Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-05 18:48:07

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Note 10 / 10 Pro - 108 megapixel, maradhat? címmel megjelent a telefon tesztje is, ha kérdésed van, célszerű annak a topikjában feltenni, várhatóan ott előbb kapsz választ is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

GCam-ról van már infó ?

-

(#202) olddog válasza PeteePeti (#200) üzenetére


olddog
aktív tag

Valóban nem jellemzi a napi használatot, és igen már eleve odaírhattam volna... Mea culpa.
Nekem pl. ér mivel minden készülékem így kezdi. :)
És azt is tudod, hogy az én használati statisztikám, soha nem fogja tükrözni a tiédet. :R

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#203) GoldhandRent válasza olddog (#202) üzenetére


GoldhandRent
őstag

és amúgy így elsőkörben milyen a véleményed az üzemidőről ?
összehasonlítva a többi géppel, ami így kezdte
(nekem most a mi note 3 van repülő + WiFi-n és 3 napja megy valamennyit SOT-val, és asszem 50%-on van. 3500mAh akksi este megnézem)

[ Szerkesztve ]

-

(#204) Shinnokina válasza GoldhandRent (#198) üzenetére


Shinnokina
tag

nekem mindig azt mondták, hogy az aksinak hozzá kell szokni az alkalmazás-mintához, és "majd beáll". A P20 próm az első pár napban iszonyú gyorsan merült, aztán tényleg "beállt".

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#205) olddog válasza GoldhandRent (#203) üzenetére


olddog
aktív tag

Az 5200-hoz képest azért nem vagyok elájulva. Így szép 11 óra 40 perc lett a SOT 13%-ra merítve sim-ek nélkül.. De nem lessz ennyit nyomkodva napi szinten, és ha kiugróan magas a készenléti fogyasztás akkor tényleg valami gond van a rendszeroptimalizációval. Ami gáz.
De hamarosan meglátjuk.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#206) cikasz válasza olddog (#205) üzenetére


cikasz
őstag

Ha végre megjön nekem is majd kiváncsi leszek az üzemidőre ha belaktam.
S7E-t vált és ezt 2x kell töltenem egy nap, annyit játszom rajta.
Nem figyeltem a leírást, ennek Type-C a csatlakozása? :B

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#207) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ultra széles látószögű kamerától nem vagyok elájulva. Igazából globálisan nem. Bár este van lámpa fény. Nekem volt 3db Nokia 808-asom, még nem létezik az a kamera ami annak a minőségét, szín hűségét kép életét hozza. Vannak minták ha valakit érdekel.

(#208) GoldhandRent válasza Kolondrum (#207) üzenetére


GoldhandRent
őstag

ha a latoszoggel (is) van peoblemad, az lehet h a lencsetorzitas kompenzalasa miatt nem olyan szeles, mint mas telefonnak
a beallitast mar lattam, de nem raktam meg at

-

(#209) zazenke válasza cikasz (#206) üzenetére


zazenke
őstag

engem is idegesít az s7E üzemideje azért követem ezt a fórumot is. Viszont attól is félek hogy az automata fényerő állítója sötétben túl leveszi a fényt mert van itthon egy redmi 8 is és annál is ez a jelenség. Az s7E minimum fényereje pont jó nem sok és nem kevés.

(#210) szunyi777


szunyi777
őstag

Sziasztok
Nem tudom, hogy melyik lesz a Xiaomi MI Note 10 Topikja, de akit érdekel készítettem egy videót a BL nyitásról, recovery és rootloásról. (Bocsi a minőségért, a végén vettem észre, hogy nem volt jól beállítva a kamera)
Xiaomi Note 10 (Cc9 pro) Bootloader nyitás és ROOT

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#211) cikasz válasza szunyi777 (#210) üzenetére


cikasz
őstag

Ezzel nem veszti el a garanciát?

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#212) szunyi777 válasza cikasz (#211) üzenetére


szunyi777
őstag

Elvileg igen, gyakorlatilag nem. Vissza zárható a BL!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#213) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Azért alakul a vélemény bár sim nincs benne de 90%-ban bele tudok költözni így is. Az fix, hogy a 9T Samsung AMOLED-je egy gagyi kínai ez mellett. Halkan mondom. Meg van pár ilyen. A note 8 pro sem épp rossz. Igazából a 9T menne a levesbe minden körülmények között. Üzemidő meg sztem épp elég lesz. 35% maradt és 5 óra 30 képernyő idő lett, sim nélkül, bt nélkül (mi band4). Azokkal éppen jó lesz, de remélem 5-6 óra alá nem megy.

