Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-05 18:48:07

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Note 10 / 10 Pro - 108 megapixel, maradhat? címmel megjelent a telefon tesztje is, ha kérdésed van, célszerű annak a topikjában feltenni, várhatóan ott előbb kapsz választ is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Most akkor a pro-val mi a helyzet?
Az nem egy erősebb, snapdragon 855+-os processzorral jön?

Ha igen, akkor kicsit sántít a témaindító cikk, hiszen mind a kamera, (egyebek mellett még az optikai képstabilizátor is!) mind az akkumulátor, mind pedig a processzor jobb, mint a mi9-ben lévő hardver.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2) HoldfenyLuna


HoldfenyLuna
aktív tag

Adhattak volna valami más nevet a színeknek... Első ránézésre mobilon azt hittem Huawei P30 hirdetés az a kép... :(

(#3) zazenke


zazenke
őstag

csak több a memória és a kameraja 8 tagú lencsebol áll. (108 mpx es egység). de hogy ez kép minőségbe milyen pluszt ad az még rejtély

(#4) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Nekem az árazása nem tetszik. Tényleg megér az a plusz lencsetag ekkora dif-et? (gondolom az egész lencseszerkezet más)
Lesz vajon összehasonlítás a két kameráról?

[ Szerkesztve ]

(#5) Freddycom válasza HUTCHDB (#1) üzenetére


Freddycom
őstag

Ugyan az a 730G van benne, mint az alap verzióban, a 'Pro' itt annyit tesz h 8 lencsés a szerkezet (7 helyett), illetve több RAM, ROM és csók.

(#6) #16514048


#16514048
törölt tag

Kicsit kezdenek azért ők is elszállni az árazással.

(#7) prolad


prolad
őstag

Elég csalódás a pro, vagyis inkább szükségtelen. A sima jó vétel lesz majd február táján, addigra majd beesik az ára.

(#8) Noukoum válasza #16514048 (#6) üzenetére


Noukoum
veterán

Ideje már.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#9) SamiCsillag


SamiCsillag
senior tag

A Pro-ért a 650 euro nagyon sok, 215 ezer huf, mire a boltokban lesz, addigra 250 ezer lesz. Ez sztem nagyon sok érte. De az 550 euro-s sima is 210-220 ezer lesz mire a boltokban lesz. Ez is nagyon sok... Pedig azt hittem, hogy ez lesz az új telefonom. Esetleg, ahogy feljebb már írták, meglátjuk februárban az árát. Hátha addigra kijön a Mi10 és ennek lemegy az ára...

(#10) #Zanard#


#Zanard#
csendes tag

Majdnem csináltak egy tuti telót nekem. Erre kihagyják a Qi töltést. BUT WHY ??? Van egy király 30W-os teknológiájuk a Mi9-ben. Akkor ebbe miért nem lehetett legalább egy szaros 10W-os tekercset bele biggyeszteni. A költsége kb 10 cent lett volna szerintem. De ha csak a Pro-ba rakták volna bele azt is megérteném, de hogy egyikben sincs. :W

[ Szerkesztve ]

(#11) #24536576


#24536576
törölt tag

Ezt a phablet szót miért nem lehet elfelejteni?

(#12) GoldhandRent válasza SamiCsillag (#9) üzenetére


GoldhandRent
őstag

az mi és a minote nem kéne hogy befolyásolja egymás árát, mivel más kategória.

ez a pro így..nem pro, csak faszság. már bocsánat. ez csak egy sima nagyobb RAM/ROM páros egy extra lencsetaggal (ami valamit biztos változtat, de nem azt, h PRO legyen tőle).

Az ár nagyon magas... mondjuk a 730G-t leszámítva mindenből a csúcsok csúcsa van benne (kb). Bár szvsz a 730G IS bőven elég mindenre IS

Azért Kari utánig várok, egyrészt hátha lejebb megy az ára, hátha kijön valami Mi Note 10 T popuppal.

