Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) dz1989 válasza ollie (#196) üzenetére


dz1989
senior tag

Értem, el is hiszem. :R Ettől függetlenül nem értek egyet a megnevezéssel. :(((

[ Szerkesztve ]

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#202) ollie válasza dz1989 (#201) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A megnevezéssel én sem.

***

(#203) dz1989 válasza doooo (#199) üzenetére


dz1989
senior tag

Tudomásom szerint pedig azért mert verőfényes napsütésben nem tud elegendő gyors záridőt és elegendően alacsony érzékenységet hogy ne égjen be a kép. (legalább is az N86 és a Pixon 12nél biztosan így volt.)
Igen azt nem írtam hozzá de természetesen tudom hogy kell egy kisebb blende is. :)

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#204) dz1989 válasza ollie (#202) üzenetére


dz1989
senior tag

Tulajdonképpen így rejtett ár emelkedés. :((( (Pszichológia...)

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#205) doooo válasza dz1989 (#203) üzenetére


doooo
veterán

Félreértés ne essék, szerintem is nagyon hasznos a változtathatóság (jó újítás volt az S9-ek idején), de gondolom túl költséges lett volna az új kamerarendszerekbe beépíteni ilyesmit, ezért hagyták el az idén.

[ Szerkesztve ]

(#206) mbotnd


mbotnd
tag

Még április 1-re is sok.

(#207) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Rá néztem most UK storeba. 850£ a sima Note 20 250-et adnak egy S9ert... 600ert már nem olyan rossz. De még így se kéne...

(#208) thomas92


thomas92
aktív tag

A sima Note 20-at nem értem. Hogyan adhatnak ki ennyiért egy ilyet? Ez egy vicc. Az Ultra tetszik, de annak meg még eszméletlenebb ára van. Nekem egy készülék sem ér meg ennyi pénzt.
Nagyon úgy fest,hogy a következő telefonommal visszatérek a középkategóriához.
S10+-om van, de remélem pofára esik a Samsung ezekkel az árakkal. A többi gyártóra is ráférne már a koppanás. Tényleg botrányosak ezek az árak. Nem térek magamhoz. :N

(#209) ollie válasza thomas92 (#208) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az Apple sem esett pofára, szerintem itt sem várható.

***

(#210) #24536576 válasza ollie (#209) üzenetére


#24536576
törölt tag

Azért az Apple teljesen más. Senki se kínál iOS-t rajta kívül. Kb bármennyit elkérhetnek, ráadásul 5 évig folyamatosan a legújabb szoftver van a telefonokon. Note20U meg mikor kapja meg a 11es Droidot? Februárban? :U

[ Szerkesztve ]

(#211) p2pp válasza sanyijedi (#48) üzenetére


p2pp
őstag

Jaja csak 25W 🤣😂😅
A többiek meg 125W 😅😂🤣

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#212) 7Heads Drago válasza ollie (#209) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az Applenál azért van egy stabil réteg akinek nem játszik a droid és nem gond a zsé. Már hozzá szoktak az árakhoz. Droidon meg túl sokan másztak be a felső kategóriába, most szépen vissza lesz vágva mindenki.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#213) hroberto válasza #24536576 (#210) üzenetére


hroberto
veterán

Ráadásul az Apple-nek van egy fanatikus rajongótábora, a Samsung ettől nagyon messze van.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#214) ollie válasza #24536576 (#210) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Note10 decemberben kapta meg a legújabb droidot, a Samsung egyre jobb ebben.

***

(#215) dz1989 válasza doooo (#205) üzenetére


dz1989
senior tag

Ilyen árcédula mellett nem olyan nagy költség szerintem. Hasonló szöveget hallottam a Samsung storeban hogy miért nincs 3,5mm Jack. Nem fér el, liszensz fizetés... Szerintem hozzáállás kérdése az egész. Tudják nagyon jól így is úgy is még fogják venni. Mi akik észrevesszük azokkal valószínűleg úgy vannak vele hogy hadd háborogjanak mint a tenger. :((( Szerintem később a nagyobb szenzorral újra be fogják dobni a változtatható blende-t.

Mint a Coca-Cola 400ft 2l ár emelkedés 400ft 1,75l :W

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#216) ghiottone


ghiottone
nagyúr

355-ért se 90 vagy inkább 120 Hz, se Snapdragon 865 és még a hátlap is polikarbonát a sima Note 20-on? Gyönyörű! :U Legalább lenne bőr, kevlár, ballistyc neylon.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#217) Šolaire


Šolaire
veterán

Kiváncsi leszek mikor lesz szolgáltatónál majd, egy misi egy telefon. :DDD
Ezek nem normálisak.

