Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) petymeg válasza ctvagyok (#249) üzenetére


petymeg
addikt

Ez az Exynosos átba...verés egy nagyon felháborító dolog a Samutól. Pedig valami petíció is ment, hogy itt is Snapi legyen, úgy látszik hiába.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#252) adamklark válasza petymeg (#251) üzenetére


adamklark
senior tag

az a leginkább arcpirító hogy saját hazájukban snapira váltották exynost ami egyértelmű üzenet hogy exynos szarabb, de úgyse tudtok mit tenni Európában /Indiában, örüljetek.

(nekem note 9 van exynos-szal és semmi bajom vele, de note 20-nál fél milláért ez érezhetően átcseszés)

(#253) leslien válasza petymeg (#251) üzenetére


leslien
nagyúr

ráadásul a béta 11 is hol kezdik ?! nem lesz nehéz kitalálni... [link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#254) francz'70 válasza Dare2Live (#230) üzenetére


francz'70
aktív tag

Szerintem olvasd el mégegyszer. :F
Nem a problémát vitatom hanem a mértékét, kiemelve, hogy általános használattal.

melegedő/lagoló/merülő SOCcal...
Erről a demagógról meg csak annyit, hogy Note10+ t használok (munkaeszközként is) de semmiféle ilyen probléma nincs :Y

Az"átlag józsi" hülyének nézése ...pedig az összes gyártót érinti nem csak a samut, mindegyiknél vannak hibák vagy hiányosságok, ettől még egyik sem fogja olcsóbban adni.
De miért is adnák, van választék bőven, a piac meg majd beárazza.

Ráadásul az exynos sött a Samsung gamerek, power userek közt szitokszóvá vált.
Na pont ők vannak kevesebben, de már lazán olyan tájékozottak, hogy nem egy exynos-os S20 al fogják hardcore-ba nyomni, nekik ott vannak a céleszközök (gamer mobilok)

(#255) Duree


Duree
veterán

Ledöbbentem az árakon, ez nem nekem való bármit is tud.

duree54

(#256) Kasya válasza danielrevesz (#246) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ne aggodj, az Apple eseten is biztosan lesznek hajtepos hianyossagok.

(#257) Ádám16 válasza Duree (#255) üzenetére


Ádám16
addikt

Akinek egy havi nettója eléri az Ultra árát hazánkban, az eléggé jól keres szvsz.
A realitás inkább az, hogy két havi bérért lehet megvenni egy magyarnak a készüléket. Akinek két havi munka megér egy mobiltelefont, arról azt gondolom, hogy komolytalan/gyerek az élethez.
Persze, ha már megvan a lakás, autó, feleség, gyerek is van, biztosítva van minden, hitel sincs, tartalék is van, akkor ámen. Így viszont butaság ezt választani, amikor az elődjétől alig jobb. Bár még az is drága most is.

(#258) Plebi


Plebi
senior tag

Néztem én is a bemutatót, meg előtte MKBHD és SuperSaf elmélkedését a kiszivárgott infók szerint. Tetszenének, de gyakorlatilag a specifikációk alapján kaptunk egy Note 20 lite-ot Note 20-ként és Note 10 induló árán és egy Note 20-at Ultrának álcázva, mocskos magas áron.
Az biztos, hogy Lite-hoz képest iszonyat magasan fogott a samsung ára 355e Ft, de még az Ultra is iszonyat drága, még úgy is, hogy nem lett az 1 USD = 1 EUR-val az is 485e Ft!! WTF :Y
Azon is szarakodnak, hogy csak az ultra mellé jár ajándékba a Buds Live....

Egyébként a TAB-ok is mocskos drágák lettek, annak ellenére minőségi darabnak tűnnek, de ha tablet, akkor csak is IPad/Pro. Az igaz, hogy a LTE-s változat kerül annyiba mint az iPad Pro sima Wifisként, de akkor is...

