Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) pecccccccca válasza whatwhatwhat (#346) üzenetére


pecccccccca
senior tag

”Attól, hogy a samsung túlárazott szar, még az iphone semmivel sem lesz kevésbé az.”

Hol írtam, hogy a samsung túlárazott szar??? :F
Hogy jön ahhoz amit leírtam, bármi abból amit te reagáltál?

Szerk.:
Úgy látom más sem értette a tökéletesen a poénomat.

Máskülönben tök jól megvagyok a túlárazott szar 11 pro max-szal... A következő telefonom pedig egy még jobban túlárazott szar iphone lesz.. 😊

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#352) LurkerSheik válasza whatwhatwhat (#346) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

A note 20 gyakorlatilag egy s20 csak még ott van benne az s-pen. Az iphone-okban nincs toll. Miért tekintenénk akkor a note-ot vetélytásrnak?”

Az iPhone az S vetélytársa, a Note pedig egy 20+toll, de az alma és noteot nem lehet összehasonlítani.
Itt azért csúnya logikai bukfenc van az önigazoláshoz.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#353) whatwhatwhat válasza pecccccccca (#351) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Hát nekem elég egyértelműnek tűnt a kommented tartalma. De elnézést a félreértettem, nyugodtan fejtsd ki, hogy mire gondoltál. Kíváncsi vagyok.

"Máskülönben tök jól megvagyok a túlárazott szar 11 pro max-szal... A következő telefonom pedig egy még jobban túlárazott szar iphone lesz.."
Ez szíved joga! Köszönjük szépen, hogy megosztottad velünk! :)

(#354) whatwhatwhat válasza LurkerSheik (#352) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Mi ebben a bukfenc? :F Nem azért nem lehet összehasonlítani, mert ugyanaz, csak van hozzá toll is. Hanem azért mert a hozzáadott toll az hozzáadott árat is hoz magával. Ha ingyen kapnád a tollat, akkor persze, hasonlíthatnád hozzá nyugodtan. De a toll az drága. Ha valakinek nincs szüksége a tollra, akkor miért venne note-ot? Márpedig ha valaki az iphone-nal hasonlítja, akkor nyilván nincs szüksége tollra. Tehát: ha a tollat kiveszed az egyenletből, akkor nem hasonlíthatod a note-ot az iphone-hoz, aztán kijelenteni, hogy az iphone jobban megéri. Mert a note esetében nem veszed figyelembe azt a feature-t, amiért közben nagyon sokat kifizetsz. Így ha hasonlítani akarsz, akkor azt csak a S szériával teheted meg. Nincs értelme almát a körtével hasonlítani. Ha még ezután se érted akkor sajnálom, de ennél jobban nem tudom elmagyarázni.

[ Szerkesztve ]

(#355) BabMester válasza whatwhatwhat (#346) üzenetére


BabMester
senior tag

Szimplán azért mert ez a konkurens gyártó utolsó -iPhone megjelenéssel azonos évben levő- csúcs készüléke. Tehát ez az amibe mindent beletesz a Samsung amire idén képes és az Apple is így van az iPhone (mostmár) Pro-val.

[ Szerkesztve ]

(#356) pecccccccca válasza whatwhatwhat (#353) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Nézd. Én tisztában vagyok a telefonom előnyeivel, korlátaival és az árával is! Nekem nem kell megmagyarázni, hogy amit használok annyi pénzből telefont is vehettem volna. Tudatosan vásároltam azt amit. Nem fogsz te sem megtéríteni bármilyen magyarázatomat kiforgatva. Nem is adom meg a lehetőséget. Értsd a leírtakat úgy ahogy akarod. Részemről egy az általam használt márka kifigurázásának poénja volt... Pont..

Humorban nincs helye tréfának!

(#357) LurkerSheik válasza whatwhatwhat (#354) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Telefont telefonnal hasonlítsunk kvázi
Nagyon furán magyarázod meg magadnak.
Iphone fehér dobozban érkezik ez pedig az árat is magával vonzza....
Ha idén kikerül a töltőkábelaz iphoneból akkor semmivel nem lehet majd összevetni?
Sokáig volt talán véroxigén szint mérő az S-ben, (nem követem van e még) iphoneban pedig nem, akkor azt sem lehet összevetni?!

