Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) makkmarce válasza #54625216 (#350) üzenetére


makkmarce
őstag

és most terelsz... no comment

okoskodom, tehát vagyok

(#352) brumi1024 válasza makkmarce (#351) üzenetére


brumi1024
veterán

Amúgy van bármi célod a kötekedésen kívül? Mi mellett érvelsz?

Senki nem állította, hogy az M1 gyorsabb lenne, mint a vele szerelt gépekkel azonos nagyságrendben mozgó árú 5950X. És ez nem meglepő. Az viszont, hogy az első saját procival, komolyabb fennakadások nélkül sikerült töredék fogyasztással kihozni egy ultrabookot, ami egy két éve kiadott komolyabb asztali procival felveszi a versenyt nagy szó.

Ismétlem, ez NEM egy asztali gép, vagy nagy teljesítményű laptop. Ezek a gyártó legolcsóbb, belépő gépei.

[ Szerkesztve ]

(#353) makkmarce válasza brumi1024 (#352) üzenetére


makkmarce
őstag

amúgy van bármi célod azon kívűl, hogy elavult gépalkatrészekhez hasonlítod az apple legújabb fejlesztését? mi mellett érvelsz?

Senki se állította, hogy az M1 nem lenne gyors, viszont ti azt állítottátok, hogy lenyomja a 100 wattos asztali procit, azt is, hogy 1 magja 6x gyorsabb, mint minden más, ami a piacon van.
Bármelyik 4800U/H-s laptop is rommáveri a régebbi apple macbookot, tehát mit is akartál most ebből kihozni?

"Ezek a gyártó legolcsóbb, belépő gépei."
nem , ez az egyetlen nem tablet-mobil eszköze, ami ér valamit, a többi elavult, kb mint a 2700X, amihez hasonlítjátok az újat, tehát nem belépő, hanem vagy ez van, ami gyors, vagy a régi túlárazott vacak.
Ha így folytatjátok jövő héten már energiát termel és teret ugrik :D

okoskodom, tehát vagyok

(#354) brumi1024 válasza makkmarce (#353) üzenetére


brumi1024
veterán

ti azt állítottátok, hogy lenyomja a 100 wattos asztali procit

Erre mutattam egy peldat, de ugy nez ki a a 2700X elavult, senkinek nem lehet mar ilyen az asztali gepeben. Ertem.

Bármelyik 4800U/H-s laptop is rommáveri a régebbi apple macbookot, tehát mit is akartál most ebből kihozni?

Miben veri romma a 4800U a 9980HK-t?

azt is, hogy 1 magja 6x gyorsabb

Nem latom en hol allitottam ilyet.

nem , ez az egyetlen nem tablet-mobil eszköze, ami ér valamit, a többi elavult, kb mint a 2700X, amihez hasonlítjátok az újat, tehát nem belépő, hanem vagy ez van, ami gyors, vagy a régi túlárazott vacak.

Ennek tavolrol sincs semmi koze ahhoz az allitashoz, amit tagadsz vele, igy sok mindent nem tudok ra mondani.

Meg mindig nem kaptam valaszt a kerdesre: mi a mondandod?

[ Szerkesztve ]

(#355) makkmarce válasza brumi1024 (#354) üzenetére


makkmarce
őstag

"Erre mutattam egy peldat, de ugy nez ki a a 2700X elavult, senkinek nem lehet mar ilyen az asztali gepeben. Ertem."

ugyanugy terelsz, mint a haverod. Ti állítotok valamit, hogy 100 wattos desktop cpu-t nyom le, aztán előkerestek egy 3 évvel ezelőtti modelt, hogy és lám... A családban van core 2-es notebook, arra meg fényéveket ver, mit akartál ebből kihozni, hogy fejlődik a technika? Jelenleg az x86-os vonalon a 100 watt TDPs cucc az csúcsa az 5950, de válaszhatod bármely mostani kisebb tagját.

1 szálon néha egyszerűbb feladatnál előre kerülhet, de a többszálú teljesítménye a közelébe sincs egy komplexebb feladatnál.
[link]

"azt is, hogy 1 magja 6x gyorsabb"
igazad van, az volt, hogy 6x hatékonyabb, bocsánat.