Óra még jó is lehet. Buds live tetszik, de kíváncsi leszek, hogy kialakítása révén mennyire szűri ki a zajokat.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#259) icecave válasza francz'70 (#254) üzenetére


icecave
nagyúr

Note 10+nak volt az utolsó olyan Exynos-a, ami még nem produkálta a melegedéses és egyéb problémákat. A 990-es az, aminél már nagyon látszott az SD előnye, erre a Note 20-ba is beleteszik...
Hozzáteszem, én is úgy gondolom, hogy aki nem FPS meg benchmark megszállott, az mindennapi használat során kb. azt a 20%-al gyorsabb merülést érzékeli, ami jellemző az SD-s verzióhoz képest.

(#260) Cattle_Decap


Cattle_Decap
tag

https://www.gsmarena.com/razer_made_a_special_heat_absorbing_case_for_the_galaxy_note20_and_note20_ultra-news-44621.php

Meg Amerikaban is gondolnak a melegedo Exynos procikra a sracok jar a respect! Ugyanitt bontatlan Razer Phone 2-t vennek. :D

Vajon ez a keszulek mar tudja amit a ROG Phone 3, hogy ha radugom toltore es nyomogatom, filmezek stb. akkor nem az akkut nyirja, hanem kozvetlenul a toltorol eteti az alkatreszeket? Nem gyoker huzas csak ugy mondom.

(#261) janeszgol válasza Cattle_Decap (#260) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkor igazán nem panaszkodhat már senki. És csak 45 dodó. (Nettó?) :D

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#262) #95462144 válasza petymeg (#250) üzenetére


#95462144
törölt tag

A telefonod nem az ultrával van párban, hanem a sima 20-al, aminek az ára 355 ezer. Így mindösszesen cirka 40 ezerrel drágább, saccra az ár még a rossz forinttal ki is jön.

(#263) Ricardo válasza francz'70 (#254) üzenetére


Ricardo
félisten

Mi az átlagos használat?

(#264) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Tényleg kár, hogy ebbe is az Exynos került. Ez az idei elég elfuserált széria. Én tavalyit használok, annak a gyakorlatban semmi hátrányát nem érzem, ennél az ideinél viszont bőven lehet.
Bár igazából a melegedéséből következik minden további probléma. Fűt mint egy kazán, ezért veszi vissza a teljesítményt, és ezért is eszik olyan sokat. Egyedül abban lehet bízni, hogy ezeknek a Note-oknak jobban sikerült a hűtése mint az S szériának, az segíthet egy keveset, bár jó úgy se lesz.
Mikor a Snapi 810 volt hasonlóan elcseszett, meglépték hogy nem is volt Snapdragonos Samsung kiadás abban az évben. Nyugodtan megléphették volna most ezzel is.

Külsőre egyébként bejönnek. Kicsit nagy az a kamerasziget, de végre egyformák a "lyukak". Kicsit gagyi hatást kelt mikor ahány kamera, annyiféle a lyukasztás. A színek is tetszetősek.
De az a kisebbik tényleg inkább Note 20 Lite, FHD-val, 60Hz-el, a konkurenciához képest nem túl gyors töltéssel. Ehhez képest viszont drága.

A Buds Live-ra kifejezetten kíváncsi vagyok. A formája érdekes, de nagyon fülbeillőnek tűnik, szívesen kipróbálnék egyet.

Nagyon nagy piros pont jár viszont a Samsungnak azért a bejelentésért, hogy az S10-ig visszamenőleg, minden Note és S szériás telefonjuk 3 főverziót fog kapni a jövőben.

[ Szerkesztve ]

(#265) BusinessGuy válasza francz'70 (#219) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Ne haragudj de ez nettó marhaság ami több sebből vérzik.

Egyrészt a note 10 féle exynos messze nem szenvedett annyi hátrányt snapdragonos párjával szemben mint az s20/note 20 féle. Így persze ott még nem érzed, ott még nem volt szembetűnő érzékelhető probléma!

Az exynos 990-el más a helyzet. Gyakorlatilag akadozhat a menü, a sebessége semmi perc alatt a note 10-es snapdragon szintje alá megy, a kamerás képalkotása látványosan gyengébb a snapdragonos társánál, és jelentősen szarabb akkuidővel bír. Itt messze nem arról van szó hogy sanyika aki gamer veszi csak észre.

