Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Mr Bond 007 válasza Sanya (#100) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Azt fogadom el ami hiteles teszt. Ilyen egyszerű!
Senki se mondta hogy a geekbench csúcsszuper, csak egy a sok benchmark közül. Ugyanakkor ha csak az meg a spec van meg, akkor nem nagyon tudunk máshoz viszonyítani... De hiába vered itt a tam-tamot, pár nap, és jön a többi is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#102) #16820480 válasza Sanya (#100) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pedig az utolsó nem tudom hány oldal arról szól, hogy neked a SPEC sem jó, mert ősrégi, és amikor valaki felhozza hogy pedig használják azt, akkor bedobod az Apple ppt slide-ot, hogy nézzétek milyen szar.

(#103) brumi1024 válasza Sanya (#100) üzenetére


brumi1024
veterán

Gondolom ez sem lesz jo valamilyen oknal fogva, de itt egy Affinity Photo teszt. Itt pedig eleg sok mindennel ossze lehet hasonlitani.

[ Szerkesztve ]

(#104) Mr Bond 007 válasza brumi1024 (#103) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ez is biztos kamu!! :DDD
Amúgy :Y

[ Szerkesztve ]

(#105) makkmarce válasza #16820480 (#91) üzenetére


makkmarce
őstag

mikor elfogynak az érvek, jön a személyeskedés.. kiszálltam :C
(egyébként igen, írtam software-t, nem nem írtam tesztprogramot, nem , nem szoktam az új verziókat belassítani mások kedvéért, ha kicserélték volna a jelenetet, erre a trükkre senki se figyelt volna fel...)

okoskodom, tehát vagyok

(#106) makkmarce válasza brumi1024 (#103) üzenetére


makkmarce
őstag

szerintem reális, kizárt, hogy lassabbra állnának át. egy 8 magos ARM vs 6 magos 2 generációval régebbi intel.
gpu-nál meg tudnak pár trükköt appléék, máshogy kezelik a parancsokat valahogy, emiatt pl a gfxbench-es driver overhead teszteknél még az apple mobiltelefon is alázza a 2080ti-os gpu-s gamer pc-t. (cserébe általában maga a 3d komplex shaderekkel, értékelhetetlenül lassú almán).

okoskodom, tehát vagyok

(#107) Samott


Samott
addikt

Amugy nem lehetne magvarni a vitaval azt, amikor mar lesznek valos, fuggetlen tesztek? Ez igy csak felhohamozas.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#108) Mr Bond 007 válasza Samott (#107) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Eddig van 3 infó, 1 geekbench, 1 spec2006, és egy affinity photo benchmark eredmény, amit a program egyik készítője csinált. Eddig mindegyik igazolta az apple-t, ennek ellenére megy a sárdobálás meg a konteózás. Az ellenkezőjére még eddig 0 infó érkezett. (kivéve a ph kommentelők egy része, mert szerintük kamu az egész)

(#109) kalimist válasza makkmarce (#106) üzenetére


kalimist
aktív tag

Egyszerű a "trükk" a driver overhead kapcsán: Metal vs OpenGL

#108 Mr Bond 007:

GPU-ról nagyon nem volt szó eddig de itt egy GFXbench összehasonlítás Apple M1 vs Geforce 1650 Max Q: [link] Nagyjából hasonló a teljesítmény. :)

(#110) makkmarce válasza kalimist (#109) üzenetére


makkmarce
őstag

igen, csak valahogy az apple az opengl-t is metálosítja, mert a gfxbench is metálos értékeket mutat opengl-ben is.
ezért mondom, illene lenne már kidobni a dx11-től lefele mindent, és áttenni mindent vulkan-ra, esetleg DX12-re, bár azon több bajt láttam eddig, mint hasznot.

okoskodom, tehát vagyok

(#111) Petykemano válasza Sanya (#85) üzenetére


Petykemano
veterán

Én nem állítottam olyat, hogy a geekbench a legrelevánsabb, ám jelenleg ez áll rendelkezésre.
Elmondtam: nyilván ez nem mér mindent és nem is mér minden aspektusból. És azt is elmondtam, hogy nyilván marketing célokat szolgál az apple kezében. [link]