“Praise The Sun” \[T]/

(#218) jacis


jacis
nagyúr

Ez így egy nagy semmi.
Az ára pofátlan.
Nem fognak tömegek sorban állni érte.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#219) francz'70 válasza BusinessGuy (#148) üzenetére


francz'70
aktív tag

A fogyasztói társadalom nagyon kicsi százaléka/ezreléke olvasgat ilyen szakmai fórumokat vagy tájékozódik külünböző tech oldalakon.
A legjobb bizonyítéka ennek az exynos vs. snapdragon túllihegett esete "átlag józsiéknál" akik legfeljebb a melegedést vennék észre ha épp játszanak a telóval, mást nem.
Tehát valószínűleg nem érzik azt "mérhetetlenül nagy problémát" az átlagos telefonhasználat alatt amiért itt megy a sírás az exynos miatt, hozzáteszem én sem érzem a Note10+ omnál semmiféle hátrányát, pedig tudom, hogy a snapyhoz képest van.

A gyártók az átlagemberek/józsik igényeit tartják inkább szem előtt, akiknek marketinggel mindent lelehet nyomni a torkukon.
Mert ugye mi kell a népnek, a látványos dolgok:
jó nagy kamera,(ami felhívja a figyelmet) lyuk vagy noccs (mert a menci teló ilyen), és vastag árcédula (mert ettől vagy valaki)
Az exynos vs. snapdragon ezekszerint nem tényező, mivel annyival nem jobb vagy rosszabb egy "átlag" embernek, hogy a gyártó ezzel kampányoljon.

(#220) dz1989 válasza francz'70 (#219) üzenetére


dz1989
senior tag

+1 :R

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#221) duracell89


duracell89
senior tag

Egyre inkább elérjük a “peak phone” szituációt, amikor jelentős innovációk, újítások sokkal ritkásabban jelennek meg. Az összes piaci szereplő felér egy szintre és ott stagnál, miközben technikai megoldásokban és esztétikából egymás felé konvergálnak és a felhasználói élmény inkrementalisan nődögél, de nagy változás jó ideig nincs. Az átlag fogyasztónak a piac szempontjából hosszú éveken át nem érdemes váltania.
Ez PC terén egy jó 5-7 éve megvolt, most a mobiloknal is kicsit leül a piac. Úgy látszik jöhet a következő eget rengető innováció, ami erre is ráemel? Jöhet a jo kis 5G, meg neuralink :DDD

[ Szerkesztve ]

(#222) danisuto


danisuto
csendes tag

Fehér színben vajon elérhető lesz nálunk? Nem találtam róla infót sehol.

(#223) Micsurin válasza francz'70 (#219) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Tedd fel bármelyik komolyabb (vicc ez a kijelentés tudom) játékot és meglátod mi a gond, a Mali és az Adrenot egy szakadék választja el nem az előbbi javára.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#224) Maegoss


Maegoss
tag

355 ezer forintért nem gagyi egy kicsit az FHD kijelző ráadásul 60 Hz-el?

(#225) Kasya


Kasya
nagyúr

Samsung confirms three Android upgrades for S10, S20, Note 10, Note 20.

(#226) domerator


domerator
veterán

Fogadni mernék, hogy ezekbe a retek magas árakba bele vannak számolva a szoftveres új truvájok, a színek és még ki tudja... mert a hardveres rész tényleg nem indokolja. Most adtam el a Note8-am, mert nem bírtam a droiddal, de még előtte én is aláírtam az exynos petíciót, mert ez az "exynos Európának" nettó lehúzás. A Note szériát ettől kezdve csak az S-Pen tartja életben (mondjuk istentelenül jó dolog, hiányzik is az almából...)

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#227) doooo válasza Kasya (#225) üzenetére


doooo
veterán

Amilyen naprakész eddig az S9 széria, ők is beleférhettek még volna... mindenesetre pozitív a dolog.

(#228) laci0530


laci0530
senior tag

Asszem nálam is elérkezett így 41 évesen a mobilbuzériából való kigyógyulás (felnövés) korszaka. Van itthon egy Note 8, egy S10+ és egy Note 10+. Ezek mellett semmilyen birtoklási vágyat nem ébresztett most bennem az új Note széria. Sőt, idén - kivételesen, ilyen korábban pedig nemigen fordult elő - a bemutatót se követtem élőben és a patikamérlegen adagolt "szivárogtatások" is hidegen hagytak a készülékekről.
Az árszínvonalon már csak kínomban eresztettem el egy fél mosolyt (és nálunk az exynos verzió érhető el ennyiért, mégcsak nem is a snapis, de komolyan... ne már) ez az irány most elég tévútnak tűnik a Samsung részéről. Ennyien nem is emlékszem, mikor lettünk volna egy-egy flagshipjük bemutatóját követően nem elragadtatva.

