Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-05 18:48:07

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Note 10 / 10 Pro - 108 megapixel, maradhat? címmel megjelent a telefon tesztje is, ha kérdésed van, célszerű annak a topikjában feltenni, várhatóan ott előbb kapsz választ is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) GoldhandRent válasza Shinnokina (#249) üzenetére


GoldhandRent
őstag

(#252) balazsnba


balazsnba
csendes tag

Ma jött meg az én példányom. Csak én érzem úgy, hogy baromi lassan reagál a kamera? Legalább 0,3-0,4 másodperccel azután készíti a képet, minthogy megnyomtam. Portré módban is.
A felbontást hol lehet beállítani?

(#253) Attipapa válasza szunyi777 (#250) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Már béta teszten van egy új rom.Mi Note 10 - EEA stabil ROM V11.0.10.0.PFDEUXM
Remélem javítják az AOD értesítést.

(#254) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Pár minta:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#255) Kolondrum válasza Kolondrum (#254) üzenetére


Kolondrum
félisten

+1 éjjeli kézből semmi matatás.
[link]

(#256) anadroid válasza Kolondrum (#255) üzenetére


anadroid
senior tag

Ha lehetne némi paramétert: expozíció hossza, ISO stb. És melyik optika (kamera)?

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#257) Kolondrum válasza anadroid (#256) üzenetére


Kolondrum
félisten

[kép] fő szenzor. Fókuszál,. kitart, feltölt. :D
Én nem matatok, nincs erre idő. :)) pólóban -1 fok.

(#258) anadroid válasza Kolondrum (#257) üzenetére


anadroid
senior tag

Úgy tűnik, még a cidrizést is kivédi az OIS. ;)

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#259) GoldhandRent válasza anadroid (#258) üzenetére


GoldhandRent
őstag

brutál az az OIS. :K :K

-

(#260) Shinnokina válasza Kolondrum (#254) üzenetére


Shinnokina
tag

nagyon tetszenek a képek, tényleg brutális ez a kamera :Y most komolyan el kell gondolkodjak, hogy megéri-e a P30 pro. csak a Huawei rendszere stabilabb, meg a proci is erősebb. Decisions decisions.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#261) GuruZone


GuruZone
őstag

akkor már én is dobok fel párat srácok.

[link] <<< https://fototrend.hu/fotok/fotos/guruzone/index.html

Valaki itt alant említette, hogy éjszaka gondok vannak a kamerával.
Töltök fel kora reggeli képeket, ne vicceljünk már. :D

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#262) GuruZone


GuruZone
őstag

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#263) Kolondrum válasza Shinnokina (#260) üzenetére


Kolondrum
félisten

Meg talán picit olcsóbb, egy picit.

(#264) Drenadar válasza Shinnokina (#260) üzenetére


Drenadar
veterán

az erősebb proci szerintem nem érv. ha kiszolgál a "gyengébb" proci is pöccre, akkor mindegy. persze a benchmark fanatikusoknak ez nem megoldás.

tényleg stabilabb a huawei rendszere? én még nem vettem észre hogy bármi baj lenne a miuival stabilitás terén.

(#265) balazsnba válasza Drenadar (#264) üzenetére


balazsnba
csendes tag

De ugyanolyan jól kiszolgálja? Az S7-emhez képest a kamera képe, ahogy forgatom magam körül a telefont, sokkal jobban "szaggat", nem folytonos az átmenet. Hiába van levéve a felbontás, így is sok idő kell neki a fényképek feldolgozásához, ebből adódóan egy elkészített kép után sokkal többet kell várni, mire készíthetek egy újat. Ez baromi bosszantó. Amit korábban írtam, hogy 0,3-0,4s késéssel fotózik, mégsem igaz: 0,3-0,4s-el később villan a képernyő, hogy fotót készített, de valójában sokkal korábbi pillanatot rögzített, közvetlenül, miután megnyomtam a gombot, tényleg kevés késéssel. Nálatok is később villan fel a kamera, és ahhoz képest egy korábbi pillanatot rögzített? Haladó autók fotózásakor ez jól látható.