Éppen ezért nekem nem célom megvédeni a geekbenchet, sem az Apple-t.
Azt is én mondtam a geekbench ellen és nem te, hogy
1) A készítő honlapján ezt a leírást találtam: [link]
Geekbench 5 CPU Workloads
Geekbench 5 uses a number of different tests, or workloads, to measure CPU performance. The workloads are divided into three subsections:
Crypto Crypto workloads measure the cryptographic instruction performance of your computer by performing tasks that make heavy use of crypto instructions. While not all software uses crypto instructions, the software that does can benefit enormously from it.
Integer Integer workloads measure the integer instruction performance of your computer by performing processor-intensive tasks that make heavy use of integer instructions. All software makes heavy use of integer instructions, meaning a high integer score indicates good overall performance.
Floating Point Floating point workloads measure floating point performance by performing a variety of processor-intensive tasks that make heavy use of floating-point operations. While almost all software makes use of floating point instructions, floating point performance is especially important in video games, digital content creation, and high-performance computing applications.
A complete description of the individual Geekbench 5 CPU workloads can be found here

Az előbbi linken egyébként részletesen ki van fejtve, hogy mit mérnek.

2) "A geekbenchről azt olvastam, hogy meglehetősen rövid, 10-20 másodperces teszteket hajt végre. Ennyi idő alatt nem melegszik föl egy mobil eszköz, kellően magas frekvencián tud ketyegni. De ez egyaránt kedvez a kezedben levő telefonodnak és egy notebooknak is, Aminek az alapórajele 2GHz, a turbó meg 5GHz."

Arra a kérdésre, hogy miért relebáns a geekbench szerintem az a válasz, hogy vagy azért, mert kevés a cross-platform benchmark program, vagy azért, mert az Apple ebben adott meg adatokat, ilyen adatok szivárogtak ki. Egyébként kiszivárgott már a cinebench R23 eredmény is, beszélhetünk arról is. Neked az alapján is gyengének tűnik?

Egyébként néztem pár Geekbench pontot.
Itt vannak pl Samsung telefonok értékei: [link]
Itt pedig a gépedé: [link]

A néhány éves telefonok egymagos teljesítménye fele-harmada a desktopnak. A multithread érték pedig harmada-negyede.
A legfrissebb, legcsúcsabb Samsung Galaxy S20 ultra+ közelíti meg egyszálas teljesítményben az amúgy 3 éves szerver procidat és többszálas teljesítményben pedig felére méri.

A pontozás referenciája egy i3 8100
Nekem a pontok nagyjából reálisnak tűnnek.

Most már csak az a kérdés, milyen telefont használsz. Azt mondod, hogy valami friss apple vagy ilyen SD865 chipet használó készülék megmakkan ugyanattól, ami a szerverprocin vajsima?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#112) Samott válasza Mr Bond 007 (#108) üzenetére


Samott
addikt

Ezt mondom en is, nincs semmi komolyan veheto teszt meg. De mar megy a megfejtes.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#113) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Baldur’s Gate 3 gameplay M1-en [link]

(#114) VirsLee válasza MongolZ (#38) üzenetére


VirsLee
őstag

Ezen felül milyen teszt az, amelyiknél egy szál esetén az i7-1185G7 erősebb, mint az i9-10900K?

Hogy milyen? Jó eséllyel kitűnő teszt. A 10900k-ban az Intel 5 éves skylake magjai vannak, a 1185G7 pedig Tiger Lake, Willow Cove magokkal, aminek 20%-nál nagyobb IPC előnye van. Azt látod, a teszt eredményeként, hogy az Intel új magjai elverik az Intel 5 éves magjait. Azt hiszem az a minimum, hogy ez az eredmény, hisz kár lett volna az Intelnek fejlesztenie, ha az új magokkal lassabb lenne, mint az 5 éves cuccai.