"Ennek tavolrol sincs semmi koze ahhoz az allitashoz, amit tagadsz vele, igy sok mindent nem tudok ra mondani."
pedig pontosan ezzel annak mondtam ellent, hogy ez a belépő gépe, hisz jelenleg ebben a vonalban nincs is más gépe.

"Meg mindig nem kaptam valaszt a kerdesre: mi a mondandod?"
cáfolat.
Nem elég jó, amit tud, ki kell találni ilyen elborult dolgokat, utána ha valaki megcáfolja, akkor meg besértődni?

okoskodom, tehát vagyok

(#356) brumi1024 válasza makkmarce (#355) üzenetére


brumi1024
veterán

ugyanugy terelsz, mint a haverod. Ti állítotok valamit, hogy 100 wattos desktop cpu-t nyom le, aztán előkerestek egy 3 évvel ezelőtti modelt, hogy és lám.

Ebben mi a terelés? 105W-os a 2700X vagy sem? Senki nem állított olyat, hogy az összeset leveri és olyat sem, hogy a legújabbat. Ez a 2 éves proci egy reális példa, ennyi.

Azzal nem tudok mit kezdeni, hogy mások szavait a számba adod, próbáld meg észbe tartani ki mit mondott, különben csapongássá válik az egész.

Feladom. :R

[ Szerkesztve ]

(#357) #54625216 válasza makkmarce (#355) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Ti állítotok valamit, hogy 100 wattos desktop cpu-t nyom le, aztán előkerestek egy 3 évvel ezelőtti modelt, hogy és lám..."

Gyors keresésre 30 bolt ajánlata ugrott fel:
https://geizhals.at
Tehát a 2700x esetében nem valami évekkel ezelőtt kivont termék, eldugott budapesti raktárban ragadt elfekfő készleteiről van szó, hanem egy jelenleg is kereskedelmi forgalomban lévő CPU-ról.
Ehhez hasonlítottunk egy új cpu-t.
Szóval itt pont Te vagy, aki terel, mert ha valami ellentmond a "szarazapple" koncepciódnak, akkor változtatsz a játékszabályokon, hogy az úgy nem ér, mert vááá.

(#358) dabadab válasza #54625216 (#357) üzenetére


dabadab
titán

Attól még az egy legacy termék, aminél van két évvel fiatalabb és ugye csak akkor nyomta le a tesztben, ha a teszt nem használta az összes magot.
Tényleg baromi szánalmas, hogy még mindig ezen rugózól.

DRM is theft

(#359) #54625216 válasza dabadab (#358) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Attól még az egy legacy termék, aminél van két évvel fiatalabb és ugye csak akkor nyomta le a tesztben, ha a teszt nem használta az összes magot."

És ez mennyiben cáfolja a teszt eredményeit?

"Tényleg baromi szánalmas, hogy még mindig ezen rugózól."

Linkeltek egy tesztet, Ti meg görcsösen igyekeztek megmagyarázni, hogy ha a valóság ellentmond a prekoncepciótoknak, akkor a valóság a hibás. Ez tényleg baromi szánalmas.

(#360) dabadab válasza #54625216 (#359) üzenetére


dabadab
titán

Hát nyilván olyan tesztet is össze tudok hozni, amiben gyorsabban futok, mint egy olimpiai bajnok sprinter, kérdés, hogy ebből az következik-e, hogy tényleg gyorsabb vagyok, vagy az, hogy a teszt ennek megállapítására nem megfelelő.

DRM is theft

(#361) makkmarce válasza #54625216 (#359) üzenetére


makkmarce
őstag

linkeltem lentebb a CB23-as tesztet, 4600U-t hozza multicore-ban (ami kb 15W TDP, hasonlóan az M1-hez), közelébe sincs a 2700X-nek.

okoskodom, tehát vagyok

(#362) brumi1024 válasza makkmarce (#361) üzenetére


brumi1024
veterán

És akkor körbeértünk.