(#214) GuruZone


GuruZone
őstag

Sziasztok, holnap én is csatlakozom egy zöld színű 128-assal.

Mi9 SE után durva üzemidőt várok :)

Toltőről mit tudni? Oké, hogy 30 wattos, de ez QC4 vagy valami saját megoldás?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#215) Drenadar válasza szunyi777 (#212) üzenetére


Drenadar
veterán

Én úgy tudom a xiaominál ha a hivatalos úton nyit valaki akkor az nem garancia vesztés

(#216) Kolondrum


Kolondrum
félisten

(#217) GuruZone


GuruZone
őstag

Működő Mi Tárcsázót és névjegyeket fel lehet varázsolni? Szörnyű ez a guglis.

Próbáltam feltenni apk-ból, a Névjegyzék szépen működik, de a Tárcsázó kilép hívás indításakor.

És akkor a hívások rögzítése is meg lenne oldva.

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#218) cikasz válasza Kolondrum (#213) üzenetére


cikasz
őstag

Nem láttam a leírásban, de tényleg nincs wireless töltés? :U

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#219) Kolondrum válasza cikasz (#218) üzenetére


Kolondrum
félisten

Dehogy van és nem is kell. Még itthon is power bankrol töltöm, mert nem rakom le. De hát kinek mi jön be.

(#220) Shinnokina válasza Kolondrum (#219) üzenetére


Shinnokina
tag

én sem értem ezt a megszállottságot a wireless töltéssel... lassú, egy rakás energia csak elveszlik az éterben...

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#221) Kolondrum


Kolondrum
félisten

(#222) olddog válasza Kolondrum (#221) üzenetére


olddog
aktív tag

Nekem is most jelezte, 614 mega órafrissítésre? :DD

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#223) Kolondrum válasza olddog (#222) üzenetére


Kolondrum
félisten

Több az ;) de még mindig csak Októberi a Sec Patch.

(#224) olddog válasza Kolondrum (#223) üzenetére


olddog
aktív tag

Nem is gondoltam hogy nem több, csak vicces. Igen okt 01

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#225) Kolondrum


Kolondrum
félisten

[kép] Többet ilyen sem lesz!

[ Szerkesztve ]

(#226) GuruZone


GuruZone
őstag

Ez a GCam működik: [link] GCam_7.2.010_Urnyx05-v1.4

Én eddig is csak esti / éjszakai fotózáshoz használtam, ahhoz elengedhetetlen.

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#227) Kolondrum válasza GuruZone (#226) üzenetére


Kolondrum
félisten

Köszi, de kaotikus a kép minősége. Viszont biztató. :R

(#228) Kolondrum


Kolondrum
félisten

[kép] sim nélkül ez waoo kategória. :DD

(#229) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Mivel a lehetőség adott talán fogom és megnézem mit mennek 0-100 között egy 10 órás full hd videó lejátszás közben. Ki nyer? 9t? Note 10? 7 pro?

(#230) zazenke válasza Kolondrum (#228) üzenetére


zazenke
őstag

szerintem sim nélkül ez nem kimagasló

(#231) Kolondrum


Kolondrum
félisten

VoLTE is jó. [link]

zazenke! Majd kiderül. :S

[ Szerkesztve ]

(#232) Kolondrum


Kolondrum
félisten

22W felett nem mérek. 37%-os akkuról indulva. [kép]
Átlag 19W. Ingázik 18-22 között. 25cm-es ugreen kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#233) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Note 10: [kép]
9T: [kép] (gcam kép 6.2)

(#234) balazsnba válasza GoldhandRent (#148) üzenetére


balazsnba
csendes tag

Ez többször is előfordult, hogy ok nélkül kikapcsolt? Más is tapasztaltak ilyet? Ilyenkor a beállított ébresztő sem aktiválódik, ha eljön az ébresztés ideje?