-

(#13) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Nem hittem, hogy valaha ilyet mondok egy Xiaomi telefonra, de egy Snapdragon 730-as telefonhoz mérten ez bizony túlárazott lett/lesz...

Minden szavam magánvélemény!

(#14) HUTCHDB válasza Freddycom (#5) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Akkor lapozok...így nem izgat egyelőre a dolog...730G egy csúcsmobil PRO-ba? :W
A mi10 -et kénytelen leszek kivárni.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#15) Ricardo


Ricardo
félisten

Ezt túlárazták. Kár érte. Egyébként nem rossz.

Ezt a háttérképet be lehet valahonnan szerezni?

(#16) Dare2Live válasza tothmaxy182 (#13) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

855el elmenne ez az ar legalabb a proba belerakhattak volna.

aszittrm instant buy lesz amint elérhető moon de igy most megvarom elérhet lesz e a pixel sott s11et is.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#17) doooo


doooo
veterán

Hát a kamerára kíváncsi vagyok, de ez az ár, meg a túlságosan generic kinézet...

(#18) hyperspace válasza SamiCsillag (#9) üzenetére


hyperspace
őstag

250e már Oneplus szint. Meg akciós S10+.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#19) petymeg2033 válasza Ricardo (#15) üzenetére


petymeg2033
tag

(#20) rdt89


rdt89
addikt

Nagyon jó telefon és gearbesten 499dollar a note 10 ezzel a kuponkoddal GBMINOTE10. :))

(#21) Taci válasza SamiCsillag (#9) üzenetére


Taci
addikt

Xiaomi Mi Note 10 (CC9 Pro) 108MP Penta Camera Phone Global Version

EU Priority Line biztosított szállítással 514 USD árért (154e Ft) már most meg lehet venni Gearbest-en (kuponnal).
A részleteket Fb-csoportban találtam: [link]
A garancia persze kérdéses.

Számomra egyáltalán nem releváns, csak eszembe jutott, hogy pont ma láttam, és emlékeztem, hogy én alacsonyabb árt láttam ott, mint az általad említett 210-220e Ft.

(#22) #16514048 válasza Dare2Live (#16) üzenetére


#16514048
törölt tag

Szerintem Xiaomi-hoz képest még akkor is drága lenne, ha úgy nézzük, hogy egy Snapdragon 855-ös Mi 9T pro 130 körül van.

Ahhoz képest ez leginkább csak akkuban jobb, a kamera többnyire parasztvakítás.

(#23) GoldhandRent válasza #16514048 (#22) üzenetére


GoldhandRent
őstag

azért a szenzorméret növekedést, meg a rendkívüli sokrétűséget nem nevezném parasztvakításnak.
a 108mpx az az... ekkora mérettel lehetett volna 24 vagy 32.. elég az is
de a szenzorméret óriási a többi mobiléhoz képest ! (2.55 az elterjedt)

-

(#24) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Ebbe az árba bele kellett volna férnie egy 855-ös Snapdragonnak. :U

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#25) RoBos


RoBos
senior tag

Magyarul a CC9 Pro Premium Edition lett a global Mi Note 10 Pro?! :F
Gratulálok Xiaomi... :U

(#26) Taci


Taci
addikt

[link]
Xiaomi Mi Note 10 Review - 108 Megapixel Madness.

Jó lesz az, jó lesz!

(#27) #16514048 válasza GoldhandRent (#23) üzenetére


#16514048
törölt tag

Ugyanúgy 0,8 mikron a pixelméret, mint a Mi 9T-ben. Annyi, hogy ez 27 megapixelen csinál olyan képet, mint a másik 12-n, de szerintem utóbbi felbontás is elég mindenre.
Ezt szoktam linkelni, ez 12MP, 2.0 mikron, 1/1.7". Amiben jobb ez egy mobiltelefonnál, azt rá lehet fogni a komolyabb lencsékre is. És hangsúlyozom, mindezt 2,0 mikron pixelmérettel, ami bármelyik telefonénál nagyobb.