(#363) Petykemano


Petykemano
veterán

Érdekes kísérlet
Ha a zen3 frekvenciájából (és feszültségből) visszaveszünk (3.7-3.9ghz), akkor persze szignifikánsan lassabb lesz, mint az M1, de az egy mag HWInfo által mért fogyasztása nagyonis versenyképes. (5nm vs 7nm)

Persze ez csak egy cpu mag értéke. A képek alapján a package powerben lényeges kükönbség van. Ami igazán nagy szám az az, hogy míg az 5600x mag fullosan hajtva (ST) 12W-ot fogyaszt, addig a package power 40W, ugyanez az M1 esetén úgy fest, hogy a package power kb 10%-kal nagyobb csak, mint a fullra terhelt CPU mag fogyasztása.

Túl azon, hogy a zen magok idle fogyasztása (300mW) lénygesen magasabb, mint az M1 magoké, ezért a különbségért nyilván az MCM és a 14nm-es IO lapka is felelős. Majd egy Cézanne-nal is érdemes lehet összevetni.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#364) ddekany válasza Petykemano (#363) üzenetére


ddekany
veterán

Továbbá, ha leválogatják a Zen CPU-kat, bizonyára lesznek amik alacsonyabb feszültségen stabilak adott frekvencián. Nem tudjuk, az M1-eknél hogy megy ez (azaz mennyibe kerül legyártani, mennyi a selejt). Szóval ezért elég valószínű, hogy pár éves lemaradásról van itt csak szó. Csak nekem az a döbbenet, hogy így előkapnak egy CPU-t, ami egyáltalán versenyképes a két nagy CPU gyártó termékeivel, nem hogy előttük jár. És persze, akkor az is motoszkál az emberben, hogy akkor vajon tartósan gyorsabban fognak-e fejlődni.

(#365) Petykemano válasza ddekany (#364) üzenetére


Petykemano
veterán

Persze, 1 esetleg 2 éves lemaradásról beszélhetünk, de nem feltétlenül és kifejezetten design vagy architekturális.

A cikk üzenete nekem ez:
Egyrészt Az előny egy része abból származik, hogy az apple meg tudja fizetni (és meg tudja fizettetni a vásárlóival) azt, hogy a legpöpecebb 5nm-en gyártat. Ez nem csak a fogyasztásban segít, hanem abban is, hogy több cache-t tudnak belepakolni.
Másrészt az előny valamiféle architekturális fejlettségből fakad (amit nem magyaráz az 5nm sűrűsége), vagy döntések eredménye. Ugye erről már írtam pár gondolatot korábban: A zen3-nak egy 2x64 magos EPYC környezetben is koherensen kell működnie. Ennek lehet, hogy van bizonyos költsége, vagy megkötéseket eredményezhet.

Ez persze semmit nem vesz el a M1 jelenleg mérhető előnyéből.
És mivel az Apple minden bizonnyal a továbbiakban is a legfejlettebb node-on fog gyártatni, ezért ezt az előnyt nyilvánvalóan meg fogja tartani.

Az arm saját előrejelzései szerint az IPC növekedés üteme le fog lassulni és valóban az A77->A78 és az A13=>A14 átmenet egyszámjegyű IPC növekedést hozott.

Az intelnek lassan sikerül összekaparnia a gyártósorait és/vagy gyártástechnológiától független tervezéssel sikerülhet újra fejlődési pályára állniuk. Az elmúlt 5 év persze elveszett.
És az AMD zen is ígéretes a továbbiakban.

Szerintem nem is annyira az a kérdés, hogy tudnak-e majd versenyképes CPU-t készíteni. Szerintem igen. A kérdés sokkal inkább az, hogy a versenyképes cpu-ba vagy mellé milyen gyorsítókat tudnak integrálni és hogy a saját gyorsítós elképzeléseikhez meg tudnak-e győzni szoftverházakat.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#366) makkmarce válasza ddekany (#364) üzenetére


makkmarce
őstag

nem simán előkapták, a komplett ARM szegmens iszonyatot rallizott az elmúlt 10 évben, míg az x86-nál az intel minimum 5 évre megállt a fejlesztéssel. A fejlesztőknek szánt pénzt megkapta a marketing osztály és a részvényesek. Az AMD meg zsákutcába ment az FX-el.

okoskodom, tehát vagyok

(#367) Komplikato


Komplikato
veterán

Meghalt a Király! Éljen a Király! Avagy jön az Apple M1X! :Y
[link]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#368) Dare2Live válasza Komplikato (#367) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

aszittem lassabban fog jönni.