(#235) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Valaki küldene nekem Ultra Wide képeket? Direkt nem írom miért én látni fogom, hogy nálam ilyen csak vagy általános a jelenség. Főleg kintiek gyenge fény mellett. Köszi

(#236) GoldhandRent válasza balazsnba (#234) üzenetére


GoldhandRent
őstag

közben rájöttem: nem az akkukímélő időzítését raktam be, hanem az automatikus ki/be kapcsolásét..Ez már megoldódott, szal emaitt nem kapcsol már ki, és mivel ébresztő az órámon van, így arra nem tudok válaszolni.

ELLENBEN!: egyszer ezen az időintervallumon kívül (értsd: melóban, mikor rohadtul nem volt se akkukímélő, se auto ki/be kapcsolás időzítve) kikapcsolt, full magától. Ez egyszer fordult elő.

(#232) Kolondrum
nem lehet, hogy az a mérőke baszakodik ?

[ Szerkesztve ]

-

(#237) Kolondrum válasza GoldhandRent (#236) üzenetére


Kolondrum
félisten

De már kiderült. Lehúzva hozza amit kell.

(#238) Attipapa


Attipapa
aktív tag

Üdv mindenkinek! Azt hittem,hogy áll a topic,erre most rátaláltam erre a topicra és örömmel látom,hogy éledezik. (Ezek szerint kettő is van)Szóval nekem is jött egy hete egy Note 10- es a GB- ről.
Mi8 ast váltottam le,de vannak kételyek.
Nincs notif.led és ezért az AOD-t használnám,de az meg nem jelez csak a Gmail- re. Sem a nem fogadott hívást,sem az SMS-t,sem a vibert nem jelzi ki. Már mindent megpróbáltam,de nem jön össze.A híváslistát, névjegyzék és üzenetek szinkronizálását a Micloud-al meg lehet oldani,csak az apkmirrorról kell leszedni a Micontact és mi message appokat. Igaz,hogy nem lehet alapértelmezetté tenni,de szépen szinkronizál,nem úgy mint a GDPR--es Google alkalmazások. Valaki nem tudja,hogy a sima global verzióban is ez a googl féle tárcsázó, névjegyzék és message van? Egyáltalán miben különbözik az EGT és a Global rom?
Mindkettőt globalként említik c.mi.com-on.
Kapott valaki ilyen rommal telefont,vagy mindenki EU-s rommal kapta?
Üdv.:Attipapa :R

[ Szerkesztve ]

(#239) GoldhandRent válasza Attipapa (#238) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Üdv a klubban !

Szerintem az AOD és értesítő LED mizériára később lesz megoldás, sőt, ha nyitunk egy topikot a Mi kommuniti appban, és elég felkapottá válik, akkor talán egy állandó szélső villogást (értesítő LED) is el lehetne érni.
Nekem AOD-n messengert és asszem sms-t is jelzett, de aztán..nemtudom, hamar kikapcsoltam, mert óra (amazfit bip) mellett nincs sok értelme.

És a google névjegyekkel mti csináltál ?
Kicsit megszoktam már, de a google baszakodása sok nyomot hagy a MIUI-ban, és nem jó értelemben.... (SMS, Tácsázó, ezek nagyon bénák, de az értesítések is google-osak..még a MIUI féle is.)

-

(#240) Attipapa válasza GoldhandRent (#239) üzenetére


Attipapa
aktív tag

A miui névjegyek és tárcsázó az 1 alkalmazás. A 11.0.3.1 verziót raktam fel. Szépen működik,csak a tárcsázáskor a google féle beépített tárcsázót használja. Attól függetlenül,hogy a miui névjegyzékben választok nevet és itt nyomok rá . Szóval úgy fest mintha,.....de mégse😁. Legalább viszont szinkronizál.Az sms miui appot viszont meg sem lehet nyitni,de mindent szinkronizál ennek ellenére is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#241) Attipapa


Attipapa
aktív tag

Ha valakit érdekel,amíg várunk az igazi miui11 es launcherre,addig jó szolgálatot tesz egy Alpha verzió,ami simán updateli a gyári launchert és ebben már van app drawer is,meg ikon nagyság állítási lehetőség is. [link]

(#242) Azurooandrew


Azurooandrew
tag

Előrebocsájtom, hogy én inkább tekintem megbízható forrásnak - ha nem is teljesen kételyek nélkül - a DxOMark tesztjét, illetve főleg azt, amit itt olvasok és látok fórumtársaktól – pl. az esti tesztképeknek különböző beállításokkal, thx @ GoldhandRent.