Persze aki a fejét a seggében hordja biztos elégedett lesz mert fél millióért telefont vett, de aki egy szemvillanásnyit is tájékozódik és van esze nem veszi meg ezt a szart mert rendesen nevetséges hogy a samsung köpve a fanokat és nagy ívben tojva a visszajelzésekre és vásárlói igényekre pofátlanul árat emelve kiad egy újabb telefont ami ráadásul immár jelentősen szarabb mint az USA-ba kiadott modell mert ott még a snapdragont is továbbfejlesztették míg mi kapjuk ugyan azt a szemetet ami az s20 ultrában volt, ráadásul mindezt az usa durván jobb készülékével szemben drágábban nevetséges akciókkal... Míg az usa-ban amellett hogy a jelentősen jobb készülék jóval olcsóbb, nem egy szaros earbuds-al szórnak meg ha megveszed a telefont...

(#266) #24536576 válasza #95462144 (#262) üzenetére


#24536576
törölt tag

Te vagy az első ember itt, aki ékes bizonyítéka, hogy műküdik a Samsung marketing gépezete. :Y

(#267) #95462144 válasza #24536576 (#266) üzenetére


#95462144
törölt tag

Marketing? Ebben mi a marketing? Nem vennék ebből a szériából egy darabot sem. Neked eleve szokásod ezen a fórumon a személyeskedés és a fórumozók beárazása és ledegradálása. A Note 9 specifikációja mérettel meg mindennel akkor is a sima 20-al van párban nem az Ultrával. Almát körtrével. És a 9-es széria kijelzője még így is kisebb.

[ Szerkesztve ]

(#268) #24536576 válasza #95462144 (#267) üzenetére


#24536576
törölt tag

Hát ne is haragudj, de te árazod be magad azzal, hogy ilyen butaságot beszélsz. Ha szerinted a Note20 az aktuális csúcs Samsung(mint a Note9 volt), akkor, hogy kéne hozzád állnom? :U Bevetted a marketing cumit, hogy van a csúcs, meg a csúcs+(ultra). :( Kijelző kiesebb? A hátlap meg legalább üveg a Note9-en, ami a prémium anyaghasználatot jelenti. Note20 műanyag. ;]

Áhh nagyon vicces ez a "nagyobb a kijelzője" ezért nem egy liga. 😆 Kiderül, hogy a Note9 egy Redmi Notehoz képest is alja teló, mert kisebb a kijelzője. 🤦🏻‍♂️

[ Szerkesztve ]

(#269) #95462144 válasza #24536576 (#268) üzenetére


#95462144
törölt tag

Olyan gyerekes vagy... :DDD :DD Elképesztő. :DDD Úgy viselkedsz, mint akinek elvették a játékát. :DDD

(#270) #24536576 válasza #95462144 (#269) üzenetére


#24536576
törölt tag

Na igen. Ha nincs érv, jön a terelés. Ahhoz képest, hogy felhárborodtál a személyeskedésen(?), elég szépen írsz. Álszentségből is jeles(5). Ez a "gyerekes vagy" duma nem idejét múlt már? :U

(#271) #95462144 válasza #24536576 (#270) üzenetére


#95462144
törölt tag

Leírtam a véleményem már, belém kötöttél gyerekesen személyeskedve és ezen rugózol, persze hasonlíts párba egy 6,9 colos telefont egy 6,4 essel. Tudod a stílus maga az ember, lehetne ezt kulturáltan is, de számodra ez sajnos nem megy. Gyerek vagy még. ;] :DDD
Építő jellegű kommunikációra alkalmatlan vagy, sajnálom érd be ennyivel. :DD :DDD

(#272) #24536576 válasza #95462144 (#271) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nem kötöttem beléd, a személyeskedést is te kezdted. Én csak annyit írtam, hogy te vagy az első aki bedőlt a marketingnek. Ezt vehetted volna építő jellegű kritikának, hogy legközelebb ne dőlj be neki, ehelyett nekem estél. Nem ez a gyerekes viselkedés?

