejaroja" es az "ez a
trend" cimu sablonszeru kozhelyek nem erdekelnek. A konkret haszna mi
volt vagy mi lesz?

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#630) P100 válasza DriderG (#617) üzenetére


P100
senior tag

Támogatom, így sokkal szebb és átláthatóbb lenne.

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#631) Parci válasza pandor (#615) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Istenem, a user, a user... no comment, TESTVÉR! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#632) stevve válasza Henkei (#629) üzenetére


stevve
nagyúr

"A "valtozas az elet velejaroja" es az "ez a
trend" cimu sablonszeru kozhelyek nem erdekelnek. A konkret haszna mi
volt vagy mi lesz?"

Szerinted mi lehet a haszna egy megújulásnak? Valószínűleg Bin Laden is ide fog járni és ő fizette, hogy mindenki bosszantására terrorcselekedetként felvállalhassa a váltást. Damn... :U

pandor (#615):
Ha a divatos gadget-es megoldás lenne most érvényben, még jobban tajtékozna a tömeg szerintem. Annyira azért nem kell majmolni más oldlakat, erre nincs rászorulva a PH!. :N

[ Szerkesztve ]

(#633) szesa válasza P100 (#630) üzenetére


szesa
senior tag

Ez az új forum-színvilág nem jó.
A halvány barnafos hátteren előtt halványkék betűk nem jók.
Nem tanították nektek hogy a kék betűk nem jók, ez csak most a divat :)
Kissé élénkebb színekre lenne szükség, erre rossz ránézni.

-

(#634) Parci válasza hejesírásó (#621) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hja, csak kár hogy nem egy 10 évvel ezelőtti amatőr gamer blog vagyunk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#635) TomKiss válasza P100 (#630) üzenetére


TomKiss
tag

De mi a jó egy sötét oldalban?

"Nincs az a magánélet, ami ne lenne leleplezhető. A civilizált világban nem lehet titkot tartani. A társadalom olyan, mint valami álarcosbál, ahol mindenki eltitkolja az igazi személyiségét, de rejtőzködés közben lelepleződünk."

(#636) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

no, gyerekek, utoljára: a fórummal még játszunk. tehát mostantól nem ér a "fórum színvilága nem tetszik" duma. kösz!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#637) _Scythe_


_Scythe_
aktív tag

A házigazdák fontolóra veszik DriderG dizájn tervét?

(#638) DriderG válasza aldebaran (#626) üzenetére


DriderG
tag

Valahogy így? [link]

[ Módosította: Racecam ]

(#639) caizzz


caizzz
aktív tag

mobil verzio mockup 001

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#640) Racecam válasza DriderG (#638) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Lehetne, hogy legközelebb inkább linket tennél be egy egyébként is baromi nagy, tehát nem látszó kép helyett? :F

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#641) DriderG válasza Racecam (#640) üzenetére


DriderG
tag

Ok. Azt hittem automatikusan behúzza a max szélességet figyelembe véve.

(#642) szesa válasza Parci (#636) üzenetére


szesa
senior tag

Oké :)
És mi lenna ha a profilban állítható lenne -ez vagy sablonokból ? :)

-

(#643) Parci válasza _Scythe_ (#637) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kizárt. nem akarok senkit megbántani, de az olyan messze van egy designtervtől, mint makó jeruzsálemtől.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#644) Findzs válasza Parci (#610) üzenetére


Findzs
addikt

nem tudok olyan helyet mondani
nem is úgy képzeltem, hogy akkor mindenki elkezdi elmondani a kívánságát
hanem hogy felrakjátok ezt a skint és akkor megszavazzuk pár nap alatt, hogy jó vagy nem jó
és esetleg van a tarsolyotokban még pár skin ötlet és mindegyiket megszavazzuk

egy korábbi hozászolásodhoz:
Parci te mit szólnál hozzá ha kezedbe fognál egy TV műsorújságot és a szerkesztők által fontosnak tartott műsor lenne kiemelve amik téged esetleg nem feltétlenül érdekelnek függetlenül az időrendtől, a többi műsor meg valahol másik oldalon eldugva ?

de mondhatok én bármit úgyis én, meg azok akik nem szeretik az új dizájnt csak fekete bárányok vagyunk a szemetekben

azoknak akik az új dizájn mellett vannak:

nem mondjátok már, hogy a ti szemeteknek olyan kényelmes ez a csilivili meg a fehér háttér ?
nem beszélve róla hogy így többet fogyasztanak a monitorok is tudom, hogy ez így most röhejnek hangzik de több ezer embernél már nem az

úgy is lehet fejleszteni egy oldalt, hogy a kinézete nem változik

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#645) RyanGiggs válasza DriderG (#638) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Ezzel a sötétebb háttérrel már nem lenne annyira zavaró,
mint a mostani hófehérrel,de szerintem
ezen a világos kék betűn is kéne változtatni.
Mondjuk sötét kékre, vagy feketére! :)

(#646) Racecam válasza Findzs (#644) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Már mondtam, hogy a többet fogyasztanak a monitorok urban legend, egyszerűen nem igaz. Ostobaság, ha így jobban tetszik. :K

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#647) Membrán


Membrán
tag

Szerintem nagyon jó lett!
Mondjuk crt monitort használok, nálam semmilyen gond nincs az olvashatósággal.
LCD nem tudom mit mutat.
A színvilága valóban "hidegebb", de ennek sem lenne szabad gondot okoznia.
Meg az hogy rikitó, az sem igaz. Inkább az új monitorok neon szerű színárnyalatával van gond.

(#648) sbazsi válasza Parci (#636) üzenetére


sbazsi
veterán

:DD
ennek csak örülni tudok.

(#649) Findzs válasza Racecam (#646) üzenetére


Findzs
addikt

igazad van :R

[link]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#650) BloodRay válasza Parci (#643) üzenetére


BloodRay
veterán

Pedig(nem bántólag) tényleg nem ártana fontolóra venni valami hasonló színezést. :U

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  [Re:] Megújult a Prohardver! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.