Te magadban eldöntötted, hogy az SPen a kategória elválasztó nálad, mint kézzelfogható hardverelem.

Teljesen butaság, amit írsz.

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#358) whatwhatwhat válasza BabMester (#355) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Ne haragudj, de ennek semmi értelme. Ennyi erővel a foldot is hasonlíthatjuk az SE-hez. :F

(#356) pecccccccca
Ok. :)

(#359) whatwhatwhat válasza LurkerSheik (#357) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Ember, ott van az S széria amiben nincs toll. Nem a toll az egyetlen elválasztó feature az iphone és a note között. Mondtam már, ha nem lenne S széria, nyilván a note lenne az iphone ellenfele. De van S széria. Az S széria minden ami a note, csak nem fizetsz extrát a tollért. Ezt értsd már meg.
Nem kell, hogy két eszköz teljesen megegyező legyen, hogy össze lehessen hasonlítani. Egyáltalán nem ezt mondom. Szerintem az a butaság, amikor valaki teljesen figyelmen kívül hagyja egy széria létezését csak azért hogy nyugtatgathassa magát, hogy az iphone igazából nem is olyan drága. Miközben egy olyan feature miatt kerül többet a note, mint a toll nélküli párja, ami egyébként az iphone-ból teljesen hibányzik.

[ Szerkesztve ]

(#360) Kasya válasza BabMester (#355) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mas termekvonal. A Note és a Fold is mas kategoria. A sajat kategoriajukban egyediek es nincs konkurensuk jelenleg.
A tollas telefonoknak megvan az elonyuk es hatranyuk is egy "hagyomanyos" okostelefonhoz képest, ami arra a termekvonalra jellemzo. Az osszecsukhato telefonoknal ugyanigy.

Az Iphone az S szeriaval van azonos kategoriaban, ezert ott erdemes osszehasonlitani. Akkor is, ha 6-7 honap difi van a megjelenesuk kozott.

[ Szerkesztve ]

(#361) BusinessGuy válasza doooo (#328) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Lássuk csak...például továbbfejlesztett cpu-t kapott én nem azt ami az s20-ban van?
Képzeld igen, örülnék ha megint samsungra mehetnék de az s8 óta hátrafelé menetelnek az exynossal évről évre távolodva a snaptól.
De te csak nyugtatgasd magad azzal hogy nincs nagy lemaradás. Kár hogy cirka minden rendes teszt és user vélemény ellened szól.
Ráadásul ahogy leírtam az usa nyalást, nézz már utána mennyiért és milyen akciókkal tolják ott a note 20 ultrákat, aztán ha megvan nézd meg ugyan ezt európában...De szerintem kezd felesleges szócséplés lenni ez a beszélgetés mert látványosan nem fogod fel a problémát...

(#362) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ma élőben megnéztem mindkét Note-ot. Nincs semmi baj a kisebbikkel sem, igazából törésállóság szempontjából sokkal jobbnak tűnik a műanyag hátlap és a sík kijelző, viszont elég nagy különbség van a kijelzők méretében. Papíron nem tűnik soknak, a valóságban igen, a kisebb modellnek keskenyebb a kijelzője, még a Note8-énál is, az meg ppont rossz tartalomfogyasztás szempontjából. Igazából tök jó lenne, ha ugyanakkora lenne a kijelzője, mint a korábbi Note-oknak (Note8, Note9, Note10+). Ja, és az fHD is teljesen rendben van akkora méretben.

[ Szerkesztve ]

***

(#363) HaliGab23


HaliGab23
senior tag

Én maradok a Note10+ mellett. Túl jó lett ez, hogy cseréljem a 20ra az ismert tények tekintetében.
Veszek inkább egy Tab S6-ot jövő héten :)

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#364) LurkerSheik válasza whatwhatwhat (#359) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Ok.
reménytelen.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#365) motown5l


motown5l
senior tag

Előrendeltem az Ultrat.Galaxy S9 plusrol váltok. Nagyon kíváncsi leszek rá. Utolsó note ami volt nekem az a note 4 volt. Az viszont nagy csalódás volt számomra

[ Szerkesztve ]

(#366) doooo válasza BusinessGuy (#361) üzenetére


doooo
veterán

Nincs továbbfejlesztve, magasabb órajele van (gyakorlati haszna ismételten nulla, marketingnek jó).
A problémát, a valós problémát, hogy jelenleg értelmetlen maguk alatt vágni a fát ilyesmikkel, sosem vontam kétségbe, nem találsz sehol általam leírva olyasmit, hogy ez így rendben van, vagy nincs különbség, stb. De hogy ettől még gyors és pörgős a mobil, főleg ha nem hiper-szuper játék megy épp rajta, az "hétszentség".