(#266) GoldhandRent válasza balazsnba (#265) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Gondolj bele mennyi idő feldolgozni és lementeni 12 millió pixelt... és akkor 108 milliót ? majdnem 10x annyi :K
De még a 27 millióban való mentés is kiolvassa a 108-at, majd négyesével összevonja amit összekell és utána van csak kész.
RAW-ban gyorsan ment, mert nem dolgozik a szoftver, csak csinál egy "képmetszést"

-

(#267) Shinnokina válasza Kolondrum (#263) üzenetére


Shinnokina
tag

annyival actually nem olcsóbb, itthon legalábbis. Note 10 160e környéke, a P30 pro meg 198e, attól függően hol veszi az ember (persze van bolt, ahol 300-ért kínálják még mindig, kész röhej amúgy), és az vízálló meg porálló is. Nekem az elsődleges szempont a kamera lenne, de azért nem mindegy, hogy van összerakva a teló egyébként.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#268) Silenzio


Silenzio
addikt

Sziasztok.
Mától én is a Note 10 klub tagja vagyok. Volt P30 Próm, ez egyelőre köröket ver rá, főleg kijelzőminőségben és videominőségben. A P30 Prót Mate 20 Próra cseréltem, videóban annak is érezhetően odaver (bár a P30 Prónál az jóval jobb), de mivel még csak pár órája van meg a teló, komolyabban nem volt időm tesztelni.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#269) Kolondrum


Kolondrum
félisten

(#270) Kolondrum válasza Shinnokina (#267) üzenetére


Kolondrum
félisten

Jó és ezzel van a google mizéria is?

(#271) Shinnokina válasza Kolondrum (#270) üzenetére


Shinnokina
tag

A P30-as széria megkap minden frissítést és ezután is meg fog, az új telókra nem kapják meg a google-t, a Mate 30, P40 és P40 pro nem kap. Egyelőre, aztán majd elválik, mi lesz a vége. Az én P20 próm is megkap minden frissítést, elméletileg Android 10 is jön rá majd nemsokára.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#272) Silenzio válasza Shinnokina (#267) üzenetére


Silenzio
addikt

Ha a kamera az elsődleges, nem veszed a gyengébbet drágábban. Volt P30 Próm júliustól szeptemberig. Elég is volt. Nem csak rövidfilm készítéshez nem volt elég konzisztens (sajnos azzal dolgoztam egy alkotótáborban), de még fotózásra se igazi. Az RYYG szenzor sárgásvörösesbe taszította a fehéregyensúlyt, a periszkópos lencse képe túl puha, túl mesterként volt és vörösbe hajlott, az ultrawide meg hideg tónusú képeket eredményezett.

(#270) Kolondrum: A P30 Próval nincs Google mizéria.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#273) balazsnba válasza Silenzio (#272) üzenetére


balazsnba
csendes tag

Hogy tapasztalod, a P30 prohoz képest nem sokkal lassabb a Mi Note 10 kamerája? Nekem legalább 2 másodperc kell, hogy elteljen az előző fotó után, hogy tudjon egy újat készíteni?...

(#274) Attipapa


Attipapa
aktív tag

Frissítés megjött,de nem javították az AOD értesítés kijelzést most sem.

(#275) Drenadar válasza Attipapa (#274) üzenetére


Drenadar
veterán

mi a baj az aod kijelzéssel? :)

(#276) zazenke


zazenke
őstag

Hálás lennék kedves fórumozók ha valaki mondana egy SOT időt normál használat mellett tehát benne van a sim kartya is van mobilnet meg wifi is

(#277) Freddycom


Freddycom
őstag

Nincs vmelyikőtöknek telefon elé csiptethető makró lencséje? Nagyon kjváncsi lennék, h full 108 megapixeles módban mit produkálna. :D

Ezt tegnap lőttem 9T Pro-val 48 megapixeles módban:

[ Szerkesztve ]

(#278) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Mit ne: [link] glue, igen de csak a széle, érzed ahogy pötyögsz, hogy lég rés van. Kuka.

(#279) Azurooandrew válasza Silenzio (#272) üzenetére


Azurooandrew
tag

#P30 Pro - "Az RYYG szenzor sárgásvörösesbe taszította a fehéregyensúlyt, a periszkópos lencse képe túl puha, túl mesterként volt és vörösbe hajlott, az ultrawide meg hideg tónusú képeket eredményezett."