Csak a jobb érthetőség kedvéért. Desktop vonalon 2015 óta Skylake magok vannak. Ugyanaz. Nem növekedett érdemben az IPC. Ellenben mobil vonalon az Intel behozta már a Tiger Lake-t is. Ami messze gyorsabb, mint a Skylake. Ne tévesszen meg, hogy idén jelent meg a Comet Lake, attól az még csak egy átcimkézett Skylake. Ellenben a Tiger Lake jónak tűnik. Kár, hogy nem is jön desktopra... :(

(#115) VirsLee válasza Sanya (#63) üzenetére


VirsLee
őstag

Nagyon sok dolgot összehordtál már itt. Áruld már el végre, hogy milyen teszt lenne az amit el is fogadnál? Az irod, hogy látni akarod, hogy mit tud a processzor. Ird le pontosan, hogy mégis mit és hogyan akarsz látni :) Mert eddig csak leszaroztál mindent, de nem irtad meg, hogy mivel lennél elégedett.

A másik hozzászólásodban valamit bemásoltál egy XCode 12.2 RC Release Notes-ot. Miért? Leirták előtte, hogy egy open source projectet buildeltek részben az Apple által készitett és optimalizált szoftverekkel. Nem irtad le, hogy ezzel mi volt a gond. Ird le légy szives.

(#117) Noukoum válasza VirsLee (#115) üzenetére


Noukoum
veterán

Gondolom olyan teszt mely gyakorlatban munkával és nem bencsmárkal teszteli a processzort.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#118) Mr Bond 007 válasza Noukoum (#117) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

A kód fordítás nem benchmark, az egy valós munkafolyamat.

[ Szerkesztve ]

(#119) VirsLee válasza Noukoum (#117) üzenetére


VirsLee
őstag

De ilyenek voltak az Apple által kiadott anyagban is. Az nem volt jó, hogy a finálé cut valamit mennyi idő alatt hajt végre, az se mennyi idő alatt buildel egy projectet. Ezért szeretném tudni, hogy pontosan mi az, ami megfelelő lenne :) Az Apple marketing anyag nyilván azokat jelzi, ahol a legnagyobb az eltérés, de attól még 1x darab alkalmazásra leírták, hogy melyik verzióval és milyen feladatot végeztek. A demózott videószerkesztő, zeneszerkesztő, fényképszerkesztő, xcode, cmake, és társai nekem beleférnek a gyakorlati munkába. Egyik se benchmark.

(#120) #54625216 válasza Noukoum (#117) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ez ilyen van "rajta sapka-nincs rajta sapka" nincs rajta sapka dilemma.
A szintetikus tesztek azért nem relevánsak, mert nem szimulálják jól a valós munkafeladatokat, a gyakorlati tesztek meg azért nem, mert a soc valamelyik gyorsítóját használják, vagy a szoftvert és az OS-t optimalizálták speciálisan arra a feladatra, stb. és így nem lehet belőlük általános tanultságokat levonni.
Szvsz a végén csak ki fog derülni, hogy az M1 teljesen versenyképes a gyakorlati feladatok 99%-ára és onnantól a usereknek (akik tényleg használják is, nem csak az érveket keresik, hogy miért ne) alapvetően mindegy lesz, hogy a maradék 1%-ra vannak-e a piacon jobb megoldások.

(#121) ddekany


ddekany
veterán

Főleg PH-s körökben azért a szintisztán CPU (+ memória) tesztek is érdekesek. Ez már kb desktop kategóriás teljesítmény, és ha perf/Watt-ban nagyon jó lesz, az felvet kérdéseket. Eddig az volt az általános vélemény, hogy desktopon/notebook-on elolvad az előnye az ARM-nek az az x86-al szemben, mert akkor már annyit nem számít, hogy az x86 (x64) ISA rondább történelmi örökséget cipel. Intel és AMD rengeteget fektettek már a CPU-ikba, ahhoz képest meglepőek az eredmények amiket láttam. Mi erre a magyarázat, ők miért nem tudják ezt a szintet hozni?

[ Szerkesztve ]

(#122) aprokaroka87 válasza VirsLee (#115) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha egy adott feladat, nem hoz mondjuk 0-1% közti hasonlóságot több programon belül, akkor az nem valós teszt.

Tehát ha pl Gipsz Jakab Videó editor program mondjuk 4 perc alatt végez egy 4K vifeó anyag szerkesztéssel, a Gipsz Dezső app meg pl 5 perc alatt, ugyan azzal az anyaggal az nem valós teszt, mert lehet hogy Gipsz Desző app, nincs normálisan optimalizálva.