(#367) doooo válasza doooo (#366) üzenetére


doooo
veterán

Persze ezen az egyetlen, eddig is abszolút evidens dolgon kívül még mindig várom a további különbségeket is. Amerikában amúgy minden gyártó minden terméke olcsóbb mint itt (mármint Európában; Magyarországon még az európainál is minden drágább). Bár ha minden igaz, az egyes amerikai államok adóformáinak összegét nem szokták hozzáírni ezekhez az árakhoz.

(#368) 7Heads Drago válasza pecccccccca (#336) üzenetére


7Heads Drago
veterán

:R

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#369) 7Heads Drago válasza whatwhatwhat (#359) üzenetére


7Heads Drago
veterán

És ha adnak hozzá egy szaros tollat máris megbocsájtható a kis felbontású kijelző, műanyag hátlap és a melegedési problémák?
Túl misztifikálod már ezt ezt az ehész note szériát. Kár ezt szépíteni: vicc az idei samu felhozatal.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#370) Juhaszatti válasza 7Heads Drago (#369) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Lehetett hallani már a Note 20 kapcsán is melegedési gondokról? Tudom hogy ugyanaz az Exynos van benne mint az S szériában, de nem tudjuk variáltak-e a hűtésen. Eleve a műanyag hátlap jobb ilyen szempontból, mint az üveg.
Aztán persze lehet hogy ez is pont olyan forrófejű lesz, de egyelőre erről még nem hallottam.

(#371) 7Heads Drago válasza Juhaszatti (#370) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Megeszem a kalapom ha jobb a műanyag mint az üveg. Sztem meg mindenképpen rosszabb.
Ebben a vastagságban ekkora akkuval nem lesz változás a hűtesben. Sokkal inkább lesz hatással rá hogy dinamikusan változtatja a képernyő fríssitést.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#372) Ricardo válasza Juhaszatti (#370) üzenetére


Ricardo
félisten

Mindenhol a melegedést emlegetik. Persze fontos (valóban a legfontosabb)szempont, de én arra is kíváncsi lennék, mennyivel eszik többet az Exynos azonos műveletek elvégzése esetén, egy fotó /videó összehasonlítást is szívesen megnéznék.

(#373) Kasya válasza Ricardo (#372) üzenetére


Kasya
nagyúr

Anandtech jól leírta a különbségeket.
[link]
[link]

(#374) beyruth82 válasza Felesbandi (#304) üzenetére


beyruth82
veterán

Előfizetésre és részletre képesek megvenni átlag fizuból(ami nem a KSH szerinti 400 ezret jelenti mert az kamu).Előfizus konstrukcióban azért már sokkal jobb árakon el lehet hozni telókat.Én pl a 257 ezres OP7T Pro-t 155 ezerért kaptam meg mert az amúgy is használt díjcsomagomra 2 év hűséget vállaltam miután lejárt az előző 2 év,.Így is úgy is maradtam volna a díjcsomagban teljesen mindegy volt hogy hűséggel vagy anélkül.Havi 7 ezrével fizetem azt a 155 ezret.Azért az nem olyan vészes még ápolói fizu mellett sem.Párom Samu A71-et 34 ezerért kapta meg egy összegű fizetéssel (130 ezer körül van a reális ára de a telenornál 160 amúgy) mert 2 évre hosszabbított és maradt a díjcsomagban amit amúgy is használt.Szóval előfizus konstrukcióban azért ki lehet hozni telefonokat kedvezőbb árazás mellett és nem feltétlenül kell belerokkanni, igaz a 485 ezer az tényleg brutális túlzás de a 350 ezres note 20 elérhető lesz 250-ért is vagy még olcsóbban valamilyen operátori konstrukcióban.

