Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) MasterDeeJay

Lehetne SSD játékra is, csakhogy nekem egy óriási szemetes kell.

Mindenki ismeri azt az érzést hogy elindítja a sajátgépet vagy ez a gépet vagy amit akar és látja hogy alig van hely, hát takarítani kellene. Na én ezt nem szeretném, trehány vagyok és telehányom szeméttel a vincsit. Letöltök valamit és otthagyom.
A fontos dolgokat 3 helyen tárolom felhőben (tresorit, onedrive és google drive) és egy megbízhatóbb vincsin. A kevésbé fontosaknak meg pont jó a raid0 régebbi vincsikkel.
SAS 15K-t simán vállalnám, eleve fülessel játszok. Külön van kisgép netezni ami éjjel nappal megy (Athlon 5350 húzva, 8Gb ram, passzív hűtő, passzív paneltáp, SSD... szóval 0 hang és netezni is elég) és van a nagygép ami játék, hobbi és néha munka (virtual gépeken tesztelek dolgokat)
A nagygép meg lehet hangos, fogyaszthat sokat. Csak akkor megy amikor használni akarom.

SSD jó igen, de ott van a SAS mondjuk 20e alatt kapok 4db-ot 600-700Gb összhellyel ami nem annyira sok de legalább gyors nagy összefüggő fileok mozgatásánál. Hátrányait ismerjük van is neki bőven!
Filmek másolásához, tárolásához, akár virtuális gépeket ide oda másolni jobb mint egy 120-as SSD.
Amit használok azt meg húzom át az SSD-re.

Na de a lényeg! Az érzééééss....
Leülök a gép elé és nem azt látom mint amivel nap mint nap dolgozok.
Rendszergazda és szervizes vagyok, egy i7 vagy egy dögnagy GTX980-as engem nem izgat fel, unalmas átlagos gépek, jópárat összeraktam és nem hatott meg egyik sem. Poénból i7 matricákat ragasztgattam a bögréimre meg a notimra amiben SU9600-as van :DDD
Berakni egy sima 250-es SSD-t ami szinte elveszik a gépházban, meg ugye az a tudat hogy egy picsányi nyák az egész mint egy pendrive és csak egy vékony tokba van az egész. Na berakni rendes férfias SAS vincsiket amik induláskor felpörögnek, zuznak 15k-ig az már valami...Volt korábban SCSI rendszerem, nagy érzés volt de kidöglöttek a vincsik.
Vagy ott a feladatkezelőben 2 processzor 8 mag 24mb L2... Nekem egy darab DDR2-es ECC REG 8Gb-os ramom akkora mint 4db ami átlagos ddr3/ddr4 ram. EATX lap, átlátni az egészet nincs összezsúfolva.
Annyira nem gyengék ezek a dolgok, el lehet velük játszani.

sonar
Igen raid kártyából nálam csak PCIX 133 (1Gb/s) vagy 4x-8x Pcie játszik.

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.