Nekem is volt és én is ezeket tapasztaltam. + Az éjjeli mód esetében, ha sárgát vagy annak árnyalatát látta (pl. egy-egy épület homlokzati megvilágítása), a szenzor mindent túltolt sárgásan jelenített meg (ahol pedig tényleg sárga volt valami, azt is felerősítette). Az eddig képek alapján, ha jól látom ilyen betegsége a Mi Note 10-nek nincsen.

A Note 10 vs Mate 20 Pro kapcsán nagyon kíváncsi vagyok mit tapasztaltál, írok pü-t.

[ Szerkesztve ]

(#280) Silenzio válasza balazsnba (#273) üzenetére


Silenzio
addikt

De, ezt én is tapasztalom, de nem túl zavaró. Kb. kétszer annyi ideig tart, mint a P30 Próval. Én 3-4 másodpercre számítottam, így ez még jó is szerintem.

Pécsiek, figyelem. Tudom, hogy nem lehet hirdetni, de beláthatjátok, hogy itt most nem kicsit másról van szó. A lényeg, hogy a körülmények furcsa játéka folytán még egy Note 10-est hoznak nekem holnap. Akit érdekel alkalmi áron, jelentkezzen priviben vagy az adatlapomon lévő számomon. Ha nem lesz senki, nem veszem át a készüléket.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#281) Attipapa válasza Drenadar (#275) üzenetére


Attipapa
aktív tag

#238 Nem írom le mégegyszer :U

(#282) Attipapa válasza Kolondrum (#278) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Nekem is ma jött meg,ugyanilyen. Jól mutat a telefonon de az érzékelő nem működik a széleken. Pl. Időjárás ikon jobb fenn alul a legfontosabbba hívó ikon sem raegál. Levettem én is,és szintén kuka. Nem lesz erre használható üveg.

(#283) Kolondrum válasza Attipapa (#282) üzenetére


Kolondrum
félisten

Németből rendeltem valamit, talán az majd. Addig ez marad fent.

(#284) Silenzio válasza Freddycom (#277) üzenetére


Silenzio
addikt

Ez micsoda amúgy? Nem tudom kivenni.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#285) Freddycom válasza Silenzio (#284) üzenetére


Freddycom
őstag

Fotózáshoz használt lightbox, ami részt 'kinagyitottam' (makró lencsével fotóztam), az annak felülete, rajta egy szösz.

(#286) Attipapa válasza Kolondrum (#283) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Nekem ez a full védelem teljesen használhatatlan volt. A Mi 8-on 1,5 évi használat után nem volt egy kis karc sem, nem használtam védelmet a kijelzőre. Remélem ennek is van olyan jó "Gorillája" :)
Egyébként [link] ez volt a bűnös.

(#287) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Ez a xiaomi hogy áll a közelség érzékelővel? Vannak anomáliák telefonálás közben? 2 saomim van/volt, és mindkettőnél stabilan fennáll ez a probléma. Hivastartas benyomása, nemitas hivasnaplobol más felhívása ezek rendszeresek. A vállal való tartásrol már teljesen leszoktam, pedig az összes előző telefonomon megszokott mutatvány volt amikor szükség van a két kezemre hívás közben.
Ahogy látom a szenzor ugyanott van mint az összes többi xiaomin.

(#288) Drenadar válasza vadászcsiga (#287) üzenetére


Drenadar
veterán

Nálam sose volt ilyen gond. Lehet macera de az nem lehet megoldás ha egyszerűen csak ki nyomod a kijelzőt? És akkor tuti nincs ilyen. De majd a note 10 esek megnondjak a tutit

(#289) balazsnba


balazsnba
csendes tag

A lágy vakut hogy lehet úgy használni, hogy csak fotózáskor világítson, és ne állandóan?

(#290) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

sracok, mobilnettel ti sem kaptok ertesitest?
mintha nem menne a hatterben... wifivel minden ok, amint eljovok, kb manualisan kell frissitenem...

-

(#291) vadászcsiga válasza Drenadar (#288) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Pedig létezik, max keveset telefonálsz. A gomb megnyomása rövid ideig megoldás, ha a szenzor üres teret érzékel bekapcsol, és újra mehet a tapicskolás. Ezt az egyet nem sikerül lemásolnia a kínaiaknak.