(#375) <Lacy85> válasza 7Heads Drago (#371) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Mégis műanyag a sima Note? Valamelyik videóban azt mondták, hogy mindkettőn GG Victus van elöl-hátul.

Szerk.:

Most néztem, hogy tényleg műanyag...
Szóval 355 ezerért visszatér a gagyi anyaghasználat. Egyék meg akkor. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#376) ollie válasza <Lacy85> (#375) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A műanyag nem feltétlen gagyi, legalább nem törik könnyen. Sőt, a kisebbik Note szerintem jobb is lett részben e miatt, részben a sík kijelző miatt, legalább sokkal ellenállóbb igy a törésekkel szemben. A kisebbikkel csak 2 bajom van, az első az Exynos 990 (ez persze a nagyobban is rossz), a második pedig a kisebb kijelző.

***

(#377) Juhaszatti válasza ollie (#376) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Mondjuk "ejtettem már le" több telefont is tok nélkül, üveget és műanyagot is, egyedül a műanyag törött, pedig az csak a székben ülve csúszott ki a zsebemből. Persze nyilván ez azon is múlik, hogyan érkezik a talajra.

(#378) <Lacy85> válasza ollie (#376) üzenetére


<Lacy85>
addikt

355 ezres árcédula mellett nincs mentség a műanyagra.
Manapság már fele ennyiért is gáz.
De legalább remélhetőleg nincs olyan gagyi hatása, mint az "A" szériának...

(#379) Kasya válasza <Lacy85> (#378) üzenetére


Kasya
nagyúr

A muanyag nem feltetlen "gagyi" (ismételve Ollie-t). A korabbi A szeria hatlapja üvegbol volt, megis fele olyan vastagnak tunt és sokkal gagyibb erzetet nyujtott, mint akkori S szeriak uvege.

(#380) Fred23 válasza <Lacy85> (#378) üzenetére


Fred23
nagyúr

Bármilyen ár mellett a műanyag hátlapot kérném az üveg helyett, ha választhatnék. Az mondjuk tény, hogy sokakat zavar a műanyag, ezért is lenne jó az edzett kerámia terjedése. Kábé mindenki örülne neki, csak drága.

(#381) petymeg


petymeg
addikt

Az emberek 99,9 százaléka tokba teszi, úgyhogy kb tökmid1, hogy üveg vagy műanyag a hátulja. A Note9-emen vagy 10 percig nem volt eddig tok, pedig lassan 2 éves. Most is van rajta egy 1000 Ft-os szilikon bugyi.
Egyszer még a Galaxy S7-esemnel elhatároztam, hogy akkor mostantól tok nélkül használom mert úgy szép. Meg aznap elhajitottam a betonon, aztán eleje hátulja szilánkosra tört.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#382) poli27 válasza petymeg (#381) üzenetére


poli27
veterán

jha rohadtul csúsznak tok nélkül...

(#383) #24536576 válasza Fred23 (#380) üzenetére


#24536576
törölt tag

Szerintem meg olyan ez, mintha bemennél egy drága sörözőbe és műanyag pohárba kapnád a sört... Többet nem hiszem, hogy visszamennél.

(#384) JoseGee válasza #24536576 (#383) üzenetére


JoseGee
tag

Ha jó a sör, miért ne mennék vissza?

Ami késik, az nem jön időben

(#385) Decske válasza #24536576 (#383) üzenetére


Decske
aktív tag

Ezzel vitatkoznék. Bármikor cserélném az üveg hátlapos telefonomat fémre vagy egy Lumiás polikarbonátra és akkor még meg is marad a vezeték nélküli töltés. Ez az üveg semmiben sem prémiumabb mint a műanyag. Ugyan olyan közönséges, mindennapos.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#386) Gubu0101 válasza Decske (#385) üzenetére


Gubu0101
veterán

Mondjuk azt megnézném,hogy a Gorilla Glass 5-6 bírja jobban a karcokat,vagy a műanyag egy adott helyzetben.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#387) Kasya válasza Gubu0101 (#386) üzenetére


Kasya
nagyúr

Egyaltalan a hatlap is a kijelzovel megegyezo uveget szokta kapni?
Bevonatban biztos nem, de szerintem minosegben sem.