Mondjuk én a nagy "100/140/180+wattos 16/24/32" magos "M1"t várom. Ez meg a portolás durva pofont hozhat. De Q2 után várnám. Aztán kitudja.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#369) Dare2Live válasza dabadab (#358) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én több 10700Ks IMac tesztet néztem. Rendszeresen elveri őket. Ha gondolod linkelhetek is.

Ennél újabb intel pedig nincs.

szerk: Mondjuk a 10700K a maga inteles TDPjével, első x perc 250Wos TDPjével nem is teljesen a "100W" kategória.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#370) dabadab válasza Dare2Live (#369) üzenetére


dabadab
titán

Akkor élek a lehetőséggel: linkelj légyszi!

DRM is theft

(#371) Dare2Live válasza dabadab (#370) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Kezdésnek. [link]
A GPUs részt se hagyd ki.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#372) dabadab válasza Dare2Live (#371) üzenetére


dabadab
titán

Hát, itt egyetlen érdekes teszt van, a spec2017 multicore, ott meg nem veri meg.

DRM is theft

(#373) Chaser


Chaser
titán

vkinek van már m1-es minije, airje?
videós topikban minit ajánlották inkább vágásra/effektelésre pc helyett, amihez igen combos hw kell ha tényleg jót akarok
ismerőst megkérdeztem, neki talán 2018-as air-je van, nagyon dicséri, m1 neki még nincs
de amit erről találok teszteket nem akarom elhinni, tényleg ilyen combos ilyen kis fogyasztás mellett?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#374) dabadab válasza Chaser (#373) üzenetére


dabadab
titán

tényleg ilyen combos ilyen kis fogyasztás mellett?

Tényleg, ha van SW támogatás hozzá.

DRM is theft

(#375) Chaser válasza dabadab (#374) üzenetére


Chaser
titán

final cut, resolve érdekel, én mást sztem fel se raknék rá

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#376) madgie válasza Chaser (#375) üzenetére


madgie
titán

Én januárban veszek egy Airt, a három év gari miatt. Final Cuttal 4K H265 10bit vágásra lesz használva, azt villámgyorsan tudni fogja.

(#377) zsid válasza madgie (#376) üzenetére


zsid
senior tag

Erre kíváncsi leszek, majd lőjj valami tesztet vagy bemutatót.
Haverom 2015-ös MacProval vág Final Cuttal, de az azért rendesen lefonnyad a 4K-s videók alatt ( i7,16GB RAM, SSD). Egy ideje nézelődik másfelé, mert jó lenne több teljesítmény és már igencsak PC felé kacsingatott, de szíve szerint maradna a Final Cutnál :)

<tRucKdriFteR>

(#378) Chaser válasza madgie (#376) üzenetére


Chaser
titán

arra kíváncsi leszek gyakorlatban hogy működik, tudom hogy kötelezően 200v 250e fölött kötelező lesz a 3 év, de a gyártó adja-e, vagy adott bolt, és vajon emiatt alapból feltolják az árakat vagy sem? esélyesen igen persze ( : apple care ára egyébként ne vészes ahogy néztem 3 évre bővítve - mondjuk legjobb tudomásom szerint eu-ban már notebookra is két év gar akötelező alapból -
kisebb-nagyobb effekteket akarok natív 4k anyagon mókolni, 16gb ramot mondott az ismerős ildomos azt venni, pc szinten az inkább 24-32gb-ot jelent, de lövésem nincs mac-ekről és az os-ről még

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#379) madgie válasza zsid (#377) üzenetére


madgie
titán

2018 óta ezen tolom, ezt a teljesítményt röhögve megugorja majd a tesztek szerint az M1. Maradni marad ez is, de legalább el tudom végre vinni kitisztíttatni, stb (mert még ez a iMac is porosodik a kijelző és az üveg között, ahogy a régiek...)

szerk: egyébként már próbáltam az Airt meg a Pro-t is, na nem Final Cut-tal, de azért már maga a reszponzivitása félelmetes, például egy retinás, oversamplinges felbontásváltás is egy pillanat alatt megvan.