(#292) Attipapa válasza GoldhandRent (#290) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Ugyanez van,ráadásul a frissités óta dobálja a hálózatot 5 beszélgetésből 4nél megszakadt. Csak akkor van értesítés ha belépek és frissítek. Bár wifinél is van ilyen.

(#293) olddog válasza zazenke (#276) üzenetére


olddog
aktív tag


Ezt tudom nyújtani. 2 SIM, mobilnet, Bluetooth bekapcsolva. Wifi csak itthon mondjuk napi 6 órában. Alvásidőben (6,5-7 órahossza) repülő mód. Ebben volt kb 15 perc timelaps videózás is.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#294) Silenzio válasza olddog (#293) üzenetére


Silenzio
addikt

És az AdGuard négyszer annyit fogyasztott, mint a kijelződ? Ez nem néz ki jól. Mi a f.sz egyáltalán az az AdGuard?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#295) olddog válasza Silenzio (#294) üzenetére


olddog
aktív tag


Az egy sajnálatos fals adat a rendszertől. Vpn adblocker,egyébként. Mivel minden adatforgalom azon keresztül történik a rendszer rosszul kezeli le a használatot. Itt láthatod még a listába sem fért bele.. 😁

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#296) Arkie válasza Drenadar (#275) üzenetére


Arkie
csendes tag

csak annyi, h nem jön meg rá minden értesítés.
pl. GMAIL és Messenger - IGEN,
pl. SMS, nem fogadott hívás, VIBER - NEM !

Úgy gondolom, mindent de mindent beállítottam, maximálisan gondosan, a fórumokról megpróbáltam összegereblyézni az ezzel kapcsolatos információkat és azokat is beállítgattam, volt már alkalmazás újratelepítés, meg gyári visszaállítás, meg MIUI Global 11.0.10 Stabil-ra frissítés, mindenféle értesítés és jogosultság megadása (oda-vissza), optimalizálás megtiltás, akkumulátor kímélő letiltása, alkalmazás/értesítés prioritás magas-ra állítása, MIUI/Android féle megjelenítési mód, különböző AOD témák kipróbálása (hátha másik témával megy), stb, stb, stb és ami még most nem jutott eszembe, valószínüleg az is megvolt :) ....................de xarik bele, hrrrr...................

Ha van még valakinek valami MEGOLDÁSA, kérem, ossza meg velem, mert már :W
köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

Biológus: „A tó biotópjának mortalitása elérte a 100%-ot”. Halász: ”Az összes hal megdöglött”.

(#297) Attipapa válasza Arkie (#296) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Nem akarlak elkeseríteni,de ez nem a Te hibád. Én is mindent kipróbáltam és ugyanez van. Szar a ROM és szarik rá a Xiaomi. Lényeg,hogy a kínaiban működjön. Kellett nekünk GDPR. Most meg nem tudják a googles appokat beállitani úgy hogy menjen az értesítés jelzés. Úgy látom viszont,hogy itt sem zavsr senkit,mert 2 napja írok róla,de nem nagyon volt aki szintén szóvá tette volna. Nem is bánnám ha lenne legalább értesítési led. Így viszont :W nekem is,hogy minek vettem meg egy kiforratlan telefont.

(#298) szunyi777 válasza Attipapa (#297) üzenetére


szunyi777
őstag

EU dev. en tökéletesen működik az AOD. minden értesítést jelez. Ez van. Nyitni kell a bl és flash EU rom

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#299) GoldhandRent válasza zazenke (#276) üzenetére


GoldhandRent
őstag

jelenleg 32%
1 nap 22 ora akksirol
4 ora 30 perc SOT
allando 4G, WiFi, es BT

es minden nap 2x70km-t ingazok, szoval erosen valtozo a Mobilhalozati jelerosseg.

-

(#300) GoldhandRent válasza olddog (#295) üzenetére


GoldhandRent
őstag

na...na ez kemeny
asszem visszakuldom a sajatom :D

de aztan lehet h ha tobbet nyomkodom, akkor is ugyan ennyire merul?!

milyen MIUI verzio van rajta, azt meg elarulnad kerlek? marmint pontosan, nem csak h 11 🤣

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.