Kb olyan mint ha lenne 2 futó ember, egyik lábán valami jó kis futó cipő van, másikon meg valami ormotlan bakancs, vajon melyik esélyesebb a nyerésre?

(#123) cog777 válasza ddekany (#121) üzenetére


cog777
senior tag

En mint fejleszto latom, amikor a cegek ragaszkodnak a 10+ eves termekek tovabbi fejlesztesehez (sporolni akarnak), viszont orult nagy penzeket dobnak ki mert a termek mar egy toldozott foltozott spagettihoz hasonlit es rengeteg penz es ido megy el az optimalizalasra, es a bugfixekre. (Kedvencem: ugyanazon a hardveren tobbet tudjon, de gyorsabb is legyen :D ... es akkor fel evig optimalizalt es benchmarkolt mindenki)
Talan olcsobb lenne ha 10 evente nyomnanak egy reset-et es az addig felgyulemlett tapasztalattal ujraterveznek az egeszet.

Lehet hogy a hardver iparban is igaz ez, neha ujra kell gondolni a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#124) Mr Bond 007 válasza aprokaroka87 (#122) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ezt most úgy mondod mintha nem így lett volna az informatika hajnala óta. Ezzel az erővel már az intel is "csalt" az mmx, sse, avx stb utasításkészletekkel, mert azok is külön feldolgozókkal gyorsítanak bizonyos kódokat nem? Vagy a 486 melé a DX is egy cheat? Akkor?
Szoftvereknél szintén ugyanez. (eddig is többnyire az került nyeregbe aki jobbat csinált) A lehetőség mindenkinek adott.

[ Szerkesztve ]

(#125) aprokaroka87 válasza Mr Bond 007 (#124) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Arm esetén meg ott van pl a NEON, ami elég sokmindenre alkalmas.

De manapság már sok mindenre van fix hardveres funkció.

(#126) #54625216 válasza aprokaroka87 (#122) üzenetére


#54625216
törölt tag

Pont ez az, hogy a felhasználókat általában véve vagy a feladat foglalkoztatja (mondjuk hogy mennyi idő alatt lehet egy adott rendszeren 4K videót szerkeszteni), vagy egy adott szoftver teljesítménye (mennyi idő alatt lehet a hardveren Premiere-el 4K videót szerkeszteni).
Ha a rendszer a többlet teljesítményt az os és a szoftver optimalizációjával oldja meg, vagy az adott szoftvert támogatja direktben hardveres gyorsítóval, az a usert halál nem érdekli, a lényeg hogy működjön.
Abban igazat adok, hogy egy-egy ilyen tesztből nem lehet egy adott hardver komponens teljesítményére messzemenő következtetéseket levonni, azt legfeljebb többféle gyakorlati teszt összesített eredményéből lehet nagyjából megsaccolni, már ha az ilyen egyáltalán bárkit is érdekel, elvégre az ember adott feladatok elvégzésére vesz gépet, így bőven elég, ha azt jól tudja, ami a usernek fontos, az meg ugye kiderül ezekből a tesztekből.

(#127) aprokaroka87 válasza #54625216 (#126) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

User szinten mindig is feladatokat adunk a számitogépnek, a feladatokat pedig programok végzik el, nyilván akinek pl munkája a videóvágás ott előfordulhat hogy olyan hardver és szoftver ökoszisztémát választ ami jól összepasszol.
Meg talán még a hobbi videósok is ilyenek.

Persze ilyenkor mindig az a kérdés hogy mennyire éri meg.

(#128) Mr Bond 007 válasza aprokaroka87 (#127) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nézve az új chippel szerelt gépek árait, elég sok embernek meg fogja érni. Még a nagyoknak is [link]

[ Szerkesztve ]

(#129) Noukoum


Noukoum
veterán

Ja persze. Majd kijönnek a valós tesztek és akkor is ezt írjátok. Hogy a bencsmárk a mérvadó..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#130) aprokaroka87 válasza Noukoum (#129) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Valós teszt alatt mit értünk valójában?