[ Szerkesztve ]

(#380) Chaser válasza madgie (#379) üzenetére


Chaser
titán

igen, ezt nem akarom valahogy elhinni ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#381) madgie válasza Chaser (#380) üzenetére


madgie
titán

Célfeladatokra nagyon jó, fenemód jó például Final Cutban H265-öt vágni vele, ez meg nekem jó, mert pontosan erre a célra kell. Meglátjuk, milyen lesz :)

(#382) Chaser válasza madgie (#381) üzenetére


Chaser
titán

még nem döntöttem el hogy mini vagy air
illetve a maga által apple b_zinak ;] mondott ismerős azt mondta, hogy air-ből van talán 8 mag igp-s verzió, de azt egyedik konfigként kéll rendelni - nálunk elvileg nincs, németektől lehet, ő tud hozni onnan -
és akkor mac pro szint elvileg 1:1-ben, alapból az air-ben 7 magos az igp
- nem tudom gyakorlatban ez mennyit jelent -
kijelzőről tudsz valamit? azt tudom, hogy régebbi air-ekben jobb fajta tn volt, de akkor is tn, nem ips
amit mondott az ismerős, elvileg 500 nites a pro kijelzője, az air valamivel kevesebb de ugyanaz a panel lehet szerinte, biztosat nem tud
jelenleg srgb 87%-os ips paneles notebookom van, ez alá nem megyek semmiképp - bár ppi-ben kisebb, 14"@fhd, 150-160 körül, de már ennél sem látok semmi pixelt fél centiről sem ( : -
azt sem tudom pontosan nekem mi kell, majd megnézem mindjárt mit tol ki magából a gép :d
valami 4k natívat az biztos
ezt akarom vágni, esetenként effektelni
final cut pro-ra azt mondta nagyon jó, de effektelésre már inkább a davinci resolve, sokat fejlődtek az évek során

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#383) Alex91 válasza Chaser (#382) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , +100k huf-ert kapsz 8 magos igp-t, es +256 GB SSD-t...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#384) Chaser válasza Alex91 (#383) üzenetére


Chaser
titán

mihez képest? ( :
ahogy nézem ugyanannyiért adják a 7 mag igp-s verziót is
azt nem tudtuk, hogy itthon is van 8 mag ipg-s - az mondjuk érdekes hogy ugyanannyiért -
nekem 256/16gb kombó kell, ami 510e - miniben talán 380-400e-

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#385) Alex91 válasza Chaser (#384) üzenetére


Alex91
félisten

Mi ugyanannyiert? Az egyik kerul 429k-ba, a masik 529k-ba

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#386) Chaser válasza Alex91 (#385) üzenetére


Chaser
titán

a 7 és 8 mag igp-s verziók ára ugyanannyi kiszereléstől függően
a 256/16gb, vagy az 512/8 v bármelyik kombó ára ugyanannyi attól függetlenül 7 v 8 magos az igp
részemről a +8gb ram szerény ;] 80e ft-os felárát még kiköhögöm, de nagyobb ssd-ért nem adok felárat
esetleges későbbi pc-be ha a mac vonal nem válna be, 2x32gb ddr4 kit vár a boltban 110e alatt, ami nem kommersz ram, abból lehetett volna 2x32gb kit 72-3e-ért is újan - kommersz 32gb most is van a fiókban -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#387) Alex91 válasza Chaser (#386) üzenetére


Alex91
félisten

Ugy latszik hulye vagyok matekbol... :D De nekem sehogy se kerul ugyanannyiba...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#388) Chaser válasza Alex91 (#387) üzenetére