Szóval olyan túl nagy előrelépést nem jelent egy ekkora szenzor, ez még mindig nagyon apró.

Ennek ellenére a quad-bayer technológiának lenne értelme, csak nem ebben a felállásban. Ha mondjuk maradt volna 12 megapixelen a rögzítés, akkor ez a 108MP-es szenzor bőven elég lenne arra, hogy valóban jó minőségű 2x crop zoom-ra is lehessen használni.
Magyarul teljesen indokolatlan ebben a telefonban a 12MP-es 2x tele.

Az 5MP-es 5x kamera meg azért parasztvakítás, mert ha már ott van a 12Mp-es 2x, akkor annak a képéből is ki lehetne vágni egy 5MP-es részletet és szinte ugyanott lennél, minőségben is.

Az OIS nem rossz dolog, de nem is életbevágó, mobilokban 1 fényértékkel hosszabb záridőt tudsz kitartani velük kb.

Szóval ez mind arra jó csak szvsz, hogy tudják mivel magyarázni a magasabb árat.

[ Szerkesztve ]

(#28) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Úgy terveztem ez lehet az S7 utódja, de irreálisan vastagon fogott az bizonyos ceruza.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#29) joey04


joey04
titán

Gsmarena teszt van már. Nem csak az ár a probléma, én ekkora teleptől jobb üzemidőt is vártam.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30) RoBos válasza fornettisuti (#28) üzenetére


RoBos
senior tag

Azt hiszem én is letettem a Mi Note 10-ről! :(

Akkor már sokkal inkább a Realme X2 (8/128GB) Global verziója!

Szinte minden benne van ami a legtöbb embernek kell(het):
SD730G, Super Amoled, 8GB RAM, külön SD card slot, NFC, B20, Dolby Atmos, 32MP/64 MP (No OIS)

És még most novemberben jön elvileg a ColorOs 7!

Best buy termék lesz! :K

[ Szerkesztve ]

(#31) GoldhandRent válasza #16514048 (#27) üzenetére


GoldhandRent
őstag

A wide-ra meg a makróra gondoltam, a 2x felesleges szerintem is, inkább arra kellett volna az 5x lencsét tenni.
Az OIS viszont kell, nagyonis kell. Kicsit bizonytalanabb kézzel vagy épp séta közben (ugye a pillanat, amit le akarsz kapni) OIS nélkül olyan elfolyós képek készülnek mindig. Az OIS nagyon sokat segít ezen. A zoomnál meg pláne.

Én (is) azt mondom, h a szenzorméret nagyon jó, de felesleges bele ennyi pixel. A méret maradjon, de növeljék a pixelek méretét.. Ha a 1/1.7-ben 2mikronosak, akkor 12MPX-en az 1/1.33-ban jelentős javulás lenne elérhető.

Ha 108 helyett 12-ben fényképezel, nem ugyan ez történik egészen véletlen ? Megnő a pixelméret :F

-

(#32) zazenke válasza joey04 (#29) üzenetére


zazenke
őstag

valami nagyon nem stimmel azzal a 95 ös értékkel nem létezik hogy csak ennyit tudjon mikor pl a honor 20 pro kisebb aksival többet gurít ips kijelzővel

(#33) erahurka


erahurka
félisten

Ezt az undormány noccccccccsot mikor vetkőzi már le a mobilipar? Egyszerűen nem tudok telefont venni, mert mindegyiken ott virít az a hülyeség.

(#34) juuzer


juuzer
addikt

Hát, akkor már inkább a Mi 9. Nem hinném, hogy a kamera megérné ezt a felárat :/ Ez kb egy Samsung Galaxy A80 csak Xiaomi kiadásban. (Ugye az A80 is kb csúcsárral jött, mégse volt az. Itt ugyanez a szitu, csak Xiaomis árképzéssel nézve a dolgot.)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#35) Cattle_Decap


Cattle_Decap
tag

Kamera es lyuk nelkul, felaron megvennem.5000 mAh-nal kene kezdodnie minden telefonnak 6 inch felett.