Továbbra is azt hiszed, hogy a képátló miatt lesz egy telefon "csúcsabb? :( Elárulom a titkot: a Note 9 még nem kameralyukas telefon, ezért kisebb a képátló. :Y Szívesen.

Na de befejeztem. Te hasonlatoddal élve, nem vagyok az óvónőd, neki kéne tanítania, nem nekem. :R

[ Szerkesztve ]

(#273) petymeg válasza #95462144 (#262) üzenetére


petymeg
addikt

Nem. A Note 9 a Note 20 Ultrával van pariban, mivel mindkettő az adott időszak csúcsát képviseli.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#274) #91166208


#91166208
törölt tag

Hat ez gagyin nez ki es ez a horror ar brutal. Na most ha van esze a kis Apple-nek akkor nem a megszokott eloregedett dizajn es stb ugyan azt adjuk mar evek ota de jo a parasztnak stilust koveti es kidob egy uber fasza iphone 12 jo kamera + nagy akksi es gyorstoltes, a Samsung ott bukta az idei evet es lecsuszik 3dik vagy 4dik gyartonak. Nagy gratula ehhez a felteglahoz. :C

[ Szerkesztve ]

(#275) francz'70 válasza BusinessGuy (#265) üzenetére


francz'70
aktív tag

:F
Én az általad említett tájékozódásra, és az általam sem érzékelt exynos vs. snapy "brutális" különbségére reagáltam Note10+ ig bezárólag.

Az s20/note20 exynos 990 nel kapcsolatban teljesen egyetértek (tapasztalat hiányában pláne)
De azért a Note esetében még várnék ezzel mert ott valahogy mindig sikerül kicsit kipofozni a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#276) viera válasza #91166208 (#274) üzenetére


viera
őstag

Szerintem jól néz ki,csak nekem ez már péklapát. :DDD
Amúgy én most váltok i12 Pro-ra sok Samsung után (S7Edge,S8+,Note8,S9+,Note9,S10+,Note10).A szögletes telefonok mindig jobban tetszettek,a sík kijelzőnek is örülök az iPhone-nál.Már unom ezeket a lehajló kijelzőket azon kívül,hogy jól néz ki semmi haszna nincs számomra. :N
Egyébként már az i11 Pro akkuja is bírta nálam majdnem 2 napig. :) De nekem egy erős napig bírja az is elég,úgyis mindig éjszaka töltöm. Gyorstöltés meg egyáltalán nem érdekel. :))

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#277) Beri78


Beri78
őstag

Hát - nálam is eljött az idő, hogy elpártolok az androidtól, pedig ezt soha nem gondoltam volna. Huawei kilőve az ismert okok miatt...és a Samu az elszaladt árral és az újítás hiányával nálam kiesik már. S10+ után se érzek semmi késztetést a váltásra, pedig mindig nyomon követem a változásokat. A többi gyártó pedig...nem. OP-n gondolkodtam, de van a családban, és mindig van vele valami. Öreg vagyok már én ehhez :)

Ha az apple idén csinál valami normálisat, hasonló áron, akkor sok embernek oda fog menni a pénze - ami nem is kevés.

USA nagyon más, mert az előző szériákat "elég jó" áron beszámítják....

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#278) adamklark


adamklark
senior tag

IOS-re mondjuk sose váltanék ennyire még nincs világ vége, de samsung most igazán lábon lőtte magát

(#279) viera válasza Beri78 (#277) üzenetére


viera
őstag

Nekem is ez a véleményem. :))
Note10 után már nekem sincs meg az érzés,hogy kell az új. :N Én sem gondoltam volna,de több mint 8 év után elhagyom az Android-ot.

adamklark: régebben én is azt mondtam,hogy nekem soha nem lesz iPhone. :DD

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#280) adamklark válasza viera (#279) üzenetére


adamklark
senior tag

apámnak van és nem igazán a kedvencem :D, de ízlések és pofonok

(#281) viera válasza adamklark (#280) üzenetére


viera
őstag

Ez így van :K
Nekem azóta tetszik mióta több cuccot használok tőlük.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#282) #34952704


#34952704
törölt tag

szép lett és eléggé drága.Vártam nagyon,de ennyiért nem kell.