Chaser
titán

sztem azóta updteltek
nincs már 7 mag igp-s verzió csak 8
de mindkettőnél x ár volt a 250/8, és y ár az 500/8 /+100e ahogy most is van a 8 magosnál /
de 7 és 8 magos verziónál is ezek az árak voltak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#389) Alex91 válasza Chaser (#388) üzenetére


Alex91
félisten

Na, van egy 7 magos GPU-val, es van egy 8 magos GPU-val. A 7 magost veheted 256 GB SSD-vel, mig a 8 magost 512 GB ssd-vel. A tobbi adat megegyezik, es az opciok is ugyanannyiba kerulnek, mondjuk +80k a 16 GB RAM-ra bovites mindket esetben...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#390) madgie válasza Chaser (#382) üzenetére


madgie
titán

400 nites wide gamut IPS van benne, teljesen frankó. 7 vs 8 GPU mag kb 12% különbséget hoz tesztekben, nem vészes szerintem, én valószínűleg az alapmodellt veszem meg, esetleg 16 GB rammal.

A mini kicsit gyorsabb lehet, mert abban van aktív hűtés, így 20+ wattot is felvehet az M1, Airnél asszem 10-nél vége.

(#391) Chaser válasza Alex91 (#389) üzenetére


Chaser
titán

óbazzzz megvan mit néztem be :d
cpu mag számot néztem már igp-nek is, azért "tűnt el" nálam a 7 mag igp-s cucc ( :
így nálam marad 7 igp magos 256/16 kombó 500e körül - ha air-t veszek persze -, és ha esetleg egyedi konfigban nem lehet a 8 mag igp-set rendelni 256-os ssd-vel

szerk:
:R
majd elmegyek valahova megnézni - ha lehet persze -
mini esélyesebb azért, notebookom van, de majd kitalálom
az air-t hordozni sajnálnám

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#392) fatpingvin


fatpingvin
őstag

ismerve az apple csalafántosságait, én azért kivárom hogy pontosan meddig ér el a 3rd party OS support kérdése mielőtt nagyon lelkesedni kezdenék és egyáltalán fontolóra venném.

azt viszont nem tagadhatom hogy 2005 óta ez az első olyan apple cucc ami meegmozgatja a fantáziámat. egy combosabb ARM desktop ígéretes, ami jelenleg piacon van az még ezeknél is drágább és amúgy is nem erre való, POWER gyakorlatilag csak enterprájsz, ami power-user cucc de konzumer piacon elérhető az alaphangon $3k, SPARC kb csak szerverben, nagyon más ezen kívül nem nagyon van ami nem x86 vagy legalábbis nekem most nem nagyon ugrik be. ja, MIPS. azzal mi van?

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#393) #54625216 válasza Chaser (#391) üzenetére


#54625216
törölt tag

A Max Tech videók elég részletesen kitárgyalják pont a videó vágás (FCPX, Resolve) témát, hogy milyen célra melyik a legjobb az M1-es mini-air-mbp felhozatalból, illetve hogy milyen gyerekbetegségekre kell számítani.
Összességében elmondható, hogy az air a passzív hűtés ellenére legfeljebb 15%-al van lemaradva a mini mögött (aminek a legjobb az aktív hűtése), az 1-el kevesebb GPU mag alig számít, illetve a memóriát az intelhez képest kb. 2-vel érdemes szorozni (azaz ha eddig megfelelő volt a 16GB, akkor M1-ből elég a 8GB).

Szvsz ha számít a mobilitás akkor Air, ha top teljesítmény kell jó áron, akkor egy 16GB mini. (A Macbook pro nem ad annyival többet az árához képest.)