(#36) virkir


virkir
veterán

Csak szerintem nem kerek valami?
Mi9CC Pro 6/128 cirka 120k, átnevezve Mi Note10-re meg 180k.
A Redmi K20/Mi9T-nél messze nem volt ekkora áremelkedés, a kicickína ennyire nem szokott hülye lenni.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#37) Noukoum válasza virkir (#36) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem hülye. Elég nagy a marketing körötte, ráadásul láthatjuk a vásárlóknak imponál a magas ár (ha olcsó akkor nem veszik meg, tartani kell a státuszt)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#38) virkir válasza Noukoum (#37) üzenetére


virkir
veterán

Hááát...
Épeszű ember mérlegel és nem fog +30%-ot fizetni amikor nem muszáj.
Középkategóriáért nem fog flagship árat adni, kamera ide vagy oda, mert hülyeazértnemvagyok szvsz.
Mielőtt feljön a B20 hiány én pl nagyon jól elvagyok már hat éve nélküle.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#39) Noukoum válasza virkir (#38) üzenetére


Noukoum
veterán

Épeszű ember 580ezret sem ad egy sima mobilért. Mégis van aki megteszi.

Mobilvásárlás nem racionális alapokon zajlik

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#40) #22743424 válasza virkir (#36) üzenetére


#22743424
törölt tag

Most, hogy a Huawei kiesett az Európa piacról emelkedni fognak a xiaomi árak :(( Európában .

[ Szerkesztve ]

(#41) GoldhandRent válasza virkir (#38) üzenetére


GoldhandRent
őstag

B20 nekem sincs, sosem gondolkodtam rajta, hogy "baszki, ha most lenne B20-am".
Lehet érdemesebb CC9pro-t rendelni Külhonból ? :F

Srácok, ez a figura mennyire elfogulatlan ? Sok telefonos videója van, azt tudom, ergó jó összehasonlítást végezhet, ha nem fizetnek neki azért amit mondjon...
Márpedig a videóban azért jól szerepel a telefon. :K

-

(#42) Ricardo válasza petymeg2033 (#19) üzenetére


Ricardo
félisten

Köszönöm

(#43) karmaresz


karmaresz
senior tag

Tegnap még nagyon vacilláltam, hogy a noccs ellenére ez legyen-e az új telefonom, de mostanra meggyőzött a Xiaomi. Ezen az áron már nem kérdés, hogy nem ez lesz. :Y :R

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#44) BenQhunria


BenQhunria
tag

Sziasztok!
Hogy van most a MI 9 családtagjai erősorrendben?

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#45) ghiottone válasza BenQhunria (#44) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Lite < SE < T < 9/T Pro.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#46) Dare2Live válasza virkir (#36) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Mi9CC Pro 6/128 cirka 120k, átnevezve Mi Note10-re meg 180k."

Ráadásul a MI9 PROban 855ös snapi van a Note 10ben meg 730. wut... :F :Y :W 180K max akkor lenne lenyelhető ha belerakta volna a 855öt. Így nem.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#47) GoldhandRent válasza Dare2Live (#46) üzenetére


GoldhandRent
őstag

CC9pro-ban 730G van
valszeg mi cc9pro-ra gondolt, nem pedig mi9 cc pro-ra ;]

[ Szerkesztve ]

-

(#48) Dare2Live válasza GoldhandRent (#47) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"valszeg mi cc9pro-ra gondolt, nem pedig mi9 cc pro-ra ;]"

és csodálkozom, hogy összekeverem. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#50) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

A xiaomi megpróbálja a huawei kiesését,a google piacokon meglovagolni,sajnos árban is nem véletlen hogy megjelentek szolgáltatónál de...
Amint visszakapja a liszenceket,a huawei kíváncsi vagyok akkor hogyan fog alakulni a xiaomi árazása,illetve szolgáltatóknál maradása,mellesleg tényleg jó kis telók

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.