(#283) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Na azért ne élje ám meg itt mindenki világvégének a Samsung Galaxy Note 20 családot! :C
Na meg ez a csá Android, üdv IOS duma........ :W

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#284) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Megnéztem élőben is, szép szép, de nekem kicsit bugyuta hogy az amoled része kerekített (sarka), míg maga a ház pedig szögletes, így a sarkoknál elég hülyén néz ki, a kamera sziget pedig tényleg durva

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#285) gyurma888 válasza PeteePeti (#283) üzenetére


gyurma888
aktív tag

Pedig ez a helyzet, jól látod. Én is azt hittem, sosem lesz iPhone-om. De csatlakozom az előttem szólókhoz. Samsung kilőve, Huawei szintén. Vegyek egy Oneplust vagy Xiaomit 350-400ezerért? Két év múlva, ha váltok mennyiért tudnám eladni? Hagyjuk is...

(#286) Juhaszatti válasza gyurma888 (#285) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Annyira összeért már az Apple és a droidos gyártók árazása, hogy tényleg racionális döntés lehet váltani.
Én is elgondolkodtam már rajta. Csak nálunk több iPhone is megfordult már a családban, sőt, jelenleg is van, de mindig van velük valami nyűg, probléma. Ehhez képest az Exynosos Samsung vonal is zen nyugalom. Tudom hogy ebből nem érdemes általánosítani, én sem teszem, de amíg a személyes tapasztalat ezt mutatja, én biztosan nem váltok.

(#287) Dare2Live válasza francz'70 (#275) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Note10+ ig bezárólag"

Tessék itt egy írás a S9ről While the performance advantage of the Snapdragon 845 variant over the Exynos 9810 variant is something we could live with, the battery life results of the Exynos is definitely a deal-breaker.

Ennek van deep dive folytatása ha bele akadsz mélyedni.

S10nél a SOCot nagyjából kikupálták. Csak kicsit rosszabb mint a 855 de a többi....[link]

Az S20 féle 990 viszont egy katasztrófa. Az is jobb lett volna ha az elöző évit 9820at rakják bele. Az meg mégjobb ha egy 855öt. Ne adj isten ha drágán akarják adni esetleg 865öt. És hogy tökéletes legyen itt is bejön ami évek óta, hogy fotozásra, játékra ne vedd illetve veheted a snapdragonos verziót. Mindezt 300-495.000Ftért.

A nem találkozol vele hszed amúgy szép. Egy 7es sorozatú Snapival sincsenek ilyen gondok. Csak azok a 250-350euros árban mennek nem az 1000-1300eurosban.

Na de a te féle "átlag Józsit" ezek a dolgok nem zavarják. Az ára sem. Hajrá.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#288) Dare2Live válasza PeteePeti (#283) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Az a baj, hogy ha végigondolom a mi éri meg jobban egy I11 Pro vagy egy S20+ amik kb egyárban vannak nekem egyértelműen az I11 PRO jön ki jobb vételnek.

Jobb kamera, über brutál SOC, legjobb támogatás, minőségibb anyaghasználat....
S20+ oldalán kb annyi áll, hogy androidot jobban megszoktam = "szeretem". (Bár a xioami féle mindig átkerül minden máshova néha idegbajba visz.)

Nem tervezek most vagy idén váltani nem látom a régi nagy előrelépéseket de ha akármi miatt kéne simán benne van, hogy 10év android, 0.5 év ios után Applem lesz és "bye android". Mert végigondolva az én preferenciáim szerint jobb.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#289) ollie válasza #95462144 (#262) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De, az ultraval van párban, mert az ultra a sima Note-ok utódja, csak úgy, mint a 10-esnél a 10+ volt.

***

(#290) ollie válasza #95462144 (#267) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Note9 pont akkora, mint a Note20 Ultra, szóval nem igaz amit írtál.