(#229) Luck Dragon

Külső megjelenése szerintem nem szép bármennyire is szubjektív.
Az aratása nem kicsit drága, főleg szolgáltatók esetében.
Maga a hardveres nekem nincs bajom.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#230) Dare2Live válasza francz'70 (#219) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

melegedő/lagoló/merülő SOCcal adni 300-400-500Ks telefont sztem "átlag józsi" hülyének nézése.

A probléma évek óta kisérti a Samsungot és a marketing eladta. Idén viszont nem tudom mért de eléggé felkapta a szakmédia, vloggerek. MA sztem MO legolvasottabb mobilos oldala. Ha finoman is de a mostani cikkben is ott van. Azt gondolni, hogy ez nem üt vissza keményen az idei szériára sztem dőreség. Ráadásul az exynos sött a Samsung gamerek, power userek közt szitokszóvá vált. Ennek pedig nem csak az idei eladásokban de a jövőben is komoly következményei lesznek. SAmsung az új kínai gagyi ne vedd meg mert szívás? ...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#231) akaido válasza akooos (#13) üzenetére


akaido
addikt

:)
Ezzel telefonált gyorsan haza Koréliára Han Solo egy messzi-messzi "Galaxysból"...

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#232) poli27


poli27
veterán

Eddig note Galaxy s4 óta minden második évben megvettem a csúcs telót... jelenleg s10+ om van, ami 300e ft ba került a T nél... de ezek már beteg árak, ennyit nem vagyok hajlandó adni egy szaros telóért... remélem tarkón bassza magát a Samsung ráférne.... Ugyan azzal a dijcsomaggal 150eft plusz a S20 plusz is 60e ft al drágább... betegek ezek... Asszem nézek valami másik gyártót majd...

(#233) exedoc


exedoc
senior tag

A telefon szép elölről. Hátul a kamerasziget ocsmány, formátlan, és nagyon kidudorodik. Exynos... ennyiért.. nonono. Akinek szép telefon kell elfogadható áron viszonylag jó kamerával, meg tud barátkozni / elfogadja a MIUI-t annak bőven jó egy Mi Note 10 Pro.

(#234) Micsurin válasza exedoc (#233) üzenetére


Micsurin
nagyúr

730G van benne, ugye tudod? :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#235) exedoc válasza Micsurin (#234) üzenetére


exedoc
senior tag

Tudom, hogy az van benne, meg hogy más liga, viszont legalább az ár is az. Jó, igazad van, egy Mi Note 10-et egy Note 20-hoz mérni kicsit dőreség volt, de ettől ár / teljesítményben azért akkor is vannak jobb ajánlatok, ha hajlandó lemondani egy-két apróságról az ember.

[ Szerkesztve ]

(#236) Micsurin válasza exedoc (#235) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Fentebb már leírtam a magam fikázását én csak a Mi Note 10 et éreztem itt erősnek. :D :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#237) Sinesol válasza Micsurin (#236) üzenetére


Sinesol
veterán

Mystic = ronda árnyalat? :D
Amugy a képfrissités kapcsán az a baj, hogy sokan elfelejtik, hogy a 60fps is elég lenne, csupán csak 60fps-es animációt kellene rá tenni és sose látna senki szaggatást. Ehelyett persze egyszerűbb 120hz-es panelt odatenni azert könnyeb sok pénzt elkérni, meg az egyszeri user ugyis csak azt latja, hogy nem 60 hanem 120. XD

[ Szerkesztve ]

(#238) k-adi válasza janeszgol (#193) üzenetére


k-adi
nagyúr

" ha jövőre gurítanak"

na ja..

ha... gurítanak..

(#239) doooo válasza laci0530 (#228) üzenetére


doooo
veterán

De miért is ébresztene? Sosem az előző évi szériák birtokosai a célközönség, nem is értem miért jöttök állandóan ilyesmikkel... Az az idő 8-10 éve elmúlt már, amikor minden évben óriási előrelépések voltak még... Sőt, az utóbbi 1-2 évben már 2 évente is necces a váltás, hisz például S9+-ról szinte semmi értelme nem lenne S20+-ra váltanom. Egy széles látószögű kamerával több, és nagyjából ennyi. Hardver bőven elég máig, szoftver pedig naprakész. Nincs gyakorlati haszna annak, hogy váltsak idén. Note9-Note20 kb. ugyanez. Hát a Note10-Note20 közötti dolgokról ne is beszéljünk... Mondjuk ha csak Note8 lenne nálad is otthon... na akkor már lehet, hogy más lenne a dolog fekvése, onnan azért már lenne bőven előrelépés (de onnan már tavaly is volt, nyilván ezért újítottál 10-esre).