(#394) Chaser válasza #54625216 (#393) üzenetére


Chaser
titán

köszönöm :R ezekkel már nagyjából tisztában vagyok
ezekből a videókból is néztem
zeneszerk. van még amit kihagytam, apple topikban olyan infokat mondtak h arra nem a legjobb az m1, de ha jól értettem vágásra se
nekem meg teljesen kínai a mac-ek világa

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#395) Mr Bond 007 válasza Chaser (#394) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nagyon rosszul értetted. Pont ezekre brutál jó! (Ha van natív app) Van olyan videó ahol 8 giga ramos mac minivel olyat is meg tud csinálni amit az inteles nem. (M1 csak lassult, mb pro 64 gigával kifutott a ramból) Logicban is elmebeteg mennyiségű terhelést elbírt mielőt szaggatott volna. Többet mint a kuka mac pro. Itteni fórumokat ne vedd készpénznek, sokan még most is tagadásban vannak... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#396) dabadab válasza Mr Bond 007 (#395) üzenetére


dabadab
titán

Van olyan videó ahol 8 giga ramos mac minivel olyat is meg tud csinálni amit az inteles nem. (M1 csak lassult, mb pro 64 gigával kifutott a ramból)

Tudnád linkelni?

DRM is theft

(#397) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Youtubeon van. Most mobilneten vok házon kívül. Grafikus csávó csinálta ps-el. A logic-ost meg olyan aki stúdióban dolgozik.

(#398) Chaser válasza Mr Bond 007 (#395) üzenetére


Chaser
titán

itt nem a 8 vs 16gb-ról van szó, hanem az m1-ről
zene pakolásra úgy néz ki leginkább nincs még natív app
final cut-ot gondolom natívan támogatja, de ami érdekesebb lesz nekem az a resolve

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#399) Mr Bond 007 válasza Chaser (#398) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Resolve: [link] (lehet már linkelték itt)
Logic Pro X: [link]

(#400) Mr Bond 007 válasza dabadab (#396) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nem biztos hogy ez volt: [link] (natív Photoshop béta)

Chaser:
Azt tartsuk észben hogy egy 390k-s gépről beszélünk. (16 gigás mini)
Jövő tavasszal jönnek a nagy tesók. Ott már a 8k raw is gyerekjáték lesz resolve-ban is.

[ Szerkesztve ]

(#401) dabadab válasza Mr Bond 007 (#397) üzenetére


dabadab
titán

Nem találok sehol ilyet, tudnád linkelni?

DRM is theft

(#402) Mr Bond 007 válasza dabadab (#401) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Közben bele néztem, ez nem az. :(
Még melóban láttam, mikor kijött az m1 mac mini, rá pár napra. Sajna nem tudom kinél volt. Akkoriban mindent megnéztem ami hands on videó volt és olyan emberek csinálták akik szakmailag állnak hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#403) Alex91 válasza dabadab (#401) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , mondjuk az m1 16 gb-os...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#404) dabadab válasza Alex91 (#403) üzenetére


dabadab
titán

És hol van az benne, hogy az inteles kifut a memóriából, az M1-es meg nem? Mert nem látok ilyen részt.

DRM is theft

(#405) Mr Bond 007 válasza dabadab (#404) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Én se találom benne. Elvileg az van, hogy olyankor az ssd-re nyúl rá, mert a file ott is nagyobb volt már mint a memória, de valamiért nem tudta lefuttatni mert kifuott belőle. Most már idegesít hogy nem találom...

(#406) zsid válasza Mr Bond 007 (#405) üzenetére


zsid
senior tag

Ez mindenhol máshol is így van, nem?

<tRucKdriFteR>

(#407) Mr Bond 007 válasza zsid (#406) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Yepp

(#408) Chaser válasza Mr Bond 007 (#400) üzenetére


Chaser
titán

pont ez az, annyiból már pc-t is összerakok azért elfogadhatót, ott a ram jelenleg "filléres", jó ssd-m is van, "csak" vga+cpu hibádzik :d
de nagyjából összeállt a haditerv

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#409) zsid válasza Chaser (#408) üzenetére


zsid
senior tag

Mi is így vagyunk. Haveromnak kellene valami a jelenleginél combosabb gép videóvágásra, de szívesen maradna a Final Cut mellett is. Ezen az áron már PC vonalon azért lenne alternatíva, igaz akkor váltania kellene Premierre...