(#131) makkmarce


makkmarce
őstag

nekem annyi elég lesz, ha két azonos áru terméken elindítják mondjuk a davinchi resolve-ot egy azonos 4k-s jelenettel, győzzön a jobbik.
3d-t nem várok, mert abban esélye sincs egy rendes géphez képest.

okoskodom, tehát vagyok

(#132) Samott válasza aprokaroka87 (#130) üzenetére


Samott
addikt

Mondjuk erre en is kivancsi vagyok. :) Az teny, hogy a geekbench az nem az.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#133) VirsLee válasza aprokaroka87 (#122) üzenetére


VirsLee
őstag

Nem ez történt most? Final cut pro intelen vs final cut pro m1-en. Ugyanez xcode-ra, ugyanez photoshop, stb. Ezért kèrdeztem, hogy ez miért nem jó?

(#134) Noukoum válasza aprokaroka87 (#130) üzenetére


Noukoum
veterán

Munkaszoftverek alatti teljesítményt és sebességet. Biztos lesznek akik játékban nézik meg mit tud az új processzor.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#135) ddekany válasza cog777 (#123) üzenetére


ddekany
veterán

Sokéves foltozott spagetti üzleti szoftver újraírásánál szokott lenni egy olyan akadály, hogy senki sem érti már, hogy pontosan mit, és főleg miért csinál. Így nem tudod mit kell a meglévő viselkedésből leutánozni, és mi volt csak bug, amire a felhasználók nem építenek. Aztán verseny sincs sokszor ilyen belsős üzleti szoftverekben, csak elvan az SW részleg azzal, hogy teremti magának a munkát, és kapja a havi fizut, szóval miért kockáztatnának. CPU-knál viszont adott egy ISA, ami egzaktan rögzíti a szabályokat, legalábbis amíg alkalmazás szinten mozgunk (nem OS), és ott az Intel és az AMD, akik keményen versenyeznek. Tehát ha tényleg ilyen különbségek lesznek (majd meglátjuk), akkor felmerül bennem, hogy tán mégis gond maga az ISA.

[ Szerkesztve ]

(#136) Mr Bond 007 válasza makkmarce (#131) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Elmondták a bemutatón hogy Full res 8k pro res videót-t tud a davinci resolve az m1-en akadás nélkül lejátszani. 4k-n felzabálják majd az intelt.

Az xcode még mindig munkaszoftver, a final cut is, a davinci resolve is meg az affinity photo is... Btw az ipad pro bemutató a photoshoppal megvan? Mekkora file-al dolgoztak mennyi layerrel? (És az ennek a procinak az elődje volt ipad házban)
És ezek még csak a belépő modelljei az apple-nek!! Most jön majd a nagyobb Macbook pro, az imac, és a mac pro. Na ott mit fognak mutatni?

[ Szerkesztve ]

(#137) makkmarce válasza Mr Bond 007 (#136) üzenetére


makkmarce
őstag

https://nofilmschool.com/laptop-can-edit-8k-video
több, mint 1 éve lehet kapni a boltban, feleannyiért, mint az almát.. mit zabál fel ki?
kiváncsi leszek, hogy erős desktop GPU-t hogy illesztenek majd ARM-hoz, olyan kombót még nem láttam.
az xcode sajnos még mindig egy vicc, évekig fordit egy nyamvadt mobilos projectet is, ha épp nem fagy szét, nem akad be, nem kell újra indítani, nem keres valami mágikus kulcsot, nincs baj az apple server kapcsolattal, etc.
ipad pro = 6giga ram, vagyis nem, nem volt nagy a photoshop file, 2 gigás korlátozás miatt nem is lehetett nagy. (nem láttál még grafikust 4k-s layerekkel dolgozni, mint egy elszabadult hajóágyu, a világ összes memóriája se lenne elég neki :D)
kicsit felkavarja az állóvizet, ha tényleg normális teljesítményt nyújtanak majd, de még nincs semmi konkrétum, csak annyi, hogy a régebbi apple gépekhez képest gyorsabb, ami valljuk be, nem nehéz.

okoskodom, tehát vagyok

(#138) VirsLee válasza makkmarce (#137) üzenetére


VirsLee
őstag

Csak a korrektség jegyében tegyük hozzá, hogy 2700 dolláros laptopot linkeltél, aminek a mac párja 3200 dollár. Hogy jött ez ki duplára? Amúgy most az air 900, főleg erről ment a párbeszéd.