(#388) Noukoum válasza Kasya (#387) üzenetére


Noukoum
veterán

Note szériánál azonos gorilla glass típus szokott lenni elöl hátul.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#389) Juhaszatti válasza Kasya (#387) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az S10-en elöl GG6 volt, hátul GG5, az S20-nál már mindkettő GG6.

(#390) Kasya válasza Noukoum (#388) üzenetére


Kasya
nagyúr

Igazad van :R
Csak a fránya bevonatot sporoljak le rola.

(#391) #24536576 válasza JoseGee (#384) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nem hiszem, hogy tudnának annyival jobb sört adni, hogy visszamenjek egy igénytelen helyre. Bár szerintem a műanyag pohár kizárja, hogy jó sör legyen a helyen.

(#392) hroberto válasza petymeg (#381) üzenetére


hroberto
veterán

Ha műanyag lenne, nem tennék rá tokot. De ezekre az üveg szarokra muszáj vigyázni.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#393) #24536576 válasza Decske (#385) üzenetére


#24536576
törölt tag

Gondolom otthon nem műanyag pohárból iszol... Vajon miért? Tény, hogy az üveg se prémium anyag, de azért a műanyaghoz képest luxuscikk, aminek ebben az árkategóriában bele kéne férni.
Én kerámiás telót próbálnék ki.

(#394) #24536576 válasza hroberto (#392) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nem mindenki igénytelen, hogy karcos sz*rral járkáljon...

(#395) Gubu0101 válasza #24536576 (#393) üzenetére


Gubu0101
veterán

10 Plusom kerámia hátlapos volt,arra is kellett a tok,kegyetlenül csúszott..

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#396) BBke


BBke
tag

Megint egy horror árú tepsi mobil. Persze tudom, hogy a Note széria sosem volt kicsi és olcsó sem. De az ára...

Ezért is váltottam Samsungról iPhone-ra. Van 5 coll alati mobiljuk, nem horror áron. Nálam a lélektani határ 150 ezer forint előfizuval. A Samsungnak nincs ilyen méretben S széria készüléke, az A széria meg nem kell.

Huawei, Xiaomi és társai, köszi de nem.

(#397) hroberto válasza #24536576 (#394) üzenetére


hroberto
veterán

A tokok aztán marha igényesek. :DDD Mellesleg ha te egy ember igényességét ebben méred, akkor van némi baj... :U
A polikarbonát Lumiákon rohadtul nem látszottak a karcok.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#398) #24536576 válasza Gubu0101 (#395) üzenetére


#24536576
törölt tag

Még nem találták fel azt az anyagot/telefon felépítést, hogy ne kelljen tok. Viszont ha pl otthon kiveszed, akkor tok nélkül szerintem nem mindegy, hogy miből van.

(#399) #24536576 válasza hroberto (#397) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nem mindenki használ 500ftos bumpert, vannak jó tokok is. Szerintem aki igényes, az nem fogja az új telefonját minden védelem nélkül használni, hogy karcos legyen. Lumiák "legendásak", de akkoriban volt S3-am, azon pl repedezett a festés... Utána volt Note3-am, annak az oldala kopott.

(#400) Decske válasza #24536576 (#393) üzenetére


Decske
aktív tag

Képzeld műanyag pohárból vagy palackból iszok otthon, nem szeretem az üveget. Csorbul, összetörik, karcos lesz.
Maga az üveg rohadtul nem luxuscikk, sőt. Anyagköltségben kb ugyan ott van a jó minőségű műanyag és az üveg, feldolgozása az üvegnek macerásabb és csak ezért drágább.

Amúgy ha elismered a Lumiák műanyagját, akkor meg mi a bajod a jó minőségű műanyag hátlappal?

Miért ne lehetne valaki igényes úgy, hogy nem használ tokot? Sokáig használtam tokot, de meguntam, hogy növeli a telefon dimenzióit és idegesített, hogy a kijelzőt egy perem határolja. Pontosan ezért nem használok sem védő fóliát vagy üveget, mert elrontja számomra a használati élményt. Mégsem karcos sem a hátlap, sem a kijelző, mert képes vagyok vigyázni a cuccaimra.

Ne magadból indulj ki, senkinek sincsen olyan gondolkodása és elvárás a mint neked.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.