Jó lenne áltni egy összehasonlító tesztet, mert ha elhanyagolható a különbség akkor maradna a FinalCut mellett és cserélné a Macbook Pro-t egy Mac minire. Ha jelentős különbség van akkor nyilván nem :D

<tRucKdriFteR>

(#410) Chaser válasza zsid (#409) üzenetére


Chaser
titán

premier talán nem annyira vga igényes, de a resolve igen, és most semmilyen vga-t nem kapni már kb, nálam ez a gond
32gb ram+1tb jó nvme ssd most boltból megvan 100e alatt, 2x(2x16) 80e-ért jó helyről sok garral - bár elvileg 4k-hoz a 32gb is bőven elég -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#411) zsid válasza Chaser (#410) üzenetére


zsid
senior tag

A Premiere valóban nem extrém VGA igényes, de azért nem árt ha van alatta valami combosabb - főleg 4Kban és a felett - mert akkor nincs frame drop lejátszásnál. Meg persze exportálásnál is jön jön.

Itt nálunk a 16GB-os Mac Mini az 1000frank. Csak gyorsban felütöttem a webshopot, B460-as ATX lap,i7-10700F,2x16GB RAM,500Gb SSD összesen 62 6Frank. A maradékból bőven összelomizom használtan az apróságokat meg találok bele videókártyát.
Ha ezt közelítőleg eléri a 16GB RAM-os Mac mini vagy meghaladja akkor egyértelmű a döntés, viszont ha nem...

Várunk még, hátha jön valami platformok közötti összehasonlító teszt.

<tRucKdriFteR>

(#412) Chaser válasza zsid (#411) üzenetére


Chaser
titán

10700 alá számolj z490-et ha fixálni is akarod az órajelet/kimaxolni a tudását gyengébb b460-akban a vrm miatt nagyot nem fut, terhelve ezek esznek szépen, nálam is kalapban volt
most nézem az újabb premierek már eszik a vga-t
feléd nem tudom mi a helyzet, de itthon vga-t már alig kapni, se régit, se újat, használttal én meg nem rizikózok személy szerint

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#413) zsid válasza Chaser (#412) üzenetére


zsid
senior tag

VGA van új is, használt is (leszámítva az RTX3000-ret,RX6000-ret és Ryzen 5000-ret :DDD ).

Valamikor január óta támogatja a Premiere a GPU rendert, de nálam teljesen korrektül megy az Rx480-nal is. Haverom a saját drónos videóit vágja, hobby csak, oda átmenetileg akármi jó, egy használt 8Gb-os RX580 is megfelel. ( szerencsére a premiere támogatja az CUDA mellett az OpenCL-t és a több kártyás rendert is így akár egy olcsóbb "crossfire/sli" nek is van értelme. Gyakorlatilag csak erre használja a Macbookot is, havonta max 2 alkalommal ezért árban nem is nézelődik ennél feljebb, erre a felhasználásra felesleges csilliárdokat gépbe ölni.

<tRucKdriFteR>

(#414) Chaser válasza zsid (#413) üzenetére


Chaser
titán

igen, most néztem
hamarabb tudok venni 3070-et mint egy 5500x-t, vagy 1650s/1660s-t újan ( :
én se szeretnék csilliárdokat belerakni egyelőre, de nekem most semmi nincs 6200u-s notebookon kívül
ez az m1 megoldás nagyon jó lenne ha jó lenne

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#415) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes M1 8core, 16GB ram on Parallels win 10 ARM 27211 build: [link]
És ez még csak a technical preview változata a parallelsnek. Virtualizációval nem lesz gond. Már mostani állapotában se gyenge. [link]

(#416) naot


naot
tag

Sziasztok!

Infót szeretnék kérni: van valakinek tapasztalta a NAV-os ÁNYK programmal az új M1-es gépeken?

Előre is köszi. :)

(#417) strogov


strogov
senior tag

Ennél csúnyábbat régen láttam:
https://www.youtube.com/watch?v=OhESSZIXvCA
Az M1-en emulált win-en (win arm verzió) gyorsabbak az alkalmazások mint a surface-en ... nem kicsit, nagyon :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.