(#139) makkmarce válasza VirsLee (#138) üzenetére


makkmarce
őstag

az egy régi cikk, ott az idő a lényeg, hogy ilyen régóta van, nem az, hogy mennyibe kerül. 1000 usd-ért már van noti 2060-al, bár lehet nem olyan csinos, mint az air, cserébe gyorsabb a gpu, gyorsabban merül.
Jelenleg a legújabb intellel lehetne hasonlítani, meglepődnék, ha a 8k 60hz-et megjeleníteni képes tigerlake, ne tudna 8k videót lejátszani, de amúgy is mindegy, míg nem tudjuk a bitrátát és az elvárt fps-t. Kb akkora külömbség van 8k és 8k közt, mint 8k camera vs samsung mobillal rögzített 8k között.

mondjuk ezeket nem sok minden viszi 8k-ban:
https://www.youtube.com/watch?v=h3fUgOKFMNU
https://www.youtube.com/watch?v=UN3uF3990Q0

ezt meg szinte bármivel lejátszod 8k-ban:
youtube.com/watch?v=7rzF_itNzsM

okoskodom, tehát vagyok

(#140) Mr Bond 007 válasza makkmarce (#139) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Azt mondtam hogy felzabálják az intelt, nem azt hogy az rtx 2070-et. :U De ha még azt is tudja munkában töredék fogyaztás mellett, mint egy notis i9+rtx 2070 az nem figyelemre méltó mi? :D

[ Szerkesztve ]

(#141) makkmarce válasza Mr Bond 007 (#140) üzenetére


makkmarce
őstag

dehogy tudja...
arra, amire kell, arra biztos jó lesz, de lemérték, kb geforce 1650, ami határozottan jó, meg egész baráti az ára is appléhoz képest, de azért ne keverjük a dolgokat, a 2070hez köze sincs.
Az biztos, hogy jobb lesz az energiagazdálkodása, mintha dedikált GPU lenne a gépben, meg persze mobil proci, szóval 5nm sokat segít, a kérdés az csak az, hogy kell e megint mirelit csirke a gép alá, vagy most már bírni fogja hűtés nélkül 5 percnél tovabb :DDD

okoskodom, tehát vagyok

(#142) Mr Bond 007 válasza makkmarce (#141) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

"dehogy tudja... "
Resolve-ban tudja. Te hoztad fel a resolve-t mint példát, nem én! :D
Majd meglátjuk a teszteken hol mit hoz.

[ Szerkesztve ]

(#143) Dare2Live válasza ddekany (#135) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Sztem annyi van, hogy intel, brian köv q, nem kell a drága mérnök, indiai mérnök is jó (alá Boeing) is megcsinálja miatt intel teljesen földbe állt.

Amikor kijött a ryzen 1 ez elég aztán amikor a zen2 egyértelművé vált. Most pedig itt a zen3 ami hozott +19%nyi IPCt. Itt már k*ra egyértelműnek kéne lennie, hogy nem ISAval hanem intellel van a gond. És köv iteráció jó egy év AMDnél armes +20%ot igérnek. IPCben.
Ebből nekem az jön le, hogy nem az ISAval van a baj.

más téma de izgi, hogy fog e intel fordulni új CEOval, rvesek megértették e, hogy nagy a baj. Mert a sporoljunk a mérnökön, nem is kell ha igen akkor is max indiai.... és a sales a legfontosabb mert ő adja el abból van a pénz nekik kell nagy fizut adni és sok legyen belölle és jön a köv qn.... át tud e lépni intel. Corporate policykat főleg ha sales a management nem könnyű megváltoztatni. Kiderül.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#144) emvy válasza Dare2Live (#143) üzenetére


emvy
nagyúr

Az indiai mernokokkel semmi baj nincs, ott is oriasi mennyisegu tehetseg van (nem tudom egyebkent, hogy feltunt-e, hogy a Microsoft CEO-ja egy indiai szarmazasu mernok, a Google CEO-ja egy indiai szarmazasu mernok, stb.). Ezeket a problemakat gyakorlatilag mindig a menedzsment okozza, nem a mernokok.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#145) #30786816 válasza emvy (#144) üzenetére


#30786816
törölt tag

Indiai származású mérnök != indiai mérnök. Előbbi nyugati egyetemet végzett, vagy volt annyira tehetséges, hogy el tudjon menni oda dolgozni, míg az indiai mérnök nem, és jellemzően helyi tucategyetemet végzet, ha egyáltalán. Ég és föld a különbség, főleg hozzáállásban.