És ez a "lassulás" persze minden gyártót, az egész iparágat érinti, nem csak a Samsungot. Ahogy az egyre nehezebben tolerálható áremelés is (ami persze csak még egy plusz ok, hogy az emberek ritkábban váltsanak készüléket).

[ Szerkesztve ]

(#240) Gergőke88 válasza Luck Dragon (#229) üzenetére


Gergőke88
addikt

:D
Szerintem kapcsold ki... ;)

(#241) BloodRay


BloodRay
veterán

Egyik gagyib lett az áráért mint a másik...
Most már tényleg a vásárló teljes hülyének nézése megy... Bár míg a sok okos megveszi így is, igazuk is van.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#242) janeszgol válasza Luck Dragon (#229) üzenetére


janeszgol
félisten

Amióta telefont használok, azóta kikapcsolok minden gépelési segédletet pont ezek miatt.
Ha valamit nem jól írok, akkor az én voltam, és nem a szoftver. (Mert nem tudom helyesen leírni vagy átnyúlt az ujjam, és nem vettem észre.)
Már a nyomógombosoknál sem használtam a T9-et soha például.

[ Szerkesztve ]

(#243) elfelejtette válasza janeszgol (#242) üzenetére


elfelejtette
veterán

Dettó. :K

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#244) Jeanne d'Arc

Gyönyörű készülék, de ez az ár horror.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#245) exedoc válasza Micsurin (#236) üzenetére


exedoc
senior tag

Jogos. Így utólag tényleg erős volt ja, nem egy liga. :))

(#246) danielrevesz


danielrevesz
kezdő

Előbb kinyírták a Huaweit, a Samsung meg önmaga paródiája ezzel a note 20 családdal. Ott tartunk, hogy én, aki szerintem sosem gondolta volna, biztosan Apple telefont vesz következőnek.
De komolyan 25w-os töltés 2020-ban? Ez a középkategóriában is gáz már nem, hogy 400 ezerért. Ez csak egy példa de nagyon jól mutatja mekkora lehúzás az egész.
És tényleg a Samsung is 5 év szoftverfrissítést fog rá tolni, ming az Apple, ha már van pofájuk ugyanannyiért (vagy drágábban) adni? /Egyébként ez az összes androdios gyártóra is igaz, akik sikeresen elérték, hogy 200 ezerért egy abszolút nem időtálló ipari szemetet (Lg Velvet) lehessen kapni vagy említhetnénk a rengeteg Xiaomi hulladékot újobban. Eléggé elszomorít mi lett a mobiliparból.

(#247) bigrock válasza danisuto (#222) üzenetére


bigrock
addikt

Biztos lesz fehérben is, de az 100e-rel többe fog kerülni. :DDD

(#248) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Én már nem is sírok inkább, sírtatok helyettem eleget. Annyi viszont biztos, hogy a Note széria idén (életemben először) kimarad az életemből. A legkevésbé sem mozgat meg és horror ára van... mondom ezt S20 Ultra tulajként, de a jelenlegi telefonomhoz képest semmi innovációt nem látok.

(#249) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Nem vagyunk Samsung hater, de a kisebb note egy kalap kaki ennyiért, de a nagyobbik is nevetséges, a gyenge az exynossal. Azt reméltem legalább valami húzott exynos lesz.
Szerintem a tavalyi note jobb vétel lehet most, mint az idei, ha az 5g és a 120hz ről le tud mondani az ember. Főleg a kisebb note értelmetlen a tavalyi note 10 plusszal szemben.

(#250) petymeg


petymeg
addikt

Na én nem cserélem le a Note 9-et, ami még mindig egy betyár jó telefon és a legtöbb mai középkategóriásat is megeszi reggeleire. Ezt is 315 ért vettem, de ez a közel félmillás ár már nagyon nagy lehúzás. A pénz nem romlott ennyit, ami indokolná a több, mint 50%-os felárat. Mi fejlődött ennyire, miben jobb ennyivel egy Note 20 Ultra, mint egy Note 9? Az 5G? Az hogy nagyobb egy hangyányit meg több gesztust tud az egy lufi, az nem indokolja. A gyár vagy a kereskedők verik fel az árat?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.