***

(#291) whatwhatwhat válasza ollie (#289) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Miért számít az bármit hogy mi minek az utódja? Mármint vásárlás szempontjából? Ezt nem csak tőled kérdezem egyébként, hanem a többiektől is.

Persze lehet arról beszélni, hogy egy note 9 vagy 10 vagy 20 vagy 20 ultra éri meg jobban és miért. De végeredményben ha note-ot akar az ember akkor van egy véges számú halmaz amiből választhat. Semmit se javít a note 10+on hogy annak az utódja a note 20, és a note 20 se lesz rosszabb attól, hogy ha valaki lebutított változatnak tekinti. Nincs az előd és az utód között semmiféle mágikus kapcsolat, csak a nevük hasonló. Vannak telefonok, vannak tulajdonságaik és van árcímkéjük. Kinek mi fontos és mennyi pénzt szán rá az alapján lehet lehet beszélgetni róla hogy kinek melyik a jobb, de az ilyen messze menő filozófiai vitáknak nem sok értelmét látom.

Egyébként remélem már lassan mindenki kiadta magából minden dühét és bánatát az note-okkal kapcsolatban, és lehet már esetleg beszélgetni róluk érdemben is. Nincsen semmi bajom a negatív kommentekkel, de a sok "kösz nem", "ez vicc", "jó nagy marha aki megveszi", "szétkúrták a note-ot" és társai kommentek elég unalmasak.

Én kezdem pár pozitívummal a változatosság kedvéért: nem sok újítás van, de ami van az nagyon érdekes és tetszik nekem.
Pl az a technológia, amivel tudja érzékelni, hogy te egy másik telefon fele fordítod a telefonod, és ezzel mondjuk file-t küldeni.
Vagy ahogy csökkentették a toll bevitel késleltetését, bár nekem a note 10 késleltetésével sincs bajom, de kíváncsi vagyok, hogy emiatt az újat tudat alatt jobbnak fogom-e érzékelni.
Ja és nekem a sima 20 műanyag hátlapja is inkább pozitívum, prémium érzés ide vagy oda, sokkal praktikusabbnak tartom a műanyagot.

(#292) haxiboy válasza ruarua (#7) üzenetére


haxiboy
veterán

Az a vicc, hogy például Én, aki sok sok éve Samsung telefonokat vesz, és az igencsak korosodó Note 8-am leváltásán gondolkodok, már rá sem tudok nézni a jelenlegi csúcs készülékekre mert olyan árcédulát kaptak amiből egy elég korrekt asztali gépet is össze lehet rakni. Nyilván rossz a hasonlat, de szvsz nagyon húz a szívem a többi gyártó felé, noha szeretem a Samsung termékeit, semmi extrát nem látok a jelenlegi telefonomhoz képest, sőt kijelző tekintetében még visszalépés is van. Az olyan csodálatos szoftveres megoldások mint a vezeték nélküli DEX pedig csak azért nem jönnek a korábbi modellekre mert akkor még ennyien sem váltanának :(.
Az erősebb/hatékonyabb/kevésbé melegedő, ráadásul olcsóbb alternatíva miatt meg már csak azért sem... :P

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#293) ollie válasza whatwhatwhat (#291) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Számít, mert az ultra rendelkezik az elődmodellek legtöbb tulajdonságaival, mint ahogy a Note10-nél is a + volt az utód, nem sima Note10. Ráadásul a Note8, Note9, Note10+ és Note20 Ultra mind egyforma méretű, a kisebb modell visszalépés lenne.

***

(#294) doooo válasza BusinessGuy (#265) üzenetére


doooo
veterán

Az idén épp, hogy nem érezhető nagy elmaradás a kamerás képességben, sőt, sok dologban jobb az Exynos. Van ehhez mindenre kiterjedő teszt... csak most nem jut eszembe melyik oldalon (azon, ahol tavaly nagyot szólt, amikor S10-nél sokkal látványosabb eltérések voltak a két verzió között). Szóval ez a kritika tényleg nem állja meg a helyét az idén.