Most olvastam egy "kritikusabb hangvételű" véleményt az Androidpit.com-on: https://www.androidpit.com/xiaomi-mi-note-10-camera-problems

Amúgy ezek a képei nekem kifejezetten tetszettek a teszt elején: [link]

Ugyanakkor a leírt kamera anomáliákat (a tesztelő ír lassúságról, fókuszproblémákról, ghosting effektusról a HDR esetében, többszöri kamera app fagyásról) bárki, bármilyen mértékben tapasztalta az itteni tulajok közül?

[ Szerkesztve ]

(#243) szunyi777 válasza Attipapa (#238) üzenetére


szunyi777
őstag

Aod értesítés global rom betegség. EU dev.en szépen működik minden

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#244) GoldhandRent válasza Azurooandrew (#242) üzenetére


GoldhandRent
őstag

fagyott már nekem is, mikor a sima fénykép módban a lencsék között akarok váltani, de úgy, hogy 1x-ről 2x-re majd meggondoltam magam és 5x-re
ilyenkor tölti a lencsét, és befagy, nem tudja mit csináljon.
nem kell kapkodni
(egyébként minden telefonon befagy néha, ezek nem fényképezőgépek, csak egy APP rajta :( )

-

(#245) cikasz


cikasz
őstag

Azt hiszem elhamarkodottan rendeltem meg ezt a telefont. Ha esetleg valakit érdekel eladó lesz ha megérkezik végre.(18-án adták fel) :U
156.934.- Ft.-ot fizettem összesen érte PayPal. Privátban beszéljük. :K

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#246) Attipapa válasza szunyi777 (#243) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Sejtettem,hogy EU deven minden jó. Mi8 hoz is azt használtam egy ideig,de 11 óta global stabilt. Azon is tökéletesen működött az AOD. Gondoltam lesz egy telefonom amit nem nyitok ki,de úgy látom ez sem ússza meg a végén. Itt a legnagyobb baj az,hogy még led sincs ami jelezne egy elmulasztott hívást.És pontosan ezzel a szuper AOD val reklámozzák a miui11 et. Kezd nagyon leszerepelni a Xiaomi előttem,pedig amióta léteznek azóta Xiaomi telom van.Ahelyett ,hogy havonta adnak ki telefonokat,megcsinálhatnák legalább a felsőbb kategóriának a firmwaret. Botrányosan sok a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#247) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Felraktam pár képet imageshack-re:
elvileg a linkre kattintva elérhető az összes (mind a három+1) képem

-

(#248) Kolondrum válasza Azurooandrew (#242) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mindet. Nem poénból kértem képeket. A kamera volt h kihagyott váltás közben, igaz nyúztam, minden lencsét, aztán fogta visszaszámolt h nem indul el, indítsam újra, de ezen végül a telefon reset segített csak. Ezen lehet csiszolni.
Fókusz probléma* is van ám dögivel, de rá lehet venni, főleg ha nincs HDR. Ez bonyolult dolog magam sem jöttem még rá mi miért van, elmélet van. Ghost? Nem is kell magyarázni, a nevéből tudom mi ez, csak ultraszéles alatt gyér fény mellett.
* Jelenleg azon az állásponton vagyok, hogy néha érdemes nem fókuszálni és úgy lőni a képet a fő kamerával, mert belenagyítva így a jobb. A 2* zoom alatt kiváló minden.

[ Szerkesztve ]

(#249) Shinnokina válasza GoldhandRent (#247) üzenetére


Shinnokina
tag

Én csak egy képet látok, havas múzeum. Próbáltam usernevedre kattintani, de nem tölt be semmit (de azt is nagyon hosszan). Érdemesebb flickrt használni.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#250) szunyi777 válasza Attipapa (#246) üzenetére


szunyi777
őstag

Az értesítési led nekem is fájó pont! Nem is értem miért nem fért bele sehol egy nyamvadt led :F

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.