Btw google-t pont nem hoznám pozitív példának, förtelmes kódjaik és apijaik vannak.

(#146) Dare2Live válasza makkmarce (#139) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Intel elsődleges gondja most az AMD. Zen 3 +19%. IPCben!!! Zen 4re IPCre!!! 20%ot igérnek. És ~100% Zen5re is hasonló a terv. Mit tud evvel szemben Intel felmutatni? Évi 4-5%ot? Igéret sincs többre.
Zen3 jövőre lejön laptopra. teljesítmény/fogyi ott méginkább számít. Jövőre Zen4 99% már 5nmen jön ami elég komoly teljesítmény/fogyi előnyt fog adni és +20%!!! IPCvel. Mit rak evvel szembe le intel?

És akkor ott a másodlagos gond az ARM. M1nél a nagy durranás a teljesítmény/fogyasztás és nem maga a teljesítmény. De a nagy gond itt se ez, hanem, hogy apple is évek óta hozza a +20%ot (inkább többet) azonos fogyi mellett. Ha intelnél nem változik valami nem csak AMD, Apple is le fogja lépni. Sött azok is akik sima legújabb ARM vonalat implementálnak. Lehet rajta sírni de egy MTK is jobb teljesítmény/fogyit fog adni mint intel. Az ios/android/harmony miatt pedig rég nincs az az X86 függés mint 10éve.

Lehet rosszul látom de a sales a legfontosabb, indiai mérnök 7$os órabérrel is jó, köv q eredménye a legfontosabb ide vezetett. Intelnek baromi gyorsan kell fordulnia és én max igéreteket látok.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#147) emvy válasza #30786816 (#145) üzenetére


emvy
nagyúr

Satya Indiaban vegezte az egyetemet.

A Google technologiai szempontbol a vilag egyik csucsa, tenyleg; csak a termekstrategiajuk elkepesztoen gaz.

A problema nem az indiai vagy nem indiai mernok, hanem a koltseg. A jo mernok mindenhol draga, Indiaban is. Ott szokott a gond lenni, amikor nem azert megy a ceg Indiaba, hogy uj tehetsegeket talaljon, hanem olcso munkaeroert.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#148) Dare2Live válasza emvy (#144) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Szerintem egyértelmű volt hszemből hogy ez a managementől, rvesektől indul. Idézzek magamtól? ha igen egyértelmű akkor minek írod le? és az Indiai származású CEOk hogy jönnek a 7-9$os mérnökhöz? Nem lehet, hogy túlteng benned a PC?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#149) emvy válasza Dare2Live (#148) üzenetére


emvy
nagyúr

Lehet, hogy felreertettem.

while (!sleep) sheep++;

(#150) #30786816 válasza emvy (#147) üzenetére


#30786816
törölt tag

Elmeleti szinten valoban, csak a megvalositas egy dokumentalatlan fostenger. Amikor az api limiteket probalgatos alapon kell beloni, meg a builder patternben valtoztatja a mukodest, hogy milyen sorrendben hivod meg a fuggvenyeket, mert dokumentalatlan sideffectek vannak, meg ugyfelek mar budgetelik az ad-hoc breaking changeik miatti munkakat...

Tele vannak phd-s elmeleti emberekkel, meg a felvetelijuk kb egy egyetemi vizsgara hajaz, nem csoda, hogy a termekeik ugy neznek ki, mint valami egyetemi beadando. Addig nincs gond, amig azt kell kitalalni, hogy mit csinaljanak, a hogyanert meg jobb helyeken lapatra tennek a nagyjat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.