Az ilyen marhaságokat meg, mint akadozó menü... jobb ha hagyjuk a fenébe. Megint átment minden abba a tévhitbe, hogy az Exnyos borzasztó rossz, pedig nem. Gyors, erős (a mobilok üzemideje is minimum átlagos, de az S20+ esetében afeletti is). Csak nem annyira, mint a Snapi. És senki nem foglalkozna ezzel a különbséggel, ha nem kényszerítenék rá a vásárlókat ilyen rossznak bizonyuló döntésekkel a Samsungnál. Kirin gyengébb az Exynosnál is. Azzal senki nem foglalkozik. Képzeld ott milyen eltérések vannak egy S865-höz képest. És mégis egy árkategóriában vannak. Az idén egyszerűen túl jó lett a Snapi.
És persze még mindig nem tudjuk mennyire melegszik az új Note... ha készülékházat érintő tervezési hiba is közrejátszik ez az S20-aknál, akkor volt esélyük javítani a dolgon.

[ Szerkesztve ]

(#295) doooo válasza haxiboy (#292) üzenetére


doooo
veterán

"Nyilván rossz a hasonlat, de szvsz nagyon húz a szívem a többi gyártó felé, noha szeretem a Samsung termékeit, semmi extrát nem látok a jelenlegi telefonomhoz képest, sőt kijelző tekintetében még visszalépés is van."

Utóbbi részével nagyjából egyetértek (de azért Note8-Note20 Ultra között már van változás bőven), de a többi gyártó mivel nyújt többet? Mivel csábítóbbak? Már a Xiaomi árai is az egekben vannak mostanában. Ennyire kompakt (értsd: lehető legtöbb dolgot egybe sűrítő) készülékeket meg még mindig nem tudnak a legtöbben lerakni (E990 ide vagy oda). Én legalábbis azért kötöttem ki náluk az utóbbi két mobilom esetén... mert ha a legkevésbé kompromisszummentes készüléket kerestem (vagy a leginkább "future proof"-abbat), akkor náluk találtam meg. Igaz, az idén már homogénebb a piac, nincsenek akkora különbségek, de még így is igaznak bizonyulna ez, ha most akarnék új mobilt venni (de nem fogok, mert S9+hoz képest tényleg nem látok elég változást, egy gyártó esetén sem, főleg nem ilyen árak mellett).

(#296) whatwhatwhat válasza ollie (#293) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

De pont azt mondom, hogy nem értem, hogy miért számít. Én pl note 10 tulajként pont hogy örülök hogy a 10 nem hasonlít ilyen szempontból a 9-re. Mert én egy kisebb note-ot akartam. Tehát ha ki is jelentjük tényként, hogy a 10+ a 9 utódja, attól még nekem a sima 10-es a megfelelő készülék. Számomra nem lett attól kevesebb a 10-es mert nem az az igazi utód. A 10+ pedig nem lett több attól, hogy ő az. Tehát én semmi értelmét nem látom annak, hogy kijelentjük hogy az egyik egy extra változat, vagy éppen a másik egy butított változat. Én személy szerint ilyenkor inkább csak örülök, hogy két különböző telefont kaptunk, ezáltal van választási lehetőségünk.

[ Szerkesztve ]

(#297) ollie válasza whatwhatwhat (#296) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azért számít, mert nekem a nagy méret kell. Megszoktam a nagyot és nem akarok kisebbet.

***

(#298) S e t h válasza ollie (#297) üzenetére


S e t h
nagyúr

Mintha a feleségemet hallanám veszekedés után.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#299) akooos válasza S e t h (#298) üzenetére


akooos
veterán

:Y :DDD :DDD :DDD

(#300) 7Heads Drago válasza francz'70 (#254) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Attól függ mire használod. Gondolom a gyorstöltőt, a játékokra és az autós navit nem használod és ezért ismeretlen számodra a probléma. Sajnos ezeknek nem kellene hogy problémát jelentsenek egy felső kategóriás telónak. Vagy akkor miért van oda árazva ha nem az?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.